آموزش تعمیرات یخچال

آموزش تعمیرات یخچال فریزر یکی از دوره های بسیار کاربردی در بازار کار امروز است؛ تا جایی که می توان ادعا کرد شغل تعمیرات یخچال یکی از پول سازترین مشاغل فنی است. برای یادگیری مهارت لازم برای این حرفه می توانید در دوره تعمیرات یخچال شرکت کرده و به واسطه اموزش هایی که دریافت می کنید با تک تک قطعات این دستگاه آشنا شوید، عملکرد هر یک را بشناسید و به صورت عملی صفر تا صد عیب یابی تا تعمیر یخچال فریزر را بیاموزید.

آموزشگاه پایتخت فناوری این دوره را در حالی برگزار می کند که به کارآموزان در انتهای دوره مدرک فنی معتبر تقدیم می کند. سرفصل های مهمی در فهرست مطالب کلاس آموزش تعمیرات یخچال وجود دارند که این دوره را مناسب ورود به بازار کار می کند.

مزیت های دوره تعمیرات یخچال و فریزر :

 • طول مدت این دوره 15 ساعت آموزش تئوری و عملی میباشد که بیش از 80% از این زمان به صورت کاملاً عملی خواهد بود.
 • آموزش تعمیرات یخچال از صفر و مباحث ابتدایی شروع شده و تا پیشرفته ترین مباحث آن مطرح به صورت آموزش تئوری و عملی تحت نظر اساتید مجرب و صاحب نام حوزه برق و الکترونیک در 2 بخش مجزا برای آموزش تعمیرات برد یخچال و تعمیرات مکانیک یخچال برگزار میشود.
 • کلاس های عملی در کارگاه های کاملاً مجهز به تجهیزات تخصصی برای تعمیرات یخچال و کسب تجربه های 100% عملی و واقعی در تعمیر یخچال و فریزر به صورت پروژه محور برگزار میگردد.
 • شرکت کنندگان میتوانند از خدمات رایگان آموزشگاه پایتخت فناوری از جمله پشتیبانی نامحدود و مشاوره جهت ورود موفق به بازار کار و راه اندازی کسب و کار شخصی استفاده نمایند.
 • پس از اتمام دوره شرکت کنندگان مدرک فنی حرفه ای آموزشگاه را دریافت میکنند تا با استفاده از آن برای استخدام در شرکت های معتبر، مهاجرت و دریافت پروانه کسب برای راه اندازی کسب و کار در حوزه تعمیرات انواع مدل یخچال های خانگی و صنعتی به صورت قانونی و معتبر توانایی اقدام را داشته باشند.
 • دوره تعمیرات فریزر و یخچال همانند دیگر دوره های آموزش تعمیرات لوازم خانگی برگزار شده در آموزشگاه پایتخت فناوری مثل : آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ، آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و … از صفر تا صد مباحث ابتدایی تا پیشرفته را در بر میگیرد و به صورت حضوری در گارگاه مجهز برگزار میشود.
 • 30 درصد تخفیف در هزینه دوره تعمیرات یخچال برای مدت محدود در نظر گرفته شده است.
 • خوابگاه برای اسکان در نزدیکترین محل به آموزشگاه تعمیرات یخچال و فریزر با کمترین هزینه معرفی میشود.
 • تجدید دوره برای شرکت کنندگان در صورت نیاز رایگان خواهد بود.

ویدئو معرفی دوره تعمیرات یخچال

سرفصل دوره آموزشی تعمیرات یخچال و فریزر

logo gold دوره آموزش تعمیرات فریزر و یخچال

اموزش سرویسکاری انواع یخچال های معمولی و ساید

اموزش شماتیک سیم کشی و سنسورهای انواع یخچال ها

اموزش رفع Error یخچال های مختلف

آموزش تعمیرات یخساز یخچال ساید

آموزش باز و بست قطعات یخچال ساید بای ساید

رفع مشکل عدم سرمایش مناسب در یخچال ها

بررسی و عیب یابی کمپرسور در یخچال فریزر

شناسایی قسمت های الکترونیکی یخچال فریرز مانند بردهای الکترونیکی , مدار ها و …

بررسی و عیب یابی اوپراتور در یخچال فریزر

آموزش تعمیرات کندانسور و شارژ گاز انواع یخچال ها

بررسی و رفع مشکل ترموستات در یخچال فریزر

آموزش عیب یابی برد الکترونیک یخچال ساید

برطرف کردن مشکل در سیستم گاز یخچال فریزر

آشنایی با انواع یخچال و فریزر موجود در بازار با توجه به نوع و برند

شناسایی عملکرد های مکانیکی در یخچال فریزرها

آموزش تعمیرات یخچال و فریزرهای معمولی

شناسایی قطعات مختلف و موجود در یخچال فریرز

بررسی و عیب یابی کندانسور در یخچال فریزر

آموزش عیب یابی برد یخچال و فریز و …

نمایش بیشتر
چرا پایتخت فناوری؟
مجوز فعالیت مجوز فعالیت

دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای مدرک فنی و حرفه ای

معرفی هنرجویان به فنی و حرفه ای جهت اخذ مدرک

دوره های عملی دوره های عملی

برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی پشتیبانی

پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد سرفصل های استاندارد

سرفصل های آموزشی مطابق با سازمان فنی و حرفه ای

دسترسی سریع دسترسی سریع

دسترسی مناسب محل آموزشگاه برای تردد کار آموزان

رزرو کلاس / مشاوره

آنچه که در کلاس تعمیرات یخچال و فریزر می آموزید :

 • مهارت کامل در تعمیر یخچال معمولی و ساید بای ساید
 • مهارت کامل در عیب یابی انواع یخچال فریزر
 • مهارت کامل در انواع روش های بارگیری گاز و اصول آنها
 • مهارت کامل در جوشکاری و اصول آن در تجهیزات برودتی خانگی
 • مهارت کامل در نصب و راه اندازی و سرویس انواع یخچال و فریزر
 • مهارت کامل در باز کردن و بستن صحیح انواع یخچال

مشاوره رایگان

نظرات کارآموزان دوره آموزش تعمیرات یخچال

هزینه دوره تعمیرات یخچال فریزر

تعمیرات یخچال فریزر
هزینه دوره: 2/860/000
هزینه با تخفیف: 2/000/000
دوره خصوصی: 3/200/000

سوالات متداول دوره تعمیرات یخچال

بله ، کلاس ها هم در تایم های صبح و ظهر و هم روزهای پنج شنبه و جمعه برگزار می شوند. و با توجه به زمان کارآموزان قابل برنامه ریزی هستند.

دوره ها جامع هستند و اموزش ها 80 درصد عملی و 20 درصد تئوری ارائه می شوند.

بله ، کلاس ها کاملا ویژه بازار کار هستند و به صورتی که کارآموز پس از دوره مستقیما بتواند وارد بازار کار شود، ضمنا دوره ها پشتیبانی نامحدود دارد یعنی بعد از دوره کارآموز در صورت بروز مشکل می تواند با مراجعه حضوری یا تماس تلفنی مشکل خود را برطرف نماید.

برای افرادی که از سراسر کشور عزیزمان قصد حضور در دوره ها را دارند، دوره های فشرده در نظر گرفته شده است. (ضمنا طول دوره و شهریه و سرفصل های کلاس های فشرده هیچ تفاوتی با دوره عادی ندارد و فقط دوره در مدت زمان کوتاه تری به پایان می رسد)

بله،کارآموزان شهرستان می توانند در خوابگاه هایی که فاصله کمی تا محل آموزشگاه دارد، مستقر شوند. (کارآموزان می توانند این مسیر را پیاده طی کنند و هزینه آن بنا به نوع اتاق، ماهانه از 300/000 تومان و روزانه از 30/000 تومان می باشد)

آموزشگاه پایتخت فناوری زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارد، پس از دوره گواهی نامه داخلی آموزشگاه برای کارآموزان صادر گردیده و همچنین از طریق پورتال آموزشگاه برای آزمون به فنی و حرفه ای معرفی می شوند و در نهایت مدرک رسمی و بین المللی فنی و حرفه ای را دریافت می نمایند.

معرفی جامع دوره و حرفه تعمیرات یخچال

یخچال فریزر از جمله وسایل پرکاربرد در آشپزخانه هاست که به صورت 24 ساعت و شبانه روزی در حال کار کردن می باشد. به علت استفاده مداوم از این وسیله امکان به وجود آمدن مشکلات و خرابی های مختلفی در آن وجود دارد که مسلما از دست خود شخص کاری ساخته نبوده و نیازمند حضور تعمیرکار حرفه ای یا گذراندن آموزش تعمیرات یخچال فریزر می باشد.

بسیاری از افراد که علاقمند به کارهای فنی مانند آموزش تعمیرات لوازم خانگی می باشند تمایل دارند تا در سمت تعمیرکار و تکنسین یخچال فریزر هم فعالیت نمایند. ورود به این حرفه نیازمند اموزش های لازم بوده تا فرد بتواند مهارت های کافی را کسب نموده و وارد بازار کار گردد. در این مطلب به آموزش تعمیرات یخچال فریزر و چگونگی ورود به این حرفه و بایدها و نبایدهای مربوط به آن پرداخته ایم.

آموزشگاه تعمیرات یخچال

وجود یک بستر مناسب می تواند تاثیر بسزایی در سرعت یادگیری داشته باشد. برای اموزش دیدن یک دوره، به ویژه دوره های تخصصی شغل های فنی، حتما باید آموزشگاهی را انتخاب کنید که فاکتورهای استاندارد را داشته باشد.

این شغل ها از ظرافت و حساسیت بالایی برخوردار هستند و هر گونه اشتباه در روند تدریس و انتقال اطلاعات به کارآموزان می تواند باعث بروز خسارت هایی گردد. به همین خاطر بسیاری از کارشناسان معقد هستند که آموزشگاه همان بستری ست که برای فراهم کردن و انتخاب آن باید دقت زیادی کرد.

برای یادگیری شغل تعمیر یخچال، سپری کردن دوره آموزش تعمیرات یخچال فریزر ضروری ست. هر چه این اموزش ها از نظم و پیوستگی منطقی تری برخوردار باشند، کارآموزان بهتر و راحت تر به مهارت آموزی خواهند پرداخت. آموزشگاه پایتخت فناوری با هدف تربیت نیروی کار ماهر و تحویل آن به جامعه، کلاس جامع آموزش تعمیرات یخچال فریزر را برگزار می کند.

این دوره توسط اساتیدی تدریس می شود که تجربه و علم لازم و کافی برای انتقال اطلاعات به افراد دیگر دارند. در کنار این موضوع، برگزاری کلاس ها در شرایطی مناسب و به دور از استرس و دغدغه های اضافه و وقت گیر مزیتی دیگر برای این آموزشگاه محسوب می شود. دسترسی آسان به محل کارگاه ها، دریافت مشاوره ها و پشتیبانی رایگان از سوی آموزشگاه، ثبت نام در دوره با تخفیف 30 درصدی و ارائه مدرک فنی نیز از ویژگی های آموزشگاه فنی پایتخت فناوری است.

دوره مجازی آموزش تعمیرات یخچال فریزر

در بالا برخی ویژگی های مثبت آموزشگاه پایتخت فناوری را بیان کردیم. از مزایای مهم دیگر برگزاری دوره های آنلاین است. این مجموعه با فراهم کردن شرایطی ایده آل، بر اساس نیاز جامعه و افزایش توجهات و علاقه مندی های به دوره های غیر حضوری، بر این شد تا کلاس های مجازی را نیز در کنار دوره های حضوری ارائه دهد.

آموزش مجازی تعمیرات یخچال فریزر نمونه ای از دوره های آنلاین است. با شرکت در این دوره های تمام هزینه هایی که پیش از این صرف کرایه وسایل نقلیه عمومی یا بنزین می شد، برای شما حذف می شود. علاوه بر این با ماندن در خانه، کمتر در معرض آلودگی قرار خواهید گرفت و در نتیجه با سلامت و آرامش بیشتری به یادگیری مهارت ها می پردازید.

گفتنی ست دوره های مجازی به صورت ویدئوهای با کیفیت و استاندارد برای هر جلسه قابل برگزاری هستند. این موضوع به این معناست که شما دسترسی دائم به حساب کاربری خود خواهید داشت و هر زمان در صورت اخساس نیاز می توانید به آن جا مراجعه کرده و ویدئوها را تماشا کنید.

نکته آخر در خصوص کلاس آنلاین این که مدرک فنی نیز همانند دوره های حضوری به شرکت کنندگان تقدیم می شود و می توانند با استفاده از آن وارد بازار کار شوند.

بازار کار حرفه ای تعمیرات یخچال فریزر

با توجه به میزان استفاده ای که افراد از یخچال فریزر دارند بازار کار افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند بسیار داغ می باشد. در صدر همه مشاغل مرتبط با یخچال فریزر، تولیدکنندگان این محصول می باشند که سود کلانی نصیبشان می گردد.

همانطور که می دانید شرکت های بزرگی در دنیا اقدام به تولید انواع یخچال فریزر از قبیل یخچال دوقلو، ساید، کمبی و … می کنند. از شرکت های بزرگ تولید لوازم خانگی می توان به ال جی، سامسونگ و بوش اشاره کرد که عظمت این شرکت ها بر کسی پوشیده نیست.

در کشور ما نیز تولید انواع یخچال فریزر در رقابت با برندهای خارجی صورت می گیرد و برندهایی مانند الکترواستیل، هیمالیا، امرسان و اسنوا با بهترین کیفیت تولید می شود. علاوه بر تولید کنندگان یخچال فریزر، فروشندگان این دستگاه و در نهایت تعمیرکاران انواع یخچال از بازار کار خوبی برخوردار می باشند.

یخچال فریزر را می توان از وسایل گران قیمت آشپزخانه به شمار آورد که در صورت خراب شدن باید در جهت تعمیر آن بر آمد تا این که وسیله جدیدی را خریداری کرد. این موضوع در کشور ما به علت وجود تحریم ها اهمیت بیشتری یافته و افراد به تعمیر وسایل مختلف ماند یخچال بیشتر از خرید وسایل جدید تمایل نشان می دهند. این است که تعمیرکاران یخچال فریزر در ایران و همینطور سایر کشورها قادر به درآمدزایی بالایی می باشند.

مشاغل مرتبط با تعمیرات یخچال و فریزر

مشاغلی که در ارتباط با حرفه ای که در آن فعالیت می کنید هستند، می توانند تاثیر زیادی در پیشرفت کار شما داشته باشند. شاید این سوال مطرح شود که این تاثیر به چه صورت است و چگونه باید آن را انجام داد؟ به عنوان مثال در شغل تعمیرات یخچال فریزر، مشاغلی که در ارتباط با این حرفه می باشند فروشگاه های لوازم خانگی و فروشندگان قطعات یخچال فریزر می باشند.

تعامل با فروشگاه ها و نمایندگی های انواع یخچال فریزر می تواند سبب شود تا صاحبان این فروشگاه ها افرادی که برای خرید این وسیله به این مکان ها مراجعه می کنند را برای انجام تعمیرات به شما معرفی نمایند. در این صورت است که افراد زیادی شما را شناخته ودر پیشرفت حرفه شما تاثیر بسیاری خواهد داشت.

اما فروشندگان قطعات یخچال چگونه بر شغل تعمیرات یخچال فریزر تاثیرگذار می باشند؟ می توان با آشنایی با یک فروشنده تجهیزات مطمئن، قطعات مورد نیاز خود برای تعمیر انواع یخچال ها را از وی خریداری نموده و به این ترتیب از قیمت مناسب تر و دریافت قطعات در زمانی کوتاه و بدون دردسر بهره خواهید برد.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار

مزیتی که می توان برای راه اندازی شغل تعمیرات یخچال فریزر بیان کرد، عدم نیاز به سرمایه کلان است. در ابتدا باید هزینه ای را جهت شرکت در دوره های آموزشی در نظر گرفت که البته این هزینه چندان زیاد نبوده و مبلغی در حدود 1 الی 2 میلیون تومان می باشد.

در ادامه باید به اجاره مغازه ای جهت انجام تعمیرات پرداخت. البته در صورتی که امکان پرداخت رهن یا اجاره و یا خرید مغازه برای فرد وجود نداشته باشد می تواند به راحتی در شرکت های مختلفی که نیازمند تعمیرکار و تکنسین یخچال فریزر می باشند مشغول شده و در این شرکت ها استخدام شود.

ابزار کار از مواردی است که هر فردی بدون وجود آنها قادر به انجام کار خود نخواهد بود. تعمیرات یخچال فریزر هم نیازمند تجهیزات و ابزار کار مخصوص خود بوده که فردی که قصد ورود به این حرفه را دارد باید نسبت به تهیه آن ها اقدام نماید. البته خوشبختانه این ابزار هزینه زیادی را نیاز ندارد و فرد می تواند به راحتی آنها را تهیه نماید.

چگونه تعمیرکار حرفه ای یخچال فریزر شویم؟

برای این که بتوان در این حرفه موفق شد و روز به روز بر درآمد خود افزود، نیاز است انواع مهارت هایی که برای تعمیر یخچال مورد نیاز است را فراگرفت و این فراگیری به طور دائمی و مداوم باشد. ورود به این حرفه می تواند از طریق تحصیلات دانشگاهی در رشته های برق و الکترونیک باشد، چرا که در این رشته ها افراد با انواع لوازم خانگی و نحوه عملکرد آنها آشنایی کامل پیدا می کنند.

علاوه بر آن در هنرستان نیز رشته ای به نام تعمیرات لوازم خانگی در شاخه کار و دانش وجود دارد که افرادی که در این رشته تحصیل کرده اند نیز قادر به ورود به بازار کار این رشته خواهند بود.

بهترین روش برای وارد شدن به بازار کار تعمیرات یخچال و فریزر این است که در دوره های آموزشی مربوطه شرکت نموده و با مباحث تئوری و عملی که در این دوره ها ارائه می شود آشنایی پیدا کنند. این دوره های اموزشی در آموزشگاه های مختلف برگزار می شود و نیاز است تا پیش از ثبت نام در این کلاس ها، از این که این آموزشگاه ها تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای باشند اطمینان حاصل نمایید.

پس از پایان کلاس ها مدرک فنی و حرفه ای معتبر به کارآموزان اعطا می شود که با استفاده از این مدرک ورود به بازار کار راحت تر بوده و می توان از مزایای آن استفاده نمود.

دوره های آموزشی تعمیرات یخچال فریزر برای تمامی سنین و تمام گستره تحصیلات امکان پذیر بوده و افرادی که هیچ گونه پیش زمینه ای از الکترونیک هم ندارند می توانند در این کلاس ها شرکت نمایند. در سرفصل هایی که در این کلاس ها جهت تعمیرات یخچال فریزر آموزش داده می شود، یک سری اموزش های پایه در رابطه با شناسایی قطعات الکترونیکی نیز ارائه می شود.

در صورتی که در آموزشگاه قابل اطمینان ثبت نام نمایید، اساتید حرفه ای و مجرب به شما آموزش داده و می توانید در نهایت به عنوان یک تعمیرکار و تکنسین یخچال فریزر وارد بازار کار گردید.

کسب درآمد بالا با تعمیرات یخچال فریزر

کسب درآمد بالا در هر حرفه ای بستگی به فاکتورهای متعددی دارد و می تواند در افراد مختلف، متفاوت باشد. یکی از موارد مهمی که در شغل تعمیرات یخچال فریزر اهمیت دارد مهارت فنی بالا می باشد به گونه ای که فرد قادر به عیب یابی و تعمیر انواع مختلف یخچال فریزر از قدیمی تا جدید باشد و این کار را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهد.

در واقع می توان این گونه بیان کرد که سرعت عمل بالا به همراه کار با کیفیت از ملزومات این کار می باشد. مشتریان به تعمیرکاری مراجعه می کنند که حسن انجام کار وی به آنها ثابت شده باشد و این گونه است که مشتری ثابت یک تعمیرکار می گردند.

علاوه بر آن موارد مختلف دیگری وجود دارد که شاید در ظاهر کم اهمیت باشند اما به اندازه مهارت فنی در میزان درآمد فرد تاثیرگذار می باشند. از جمله این موارد می توان به مکان قرارگیری مغازه تعمیرکار اشاره کرد. راه اندازی مغازه باید در مکانی شلوغ و پرتردد صورت گیرد و در دید افراد مختلف باشد.

علاوه بر آن تبلیغات نیز باید دائما صورت گرفته و در فضای مجازی و سایت های پر بازدید مانند دیوار تبلیغ کار خود را نمود. چاپ کردن تراکت و ذکر ویژگی های مختلف کار خود و پخش کردن آن در منازل مسکونی مختلف تاثیر شگرفی بر شغل شما داشته و می توان به رونق کسب و کارتان کمک بسیاری نماید.

چالش های ورود به بازار کار

از چالش هایی ک تعمیرکاران یخچال فریزر با آن مواجه می باشند تنوع بالای این دستگاه بوده که ممکن است برخی تعمیرکاران بر آن تسلط نداشته باشند. به عنوان مثال بسیاری از تعمیرکاران قدیمی یخچال نسبت به تعمیر یخچال ساید بای ساید آگاهی کامل ندارند.

در نتیجه نیاز است تا اطلاعات خود را در رابطه با انواع یخچال با برندهای مختلف بالا برده و نحوه عیب یابی و تعمیر آنها را فرا گیریم. به علاوه تکنولوژی ها و فناوری های بسیاری که ممکن است به یخچال های جدید وارد شوند نیازمند تحقیق و بررسی بوده و اطلاعات خود را در این زمینه باید آپدیت نگه داشت.

دیدگاه ها
اشتراک در
اطلاع از
10 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مردانی
2 ماه قبل

مدرک هم داده می شود.

پشتیبان
پاسخ به  مردانی
2 ماه قبل

سلام دوست عزیز…برای دوره یخچال به تنهایی مدرک صادر نمی شود و لازم هست دردوره تعمیرات مکانیکی لوازم خانگی شرکت کنید.

ناصری
2 ماه قبل

اگه بخوایم به صورت خصوصی شرکت کنید چند نفر هستیم و شهریه چقدره؟

پشتیبان
پاسخ به  ناصری
2 ماه قبل

سلام دوست عزیز….در صورت شرکت در دوره خصوصی ظرفیت1 الی 3 نفر هستش و شهریه دوره خصوصی 3.000.000 می باشد

پاپی
2 ماه قبل

سلام دوره به صورت تئوری است یا عملی؟

پشتیبان
پاسخ به  پاپی
2 ماه قبل

سلام دوست عزیز…دوره های برگزاری در پایتخت فناوری به صورت کاملا عملی هست و کارآموز از ابتدا روی دستگاه به صورت عملی کار میکند.

کشوری
2 ماه قبل

چه نوع یخچال هایی آموزش داده می شود.

پشتیبان
پاسخ به  کشوری
2 ماه قبل

سلام دوست عزیز…یخچال های ساید و فریزر به طور کامل به شما آموزش داده می شود.

گشانی
2 ماه قبل

سلام شهریه دوره یخچال چقدر هستش؟

پشتیبان
پاسخ به  گشانی
2 ماه قبل

سلام دوست عزیز… شهریه دوره یخچال 1/800/000 هستش

02166577378
02166577378