8 علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

8 علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

دستگاه لباس شویی یکی از پرکاربردترین وسایل برقی خانه ها است. مانند هر وسیله ی برقی دیگر، لباس شویی هم ممکن است در طول عمر خود خراب شود. روشن نشدن لباس شویی یکی از مشکلات رایج اما عذاب آور است، به خصوص اگر مقدار زیادی لباس کثیف برای شستن داشته باشید.

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

  • سوختن فیوز یا MCB
  • خراب بودن پریز برق
  • خراب بودن سیم برق
  • خراب بودن قفل درب
  • خراب بودن موتور محرک
  • خراب شدن کنترل کننده ی اصلی یا PCB
  • خراب بودن دکمه یا کلید شروع به کار

قبل از این که برای تعمیر لباس شویی با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید، باید متوجه شوید که چه مشکلی در سیستم لباس شویی وجود دارد. 8 دلیلی که می توانند در پس روشن نشدن لباس شویی وجود داشته باشند عبارتند از :

سوختن فیوز یا MCB

اگر لباس شویی شما روشن نمی شود، شروع کنید به انجام بررسی های اولیه. نگاه کنید که دوشاخه ی لباس شویی داخل پریز است یا نه. در بسیاری از مواقع، نوسانات برق می تواند منجر به از کار افتادن MCB و یا سوختن فیوز و در نهایت روشن نشدن لباس شویی شود. بررسی کنید و در صورت لزوم فیوز را عوض کنید و یا MCB را مجدداً تنظیم کنید، سپس لباس شویی را روشن کنید.

علت بوی بد ماشین لباس شویی و نحوه از بین بردن آن
ادامه مطلب

خراب بودن پریز برق

اگر لباس شویی روشن نمی شود پریز برقی را که دستگاه به آن متصل شده است را چک کنید. یک لامپ یا وسیله ی برقی دیگر را به همان پریز وصل کنید تا ببینید پریز به خوبی برق دهی می کند یا نه. اگر پریز برق رسانی نمی کند یعنی علت روشن نشدن لباس شویی همین است. با یک برق کار تماس بگیرید تا پریز را برایتان تعمیر کند.

خراب بودن پریز برق

خراب بودن سیم برق

اگر لباس شویی روشن نمی شود و با بررسی هایی که انجام دادید متوجه شدید که MBC و فیوز سالم هستند و پریز هم برق رسانی می کند، باید سیم برق را بررسی کنید. ممکن است اشکال از خود سیم برق باشد. اگر سیم برق خراب لباس شویی روشن نخواهد شد. در صورت وجود مشکل در سیم با یک تعمیرکار تماس بگیرید تاسیم را برایتان تعویض کند.

خراب بودن قفل درب

روشن نشدن لباس شویی می تواند به خاطر خراب بودن قفل درب باشد. اگر چراغ های لباس شویی روشن می شوند اما شروع به کار نمی کند، احتمالاً در سیم های متصل به قفل مشکلی ایجاد شده است. با یک تعمیرکار لباس شویی تماس بگیرید تا مشکل قفل درب را حل کند.

علت لرزش ماشین لباس شویی و نحوه رفع آن
ادامه مطلب

خراب بودن موتور محرک

همه ی لباس شویی موتوری دارند که مسئول به چرخش درآوردن و حرکت دادن مخزن در طول چرخه ی شست و شو هستند. هنگامی که این موتور خراب شود، لباس شویی روشن نمی شود. در این مواقع باید با یک تعمیرکار متخصص لباس شویی تماس بگیرید تا موتور محرک را تعمیر و تعویض کند.

خراب بودن موتور محرک

خراب شدن کنترل کننده ی اصلی یا PCB

ممکن است خراب بودن برد اصلی کنترل یا PCB باعث روشن نشدن لباس شویی شود. فقط یک تعمیرکار لباس شویی می تواند وجود این مشکل را تشخیص دهد و آن را رفع کند.

خراب بودن دکمه یا کلید شروع به کار

یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث روشن نشدن لباس شویی شود خراب بودن دکمه ی شروع به کار آن است. در این صورت حتی با فشردن دکمه فرمانی صادر نمی شود و درنتیجه دستگاه شروع به کار نمی کند.

داغ شدن بیش از حد

در بسیاری از مواقع، هنگامی که لباس شویی بیش از حد داغ می شود، متوقف می شود. اگر چند بار پشت سر هم و بدون استراحت دادن به دستگاه از آن استفاده کنید، ممکن است بیش از حد داغ شود و در نتیجه کار خود را متوقف کند.

داغ شدن بیش از حد

بنابراین اگر لباس شویی به طور ناگهانی در وسط چرخه ی شست و شو متوقف شد، به آن زمان کافی بدهید تا خنک شود و سپس دوباره آن را راه اندازی کنید. اگر بعد از انجام این کار لباس شویی به خوبی کار می کن یعنی مشکل آن داغ شدن بیش از اندازه بوده است.

5/5 - (1 امتیاز)


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02166577378
02166577378