آموزش نصب دوربین مدار بسته

آموزش نصب دوربین مداربسته با بهترین کیفیت بصورت تئوری و عملی توسط متخصصین آموزشگاه انجام می پذیرد. این دوره شامل آموزش نصب دوربین های آنالوگ، AHD و IP (تحت شبکه) می باشد.

آموزشگاه پایتخت فناوری تجربه سال ها کار متخصصان خود را در قالب کلاس های آموزشی در اختیار کارآموزان قرار می دهد تا کارآموزان شرکت کننده در این دوره ها بتوانند با نحوه طراحی پروژه ها، نصب، قیمت دادن، تعمیرات و سرویس کاری آشنا شوند. به صورت کلی می توان گفت دوره نصب دوربین مدار بسته مناسب ورود به بازار کار طراحی شده و ارائه می گردد. در طی دوره هنرجو کارهای عملی را تحت نظر اساتید انجام می دهد و ایرادات کار خود را کمک آن ها رفع می کند. کلیه ابزار و تجهیزات کار در کارگاه مجهز در اختیار کارآموزان عزیز است. در انتهای دوره نیز مدرک فنی قابل استعلام و ترجمه اهدا می شود.

مزیت های دوره نصب دوربین مداربسته :

 • طول مدت این دوره 10 ساعت آموزش تئوری و عملی میباشد که بیش از 80% از این زمان به صورت کاملاً عملی خواهد بود.
 • آموزش نصب دوربین از صفر و مباحث ابتدایی شروع شده و تا پیشرفته ترین مباحث آن مطرح به صورت آموزش تئوری و عملی تحت نظر اساتید مجرب و صاحب نام حوزه آی تی و دوربین و تجهیزات دوربین  برگزار میشود.
 • آموزش نصب دوربین مداربسته به صورت کامل در برند های مختلف و مدل های مختلف نصب دوربین های آنالوگ و دیجیتال به همراه راه اندازی دی وی آر (DVR) برگزار میشود.
 • کلاس های عملی در کارگاه های کاملاً مجهز به تجهیزات تخصصی برای نصب دوربین و کسب تجربه های 100% عملی و واقعی در نصب دوربین مداربسته به صورت پروژه محور برگزار میگردد.
 • شرکت کنندگان میتوانند از خدمات رایگان آموزشگاه پایتخت فناوری از جمله پشتیبانی نامحدود و مشاوره جهت ورود موفق به بازار کار و راه اندازی کسب و کار شخصی استفاده نمایند.
 • پس از اتمام دوره شرکت کنندگان مدرک فنی حرفه ای آموزشگاه را دریافت میکنند تا با استفاده از آن برای استخدام در شرکت های معتبر، مهاجرت و دریافت پروانه کسب برای راه اندازی کسب و کار در حوزه دوربین مداربسته به صورت قانونی و معتبر توانایی اقدام را داشته باشند.
 • دوره نصب دوربین های مداربسته همانند دیگر دوره های آموزش برق ساختمان برگزار شده در آموزشگاه پایتخت فناوری مثل : آموزش نصب کولر گازی ، آموزش نصب دزدگیر اماکن و … از صفر تا صد از مباحث ابتدایی و پیشرفته را در بر میگیرد و به صورت حضوری در گارگاه مجهز بر گزار میشود.
 • 30 درصد تخفیف در هزینه دوره نصب دوربین مداربسته برای مدت محدود در نظر گرفته شده است.
 • خوابگاه برای اسکان در نزدیکترین محل به آموزشگاه نصب دوربین های مداربسته با کمترین هزینه معرفی میشود.

ویدئو معرفی دوره آموزش نصب دوربین مداربسته

پادکست معرفی دوره نصب دوربین مداربسته

سرفصل های آموزش نصب دوربین مداربسته

logo gold مطالب آموزش نصب دوربین مداربسته

آموزش مبانی برق مقدماتی در نصب دوربین مداربسته

آموزش و معرفی دوربین های مدار بسته آنالوگ

آموزش و معرفی دوربین های مدار بسته AHD

آموزش و معرفی دوربین های مدار بسته IP (تحت شبکه)

آموزش و معرفی انواع کابل (RG59 و CAT و…)

آموزش کابل کشی و داکت کشی همراه با سوکت زدن

آموزش کار با ابزار نصب دوربین مدار بسته

معرفی انواع دستگاه های ضبط تصویر DVR و NVR

آموزش انتقال تصویر بر روی موبایل

آموزش انتقال تصویر بر روی کامپیوتر

معرفی انواع دوربین های Bullet

معرفی انواع دوربین های Dome

معرفی انواع دوربین های Pinhole

معرفی انواع دوربین های PTZ

معرفی انواع دوربین های Speed Dome

معرفی انواع دوربین های BOX در آموزش نصب دوربین مدار بسته

آموزش تنظیمات منو DVR به صورت کاملا حرفه ای

آموزش تنظیمات منو NVR به صورت کاملا حرفه ای

آموزش نرم افزار های CMS دوربین مداربسته IP

آموزش نرم افزار های موبایل انواع سیستم ها

آموزش ست کردن IP در دوربین های تحت شبکه

آموزش و معرفی انواع ویدئو بالن ها

آموزش و معرفی انواع سوئیچ های شبکه

آموزش و معرفی شبکه Passive در نصب دوربین تحت شبکه

آموزش انتقال تصویر بی سیم

آموزش انتقال تصویر رادیویی

آموزش انواع تکنولوژی های HD SDI , HD TVI , HD CVI , AHD

آموزش طراحی پروژه دوربین مداربسته و نحوه چیدمان دوربین ها

آموزش طراحی اتاق مانیتورینگ

و تمامی مطالب مرتبط با دوربین مدار بسته

نمایش بیشتر
چرا پایتخت فناوری؟
مجوز فعالیت مجوز فعالیت

دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای مدرک فنی و حرفه ای

معرفی هنرجویان به فنی و حرفه ای جهت اخذ مدرک

دوره های عملی دوره های عملی

برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی پشتیبانی

پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد سرفصل های استاندارد

سرفصل های آموزشی مطابق با سازمان فنی و حرفه ای

دسترسی سریع دسترسی سریع

دسترسی مناسب محل آموزشگاه برای تردد کار آموزان

رزرو کلاس / مشاوره

آنچه که در کلاس نصب دوربین مداربسته می آموزید :

 • مهارت کامل در طراحی، نصب و اجرای انواع سیستم های دوربین مداربسته
 • مهارت کامل در انتقال تصویر به کامپیوتر و موبایل
 • مهارت کامل در هزینه یابی انواع پروژه های دوربین مداربسته
 • مهارت کامل در انواع روش های سیم کشی دوربین مداربسته
 • مهارت کامل در انتقال تصویر رادیویی یا بی سیم
 • مهارت کامل در تشخیص و استفاده از انواع دوربین های مداربسته

مشاوره رایگان

نظرات کارآموزان دوره آموزش نصب دوربین مداربسته

هزینه دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته

آموزش نصب دوربین مدار بسته آنالوگ و HD
هزینه دوره: 860/000
هزینه با تخفیف: 600/000
دوره خصوصی: 1/200/000
آموزش نصب دوربین مدار بسته IP
هزینه دوره: 860/000
هزینه با تخفیف: 600/000
دوره خصوصی: 1/200/000

سوالات متداول دوره نصب دوربین مداربسته

دوربین های آنالوگ نسل قدیمی تر دوربین های مدار بسته می باشند که بستر انتقال اطلاعات آنها سیستم آنالوگ است و امروزه کاربرد کمتری در صنعت دارند دوربین های مداربسته HD دوربین هایی هستند که کیفیت تصویر در آنها بهبود داده شده و جایگزین دوربین های آنالوگ قدیمی هستند که در همان بستر کابل های کواکسیال نصب می شوند و دوربین های IP سیستم های تحت شبکه هستند که با کیفیت بالا و بستر امن می توانند تصاویر را تحت شبکه ارسال کنند.

انتقال تصویر در بستر کابل و از طریق رادیو بدون نیاز به سیم کشی نوع معمول هستند که آموزش داده می شوند همچنین انتقال تصویر بر روی اینترنت (موبایل و کامپیوتر) نیز به صورت عملی در کلاس به کارآموزان آموزش داده می شود.

DVR نوعی ضبط کنند ویدئویی می باشد که دوربین های مداربسته آنالوگ و HD به آن وصل می شوند و وظیفه DVR ضبط تصاویر ارسالی در حافظه یا هارد دیسک می باشد منظور از تنظیمات منو DVR استفاده از قابلیت هایی مثل تنظیم حالت های ضبط دوربین ها، مدیریت تصاویر ضبط شده، تنظیم زمان کاری سیستم دوربین مداربسته و … که در آن وجود دارد می باشد.

دوره دوربین مداربسته با تجهیزات کامل این سیستم ها برگزار می شود که برخی از آنها عبارتند از کار با دوربین های Dome، Bullet ، مینیاتوری، اسپید دام، دوربین وایرلس، دوربین صنعتی، PTZ، نیمه صنعتی، دید در شب و تجهیزات دیگری مانند DVR، NVR، لوازم شبکه، دستگاه سوکت زن BNC و شبکه، فرستنده رادیویی بیسیم، کابل شبکه ، کابل کواکسیال و…

پس از اتمام دوره کارآموزان دوربین های مداربسته آنالوگ، HD و IP را به راحتی نصب و راه اندازی می کنند و می توانند انتقال تصویر بر روری موبایل و کامپیوتر را به صورت کامل انجام دهند.

بله تمامی تجهیزات با صنعت روز دنیا بروزرسانی می شوند.

طول دوره نصب دوربین مدار بسته 8 الی 10 ساعت می باشد و در دو روز برگزار می شود.

بله ، کلاس ها هم در تایم صبح برگزار می شود و هم در تایم بعد از ظهر و کلاس ها جامع هستند و هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی برگزار می شوند ولی بیشتر تایم کلاس به صورت عملی در کارگاه می باشد.

بله ، کلاس ها ویژه بازار کار هستند و به صورتی هست که کارآموز پس از دوره مستقیما بتواند وارد بازار کار بشود،ضمن این که آموزشگاه پشتیبانی آموزشی نامحدود دارد یعنی بعد از دوره اگر کارآموز با هر مشکلی مواجه شد می تواند حضوری مراجعه کند و یا طی تماس تلفنی مشکل خود را برطرف نماید.

آموزش تعمیرات موبایل آموزش نصب کولرگازی آموزش نصب پکیج دیواری آموزش هوشمندسازی ساختمان

بله،کارآموزان شهرستان می توانند در خوابگاه مستقر شوند(خوابگاه فاصله کمی با آموزشگاه داشته و کارآموزان می توانند این مسیر را پیاده طی کنند و هزینه برای یک ما مبلغ 300000 تومان الی 500000تومان می باشد و برای یک شب 25000 تومان الی 45000 تومان بسته به اتاقی که انتخاب می شود)

آموزشگاه پایتخت فناوری زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارد،پس از دوره کارآموزان از طریق پورتال آموزشگاه به فنی و حرفه ای معرفی می شوند و پس از قبولی در آزمون های تئوری و عملی برای آن ها گواهینامه مهارتی صادر می شود که این گواهینامه بین المللی هست و در سایر کشورها هم معتبر می باشد.

معرفی جامع دوره دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته برای برقراری امنیت و جلوگیری از هرج و مرج در مکان های مختلف نصب می شود. دزدی های بی رد و نشان، تعرض به انسان ها و حریم خصوصی شان ، عدم توانایی پیگیری و بررسی شرایط امنیتی در یک منطقه ، ساختمان و خانه و بسیاری مثال های دیگر، مردم را به سمت استفاده از دوربین مدار بسته سوق می دهد.

اما این که مکانیزم کاری دوربین مدار بسته چیست، چه دوربینی برای چه کاربری مناسب است، انواع دوربین ها چه ویژگی ها و کاربرد هایی دارند، تحت چه شرایطی می توان آن ها را نصب کرد، اقدامات قبل و بعد نصب از چه قرار است و… صفر تا صد در سرفصل های دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته آموزشگاه پایتخت فناوری جای داده شده است.

بهترین آموزشگاه دوربین مدار بسته

با یک بررسی ساده می توان فهمید آموزشگاه نقش مهمی در یادگیری کارآموزان و هنرجویان دارد. برگزاری کلاس ها در شرایط نامناسب، کمبود امکانات در آموزشگاه، کنسل شدن کلاس ها و نداشتن نظم، صلاحیت نداشتن اساتید برای انتقال آموزش ها و … از مواردی هستند که می تواند شما را در مسیر راه خسته و دلسرد کند.

تعداد این آموزشگاه ها کم نیست و برای همین که هر کدام از ما بارها از زبان دوستان و آشنایان خود شنیده ایم که دوره های مختلف شرکت کرده اند و هیچ سرانجام مثبتی نداشته اند. نتیجه این توضیحات این است که اگر به دنبال یادگیری حرفه ای هستید که از ابتدا فاز آموزش را با قدرت سپری کنید، تحقیق کرده و بعد تصمیم بگیرید.

یکی از حرفه های فنی که سال هاست اسم آن به گوش می رسد و نه تنها از رده خارج نشده است بلکه هر روز با متدها و دستگاه های جدید شکل تازه ای از آن ظهور می کند، شغل نصب دوربین مدار بسته است. یکی از بهترین آموزشگاه ها در برگزاری کلاس این حرفه، آموزشگاه دوربین مدار بسته پایتخت فناوری ست.

این آموزشگاه با سابقه ای درخشان در زمینه برگزاری دوره های آموزشی مختلف، تلاش کرده است خود را به استانداردهای یک آموزشگاه خوب برساند و توانسته است تاییدیه سازمان فنی و حرفه ای کشور را دریافت کند. برای اطلاع از زمان برگزاری دوره نصب دوربین مدار بسته و سایر دوره ها با شماره 02166577378 تماس بگیرید.

دوره تخصصی نصب دوربین مدار بسته

یکی از جامع ترین و تخصصی ترین دوره های آموزش نصب دوربین مدار بسته را می توانید درآموزشگاه فنی پایتخت فناوری شرکت کنید. با حضور در این دوره کارآموزان با کلیه مباحث دوربین های مدار بسته ، از مقدمات برق در نصب دوربین گرفته تا معرفی انواع دوربین های dome، Bullet، Pinhole، PTZ، دوربین های IP و آموزش تنظیمات دستگاه های ضبط ویدئوی DVR و NVR ، آموزش انتقال تصویرهای بی سیم و رادیویی و … آشنا می شوند.

اگر احساس می کنید به این حرفه علاقه مندید، یا حتی اگر در حال حاضر نصاب دوربین هستید، باید بدانید که این دوره مناسب شماست. این کلاس آموزشی برای کسانی ایده آل است که قصد ورود به بازار کار نصب دوربین مدار بسته را دارند.

چرا که آموزش های پایه تا پیشرفته را دریافت می کنند، در کارگاه ها مجهز آموزشگاه به صورت عملی آموخته های خود را مرور می کنند، در پایان دوره مدرک فنی می گیرند، از پشتیبانی نامحدود آموزشگاه برخوردار می شوند و می توانند حتی بعد از مشفول به کار شدن، از این پشتیبانی ها و مشاوره ها استفاده کنند.

آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته

زمانی که یک دوربین مدار بسته در داخل یا خارج یک ساختمان، یا هر مکان دیگری نصب می شود، شروع می کند به ضبط هر آنچه که می بیند.

برای نظارت دائمی و اطمینان از اینکه همه چیز مرتب است، منزل شما و ساکنان آن مانند بچه ها و سالخورده ها در امنیت هستند، کارمندان کارهای خود را به درستی انجام می دهند و در مجموع برای بررسی وضعیتی که دوربین را به همان هدف نصب کرده اید، آن هم زمانی که از محل مد نظر دور هستید، لازم است تا تصاویری که دوربین ضبط می کند، روی موبایل یا لپ تاپ شما منتقل شوند.

عملیات انتقال این تصاویر با استفاده از دستگاه های به نام DVR یا NVR صورت می پذیرد. این دستگاه ها نرم افزارهایی دارند که شما باید روی گیرنده خود آن را نصب کرده و تنظیماتی انجام دهید. نحوه تنظیم کردن این دستگاه و صفر تا صد آموزش انتقال تصویر دوربین در دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته پایتخت فناوری مطرح و آموزش داده می شود.

آموزش مجازی و آنلاین دوربین مدار بسته

در عصر جدید با توجه به سبک زندگی مردم، چه بخش اختیاری آن چه موقعیت های اجباری مانند قرنطینه های دوران بیماری کرونا، آموزش مجازی رواج و رونق زیادی پیدا کرده است. آموزشگاه های به روز، در کنار دوره های حضوری خود، شرایط را برای ارائه دوره های آنلاین فراهم کرده اند.

پایتخت فناوری نیز بعد از بررسی شرایط و نیازها و تقاضای جامعه، دوره های آنلاین برگزار می کند. یکی از دوره های آنلاین که می توانید ثبت نام کنید، دوره آموزش مجازی و آنلاین دوربین مدار بسته است.

اگر تا بحال تجربه حضور در یک دوره آنلاین را ندارید، اینطور می توان گفت که بدون اتلاف وقت و هزینه جهت رفت و آمد، در حالی که در منزل هستید و لباس راحت به تن دارید، بر شرایط مسلط هستید و بدون اینکه در معرض شلوغی ها و آلودگی ها قرار بگیرید، می توانید آموزش ببینید.

ویدئوهای جلسات دوره آنلاین نصب دوربین مدار بسته به شرکت کنندگان داده می شود. در نتیجه امکان مرور چندباره مطالب برایتان وجود دارد. علاوه بر بهره بردن از پشتیبانی نامحدود، بعد از اتمام دوره، دو جلسه رفع اشکال بنا به درخواست شما برگزار خواهد شد که می توانید تمام اشکالات خود را به صورت حضوری از استاد بپرسید.

آموزش نصب دوربین مدار بسته HD و IP

یکی از انواع دوربین مدار بسته که کاربرد زیادی نیز دارد، دوربین مدار بسته IP است. دوربین های HD نیز همان دوربین های دیجیتالی تحت شبکه (IP) هستند. در واقع HD همان رزولوشنی ست که دوربین تحت شبکه دارد.

کیفیت HD از 1مگاپیکسل شروع می شود و تا 10 مگاپیکسل نیز در دسترس است. دوربین های آی پی یا شبکه در ایران با رزولوشن های مختلف در بازار موجود هستند. برای شناخت بیشتر این دوربین ها، تفاوت آن با سایر دوربین های مدار بسته، نحوه نصب آن ها و برخی جزئیات دیگر، می توانید در دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته آموزشگاه پایتخت فناوری شرکت کنید.

کارآموزان در این کلاس ها به صورت عملی نصب دوربین را تجربه می کنند. در حین نصب با چالش های مختلف روبرو می شوند که استاد دوره به آن ها در مورد حل مشکلات و چالش ها کمک می کند. از این رو ادعا می شود که این دوره به صورت صد در صد تضمینی و عملی قابل ارائه هستند.

جانمایی دوربین مدار بسته

محل قرار گیری دوربین ها موضوع مهمی است که در اولویت کار نصابین قرار می گیرد. عموماً مشتریان از نصاب برای محل قرار گیری دوربین مدار بسته سؤال می پرسند و نصاب باید پاسخ به این سؤال را بر اساس نوع دوربین و ویژگی های فنی آن پاسخ دهد. اما توجه داشته باشید که به جز نوع دوربین نصب آن در محل مناسب نیز به همان اندازه اهمیت دارد. به طور مثال دوربین نباید در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار بگیرد و یا در معرض برخورد بارش باران باشد. این ها می تواند عمر دوربین را کم کنند.

از طرف دیگر باید دید مناسبی داشته باشد و نباید موانع جدی از قبیل درختان در میدان دید آن قرار بگیرد. به جز این موارد دوربین ها باید دور از دسترس سارقان در ارتفاع مناسبی نصب گردند و کابل کشیآن ها در معرض دید نباشد.دوربین های مدار بسته می توانند در مکان هایی همچون ورودی ساختمان، لابی، اتاق برق، بر ساختمان، راه‌پله‌ها و داخل آسانسور نصب گردند تا در مراحل بعد زاویه دید و عمق دید بررسی و اصطلاح گردد.

استاندارد و روش کابل کشی دوربین مدار بسته 

کابل کشی دوربین های مدار بسته یکی از مهم ترین فعالیت های نصب دوربین است. چراکه از نظر زیبایی و امنیت، کابل کشی باید توکار باشد و نمایان دیده نشود. بنابراین شما به عنوان نصاب نیازمند پوشش سیم ها بر روی دیوار هستید.

سیم کشی و کابل کشی دوربین ها از مهمترین مراحل نصب می باشد. دوربین های مدار بسته سیم دار، یک سیم مخصوص تصویر و یک سیم مخصوص تأمین برق و انرژی دارند که اولی به طرف صفحه نمایشگر دومی به سمت منبع تغذیه انرژی می رود. به عبارت بهتر یک دوربین مدار بسته آنالوگ دارای یک کابل از دی وی دی تا دوربین مدار بسته و یک سیم از دوربین به منبع تغذیه یا همان دی سی می باشد.

توجه داشته باشید که اگر به جای دی سی از آداپتور به عنوان منبع تغذیه استفاده شود، احتمالاً یک جعبه مخفی در کنار دوربین وجود خواهد داشت که از طریق آداپتور دوربین به برق 220 ولت وصل می‌شود.

کابل کشی دوربین بی سیم

دوربین های بی سیم یا همان دوربین های آی پی دارای یک کابل مخصوص تأمین انرژی و برق است. در این نوع دوربین ها تصاویر از طریق اینترنت به مرکز مخابره می شود و بر روی صفحه نمایشگر پخش می گردد. در این مدل از دوربین ها یک کابل به سوئیچ شبکه رفته که از آنجا تصاویر را برای ان وی آر NVR مخابرهمی‌کند.

نصب دوربین های تحت شبکه بدون کابل کشی برق

در فناوری جدید اگر سوئیچ های شبکه مجهز به POE باشد، دیگر نیازی به کابل کشی جداگانه برای اتصال به منبع تغذیه وجود ندارد و برق توسط همان سوئیچ تأمین می شود.
زمانی که کابل ها را وصل نمودید و از محکم شدن دوربین در محل نصب اطمینان حاصل کردید. باید به سراغ تنظیم نرم افزاری دوربین بروید.

تنظیم نرم افزار و دستگاه NVR دوربین

قاعدتاً توقع هر کس از خرید و نصب دوربین مدار بسته ضبط تصاویر به صورت شفاف و دقیق است. تصاویری که ممکن است در هر لحظه از شبانه روز مورد استناد قرار گیرد. بنابراین نصاب باید بعد از نصب تمامی ویژگی های فنی دوربین را تست نماید. ویژگی های و تنظیماتی مانند رزولوشن، قدرت تفکیک، زاویه دید و نحوه ضبط تصاویر با دستگاه NVR . تمامی موارد مذکور جزو لاینفک تست نرم افزاری دوربین های مدار بسته محسوب می گردد.

از طرفی در برخی از سیستم ها انتقال تصاویر به اپلیکیشن های موبایل نیز اهمیت دارد. در این موارد اپلیکیشن ها باید بر روی گوشی تلفن همراه و یا هر رایانه دستی دیگری نصب گردد.

در برخی از موارد که تعداد دوربین های مدار بسته افزایش پیدا می کند، ساختمان نیازمند یک مرکز کنترل می گردد. عموماً دی وی دی در مرکز کنترل قرار می گیرد و ورودی های تصاویر به آن مرکز می رسد. بنابراین می‌توان از آن مرکز بر کلیه فعالیت های دوربین ها نظارت نمود. از طرفی محل قرار گیری مرکز کنترل بسیار مهم است و باید در نقطه ای قابل دسترس و مطمئن قرار داشته باشد تا ضمن دسترسی راحت، امنیت کلیه سیستم و تصاویر ضبط شده توسط آن را حفظ کند.

بعد از بررسی فنی عملکرد تک تک دوربین ها، نوبت به تست نرم افزاری نمایشگر، سیستم ضبط تصاویر، مموری یا حافظه و منبع تغذیه می گردد. در بین موارد ذکر شده تست منبع تغذیه و باطری پشتیبان از همه مهم تر است. چراکه سارقین با قطع برق ساختمان اقدام به سرقت می کنند. بنابراین اگر باطری پشتیبان به هر دلیلی به خوبی کار نکند، خسارات جبران ناپذیری به امنیت ساختمانوارد خواهد آمد.

به طور کلی آموزش نصب دوربین های مدار بسته به یادگیری مهارت های برق کشی و نرم افزاری شما بازمی‌گردد. همچنینشناخت قابلیت های مدل های مختلف دوربین مدار بسته در کنار حفظ ایمنی در کار از فرد نصاب یک متخصص درجه یک می سازد، موضوعی که با آموزش و تمرین به دست خواهد آمد.

نحوه راه اندازی دوربین مدار بسته برای منزل

در مرحله اول برای راه اندازی یک سیستم دوربین مدار بسته باید دوربین مناسب با توجه به نیاز خود و مکانی که قرار است دوربین در آن جای بگیرد را انتخاب کنید و سپس سایر مراحل را انجام دهید.

فراهم کردن نقشه

در هنگام راه اندازی دوربین مدار بسته برای سهولت در انجام کار می‌توانید یک نقشه از محدوده مورد نظری که قرار است تحت پوشش دوربین مدار بسته قرار بگیرد تهیه کنید. تهیه نقشه باعث می‌شود که عملیات راه اندازی در مدت زمان کوتاه‌تری انجام شود. همچنین با استفاده از نقشه می‌توانید یک تخمین مناسبی از ابزار و تجهیزاتی که لازم است تهیه کنید داشته باشید.

فراهم کردن ابزار و تجهیزات مورد نظر

 بعد از این که نقشه طراحی و فراهم گردید می‌توانید با توجه به نقشه برای راه اندازی دوربین مدار بسته لوازم و ابزار مورد نیاز مثل میزان کابل یا متراژ کابل و غیره را ارزیابی کنید و اقدام به تهیه این تجهیزات کنید، توصیه می‌شود برای راه اندازی دوربین مدار بسته از قطعات و کابل‌های با کیفیت و درجه یک استفاده کنید و حتی امکان از مدل‌ها و برندهای معتبر استفاده کنید.

انتخاب مکان مناسب برای قرار دادن دوربین مدار بسته

اگر مکان مناسبی برای دوربین مدار بسته‌ ای که خریداری کرده‌اید، پیدا نکنید هر چقدر هم که هزینه کرده باشید و یا کیفیت دوربین مدار بسته شما عالی و بی‌نقص باشد فایده‌ای ندارد. زیرا با قرار گرفتن در محل نامناسب نمی‌تواند به خوبی عملیات ضبط و ثبت تصاویر را انجام دهد.

پس از انتخاب موقعیت و مکان مناسب برای دوربین مراحل زیر نیز باید به درستی طی شوند:

 • سیم کشی و برقرار کردن مدار ها
 • سیم کشی دوربین‌های مدار بسته آنالوگ
 • سیم کشی دوربین‌ های مدار بسته تحت شبکه
 • سیم کشی در دوربین‌ های مدار بسته وایرلس
 •  تنظیمات مدار و نرم افزار دوربین مدار بسته

بازار کار نصب دوربین مدار بسته

نصب دوربین مداربسته یکی از حرفه های به روز و محبوب جوانان است. در روزگاری نه چندان دور نهایت تکنولوژی در حفظ امنیت منازل، استفاده از گاوصندوق های هوشمند بود. اما امروزه عده زیادی با نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته از منزل یا محل کار خود محافظت می کنند، دوربین های هوشمندی که حتی در شب قادر به رصد اشیا و اجسام هستند و از طریق اشعه مادون قرمز می توانند موجود زنده را از غیر زنده تشخیص دهند.

تکنولوژی دوربین مداربسته تا به آنجا پیش رفته است که افراد با نصب یک نرم افزار بر روی گوشی های تلفن همراه، قادر به رصد زنده تصاویر دوربین مداربسته خود هستند. قابلیت هایی که در فناوری دوربین مداربسته نهفته می باشند و شغل نصب دوبین مداربسته را ارزش آفرین کرده است. برای مشاوره در مورد بازار کار و نصب دوربین مداربسته می توانید با آموزشگاه پایتخت فناوری تماس حاصل نمایید.

از نظر بازار کار می توان گفت نصب دوربین مدار بسته در ایران و سایر کشورها از اهمیت بالایی برخوردار است بطوری که نصب دوربین مدار بسته از طرف اداره اماکن در ایران برای ساختمان های اداری، مراکز تجاری، موسسه ها، مغازه ها و فروشگاه ها اجباری می باشد که این خود به تنهایی باعث بهتر شدن بازار کار این سیستم ها شده است.

درآمد نصب دوربین مدار بسته

نصب دوربین مدار بسته از آن مشاغل حرفه ای و پردرآمد است که روز به روز بازار کار بزرگتری پیدا می کند. برای تبدیل شدن به یک نصاب خوب دوربین مدار بسته باید انواع دوربین ها را بشناسید و نحوه نصب آن ها آشنا شوید. فروش دوربین مدار بسته نیز خود در کنار نصب این دوربین ها درآمد زا است. از طرفی دوربین های مداربسته سرویس های خدماتی خاصی نیز دارند که فرد نصاب را هر از گاهی درگیر خواهد نمود.

بنابراین درآمد شغل نصب دوربین مداربسته با توجه به ارتباط مستقیم با پیمانکاران ساختمانی و مصرف کنندگان نهایی درآمد بالا و قابل ملاحظه ای است. اما بسته به نوع تبلیغات و شرایط فنی کارآموز می توان درآمد تقریبی برای این رشته را در حدود 4 الی 10 میلیون تومان در ماه در نظر گرفت.

سرمایه اولیه شغل نصب دوربین مدار بسته 

سرمایه اولیه برای شروع به کار در این رشته 2/000/000 تومان می باشد که شامل تهیه لوازم برای نصب می باشد که این لوازم عبارتند از دریل برقی چکشی، نردبان آلمینیومی 4 متری، پیچ گوشتی دوسو و چهارسو، فاز متر، مولتی متر، آچار BNC و چکش کوچک.

نحوه همکاری آموزشگاه برای اشتغال کارآموزان

با توجه به اینکه اساتید و کارشناسان ما همگی از افراد با تجربه در صنعت هستند برای شروع به کار اطلاعات دقیقی از طرف کارشناسان آموزشگاه در رابطه با نحوه راه اندازی کار به صورت خوداشتغالی، تبلیغات، بازار مستقیم خرید لوازم، نحوه عقد قرارداد، نحوه صدور فاکتور، نحوه صحبت با مشتری و … در اختیار کارآموزان قرار خواهد گرفت همچنین درخواست هایی از طرف شرکت های مختلف در رابطه با جذب نیرو به آموزشگاه ارسال می شود که کارآموزان می توانند از طریق کانال های آموزشگاه به این آگهی های استخدام مراجعه کنند.

دیدگاه ها
اشتراک در
اطلاع از
25 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بهرام‌زاده
10 ماه قبل

سلام وفت بخیر
آیا در دوره آموزش نصب‌ دوربین مدار بسته آموزشگاه شما روش انتقال تصویر رادیویی هم آموزش داده‌ میشه؟

پشتیبان
پاسخ به  بهرام‌زاده
9 ماه قبل

سلام دوست عزیز
بله آموزشگاه پایتخت فناوری از معدود آموزشگاه هایی ست که روش انتقال تصویر رادیویی را در دوره نصب دوربین مدار بسته به کارآموزان آموزش می دهد.
موفق باشید.

سعید
1 سال قبل

هزینه ی دوره ی کامل دوربین مداربسته چند میشه؟

پشتیبان آموزشگاه
پاسخ به  سعید
1 سال قبل

سلام
برای اطلاع دقیق از میزان هزینه و زمان برگزاری دوره آموزش نصب دوربین مداربسته با شماره های ذکر شده در سایت آموزشگاه تماس بگیرید

Mohammad
5 سال قبل

سلام.مدت زمان کلاس های فشردتون چند ساعته؟

paytakht admin
پاسخ به  Mohammad
5 سال قبل

با سلام و درود کل دوره نصب دوربین مدار بسته دو روز و نهایت سه روزمی باشد.

paytakht admin
5 سال قبل

با سلام و درود
به دلیل بالا بودن آمار کارآموزانی که می خواهند در کلاس های دوربین مداربسته شرکت کنند تقریبا هر هفته کلاس های دوربین مداربسته تشکیل می شود، برای کارآموزانی که از شهرستان تشریف می آورند و یا محدودیت زمانی دارند کلاس های فشرده تشکیل می شود (یک روز کامل آنالوگ و AHD و یک روز کامل آی پی) ولی دوره های عادی حدود 2 هفته زمان می برد.

amia ali
5 سال قبل

bad az sabte nam chand vaqt bad kelas ha shoro mishe???????

paytakht admin
پاسخ به  amia ali
5 سال قبل

با سلام و درود
به دلیل بالا بودن آمار کارآموزانی که می خواهند در کلاس های دوربین مداربسته شرکت کنند تقریبا هر هفته کلاس های دوربین مداربسته تشکیل می شود، برای کارآموزانی که از شهرستان تشریف می آورند و یا محدودیت زمانی دارند کلاس های فشرده تشکیل می شود (یک روز کامل آنالوگ و AHD و یک روز کامل آی پی) ولی دوره های عادی حدود 2 هفته زمان می برد.

rezaei
5 سال قبل

کلاس های دوربین مداربسته آنالوگ و آی پی جدا هست یا یکیه؟

paytakht admin
پاسخ به  rezaei
5 سال قبل

با سلام و درود
کلاس های دوربین مداربسته آنالوگ و آی پی جداهست یعنی میشه به صورت جدا در این کلاس ها شرکت کرد .
موفق و موید باشید.

Qasem
5 سال قبل

آیا برند خاصی تو کلاس ها کار میشه یا همه برندها کار میشه؟

نسترن سالاررضایی
پاسخ به  Qasem
5 سال قبل

با سلام
خیر دوست عزیز در کلاس آموزش نصب دوربین مداربسته تمرکز به صورت کلی هستش و شما بعد از گذراندن این دوره می توانید تمامی برندها را نصب و برنامه ریزی کنید آموزش از صفر تا صد هستش. موفق باشید

مروت
5 سال قبل

دوره عمومی با خصوصی چه فرقی داره؟
ظرفیت کلاس ها در دوره عمومی و خصوصی چند نفرست؟

نسترن سالاررضایی
پاسخ به  مروت
5 سال قبل

با سلام
در دوره های عمومی 5-6 نفر در کلاس حضور دارند و کارآموزان موظفند در زمانی که بهشون اعلام میشه برای کلاس تشریف بیاورند ولی کلاس های خصوصی تک نفرست و زمان کلاس رو کارآموز تعیین میکنه و شهریه ها هم متفاوت هست که داخل سایت هست میتونید مشاهده کنید.
موفق باشید

مجید
5 سال قبل

مدرکی که میدین معتبره؟
قابل اراِئه به شرکت ها هست؟

نسترن سالاررضایی
پاسخ به  مجید
5 سال قبل

با سلام
بله مدرک داخلی آموزشگاه تقدیمتون میشه که در همه جای ایران معتبر هست(آموزشگاه زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارد)

پشتیبان
پاسخ به  مجید
2 ماه قبل

با سلام و درود…آموزشگاه مدرکی ارائه نمی دهد شمابعد از پایان دوره به فنی حرفه ای معرفی می شوید در صورت قبولی درآزمون مدرک بین المللی فنی حرفه ای برای شما صادرمی شود.

ali
5 سال قبل

هزینه خوابگاه جداست؟
یا با همون شهریه ای که میدیم یکیه؟

پشتیبان
پاسخ به  ali
2 ماه قبل

با سلام و درود …هزینه خوابگاه متمایز از شهریه دوره است و معمولااز شبی 50 به بالا شروع می شود.

02166577378
02166577378