آموزش فیبر نوری

آموزش فیبر نوری یکی از دوره های محبوب در دپارتمان مخابرات پایتخت فناوری است که با شرکت در آن صفر تا صد طراحی، مفصل بندی، فیوژن زدن، کابل کشی، کار با تجهیزات، نصب و راه اندازی شبکه های فیبر نوری را به صورت حرفه ای یاد می گیرید.

 • در دوره فیبر نوری، ابتدا با انواع فیبر ها و کاربرد ها و ویژگی های هرکدام آشنا می شوید. سپس، انواع کابل فیبر نوری و ساختارشان را معرفی کرده و نحوه کابل کشی فیبر نوری را به صورت تخصصی آموزش می دهیم.
 • در ادامه، تجهیزات فیبر نوری شامل فرستنده، گیرنده، مدولاتور، آمپلی فایر، پیگتیل، کاست، پچ پنل، آداپتور، پچ کورد، انواع مفصل، اسپلیتر، کانکتور، باکس های فیبر نوری و … را معرفی می کنیم و نحوه نصب آن ها را به صورت عملی آموزش می دهیم. علاوه بر این ها، کار با دستگاه فیوژن، استریپر، پاورمیتر، منویر، لایت سورس، کلیور و … به صورت گام به گام به شما یاد می دهیم.
 • در نهایت، به سراغ آموزش تست و راه اندازی شبکه فیبر نوری می رویم و کارهایی از قبیل اندازه گیری قدرت و افت سیگنال، تشخیص نویز و انجام تنظیمات تجهیزات را توضیح می دهیم.
 • در این کلاس، کاراموزان سه پروژه عملی را تحت نظارت استاد انجام می دهند. اولین پروژه آموزش FTTH است که شامل پیاده سازی و کار با سه باکس FAT، باکس سر داخله یا BEP و باکس داخل واحد مشترک یا ATB می باشد. دومین پروژه تجهیز و راه اندازی سیستم اتاق سرور و شبکه با تجهیزات پسیو و اکتیو می باشد. سومین پروژه نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته آیپی بر بستر فیبر نوری است.
 • ما به شما قول می دهیم با گذراندن دوره آموزش فیبر نوری و دریافت مدرک فنی حرفه ای می توانید به راحتی وارد بازار کار شده و به درآمد بالا برسید. چرا که هدف اصلی از این دوره تربیت تکنسین های خبره و کار بلد در حوزه مخابرات و آیتی می باشد.
 • از مزیت های شرکت در این دوره می توان به امکان بازاموزی رایگان، پشتیبانی دائمی، ارائه خوابگاه، 30 درصد تخفیف شهریه و مشاوره رایگان جهت ورود به بازار کار اشاره کرد.

اگر به دنبال آموزش صفر تا صد فیبر نوری در تهران هستید، این دوره را از دست ندهید و همین حالا ثبت نام کنید.

نمایش بیشتر

ویدئو معرفی دوره فیبر نوری

پادکست معرفی دوره آموزشی فیبر نوری

آموزش فیبر نوری
دوره آموزش فیبر نوری
صفر تا صد آموزش فیبر نوری

سرفصل های آموزش صفر تا صد فیبر نوری

لیست مطالب آموزشی

آموزش تاریخچه ارتباطات و فیبر نوری

آموزش آشنایی با چگونگی ساخت فیبرنوری

آموزش کاربردهای فیبرنوری

آموزش استانداردهای فیبرنوری

آموزش شناخت انواع کابل فیبرنوری

آموزش شناخت تجهیزات فیبرنوری

آموزش کابل کشی فیبرنوری و آموزش الزمات ایمنی کابل کشی فیبرنوری

آموزش نصب تجهیزات بستر فیبر نوری

آموزش طراحی زیر ساخت فیبرنوری و محاسبه تجهیزات پروژه (حداقل دو پروژه تعریف و با کمک دانشجویان تکمیل می شود)

آموزش مستند سازی پروژه فیبر نوری

آموزش تخمین و برآورد متراژ کابل و بستر زیر ساخت

آموزش اتصال فیبرنوری و کارعملی با دستگاه فیبرنوری (اتصال کانکتور – فیوژن فیبر نوری)

آموزش تست فیبر نوری و آشنایی با انواع تستر فیبر نوری

آموزش پشتیبانی، سرویس و نگهداری و عیب یابی تجهیزات فیبر نوری

شناخت انواع مفصل فیبرنوری و آموزش مفصل بندی فیبر نوری

آموزش مفاهیم FTTX

نمایش بیشتر

نظرات کارآموزان دوره فیبر نوری

رزرو کلاس / مشاوره

فرم مشاوره رایگان

"*" indicates required fields

نمایش بیشتر

مزیت های ثبت نام در کلاس آموزش فیبر نوری:

 • آموزش در کارگاه مجهز به صورت عملی
 • دسترسی مناسب محل آموزشگاه به مترو،BRT و وسایل حمل و نقل عمومی
 • معرفی خوابگاه نزدیک به آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان
 • پشتیبانی نامحدود آموزشی پس از اتمام دوره
 • ارائه مدرک بین المللی فنی و حرفه ای و مدرک دو زبانه آموزشگاه
 • برگزاری کلاس به صورت عمومی و خصوصی برای کارآموزان

مزیت‌های آموزشگاه پایتخت فناوری برای شما

مجوز فعالیت

مجوز فعالیت دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای

مدرک فنی و حرفه ای اعطا مدرک معتبر بین المللی

دوره های عملی

دوره های عملی برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی

پشتیبانی پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد

اساتید با تجربه اساتید با تجربه در صنعت

دسترسی سریع

دسترسی آسان نزدیک بودن آموزشگاه به وسایل حمل و نقل عمومی و خوابگاه

هزینه آموزش فیبر نوری

لیست شهریه ها هزینه دوره: 10/660/000 تومان هزینه با تخفیف: 8/200/000 تومان دوره خصوصی: 12/000/000 تومان

سوالات متداول

انواع کابل های صنعتی و نیمه صنعتی فیبر نوری در مدل های IN Door و Out Door کاملا آموزش می بینید.

این دستگاه برای مفصل زدن و جوش دادن فیبر ها به یکدیگر کاربرد دارد و در کارگاه بصورت عملی با آن کارخواهد شد.

بله دوره بصورت جامع برگزار می شود و کارآموزان با تمامی تجهیزات کابل کشی و مفصل زدن در فیبر نوری آشنا می شوند و پس از دوره می توانند با اعتماد به نفس بالا وارد بازار کار شوند.

بله کار با این دستگاه ها توسط شخص کارآموز بصورت عملی انجام خواهد شد.

در این دوره ها سعی شده تا با استفاده از تجهیزات بروز و اساتید مجرب که خود سابقه کاری بالایی در صنعت دارند مباحث پایه تا مباحث تخصصی بصورت کامل آموزش داده شود.

فیبرهای نوری در صنایع مخابرات، IT و نظامی کاربرد فراوانی داردند و در صنایع کوچکتر نیز برای بالا بردن مسافت و سرعت انتقال اطلاعات از آنها استفاده می شود.

طول دو دوره با هم 20 ساعت می باشد و دو هفته زمان می برد.

بله ، کلاس ها هم در تایم صبح برگزار می شود و هم در تایم بعد از ظهر و کلاس ها جامع هستند و هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی برگزار می شوند ولی بیشتر تایم کلاس به صورت عملی در کارگاه می باشد

بله ، کلاس ها ویژه بازار کار هستند و به صورتی هست که کارآموز پس از دوره مستقیما بتواند وارد بازار کار بشود،ضمن این که آموزشگاه پشتیبانی آموزشی نامحدود دارد یعنی بعد از دوره اگر کارآموز با هر مشکلی مواجه شد می تواند حضوری مراجعه کند و یا طی تماس تلفنی مشکل خود را برطرف نماید.

برای کارآموزان شهرستان کلاس های فشرده وجود دارد که کارآموزان هر روز پشت سرهم برای کلاس ها تشریف می آورند(مدت زمان و شهریه و سرفصل های کلاس های فشرده هیچ فرقی با دوره عادی ندارد فقط کارآموزان به جای اینکه سه روز در هفته برای کلاس تشریف بیارن هر روز برای کلاس تشریف میارن)

بله،کارآموزان شهرستان می توانند در خوابگاه مستقر شوند(خوابگاه فاصله کمی با آموزشگاه داشته و کارآموزان می توانند این مسیر را پیاده طی کنند و هزینه برای یک ما مبلغ 300000تومان الی 500000تومان می باشد و برای یک شب 25000 تومان الی 45000 تومان بسته به اتاقی که انتخاب می شود)

آموزشگاه پایتخت فناوری زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارد،پس از دوره کارآموزان از طریق پورتال آموزشگاه به فنی و حرفه ای معرفی می شوند و پس از قبولی در آزمون های تئوری و عملی برای آن ها گواهینامه مهارتی صادر می شود که این گواهینامه بین المللی هست و در سایر کشورها هم معتبر می باشد.

معرفی دوره فیبر نوری فنی حرفه ای

آموزش فیبر نوری ، یکی از دوره های پرمتقاضی در سال های اخیر بوده است. با افزایش آگاهی مردم به خصوص جوانان نسب به دنیای امروز، تمایل نسبت به یادگیری آخرین تکنولوژی های نیز در آنان بروز کرده است. یکی از فناوری های محبوب در سال های اخیر، فناوری فیبر نوری است. اگر برایتان سوال است که این فناوری چیست و چرا محبوب است، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

آموزش صفر تا صد فیبر نوری

آموزش صفر تا صد فیبر نوری در مجتمع پایتخت فناوری توسط یکی از باسوادترین و مجرب ترین اساتید صورت می گیرد. شما این آموزش را از پایه تا پیشرفته در این آموزشگاه آموزش می بینید وپس از پایان دوره و تسلط کامل داشتن به مباحث می توانید وارد بازار کار شوید.

آموزش اتصال فیوژن فیبر نوری

برای اتصال تارهای نوری به یکدیگر از دستگاهی به نام فیوژن استفاده می شود. اصل کار اتصال فیوژن به این صورت است که انتهای دو کابل فیبر نوری لخت که عایق آن ها برداشته شده و به اصطلاح لخت شده است، تحت تأثیر گرما با هم ذوب می شوند. به طور دقیق تر، با توجه به مکانیزم خاصی که این دستگاه دارد، دو کابل را به صورت همسو، بر روی الکترودها متمرکز شده (البته نه در تماس مستقیم) باید قرار داد. زمانی که از جایگیری آن ها مطمئن شدیم درب دستگاه را به سمت پایین آورده و با حرارتی که تولید می شود، دستگاه انتهای دو کابل را ذوب کرده و قبل از سوخته شدن به یکدیگر فشار می دهد تا یک کابل واحد تولید شود.

گرمایش اغلب با تخلیه الکتریکی با ولتاژ بالا انجام می شود، اما روش های دیگری نیز وجود دارد: مثل استفاده از سیم نیکل کروم گرم شده الکتریکی، لیزر CO2 یا شعله گاز. یک دستگاه مناسب برای اتصالات فیوژن با کیفیت بالا معمولاً دارای ویژگی های زیر است : گیره های فیبر که به دقت مهندسی شده اند امکان تثبیت دقیق انتهای کابل ها را فراهم می کنند. حداقل یک گیره به طور دقیق با پیچ های میکرومتر قابل تنظیم است. برای اتصال تارها نگهدارنده پلاریزاسیون یا الیاف چند هسته ای نیز لازم است یکی از تارها حول محور آن چرخانده شود. یک میکروسکوپ امکان بازرسی کیفیت و تراز انتهای فیبر را فراهم می کند. اغلب، یک دستگیره برای جابجایی بین دو جهت متعامد از دید وجود دارد.

هسته های فیبر نیز معمولاً دیده می شوند. یک “پیش بند” که بدون دست زدن به کابل ها اعمال می شود، به فرد اجازه می دهد تا سطوح را تمیز کند. کار با این دستگاه و اتصل یا جوش دادن کابل های فیبر نوری دارای جزئیات زیادی است. برای همین بدون تخصص و گذراندن دوره های آموزشی، نمی توان به سمت این کار رفت. دوره آموزش فیبر نوری آموزشگاه پایتخت فناوری شما را برای فعالیت در این زمینه آماده می کند.

آموزش کابل کشی فیبر نوری

اصلی ترین مبحث در آموزش فیبر نوری ، نحوه صحیح کابل کشی تارهای آن است. در پیاده سازی پروژه های مربوط به فیبر نوری لازم است تا نکات مهمی را رعایت کرد. دانستن و پیروی از قوانین و نکات کابل کشی تارهای فیبر نوری به ما کمک می کند تا کار را بدون نقص انجام دهیم. به عنوان مثال برای جلوگیری از شکستن کابل، مهندسین کمیتی به نام شعاع خم برای آن تعریف کرده اند. علی رغم استحکام بالایی که کابل فیبر نوری دارد، اگر در هنگام نصب آن را بیش از حد خم کنید، الیاف و تارهای آن ها ترک برداشته و می شکنند. به صورت مشابه، باید از وارد کردن فشار زیاد روی کابل ها نیز خودداری کرد. ممکن است کار را در ظاهر بدون ایراد به پایان برسانید.

اما ترک ها یا خم شدگی های داخل کابل، در آینده مشکلات زیادی برایتان به وجود می آورد. نکات بسیاری در انجام کابل کشی فیبر نوری وجود دارد که شاید پیش پا افتاده به نظر برسند، اما عدم رعایت آن ها، به کابل آسیب زده و باعث می شود عملکرد آن دچار نقص شود. برای انجام کابل کشی فیبر نوری معمولا از دو روش هوایی و زمینی استفاده می شود. در روش زمینی، مهندسین و متخصصین کابل فیبر نوری مناسب برای شرایط زیر زمین را انتخاب کرده و سیم کشی از زیر زمین پیاده سازی می شود.

اما در برخی که امکانات فیبر کشی زمینی وجود ندارد یا شرایط جوی مساعد این کار نیست، از روش کابل کشی هوایی استفاده می شود. یکی از سرفصل های مهم در دوره آموزش فیبر نوری، آموزش کابل کشی فیبر نوری است که بر اساس آن به صورت مفصل به شرح روش های مختلف انجام کار پرداخته می شود.

آموزشگاه فیبر نوری در تهران

رشد تکنولوژی فیبر نوری در ایران و افزایش کاربردهای آن در صنعت، پزشکی و مخابرات ، نیاز به حضور افراد متخصص در این رشته را بیشتر و بیشتر کرده است. به همین دلیل تیم مدیریتی آموزشگاه پایتخت فناوری تصمیم گرفتند با فراهم کردن امکانات و تجهیزات مربوط به این رشته، دوره آموزش فیبر نوری را برگزار کنند. علاقه مندان با شرکت در این دوره می توانند آموزش های کاربردی مقدماتی تا پیشرفته را دریافت کرده و با انجام کارهای عملی در کارگاه ها، برای ورود به بازار کار فیبر نوری آماده شوند. کلاس ها در مجموعه پایتخت فناوری توسط استاتید با تجربه و حاذق برگزار می گردد.

علاوه بر ساعات آموزشی، می توانید پس از اتمام دوره، به صورت نامحدود از پشتیبانی آموزشگاه و اساتید بهره ببرید. همچنین کارشناسان مسئول، موظف هستند در خصوص مطلع کردن شما در خصوص جزئیات دوره ها، همچنین بازار کار این رشته و راه ورود به بازار کار، به شما مشاوره بدهند. محیط آموزشگاه محیطی آموزشی، آرام و مجهز است که این به شما کمک می کند با خاطری آسوده روی آموزش ها تمرکز کنید و بیشترین استفاده را ببرید.

بازار کار و درآمد فیبر نوری

پیش تر در خصوص رونق و رشد فیبر نوری در ایران صحبت کردیم.استفاده از کابل های فیبر نوری هزینه نگهداری و سرویس را برای شرکت های ارائه دهنده اینترنت و شرکت مخابرات کاهش می دهدو در نتیجه بسیاری ترجیح می دهند به جای کابل های مسی از فیبر نوری استفاده شود. بنابراین شما می توانید بعد از گذراندن آموزش های کافی، به عنوان طراح و مجری پروژه های فیبر نوری، متخصص و کارشناس فنی شبکه فیبر نوری و شبکه های مخابراتی، ارائه کننده تجهیزات فیبر نوری و … مشغول به کار شوید. از آنجایی که این رشته از رشته های نوپاست، افرادی که دانش و مهارت آن را کسب کنند، به خاطر تقاضای زیاد از سوی کارفرمایان، می توانند درآمدهای خوبی داشته باشند. البته برای موفق بودن در حرفه مرتبط با فیبر نوری مانند سایر مشاغل، باید فاکتورهای مختلف را شناخت و رعایت کرد.

به عنوان مهم ترین موضوع، باید تخصص و مهارت شما واقعی باشد. به این معنی که در رزومه خود وقایع را بنویسید و در راستای ارتقا مهارت های خود بکوشید. اینگونه است که می توانید از رونق بازار کار فیبر نوری نهایت استفاده را برده و به درآمدهای بسیار خوبی برسید. در گذر زمان نیز با افزایش تجربه کاری، طبیعتا حقوق فرد نیز زیاد می شود. سرفصل های قابل بحث در طی دوره آموزش فیبر نوری به واسطه تجربه کاری و علم اساتید انتخاب شده و آن را مناسب و ویژه ورود به بازار کار کرده است.

نمایش بیشتر

محبوب ترین دوره های دپارتمان مخابرات پایتخت فناوری

دیدگاه ها

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • حاجی نیا گفت :

  سلام دوره چند ساعته و چند روز طول میکشه…

 • ممتاز گفت :

  چطوری می تونیم تو این دوره شرکت کنیم؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…جهت ثبت نام می تونید به آدرس تهران میدان انقلاب روبروی در مترو کوچه جنتی ساختمان اداری شماره 2 طبقه 2 واحد7 مراجعه کنید

 • نیارکی گفت :

  تواین دوره چه مواردی آموزش داده میشه؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…شما در این دوره با انواع فیبر نوری مزایا و انواع مفاصل به طور کامل میتونید اموزش ببینید جهت اطلاع از سرفصل کامل دوره با مجموعه تماس بفرمایید.

 • عباسی گفت :

  سلام کار بادستگاه فیوژن هم اموزش میدید؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز …بله در طول دوره کارآموز با دستگاه فیوژن کار میکند.

 • گرشاسب گفت :

  سلام توضیح در مورد دوره هاتون کی دوره دارید در مورد فیبر نوری و بی سیم

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…دوره فیبرنوری هردو هفته یک بار درآموزشگاه برگزار میشه برای اطلاع از تایم دقیق برگزاری دوره با شماره مجموعه تماس بگیرید.

 • هادی حافظی گفت :

  سلام
  توضیح در مورد دوره هاتون
  کی دوره دارید در مورد فیبر نوری و بی سیم

02166577378
02166577378
WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟