آموزش تعمیر قفل و شیشه بالابر

تعمیر قفل و شیشه بالابر خودرو یکی از مهم ترین مهارت‌ های مرتبط با حوزه تعمیر خودرو است. با آموزش تعمیر قفل و شیشه بالابر خودرو، می ‌توانید این حرفه را به صورت تخصصی یاد بگیرید و پس از تبدیل شدن به یک تعمیرکار حرفه ای، به صورت مستقل، کسب و کار خود را راه اندازی کنید. از این رو پایتخت فناوری یک دوره تعمیرات قفل و شیشه بالابر خودرو برگزار می کند که از مهمترین ویژگی های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • سرفصل های آموزشی این دوره از مباحث پایه آغاز شده تا افراد با هر سطح دانش و پیش زمینه قبلی بتوانند در کلاس حضور پیدا کرده و با یادگیری مباحث پیشرفته به یک تعمیرکار ماهر در این رشته تبدیل شوند.
 • شما در این کلاس مباحث تخصصی نحوه باز و بست انواع قفل درب ها، صندوق عقب و کاپوت را یاد می گیرید و می توانید چرخ دنده، ریل و پایه شیشه بالابر را در مدل های متنوع خودرو تعمیر کنید و ضمن یادگیری رگلاژ دستگیره و درب خودرو بتوانید قفل مرکزی را عیب یابی و تعمیر کنید.
 • مدت زمان آموزش دوره تعمیر قفل و شیشه بالابر خودرو به مدت 30 ساعت است که 80 درصد طول دوره در کارگاه های مجهز به ابزار و تجهیزات پیشرفته سپری می شود تا کارآموزان مهارت های عملی را از صفر تا صد یاد بگیرند.
 • کلاس تعمیرات قفل و شیشه بالابر خودرو در قالب کلاس های حضوری و دوره های آنلاین تشکیل می شود و افراد می توانند نسبت به شرایط خود، در آن ثبت نام کنند. برای کارآموزان شهرستانی، خوابگاه با امکانات مناسب فراهم گردیده است.
 • کارآموزان این دوره از مزایای تجدید دوره و مشاوره راه اندازی شغل و ورود به بازار کسب و کار به طور رایگان برخوردار خواهند بود. لازم به ذکر است که شهریه دوره با 30 درصد تخفیف در مدت زمان کوتاهی قابل پرداخت است.
 • امکان دریافت مدرک معتبر و دو زبانه فنی و حرفه ای و راه اندازی تعمیرگاه خودرو و هم چنین مهاجرت کاری نیز امکان پذیر است.

ویدئو معرفی دوره تعمیر قفل و شیشه بالابر خودرو

آموزش تعمیرات قفل و شیشه بالابر خودرو
آموزش تعمیر شیشه بالابر خودرو
کلاس یادگیری تعمیر شیشه بالابر خودرو
دوره تخصصی آموزش تعمیر قفل و شیشه بالابر
دوره آموزش تعمیر قفل و شیشه بالابر
آموزش تعمیر قفل و شیشه بالابر

سرفصل های آموزش تعمیر قفل و شیشه بالابر خودرو

لیست مطالب آموزشی

معرفی اندازه گیری دقیق با استفاده از ابزار و تجهیزات

آموزش نحوه استفاده از کولیس و میکرومتر

آشنایی مقدماتی با مدارات الکترونیکی در خودرو

معرفی دستگاه مولتی متر و کار با آن

آشنایی با انواع قفل خودرو

شناسایی اجزای تشکیل دهنده خودرو و کاربرد آن ها

عیب یابی و تعمیر قفل درب خودرو

راه اندازی و عیب یابی مدارات برقی

انجام رگلاژ درب خودرو

یادگیری تنظیم فاصله درب های خودرو

آشنایی با فاصله استاندارد صندوق عقب و کاپوت

رگلاژ صندوق عقب و کاپوت

آشنایی با انواع شیشه بالابر برقی خودرو

معرفی شناسایی انواع چرخ دنده ها، ریل ها و پایه های شیشه بالابر 3خودرو

انجام عملی پیاده و سوار کردن شیشه بالابر از روی خودرو

عیب یابی و برطرف کردن خرابی های شیشه بالابر خودرو

آشنایی با قفل مرکزی خودرو

آموزش شیوه تعمیر قفل مرکزی خودرو

انجام عملی مونتاژ رو دری

آموزش روش باز و بست دستگیره

یادگیری نحوه باز و بست قفل از روی درب

معرفی مدار برقی قفل خودرو

نمایش بیشتر

نظر کاراموزان دوره تعمیرات قفل و شیشه بالابر خودرو فنی حرفه ای

رزرو کلاس / مشاوره

فرم مشاوره رایگان

"*" indicates required fields

نمایش بیشتر

مهارت های که در کلاس تعمیرات قفل و شیشه بالابر خودرو می آموزید:

 • شناسایی ابزار و تجهیزات اندازه گیری در حوزه تعمیر قفل و شیشه بالابر خودرو
 • شناسایی انواع قفل خودرو و اجزای آن
 • آشنایی با نحوه عیب یابی و تعمیر قفل های خودرو
 • باز و بست قفل از روی درب خودرو
 • توانایی باز و بست و رگلاژ درب، صندوق عقب و کاپوت خودرو
 • شناخت و تنظیم درست فواصل درب های خودرو
 • آشنایی با انواع شیشه بالابر خودرو و پیاده و سوار کردن آن روی خودرو
 • آشنایی با عملکرد قفل مرکزی خودرو و تعمیر آن
 • عیب یابی و تعمیر مدار برقی شیشه بالابر خودرو
 • عیب یابی و تعمیر چرخ دنده، ریل و پایه شیشه بالابر

مزیت‌های آموزشگاه پایتخت فناوری برای شما

مجوز فعالیت

مجوز فعالیت دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای

مدرک فنی و حرفه ای اعطا مدرک معتبر بین المللی

دوره های عملی

دوره های عملی برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی

پشتیبانی پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد

اساتید با تجربه اساتید با تجربه در صنعت

دسترسی سریع

دسترسی آسان نزدیک بودن آموزشگاه به وسایل حمل و نقل عمومی و خوابگاه

هزینه دوره آموزش تعمیرات قفل و شیشه بالابر خودرو

آموزش قفل و شیشه بالابر خودرو هزینه دوره: 4/940/000 تومان هزینه با تخفیف: 3/800/000 تومان دوره خصوصی: 6/000/000 تومان

سوالات متداول

بله. پس از اتمام طول دوره آموزش، علاقه مندان می توانند نسبت به دریافت مدرک فنی و حرفه ای تعمیر قفل و شیشه بالابر خودرو اقدام فرمایند.

کارآموزان از پشتیبانی نامحدود دوره برخوردار خواهند بود و در صورت وجود هر گونه مشکل در یادگیری می توانند مجددا به صورت رایگان در دوره شرکت کنند.

از آنجایی که تمام مباحث و سرفصل های آموزشی از پایه تدریس می شود، نیازی به گذراندن دوره های پیش نیاز نمی باشد.

تمام افرادی که به کار های مکانیکی علاقه داشته و می خواهند در این حوزه کسب درآمد کنند، می توانند در این کلاس نام نویسی کنند.

مدت زمان آموزش این دوره 30 ساعت می باشد.

تمامی سرفصل ها و مطالب آموزشی به صورت عملی به دانشجویان یاد داده می شود.

تدریس این دوره توسط اساتید حرفه ای و تکنسین های با تجربه در بازار کار انجام می شود.

مراجعه حضوری به آموزشگاه، تماس تلفنی با کارشناسان ثبت نام و هم چنین تکمیل فرم مجازی ثبت نام در سایت پایتخت فناوری از روش های مختلف نام نویسی در دوره است.

پرداخت شهریه دوره به صورت نقدی بوده و فرد باید قبل از شروع دوره، تسویه حساب کند. در صورت تمایل به پرداخت قسطی شهریه، ضمن هماهنگی با مدیریت مجموعه می توانید شهریه را در دو قسط پرداخت کنید.

کلاس تعمیر قفل و شیشه بالابر خودرو به دو شیوه حضوری و مجازی برگزار می شود.

از آنجایی که مخاطبان این دوره قشر های مختلف دانش آموزان، دانش جویان و حتی افراد شاغل می باشند، تنظیم ساعت های برگزاری کلاس به طور منعطف در نظر گرفته شده است تا همه افراد بتوانند در این دوره ها با توجه به ساعات خالی خود، شرکت کنند.

این میزان درآمد به توانایی و مهارت خود شخص و همچنین سرمایه اولیه و مسائل دیگر بستگی دارد. ولی میزان درآمد به طور میانگین بین 3 تا 5 برابر حقوق وزارت کاری می باشد.

معرفی جامع دوره تعمیرات قفل درب و شیشه بالابر ماشین

در حوزه تعمیر خودرو، قفل و شیشه بالابر دو قطعه مهمی هستند که به طور مداوم مورد استفاده قرار می ‌گیرند. یادگیری تعمیر قفل و شیشه بالابر خودرو به شما کمک می‌ کند تا بتوانید به صورت حرفه ‌ای و خیلی راحت بتوانید مشکلات و خرابی های مربوط به این دو قطعه مهم را عیب یابی کرده و آن ‌ها را تعمیر کنید.

آموزشگاه پایتخت فناوری به عنوان یکی از بهترین موسسات برگزار کننده دوره آموزش تعمیر قفل و شیشه بالابر خوردو، این دوره را به صورت حضوری و مجازی برگزار می کند. مباحث و سرفصل های آموزشی از مقدماتی تا پیشرفته تنظیم شده و کارآموز را تا تبدیل به یک تعمیرکار ماهر در این حوزه همراهی می کند. اساتید متخصص و با تجربه، کارگاه های عملی، پشتیبانی نامحدود، تجدید دوره رایگان، ارائه مدرک فنی و حرفه ای معتبر و دو زبانه، برگزاری دوره رایگان مشاوره راه اندازی کسب و کار، موقعیت عالی مکان آموزشگاه و شهریه مناسب از مزایای شرکت در این دوره محسوب می شود.

مطالب آموزشی، آموزش تعمیر قفل و شیشه بالابر

دوره تعمیر قفل و شیشه بالابر خودرو یک دوره جامع و صفر تا صد می باشد که اساتید دوره مهارت های تخصصی را به افراد آموزش می دهند. شرکت کنندگان این دوره در ابتدا با بازار و تجهیزات تخصصی این حوزه آشنا می شوند. ابزار های اندازه گیری مانند کولیس و میکرومتر در این دوره معرفی شده و کارکرد آن ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در ادامه شما با نمونه های واقعی این ابزار که در کارگاه قرار دارد کار می کنید تا مهارت استفاده از آن ها را کسب کنید. در ادامه شما با مولتی متر که یک دستگاه اندازه گیری ولتاژ و جریان الکتریکی می باشد، آشنا خواهید شد.

پس از مسلط شدن بر این بخش، به سراغ قفل درب خودرو هایی مانند پراید، پژو، زانتیا، تیبا، ریو و … می روید. اگر به خودرو های داخلی و خارجی نگاهی بیاندازید، متوجه تنوع قفل های درب خودرو خواهید شد و یک تعمیرکار حرفه ای باید بتواند با انواع آن ها کار کند. بدین منظور، سرفصل های تخصصی برای آشنایی شما با نمونه های مختلف قفل ماشین گردآوری شده و کارآموز می تواند عیب یابی و تعمیر آن ها را به صورت دستی و عملی در کارگاه یاد بگیرد. در این بخش شما روش های مونتاژ و دمونتاژ قفل از روی درب خودرو را نیز یاد می گیرید.

مدار برقی یکی دیگر از بخش های اصلی در تعمیر قفل ماشین می باشد که کارآموز با نحوه عیب یابی، نصب و راه اندازی آن به طور تخصصی آشنا می شود. رگلاژ درب ها، صندوق عقب و کاپوت بخش اصلی آموزش دوره می باشد که کارآموز روش های تنظیم فاصله درب ها از یکدیگر و برقرای فاصله مناسب بین صندوق عقب و کاپوت ماشین را یاد می گیرد.

شیشه بالابر ها در خودرو های مختلف دارای تفاوت های جزئی بوده که شرکت کنندگان این دوره می توانند ضمن شناسایی تفاوت های آن ها، با اجزای به کار رفته در ساخت آن ها و هم چنین وظایف هر یک آشنا خواهند شد. نحوه راه اندازی و تعمیر چرخ دنده ها، ریل ها و پایه های شیشه بالابر به طور مفصل آموزش داده می شود. پس از تسلط کامل کارآموزان بر مباحث تدریس شده، به سراغ قفل مرکزی خودرو رفته و با کارکرد رله و پمپ قفل مرکزی آشنا خواهید شد.

مدرک فنی و حرفه ای تعمیرات قفل و شیشه بالابر ماشین

اگر به دنبال جستجوی موقعیت شغلی مرتبط با تعمیر قفل و شیشه بالابر خودرو در شرکت های خصوصی یا سازمان های دولتی مربوطه هستید، یا می خواهید به عنوان استاد کار، مکانیکی خود را راه اندازی کرده و فعالیت های تخصصی را انجام دهید، باید مدرک معتبر و قابل استناد در دست داشته باشید تا بتوانید مراحل بعدی را پیگیری نمایید. مدرک فنی و حرفه ای تعمیر قفل و شیشه بالابر خودرو به عنوان معتبر ترین و قابل استناد ترین گواهینامه می تواند استخدام شما در موقعیت های شغلی مرتبط را آسان کند. این گواهینامه از مزیت اعتبار در کشور های خارجی برخوردار بوده و می توان با ترجمه آن به راحتی در جاب آفر های کشور های خارجی درخواست داده و سپس شروع به کار کنید.

برای اخذ این مدرک بین المللی لازم است پس از اتمام دوره آموزشی، خود را برای شرکت در آزمون کتبی آماده کنید. آزمون کتبی فنی و حرفه ای در حوزه های امتحانی زیر نظر سازمان برگزار شده و داوطلب باید حداقل به 50 درصد سوالات، پاسخ صحیح بدهد. نمونه سوالات آزمون های قبلی برای تسلط بیشتر کارآموزان توسط آموزشگاه پایتخت فناوری در دسترس می باشد. پس از گذراندن این مرحله و مشخص شدن نمره فرد، در صورت قبولی باید فرد خود را برای آزمون عملی آماده کند. آزمون عملی نسبت به آزمون کتبی سخت تر بوده و نیاز به تسلط بیشتر روی پروژه های عملی می باشد. حد نصاب نمره قبولی در آزمون عملی، کسب نمره 70 از 100 می باشد. پس از طی این مرحله شما می توانید از طریق سایت سازمان فنی و حرفه ای، مدرک خود را از بخش استعلام مدرک، دریافت کنید.

کلاس های مشاوره رایگان راه اندازی شغل

یکی از نقاط قوت شرکت در کلاس تعمیر قفل و شیشه بالابر خودرو در آموزشگاه پایتخت فناوری، کلاس های مشاوره راه اندازی شغل می باشد که برای کارآموزان این دوره به طور رایگان در دسترس است. مدرس دوره راهکار های نوین درآمد زایی و افزایش درآمد را برای کارآموزان توضیح داده و مراحل دریافت پروانه کسب، جواز کسب و هم چنین وام های بانکی را به صورت گام به گام آموزش داده می شود.

در مجتمع آموزشی پایتخت فناوری آموزش تعمیرات لوازم خانگی، آموزش مکانیک خودرو، آموزش تابلو برق، آموزش کابینت سازی و… با شهریه مناسب و اساتید مجرب در حال برگزاری است.

نمایش بیشتر

محبوب ترین دوره های پایتخت فناوری

دیدگاه ها

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • مهران گفت :

  سلام ایا در اموزشهاتون اموزش ساخت کلید درب و سویچ خودروهم وجود داره اموزش میدین

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز. بله. در دوره کلید سازی درجه 1 مواردی که فرمودید به صورت کامل آموزش داده می شود.

 • ابوالفضل گفت :

  سلام خسته نباشید دوره قفل و شیشه بالابر به صورت انلاین هم دارین

  • پشتیبان گفت :

   سلام وقتتون بخیر. خیر این دوره فعلا به صورت آنلاین برگزار نمی شود.

 • reza گفت :

  چند روز هست دوره و کی برگذار میشه چون از شهرستان هستیم میپرسم

  • پشتیبان گفت :

   سلام وقت بخیر دوره ی شیشه بالابرمون 15 ساعت هستش که یک هفته زمان میبره. هر روز از ساعت 14 الی 17. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 02166577378 تماس بگیرید.

 • ابراهیم گفت :

  خابگاه هم در اختیار میزارید

  • پشتیبان گفت :

   بله خوابگاه هم بهتون معرفی می کنیم که نزدیک خوابگاه است. هزینش از روزی 50 هزار تومان شروع می شود.

 • محسن عسکری گفت :

  مدرک تحصیلی احتیاجه یا برا همه عموم

  • پشتیبان گفت :

   سلام وقتتون بخیر. برای همه ازاد هست.

 • حیدری گفت :

  طول دوره چند ساعته؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…طول دوره قفل و شیشه بالابر 30 ساعت هستش

 • ترکی گفت :

  سلام مدرک آموزشگاه هم در پایان دوره میدید؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز… آموزشگاه بعد از پایان دوره به کارآموزان مدرک زیر نطر فنی حرفه ای میدهد که در ایران و خارج از کشور نیز معتبر است.

 • سلطانی گفت :

  مکمل این دوره چه رشته ای دارید؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…شما می تونید در رشته برق خودرو شرکت کنید.

 • احمدی نژاد گفت :

  سلام دوره قفل و شیشه بالابر چقدره؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…شهریه دوره 2/100/000 است

 • حسینی گفت :

  سلام رگلاژ درهارو هم توضیح میدید؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…بله این مورد هم آموزش داده میشود.

02191009543
02191009543
WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟