آموزش نقاشی خودرو

نقاشی خودرو یکی از شغل های فنی حرفه ای پر چالش و پرسود در بازار کار ایران است که در مجتمع فنی حرفه ای پایتخت فناوری برگزار می شود. صفر تا صد نقاشی خودرو شامل بتونه کاری، آستر زنی، موج گیری، پرزگیری، آماده کردن رنگ ماشین و ترکیب آن ها، آماده سازی بدنه، پولیش و واکس زدن ماشین، خشک کردن بدنه رنگ خورده، درزگیری و عایق کردن بدنه، تست کردن رنگ بدنه و نقاشی با پبستوله را به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش می دهیم.

کارآموزان در دوره نقاشی خودرو با نحوه زیر سازی، کار با انواع بتونه، سمباده کاری، سیقل دادن بدنه های ماشین، آستر زنی، آماده سازی برای رنگ پاشی را از صفر تا صد آموزش می بینید. ابتدا با ابزار های نقاشی خودرو مانند تفنگ اسپری، کمپرسور هوا، پیستوله، سنباده، نوارچسب، ماسک، پریمیر (بتونه)، آستر ها، تینر ها (حلال های تمیز کننده) و … آشنا می شوید و نحوه کار با آن ها را یاد می گیرید.

ویژگی آموزش نقاشی خودرو در مجتمع پایتخت فناوری

 • آموزش تخصصی نقاشی خودرو از مبتدی تا پیشرفته به مدت 45 ساعت بوده که بیش از 80% از زمان کلاس به آموزش های عملی با جدیدترین تجهیزات و ابزار ها اختصاص داده شده است.
 • از مزیت های شرکت در دوره نقاشی خودرو پایتخت فناوری می توان به پشتیبانی نامحدود، مشاوره رایگان جهت ورود موفق به بازار کار، ارائه خوابگاه، اعطای مدرک بین المللی نقاشی خودرو و امکان بازاموزی رایگان اشاره کرد.
آموزش نقاشی خودرو

پادکست معرفی دوره نقاشی خودرو

آموزش نقاشی خودرو از مبتدی تا پیشرفته
آموزشگاه آموزش نقاشی خودرو
آموزش تخصصی نقاشی خودرو
آموزش نقاشی خودرو های ایرانی و خارجی
صفر تا صد نقاشی خودرو
آموزش نقاشی خودرو با پیستوله
کلاس آموزش نقاشی خودرو
دوره آموزش نقاشی خودرو فنی حرفه ای

سرفصل های آموزش نقاشی خودرو فنی حرفه ای

لیست مطالب آموزشی

آشنایی با رنگ های مختلف و کاربرد هر یک

آشنایی با ابزار عمومی و کاربری های هر یک

آشنایی با پیستوله رنگ پاش و کمپرسور

آموزش جاگذاری لوازم برقی در محل نصب تعیین شده

آموزش نصب سیستم روشنایی، کلیدها و چراغ ها و سایر قطعات

آموزش پاک کردن رنگ، بتونه و آستری از روی بدنه

آشنایی با دو مهارت مهم بتونه کاری و آستر سازی در رنگ کردن خودرو

آموزش حذف پوشش با استفاده از چراغ کوره ای و حلال شیمیایی

آموزش کار با پیسوله

آموزش اصول و نکات مهم در تست کردن رنگ بدنه

آشنایی با روش اصولی آماده کردن رنگ ماشین

آموزش کنترل کیفی و بررسی درجه پوشش رنگ

آموزش ترمیم رنگ پاشی اضافه بدنه خودرو رنگ خورده

آشنایی و آموزش نحوه کار با سنباده و سنگ

آموزش پوشاندن خودرو (کاغذ پیچی) برای جلوگیری از رنگی شدن قسمت های دیگر

آموزش روش درزگیری و عایق کردن بدنه ماشین

نمایش بیشتر
لیست مطالب آموزشی

آموزش ساختار کمپرسور هوا و تنظیم آن

آموزش کنترل، عیب یابی و ترمیم آستری و روش آستری پاشی

آموزش روش صحیح پوست آب زدن، مرحله بعد از بتونه اولیه

آشنایی با روش های کنترل بدنه ماشین بعد از مرحله پوست آب زدن

آموزش خشک کردن بدنه رنگ خورده ماشین

آموزش روش پولیش و واکس زدن ماشین نقاشی شده

آموزش کامل و اصولی پولیش کاری با ابزار مخصوص آن

آشنایی با تست و کنترل کیفیت رنگ بدنه در انتهای کار

آموزش اقدامات آماده سازی بدنه مانند پرزگیری برای رنگ کردن خودرو

آشنایی با انواع دستگاهای خشک کن رنگ ماشین

آموزش خطگیری با ابزار مخصوص

آشنایی با روش درست کردن بتونه های سنگی، روغنی و فوری و بتونه های فیبر پلاستیک

آشنایی با تکنیک های موج گیری و بتونه کاری بدنه

آموزش انواع آستری و کار با آن ها و بیان کاربردهای آن

آشنایی با انواع ابزار لازم در رنگ کردن اتومبیل

آشنایی با کد رنگ خودرو

آشنایی با نکات ایمنی و بهداشتی ضروری برای سلامت افراد و کارگاه ها

نمایش بیشتر

نظر کاراموزان دوره آموزش نقاشی خودرو

رزرو کلاس / مشاوره

فرم مشاوره رایگان

"*" indicates required fields

نمایش بیشتر

مهارت های به دست آمده در کلاس نقاشی خودرو:

 • مهارت کامل در شناخت ابزارهای کاربردی و نحوه استفاده از آنها
 • مهارت کامل در حذف پوشش بدنه خودرو
 • مهارت کامل در بتونه کاری و کار با ابزار بتونه
 • مهارت کامل در شناخت انواع رنگ خودرو
 • مهارت کامل در اصول باز و بسته کردن تجهیزات خودرو
 • مهارت کامل در عایق کاری و کاغذ پیچ کردن مناسب برای نقاشی خودرو
 • مهارت کامل در آستر زنی و آماده سازی خودرو برای نقاشی

مزیت‌های آموزشگاه پایتخت فناوری برای شما

مجوز فعالیت

مجوز فعالیت دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای

مدرک فنی و حرفه ای اعطا مدرک معتبر بین المللی

دوره های عملی

دوره های عملی برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی

پشتیبانی پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد

اساتید با تجربه اساتید با تجربه در صنعت

دسترسی سریع

دسترسی آسان نزدیک بودن آموزشگاه به وسایل حمل و نقل عمومی و خوابگاه

هزینه آموزش نقاشی خودرو

آموزش نقاشی خودرو هزینه دوره: 8/450/000 تومان هزینه با تخفیف: 6/500/000 تومان دوره خصوصی: 10/000/000 تومان

سوالات متداول

به در پایان دوره، با قبولی در دو آزمون تئوری و عملی و کسب نمره قبولی، به شما مدرک فنی حرفه ای تعلق می گیرد که بین المللی و دو زبانه است.

کلیه اطلاعات و مهارت های لازم برای تبدیل شدن به نقاش خودرو در سرفصل های دوره آموزشی ما گنجانده شده اند. بنابراین کارآموز می تواند با تلاش و پشتکار و استفاده از اطلاعات بدست آورده از این دوره، پس از اتمام آن وارد بازار کار شود.

بله افرادی که دوره آموزشی را با موفقیت پشت سر می گذارند، حتی زمانی که وارد بازار کار می شوند، همچنان می توانند از پشتیبانی های آموزشگاه به صورت حضوری و غیرحضوری استفاده کنند.

شما می توانید با شرکت در این دوره که 40 ساعت است، حدود دو الی سه هفته، این حرفه را به صورت کامل یاد بگیرید.

درآمد کارهای فنی به تخصص، تجربه و مهارت شما بستگی دارد. طبیعی ست که درآمد یک نقاش خودرو با ده سال سابقه کار از درآمد فردی تازه وارد بیشتر است. اما به صورت کلی می توان ادعا کرد درآمد این حرفه سه تا پنج برابر حقوق قانون کار است.

انجام کارهای عملی در درک بهتر آموزش ها نقش اصلی دارد. بنابراین اساتید دوره آموزش نقاشی خودرو علاوه بر آموزش های تئوری، ساعاتی را به کارهای عملی در کارگاه ها اختصاص می دهند و کارآموز می تواند شخصا آموخته های خود را به صورت عملی تمرین کند.

بله، شرکت در دوره های آموزشی ما محدود به تهران نیست. حتی آموزشگاه ما برای راحتی کاراموزان شهرستانی خود، خوابگاهی جهت سکونت در طول دوره تدارک دیده است. این خوابگاه نزدیک به محل آموزشگاه نیز است و شما برای تردد مشکلی نخواهید داشت.

خیر. هیچ پیش نیازی وجود ندارد. شما با هر مدرک تحصیلی، هر سنی و هر شغلی می توانید در این دوره شرکت کنید.

معرفی جامع دوره نقاشی خودرو از مبتدی تا پیشرفته

به احتمال زیاد نقاشی خودرو یکی از علاقه مندی های شخص شماست که در حال خواندن این مطلب هستید. اگر می خواهید علاقه بالقوه خود را به پای عمل رسانده و به عنوان حرفه ای جذاب از آن برای کسب درآمد استفاده کنید، دوره آموزش نقاشی خودرو در آموزشگاه پایتخت فناوری را از دست ندهید.

با شرکت در این دوره، شرکت کنندگان با صفر تا صد نقاشی خودرو آشنایی کامل پیدا می کنند و بعد از اتمام دوره، آماده ورود به بازارکار هستند. مفاهیم گنجانده شده در سرفصل ها به صورت تئوری و سپس در کارگاه های ویژه به صورت عملی آموزش داده می شوند تا کارآموزان دوره حداکثر استفاده مفید را از ساعات حضورشان در مجموعه ما داشته باشند.

برگزاری چنین دوره هایی از حساسیتی ویژه برخوردار هستند؛ چرا که افراد در آینده کاری خود با انواع خودروهای معمولی و گران قیمت خارجی سر و کار دارند. انجام حرکتی اشتباه می تواند موجب خسارت های مالی زیادی شود.

در دوره آموزش نقاشی خودرو پایتخت فناوری، در مورد انواع بدنه اتومبیل های مختلف ، آشنایی با لوازم نقاشی و رنگ آمیزی خودرو، ترکیب رنگ ها برای رسیدن به رنگ دلخواه، فلزکاری، جوشکاری، سمباده کشی، آموزش بتونه کاری ماشین ، آموزش جدا کردن و سوار کردن مجدد قسمت هایی مثل جلوبندی، شیشه ها، چرخ ها، دستگیره ها، صندوق عقب و …، آشنایی و یادگیری انواع پیستوله ها و بسیاری موارد دیگر صحبت و آموزش های لازم انتقال داده می شود.

این دوره به عنوان دوره ای عملی محور ارائه می شود و تاکید بیشتر مدرسین، تمرینات عملی کارآموزان برای درک بهتر آموزش هایی است که به آن ها داده شده است.

اهمیت نقاشی و رنگ ماشین

همانطور که می دانید نقاشی خودرو نقش اساسی در زیبا ماندن بدنه ماشین ها دارند. بدنه یک اتومبیل به هر دلیلی می تواند زیبایی و تمیزی اولیه خود را از دست بدهد. این اتفاق برای اکثر کسانی که خودرو شصی دارند ناراحت کننده است. شاید بتوان گفت ظاهر ماشین به اندازه مباحث فنی آن اهمیت دارد. بنابراین جامعه همیشه به حضور نقاش خودرو نیاز دارد. کسانی که در حرفه نقاشی خودرو کار می کنند، با به کارگیری آموزش هایی که دیده اند و تجارب کاری خود، قادر به بازگرداندن زیبایی از دست رفته بدنه ماشین شما هستند.

درک درست از اهمیت حرفه ای مثل رنگ کاری ماشین، می تواند کمک بزرگی باشد در انتخاب شغل برای افرادی که دنبال کار می گردند؛ البته کاری که همراه با آموزش یک مهارت و تخصص باشد. شغل هایی که تخصص برای شما به همراه داشته باشند، جای پیشرفت زیادی دارند.

فرد با کسب مهارت نقاشی ماشین با روش های به روز و اصولی، می تواند برای آینده کاری و گسترش کسب و کار خود، ایده های مختلف داشته باشد و با پیاده سازی آن ها به پیشرفت های زیادی دست پیدا کند. آموزشگاه پایتخت فناوری به منظور تربیت افرادی متخصص در نقاشی و رنگ خودرو، دوره آموزش نقاشی خودرو را برگزار می کند و به خاطر مزیت هایی که این حرفه دارد، مورد استقبال عده زیادی قرار گرفته است. هدف از برگزاری این دوره، ایجاد بستری مناسب برای رشد استعداد هایی است که به هر دلیلی شناخته نشده اند. بنابراین اگر احساس می کنید این حرفه برای شما جالب است و توانایی درک و انجام عملی آن را دارید، می توانید با شرکت در این دوره، شروع کنید.

بازار کار نقاشی خودرو

از آن جایی که ممکن است در مورد اشتغال خود بعد از اتمام دوره نقاشی خودرو نگران باشید، تصمیم گرفتیم موضوع بازار کار این رشته را کمی شفاف تر بیان کنیم. به عنوان بارزترین نکته در این زمینه باید گفت، تا زمانی که شروع یک حرفه همراه با آموزش های اصولی و کسب مهارت های مورد نیاز آن باشد، جای نگرانی برای مشغول به کار شدن وجود ندارد.

اما به صورت ویژه در مورد حرفه نقاشی خودرو، باید گفت اولا به هر میزان که اتومبیل ها وجود دارند و مردم از آن ها استفاده می کنند کار برای شما وجود دارد. دوما علاوه بر گذراندن دوره تخصصی و کسب مدارک معتبردر ایران و خارج از ایران، استراتژی هایی هستند که می توانید برای رونق کار خود به کار ببرید.

به عنوان مثال شاید در ابتدای راه سرمایه لازم برای داشتن تعمیرگاهی اختصاصی نداشته باشید و با کار کردن به صورت شراکتی با دیگر همکاران تان استارت بزنید. اما رفته رفته می توانید با راه اندازی یک گاراژ، داشتن تبلیغات مناسب، انجام کار با کیفیت، داشتن برخورد خوب با مشتریان و ایده هایی دیگر، بازار کار خود را رونق داده و پیشرفت کنید. زمانی که اعتبار کافی به دست آورده باشید، مشتری ها خود به خود به سمت شما روانه می شوند و با رضایت، رنگ کاری ماشین خود را به شما می سپارند.

البته گفتنی است که برای راه انداختن هر کسب و کار شخصی، طی کردن این مراحل ضروری است و بدون آن رشدی وجود نخواهد داشت. در همین جهت، آموزشگاه پایتخت فناوری تلاش می کند با برگزاری دوره آموزش نقاشی خودرو در کنار دیگر رشته ها مربوط به مکانیک و برق خودرو، متقاضیان و علاقه مندان مرحله آموزش، که مهم ترین نکته برای شروع است، را به خوبی پشت سر بگذارند.

پیش نیاز شرکت در دوره آموزش نقاشی خودرو

برای شرکت در دوره آموزش نقاشی خودرو در آموزشگاه پایتخت فناوری، نیاز به پیش نیازی خاص یا مدرک تحصیلی ندارید. سرفصل های این دوره طوری انتخاب شده اند که هر شخص علاقه مندی می تواند دانش و مهارت لازم برای شروع کار رنگ آمیزی ماشین را کسب کند. اما به هر حال وجود برخی از توانایی ها در شما، می تواند روند یادگیری و پیشرفت شما را تسریع ببخشد.

قبل از هر چیزی، نکته مهم برای رسیدن به موفقیت در این رشته، داشتن صبر و حوصله است. چرا که این کار باید با جزئیات و ریزبینی زیادی انجام شود. پس به صورت کلی می توان گفت صبور بودن، ریزبین بودن و توجه به جزئیات، آمادگی بدنی خوب؛ چرا که در حین انجام رنگ کردن بدنه ماشین ممکن است مدت زیادی بایستید ، در حالت خم بمانید و ساعت کاری زیادی داشته باشید. نداشتن لرزش دست، مشتاق به یادگیری و به روز کردن اطلاعات کاری، علاقه و شناخت نسبت به رنگ ها و ترکیب آن ها از برگ برنده های دیگر شما در نقاشی خودرو است.

همچنین داشتن روابط اجتماعی خوب برای حرف زدن با مشتری بسیار مهم است؛ چون کار شما باید بر اساس نظر و سلیقه مشتری پیاده سازی شود. پس اگر نتوانید ارتباط درستی با مشتریان برقرار کنید کیفیت کار قطعا پایین خواهد آمد. مجموعه مواردی که در بالا ذکر شد می توانند به عنوان آپشن هایی باشند که روند تبدیل شدن شما به یک نقاش حرفه ای ماشین را سریع تر می کنند. اما به این معنی نیست که بدون آن ها نمی توانید فردی موفق در این کار باشید. شما می توانید برای دریافت مشاوره های کاربردی در انتخاب شغل و دوره آموزشی مناسب خود، با شماره 02191009543 تماس بگیرید. کارشناسان ما کلیه اطلاعات تکمیلی در خصوص دوره آموزش نقاشی خودرو و سایر دوره های دیگر را به صبر و حوصله در اختیار شما خواهند گذاشت.

مزایای شرکت در دوره آموزش نقاشی خودرو

نقاشی خودرو کاری است که با خانواده رنگ ها و ترکیبات آن سر و کار دارید. حضور در دوره آموزش نقاشی خودرو آموزشگاه پایتخت فناوری، در کنار به دست آوردن مهارتی تخصصی که می توانید از آن استفاده کرده و صاحب کسب و کار شوید، به رشد استعدادهای هنری و خلاقیت شما نیز کمک می کند. در نتیجه، مزیتی که دوره آموزش نقاشی خودرو برای شما دارد این است که در نهایت با پایه ای قوی وارد بازار کار می شوید.

البته برای اینکه بتوانید رنگ دلخواه مشتری را روی بدنه ماشین دربیاورید و یا کار را تمیز انجام دهید، علاوه بر آموزش تکنیک های اصولی، نیاز به برخی نوآوری در روش انجام کار است که با گذر زمان به آن می رسید. در کنار این ها باید خاطر نشان کرد که درآمد نقاشی خودرو درآمدی متوسط رو به بالاست و نقاش خودرو می تواند از نظر مالی در وضعیت خوبی باشد. همچنین می توانید با استفاده از پشتیبانی نامحدودی که مجموعه ما از کارآموزان خود بعد از اتمام دوره دارد، با دید بازتر برای نحوه استارت و ادامه فعالیت خود در بازارکار نقاشی ماشین تصمیم بگیرید.

آموزش صفر تا صد نقاشی خودرو

از بین رفتن رنگ بدنه اتومبیل ها در اثر تصادفات جاده ای، ایجاد خط و خش و قرار گرفتن در معرض نور خورشید یک اتفاق رایج است. نقاشی خودرو یکی از اقداماتی است که در مکانیکی ها برای مقابله با این مشکل انجام می شود. این فرآیند که زمان بر و پر هزینه است، نتیجه تلاش چندین ساعته نقاش خودرو است.

نقاشی خودرو یک فرآیند چند مرحله ای محسوب می شود که لازم است توسط افراد متخصص انجام شود تا بدنه خودرو آسیب نبیند. رعایت نکات ایمنی و استفاده از کد رنگ مطابق با خودرو از نکات مهم در فرآیند رنگ آمیزی و نقاشی بدنه خودرو محسوب می شود. در این قسمت با صفر تا صد نقاشی خودرو به صورت گام به گام آشنا خواهیم شد.

مرحله 1: آماده سازی لوازم مورد نیاز

رنگ بدنه خودرو به زمان زیادی نیاز دارد. در مرحله اول باید لوازم مورد نیاز خود را آماده کنید. آنچه که شما در طی نقاشی خودرو به آن ها نیاز خواهید داشت شامل موارد زیر است:

 • سنباده برقی
 • لنت سنباده
 • کمپرسور هوا
 • دستگاه رنگ پاش
 • حلال پاک کننده
 • روزنامه
 • نوار چسب
 • تینر رنگ
 • ماسک صورت
 • عینک ایمنی
 • پارچه تمیز
 • الکل

مرحله 2: انتخاب مکان مناسب برای انجام نقاشی خودرو

قبل از هر کاری، باید مکان مناسبی برای خود پیدا کنید. اطمینان حاصل کنید که مکان شما فضای زیادی برای کار در اطراف ماشین دارد و تهویه خوبی دارد. هم چنین، به میزان نور و روشنایی محیط توجه کنید. مکانی را انتخاب کنید که حداقل گرد و غبار داشته باشد.

از انجام نقاشی خودرو در پارکینگ و گاراژ های مسکونی خودداری کنید، زیرا این گاراژ ها اغلب دارای لوازم گرمایشی یا بخاری هستند که ممکن است در تماس با دود ناشی از رنگ آمیزی خودرو، موجب آتش سوزی و حوادث ناگوار شود.

مرحله 3: هر گونه زنگ زدگی و فرورفتگی روی بدنه خودرو را از بین ببرید

برای این که اطمینان حاصل کنید که کار رنگ نقاشی خودرو شما هیچ نقصی روی بدنه خودرو را برجسته نمی کند، لازم است هر گونه فرو رفتگی را برطرف کرده و زنگ زدگی را تعمیر کنید. این مرحله با وجود این که بسیار ساده است، در کیفیت نهایی کار نقاشی خودرو بسیار تاثیر گذار است.

مرحله 4: سنباده زدن بدنه خودرو

به بدنه خودرو خود سطحی صاف و یکنواخت بدهید که رنگ خودرو بتواند روی آن بچسبد. کل وسیله نقلیه خود را با استفاده از حرکات دایره ای سنباده بزنید، سنباده زدن را تا جایی ادامه دهید که مطمئن شوید که لایه جدید رنگ شما به بدنه می چسبد.

مرحله 5: تمیز کردن بدنه خودرو

با استفاده از پارچه و الکل، تمام سطوح وسیله نقلیه خود را به طور کامل پاک کنید تا باقی مانده روغن پاک شود و آن را برای رنگ آمیزی آماده کنید.

مرحله 6: پوشاندن سطوحی که نقاشی خودرو بر روی آن ها انجام نمی شود.

برای پوشاندن سطوح وسیله نقلیه خود که نمی خواهید رنگ آمیزی شوند، از نوار چسب و روزنامه استفاده کنید. این موارد شامل آینه ها، تزئینات پنجره، شیشه و دستگیره در ها می باشد.

مرحله 7: استفاده از پرایمر

اگر وسیله نقلیه خود را تا اندازه ای سنباده زده اید که به سطح فلز رسیده است، لازم است از یک پرایمر مقاوم در برابر خوردگی استفاده کنید تا سطح ماشین خود را آستر کنید.

مرحله 8: اجازه دهید پرایمر خشک شود.

اگر زنگ زدگی را از بین بردید، مطمئن شوید که آن ها را به درستی پر کنید تا کاملا صاف شوند و به اندازه کافی پرایمر روی نواحی بمالید. طبق دستورالعمل روی ظرف، اجازه دهید تمام پرایمر کاملاً خشک شود.

مرحله 9: یک بار دیگر سنباده بزنید.

سطوح تازه آماده شده را یک بار دیگر سنباده بزنید، اما دقت کنید که زیاد سنباده نزنید و سطح فلز را دوباره در معرض دید قرار دهید. سطوح آماده شده را با پارچه ای که کمی با تینر مرطوب شده است پاک کنید.

مرحله 10: رنگ آمیزی بدنه خودرو را شروع کنید.

دستگاه رنگ پاش خود را تقریباً در فاصله 6 اینچی از سطح وسیله نقلیه خود نگه دارید و با استفاده از حرکات جارویی از پهلو به پهلو، رنگ را در لایه های نازک و یکنواخت بمالید. به طور معمول، سه تا چهار لایه طول می کشد تا سطح را کاملاً بپوشاند.

مطمئن شوید که زمان کافی را برای خشک شدن رنگ مطابق با دستورات سازنده سپری می کنید. این زمان می تواند از 20 دقیقه تا یک ساعت متغیر باشد. این مرحله که معمولا با نام آستر کشی یا آستر زنی شناخته می شود، موجب زیر سازی قوی بدنه اتومبیل خواهد شد.

مرحله 11: سنباده بزنید و سطح را پاک کنید.

قبل از این که آخرین لایه رنگ را به سطح خودرو بزنید، یک بار دیگر سطوح را سنباده بزنید تا بقایای پودری روی آن پاک شود، سپس با یک پارچه تمیز، سطح را پاک کنید.

مرحله 12: رنگ آمیزی نهایی

با استفاده از حرکات دایره ای، رنگ کردن تمام سطوح را تکمیل کنید. توجه کنید در این مرحله با استفاده از رقیق کننده ها، ترکیب مناسبی را به دست آورده و از سقف ماشین شروع کرده و به سمت پایین حرکت کنید. به دست آوردن یک ترکیب عالی موجب براق شدن سطح بدنه خودرو خواهید شد. شما می توانید با انجام موج گیری رنگ بدنه با تجهیزات تخصصی کیفیت کار را به طور چشمگیری بالا ببرید.

در صورتی که علاقه مند به یادگیری نقاشی خودرو به صورت حرفه ای هستید، حتما در دوره آموزشی پایتخت فناوری شرکت کنید. تمامی مطالب آموزشی و سرفصل های این دوره متناسب با بازار کار طراحی شده است و می توانید به یک نقاش خودرو حرفه ای تبدیل شوید. علاوه بر این، در پایان دوره به شما مدرک بین المللی نقاشی خودرو داده می شود که دو زبانه بوده و دارای اعتبار بالایی است.

ابزار نقاشی خودرو :

 • تفنگ اسپری
 • کمپرسور هوا یا پمپ باد
 • سنباده
 • کاغذ سنباده و بلوک سنباده
 • رنگ ماشین
 • نوارچسب و ماسک
 • پریمیر یا بتونه
 • دستکش
 • کفش
 • ماسک صورت یا ماسک تنفسی
 • عینک
 • لباس
 • اسپری ضد زنگ
 • آستر تینر
 • حلال تمیز کننده
 • دستگاه ضخامت سنج رنگ

وظایف یک نقاش خودرو

از مهمترین وظایف یک نقاش خودرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آماده سازی سطح وسیله نقلیه برای رنگ آمیزی
 • انتخاب صحیح و دقیق مواد رنگ
 • رنگ آمیزی مستقیم قطعات
 • تمیز کردن مناسب ابزار کار
 • مهر و موم کردن قسمت هایی از اتومبیل که در معرض رنگ آمیزی نیستند

مهارت ها و توانایی های مورد نیاز نقاش ماشین حرفه ای

یک متخصص حرفه ای برای موفق شدن در شغل نقاش ماشین باید مهارت های زیر را داشته باشد:

 • آشنایی مقدماتی با قطعات داخلی محفظه خودرو
 • آشنایی کامل با رنگ و سایه ها
 • مهارت محاسبه میزان دقیق مواد مصرفی
 • مهارت آماده سازی سطح رنگ
 • آشنایی به نکات ایمنی و حفاظتی در کارگاه

ویژگی های شخصیتی فرد نقاش ماشین

تست های شخصیتی انجام شده بر روی نقاشان بدنه اتومبیل نشان می دهد افراد خلاق در این حرفه موفق تر هستند. این افراد همچنین کار با اتومبیل و ابزار مختلف را دوست دارند. دقت و حوصله زیاد، توانایی حل مسئله و برخورداری از آمادگی جسمانی مناسب از ویژگی های شخصیتی افراد شاغل در این زمینه می باشد.

دوره پیشنهادی: آموزش صافکاری

آموزش نقاشی خودرو مناسب چه کسانی است؟

علاقه مند به رشته فنی
علاقمند به رشته خودرو
کسانی که قصد دارند کسب و کار خود را راه اندازی کنند
افرادی که به درآمد بالا فکر می کنند
افرادی که اهل فعالیت زیاد و جنب و جوش نیستند
افرادی که قصد ندارند پیشرفت کنند

آینده شغلی نقاشی ماشین چگونه است؟

اتفاقات مختلفی مانند تصادفات دلیل اصلی خرابی رنگ بدنه ماشین می شوند و این امری اجتناب ناپذیر است. نیاز به نقاش ماشین همیشه و در هر زمانی احساس می شود و افراد زیادی به دنبال ترمیم رنگ بدنه اتومبیل خود هستند. از این رو آینده شغلی این حرفه را می توان در وضعیتی عالی در نظر گرفت.

سرمایه لازم برای شروع حرفه نقاشی اتومبیل

برای ورود به شغل نقاش ماشین نیاز به سرمایه و صرف هزینه های مختلفی است. اولین سرمایه به گذراندن دوره آموزشی اختصاص می یابد. شما باید با پرداخت شهریه مورد نظر آموزشگاه، کلاس های تئوری و عملی را شرکت نموده و مهارت ها و مدرک لازم را اخذ کنید.

علاوه بر هزینه یادگیری، هزینه راه اندازی یک مجموعه را نیز می توان جزو سرمایه های مورد نیاز این حرفه در نظر گرفت. اگر به فکر راه اندازی مجموعه شخصی نقاشی ماشین هستید باید هزینه هایی جهت اجاره محل، خرید لوازم و تجهیزات، خرید رنگ و مواد اولیه، استخدام پرسنل، تبلیغات و … در نظر بگیرید.

نمایش بیشتر

دیدگاه ها

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • یوسف غلامی گفت :

  سلام میخواهم دراین دوره شرکت کنم میشه راهنمایی کنید ممنون

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز. شما در این دوره مهارت کامل در شناخت ابزارهای کاربردی و نحوه استفاده از آنها
   مهارت کامل در حذف پوشش بدنه خودرو
   مهارت کامل در بتونه کاری و کار با ابزار بتونه
   مهارت کامل در شناخت انواع رنگ خودرو
   مهارت کامل در اصول باز و بسته کردن تجهیزات خودرو
   مهارت کامل در عایق کاری و کاغذ پیچ کردن مناسب برای نقاشی خودرو
   مهارت کامل در آستر زنی و آماده سازی خودرو برای نقاشی را یاد میگیرید.

 • ککککر گفت :

  سلام
  پارکینک خودرو واسه شهرستانی ها در اموزشگاه یا خوابگاه هست؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام خیر متاسفانه اموزشگاه پارکینگ نداره و اینکه خود اموزشگاه خوابگاه نداره اما نزدیک ترین خوابگاه ها رو ما بهتون معرفی میکنیم.

 • خالقی گفت :

  تو این دوره ما چه مواردی رو اموزش میبینیم.

  • پشتیبان گفت :

   سلام وقتتون بخیر.
   لطفا با شماره 91009543 021 تماس بگیرید تا شما را بصورت کامل در این باره راهنمایی کنند.

 • شیری گفت :

  نحوه ثبت نام چطوره؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…شما میتونید یا به صورت حضوری به آدرس میدان انقلاب روبروی درب مترو کوچه جنتی طبقه 2 واحد 7 مراجعه کنید و یا با شماره های سایت تماس بگیرید.

 • تقی زاده گفت :

  سلام شهریه دوره چقدر هستش؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…شهریه دوره 6/500/000 تومان هستش .

 • باقرزاده گفت :

  ما که از شهرستان میایم میتونیم تو دوره شرکت کنیم؟

  • پشتیبان گفت :

   بله، شرکت در دوره های آموزشی ما محدود به تهران نیست. حتی آموزشگاه ما برای راحتی کاراموزان شهرستانی خود، خوابگاهی جهت سکونتت در طول دوره تدارک دیده است. این خوابگاه نزدیک به محل آموزشگاه نیز است و شما برای تردد مشکلی نخواهید داشت.

 • باقری گفت :

  آموزش پیسوله هم داده میشود؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…بله نقاشی با پیسوله جز سرفصل های دوره هست.

 • دانش گفت :

  سلام این دوره به صورت آنلاین هم برگزار میشه؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…خیر دوره های خودرویی به صورت عملی هستند و انلاین برگزار نمیشه.

02191009543
02191009543
WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟