علت کار نکردن ماشین لباسشویی بعد از آبگیری چیست و نحوه رفع آن

علت کار نکردن ماشین لباسشویی بعد از آبگیری چیست و نحوه رفع آن

علت کار نکردن ماشین لباسشویی بعد از آبگیری یکی از مشکلات رایج برای افرادی که با لباسشویی بصورت روزانه در حال کار کردن هستند است. ما در این مقاله به بررسی دلایل این مشکل پرداخته ایم پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

علت کار نکردن ماشین لباسشویی بعد از آبگیری

 • ایراد در تسمه
 • خرابی برد الکترونیکی
 • گرفتگی فیلترها
 • خرابی موتور
 • نقص فنی شیر الکتریکی
 • خرابی شیر ورودی آب
 • گرفتگی جاپودری
 • خرابی شلنگ ها
 • مشکل در فشار آب
 • خرابی المنت
 • خرابی هیدرواستات
 • قطع شدن سیم رابط هیدرواستات و موتور تایمر

 

علت کار نکردن ماشین لباسشویی بعد از آبگیری

1- ایراد در تسمه یکی از علت کار نکردن ماشین لباسشویی

ممکن است تسمه لباسشویی دچار پارگی و یا از جا درآمدن شده باشد. اگر تسمه از جایگاه خارج شده باشد باید جا انداخت و اگر دچار پارگی شده باشد باید تسمه را عوض کنید.

ایراد در تسمه لباسشویی

2- خرابی برد الکترونیکی

یکی دیگر از دلایل ممکن است خرابی و یا مشکل داشتن برد الکتریکی لباسشویی باشد که رفع این مشکل نیاز به یک متخصص تعمیرات لباسشویی دارد در صورت مشخص شدن مشکل با یک تعمیرکار تماس بگیرید. اگر علاقه مند به یادگیری تعمیر برد هستید می توانید در آموزش تعمیرات برد در آموزشگاه پایتخت فناوری شرکت کنید. این دوره از صفر تا صد به صورت عملی می باشد و با دریافت مدرک فنی حرفه ای می توانید وارد بازار کار پردرآمد این حرفه شوید.

3- گرفتگی فیلترها

پاکسازی کردن ماشین لباسشویی را دست کم نگیرید. اگر پاکسازی انجام نشود گرفتگی فیلتر اتفاق می افتد( گرفتگی رسوبات و آشغال) که باعث می شود ماشین لباسشویی کار نکند.

همچنین بخوانید: ارور لباسشویی سامسونگ

4- خرابی موتور

خرابی موتور یکی دیگر از دلایلی است که می تواند باعث بروز مشکلات مختلف از جمله کار نکردن لباس شویی بعد از آبگیری شود. موتور دارای قطعات و اجزای مختلفی است که اگر هرکدام از آن ها دچار عیب و ایرادی شوند، عملکرد کلی موتور با اختلال مواجه می شود.

خرابی موتور لباسشویی

اگر می خواهید لباس شویی شما به خوبی کار کند، باید با استفاده و نگهداری درست، از خرابی موتور جلوگیری کنید. در صورت عدم شروع به کار پس از آبگیری، جهت عیب یابی موتور و برطرف کردن مشکلات آن باید به تعمیرکاران حرفه ای مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: علت روشن نشدن یخچال

5- نقص فنی شیر الکتریکی،علت کار نکردن ماشین لباسشویی

یکی از مهمترین قطعات لباسشویی شیر الکتریکی یا همان شیر برقی است. این قطعه وظیفه وارد کردن آب به داخل دستگاه را بر عهده دارد. خراب شدن شیر الکتریکی از دیگر دلایل کار نکردن لباس شویی بعد از آبگیری کردن است. در واقع ایراد شیر الکتریکی می تواند منجر به عدم آبگیری شود. یا اگر آبگیری هم انجام شود به درستی و به مقدار کافی صورت نمی گیرد. در نتیجه فرآیند شستشو آغاز نخواهد شد.

نقص فنی شیر الکتریکی

6- خرابی شیر ورودی آب

گاهی اوقات مشکل از قطعات و اجزای لباس شویی نیست. اگر شیر ورودی آب دچار مشکلی شده باشد، آب به درستی یا به اندازه کافی وارد محفظه لباس شویی نمی شود. در نتیجه، شرایط برای شروع به کار دستگاه فراهم نشده و لباس شویی کار نمی کند.

7- گرفتگی جاپودری

هر چند روز یکبار باید جاپودری ماشین لباسشویی تمیز شود اگر این تمیزی اتفاق نیوفتد ماشین لباسشویی باعث گرفتگی می‌شود. هرازگاهی جا پودری را بررسی کنید اگر پر بود و یا دچار گرفتگی شده بود هر چه سریعتر برای تمیز کردن اقدام کنید.

همچنین بخوانید: علت روشن نشدن یخچال

8- خرابی شلنگ ها

برای ورود آب به لباس شویی شلنگ های مخصوصی شیر ورودی آب را به شیر الکتریکی متصل می کنند. اگر این شلنگ ها دچار عیب و ایرادی شوند ممکن است آب کافی وارد دستگاه نشود. در نتیجه، آبگیری به درستی انجام نشده و فرایند شستشو شروع نمی شود. برای جلوگیری از این مشکل باید به طور منظم طی سرویس های دوره ای وضعیت سلامت شلنگ ها و اتصلات آن ها را بررسی کنید و در صورت نیاز آن ها را تعمیر یا تعویض نمایید.

خرابی شلنگ های لباسشویی

9- مشکل در فشار آب

یکی از رایج ترین و سطحی ترین مشکل در کارنکردن ماشین لباسشویی فشا آب است. اگر فشار آب کم باشد لباسشویی از کار کردن دست برمیدارد و دیگر کار نمیکند. در چنین مواقعی اول شیر آب را باز کنید تا از فشار آب مطمین شوید.

10- خرابی المنت

در برخی از مدل های لباس شویی المنت هایی جهت گرم کردن آب تعبیه شده است. اگر این المنت ها دچار مشکل شوند، دمای آب برای شستشو به مقدار لازم نخواهد رسید. در نتیجه، لباس شویی پس از آبگیری کردن شروع به کار نمی کند. عیب یابی المنت ها و تعمیر یا تعویض آن ها امری تخصصی محسوب می شود و باید توسط تعمیرکاران آموزش دیده و مجرب انجام گیرد.

خرابی المنت لباسشویی

11- خرابی هیدرواستات

وظیفه هیدروستات کنترل کردن سطح آب در لباسشویی است که با قطع شدن سیم هیدروستات و موتور تایمر لباسشویی از کار کردن دست برمیدارد.

پیشنهاد دوره: آموزش تعمیرات لباسشویی

امتیاز دهید


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02191009543
02191009543