آموزش نقاشی خودرو

یکی از شاخه های تعمیر خودرو، نقاشی خودرو است که به صورت مستقیم روی بدنه ماشین ها اعمال می شود. به این معنی که تمام خط و خش ها و ناهمواری های ناشی از ضربه و تصادفات روی بدنه، توسط شخصی که رنگ کردن خودرو را می داند، تعمیر و برطرف می شود.

آموزشگاه فنی و حرفه ای فناوری پایتخت، فعال در حوزه برق و الکترونیک، برگزار کننده دوره آموزش نقاشی خودرو در تهران است. دوره های فنی در این آموزشگاه توسط اساتیدی باتجربه، تحصیلکرده و توانا تدریس می شود. علاوه بر این، به کارآموزان موفق شده در آزمون نهایی مدرک معتبر فنی و حرفه ای تعلق می گیرد و بعد از پایان دوره نیز از پشتیبانی نامحدود مجموعه ما بهره مند خواهند بود.

مزیت های شرکت در دوره آموزش نقاشی خودرو :

 • طول مدت این دوره 45 ساعت آموزش تئوری و عملی میباشد که بیش از 80% از این زمان به صورت کاملاً عملی خواهد بود.
 • آموزش تخصصی نقاشی خودرو از صفر و مباحث ابتدایی شروع شده و تا پیشرفته ترین مباحث آن مطرح به صورت آموزش تئوری و عملی تحت نظر اساتید مجرب و صاحب نام حوزه مکانیک خودرو و نقاشی ماشین در بخش های مجزا برای آموزش آستر زنی ، بتونه کاری و نقاشی با پبستوله برگزار میشود.
 • کلاس های عملی در کارگاه های کاملاً مجهز به تجهیزات تخصصی برای نقاشی خودرو های ایرانی و خارجی و کسب تجربه های 100% عملی و واقعی در نقاشی ماشین با پیستوله به صورت پروژه محور برگزار میگردد.
 • شرکت کنندگان میتوانند از خدمات رایگان آموزشگاه پایتخت فناوری از جمله پشتیبانی نامحدود و مشاوره جهت ورود موفق به بازار کار و راه اندازی کسب و کار شخصی استفاده نمایند.
 • پس از اتمام دوره شرکت کنندگان مدرک فنی حرفه ای نقاشی ماشین آموزشگاه را دریافت میکنند تا با استفاده از آن برای استخدام در شرکت های معتبر، مهاجرت و دریافت پروانه کسب برای راه اندازی کسب و کار در حوزه رنگ و نقاشی خودرو های ایرانی و خارجی به صورت قانونی و معتبر توانایی اقدام را داشته باشند.
 • 30 درصد تخفیف در هزینه دوره نقاشی خودرو برای مدت محدود برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است.
 • خوابگاه برای اسکان در نزدیکترین محل به آموزشگاه نقاشی ماشین با کمترین هزینه معرفی میشود.

ویدئو معرفی دوره نقاشی خودرو

پادکست معرفی دوره نقاشی خودرو
آموزش نقاشی خودرو حرفه ای
اموزش نقاشی خودرو با پیستوله
کلاس نقاشی خودرو
آموزش صفر تا صد نقاشی خودرو
آموزش نقاشی خودرو

سرفصل های دوره نقاشی خودرو

logo gold مطالب آموزش نقاشی خودرو

آشنایی با رنگ های مختلف و کاربرد هر یک

آشنایی با ابزار عمومی و کاربری های هر یک

آشنایی با پیستوله رنگ پاش و کمپرسور

آموزش جاگذاری لوازم برقی در محل نصب تعیین شده

آموزش نصب سیستم روشنایی، کلیدها و چراغ ها و سایر قطعات

آموزش پاک کردن رنگ، بتونه و آستری از روی بدنه

آشنایی با دو مهارت مهم بتونه کاری و آستر سازی در رنگ کردن خودرو

آموزش حذف پوشش با استفاده از چراغ کوره ای و حلال شیمیایی

آموزش کار با پیسوله

آموزش اصول و نکات مهم در تست کردن رنگ بدنه

آشنایی با روش اصولی آماده کردن رنگ ماشین

آموزش کنترل کیفی و بررسی درجه پوشش رنگ

آموزش ترمیم رنگ پاشی اضافه بدنه خودرو رنگ خورده

آشنایی و آموزش نحوه کار با سنباده و سنگ

آموزش پوشاندن خودرو (کاغذ پیچی) برای جلوگیری از رنگی شدن قسمت های دیگر

آموزش روش درزگیری و عایق کردن بدنه ماشین

آموزش ساختار کمپرسور هوا و تنظیم آن

آموزش کنترل، عیب یابی و ترمیم آستری و روش آستری پاشی

آموزش روش صحیح پوست آب زدن، مرحله بعد از بتونه اولیه

آشنایی با روش های کنترل بدنه ماشین بعد از مرحله پوست آب زدن

آموزش خشک کردن بدنه رنگ خورده ماشین

آموزش روش پولیش و واکس زدن ماشین نقاشی شده

آموزش کامل و اصولی پولیش کاری با ابزار مخصوص آن

آشنایی با تست و کنترل کیفیت رنگ بدنه در انتهای کار

آموزش اقدامات آماده سازی بدنه مانند پرزگیری برای رنگ کردن خودرو

آشنایی با انواع دستگاهای خشک کن رنگ ماشین

آموزش خطگیری با ابزار مخصوص

آشنایی با روش درست کردن بتونه های سنگی، روغنی و فوری و بتونه های فیبر پلاستیک

آشنایی با تکنیک های موج گیری و بتونه کاری بدنه

آموزش انواع آستری و کار با آن ها و بیان کاربردهای آن

آشنایی با انواع ابزار لازم در رنگ کردن اتومبیل

آشنایی با کد رنگ خودرو

آشنایی با نکات ایمنی و بهداشتی ضروری برای سلامت افراد و کارگاه ها

نمایش بیشتر
چرا پایتخت فناوری؟
مجوز فعالیت مجوز فعالیت

دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای مدرک فنی و حرفه ای

معرفی هنرجویان به فنی و حرفه ای جهت اخذ مدرک

دوره های عملی دوره های عملی

برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی پشتیبانی

پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد سرفصل های استاندارد

سرفصل های آموزشی مطابق با سازمان فنی و حرفه ای

دسترسی سریع دسترسی سریع

دسترسی مناسب محل آموزشگاه برای تردد کار آموزان

رزرو کلاس / مشاوره

آنچه که در کلاس آموزش نقاشی خودرو می آموزید :

 • مهارت کامل در شناخت ابزارهای کاربردی و نحوه استفاده از آنها
 • مهارت کامل در حذف پوشش بدنه خودرو
 • مهارت کامل در بتونه کاری و کار با ابزار بتونه
 • مهارت کامل در شناخت انواع رنگ خودرو
 • مهارت کامل در اصول باز و بسته کردن تجهیزات خودرو
 • مهارت کامل در عایق کاری و کاغذ پیچ کردن مناسب برای نقاشی خودرو
 • مهارت کامل در آستر زنی و آماده سازی خودرو برای نقاشی

مشاوره رایگان

"*" indicates required fields

نظر کاراموزان کلاس نقاشی خودرو

هزینه آموزش نقاشی خودرو

نقاشی خودرو
هزینه دوره: 6/500/000
هزینه با تخفیف: 4/500/000
دوره خصوصی: 8/000/000

سوالات متداول دوره آموزش نقاشی خودرو

به دلیل شرایط مختلف مانند قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش، سطوح آلودگی و غیره هیچ چارچوب زمانی مشخصی برای طول عمر یک رنگ وجود ندارد. اما می توانید از نقاش خودرو خود بخواهید در مورد طول عمر رنگی که انتخاب می کنید،برای شما توضیح دهد.

کلیه اطلاعات و مهارت های لازم برای تبدیل شدن به نقاش خودرو در سرفصل های دوره آموزشی ما گنجانده شده اند. بنابراین کارآموز می تواند با تلاش و پشتکار و استفاده از اطلاعات بدست آورده از این دوره، پس از اتمام آن وارد بازار کار شود.

بله افرادی که دوره آموزشی را با موفقیت پشت سر می گذارند، حتی زمانی که وارد بازار کار می شوند، همچنان می توانند از پشتیبانی های آموزشگاه به صورت حضوری و غیرحضوری استفاده کنند.

درآمد کارهای فنی به تخصص، تجربه و مهارت شما بستگی دارد. طبیعی ست که درآمد یک نقاش خودرو با ده سال سابقه کار از درآمد فردی تازه وارد بیشتر است. اما به صورت کلی می توان ادعا کرد درآمد این حرفه سه تا پنج برابر حقوق قانون کار است.

انجام کارهای عملی در درک بهتر آموزش ها نقش اصلی دارد. بنابراین اساتید دوره آموزش نقاشی خودرو علاوه بر آموزش های تئوری، ساعاتی را به کارهای عملی در کارگاه ها اختصاص می دهند و کارآموز می تواند شخصا آموخته های خود را به صورت عملی تمرین کند.

بله، شرکت در دوره های آموزشی ما محدود به تهران نیست. حتی آموزشگاه ما برای راحتی کاراموزان شهرستانی خود، خوابگاهی جهت سکونتت در طول دوره تدارک دیده است. این خوابگاه نزدیک به محل آموزشگاه نیز است و شما برای تردد مشکلی نخواهید داشت.

معرفی جامع دوره نقاشی خودرو

به احتمال زیاد نقاشی خودرو یکی از علاقه مندی های شخص شماست که در حال خواندن این مطلب هستید. اگر می خواهید علاقه بالقوه خود را به پای عمل رسانده و به عنوان حرفه ای جذاب از آن برای کسب درآمد استفاده کنید، دوره آموزش نقاشی خودرو در آموزشگاه پایتخت فناوری را از دست ندهید.

با شرکت در این دوره، شرکت کنندگان با صفر تا صد نقاشی خودرو آشنایی کامل پیدا می کنند و بعد از اتمام دوره، آماده ورود به بازارکار هستند. مفاهیم گنجانده شده در سرفصل ها به صورت تئوری و سپس در کارگاه های ویژه به صورت عملی آموزش داده می شوند تا کارآموزان دوره حداکثر استفاده مفید را از ساعات حضورشان در مجموعه ما داشته باشند.

برگزاری چنین دوره هایی از حساسیتی ویژه برخوردار هستند؛ چرا که افراد در آینده کاری خود با انواع خودروهای معمولی و گران قیمت خارجی سر و کار دارند. انجام حرکتی اشتباه می تواند موجب خسارت های مالی زیادی شود.

در دوره آموزش نقاشی خودرو پایتخت فناوری، در مورد انواع بدنه اتومبیل های مختلف ، آشنایی با لوازم نقاشی و رنگ آمیزی خودرو، ترکیب رنگ ها برای رسیدن به رنگ دلخواه، فلزکاری، جوشکاری، سمباده کشی، آموزش بتونه کاری ماشین ، آموزش جدا کردن و سوار کردن مجدد قسمت هایی مثل جلوبندی، شیشه ها، چرخ ها، دستگیره ها، صندوق عقب و …، آشنایی و یادگیری انواع پیستوله ها و بسیاری موارد دیگر صحبت و آموزش های لازم انتقال داده می شود.

این دوره به عنوان دوره ای عملی محور ارائه می شود و تاکید بیشتر مدرسین، تمرینات عملی کارآموزان برای درک بهتر آموزش هایی است که به آن ها داده شده است.

اهمیت نقاشی و رنگ ماشین

همانطور که می دانید نقاشی خودرو نقش اساسی در زیبا ماندن بدنه ماشین ها دارند. بدنه یک اتومبیل به هر دلیلی می تواند زیبایی و تمیزی اولیه خود را از دست بدهد. این اتفاق برای اکثر کسانی که خودرو شصی دارند ناراحت کننده است. شاید بتوان گفت ظاهر ماشین به اندازه مباحث فنی آن اهمیت دارد.

بنابراین جامعه همیشه به حضور نقاش خودرو نیاز دارد. کسانی که در حرفه نقاشی خودرو کار می کنند، با به کارگیری آموزش هایی که دیده اند  و تجارب کاری خود، قادر به بازگرداندن زیبایی از دست رفته بدنه ماشین شما هستند.

درک درست از اهمیت حرفه ای مثل رنگ کاری ماشین، می تواند کمک بزرگی باشد در انتخاب شغل برای افرادی که دنبال کار می گردند؛ البته کاری که همراه با آموزش یک مهارت و تخصص باشد. شغل هایی که تخصص برای شما به همراه داشته باشند، جای پیشرفت زیادی دارند.

فرد با کسب مهارت نقاشی ماشین با روش های به روز و اصولی، می تواند برای آینده کاری و گسترش کسب و کار خود، ایده های مختلف داشته باشد و با پیاده سازی آن ها به پیشرفت های زیادی دست پیدا کند.

آموزشگاه پایتخت فناوری به منظور تربیت افرادی متخصص در نقاشی و رنگ خودرو، دوره آموزش نقاشی خودرو را برگزار می کند و به خاطر مزیت هایی که این حرفه دارد، مورد استقبال عده زیادی قرار گرفته است.

هدف از برگزاری این دوره، ایجاد بستری مناسب برای رشد استعداد هایی است که به هر دلیلی شناخته نشده اند. بنابراین اگر احساس می کنید این حرفه برای شما جالب است و توانایی درک و انجام عملی آن را دارید، می توانید با شرکت در این دوره، شروع کنید.

بازار کار نقاشی خودرو

از آن جایی که ممکن است در مورد اشتغال خود بعد از اتمام دوره نقاشی خودرو نگران باشید، تصمیم گرفتیم موضوع بازار کار این رشته را کمی شفاف تر بیان کنیم. به عنوان بارزترین نکته در این زمینه باید گفت، تا زمانی که شروع یک حرفه همراه با آموزش های اصولی و کسب مهارت های مورد نیاز آن باشد، جای نگرانی برای مشغول به کار شدن وجود ندارد.

اما به صورت ویژه در مورد حرفه نقاشی خودرو، باید گفت اولا به هر میزان که اتومبیل ها وجود دارند و مردم از آن ها استفاده می کنند کار برای شما وجود دارد. دوما علاوه بر گذراندن دوره تخصصی و کسب مدارک معتبردر ایران و خارج از ایران، استراتژی هایی هستند که می توانید برای رونق کار خود به کار ببرید.

به عنوان مثال شاید در ابتدای راه سرمایه لازم برای داشتن تعمیرگاهی اختصاصی نداشته باشید و با کار کردن به صورت شراکتی با دیگر همکاران تان استارت بزنید. اما رفته رفته می توانید با راه اندازی یک گاراژ، داشتن تبلیغات مناسب، انجام کار با کیفیت، داشتن برخورد خوب با مشتریان و ایده هایی دیگر، بازار کار خود را رونق داده و پیشرفت کنید.

زمانی که اعتبار کافی به دست آورده باشید، مشتری ها خود به خود به سمت شما روانه می شوند و با رضایت، رنگ کاری ماشین خود را به شما می سپارند. البته گفتنی است که برای راه انداختن هر کسب و کار شخصی، طی کردن این مراحل ضروری است و بدون آن رشدی وجود نخواهد داشت.

در همین جهت، آموزشگاه پایتخت فناوری تلاش می کند با برگزاری دوره آموزش نقاشی خودرو در کنار دیگر رشته ها مربوط به مکانیک و برق خودرو، متقاضیان و علاقه مندان مرحله آموزش، که مهم ترین نکته برای شروع است، را به خوبی پشت سر بگذارند.

پیش نیاز شرکت در دوره آموزش نقاشی خودرو

برای شرکت در دوره آموزش نقاشی خودرو در آموزشگاه پایتخت فناوری، نیاز به پیش نیازی خاص یا مدرک تحصیلی ندارید. سرفصل های این دوره طوری انتخاب شده اند که هر شخص علاقه مندی می تواند دانش و مهارت لازم برای شروع کار رنگ آمیزی ماشین را کسب کند.

اما به هر حال وجود برخی از توانایی ها در شما، می تواند روند یادگیری و پیشرفت شما را تسریع ببخشد. قبل از هر چیزی، نکته مهم برای رسیدن به موفقیت در این رشته، داشتن صبر و حوصله است. چرا که این کار باید با جزئیات و ریزبینی زیادی انجام شود.

پس به صورت کلی می توان گفت صبور بودن، ریزبین بودن و توجه به جزئیات، آمادگی بدنی خوب؛ چرا که در حین انجام رنگ کردن بدنه ماشین ممکن است مدت زیادی بایستید ، در حالت خم بمانید و ساعت کاری زیادی داشته باشید.

نداشتن لرزش دست، مشتاق به یادگیری و به روز کردن اطلاعات کاری، علاقه و شناخت نسبت به رنگ ها و ترکیب آن ها از برگ برنده های دیگر شما در نقاشی خودرو است. همچنین داشتن روابط اجتماعی خوب برای حرف زدن با مشتری بسیار مهم است؛ چون کار شما باید بر اساس نظر و سلیقه مشتری پیاده سازی شود. پس اگر نتوانید ارتباط درستی با مشتریان برقرار کنید کیفیت کار قطعا پایین خواهد آمد.

مجموعه مواردی که در بالا ذکر شد می توانند به عنوان آپشن هایی باشند که روند تبدیل شدن شما به یک نقاش حرفه ای ماشین را سریع تر می کنند. اما به این معنی نیست که بدون آن ها نمی توانید فردی موفق در این کار باشید.

شما می توانید برای دریافت مشاوره های کاربردی در انتخاب شغل و دوره آموزشی مناسب خود، با شماره 02166477628 تماس بگیرید. کارشناسان ما کلیه اطلاعات تکمیلی در خصوص دوره آموزش نقاشی خودرو و سایر دوره های دیگر را به صبر و حوصله در اختیار شما خواهند گذاشت.

مزایای شرکت در دوره نقاشی خودرو

نقاشی خودرو کاری است که با خانواده رنگ ها و ترکیبات آن سر و کار دارید. حضور در دوره آموزش نقاشی خودرو آموزشگاه پایتخت فناوری، در کنار به دست آوردن مهارتی تخصصی که می توانید از آن استفاده کرده و صاحب کسب و کار شوید، به رشد استعدادهای هنری و خلاقیت شما نیز کمک می کند.

در نتیجه، مزیتی که دوره آموزش نقاشی خودرو برای شما دارد این است که در نهایت با پایه ای قوی وارد بازار کار می شوید. البته برای اینکه بتوانید رنگ دلخواه مشتری را روی بدنه ماشین دربیاورید و یا کار را تمیز انجام دهید، علاوه بر آموزش تکنیک های اصولی، نیاز به برخی نوآوری در روش انجام کار است که با گذر زمان به آن می رسید.

در کنار این ها باید خاطر نشان کرد که درآمد نقاشی خودرو درآمدی متوسط رو به بالاست و نقاش خودرو می تواند از نظر مالی در وضعیت خوبی باشد. همچنین می توانید با استفاده از پشتیبانی نامحدودی که مجموعه ما از کارآموزان خود بعد از اتمام دوره دارد، با دید بازتر برای نحوه استارت و ادامه فعالیت خود در بازارکار نقاشی ماشین تصمیم بگیرید.

نمایش بیشتر
5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه ها
 • دانش گفت :

  سلام این دوره به صورت آنلاین هم برگزار میشه؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…خیر دوره های خودرویی به صورت عملی هستند و انلاین برگزار نمیشه.

 • باقری گفت :

  آموزش پیسوله هم داده میشود؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…بله نقاشی با پیسوله جز سرفصل های دوره هست.

 • باقرزاده گفت :

  ما که از شهرستان میایم میتونیم تو دوره شرکت کنیم؟

  • پشتیبان گفت :

   بله، شرکت در دوره های آموزشی ما محدود به تهران نیست. حتی آموزشگاه ما برای راحتی کاراموزان شهرستانی خود، خوابگاهی جهت سکونتت در طول دوره تدارک دیده است. این خوابگاه نزدیک به محل آموزشگاه نیز است و شما برای تردد مشکلی نخواهید داشت.

 • تقی زاده گفت :

  سلام شهریه دوره چقدر هستش؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…شهریه دوره 3/200/000 تومان هستش .

 • شیری گفت :

  نحوه ثبت نام چطوره؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…شما میتونید یا به صورت حضوری به آدرس میدان انقلاب روبروی درب مترو کوچه جنتی طبقه 2 واحد 7 مراجعه کنید و یا با شماره های سایت تماس بگیرید.

 • خالقی گفت :

  تو این دوره ما چه مواردی رو اموزش میبینیم.

  • پشتیبان گفت :

   “سلام دوست عزیز…شما در این دوره مهارت کامل در شناخت ابزارهای کاربردی و نحوه استفاده از آنها
   مهارت کامل در حذف پوشش بدنه خودرو
   مهارت کامل در بتونه کاری و کار با ابزار بتونه
   مهارت کامل در شناخت انواع رنگ خودرو
   مهارت کامل در اصول باز و بسته کردن تجهیزات خودرو
   مهارت کامل در عایق کاری و کاغذ پیچ کردن مناسب برای نقاشی خودرو
   مهارت کامل در آستر زنی و آماده سازی خودرو برای نقاشی را یاد میگیرید.”

 • ککککر گفت :

  سلام
  پارکینک خودرو واسه شهرستانی ها در اموزشگاه یا خوابگاه هست؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام خیر متاسفانه اموزشگاه پارکینگ نداره و اینکه خود اموزشگاه خوابگاه نداره اما نزدیک ترین خوابگاه ها رو ما بهتون معرفی میکنیم.

  02166477628
  02166477628
  WeCreativez WhatsApp Support
  اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
  سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟