8 علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

8 علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از پرکاربردترین وسایل برقی خانه ها است. مانند هر وسیله ی برقی دیگر، لباسشویی هم ممکن است در طول عمر خود خراب شود. روشن نشدن لباسشویی یکی از مشکلات رایج اما عذاب آور است، به خصوص اگر مقدار زیادی لباس کثیف برای شستن داشته باشید.

بنابراین قبل از این که برای تعمیر ماشین لباسشویی با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید، باید متوجه شوید که چه مشکلی در سیستم لباسشویی وجود دارد. 8 دلیلی که می توانند در پس روشن نشدن ماشین لباسشویی وجود داشته باشند عبارتند از :

سوختن فیوز یا MCB

اگر ماشین لباسشویی شما روشن نمی شود، شروع کنید به انجام بررسی های اولیه. نگاه کنید که دوشاخه ی ماشین لباسشویی داخل پریز است یا نه. در بسیاری از مواقع، نوسانات برق می تواند منجر به از کار افتادن MCB و یا سوختن فیوز و در نهایت روشن نشدن لباسشویی شود. بررسی کنید و در صورت لزوم فیوز را عوض کنید و یا MCB را مجدداً تنظیم کنید، سپس ماشین لباسشویی را روشن کنید.

علت بوی بد ماشن لباسشویی و نحوه از بین بردن آن
ادامه مطلب

خراب بودن پریز برق

اگر لباسشویی روشن نمی شود پریز برقی را که ماشین به آن متصل شده است را چک کنید. یک لامپ یا وسیله ی برقی دیگر را به همان پریز وصل کنید تا ببینید پریز به خوبی برق دهی می کند یا نه. اگر پریز برق رسانی نمی کند یعنی علت روشن نشدن لباسشویی همین است. با یک برق کار تماس بگیرید تا پریز را برایتان تعمیر کند.

خراب بودن پریز برق

خراب بودن سیم برق

اگر لباسشویی روشن نمی شود و با بررسی هایی که انجام دادید متوجه شدید که MBC و فیوز سالم هستند و پریز هم برق رسانی می کند، باید سیم برق را بررسی کنید. ممکن است اشکال از خود سیم برق باشد. اگر سیم برق خراب لباسشویی روشن نخواهد شد. در صورت وجود مشکل در سیم با یک تعمیرکار تماس بگیرید تاسیم را برایتان تعویض کند.

خراب بودن قفل درب

روشن نشدن لباسشویی می تواند به خاطر خراب بودن قفل درب باشد. اگر چراغ های لباسشویی روشن می شوند اما شروع به کار نمی کند، احتمالاً در سیم های متصل به قفل مشکلی ایجاد شده است. با یک تعمیرکار لباسشویی تماس بگیرید تا مشکل قفل درب را حل کند.

علت لرزش ماشین لباسشویی و نحوه رفع آن
ادامه مطلب

خراب بودن موتور محرک

همه ی ماشین های لباسشویی موتوری دارند که مسئول به چرخش درآوردن و حرکت دادن مخزن در طول چرخه ی شست و شو هستند. هنگامی که این موتور خراب شود، لباسشویی روشن نمی شود. در این مواقع باید با یک تعمیرکار متخصص ماشین لباسشویی تماس بگیرید تا موتور محرک را تعمیر و تعویض کند.

خراب بودن موتور محرک

خراب شدن کنترل کننده ی اصلی یا PCB

ممکن است خراب بودن برد اصلی کنترل یا PCB باعث روشن نشدن لباسشویی شود. فقط یک تعمیرکار لباسشویی می تواند وجود این مشکل را تشخیص دهد و آن را رفع کند.

خراب بودن دکمه یا کلید شروع به کار

یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث روشن نشدن لباسشویی شود خراب بودن دکمه ی شروع به کار آن است. در این صورت حتی با فشردن دکمه فرمانی صادر نمی شود و درنتیجه ماشین شروع به کار نمی کند.

داغ شدن بیش از حد

در بسیاری از مواقع، هنگامی که لباسشویی بیش از حد داغ می شود، متوقف می شود. اگر چند بار پشت سر هم و بدون استراحت دادن به ماشین از آن استفاده کنید، ممکن است بیش از حد داغ شود و در نتیجه کار خود را متوقف کند.

داغ شدن بیش از حد

بنابراین اگر ماشین لباسشویی به طور ناگهانی در وسط چرخه ی شست و شو متوقف شد، به آن زمان کافی بدهید تا خنک شود و سپس دوباره آن را راه اندازی کنید. اگر بعد از انجام این کار لباسشویی به خوبی کار می کن یعنی مشکل آن داغ شدن بیش از اندازه بوده است.

5/5 - (1 امتیاز)


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02166477628
02166477628