آموزش تعویض روغنی و آپاراتی

آموزش تعویض روغنی و آپاراتی خودرو مانند رشته های دیگر اتومکانیک پرطرفدار و پر بازده است. این دوره تمام آموزش های لازم مربوط به تعویض روغن و آپاراتی انواع خودرو، آموزش شناخت گیربکس، آموزش تخلیه و پر کردن مجدد روغن ترمز، آموزش تعویض باطری و چک کردن سلامت باطری و … را آموزش می دهد.

 • این دوره به صورت عملی و بر روی خودرو های واقعی آموزش داده می شود تا کارآموزان مهارت های لازم را برای کار کردن در بازار فرا گیرند.
 • طول مدت این دوره 15 ساعت آموزش تئوری و عملی می باشد که بیش از 80% از این زمان به صورت آموزش های کاملاً عملی خواهد بود.
 • آموزش تخصصی تعویض روغنی و آپارتی ماشین از صفر و مباحث ابتدایی شروع شده و تا پیشرفته ترین مباحث آن تحت نظر اساتید مجرب حوزه مکانیکی در 2 بخش مجزا برای آموزش آپاراتی و آموزش تعویض روغنی تدریس می شود.
 • این دوره شامل آموزش تعویض لوازم مصرفی خودروهای ایرانی و خارجی از جمله تعویض روغن، تعویض فیلتر های موتور خودرو، تعمیر لاستیک، پنجر گیری انواع مدل لاستیک، تعویض آب رادیاتور و … می باشد.
 • کلاس های عملی در کارگاه های کاملاً مجهز به تجهیزات تخصصی و کسب تجربه های 100% عملی و واقعی در تعویض روغنی خودرو و آپاراتی به صورت پروژه محور برگزار میگردد.
 • شرکت کنندگان میتوانند از خدمات رایگان آموزشگاه پایتخت فناوری از جمله پشتیبانی نامحدود و مشاوره جهت ورود موفق به بازار کار و راه اندازی کسب و کار شخصی استفاده نمایند.
 • پس از اتمام دوره شرکت کنندگان مدرک فنی و حرفه ای آموزشگاه را دریافت می کنند تا با استفاده از آن برای استخدام در شرکت های معتبر، مهاجرت و دریافت پروانه کسب برای راه اندازی کسب و کار در حوزه مکانیکی و خدمات آپاراتی و تعویض روغنی ماشین به صورت قانونی و معتبر توانایی اقدام را داشته باشند.
 • 30 درصد تخفیف در هزینه دوره تعویض روغنی و آپاراتی برای مدت محدود برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است.

ویدئو معرفی دوره تعویض روغنی و آپاراتی

پادکست معرفی دوره تعویض روغنی

آموزش تعویض روغنی و آپاراتی خودرو
دوره آموزش تعویض روغنی
کلاس آموزش تعویض روغنی و آپاراتی
دوره تخصصی آموزش تعویض روغنی و آپاراتی
آموزش تعویض روغنی و آپاراتی

سرفصل های آموزشی تعویض روغنی و آپارات خودرو

مطالب دوره تعویض روغنی و آپاراتی خودرو

آشنایی با نحوه تنظیم باد لاستیک خودرو های مختلف

آشنایی با نحوه باز و بست کردن انواع چرخ خودرو

آشنایی با نحوه خارج کردن پیچ های شکسته و کار با قلاویز

معرفی و شناخت انواع روغن های خودرو و کاربرد آنها در فصول مختلف

آشنایی با تخلیه روغن و فیلتر روغن و ریختن مجدد آن

آموزش تخلیه واسکازین و پر کردن مجدد آن

آمزوش تخلیه و پر کردن روغن هیدرولیک فرمان

آموزش تخلیه و پر کردن مجدد روغن ترمز

نمایش بیشتر
مطالب دوره تعویض روغنی و آپاراتی خودرو

معرفی انواع ابزارهای آپاراتی و تعویض روغن

آموزش شیوه های صحیح نگهداری از انوع خودروها

معرفی و آموزش شناخت موتور، گیربکس، جعبه دنده، جعبه فرمان وغیره در خودرو

یادگیری نحوه صحیح و اصولی بازدید روغن موتور و گیربکس و استاندارد آن ها

آشنایی با نحوه کار با جک های بالابر

آشنایی با نحوه خارج کردن لاستیک از رینگ به صورت اصولی

آشنایی با نحوه کار با دستگاه لاستیک درآر

آشنایی با نحوه پنچر گیری تیوپ

نمایش بیشتر

نظرات کارآموزان کلاس تعویض روغنی و آپاراتی

رزرو کلاس / مشاوره

فرم مشاوره رایگان

"*" indicates required fields

نمایش بیشتر

آنچه که در کلاس تعویض روغنی و آپارتی می آموزید :

 • مهارت کامل در شناخت اجزای خودرو
 • مهارت کامل در تعویض روغن خودرو و کار با دستگاه مکنده
 • مهارت کامل در شناخت نوع لاستیک خودرو و تنظیم آنها
 • مهارت کامل در کار با دستگاه ها و بالانس چرخ
 • مهارت کامل در شناخت انواع روغن و کاربرد آنها در خودرو و در فصول مختلف سال
 • مهارت کامل در شناخت انواع فیلتر خودرو و تعویض آنها
 • مهارت کامل در تعمیر خرابی و تجهیزات خودرو
 • مهارت کامل در شناخت نکات ایمنی و سرویس ماهیانه و سالانه خودرو

مزیت‌های آموزشگاه پایتخت فناوری برای شما

مجوز فعالیت

مجوز فعالیت دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای

مدرک فنی و حرفه ای اعطا مدرک معتبر بین المللی

دوره های عملی

دوره های عملی برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی

پشتیبانی پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد

اساتید با تجربه اساتید با تجربه در صنعت

دسترسی سریع

دسترسی آسان نزدیک بودن آموزشگاه به وسایل حمل و نقل عمومی و خوابگاه

هزینه دوره آموزش تعویض روغنی و آپاراتی خودرو

آموزش تعویض روغنی و آپاراتی خودرو هزینه دوره: 8/450/000 تومان هزینه با تخفیف: 6/500/000 تومان دوره خصوصی: 9/000/000 تومان

سوالات متداول دوره تعویض روغنی

بله، بخاطر اینکه تمرکز اصلی کلاس ها بر روی آموزش عملی است، در صورتی که کارآموز کار را یاد بگیرد می تواند به راحتی وارد بازار کار شود.

قطعا این دوره به صورت عملی است چرا که باید کارآموز همه سرفصل های و مباحث آموزشی را به صورت عملی انجام دهد تا کار را یاد بگیرد.

میزان درآمد این شغل حدودا 3 تا 5 برابر حقوق وزارت کار است که همین نیز می تواند چندین برابر شود.

بازار کار این رشته خیلی خوب است چرا که امروزه هر خانواده ای حداقل یک ماشین را دارد و به صورت دوره ای نیاز به تعویض روغن دارد.

بله این دوره به صورت اختصاصی دارای پشتیبانی است و حتی پش از پایان کلاس ها نیز می توانید سوالات تان را از کارشناسان بپرسید.

بله پس از پایان دوره یک مدرک معتبر فنی از طرف خود آموزشگاه به شما داده می شود. علاوه بر این، پس از قبولی در آزمون مدرک فنی حرفه ای نیز به شما تعلق می گیرد.

معرفی دوره جامع تعویض روغنی و آپاراتی خودرو

تعویض روغنی و آپاراتی یکی از مهارت ‌های مورد نیاز در حوزه خودرو است. این مهارت به فرد کمک می ‌کند تا بتواند روغن و فیلتر های مورد نیاز خودرو را در فواصل زمانی لازم تعویض کند.

اهمیت یادگیری این مهارت به چند دلیل است. اول این که تعویض به موقع روغن و فیلتر ها مانع از آسیب دیدن قطعات خودرو شده و عمر مفید آن را افزایش می ‌دهد.

دوم این که صرفه جویی اقتصادی در پی خواهد داشت. زیرا شخص با یادگیری این مهارت نیازی به مراجعه به تعمیرگاه‌ ها و پرداخت هزینه‌ سنگین بابت تعویض روغن نخواهد داشت.

علت اصلی افرادی که برای یادگیری تعویض روغنی و آپاراتی خودرو برنامه ریزی می کنند این است که قصد دارند با کسب توانایی ها تخصصی مناسب بازار کار، مغازه آپاراتی خود را تاسیس کرده و شغل خود را داشته باشند. با توجه به این که مهارت های فنی باید زیر نظر افراد متخصص و حرفه ای یاد گرفته شود، پیشنهاد می ‌شود افراد علاقه ‌مند، حتما در کلاس ‌های آموزشی تخصصی شرکت کرده و نحوه تعویض روغن و آپاراتی خودرو را به طور کامل فرا بگیرند.

در این راستا، آموزشگاه پایتخت فناوری دوره آموزشی جامع تعویض روغن و آپاراتی خودرو را از مقدماتی تا پیشرفته برگزار می‌کند که طی آن، شرکت‌کنندگان توانایی های لازم در زمینه شناخت انواع روغن‌ ها، نحوه تعویض صحیح روغن و فیلتر ها و هم چنین چک کردن سطح روغن را به دست می ‌آورند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دوره و وضعیت بازار کار و فرصت های شغلی تعویض روغنی و آپاراتی با ما همراه باشید.

آموزش تعویض روغنی و آموزش آپاراتی مناسب چه کسانی است؟

کسانی باید برای آموزش تعویض روغنی و آموزش آپاراتی اقدام کنند که به کار های تعمیرات خودرو علاقه دارند و به اصطلاح افرادی آچار به دست بوده و تمایل دارند تمام روز را به کار های فنی بپردازند. با توجه به این که ساعت کاری مراکز تعویض روغنی بسیار زیاد بوده و ممکن است بعضی از آن ها تا شب مشغول به کار باشند، باید افرادی در این حوزه مشغول به کار باشند که پر انرژی باشند و توانایی سر پا ایستادن در ساعات طولانی را داشته باشند.

با توجه به این که در این شغل افراد با مشتریان به طور مستقیم در ارتباط هستند، باید اجتماعی بوده و بتوانند به خوبی با مشتریان ارتباط برقرار کرده و رضایت آن ها را جلب کنند. علاوه بر این موارد این شغل همراه با چالش های ریز و درشتی همراه است که باید افراد بتوانند تصمیم گیری های درستی داشته باشند و دقت کافی را برای انجام مراحل تخصصی تعویض روغن داشته باشند تا از آسیب به اجزای دیگر خودرو جلوگیری شود.

به طور کلی می توان گفت که دوره آموزش تعویض روغن و آپاراتی خودرو برای هر شخصی که به نوعی با صنعت خودرو در ارتباط است، مفید و کاربردی خواهد بود و توصیه می شود افراد زیر در این دوره ثبت نام کنند.

 •  افرادی که مایلند خودشان نسبت به سرویس و نگهداری خودرویشان اقدام کنند و هزینه کمتری بپردازند.
 •  کسانی که قصد دارند وارد مشاغل مرتبط با خودرو شوند.
 •  دانشجویان رشته مکانیک خودرو که به دنبال کسب مهارت عملی هستند.
 • افرادی که علاقه ‌مند به یادگیری کار های تعمیر و نگهداری خودرو هستند.
 •  کارمندان شرکت‌ های خودروسازی که نیاز به آشنایی بیشتر با فرایند های تعمیر و نگهداری دارند.
 • مالکان پارکینگ و تعمیرگاه‌ های خودرو که به دنبال افزایش سطح دانش کارکنان خود هستند

بازار کار تعویض روغنی چگونه است؟

بازار کار شغل تعویض روغن و آپاراتی خودرو طی سال‌ های اخیر روند رو به رشدی داشته است. با توجه به افزایش تعداد خودرو های داخلی و خارجی و ورود مدل‌ های جدید، نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتر و بهتر احساس می ‌شود. با توجه به آمار رسمی از سمت کشور، میزان خرید خودرو های داخلی در سال 1402 نسبت به سال های قبل، رشد 5 برابری داشته است. به علاوه با توجه به این که در کشور ما از خودرو ها به مدت زمان 10 تا 20 سال استفاده می کنند، آمار مراجعه به مغازه های آپاراتی و تعویض روغنی ها روز به روز بیشتر شده و به این زودی اشباع نخواهد شد.

افرادی که تخصص لازم در تعویض روغن و سایر سرویس‌ های دوره ‌ای خودرو را کسب کنند، می ‌توانند با باز کردن کارگاه تخصصی یا استخدام شدن در تعمیرگاه‌ ها و شرکت ‌های بزرگ، به فعالیت بپردازند.

در این زمینه نیاز به نیرو های متخصص وجود دارد و بسیاری از شرکت ‌ها حاضرند مبالغ خوبی را صرف استخدام و آموزش افراد مجرب کنند. بنابراین فارغ التحصیلان این رشته می ‌توانند انتظار بازار کار مناسبی را داشته باشند و درآمد خوبی کسب نمایند. البته کسب مهارت ‌های تخصصی، مدرک معتبر و تجربه کافی از جمله ملزومات ورود به این حرفه است.

فرصت های شغلی

افرادی که دوره آموزش تعویض روغن و آپاراتی خودرو را با موفقیت به اتمام برسانند، گزینه‌ های شغلی زیادی خواهند داشت. به طور مثال می توان به فرصت های شغلی زیر اشاره کرد:

 • مکانیکی خودرو در تعمیرگاه‌ ها و شرکت‌ های بزرگ خودرو سازی
 •  تعمیرکار و سرویس ‌کار خودرو در مراکز خصوصی یا دولتی
 • نمایندگی های مجاز خودرو سازان داخلی و خارجی
 •  راه ‌اندازی کسب ‌و کار تعمیرگاه و سرویس خودروی شخصی
 •  مربی ‌گری و تدریس در مراکز آموزش فنی و حرفه ‌ای
 •  فروشنده قطعات و لوازم یدکی خودرو
 •  کار در پارکینگ ‌ها و مراکز نگهداری خودرو

افراد مبتدی می ‌توانند به عنوان شاگرد در کنار مکانیک ‌های باتجربه مشغول به فعالیت شده و ضمن کسب تجربه، برای راه ‌اندازی تعمیرگاه شخصی اقدام نمایند. هم چنین افراد با سابقه و ماهر می ‌توانند با سرمایه‌ گذاری، اقدام به تاسیس تعمیرگاه خودرو نموده و کار خود را گسترش دهند.

وسایل مورد نیاز برای راه اندازی مغازه آپاراتی و تعویض روغنی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، مردم اغلب از ابزار های مدرن برای انجام کار های خود استفاده می ‌کنند. با نگاهی به بازار متوجه می ‌شویم که وسایلی وجود دارد که نیاز ها را سریع تر و دقیق ‌تر برطرف می ‌کنند. البته هر ابزاری کاربرد خاص خود را دارد. بهتر است قبل از شروع هر کسب و کاری، درباره آن اطلاعات کافی کسب کنید. مثلا برای راه‌ اندازی یک مغازه تعویض روغنی و آپاراتی، باید از قبل وسایل مورد نیاز را تهیه کنید. در آپارتی ها و مراکز تعویض روغنی هم ابزار های خاصی برای تسهیل کار استفاده می ‌شود که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا خواهیم شد.

تجهیزات آپاراتی

با توجه به تنوع ابزار ها و تجهیزات آپاراتی و مراکز تعویض لاستیک و رینگ در این قسمت به اصلی ترین نجهیزات آپاراتی می پردازیم و ضمن معرفی آن ها، با کاربرد آن ها آشنا خواهیم شد.

 • دستگاه لاستیک درار
 • دستگاه بالانس چرخ خودرو
 • دستگاه آپارات لاستیک و تیوب
 • دستگاه کمپرسور هوا
 • دستگاه بکس بادی
 • دستگاه تنظیم باد اتوماتیک
 • دستگاه جک سوسماری و جک روغنی

دستگاه لاستیک درار

لاستیک ‌درار یکی از مهم ترین ابزار ها در آپاراتی ‌ها محسوب می ‌شود. یکی از سخت ترین کار ها در آپارتی ها که نیاز به قدرت بدنی بالا و مهارت زیاد دارد، جدا کردن لاستیک ماشین از رینگ است. این دستگاه به راحتی و بدون صدمه به رینگ و تیوپ، لاستیک را جدا می ‌کند. البته این دستگاه برای خودرو های سبک و سنگین در مدل ‌های متنوعی وجود دارد که بسته به بودجه می‌ توان یکی از آن ‌ها را انتخاب کرد.

دستگاه بالانس چرخ خودرو

دستگاه بالانس چرخ یکی از مهم ترین تجهیزات مورد استفاده در آپاراتی ‌ها و مراکز خدمات رینگ و لاستیک است. این دستگاه برای از بین بردن لرزش ‌ها و ارتعاشات چرخ‌ ها یا تایر های خودرو به کار می ‌رود.  بالانس چرخ با استفاده از وزنه‌ هایی که به وزنه‌ های تعادل معروف هستند، چرخ را در وضعیت مناسب قرار می ‌دهد تا لرزش های ایجاد شده بر اثر بالانس نبودن به حداقل برسد. این کار باعث می ‌شود مشکلاتی مانند فرسودگی زود هنگام لاستیک ‌ها، لرزش فرمان، مصرف بالای سوخت و در نهایت رانندگی نامطمئن برطرف شود.

دستگاه آپارات لاستیک و تیوب

پنچر گیری یکی از اتفاقات رایج امروزی می باشد که می توان گفت هر روزه توسط مراکز آپاراتی انجام می شود. نکته مهم در پنچرگیری، انجام آن در زمان صحیح و با کمک ابزار مناسب است تا از آسیب به لاستیک های اتومبیل جلوگیری شود. دستگاه آپارات لاستیک و تیوب به صورت اتوماتیک، خرابی های روی لاستیک را از زاویه های متفاوت بررسی کرده و با ترمیم صحیح آن ها، عمر لاستیک را بالا می برد. البته این دستگاه می تواند انواع آسیب های روی تیوب ها را به طور کامل برطرف نماید.

دستگاه کمپرسور هوا

دستگاه پمپ باد یا کمپرسور هوا از ضروری ‌ترین تجهیزات آپاراتی ‌ها به شمار می رود که کاربرد اصلی آن در برای تنظیم باد لاستیک و انجام سریع پنچرگیری می باشد. این دستگاه با تولید هوای فشرده، نیروی مورد نیاز برای بکارگیری سایر دستگاه‌ ها از جمله گریس ‌پمپ و واسکازین ‌پمپ را فراهم می ‌کند.یکی از نکات مهم در انتخاب کمپرسور هوا برای مغازه های آپاراتی، قدرت و ظرفیت آن ها می باشد. برای شروع کار می‌توان از مدل‌ های کوچک پیستونی استفاده کرد.

دستگاه بکس بادی

دستگاه بکس بادی کاربرد فراوانی در آپاراتی‌ ها داشته و برای باز کردن پیچ ‌های لاستیک خودرو به کار می ‌رود. مزیت اصلی بکس بادی، سرعت بسیار بالای آن در باز و بسته کردن پیچ‌ هاست. در واقع این دستگاه نوعی آچار بکس بوده که ، نیروی لازم برای باز و بسته کردن پیچ‌ ها را از فشار هوا تامین می ‌کند. سرعت بالا، قدرت و کارایی بهتر نسبت به انواع دستی و برقی، ارزان ‌تر بودن و سهولت کار با آن از مزایای دیگر این دستگاه محسوب می‌شود. اما برای کار به کمپرسور هوا نیاز داشته و این موضوع، حمل و نقل و جابجایی آن را مشکل می سازد.

دستگاه تنظیم باد اتوماتیک

تنظیم باد لاستیک برای جلوگیری از فرسایش زودرس، بهبود عملکرد ترمز و شتاب‌ گیری خودرو حائز اهمیت است و می توان گفت که آپاراتی ها هر روزه مشتریانی دارند که برای تنظیم کردن باد لاستیک به آن ها مراجعه می کنند. انجام این کار توسط دستگاه تنظیم باد لاستیک صورت می گیرد.

انواع دستی و اتوماتیک دستگاه تنظیم باد وجود دارد که نوع اتوماتیک آن دقت بیشتری داشته و در آپاراتی‌ ها متداول است. نوع اتوماتیک دستگاه های تنظیم باد با نام های درجه باد اتومایتک یا درجه باد کامپیوتری نیز بین متخصصین این حوزه معروف است که تزریق باد تایر ها را برای مدل های مختلف ماشین های سنگین و سواری آسان می کند.

دستگاه جک سوسماری و جک روغنی

جک سوسماری ابزاری است که در آپاراتی ‌ها برای بلند کردن خودرو از سطح زمین مورد استفاده قرار می ‌گیرد. مثلا هنگام تعویض روغن یا لاستیک خودرو باید ماشین را کمی بالا برد تا از سطح زمین فاصله داشته باشد. جک سوسماری از نوع جک ‌های هیدرولیک است و با استفاده از فشار روغن، خودرو را بالا می ‌برد. انواع مختلفی با ظرفیت ‌های متفاوت برای خودرو های سبک و سنگین وجود دارد که از معروف ترین آن ها می توان به جک سوسماری کورسی، جک سوسماری پایه بلند و جک سوسماری بادی، جک تیوپی بادی و غیره اشاره کرد. مزیت مهم این جک‌ ها، بالا بودن ایمنی آن‌ هاست، به طوری که در صورت بروز مشکل، سیستم قفل شده و از سقوط خودرو جلوگیری می ‌کند.

تجهیزات تعویض روغنی

از مهم ترین تجهیزات و دستگاه های موجود در تعویض روغنی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دستگاه ساکشن روغن موتور
 • دستگاه ساکشن گیربکس اتوماتیک
 • دستگاه پمپ گریس
 • دستگاه پمپ واسکازین
 • جعبه آچار و انواع قیف تزریق روغن

دستگاه ساکشن روغن موتور

دستگاه ساکشن روغن موتور یکی از تجهیزات مفید برای تعویض روغن خودرو در مراکز تعویض روغنی ‌ها محسوب می ‌شود. این دستگاه با مکش روغن از روی موتور، نیاز به باز کردن پیچ کارتل را برطرف می‌کند.

در روش سنتی، تعویض ‌کاران باید زیر خودرو می ‌رفتند و پیچ کارتل را باز می ‌کردند تا روغن را تعویض کنند. اما امروزه ساکشن روغن این کار را بدون نیاز به چال سرویس انجام می ‌دهد. البته هنوز برخی ترجیح می ‌دهند روش سنتی را اجرا کنند تا از تخلیه کامل روغن مطمئن شوند. اما در مجموع ساکشن روغن دستگاه مفیدی برای تسهیل تعویض روغن در تعویضی‌ روغنی ها به شمار می رود که در دو نوع بادی و برقی در بازار موجود هستند.

دستگاه ساکشن روغن گیربکس اتوماتیک

دستگاه ساکشن روغن گیربکس اتوماتیک، اگرچه جزو تجهیزات اصلی تعویض روغنی ‌ها نیست اما کاربرد زیادی دارد. یکی از نکات مهم در هنگام تعویض روغن گیربکس اتومبیل، تحلیه کامل آن و شستشوی صحیح گیربکس است که امکان انجام آن به طور دستی وجود ندارد. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که امروزه تعداد خودرو های مجهز به گیربکس اتومات در ایران زیاد است و مشتریان تمایل دارند تمام سرویس ‌ها را در یک مکان انجام دهند. بنابراین این دستگاه می ‌تواند درآمدزایی خوبی برای تعویض روغنی ‌ها داشته باشد.

دستگاه پمپ گریس

یکی از اقدامات مهم در مغازه های تعویض روغنی، روغن ‌کاری قطعات مکانیکی خودرو مانند یاتاقان ‌ها و چرخ‌ دنده ‌ها است برای افزایش عمر آن ‌ها در برابر گرما، رطوبت و اصطکاک می باشد که توسط ‌پمپ گریس انجام می شود. این دستگاه ابزاری ضروری برای اضافه کردن گریس به قطعات بوده که در دو نوع دستی و بادی برای مدل های مختلف خودرو های سواری و ماشین های سنگین به کار می روند.

دستگاه پمپ واسکازین

همان طور که از نام این دستگاه مشخص است، برای تزریق واسکازین به سیستم ترمز و کلاچ خودرو کاربرد دارد. انواع دستی و بادی پمپ واسکازین در بازار وجود دارد که می ‌توان با توجه به نیاز و بودجه یکی از آن ‌ها را انتخاب کرد. البته استفاده از مدل بادی به دلیل سرعت بالا در تزریق متداول تر است. این دستگاه با فرستادن روغن واکیوم تحت فشار به داخل سیستم‌ های هیدرولیک خودرو، باعث بهبود کارکرد ترمز و کلاچ می ‌شود. بنابراین وجود آن برای یک تعویض روغنی اجتناب ناپذیر است.

جعبه آچار و انواع قیف تزریق روغن

داشتن ابزار مناسب از اهمیت بسزایی برای یک مغازه تعویض روغنی برخوردار است. ابزار هایی مانند جعبه ابزار کامل، آچار های متنوع و قیف‌ های با اندازه‌ های گوناگون، کار تعمیرکاران را در رفع مشکلات احتمالی تسهیل می ‌کند و سرعت عمل آن‌ ها را در انجام سرویس‌ ها افزایش می‌ دهد.

به عنوان مثال، آچار ها در باز و بست سریع پیچ ‌ها و مهره‌ ها مفید هستند. هم چنین قیف‌ها برای جلوگیری از ریختن روغن به اطراف در هنگام تعویض روغن مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

مجتمع پایتخت فناوری برگزار کننده آموزش تعویض روغنی و آموزش آپاراتی

مجتمع فنی و حرفه ای پایتخت فناوری یک مجتمع آموزشی در حوزه آموزش کابینت سازی، آموزش مکانیک خودرو، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش تعمیرات ایسیو و… است . جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

نمایش بیشتر

محبوب ترین دوره های پایتخت فناوری

دیدگاه ها

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • حسینی گفت :

  با سلام من میخواستم بدونم بعد اتمام این دوره میشه به صورت مستقل مغازه تعویض روغنی باز کنم و تمام کار مربوط به تعویض روغنی رو انجام بدم؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام وقتتون بخیر
   کلاسها کاملا 100 درصد عملی در کارگاه مخصوص برگزار می شوند و از 0 تا صد استاد شروع به تدریس مس کنند و پس از پایان دوره می توانید مشغول بکار شوید.

 • سجاد گفت :

  سلام میتونیم فقط تو کلاس اپارات وب
  الانس لاستیک شرکت کنیم ولی تعویض روغنی نریم

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز وقت بخیر بله با استاد مجموعه هماهنگ میکنیم که فقط سر مبحث مورد نظرتون تشریف بیارید.

 • محمد گفت :

  سلام وقت بخیر
  من شهرستان هستم چطور میتونم آموزش ببینم

  • پشتیبان گفت :

   سلام . وقتتون بخیر
   لطفا با شماره های 66577378 021 و 8788040 0933 تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را بطور کامل راهنمایی کنند.

 • محمد گفت :

  باسلام. کل دوره که بخایم یادبگیریم چقدر زمان میبره؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز. وقت بخیر. مدت زمان دوره 15 ساعت است و یک هفته طول می کشد.

 • چزانی گفت :

  سلام خسته نباشید.
  به نظر شما تعویض روغنی بهتره یا مکانیک خودرو من به هر دو علاقه دارم. کدومش بازار کار بهتری داره؟ ممنون میشم‌جواب بدید

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز وقت بخیر
   بازار کار مکانیکی خیلی بیشتر از تعویض روغنی هست.
   تعویض روغنی تفاوتش با مکانیکی آسان تر بودن و راحت تر بودنش

 • ابوالفضل گفت :

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  این دوره،تجدید دوره هم داره یعنی اگه یاد نگرفتیم مجدد آموزش داده میشه .
  باتشکر

  • پشتیبان گفت :

   سلام وقتتون بخیر. بله. در صورتی که یاد نگرفتید، می توانید به صورت رایگان مجددا در دوره شرکت کنید.

 • ارسلان گفت :

  سلام شرایط برای کسایی که از شهرستان میان چطوره جای واسه موندن هست؟ و اینکه تو اموزشها بحثی در مورد چگونگی و از کجا باید خرید لوازم مثل فیلتر و روغن برای مغازه انجام داد توضیحی داده میشه

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز وقت بخیر خود اموزشگاه خوابگاه نداره اما اینجا نزدیک ترین خوابگاه ها رو بهتون معرفی میکنیم …و برای خرید لوازم که سوال پرسیدید بله صفرتا صد رو استاد بهتون توضیح میدن

 • محمدعلی فاطمی گفت :

  سلام.وقت بخیر.آموزش تعویض روغن برای خودروهای خارجی هم دارید؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز وقت بخیر خیر فقط برای خودروهای ایرانی رو اموزش میدیم

 • عرب زاده گفت :

  تعویض روغن با دستگاه آموزش میدید؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…بله تعویض روغن با دستگاه ساکشن هم به شما آموزش داده میشه.

 • مختاری گفت :

  هواگیر موتور هم آموزش میدید؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…بله در این دوره شما سیستم خنک کاری و هواگیری موتور آشنا میشید.

 • ولیزاده گفت :

  سلام تو این دوره با چه دستگاه هایی آموزش داده میشه؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…در این دوره شما با دستگاه های لاستیک درار، آپاراتی ،بالانس کار انجام میدهید.

 • پوران گفت :

  سلام کل دوره چند ساعت میشه؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…کل دوره 20 ساعت آموزش عملی است.

 • عظیمزاده گفت :

  سلام طول دوره چند مدته؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…طول دوره 1 هفته هست.

02166577378
02166577378
WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟