آموزش نصب کولر گازی

اگر به دنبال یک آموزش کاربردی در زمینه کولر گازی هستید راه را درست آمده اید؛ ما به شما کمک خواهیم کرد تا صفر تا صد نصب این دستگاه ها را یاد بگیرید و بتوانید از آن کسب درآمد کنید. آموزش نصب کولر گازی حرفه ای کاربردی برای بازار کار آزاد و انتخابی مناسب حتی برای شغل دوم می باشد از مزیت این دوره می توان به آموزش عملی، پشتیبانی فنی نامحدودو مدرک بین المللی آن اشاره نمود.

هنرجویان شرکت کننده در این دوره در پایان می توانند تمامی مراحل نصب از جمله، نصب کولرهای دوتکه اسپلیت، جوشکاری با هوا گاز برای لوله های مسی، کار با دستگاه های تخصصی مانند پمپ وکیوم و گیج برای شارژ گاز در کولر های معمولی و اینورتر، نحوه سرویس دوره ای کول گازی و غیره را انجام داده و با اعتماد به نفس کامل وارد بازار کار شوند. اساتید این دوره از بهترین تکنسین های کول گازی هستند که تمامی سرفصل ها را در کارگاه مجهز ب کارآموزان به صورت عملی آموزش می دهند.

 • طول مدت این دوره 10 ساعت آموزش تئوری و عملی میباشد که بیش از 80% از این زمان به صورت کاملاً عملی خواهد بود.
 • آموزش کامل نصب و راه اندازی کولر گازی از صفر و مباحث ابتدایی شروع شده و تا پیشرفته ترین مباحث آن مطرح به صورت آموزش تئوری و عملی تحت نظر اساتید مجرب و صاحب برق و تاسیسات برگزار میشود.
 • این دوره شامل آموزش نصب انواع کولر گازی ایستاده و دیواری از مدل های ایرانی و خارجی میباشد.
 • کلاس های عملی در کارگاه های کاملاً مجهز به تجهیزات تخصصی برای نصب کولر گازی و کسب تجربه های 100% عملی و واقعی در نصب و راه اندازی اسپلیت و کولر گازی به صورت پروژه محور برگزار میگردد.
 • شرکت کنندگان میتوانند از خدمات رایگان آموزشگاه پایتخت فناوری از جمله پشتیبانی نامحدود و مشاوره جهت ورود موفق به بازار کار و راه اندازی کسب و کار شخصی استفاده نمایند.
 • پس از اتمام دوره شرکت کنندگان مدرک فنی حرفه ای آموزشگاه را دریافت میکنند تا با استفاده از آن برای استخدام در شرکت های معتبر، مهاجرت و دریافت پروانه کسب برای راه اندازی کسب و کار در حوزه نصب و راه اندازی کولر گازی به صورت قانونی و معتبر توانایی اقدام را داشته باشند.
 • دوره تخصصی نصب اسپلیت های گازی همانند دیگر دوره های آموزشی برگزار شده در آموزشگاه پایتخت فناوری مثل : آموزش نصب دوربین مداربسته ، آموزش نصب دزدگیر اماکن ، آموزش نصب آسانسور و … از صفر تا صد از مباحث ابتدایی و پیشرفته را در بر میگیرد و به صورت حضوری در گارگاه مجهز برگزار میشود.
 • 30 درصد تخفیف در هزینه دوره نصب کولرگازی برای مدت محدود برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است.
 • تجدید دوره در صورت نیاز برای شرکت کنندگان رایگان میباشد.

ویدئو معرفی دوره آموزش نصب کولر گازی

پادکست معرفی دوره نصب کولر گازی

سرفصل های دوره نصب کولر گازی

logo gold سرفصل مطالب دوره نصب کولر گازی و اسپلیت

آشنایی با بازار کار و روش های تبلیغات و جذب مشتری

آشنایی با اصول ایمنی و بهداشت در محیط کار

آشنایی ، معرفی  و آموزش کار با ابزار عمومی و تخصصی مورد نیاز

آشنایی با مبانی برق و کار با مولتی متر (مفاهیم اولیه برق ، جریان الکتریکی ، کمیت الکتریکی و… )

آشنایی و آموزش کار با لوله های تبرید  ( پرچ کردن لوله های مسی ، کار با اکسپندر ، و سایر ابزار لوله کشی)

آموزش کار با اکسیژن و اسیتیلن و جوشکاری لوله های مسی (لحیم کاری سخت )

مفاهیم دما ، حرارت ، فشار ،انتقال حرارت

سیکل  تبرید  ( واحدهای تبرید – اجرای اصلی سیکل تبرید – سیکل تبرید در حالت سرمایشی و گرمایشی)

انواع مبردها و خواص آنها و نوع روغن آنها

شناخت انواع کولر گازی (اسپلیت ، پنجره ای )

شناخت انواع کمپرسور و اجزای داخلی آنها و روش ها مختلف عیب یابی و تست آنها

شناخت انواع کندانسور و اجزای آن و روش ها مختلف عیب یابی و تست آنها

شناخت انواع اواپراتور و اجزای آن و روش ها مختلف عیب یابی و تست آنها

شناخت انواع  کنترل کننده های مبرد ( لوله مویین –اکسپنشن ولو)

آموزش نحوه ی محاسبه ظرفیت تن تبرید و انتخاب صحیح کولر گازی

آموزش لوله کشی و سیم کشی دستگاه

آموزش نصب و راه اندازی کولر گازی

آموزش مراحل وکیوم کولر گازی

روش های نشت یابی گاز با دستگاه نشت یاب ، ازت ، وکیوم

روش های شارژ ماده مبرد یا شارژ گاز کولر گازی

جمع کردن گاز دستگاه (پمپ دادن )

و …

نمایش بیشتر
چرا پایتخت فناوری؟
مجوز فعالیت مجوز فعالیت

دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای مدرک فنی و حرفه ای

معرفی هنرجویان به فنی و حرفه ای جهت اخذ مدرک

دوره های عملی دوره های عملی

برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی پشتیبانی

پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد سرفصل های استاندارد

سرفصل های آموزشی مطابق با سازمان فنی و حرفه ای

دسترسی سریع دسترسی سریع

دسترسی مناسب محل آموزشگاه برای تردد کار آموزان

رزرو کلاس / مشاوره

آنچه که در کلاس آموزش نصب کولر گازی می آموزید :

 • مهارت کامل در استانداردهای نصب تهویه مطبوع
 • مهارت کامل در نصب و عایق کاری لوله های مسی
 • مهارت کامل در گاز پرکن چیلرهای معمولی و اینورتر و اصول کار با دستگاه وکیوم
 • مهارت کامل در نصب و نگهداری کولر گازی اینورتر
 • مهارت کامل در تجهیزات مربوط به نصب تهویه مطبوع
 • مهارت کامل در جوشکاری لوله های مسی با هوا گاز
 • مهارت کامل در نصب و نگهداری انواع کولر گازی اسپلیت
 • مهارت کامل در محاسبات هنگام انتخاب چیلر مناسب برای هر نوع اتاق

مشاوره رایگان

نظرات کارآموزان دوره نصب کولر گازی

هزینه دوره آموزش نصب کولر گازی

نصب کولر گازی
هزینه دوره: 2/570/000
هزینه با تخفیف: 1/800/000
دوره خصوصی: 3/000/000
تعمیرات کولر گازی
هزینه دوره: 2/145/000
هزینه با تخفیف: 1/500/000
دوره خصوصی: 2/300/000

سوالات متداول دوره نصب کولر گازی

کولر های گازی دوتکه از جمله کولرهای معمولی و اینورتر دار در این دوره مورد بررسی قرار می گیرند.

در این دوره آموزش جوشکاری اتصالات لوله ها بصورت کامل گفته می شود.

بله در این دوره آموزش جمع کردن گاز، تخلیه گاز و شارژ مجدد گاز بصورت عملی می باشد.

این کولرها همانطور که از نامشان پیداست در ساخت آنها از دستگاهی به نام اینورتر استفاده شده تا در مصرف انرژی توسط آنها صرفه جویی شود.

شارژ گاز اصول مشخصی دارد تنها در نوع اتصال گاز به کولرهای دوتکه یا یک تکه تفاوت هایی وجود دارد.

این آموزشگاه سعی دارد تا به بهترین شکل دوره نصب و تعمیرات کولر گازی را برگزار کند از این رو با استفاده از اساتید صاحب نام و تجهیزات کامل این نوید را به کارآموزان می دهد تا با اطمینان کامل در این دوره ها شرکت کنند و به راحتی پس از اتمام دوره وارد بازار کار شوند.

طول دوره نصب آنتن مرکزی 25 الی 30 ساعت به مدت سه هفته می باشد (زمان کلاس تا یادگیری کامل با توجه به شرایط کارآموز نامحدود می باشد).

بله ، کلاس ها هم در تایم صبح برگزار می شود و هم در تایم بعد از ظهر و کلاس ها جامع هستند و هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی برگزار می شوند ولی بیشتر تایم کلاس به صورت عملی در کارگاه می باشد

بله ، کلاس ها ویژه بازار کار هستند و به صورتی هست که کارآموز پس از دوره مستقیما بتواند وارد بازار کار بشود،ضمن این که آموزشگاه پشتیبانی آموزشی نامحدود دارد یعنی بعد از دوره اگر کارآموز با هر مشکلی مواجه شد می تواند حضوری مراجعه کند و یا طی تماس تلفنی مشکل خود را برطرف نماید.

برای کارآموزان شهرستان کلاس های فشرده وجود دارد که کارآموزان هر روز پشت سرهم برای کلاس ها تشریف می آورند(مدت زمان و شهریه و سرفصل های کلاس های فشرده هیچ فرقی با دوره عادی ندارد فقط کارآموزان به جای اینکه سه روز در هفته برای کلاس تشریف بیارن هر روز برای کلاس تشریف میارن)

بله،کارآموزان شهرستان می توانند در خوابگاه مستقر شوند(خوابگاه فاصله کمی با آموزشگاه داشته و کارآموزان می توانند این مسیر را پیاده طی کنند و هزینه برای یک ما مبلغ 300000تومان الی 500000تومان می باشد و برای یک شب 25000 تومان الی 45000 تومان بسته به اتاقی که انتخاب می شود)

آموزشگاه پایتخت فناوری زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارد،پس از دوره کارآموزان از طریق پورتال آموزشگاه به فنی و حرفه ای معرفی می شوند و پس از قبولی در آزمون های تئوری و عملی برای آن ها گواهینامه مهارتی صادر می شود که این گواهینامه بین المللی هست و در سایر کشورها هم معتبر می باشد.

آموزش صفر تا صد نصب کولر گازی

دوره آموزش نصب کولر گازی در آموزشگاه پایتخت فناوری به نحوی طراحی شده است که برای شرکت در آن، کارآموزان نیاز به پیش نیاز خاص و مدرک ویژه ای ندارند. تمام مطالب از صفر تا صد به صورت عملی آموزش داده می شوند.

به صورتی که می توان گفت هنرجویان با چالش هایی که درآینده کاری خود احتمالا روبرو خواهند شد، آشنا شده و می آموزند چگونه شرایط پیش آمده را مدیریت کنند. در ضمن کلاس های در کارگاه های مجهز برگزار می شوند و کارآموزان ابزار مورد نیاز برای نصب کولر گازی را از نزدیک می بینند، لمس می کنند و نحوه کار با آن ها را فرا می گیرند.

آموزش نصب کولر گازی فنی و حرفه ای

در مورد این موضوع که این دوره تحت استانداردهای فنی و حرفه ای می باشد و در انتها به کاراموزان مدرک معتبر و بین امللی فنی و حرفه ای اعطا می گردد توضیح دهید

دوره نصب کولر گازی از دوره های تحت استانداردهای فنی و حرفه ای است که با شرکت در آن می توانید مدرک معتبر و بین المللی فنی و حرفه ای دریافت کنید. دارنده این مدرک می تواند با ارائه آن درخواست جواز کسب کرده و به صورت قانونی مغازه شخصی خود را باز کند.

علاوه بر جواز کسب، امکان گرفتن وام نیز با این مدرک وجود دارد. ناگفته نماند که نسخه ترجمه شده مدرک فنی و حرفه ای، در کشورهای دیگر اعتبار دارد و کسانی که قصد مهاجرت دارند می توانند با یادگیری مهارت نصب کولر گازی و داشتن گواهینامه این دوره، آینده کاری خوبی در کشور مقصد داشته باشند.

آموزش نصب کولر گازی دو تکه اسپلیت

از مباحث مهم در این دوره، آموزش نصب کولر گازی دو تکه اسپلیت است. دو قسمت اصلی در این کولرها هستند که یکی در داخل خانه و دیگری در بیرون نصب می گردد. تکه خارجی هوای گرم داخلی را به بیرون هدایت می کند.

آموزش نصب این کولرها در کارگاه ها به صورت عملی و با استفاده از ابزار مشخص، به کارآموزان تعلیم داده می شود. اگر علاقه مند به یادگیری این حرفه هستید می توانید با شرکت در دوره آموزش نصب کولر گازی، فوت و فن های لازم را فرا گرفته و مشغول به کار شوید.

آموزشگاه نصب کولر گازی

انتخاب آموزشگاه مناسب برای دوره ای که قرار است توسط آن آموزش های پایه و اساسی برای شروع یک شغل را ببینیم، بسیار اهمیت دارد. چرا که انتخاب اشتباه می تواند ما را از مسیر درست منحرف کرده و باعث دلسردی شود.

از شرایط فیزیکی و موقعیت مکانی مناسب آموزشگاه گرفته تا متدهای آموزشی و شهریه دوره ها ، همه می توانند روی روند یادگیری کارآموزان تاثیر داشته باشند. آموزشگاه پایتخت فناوری، در موقعیت مکانی بسیار خوب در شهر تهران واقع شده است و کارآموزان به راحتی می توانند با استفاده از وسایل نقلیه عمومی به آموزشگاه دسترسی داشته باشند.

کلاس ها و کارگاه های مجهز، کلیه تجهیزات لازم برای کارهای عملی توسط استاد و شاگردان را دارند. مهم تر از همه اینکه اساتید با اطلاعات به روز وارد کلاس شده و با استفاده از روش های اصولی، و توجه به حفظ ایمنی افراد تازه کار، کار تدریس خود انجام می دهند.

ابزار و تجهیزات نصب کولر گازی

نصب و راه اندازی کولرهای گازی نیازمند تجهیزات به خصوصی است که بخشی از آن ها مربوط به برق کاری سیستم و بخش دیگر برای نصب و جایگیری یونیت ها می باشد. از طرفی تجهیزات محاسبه و اندازه گیری نیاز اولیه نصب وسایل برقی در خانه به شمار می آید.

به عبارتی اگر بخواهیم با جزئیات بیشتری تجهیزات نصب را طبقه بندی و لیست کنیم، باید تجهیزات نصب را شامل نردبان، پیچ گوشتی، آچار فرانسه، آچار آلن، سیم چین و دریل به صورت جداگانه به عنوان پیش نیاز کار طبقه بندی کنیم و برای نصب تخصصی یونیت های داخلی و خارجی تجهیزاتی همچون پمپ، وکیوم، مولتی متر،آمپر متر،گیج مونیفلد،ترمومتر،کپسول، فلر و نوار وینیل را تهیه نماییم. متر و ماژیک و تراز نیز برای محاسبه محل دقیق نصب کولر گازی لازمه کار ما است.

بازار کار نصب کولر گازی

کولر های گازی به خاطر مزیت هایی که دارند، به راحتی جای کولرهای آبی پر سر و صدا را گرفته اند. در شش ماه اول سال در ایران، که هوا رو به گرمی می رود، همه به فکر خریدن، تعمیر و یا سرویس کولر گازی خانه خود می افتیم. سپری کردن روزهای گرم بدون کولر بسیار آزار دهنده است. به همین علت کمتر کسی ست که در این مواقع سراغ تعمیرکار یا نصاب کولر نرود.

واضح است که جامعه ، به ویژه در شش ماه اول سال، به تکنسین نصب کولر گازی نیاز دارد. بازار کار در این مدت به اندازه ای خوب هست که نصاب بتواند به اندازه مورد نیاز برای کل سال، درآمد داشته باشد. با این حال، کسی که بتواند نصب کولر گازی را انجام بدهد، از عهده کاری مانند نصب پکیج نیست بر می آید.

بنابراین اگر فصل بهار و تابستان روی نصب کولر کار می کند، می تواند در فصل پاییز و زمستان، تکنسین نصب و تعمیر پکیج دیواری باشد. بنابراین شخص در تمام طول سال در دو بازار کار بسیار پررونق مشغول به کار خواهد بود. در رابطه با این شغل نیز دوره آموزش نصب پکیج در آموزشگاه پایتخت فناوری برگزار می گردد.

درآمد شغل نصب کولر گازی

برای شغل های آزاد نمی توان درآمد مشخصی تعیین کرد. بر خلاف کارهای کارمندی که اول ماه حقوقی ثابت خواهید داشت. شغل نصب کولر گازی نیز از جمله کارهای آزادی است که نیاز به مهارت و تخصص فنی دارد. به صورت کلی و با توجه به توضیحات قسمت قبل در مورد بازار کار این حرفه، می توان گفت درآمد نصاب کولر گازی متوسط رو به بالاست.

البته برای افزایش درآمد راهکارهایی وجود دارد که می توان با به کارگیری آن ها، سود بیشتری کسب کرد. مثلا انتخاب مغازه ( اگر به صورت مستقل کار می کنید) در موقعیت مکانی مناسب و در دید مردم، انجام تبلیغات در مورد خودتان و داشتن کارت ویزیت، ارتقا مهارت ها و تخصص ها، مشتری مداری مناسب و برخی خلاقیت های دیگر.

آموزش آنلاین نصب کولر گازی

در سال های اخیر، به ویژه با شیوع ویروس کرونا، عده زیادی خانه نشین شدند. این اتفاق که باب میل هیچ کسی نبود، باعث شد تا همه ما به دنبال راهی باشیم که از خانه نشینی نهایت استفاده را ببریم.  شرکت در دوره های آنلاین از بهترین انتخاب ها برای سپری کردن بهینه این ایام است. شاید در کشورهای پیشرفته از سال ها قبل مردم با کلاس های مجازی آشنا بودند اما در ایران، با همه گیر شدن استفاده از اینترنت و کنسل شدن کلاس های حضوری، تمایل به دوره های آنلاین بیشتر شد.

در همین راستا آموزشگاه پایتخت فناوری شرایط برگزاری دوره های آنلاین را توسط بهترین و مجرب ترین اساتید خود فراهم کرده است. دوره آنلاین نصب کولر گازی یکی از این دوره هاست. کارآموزان با شرکت در این کلاس، آموزش هایی مطابق با سرفصل های دوره حضوری فرا می گیرند.

ویدئوها به صورت جلسه ای، با دوربین های حرفه ای فیلمبرداری و ضبط می شوند و در اختیار کارآموزان قرار می گیرند. به طور کلی از مزیت های دوره های آنلاین می توان موارد زیر را نام برد:

 • امکان مشاهده ویدئوها به هر تعداد که احساس نیاز کنید.
 • صرفه جویی در هزینه هایی مثل رفت و آمد به آموزشگاه، رفت و آمد به تهران و شهرستان خود، اقامت در تهران، هزینه های شخصی مثل خوراک و پوشاک در تهران برای کارآموزان شهرستانی.
 • استفاده از پشتیبانی نامحدود و امکان در ارتباط مستقیم بودن با استاد دوره برای رفع اشکلات.
 • تجدید دوره رایگان در صورتی که پس از پایان دوره همچنان به آموزش دیدن نیاز داشته باشید.
دیدگاه ها
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فیروزآبادی
5 سال قبل

آیا تعمیرات کولرگازی هم آموزش میدین؟

paytakht admin
پاسخ به  فیروزآبادی
5 سال قبل

با سلام و درود
بله هم نصب کولرگازی آموزش داده میشه و هم تعمیرات کولرگازی.
موفق و موید باشید

02166577378
02166577378