آموزش تعمیر کولر خودرو و بخاری خودرو

دوره آموزش تعمیرات کولر و بخاری خودرو یکی از رشته های مکانیک در آموزشگاه پایتخت فناوری می باشد که در این دوره عیب یابی و تعمیر انواع کولر و بخاری خودرو به کارآموزان آموزش داده می شود. تمامی کلاس های آموزش تعمیرات کولر و بخاری خودرو در اموزشگاه پایتخت فناوری به صورت عملی و بر روی خودروهای واقعی آموزش داده می شود، کلاس ها زیر نظر اساتید باتجربه و فنی آموزشگاه برگزار شده و در پایان دوره مدرک بین الملی زیر نظر سازمان فنی حرفه ای داده میشود.

آموزش تعمیرات کولر و بخاری خودرو طوری در نظر گرفته شده تا کارآموز بعد از گذراندن دوره بتواند وارد بازار کار شود و به درآمد موردنظر خود برسد . همچنین پشتیبانی از کارآموزان به صورت نامحدود توسط آموزشگاه و اساتید می باشد.

 • طول مدت این دوره 30 ساعت آموزش تئوری و عملی میباشد که بیش از 80% از این زمان به صورت کاملاً عملی خواهد بود.
 • آموزش تخصصی تعمیرات کولر و بخاری خودرو از صفر و مباحث ابتدایی شروع شده و تا پیشرفته ترین مباحث آن مطرح به صورت آموزش تئوری و عملی تحت نظر اساتید مجرب و صاحب نام حوزه مکانیک خودرو و سیم کشی خودرو در دو بخش تعمیرات بخاری خودرو و تعمیرات کولر خودرو برگزار میشود.
 • کلاس های عملی در کارگاه های کاملاً مجهز به تجهیزات تخصصی برای آموزش تعمیر کولر و بخاری خودرو و کسب تجربه های 100% عملی و واقعی در تعمیر آنها به صورت پروژه محور برگزار میگردد.
 • شرکت کنندگان میتوانند از خدمات رایگان آموزشگاه پایتخت فناوری از جمله پشتیبانی نامحدود و مشاوره جهت ورود موفق به بازار کار و راه اندازی کسب و کار شخصی استفاده نمایند.
 • پس از اتمام دوره شرکت کنندگان مدرک فنی حرفه ای آموزشگاه را دریافت میکنند تا با استفاده از آن برای استخدام در شرکت های معتبر، مهاجرت و دریافت پروانه کسب برای راه اندازی کسب و کار در حوزه تعمیرات کولر و بخاری ماشین به صورت قانونی و معتبر توانایی اقدام را داشته باشند.
 • دوره آموزش تعمیر کولر و بخاری خودرو همانند دیگر دوره های آموزش برق خودرو برگزار شده در آموزشگاه پایتخت فناوری مثل : آموزش تعمیرات ایسیو ، آموزش نصب ضبط و باند خودرو و … از صفر تا صد از مباحث ابتدایی و پیشرفته را در بر میگیرد و به صورت حضوری در گارگاه مجهز بر گزار میشود.
 • 30 درصد تخفیف در هزینه دوره نصب بخاری و کولر خودرو برای مدت محدود در نظر گرفته شده است.
 • خوابگاه برای اسکان در نزدیکترین محل به آموزشگاه با کمترین هزینه معرفی میشود.
آموزش تعمیر کولر خودرو و بخاری خودرو
آموزش تعمیر کولر خودرو و بخاری خودرو
آموزش تعمیرات کولر گازی ماشین
آموزش تعمیر بخاری ماشین

سرفصل های آموزش دوره تعمیرات کولر و بخاری خودرو

مطالب دوره تعمیرات کولر و بخاری خودرو

آشنایی با نحوه شناخت انواع گاز کولر خودرو و مشخصات هرکدام

آشنایی با کمپرسور خودرو و نحوه عیب یابی آن

آموزش و معرفی روغن کمپرسور و نحوه شارژ آن

آشنایی با کندانسور و اصول عیب یابی و تعمیرات آن

آشنایی با رفع عیب انواع کولر و برطرف کردن مشکل عدم سرمایش

آشنایی با تعمیرات کولر انواع خودروهای ایرانی

آشنایی و معرفی شناخت سیستم بخاری خودرو

آموزش ابزار شناسی مربوط به تعمیرات

آشنایی با انواع لوله های مسی و آلمینیومی و کاربرد آن ها

یادگیری نحوه صداگیری در بخاری خودرو

آشنایی با نحوه عیب یابی و تعمیر بخاری خودروهای ایرانی

آموزش تعمیرات آکومالاتور، لوله موئین، فن و …

آشنایی با سیکل تبرید و مکانیزم کار کولر خودرو

یادگیری نحوه کار با ابزار برش لوله مسی و آلمینیوم

یادگیری نحوه سیم کشی انواع مدار کولر خودرو

آشنایی با انواع مدار الکتریکی و نحوه کار با ابزار اندازه گیری

آشنایی با نحوه بازو بست کولر خودرو

آشنایی با نحوه عیب یابی بخاری خودرو

آشنایی با شناخت مدار گرمایش و نحوه کارکرد سیکل آن

آشنایی با تعمیرات فن، شستی ها، ترموستات و غیره در بخاری خودرو

آشنایی با شناخت انواع المنت بخاری

آشنایی با شناخت انواع رادیات بخاری

آشنایی با نحوه عیب یابی مدار الکتریکی کولر خودرو

آشنایی با نحوه نشت یابی گاز کولر ماشین

آشنایی با نحوه جوشکاری با گاز اکسی اتیلن

یادگیری اصول تعمیرات کولر خودرو

آشنایی با انواع اواپراتور و عیب یابی و تعمیر آن

یادگیری نحوه تنظیم دمای بخاری و اصول انتخاب ترموستات ها

یادگیری نحوه بازو بست بخاری خودرو

یادگیری نحوه نقشه خوانی مدارات کولر خودرو

آشنایی با وکیوم و شارژ گاز مجدد کولر ماشین

یادگیری نحوه کار با لوازم نشت یابی و گیج

آشنایی با انواع مدار الکتریکی بخاری خودرو

و…

نمایش بیشتر

رزرو کلاس / مشاوره

فرم مشاوره رایگان

"*" indicates required fields

نمایش بیشتر

آنچه که در کلاس تعمیرات کولر و بخاری خودرو می آموزید :

 • مهارت کامل در شناخت چرخه کار کولر خودرو
 • مهارت کامل در تشخیص نشت گاز و شارژ مجدد
 • مهارت کامل در باز و بسته کردن سیستم کولر و بخاری خودرو
 • مهارت کامل در جوشکاری با گاز اکسی اتیلن
 • مهارت کامل در شناخت و تعمیر مدارهای الکتریکی کولر و بخاری خودرو
 • مهارت کامل در عیب یابی و تعمیر بخاری خودرو

مزیت‌های آموزشگاه پایتخت فناوری برای شما

مجوز فعالیت

مجوز فعالیت دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای

مدرک فنی و حرفه ای اعطا مدرک معتبر بین المللی

دوره های عملی

دوره های عملی برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی

پشتیبانی پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد

اساتید با تجربه اساتید با تجربه در صنعت

دسترسی سریع

دسترسی آسان نزدیک بودن آموزشگاه به وسایل حمل و نقل عمومی و خوابگاه

هزینه دوره آموزش تعمیرات کولر و بخاری خودرو

تعمیرات کولر و بخاری خودرو هزینه دوره: 2/300/000 تومان هزینه با تخفیف: 1/600/000 تومان دوره خصوصی: 2/700/000 تومان

سوالات متداول دوره تعمیرات کولر و بخاری خودرو

به طور کلی برای شرکت در دوره تعمیرات بخاری و کولر خودرو پیش نیاز خاصی لازم نیست و کارآموز میتواند با توجه به علاقه و مشاهده سرفصل ها در دوره شرکت کند.

بله ، با توجه به اینکه تمام آموزش ها به صورت عملی بر روی خودرهای واقعی انجام میشود، در صورت تلاش خود کارآموز آموزشگاه این اطمینان را میدهد تا بتوانید وارد بازار کار شوید.

بله. مدرک بین المللی تعمیرات کولر خودرو را می توانید پس از دوره دریافت کنید.

دوره ها به صورت عملی و تئوری هستند ، به این صورت که کلاس های تئوری جهت افزایش اطلاعات کارآموز و کلاس های عملی در کارگاه مجهز آموزشگاه بر روی خودروی های سواری واقعی آموزش داده میشود.

خیر ، با توجه به اینکه آموزش مطالب از پایه شروع میشود و تا پیشرفته ادامه میابد به مدرک خاصی نیاز نیست و سطح تحصیلات متوسطه کفایت میکند (کارت پایان خدمت هم نیست).

وجود تعداد بسیار زیاد خودرو در شهرها خود نشان دهنده بازار کار باطری سازی و یا برق خودرو بوده و نشان میدهد که بازار کار آن بسیار پررونق هست.

معرفی جامع دوره تعمیرات کولر و بخاری خودرو

یک روز گرم تابستانی است و شما در ماشین نشسته اید حال ممکن است سوار ماشین شخصی خود باشید یا به عنوان یک مسافر در یک تاکسی . گرمای هوا دیگر غیر قابل تحمل شده است و شما در حال حاضر در حال عرق ریختن هستید و گرمای صندلی های ماشین و بدنه ی خودرو هم مزیت بر تشدید این گرما شده است در این مواقع اگر در ماشین خود باشید شیشه ها را بالا داده و کولر را روشن میکنید یا اگر در تاکسی باشید از راننده میخواهید که اینکار را بکند واکنش شما چگونه است اگر ببینید که کولر ماشینتان کار نمیکند و یا راننده بگوید که کولر ماشین خراب است.

حال تصور کنید همین شرایط در زمستان رخ داده است هوا بسیار سرد است و شما در ماشین نشسته اید و بسیار سر تان است و میخواهید که بخاری ماشین را روشن کنید و ناگهان متوجه میشوید که بخاری کار نمیکند و بله علاوه بر اینکه باید سرما ی هوا را تحمل کنید به احتمال زیاد باید منتظر یک سرما خوردگی سخت هم باشید که این بیماری مطمئنا چند روزی حال بد مزه ی بد سوپ و دارو های تلخ را برای شما به ارمغان می اورد البته همه ی این شرایط زمانی بدتر میشود که ترافیک هم باشد که البته در شهر های بزرگی همچون تهران ترافیک یک امر عادی و رایج است .

حال اگر شما ادم زرنگی باشید میتوانید از همین اتفاق های روزمره و عادی که مطمئنا برای همه ادم ها در سراسر کشور اتفاق میافتد برای خود یک کسب و کار موفق ایجاد کنید چگونه ما به شما میگوییم.

اموزشگاه پایتخت فناوری در نظر دارد دوره هایی با کمترین هزینه زیر نظر مجرب ترین اساتید در رابطه با اموزش تعمییرات کولر و بخاری ایجاد کند که البته در پایان دوره مدرک فنی حرفه ای هم به شما داده میشود که این مدرک خود مزایای جدا گانه دارد .

برنامه های نصب و تعمیرات تهویه مطبوع خودرو به صورت برنامه های شغلی طراحی شده اند و فقط دوره های آموزشی عملی را ارائه می دهند که فارغ التحصیلان را به عنوان تکنسین های متخصص برای بازار کار آینده ی آن ها آماده کند . شرکت کنندگان می توانند آموزش های عملی را فرا بگیرند و اطلاعاتی در مورد سیستم های تهویه مطبوع در انواع مختلف اتومبیل یاد بگیرند. نمونه هایی از دوره ها شامل مقدمه ای در فن آوری خودرو ، تئوری برق و سیستم های گرمایش خودر رو می باشد است.

سر فصل های اصلی دوره آموزش تعمیر کولر خودرو و بخاری خودرو

 •  سرویس سیستم گرمایشی و سرمایشی خودرو
 •  سیستم های الکتریکی خودکار
 •  تهویه مطبوع اتوماتیک
 •  تنظیم سیستم گرمایشی و سرمایشی خودرو

سیستم تهویه ی هوای مطبوع یا به زمان عامیانه همان کولر خودرو یکی از ویژگی های رفاهی خودرو است که در همه ی ماشین ها تعبیه شده است فرقی هم ندارد که ان ماشین داخلی باشد یا خارجی سواری باشد یا سنگین با انواع متفاوتی وجود دارد اما در هر صورت خراب میشود و به نعمییر احتیاج پیدا میکند و تحمل کردن گرماس سخت و سوزان تابستان بدون کولر کار بسیار محال و طاقت فرسایی است .و چک کردن ان با تغییر فصل کاری بسیار ضروری است همین شرایط درباره ی بخاری ماشین هم وجود دارد که شما باید با تغییر فصل از کارکرد درست ان اطمینان پیدا کنید و در صورت وجود هر گونه مشکل ان را تعمییر کنیسد چون تحمل کردن سرمای زمستان کار اسانی نیست جدا از بیماری هایی که ممکن دچار شوید

مطالب آموزشی تعمیر کولر خودرو و بخاری خودرو عبارت است از :

 • چگونگی شناخن علائم خرابی کمپرسور اتومبیل
 • اموزش نحوه تست کمپرسور کولر
 • اموزش در تشخیص چرایی قطع و وصل شدن کمپرسور خودرو

شما به عنوان یک کار آموز در این آموزش تعمیر کولر خودرو و بخاری ثبت نام کرده این مهارت ها را یاد می‌گیرید و به عنوان یک متخصص خارج میشوید و می توانید به عنوان یک متخصص تعمیر کولر و بخاری خودرو در محل زندگی و یا هر محا دیگری برای خود یک کار پر درامد ایجاد کنید.

چرا شغل تعمیر کولر و بخاری خودرو؟

از انجایی که همیشه تعداد وسایل نقلیه از تعداد تعمیرکاران بیشتر بوده و از انجایی که بدلایلی قطعات ماشین دچار فرسودگی خرابی یا هر چیز دیگری می‌شوند همواره ماشینی برای تعمییر و کاری برای تعمییر کاران وجود دارد و شما میتوانید با اموزش این دوره برای خود در این حوزه کاری ایجاد کنید و به امرار معاش بپردازید و یکی دیگر از دلایل خوب بودن اینکار ان است که امروزه در بیشتر خانواده دو ماشین وجود دارد و یا اینکه هر یک از اعضای خاندواده برای خود یک ماشین دارد و این خود یک موهبت برای تعمیر کاران است

اما حتما تا الان هم خودتان متوجه شده اید که اینکار مزیت های فراوانی دارد اما انتخاب یک اموزشگاه مناسب بسیار سخت است و حالا ما به شما میگوییم که چرا باید اموزشگاه پایتخت فناوری را انتخاب کنید

اول از همه اینکه این اموزشگاه اساتیدی بسیار مجرب دارد که مباحثی زیادی برای اموزش به شما دارنند

دوما اینکه تمامی اصولی که به شما اموزش داده مشود به طور عملی اموزش داده میشود و شما میتوانید با این اصول انجام کار به صورت تجربی اشنا شوید و انهارا فرا بگیرید

سوما این اموزشگاه اولویت خود را بر روی کیفیت اموزش بنا کرده است نه کمیت تعداد کاراموزان و سود حاصل از ان

چهارما و مهم تر از همه این کلاس با اخرین تجهیزات موجود در ان تدریس انجام می شود و در این کلاس ها کاگاه هایی کاملا عملی برگزار می شود که هم به یادگیری کار ام.ز بسیار کمک میکند و هم اعتناد به نفس کار اموز را افزایش میدهد

با این همه اگر شما انجام کارهای فنی را دورست دارید و لذت میبرید

اگر شما مهارت و استعداد بازم برای انجام کار های فنی را در خود میبینید

اگر به پیچ و مهره و همچنین باز و نصب دوباره ی انها علاقه دارید

اگر درباره ی ماشین و اجزای ان کنجکار هستید

اگر میخواهید کخ نحوه ی کار سیستم های تهویه هوای اتومبیل را بدانید

اگر میخواهید کاری داشته باشید که سود دهی ان بسیار خوب باشد

اگر میخواهید کاری داشته باشید که وسایل اولیه ان نسبت به بقیه کارها ارزانتر باشد

اموزش این دوره ها و یادگیری تعمیر کولر و بخاری میتواند پلی به سوی موفقیت برای شما باشد مخصوصا اگر اموزشگاه پایتخت فناوری را برای اموزش لین دوره ها انتخاب کنید

حالا شما را با اندک مسائلی که قرار است اموزش ببینید اشنا میکنیم .

کمپرسور موتور کولر چیست؟

اگر کولر گازی را به عنوان یک بدن در نظر بگیریم کمپرسور هماننده قلب ان است که متاسفانه اگر این عضو خراب شود احتمال تعمییر دوباره ی ان وجود ندارد البته فقط خراب شدن ان البته بروز کوچکترین خلل یا مشکلی در کمپرسور میتواند باعث خرابی کل کولر گازی شود و این اهمیت کمپرسور را نشان می دهد حال تصور کنید که شما یک تعمیر گر کمپرسور خودرو هستید و باید تشخیص دهید که کمپرسور به طور کلی خراب شده است و یا مشکل از جای دیگری است زیرا اگر مشکل از کمپرسور نباشد وشما انرا درست تشخیص نداده باشید برای تعویض دوباره ی ان مشتری باید هزینه ی زیادی را متحول شود و این نکته را بخاطر بسپارید که تشخیص خرابی یا درستی کمپرسور کار اسانی نیست و یک متخصص فقط از عهده ی ان برمیاید و البته متخصص اینجا یک نقش دیگر هم دارد و این ان است که اگر کمپرسور واقعا خراب شده و احتیاج به یک عدد جدید بود متخصص باید یک قطعه ی خوب و اورجینال برای مشتری نصب کند که هم کیقیت مورد نیاز را داشته باشد و همین که روزی حلال برای خود بدست بیاورد .

و این اموزشگاه شما را دقیقا به همان متخصص ماهر تبدیل میکند البته از طریق اموزشی اصولی و اولیه ان هم توسط اساتید مجرب و ماهر و شما هم بعد از ان به یک متخصص تبدیل شده که میتواند برای خود یک کار مناسب ایجاد کرده و کسب روزی بپردازد متخصصی که با مفاهیمی همچون تست سیم – سیم پیچ – تست صدا – تست فشار و کارکرد کمپرسور کاملا اشنایی دارد .

و اما شما باید بدانید که در این دوره اموزش تعمییر کولر ماشین هایی چون پژو 206 و پراید را یاد میگیرد که نکته ی مهمش هم همین جاست شاید با خودتان فکر کنید که اینکه چیز خیلی خاصی نیست اما باید بدانید که درست قطعات خودرئ های مختلف با هم فرق داشته باشد اما زمانی که تعمییرات کولر و بخاری پژو و پراید را بدانید قادر خئاهید بود که کولر انواع پراید ئ تیبا و انواع پژو و زانتیا و ریو را انجام دهید برای همین این خیلی خاص است و در امد شما را دوچندان میکند .

آموزش تعمیر بخاری خودرو

بخاری خودرو هماننده کولر ان از اجزای متفاوتی تشکیل شده است که بعضی از این اجزا بسیار مهم و کار امد هستند و خرابی در انها کار بخاری خودرئ را مشکل روبرو میکند که این خود معضلی است در فصل زمستان شاید عده ای به خود بگوییند که حتما میتوانند زمستان را بدون بخاری بگذرانند اما در فواصل مکانی زیاد این خرابی مشکل بسیار جدی است و البته با مرور زمان ممکن فقط یم عضو کوچک خراب بوده باشد اما با مرور زمان این خرابی بیشتر شده و هزینه ها برای تعمییر ان هم بیشتر شود .

کارهایی که شما میتوانید با آموزش تعمیر کولر خودرو و بخاری خودرو انجام دهید :

 • سرویس خودرو
 • پیدا کردن عیب بخاری و کولر خودرو
 • پیدا کردن دلیل باد سرد بخاری
 • عوض کردن فن بخاری
 • تعممیر انواع مشکلات مربوط به کولر
 • و …

پیش نیاز شرکت در دوره آموزش تعمیر کولر خودرو و بخاری خودرو چیست؟

برای شرکت در این دوره احتیاجی نیست که شما دارای مدارک فنی و حرفه ای دیگری باشید . خبر خوب این است که همچنین نیازی به ارائه ی هیچ مدرک دانشگاهی ای نیست . امروزه آن چه حرف اول را می زند مهارت و استعداد است و همین که در خودتان این پتانسیل را یافته اید که می توانید به عنوان یک تکنسین در بخش سرویس خودرو کار کنید و این مهارت را انتخاب کرده اید کافی است . اطلاعات بسیار محدود مکانیکی می تواند در بهتر یاد گرفتن دروس دوره به شما کمک شایانی بکند اما نیاز نیست که نگران باشید چراکه سایر موارد آموزشی به شما منتقل میشود و در این دوره می توانید با صفر خود بیایید و با صد خود برگردید .

بازار کار و میزان سرمایه ی لازم برای ورود به این شغل چگونه است؟

به طبع با نگاهی به خیابان هایی که روزانه هزاران بار ممکن است از آن ها عبور کنید میبینید که تمایل مردم به خرید اتوموبیل روزانه در حال افزایش است و طبیعتا با افزایش تعداد اتوموبیل ها خرابی هایی که ممکن است برای خودروهای ان ها به وجود بیاید نیز زیاد است .

شما با ورود به این شغل نیازی ندارید که نگران بازار کاری شغل خود باشید . برای شما همیشه مشتری وجود دارد و می توانید با کسب تجربه و ماهر و قهار شدن در زمینه ای که آموزش دیده اید به سرعت شغلی برای خودتان دست و پا کنید .

شما می توانید با شاگردی کردن نزد ساید استادکارها به کسب و افزایش تجربه بپردازید و همچنین میتوانید با مراحعه به گاراژ داران و ارائه ی مدرک فنی خود کار تعمیرکاری بخاری و کولر را آغاز کنید و در اخر خودتان می توانید در صورت داشتن سرمایه ی مورد نیاز ابزار لازم را تهییه کرده و گاراژ خود را بنا کنید .

آن چه باید به آن توجه کنید این است که مهارت شما در این زمینه حرف اول را می زند و با کسب مهارت و تجربه می توانید نام خود را بر زبان ها جاری ساخته و همیشه از تعداد زیادی مشتری خود خرسند باشید.

پس اگر یک کار فنی با درامد بالا میخواهید اموزشگاه مفتخر خواهد شد که میزبان شما باشد البته مسائلی هم هست که به شما. و خلاقیتتان بستگی دارد برای مثال نحوه ی تبلیق کردن کار خود در محل مغازه، مشتری مداری شما، تجهیزات موجود در مغازه ی شما و همچنین محلی که مغازه ی شما در ان قرار دارد و مهمترین انها مهارت شما که میتواند با انجام هر کار تعمیراتی روی انواع ماشین ها و با گذشت زمان بیشتر شود.

نمایش بیشتر

دیدگاه ها

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02166577378
02166577378
WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟