آموزش تابلو برق صنعتی

اگر بدنبال ارتقاء سطح معلومات فنی خود در رشت برق هستید و میخواهید شغلی پردرآمد در شاخه برق داشته باشید آموزش تابلو برق صنعتی بهترین گزینه برای شما خواهد بود در این دوره صفر تا صد مطالب از معرفی تجهیزات برق صنعتی، استانداردهای جهانی برق صنعتی و نقشه کشی توسط نرم افزارهای تخصصی به کارآموزان تعلیم داده شده و در مدارت طراحی شده به صورت عملی در کارگاه پیاده می شود این تکرار و تمرین باعث می شود تا در بدو ورود به صنعت اطلاعت کاملی از طراحی و اجرای تجیهزات برق صنعتی داشته باشید.

از جمله سرفصل های ویژه که به صورت رایگان در این دوره در اختیار شما قرار می گیرد آموزش درایوهای AC و مینی پی ال سی لوگو زیمنس است که  راه اندای مدارت را با این لوازم نیز در دوره آموزش خواهید دید. تابلو برق های صنعتی نیاز اصلی راه اندازی هر بخش صنعتی هستند و این سبب شده تا هر جای دنیا که صنعتی وجود داشته باشد نیاز به متخصصین این رشته احساس شود. این آموزشگاه در پایان دوره مدرک فنی و حرفه ای تابلو برق به شما اعطا خواهد کرد و برای آسوده خاطر بودن هنرجویان پشتیبانی نامحدود را در نظر گرفته است.

مزیت های شرکت در دوره تابلو برق :

 • طول مدت این دوره 45 ساعت آموزش تئوری و عملی میباشد که بیش از 80% از این زمان به صورت کاملاً عملی خواهد بود.
 • آموزش تابلو برق از صفر و مباحث ابتدایی شروع شده و تا پیشرفته ترین مباحث آن مطرح به صورت آموزش تئوری و عملی تحت نظر اساتید مجرب و صاحب نام حوزه برق و برق صنعتی در بخش های مجزا برای آموزش طراحی و مونتاژ تابلو برق های صنعتی برگزار میشود.
 • کلاس های این دوره به صورت عملی در کارگاه های مجهز به تجهیزات کامل برای طراحی و مونتاژ تابلو برق برای کسب تجربه واقعی در ساخت و استفاده از نرم افزار های تابلو برق به صورت پروژه محور برگزار میشود.
 • شرکت کنندگان میتوانند از خدمات رایگان آموزشگاه پایتخت فناوری از جمله پشتیبانی نامحدود و مشاوره جهت ورود موفق به بازار کار و راه اندازی کسب و کار شخصی استفاده نمایند.
 • پس از اتمام دوره مدرک بین المللی فنی و حرفه ای قابل ترجمه به شرکت کنندگان اهدا میشود تا با استفاده از آن برای استخدام در شرکت های معتبر، مهاجرت و دریافت پروانه کسب برای راه اندازی کسب و کار در حوزه برق صنعتی و تابلو اقدام کنند.
 • دوره آموزش تابلو برق صنعتی همانند دیگر دوره های آموزش برق صنعتی و برق برگزار شده در آموزشگاه پایتخت فناوری مثل : آموزش پی ال سی ، آموزش سیم پیچی ، آموزش برق ساختمان و … از صفر تا صد از مباحث ابتدایی و پیشرفته را در بر میگیرد و به صورت حضوری در گارگاه مجهز به تجهیزات کامل برگزار میشود.
 • 30 درصد تخفیف در هزینه دوره تابلو برق برای مدت محدود در نظر گرفته شده است.
 • خوابگاه برای اسکان در نزدیکترین محل به آموزشگاه برق صنعتی و تابلو برق با کمترین هزینه معرفی میشود.

ویدئو معرفی آموزش تابلو برق

پادکست معرفی دوره تابلو برق صنعتی

سرفصل های آموزش تابلو برق صنعتی

logo gold آموزش طراحی و مونتاژ تابلو برق

مقدماتی از برق صنعتی مورد نیاز در مونتاژ تابلو برق

آموزش نقشه کشی مدارهای فرمان و قدرت تابلو برق

آموزش نقشه خوانی در مونتاژ تابلو برق

آموزش آشنایی با تمامی قطعات کاربردی در تابلو برق

آشنایی کامل با انواع کنتاکتورها

آشنایی کامل با انواع رله ها

آشنایی کامل با انواع تایمرها

آشنایی کامل با انواع کلیدها، فیوزها و …

آموزش تابلو برق راه اندازی موتور سه فاز با کنتاکتور

آموزش تابلو برق راه اندازی موتور دالاندر

آموزش تابلو برق راه اندازی موتور چپگرد و راستگرد

آموزش تابلو برق یکی پس از دیگری

آموزش تابلو برق یکی به جای دیگری

آموزش تابلو برق موتور به صورت ستاره و مثلث

آموزش تابلو برق موتور به صورت ستاره و مثلث چپگرد و راستگرد

آموزش تابلو برق مربوط به سایر مدارات برق

آموزش تابلو برق مربوط به انواع خطوط تولید

آموزش آشنایی با انواع کابل و سیم

آموش نصب استاندارد تجهیزات برای مونتاژ تابلو برق ها

آموزش نرم افزار Fluidsim

آموزش نرم افزار EKTS

آموزش نصب اینورتر در مدارات تابلو برق به صورت عملی

آموزش برنامه ریزی اینورتر به صورت کاملا حرفه ای

آموزش طراحی و اجرای پروژه های تابلو برق

مونتاژ تابلو برق های ساختمانی

آموزش تابلو برق راه اندازی دستگاه پرس

آموزش تابلو برق با مدار فرمان DC و 24 ولت

آموزش راه اندازی تابلو برق برای محیط های خشک

آموزش تابلو برق برای محیط های مرطوب و IP بندی آنها

آموزش عملی راه اندازی موتور تکفاز در حالات مختلف

آموزش عملی راه اندازی موتور سه فاز در حالات مختلف

آموزش راه اندازی موتور با PLC LOGO

آموزش و معرفی مقدماتی PLC های زیمنس

و تمامی مطالب مربوط به مونتاژ تابلو برق ها

نمایش بیشتر
چرا پایتخت فناوری؟
مجوز فعالیت مجوز فعالیت

دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای مدرک فنی و حرفه ای

معرفی هنرجویان به فنی و حرفه ای جهت اخذ مدرک

دوره های عملی دوره های عملی

برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی پشتیبانی

پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد سرفصل های استاندارد

سرفصل های آموزشی مطابق با سازمان فنی و حرفه ای

دسترسی سریع دسترسی سریع

دسترسی مناسب محل آموزشگاه برای تردد کار آموزان

رزرو کلاس / مشاوره

آنچه که در کلاس تابلو برق صنعتی می آموزید :

 • مهارت کامل در محاسبات و طراحی پروژه های تابلو برق صنعتی
 • مهارت کامل در ترسیم و تست مدارها با استفاده از نرم افزار
 • مهارت کامل در سیم کشی و مونتاژ تابلوهای صنعتی
 • مهارت کامل در طراحی و اجرای تابلو برق برای پروژه های مختلف
 • مهارت کامل در نصب اینورتر و برنامه نویسی آنها
 • مهارت کامل در نصب و برنامه نویسی LOGO Mini PLC
 • مهارت کامل در تشخیص و کارکرد الکتروموتورهای تک فاز و سه فاز

مشاوره رایگان

نظرات کارآموزان دوره تابلو برق صنعتی

هزینه دوره تابلو برق صنعتی

آموزش تابلو برق صنعتی
هزینه دوره: 4/290/000
هزینه با تخفیف: 3/000/000
دوره خصوصی: 4/700/000

سوالات متداول دوره تابلو برق

دوره آموزش تابلو برق صنعتی دوره ای جامع وو کاربردی می باشد و برخی از تجهیزات مرتبط با این دوره عبارتند از انواع کنتاکتورهای، انواع تایمرها، انواع کلیدهای محافظتی، انواع کلید های قطع و وصل، کنترل بارها، کنترل فاز، کسینوس فی متر، اینورترها، پی ال سی لوگو و…

نرم افزار Fluidsim و EKTS نرم افزارهایی هستند که در این دوره به صورت کامل به آنها پرداخته می شود بر روی این نرم افزارها می توان مدارات فرمان و قدرت را رسم نمود با قابلیت Run از مدارات طراحی شده قبل از اجرای آنها بر روی تابلو برق های واقعی تست گرفت.

با توجه به موارد ذکر شده در سرفصل ها تمامی مدارات فرمان در این دوره مورد بررسی قرار می گیرند و کارآموزان تمامی تجهیزات کاملا بروز تابلو برق را لمس می کنند سرفصل های ویژه ای که در این دوره هستند عبارتند از راه اندازی و برنامه ریزی اینورترها و پی ال سی لوگو می باشد که سطح این دوره را بسیار بالاتر از استاندارد تابلو برق صنعتی برده است.

آموزش تابلو برق صنعتی کاملا عملی و مطابق با استاندارد کشور آلمان برگزار می شود و تمامی سرفصل ها از استاندارد فنی و حرفه ای پیروی می کنند.

کلیه مدارات فرمان از قبیل چپگرد و راستگرد، ستاره مثلث، دو سرعته، یکی به جای دیگری، ستاره مثلث اتوماتیک، کنترل موتور از چند نقطه، مدار پرس، مدار بالابر، مدار آسانسور، مدارات راه اندازی نرم با اینورتر، مدارات کنترل سرعت موتور با اینورتر، مدارات هوشمند PLC LOGO و …

بله بدون تردید با آموزشها عملی و سطح بالای این آموزشگاه و همچنین استفاده از اساتید صاحب نام در صنعت کارآموزان پس از اتمام دوره خود در این رشته می توانند مشغول به کار شوند.

طول دو دوره با هم 60 ساعت می باشد و دو هفته زمان می برد.

طول دوره نصب کرکره برقی 10 الی بله ، کلاس ها هم در تایم صبح برگزار می شود و هم در تایم بعد از ظهر و کلاس ها جامع هستند و هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی برگزار می شوند ولی بیشتر تایم کلاس به صورت عملی در کارگاه می باشد

بله ، کلاس ها ویژه بازار کار هستند و به صورتی هست که کارآموز پس از دوره مستقیما بتواند وارد بازار کار بشود،ضمن این که آموزشگاه پشتیبانی آموزشی نامحدود دارد یعنی بعد از دوره اگر کارآموز با هر مشکلی مواجه شد می تواند حضوری مراجعه کند و یا طی تماس تلفنی مشکل خود را برطرف نماید.

برای کارآموزان شهرستان کلاس های فشرده وجود دارد که کارآموزان هر روز پشت سرهم برای کلاس ها تشریف می آورند(مدت زمان و شهریه و سرفصل های کلاس های فشرده هیچ فرقی با دوره عادی ندارد فقط کارآموزان به جای اینکه سه روز در هفته برای کلاس تشریف بیارن هر روز برای کلاس تشریف میارن)

بله،کارآموزان شهرستان می توانند در خوابگاه مستقر شوند(خوابگاه فاصله کمی با آموزشگاه داشته و کارآموزان می توانند این مسیر را پیاده طی کنند و هزینه برای یک ما مبلغ 300000تومان الی 500000تومان می باشد و برای یک شب 25000 تومان الی 45000 تومان بسته به اتاقی که انتخاب می شود)

آموزشگاه پایتخت فناوری زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارد، پس از دوره کارآموزان از طریق پورتال آموزشگاه به فنی و حرفه ای معرفی می شوند و پس از قبولی در آزمون های تئوری و عملی برای آن ها گواهینامه مهارتی صادر می شود که این گواهینامه بین المللی هست و در سایر کشورها هم معتبر می باشد.

معرفی جامع دوره تابلو برق صنعتی

بسیاری از مشاغل با برق صنعتی در ارتباط هستند اما برخی از عناوین کاری مستقیماً با دانش برق در صنعت ارتباط دارند. مهارت های مشاغلی که متأسفانه در دانشگاه نیز به دانشجو آموزش داده نمی شود، این روال آموزشی غلط در هنرستان ها نیز پا برجاست و امید آن می رود که با برگزاری دوره های حرفه ای و عملی برق صنعتی بخشی از این خلأ پیش آمده جبران شود. لذا ما در این مقاله شما را با انواع مشاغل برق صنعتی آشنا خواهیم کرد و کمی در مورد بازار کار این رشته توضیح خواهیم داد.

آموزشگاه تابلو برق صنعتی

آموزشگاه پایتخت فناوری یکی از بهترین آموزشگاه ها در زمینه برگزاری دوره آموزش تابلو برق صنعتی می باشد. پیشرفت در صنعت باعث شده است روز به روز جامعه به حضور تکنسین های متخصص تابلو برق احساس نیاز کند. شرکت در این دوره فرصت مناسبی برای یادگیری تخصصی این حرفه می باشد. اساتید رشته برق شاغل در آموزشگاه پایتخت فناوری دارای مدارک تحصیلی و سایر گوهینامه های بین المللی مرتبط هستند و دوره های آموزشی را با بالاترین کیفیت برگزار می نمایند.

محیط کاری مناسب، موقعیت مکانی خوب و دسترسی آسان به آموزشگاه، کارگاه های مجهز به ابزار کار، پشتیبانی نامحدود از کازآموزان حتی بعد از پایان دوره و مشاوره های رایگان از دیگر ویژگی ها و مزیت های این آموزشگاه است. اگر علاقه مند به رشته برق و تابلو برق صنعتی هستید، و به دنبال آموزشگاهی برای یادگیری آن می گردید، دوره آموزش تابلو برق صنعتی پیشنهاد ما به شماست. به علاوه می توانید در رشته های مرتبط دوره های آموزش plc و آموزش برق ساختمان نیز شرکت کنید.

درآمد تابلو برق صنعتی

درآمد تابلو برق صنعتی بیش از هر چیز وابسته به آموزش شماست. هرچه دانش برق‌کار بالاتر باشد، بهتر می تواند با فضای کار در کارخانه مأنوس شود. چراکه در صنایع مختلف دانش الکترونیک در ارتباط تنگاتنگی با دانش فنی است. درآمد کار تابلو برق صنعتی به مرور زمان رو به افزایش می رود. در نتیجه درآمد این شغل به شرط پیمانکاری اصولی درآمد خوبی خواهد شد. سودی که در صورت رعایت قوانین و مقررات می تواند برای عده زیادی در منطقه مشاغل پایداری را ایجاد کند و درآمد زایی بالایی با تخصص تابلو برق صنعتی به همراه داشته باشد . توجه داشته باشید که مهم ترین سود دانش برق صنعتی آموزش نحوه صرفه جویی انرژی در صنعت است که برای بنگاه های اقتصادی موردی مهم و ضروری محسوب می شود.

آموزش نقشه کشی مدار فرمان

آموزش تابلو برق صنعتی در آموزشگاه پایتخت فناوری به صورت تخصصی و مناسب ورود به بازار کار برگزار می شود. سرفصل های این دوره توسط اساتید با تجربه در تدریس و همچنین فعال در بازار کار امروزی، تعیین و طرح ریزی شده اند. آموزش ها بر اساس این عناوین و از پایه تا پیشرفته به کارآموزان منتقل می شوند. از جمله مباحث مهم و بسیار کاربردی که در مورد تابلو برق صنعتی باید بدانید، مدارات فرمان هستند. همانطور که از نامش پیداست مدار فرمان کلیه دستورات لازم برای راه اندازی، کنترل و مدیریت مجموعه الکتریکی را صادر می کند. به عنوان مثال فرمان خاموش و روشن، هماهنگ شدن و زمان بندی درست بین ماشین آلات صنعتی توسط مدار فرمان صادر می شود.

در این دوره صفر تا صد نقشه کشی مدارهای فرمان مختلف که عبارتند از مدارات ستاره مثلث، یکی پس از دیگری، یکی به جای دیگری، چپگرد و راستگرد ، دو سرعته ، مدار پرس دستی و… با جزئیات کامل و به صورت حرفه ای و عملی آموزش داده می شود. به همین منظور شما در پایان دوره مهارت ها و دانش کافی برای طراحی و مدیریت یک تابلو برق صنعتی را خواهید داشت.

آموزش تابلو برق سه فاز و تک فاز

یکی دیگر از سرفصل های مهم در دوره آموزش تابلو برق صنعتی پایتخت فناوری، آموزش کامل تابلو برق های سه فاز و تک فاز می باشد. در توضیحی مختصری در مورد تابلو برق صنعتی تک فاز و سه فاز می توان اینگونه نوشت که در تابلو برق تک فاز اختلاف ولتاژ بین فاز و نول به اندازه 220 ولت است در حالی که این مقدار در تابلو برق سه فاز بین هر کدام از فازها 380 ولت می باشد و بین هر فاز با نول مقدار 220 ولت می باشد. در دوره تابلو برق صنعتی به صورت عملی کارآموزان با تابلو برق های سه فاز و تکفاز کار می کنند، ساختار و مدارات آن ها را می شناسند، با مشکلات و خرابی آن روبرو شده و روش های تعمیر را می آموزند.

ابزار مورد نیاز شغل تابلو برق صنعتی

کار کردن با تابلو برق صنعتی مستلزم داشتن علم و تسلط کافی در این رابطه است. چرا که جریان برق به خودی خود می تواند خطرناک باشد. از این رو برای کار با این دستگاه نیاز است ابزار مخصوصش را بشناسید و کار کردن صحیح با آن ها را بیاموزید. در کلاس آموزش تابلو برق صنعتی ، ابزار مورد نیاز شغل تابلو برق صنعتی به کارآموزان معرفی می شود. در کارگاه ها هنگام انجام کارهای عملی ، هنرجویان از این ابزار استفاده می کنند و تحت نظر اساتید اصول کار با آن ها را می آموزند.

برخی از رایج ترین این لوازم و تجهیزات عبارتند از:

سیم چین و سیم لخت کن : مدارات و اتصالاتی که در مدارات یک تابلو برق وجود دارند در بردانده مقدار زیادی سیم ها هستند. از سیم چین برای بریدن سیم ها و کابل ها و از سیم لخت کن بر برداشتن عایق یا روکش سیم ها استفاده می شود.

انبردست : همه ما با کاربرد انبردست آشنا هستیم. برای نگه داشتن اجسام و باز و بستن پیچ های محکم ، انبردست ابزار مناسبی است.

فازمتر : تشخیص فاز از نول با ابزار فازمتر به راحتی امکان پذیر است. گاهی اوقات نیز در نقش پیچ گوشتی نیز می توان از آن استفاده کرد.

مولتی متر دیجیتال : مولتی متر یکی از بهترین اختراعات است و تقریبا در اکثر شغل های مربوط به برق و الکترونیک از آن استفاده می شود. مولتی متر دیجیتال برای اندازه اختلاف ولتاژ بین دو نقطه، خواندن جریان و مقاومت کاربردهای زیاد و حیاتی دارد.

مولتی متر کلمپی : از این مدل مولتی متر نیز برای محاسبه مقادیر ذکر شده در بالا استفاده می شود. با این تقاوت که به عنوان مثال برای خواندن جریان در یک سیم، باید دو پروب مولتی متر دیجیتال به دو سر سیم در تماس شود و شاید مجبور باشید سیم را برش دهید تا بروب ها مقدار درست را نشان دهند. اما در مولتی متر کلمپی نیاز به برش دادن سیم نیست و دستگاه با استفاده از القای مغناطیسی مقدار جریان سیمی را که در حلقه دهانه فک آن قرار دارد، میخواند.

داکت بر: ابزاری ست برای برش دادن داکت ها.

دریل : کارکرد دریل نیز برای همه ما روشن است. دریل با ایجاد حفره های مناسب برای پیچ ها و میخ ها، کمک می کنند تابلو برق درست نصب شوند و در جای شان محکم شوند.

مراحل طراحی و ساخت تابلو برق صنعتی

پنل های کنترل برق( تابلو برق صنعتی ) بخشی جدایی ناپذیر از هر فرآیند تولید خودکار است. در سطح پایه ، پنل های کنترل، دستگاه های الکترونیکی مختلفی را در خود جای داده اند که سیگنال هایی را جهت هدایت عملکرد تجهیزات و ماشین آلات فراهم می کنند. در حالی که سیستم های کنترل از جنبه های اساسی مهندسی برق هستند ، بسیاری از افراد از اجزای اصلی صفحه کنترل که برای کارکرد ایمن و مطمئن مورد نیاز است آگاهی ندارند.

ترانسفورماتور،  منبع تغذیه، قطع کننده مدار، سوئیچ قطع کننده، بلوک های ترمینال، رله ها،کنتاکتورها، رله اضافه بار، فیوزها، درایوهای موتور، استارت موتور، کنترل کننده منطقی قابل برنامه ریزی (PLC)، سوئیچ اترنت، مجموعه ای از قطعات الکتریکی و مکانیکی هستند که یک تابلو برق صنعتی را تشکیل می دهند.

طراحان حرفه ای ، کار ساخت تابلو برق صنعتی برای محیط ها و صنایع گسترده ای را ،از یک ایده گرفته تا مجموعه ای کامل از نقشه ها  و مشخصات عملکردی یا هر چیزی شبیه این،انجام می دهند. آن ها اطلاعات ارائه شده را بررسی می کنند ، تمام سوالات لازم برای پر کردن خلا ها را می پرسند و با کیفیت ترین محصول موجود در صنعت را ارائه می دهند. بررسی اولیه آن ها باید به قدری کامل باشد که فراتر از آنچه مشتری می خواهد و سفارش می دهد، برایش فراهم کنند.

ساخت تابلو برق صنعتی بسیار پیچیده شده است. پیشرفت سریع اتوماسیون در کنار قوانین و مقررات فزاینده سختگیرانه ، طراحی مقرون به صرفه ترین و در عین حال مقاوم ترین راه حل های کنترل را دشوار کرده است. طراحی بهترین محصولات نیاز به یک تیم کاملاً متبحر دارد که دائماً دانش خود را افزایش می دهد و آنچه را که از دستورالعمل های طراحی صفحه کنترل الکتریکی می دانند ، تطبیق می دهد.

چهار فاز اصلی آموزش طراحی و ساخت تابلو برق صنعتی

 1. بررسی کامل کلیه اسناد فنی و جلسه پرسش و پاسخ برای پر کردن همه خلا ها.
 2. طراحی سیستم کنترل و برنامه ریزی تولید برای به حداکثر رساندن کارایی.
 3. مونتاژ و سیم کشی واقعی سخت افزار سیستم کنترل یا تابلو برق.
 4. به روزرسانی کلیه اسناد نهایی و انجام روال کنترل کیفیت بسیار دقیق.

فاز 1: جلسه پرسش و پاسخ فنی

در حالی که هر مرحله مهم است ، ما بر جلسه پرسش و پاسخ اولیه تاکید داریم. هدف از این جلسه بررسی این است که به هر جنبه از پروژه به طور دقیق پرداخته شود ، و دستورالعمل های طراحی صفحه کنترل الکتریکی را برای پروژه تعیین کنند. در حالی که کنترل پنل های طراحی شده برای یک صنعت خاص دارای سوالات منحصر به فردی هستند که باید به آنها پاسخ داده شود ، حداقل ، هر لیست باید شامل سوالات زیر باشد:

 • آیا یک UL Label یا آژانس تست پذیرفته شده دیگر لازم است؟
 • آیا کدهای الکتریکی محلی وجود دارد که باید دنبال شوند؟
 • نمره محیطی مورد نظر NEMA کنترل پنل چقدر است؟
 • جریان اتصال کوتاه موجود که صفحه کنترل برای آن طراحی می شود چیست؟
 • آیا صفحه کنترل برای پاسخگویی به هر دسته فلش قوس لازم است؟

فاز 2: طراحی کنترل پنل و برنامه ریزی تولید

این اولین گام ها سرعت کل پروژه را تعیین می کند و مشخص می کند که باقیمانده فرآیند با چه کارآیی جریان یابد. اشتباهات در این مرحله مانع سایر مراحل می شود و ممکن است باعث عقب افتادن پروژه ها یا از بین رفتن کامل آنها شود. برای جلوگیری از مشکلات طراحی صفحه کنترل ، مراحل زیر باید دنبال و به درستی انجام شود:

 • دنباله عملکرد / مشخصات عملکردی و / یا الزامات طراحی مشتریان را مرور کنید.
 • همه مولفه ها را انتخاب یا تأیید کنید که مولفه های انتخاب شده برای برنامه صحیح هستند.
 • برای تأیید سیم کشی صحیح همه اجزا و نشان دادن نحوه اجرای سیم کشی ، نقشه های شماتیک صفحه (های) کنترل را تولید کنید.
 • یک طرح فیزیکی در مقیاس کامل ایجاد کنید تا مطمئن شوید اجزا برای ساخت و نگهداری قابل دسترسی هستند در حالی که فضای پنل مورد نیاز را به حداقل می رسانید.
 • محفظه دقیق و اجزای مربوطه را برای تأمین نیازهای مشخص شده درخواست شده توسط کاربر نهایی انتخاب کنید.
 • هنگامی که طرح فیزیکی و نقشه های شماتیک کامل شد ، می توان اجزا و محفظه ها را سفارش داد و بر اساس زمان سرگروه ، می توان تعیین کرد که چه زمانی تولید تابلو برق آغاز می شود.

برای کارآیی بیشتر این مرحله ،بعضی شرکت های طراح به عنوان اولین گام در فرآیند تولید کنترل پنل یا همان تابلو برق صنعتی، یک پرسشنامه طراحی صفحه کنترل را به همه مشتریان ارائه می دهند. تکمیل پرسشنامه به مشتریان کمک می کند سطح جزئیات لازم برای طراحی و ساخت یک صفحه کنترل را درک کنند. علاوه بر این ، به مهندسان ما کمک می شود تا دقیقاً آنچه را که برای محصول نهایی لازم است ، درک کنند.

فاز 3: تولید پنل کنترل

دقت و سرعتی که مرحله طراحی و برنامه ریزی به اتمام می رسد ، تأثیر بسزایی در مرحله تولید فرآیند ساخت صفحه کنترل دارد. اگر اشکالی در طراحی کلی وجود داشته باشد ، یا اگر قطعات و اجزای آن بعداً سفارش داده شود یا تحویل داده شود ، ساخت صفحه می تواند بسیار دشوار شود.

با وجود این ، هنوز ممکن است در مرحله تولید مشکلاتی بوجود آیند و این زمانی است که مهم است به کارمندان باتجربه و روش های استاندارد عملیاتی روی بیاوریم. وجود یک رویه استاندارد می تواند حل مشکلات طراحی صفحه کنترل که به طور ناگهانی بوجود می آیند ، را برای شما راحت تر کند. در صورت بروز مشکل ، مهم است که تیم کنترل پنل موارد زیر را انجام دهند:

 1. از طرح فیزیکی و نقشه های شماتیک برای یادداشت برداری و مشخص کردن مشکلات ناشی از آن استفاده کنید.
 2. مشکلات مربوط به طراح را مرور کرده و راه حلی را فرموله کنید.
 3. طرح ها و نقشه های مشخص شده را بررسی کنید پس از تعیین راه حل ها به یک متخصص کنترل کیفیت ، توضیح دهید که چرا طراحی تغییر کرده است.

فاز 4: تضمین کیفیت یک تابلو برق

این مهم است که تکنسین های کف کارخانه درک کنند که تولید کالاهای با کیفیت برای اولین بار ، هر بار ، می تواند روندها را ساده کرده و یک مشتری وفادار ایجاد کند. یک راه برای حفظ کیفیت ، تلفیق کنترل کیفیت در هر مرحله است. این کار اطمینان می دهد که در صورت یافتن مشکلات ، طراحان و کارمندان تولید به طور اولیه به آنها رسیدگی می کنند.

تیم QA یا کنترل کیفیت در هنگام آزمایش هر صفحه کنترل از دستورالعمل های دقیق پیروی می کند. این دستورالعمل ها شامل موارد زیر است:

 • تأیید و اعتبار سنجی هر جز در برابر صورت حساب مواد و تأیید اینکه ولتاژ صحیح است یا نه.
 • درجه بندی ظاهر تابلو و تأیید تمام داده ها روی هر برچسب صحیح است.
 • اطمینان از نصب ایمن هر قطعه ، آزمایش هر سیم و بررسی رشته های سیم سرگردان.
 • انجام یک بررسی تداوم کامل بر روی هر سیم در تابلو.
 • روشن کردن تابلو برق و تأیید تمام ولتاژها و اینکه تمام صفحه های زمینی در حد تحمل هستند.
 • تست هر دستگاه برای اطمینان از عملکرد صحیح و تأیید اینکه شماتیک سیم کشی به درستی طراحی شده است.

پس از اتمام آزمایش روشن شدن ، تمام اسناد را به روز کنید ، تمام مغایرت ها را ثبت کنید ، مراحل نهایی مونتاژ را تکمیل کنید و گواهینامه های مناسب را اعمال کنید.

دیدگاه ها
اشتراک در
اطلاع از
16 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یدالله فتاحی
9 روز قبل

با عرض سلام و وقت بخیر.
برای دوره برق ساختمان از طریق آنلاین میشه ثبت نام کرد؟

پشتیبان
پاسخ به  یدالله فتاحی
8 روز قبل

سلام دوست عزیز بله از طریق سایت و درگاه اموزشگاهمون میتونید کلاس رو رزرو کنید و همکاران ما با شما تماس میگیرن

نوجوان
4 ماه قبل

کل دوره چند ساعته ؟ دوره آنلاین هم دارید؟

پشتیبان
پاسخ به  نوجوان
4 ماه قبل

سلام دوست عزیز…کل دوره 45 ساعت هستش و دوره آنلاین هم داریم.

کرمانی
4 ماه قبل

سلام بعد دوره بهمون مدرک آموزشگاه میدید؟

پشتیبان
پاسخ به  کرمانی
4 ماه قبل

سلام دوست عزیز…بعداز پایان دوره شما به فنی حرفه ای جهت ازمون معرفی می شید و درصورت پذیرش مدرک بین المللی فنی حرفه ای برای شما صادر میشه.

پاشایی
4 ماه قبل

کار با کنتاکتورها هم آموزش میدید؟

پشتیبان
پاسخ به  پاشایی
4 ماه قبل

سلام دوست عزیز…آموزش کار با انواع کنتاکتورهای و نحوه ی کارکردن آنها درتابلوهای مختلف به شما داده میشه

تهرانی
4 ماه قبل

چه نوع مداری آموزش داده میشه؟

پشتیبان
پاسخ به  تهرانی
4 ماه قبل

سلام دوست عزیز…کلیه مدارات فرمان از قبیل چپگرد و راستگرد، ستاره مثلث، دو سرعته، یکی به جای دیگری، ستاره مثلث اتوماتیک، کنترل موتور از چند نقطه، مدار پرس، مدار بالابر، مدار آسانسور، مدارات راه اندازی نرم با اینورتر، مدارات کنترل سرعت موتور با اینورتر، مدارات هوشمند PLC LOGO و …

فرشاد
4 ماه قبل

سلام من امکان حضور در کلاس در هفته ندارم تایم دیکه تون به چه صورتیه؟

پشتیبان
پاسخ به  فرشاد
4 ماه قبل

سلام دوست عزیز…شما می توانید در دوره های انلاین ما شرکت کنید.

Ahmadi
4 سال قبل

با سلام
میخواستم در مورد مدارک مورد نیاز برای ثبت نام واینکه برای پیش نیاز . نیاز به کلاس دیگه هم داریم؟

پشتیبان1
پاسخ به  Ahmadi
4 سال قبل

باسلام. خیر نیازی به پیش نیاز نمی باشد

سمائی
5 سال قبل

کلاس ها چند روز در هفتست؟؟؟
چه مدتی طول میکشه؟

paytakht admin
پاسخ به  سمائی
5 سال قبل

با سلام و درود
طول دوره مونتاژ تابلو برق صنعتی 50-60 ساعت می باشد و 5 هفته هم زمان میبره و کلاس ها سه روز در هفتست.

02166488266
02166488266