آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی پیشنهادی مناسب برای کسانی است که به دنبال شغلی مطمئن و یک تخصص فنی عالی هستند. این رشته بدلیل به روز بودن و نیاز به تخصص در آن امروزه یکی از شغل های پردرآمد ایران و سایر کشور ها شده است. در این دوره شما به صورت کامل با مباحث الکترونیک کاربردی صنعت، عیب یابی و تعمیرات انواع بردهای صنعتی و خانگی از نوع معمولی و اینورتر آشنا خواهید شد.

این تضمین به شما داده می شود که در آموزشگاه پایتخت فناوری تحت نظر اساتید متخصص و با تجربه با بهترین تجهیزات آموزشی دوره خود را سپری کنید، اما این پایان راه نیست. بعد از اتمام دوره آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی شما توسط استاد دوره و کارشناسان آموزشگاه پشتیبانی خواهید شد تا در شروع کار در صورت بروز هر گونه سوال مشکلات احتمالی شما برطرف شود و بتوانید شغل خود را در این رشته شروع کرده و ادامه دهید. راز ماندگاری ما رضایت شماست.

مزیت های دوره تعمیرات برد الکترونیکی:

 • طول مدت این دوره 60 ساعت آموزش تئوری و عملی میباشد که بیش از 80% از این زمان به صورت کاملاً عملی خواهد بود.
 • آموزش تخصصی تعمیرات بردهای الکترونیکی از صفر و مباحث ابتدایی شروع شده و تا پیشرفته ترین مباحث آن مطرح به صورت آموزش تئوری و عملی تحت نظر اساتید مجرب و صاحب نام برق الکترونیک برگزار میشود.
 • کلاس های عملی در کارگاه های کاملاً مجهز به تجهیزات تخصصی برای تعمیرات برد و کسب تجربه های 100% عملی و واقعی در تعمیر برد الکترونیک به صورت پروژه محور برگزار میگردد.
 • شرکت کنندگان میتوانند از خدمات رایگان آموزشگاه پایتخت فناوری از جمله پشتیبانی نامحدود و مشاوره جهت ورود موفق به بازار کار و راه اندازی کسب و کار شخصی استفاده نمایند.
 • پس از اتمام دوره شرکت کنندگان مدرک فنی حرفه ای آموزشگاه را دریافت میکنند تا با استفاده از آن برای استخدام در شرکت های معتبر، مهاجرت و دریافت پروانه کسب برای راه اندازی کسب و کار در حوزه تعمیرات تخصصی بردهای الکترونیکی به صورت قانونی و معتبر توانایی اقدام را داشته باشند.
 • دوره تعمیرات برد الکترونیکی همانند دیگر دوره های آموزشی برگزار شده در آموزشگاه پایتخت فناوری مثل : آموزش طراحی برد الکترونیک ، آموزش سیم پیچی ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی و … از صفر تا صد مباحث ابتدایی تا پیشرفته را در بر میگیرد و به صورت حضوری در گارگاه مجهز بر گزار میشود.
 • 30 درصد تخفیف در هزینه دوره تعمیرات برد الکترونیکی برای مدت محدود در نظر گرفته شده است.
 • خوابگاه برای اسکان در نزدیکترین محل به آموزشگاه تعمیرات برد الکترونیکی با کمترین هزینه معرفی میشود.

ویدئو معرفی دوره آموزش تعمیرات برد

پادکست معرفی دوره تعمیرات برد الکترونیکی

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی
دوره آموزش تعمیرات برد
کلاس تعمیرات برد الکترونیکی
دوره تعمیرات برد الکترونیکی
دوره تعمیرات بردهای الکترونیکی
دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

سرفصل دوره تعمیرات بردهای الکترونیکی

مطالب دوره تعمیرات برد الکترونیکی

آموزش الکترونیک مقدماتی

مرور کلی بر مباحث الکترنیک

آموزش تحلیل مدارات و تشخیص نحوه هماهنگی قطعات

آموزش آشنایی با ساختار داخلی انواع میکروها

معرفی قطعات تشکیل دهنده مدارات و کار برد هریک

آموزش آشنایی با اصول اولیه تعمیرات اصول لحیم کاری قطعات

آموزش کار با مولتی متر و اصول تست قطعات

آموزش تعمیرات تخصصی برد یخچال

آموزش تعمیرات تخصصی برد ماشین لباسشویی

آموزش تعمیرات تخصصی برد دستگاه های اینورتر دار

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی لوازم ریز منزل (پنکه ، همزن ، آبمیوه گیری و … )

آموزش تعمیرات بردهای پر مصرف در صنعت

آموزش تعمیر و عیب یابی بردهای الکترونیکی ریموت کنترل ها

آموزش تعمیر و عیب یابی بردهای الکترونیکی آیفون تصویری

آموزش تعمیر و عیب یابی بردهای الکترونیکی لوازم هوشمند

آموزش آشنایی با منابع تغذیه سوئیچینگ

آموزش تعمیر و عیب یابی جامع و کلی تمامی بردها

آموش تخصصی نحوه کار با منبع تغذیه و جریان کشی در بردهای الکترونیکی

آموزش تعمیرات تخصصی بردهای کولر گازی و اسپلیت

آموزش آشنایی با روشهای تعمیر و عیب یابی

آموزش آشنایی با قطعات Active و Passive

آموزش تعمیرات تخصصی برد ماشین ظرفشویی

آموزش تعمیر و عیب یابی بردهای الکترونیکی smd

آموزش تعمیر و عیب یابی برد الکترونیکی DIP

آموزش تعمیر و عیب یابی بردهای الکترونیکی دستگاه دیجیتال

آموزش مونتاژ و دمونتاژ بردهای SMD

آموزش طراحی مدار برای قسمت سوخته بردهای تعمیری یک رو PCB

آموزش طراحی مدار برای قسمت سوخته بردهای تعمیری دورو PCB

آموزش مونتاژ و دمونتاژ بردهای DIP

آموزش نحوه خواندن دیتاشیت و موارد مورد نیاز در تعمیرات و …

نمایش بیشتر

چرا پایتخت فناوری؟

مجوز فعالیت

مجوز فعالیت دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای

مدرک فنی و حرفه ای اعطا مدرک معتبر بین المللی

دوره های عملی

دوره های عملی برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی

پشتیبانی پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد

سرفصل های استاندارد سرفصل های آموزشی مطابق با فنی و حرفه ای

دسترسی سریع

دسترسی سریع دسترسی آسان به حمل و نقل عمومی

رزرو کلاس / مشاوره

فرم مشاوره رایگان

"*" indicates required fields

آنچه که در کلاس تعمیرات برد الکترونیکی می آموزید :

 • مهارت کامل در الکترونیک
 • مهارت کامل در انواع قطعات الکترونیکی مورد استفاده در بردهای الکترونیکی
 • مهارت کامل در ابزارهای کاربردی تعمیر برد مدار الکترونیکی
 • مهارت کامل در عیب یابی و تعمیر انواع مدارات در مدارهای الکترونیکی
 • مهارت کامل در تعمیر برد مدار عمومی و صنعتی
 • مهارت کامل در مدارات و بلوک های مختلف برد مدار الکترونیکی
 • مهارت کامل در لحیم کاری، مونتاژ و دمونتاژ انواع قطعات DIP و SMD
 • مهارت کامل در عیب یابی برد مدارهای معیوب
 • مهارت کامل در تعمیر بردهای الکترونیکی از طریق دفترچه راهنمای سرویس
 • مهارت کامل در طراحی مجدد قطعات معیوب در مدارهای الکترونیکی

نظرات کارآموزان دوره تعمیرات بردهای الکترونیکی

هزینه آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی هزینه دوره: 7/100/000 هزینه با تخفیف: 5/000/000 دوره خصوصی: 8/000/000

سوالات متداول دوره آموزش تعمیر برد الکترونیک

بله این دوره از جمله دوره های جامعی است که در این آموزشگاه برگزار می شود و اصول تعمیرات تمامی بردهای SMD و DIP به صورت کامل آموزش داده خواهد شد.

قطعات SMD نسبتا قطعات کوچکتری هستند که در بردهایی مانند موبایل کاربرد دارند و بر روی مدار چاپی لحیم می شوند قطعات DIP اندازه بزرگتری نسبت به SMD دارند و معمولا برای لحیم کاری آنها می بایست از زیر پایه های آنها را به مدار چاپی لحیم کرد البته تفاوت های دیگری وجود دارد که در کلاس ذکر خواهد شد.

بله اصول تعمیرات بردهای الکترونیک بر پایه عیب یابی می باشد و در این دوره به صورت کامل به مباحث عیب یابی پرداخته خواهد شد.

لوازمی مانند هیتر، هویه، لوپ، التراسونیک، پنس، گیره و برخی لوازم مصرفی مانند سیم قلع، قلع کش، روغن لحیم نیاز می باشند.

بله

بله بدون تردید با آموزشها عملی و سطح بالای این آموزشگاه و همچنین استفاده از اساتید صاحب نام در صنعت کارآموزان پس از اتمام دوره خود در این رشته می توانند مشغول به کار شوند.

طول دوره تعمیرات بردهای الکترونیک 60 ساعت به مدت یک ماه می باشد (زمان کلاس تا یادگیری کامل با توجه به شرایط کارآموز نامحدود می باشد)

معرفی جامع دوره تعمیرات بردهای الکترونیکی

دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی مناسب افراد علاقه مند به شناخت نحوه کاربردهای الکترونیکی است. عموماً افرادی که صدمه خرابی یک برد الکترونیکی را دیده اند، به شغل و گذراندن دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی علاقه مند گشته اند.

دورنمای یک تعمیرکار موفق، فهم طراحی های پیچیده بردهای الکترونیکی است. طراحی‌هایی که روز به روز هوشمند تر از گذشته به بازار عرضه می شوند. بنابراین دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در درجه اول به علاقه و دوم به دانش الکترونیک شما باز می گردد. اگر این دو شرط مهم را دارید می توانید خیلی سریع جذب بازار کار بزرگ تعمیر بردهای الکترونیکی شوید.

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در تهران

برد الکترونیکی قطعه ای سخت افزاری است که در تمامی وسایل الکترونیکی و برقی به کار رفته است. وجود برد الکترونیکی مانند مغز دستگاه عمل کرده و تمامی فرمان هایی که به سایر قطعات ارسال می شود از طریق این قطعه انجام می گیرد. بردهای الکترونیکی طی مراحل خاصی و توسط متخصصین این امر طراحی و ساخته می شوند. بر روی بردها یا صفحه های مدار چاپی، قطعات الکترونیکی مانند خازن، مقاومت، ترانزیستور و غیره مونتاژ شده است.

خراب شدن و یا از کار افتادن برد الکترونیکی در دستگاه های مختلف، منجر به از کار افتادن دستگاه مورد نظر می گردد. با توجه به اهمیتی که بردهای الکترونیکی در سیستم های مختلف دارند، نحوه تعمیرات آنها نیز اهمیت ویژه ای داشته و نیاز به افراد متخصصی که در این حوزه قادر به فعالیت باشند در جامعه به شدت احساس می شود. در نتیجه دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در تهران وجود دارد که عیب یابی و تعمیر انواع بردها را به افراد علاقمند به این حوزه آموزش داده و آنها را جهت ورود به بازار کار آماده می سازد.

آموزشگاه تعمیرات بردهای الکترونیکی

آموزشگاه تعمیرات برد الکترونیکی پایتخت فناوری تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای فعالیت نموده و سرفصل هایی را که ارائه می دهد بر طبق تصمیمات این سازمان می باشد. این آموزشگاه مجهز به کارگاه های عملی می باشد که کارآموزان در آن با انواع بردهای الکترونیکی و قطعات به کار رفته بر روی آنها به صورت عینی آشنا شده و با تجربه عملی کار کردن با آنها را بیاموزند.

آموزشگاه تعمیرات بردهای الکترونیکی

علاوه بر آن ابزار کارهای مخصوصی جهت تعمیرات بردهای الکترونیکی در اختیار کارآموزان قرار داده می شود. جو آموزشگاه تعمیرات برد الکترونیکی پایتخت فناوری کاملا صمیمی و اکتیو بوده و شرایط یادگیری مباحث برای تمامی کارآموزان به بهترین وجه ممکن وجود دارد. چنانچه برخی از مباحث را در دوره تعمیر برد الکترونیکی بخوبی فرا نگیرید ، شرایط بازاموزش و تجدید دوره رایگان مهیا می باشد.

ابزار مورد نیاز تعمیرات بردهای الکترونیکی

برد الکترونیکی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. قطعات روی آن با ظرافت و دقت خاصی قرار گرفته و با اتصالاتی که دارند، فرمان هایی که دریافت می کنند را انجام می دهند. برای تعمیراین قطعه حساس در لوازم برقی و الکترونیکی، ابزار مشخصی وجود دارد.

در دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی پایتخت فناوری، ابزار ضروری با دقت و جزئیات به کارآموزان آموزش داده می شود. برخی از مهم ترین ابزار عبارتند از:

هویه : از مهم ترین ابزار برای لحیم کاری ست. از لحیم کاری نیز برای نصب آی سی ها، خازن ها، مقاومت ها و سایز اجزای دیگر روی برد استفاده می شود. علاوه بر این برای اتصالات صدمه دیده نیز از لحیم کاری با هویه استفاده می کنند.

هیتر : دستگاه هیتر از یک منبع تغذیه، نازل ، هویه و صفحه نمایشگر تشکیل شده است. هیتر دما را کنترل کرده و برای لحیم کاری از آن استفاده می شود.

اسیلوسکوپ: این وسیله نیز برای تست انواع مدارهای الکترونیکی روی بردها کاربرد دارد. در صورتی که مشتاق به یادگیری حرفه تعمیرات برد الکترونیکی هستید، لازم است تا روش کار با این دستگاه را یاد بگیرید.

سیم چین : رو برد الکترونیکی تعداد زیادی سیم با ضخامت های مختلف وجود دارد که برای بریدن و کوتاه کردن آن ها، از سیم چین استفاده می شود. سیم چین این کار را با اهرم هایش انجام می دهد. نکته مهم این که برای لخت کردن سیم نباید از این ابزار استفاده کنید.

کف چین : این ابزار نیز نوعی سیم چین است با این تفاوت که برای کارهای ظریف تر از کف چین استفاده می شود. در واقع کف چین بسیار نرم تر وظریف تر می تواند سیم ها و کابل ها را ببرد.

گیره نگهدارنده برد : از این گیره برای گرفتن قطعات کوچک در جهات مختلف و ایمن انجام دادن کار تعمیرات استفاده می شود. این ابزار باعث میشود تعمیرکار بتواند با دقت روی تعمیر قطعه خراب تمرکز کند و در زمان کوتاه تری، بدون رساندن آسیب به دیگر قسمت ها، تعمیر را اعمال نماید.

مولتی متر دیجیتال : همانطور که بر همه پیداست، از مولتی متر برای خواندن مقادیر مختلف مانند جریان، ولتاژ، اختلاف پتانسیل بین دو نقطه و همچنین مقاومت استفاده می شود. نوع آنالوگ و دیجیتال، دو نوع مرسوم مولتی مترها هستند. مولتی موتر دیچیتال یک سلکتور دایره ای شکل دارد که بر اساس نیاز، روی یکی از کمیت های الکتریکی تنظیم می شود. در آموزش تعمیرات برد الکترونیکی کار با این وسیله آموزش داده می شود.

ابزار مورد نیاز تعمیرات بردهای الکترونیکی

 

سشوار صنعتی : سشوار صنعتی مانند سشوار معمولی و خانگی ست با این تفاوت که میزان پرتاب باد و گرمای بیشتری تولید می کند. به عنوان مثال برای آب کردن چسب های اطراف قاب گوشی موبایل از این وسیله استفاده می شود. در استفاده از آن باید مراقب بود و در مورد برد الکترونیکی، به مهارت و تسلط کافی آن را به کار گرفت.

پنس : برای کار با قطعات ریز مانند آی سی ها، بهتر است به جای استفاده از دست و انگشت ها، از ابزار مخصوص استفاده شود. این کار امنیت و سلامت تعمیرکار را در حین کار حفظ می کند. پنس یکی از این ابزار است و برای برداشتن و گذاشتن قطعات با ابعاد کوچک مانند آی سی ها، کاربرد دارد.

منبع تغذیه : اصلی ترین کاربرد منبع تغذیه در تعمیر برد الکترونیکی، تست جریان کشی است. در واقع این اقدام برای گوشی هایی است که به دلیل خرابی یا آب خوردگی، خاموش شده اند. با استفاده از منبع تغذیه، قطعه خراب تشخیص داده شده و تعمیر یا تعویض می شود.

آموزش تعمیرات برد لوازم خانگی

در مجتمع پایتخت فناوری ، کارآموزان با انواع بردهای به کار رفته در لوازم خانگی مختلف آشنا شده و قطعات الکترونیکی مونتاژ شده بر روی آنها را می شناسند. مزیت کلاس های عملی این است که افراد می توانند به صورت تجربی با انواع بردهای الکترونیکی آشنا شده و با آنها کار نمایند. در این صورت است که مهارت آموزان می توانند آمادگی لازم را برای وارد شدن به بازار کار پیدا کرده و کسب و کار خود را راه اندازی نمایند. در واقع کلاس های عملی افراد را از نظر اجرایی آماده تر ساخته باعث افزایش اعتماد به نفس آنها در کار می گردد.

از جمله سرفصل هایی که در دوره آموزش تعمیرات برد لوازم خانگی در اختیار کارآموزان قرار داده می شود و به صورت تئوری و عملی به آنها آموزش داده می شود شامل موارد زیر می گردد:

قطعه شناسی و قطعه برداری، آشنایی با مفاهیم پایه الکترونیک، معرفی قطعات الکترونیکی (DIP و SMD)، بررسی ارورها یا کد خطاهای برد های لوازم خانگی، تشریح عملکرد برد های لوازم خانگی به صورت دیاگرام، کار با تجهیزات مختلف و تست و اندازه گیری فاکتورهای مختلف مرتبط به برد.

با توجه به این که آموزش تعمیرات برد الکترونیکی نیاز به پیش نیاز خاصی نداشته و معمولا افراد شرکت کننده در این دوره ها دارای اطلاعات کافی در این حوزه نمی باشند، در ابتدا پیش زمینه ای در رابطه با الکترونیک و انواع قطعات مهم الکترونیکی به آنها اموزش داده می شود.

در ادامه انواع بردهای الکترونیکی تک لایه، دو لایه و چندلایه که در لوازم خانگی مختلف مورد استفاده قرار می گیرند بررسی شده و پس از آن به صورت تخصصی وارد مباحث مرتبط با قطعات برد و خرابی ها و تعمیر آن می گردند. دوره جامع آموزش تعمیرات لوازم خانگی تمامی مباحث مربوط به تعمیرات مکانیکی و برد لوازم خانگی را شامل می شود.

آموزش تعمیرات بردهای صنعتی

بردهای الکترونیکی علاوه بر این که در انواع لوازم خانگی و دستگاه های الکترونیکی مختلف به کار رفته اند، در دستگاه ها و ماشین های بزرگ صنعتی نیز کاربرد دارند. نوع بردهای الکترونیکی به کار رفته در دستگاه های صنعتی با سایر بردها متفاوت بوده و از پیچیدگی بیشتری برخوردار می باشند. تعمیرات این بردها نیاز به تخصص ویژه ای داشته و تنها افرادی قادر به انجام این کار می باشند که به صورت تخصصی در رابطه با این بردها اطلاعات کسب کرده و به صورت عملی کار کرده باشند.

آموزش تعمیرات بردهای صنعتی

آموزش تعمیرات برد صنعتی از دیگر مباحثی است که در دوره آموزش تعمیرات برد ال و در پایان دوره کترونیکی این آموزشگاه به آن پرداخته می شود. در نتیجه کارآموزان قادر به عیب یابی و تعمیرات بردهای انواع ماشین های صنعتی به کار رفته در کارخانه ها و صنایع مختلف خواهند بود. در این دوره آموزشی افراد در ابتدا مباحث الکترونیک پایه را می آموزند و در ادامه با انواع بردهای صنعتی به کار رفته در دستگاه های مختلف و نحوه تعمیر آنها آشنا می گردند.

بازار کار تعمیرات برد الکترونیکی

با آموزش تعمیرات برد الکترونیکی می توان به بازار کار بزرگی گام نهاد که در آن افراد به خوبی می توانند با آگاهی از مرزهای دانش الکترونیک و هوش مصنوعی درآمد زایی خوبی پیدا کنند. به طور قطع سپری کردن یک دوره آموزشی مطلوب در رسیدن به این هدف بی‌تأثیر نیست.

برای اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره رایگان با شماره 02166477628 تماس بگیرید. مشاوران آموزشگاه پایتخت فناوری آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

امروزه بسیاری از وسایلی که در زندگی روزمره که با آن ها سر و کار داریم، شامل بردهای الکترونیکی می باشد. بنابراین نیاز به تعمیرات این بردها با تواجه و اقبال بسیاری روبرو شده است و در سال های اخیر تعمیرات برد الکترونیکی یکی از شاخه های شغلی بسیار جالب و پرطرفدار در رشته الکترونیک می باشد.

با توجه به اینکه بردهای الکترونیکی از گستره بالای تنوع و پیچیدگی در طراحی گرفته تا اندازه های مختلف و قطعات مختلفی مانند مقاومت، خازن، دیود، ترانزیستور و غیره در آن ها به کار برده شده است، بنابراین تعمیرات و طراحی آن به تخصص و دانش فنی بسیار بالایی نیاز دارد و هر فرد عادی بدون دانش کامل نمی تواند اقدام به تعمیرات آن ها کند

با تمام این گفته ها و همچنین به دلیل اینکه آینده پیش روی این بردها بسیار درخشان و بسیار رو به پیشرفت، بازار کار جهانی و همچنین بازار کار در داخل ایران برای آن بسیار پر رونق و درآمد می باشد. با انتخاب این شغل دیگر نگرانی برای بازار کار آن وجود ندارد.

از این رو آموزشگاه فنی حرفه ای پایتخت فناوری در برنامه خود دوره “آموزش تعمیرات برد الکترونیکی” پیشرفته و تخصصی را داده است. این دوره صفر تا صد مهارتها و توانایی های لازم برای ورود به بازار کار تعمیرات بردهای الکترونیکی را بصورت عملی و تحت نظر اساتید مجرب و فعال در حوزخه در اختیار کارآموزان قرار می دهد.

شغل های مرتبط با تعمیرات بردهای الکترونیکی

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، دنیای بردهای الکترونیک بسیار گسترده و متنوع می باشد و از آن ها در بسیاری از وسایل و قطعاتی استفاده می شود که روزانه همه ی مردم دنیا با آن ها در مواجهه هستند. می توان از بردهای الکترونیکی به عنوان مغز دستگاه های الکترونیکی یاد کرد و به وسیله این بردها می باشد که فرمان ها به سایر قسمت های دستگاه صادر می شود و عملکرد دستگاه به خوبی انجام می شود.

با توجه به این گفته ها طیف گسترده ای از وسایلی الکتریکی مانند لوازم خانگی، موبایل ها، کامپیوتر و لپ تاپ ها و … بردهای الکتریکی را در خود دارند. بنابراین شغل های بسیار زیادی مرتبط با تعمیرات بردهای الکترونیکی مانند تعمیرات موبایل، تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات تجهیزات صنعتی و غیره امکان کار کردن وجود دارد. بنابراین بازار کار برای کسانی که به تعمیرات و طراحی بردهای الکترونیک تسلط دارند در سراسر کشور در بسیاری از حوزه های مرتبط وجود دارد.

سرمایه مورد نیاز برای شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی

با توجه به سختی و دوران اقتصادی نه چندان مطلوبی که این روزها با آن مواجه هستیم، تامین سرمایه اولیه برای بسیاری از کسانی که می خواهند یک کسب و کار یا استارتاپی را راه بیندازند، بسیار سخت و شاید نشدنی باشد. اما خوبی مشاغل فنی نسبت به دیگر مشاغل این می باشد که نیاز به سرمایه اولیه بسیار زیادی وجود ندارد. و یا داشتن یک مهارت فنی بسیار عالی می توان به یک کار را آغاز کرد.

همچنین شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی بر خلاف سایر مشاغل که نیاز به ابزار و تجهیزات زیاد، متنوع و گران قیمت دارند، فاقد این ویژگی است. در این شغل با تهیه چند وسیله و ابزار نه چندان گران قیمت و در دسترس و گذراندن دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی می توان کار را شروع کرد.

موقعیت کاری در این شغل نیز بسیار متنوع می باشد، شما می توانید به عنوان تعمیرکار یک شرکت استخدام شوید یا خودتان اقدام به بازگشایی یک مغازه تعمیراتی کنید و یا اینکه با درج تبلیغات خودتان در سایت هایی مانند دیوار، شیپور و یا سایت های تعمیرات و خدمات فنی به صورت سیار به کار خود ادامه دهید.

آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی فنی و حرفه ای

رشته الکترونیک یکی از رشته هایی است که نه تنها در دانشگاه که با گذراندن کورس ها و دوره های آموزشی، می توان آن را فرا گرفت و حتی وارد بازار کار شد.

آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی فنی و حرفه ای

یکی از شاخه های این رشته، تعمیر بردهای الکترونیک است که برای یادگیری آن می توانید در دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی فنی و حرفه ای که توسط سازمان فنی و حرفه ای یا آموزشگاه های مورد تایید آن شرکت کنید. آموزشگاه پایتخت فناوری، دوره تخصصی در این زمینه برگزار می کند و در انتهای دوره نیز، مدرک فنی حرفه ای به کارآموزان داده می شود. که بر اساس اعتباری که دارد، فرد می تواند در بازار کار آینده، راحت تر شروع به کار کند.

آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی رایگان

از مزایای شرکت در کلاس آموزش تعمیر برد پایتخت فناوری، این است که جزوات کامل و جامع به همراه فایل های آموزشی در اختیار کارآموزان قرار داده می شود. بنابراین چه در طی دوره و چه حتی زمانی که فرد مشغول به کار است، می تواند با مراجعه به این منابع، ایرادات خود را پیدا کرده و با مرور مطالب آموزشی، مفاهیم را بهتر یاد بگیرد.

نمایش بیشتر

دیدگاه ها

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • کمال گفت :

  سلام..من بصورت آنلاین میخوام توی دوره تعمیرات برد شرکت کنم ..اما آیا برای آموزش آنلاین ، برد در اختیار اینجانب قرار میدید تا پا به پای استاد پیش بریم…ممنونم

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز. وقتتون بخیر. بله این دوره به صورت آنلاین هم برگزار می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید تا برای ثبت نام شما را راهنمایی کنند.

 • عرفان همراه گفت :

  سلام وقت بخیر
  برد های پرینتر هم آموزش داده میشه؟!

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز وقت بخیر. در دوره ی تعمیرات برد الکترونیک، بردهای پرینتر آموزش داده نمیشود. شما میتوانید در دوره تعمیرات ماشین اداری ما ثبت نام کنید که به صورت جامع بردهای پرینتر در این دوره به شما اموزش داده میشود.

 • فرشید میرزائی گفت :

  با سلام
  آیا بعد از اتمام دوره تعمیرات برد الکترونیکی میتوان برد دستگاه هایی مثل پکیج، اسپلیت، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و غیره رو عیب یابی و تعمیر کرد؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز بله شما تو این دوره صفر تا صد تعمیرات برد دستگاه هایی مثل پکیج، اسپلیت، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و … که لیست شان در بخش سرفصل های همین صفحه آمده را یاد می گیرید. این آموزش ها بصورت عملی و همچنین ویژه بازار کار هستند و همین به شما کمک می کند که بعد از اتمام دوره به راحتی بتوانید برد این دستگاه ها را تعمیر و عیب یابی کنید. خیالتان از این بابت راحت باشد.

 • غلامرضا کمالی گفت :

  سلام خیلی سپاسگزارم ازاینکه بفکر اشتعال جوانان هستید میخاستم بدونم مدت دوره چند روز هست تا کارهای اولیه رو انجام بدیم،،ممنون

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز وقت بخیر دوره ی تعمیرات بردهای الکترونیک 60 ساعت هستش که هم در طول هفته کلاس داریم هم برای اخر هفته ها

 • جلیل محمدی گفت :

  سلام خسته نباشید چون زن بچه نمی توانید حتی یک شب دور باشیم آیا می شود روی چیزی دیگر از روی کتاب یا جزو وایتنریت یا چیز دیگر. آموزش داده شود ه یا هرشهر نمایندگی داشته باشید اگر اندازه نیرو برای آموزش جمع کند استاد رحمت بکشید شهر درو فشرده بدهند چون‌ این موقعیت کم است هم دوست دارند چند روز تمام بشوند مشکلات مردم گرفتار هستم مشکلات گرانی تورم جای خودش دارم من می خواهیم روی کتاب با اینیریت موبایل دور بزنیم

  • پشتیبان گفت :

   سلام وقتتون بخیر. میتونید در دوره های آنلاین تعمیرات برد الکترونیکی ما شرکت کنید که خیلی عالی همه آموزش داده میشه.

 • خسرو فعالیان گفت :

  با سلام طول دوره چند روز و هر روز چند ساعت می باشد. ضمنا هر دوره با چند نفر تشکیل می شود و حداکثر چند روز بعد از ثبت نام کلاس شروع می شود بعلاوه آیا کلاس های آنلاین هم وجود دارد اونوقت آموزش عملی چگونه خواهد بود؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام وقتتون بخیر. تیم پشتیبانی برای توضیح کامل این دوره با شما تماس می گیرد.

 • مرتضی دهقانی فیروزآبادی گفت :

  سلام.دوره تعمیربردچندروزطول میکشد؟ماشهرستانی هااگه دوره روبخواهیم فشرده ترکنیم تازودتر تمام بشه امکانش هست؟میشه ضمن آموزش تعمیربرد،آموزش مکانیکی لوازم خانگی هم دید؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام وقتتون بخیر. کارشناسان ما جهت راهنمایی و پاسخگویی دقیق به سوالاتتان با شما تماس می گیرند.

 • عارف گفت :

  بردهای لوازم خانگی شامل چیست؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…برد های لوازم خانگی شامل لباسشویی، ظرفشویی ،یخچال، لوازم خرد منزل و ماکروویو می باشد.

 • دولت آبادی گفت :

  تجهیزاتی لازم هستش ما برای کارگاه با خودمون بیاریم؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…نیازی به تجهیزات نمی باشد کارگاه به طور کامل مجهز می باشد.

 • محمود گفت :

  عیب یابی هم آموزش داده میشه؟

  • پشتیبان گفت :

   بله اصول تعمیرات بردهای الکترونیک بر پایه عیب یابی می باشد و در این دوره به صورت کامل به مباحث عیب یابی پرداخته خواهد شد.

 • مهراد گفت :

  سلام بردهای صنعتی شامل چه مواردی هستش؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز… بردهای صنعتی شامل درهای شیشه ای و کرکره برقی می شود.

 • شکوفه گفت :

  برای خانمهای شهرستان کلاس فشرده دارید

  • پشتیبان آموزشگاه گفت :

   سلام
   بله، برای اطلاع از کلاس ها با آموزشگاه تماس بگیرید

 • mohamad گفت :

  سلام اقساطی میشه پرداخت کرد؟؟
  چندماهه؟؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…شما می توانید نصف شهریه را جلسه اول و بقیه شهریه را اواسط دوره پرداخت بفرمایید.

 • احمدی گفت :

  کلاس ها عملیه یا تئوری؟؟؟

  • paytakht admin گفت :

   با سلام و درود
   حدود 90% زمان کلاس عملی هست

  02166477628
  02166477628
  WeCreativez WhatsApp Support
  اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
  سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟