دلایل تمیز نشستن ماشین لباسشویی

دلایل تمیز نشستن ماشین لباسشویی

اگر متوجه شده اید که لباس های شما بوی بدتری نسبت به قبل از پوشیدن آنها می دهد یا بعد از گذراندن یک چرخه منظم هنوز لکه هایی روی پارچه وجود دارد، ممکن است زمان آن باشد که بررسی کنید چه مشکلی در دستگاه وجود دارد. بررسی مشکل تمیز نشستن ماشین لباسشویی از جمله موارد مورد بحث در کلاس آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی می باشد.

در اینجا چند دلیل اصلی که چرا لباسشویی شما لباس ها را به درستی تمیز نمی کند و دستورالعمل های گام به گام نحوه اصلاح آن ها ذکر شده است.

مقدار بیش از حد لباس ها در ماشین لباسشویی

ممکن است فکر کنید وقتی مقدار زیادی لباس را همزمان در ماشین لباسشویی می شویید، در زمان، پودر شستشو، آب و … صرفه جویی کرده اید. غاقل از اینکه کارایی ماشین را به مرور زمان پایین آورده و به آن آسیب می زنید.

اگر ماشین لباسشویی را بیش از حد بار کرده اید ، لباس ها نمی توانند به راحتی و آزادانه حرکت کنند و بنابراین احتمال از بین بردن آلودگی و کثیفی از آن ها کمتر است. برای جلوگیری از بار بیش از حد ، مطمئن شوید که لباس ها خیلی محکم بهم گره نخورده اند و دیگ ماشین بیش از سه چهارم پر نشده است.

استفاده نادرست از تنظیمات شستشو ماشین لباسشویی

شاید تعجب آور باشد اما همه آن دکمه ها و تنظیمات روی ماشین لباسشویی به دلیلی وجود دارند. اگر لباس های شما به طور مداوم از لباسشویی کثیف بیرون می آیند و انگار شسته نشده اند ، مقصر می تواند این باشد که شما برای همه لباس های خود از یک چرخه یکسان استفاده می کنید – بدون اینکه برایتان مهم باشد برچسب ها و برنامه های شستشو چه می گویند.

استفاده نادرست از تنظیمات شستشو ماشین لباسشویی

تنظیمات عادی همیشه برای هر لباسی که شما دارید مناسب نیست. وقت بگذارید و به تمام برچسب های لباس خود نگاه کنید و به خاطر داشته باشید که کدام لباس ها باید به تنهایی ، در گروه های کوچک یا در یک چرخه ظریف شسته شوند.

کثیف بودن دیگ ماشین

آخرین باری که دیگ ماشین لباسشویی خود را تمیز کردید چه زمانی بوده است؟ اگر یادتان نمی آید، قبل از اینکه بخواهید دنبال دلیل دیگری برای تمیز نشستن ماشین لباسشویی بگردید، باید بدانید همین مورد ممکن است دلیلی برای به وجود آمدن این مشکل باشد.

اگرچه به نظر می رسد ماشین شما بخاطر تمام مواد شوینده ای که درون آن قرار دارد ، خود به خود باید تمیز باشد، اما گاهی اوقات نیاز به تمیزکاری عمیق دارد تا تمام آلودگی ها و جرم هایی که به مرور زمان جمع می شوند ، از بین برود. برای تمیز کردن دیگ ماشین لباسشویی ، به لوازم زیر احتیاج دارید:

  • سرکه سفید
  • اسفنج همه منظوره
  • یک مسواک

ابتدا دو فنجان سرکه درون ماشین بریزید و یک چرخه را روی آب گرم (بدون قرار دادن لباس) اجرا کنید. سرکه باعث از بین رفتن باکتری ها و هرگونه بوی کپک می شود.

سپس یک قسمت سرکه را با چهار قسمت آب گرم در یک سطل مخلوط کنید. با استفاده از اسفنج و مسواک، تمام گوشه ها و کنج ها را از داخل و بیرون تمیز کنید.

در آخر، یک چرخه خالی را روی آب گرم تنظیم کنید تا آخرین شستشو انجام شود. همچنین می توانید از پودرهای جرم گیر مخصوص نیز برای ضدعفونی کردن و تمیز کردن دیگ استفاده کنید.

انسداد شیلنگ تخلیه

دلیل دیگر تمیز نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی این است که وان ماشین لباسشویی به دلیل انسداد در شیلنگ تخلیه به درستی تخلیه نمی شود. دلیل انسداد و گرفتگی شیلنگ می تواند پرز فرش، حوله، پتو و پارچه های پشمی باشد که به مرور در خروجی انباشته شده اند، یا حتی می تواند اشیاء کوچک، مانند جوراب کودک، در آن جا گیر کرده باشد.

انسداد شیلنگ تخلیه

برای بررسی شیلنگ تخلیه ، آن را جدا کنید و به دنبال هرگونه انقباض یا انسداد باشید ، در صورت یافتن هر مورد ، آنها را بردارید. اگر به نظر می رسد فرسوده یا آسیب دیده است ، باید آن را تعویض کنید تا واشر بهتر تخلیه شود. اگر به وضوح چیزی از شلنگ جلوگیری نکرد ، آن را جدا کرده و دوباره وصل کنید – مشکل ممکن است در فیلتر پمپ تخلیه باشد.

انسداد فیلتر پمپ تخلیه

اگر دیگ به درستی تخلیه نمی شود و شما تشخیص داده اید که مشکل از شیلنگ تخلیه نیست، ممکن است فیلتر پمپ تخلیه شما مسدود شده باشد. هنگامی که فیلتر پمپ تخلیه مسدود می شود، می تواند از تخلیه آب جلوگیری کند و لباس شما بوی کپک بگیرد.

انسداد فیلتر پمپ تخلیه

اشیاء کوچک مانند کلیدها، جواهرات یا سنجاق می توانند توسط فیلتر جذب شوند، اما با گذشت زمان آنقدر مسدود می شود که بر عملکرد لباسشویی تأثیر می گذارد. برای پاک کردن فیلتر پمپ در یک ماشین لباسشویی درب جلو، با جدا کردن آن از برق شروع کنید.

بعد از قطع شدن برق، محل پمپ فیلتر را پیدا کنید. به طور معمول ، در پایین درب دسترسی وجود دارد (برای بررسی مجدد به دفترچه راهنما مراجعه کنید).

درب را باز کنید، یک ظرف کم عمق بگیرید و در زیر آن قرار دهید تا آب اضافی در ظرف بریزد. دکمه فیلتر را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و اجازه دهید آب درون ظرف تخلیه شود.

فیلتر پمپ را تا انتها برداشته و بقایای موجود در آن را پاک کنید. فیلتر را به عقب بکشید و در جهت عقربه های ساعت بچرخید تا جایی که خوب محکم شود. آن را ببندید و سپس یک چرخه را آزمایش کنید تا ببینید آیا آب به درستی تخلیه می شود یا خیر.

خراب شدن المنت یا هیتر

از دلایل خوب شسته نشدن لباس ها، خرابی هیتر می تواند باشد. المنت یا هیتر، وظیفه گرم کردن آّب را در ماشین لباسشویی به عهده دارد. دمای آب به خوب تمیز شدن لباس ها کمک می کند.

خراب بودن خازن ماشین لباسشویی

خوب نچرخیدن لباس ها، باعث می شود آلودگی ها به خوبی و کامل از لباس زدوده نشوند. ضعیف یا خراب بودن خازن ماشین لباسشویی، خراب شدن موتور، یا حتی تسمه ماشین لباسشویی، می توانند دال بر نچرخیدن لباس ها، نرسیدن پودر لباسشویی به آن ها و درنتیجه کثیف ماندن لباس ها باشد.

استفاده از شوینده های نامناسب

در انتخاب شوینده خود دقت کنید. شوینده باید برای ماشین لباسشویی و لباس های شما مناسب باشد. کف کردن بیش از حد شوینده، اصطکاک بین لباس ها را کم می کند. در نتیجه، ساییده شدن لباس ها به همدیگر، که عامل مهمی در تمیز شدن لباس ها در کارکرد ماشین لباسشویی است، از بین رفته و لباس های شما به دلخواهتان تمیز نمی شوند.

استفاده از شوینده های نامناسب

پودر یا شوینده ای بهتر است که کف کمتر و آنزیم داشته باشد. مایع های مخصوص ماشین لباسشویی می توانند یک انتخاب بسیار خوب باشند. همچنین اگر صابون های پودری استفاده می کنید، به علت اینکه دیرتر در آب حل می شوند، باید قبل از روشن کردن دستگاه، آن را داخل مخزن بریزید. در غیر اینصورت این مواد بر روی لباس می ماند و بوی بسیار بد و لکه های زیاد، ایجاد می کند.

به موقع خارج نکردن لباس ها ماندن لباس های مرطوب برای مدت طولانی در ماشین لباسشویی، محیطی مناسب برای رشد قارچ ها و باکتری ها ایجاد می کند. به مجرد اینکه لباس ها شسته شد، آن ها را خارج کرده و پهن کنید تا بوی رطوبت در آن ها باقی نماند.

آموزشگاه پایتخت فناوری، در تمام طول سال میزبان عده زیادی کارآموز در رشته های مختلف با علاقه مندی های گوناگون می باشد. کلاس ها در حوزه های تعمیرات، برق و الکترونیک، مکانیک و کنترل ابزار دقیق دسته بندی و ارائه می شوند. دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و … برخی از دوره های مهم و کاربردی در این آموزشگاه هستند.

شماره تلفن 02166577378 راه ارتباطی بین آموزشگاه و کارآموزان می باشد. شما می توانید با این شماره تماس بگیرید و با دریافت اطلاعات کامل، در کلاس ها شرکت کنید.

امتیاز دهید
دیدگاه ها
اشتراک در
اطلاع از
فقط مدیرسایت می تواند شماره شمارا ببیند
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه