آموزش نصب و تعمیر CNG و LPG خودرو

امروزه هزینه نسبتا بالای بنزین برای خودرو ها باعث شده است تا مردم به جای استفاده از بنزین به استفاده از گازهای CNG و LPG  روی بیاورند. تغییر سیستم اتوموبیل بنزینی به گازسوز نیازمند تخصص خاص این رشته می باشد. آموزشگاه پایتخت فناوری دوره آموزش نصب و تعمیر CNG و LPG  خودرو  را در مکانی مجهز برگزار میکند.

تمامی کلاس های آموزش نصب سیستم گاز سوز خودرو به صورت عملی و زیر نظر اساتید باتجربه و فنی برگزار می شود و در پایان دوره مدرک معتبر بین الملی به کارآموزان تعلق میگیرد. یکی از مزایای خود آموزشگاه پایتخت فناوری نسبت به آموزشگاه مشابه، پشتیبانی نامحدود کارآموزان توسط آموزشگاه و اساتید می باشد.

مزیت های دوره نصب و تعمیر CNG و LPG :

 • طول مدت این دوره 45 ساعت آموزش تئوری و عملی میباشد که بیش از 80% از این زمان به صورت کاملاً عملی خواهد بود.
 • آموزش نصب و تعمیر سیستم گازسوز خودرو از صفر و مباحث ابتدایی شروع شده و تا پیشرفته ترین مباحث آن مطرح به صورت آموزش تئوری و عملی تحت نظر اساتید مجرب و صاحب نام حوزه مکانیکی در دو بخش CNG و LPG برگزار میشود.
 • کلاس های عملی در کارگاه های کاملاً مجهز به تجهیزات تخصصی برای نصب و تعمیر سیستم CNG و LPG و کسب تجربه های 100% عملی و واقعی در نصب سیستم گازسوز به صورت پروژه محور برگزار میگردد.
 • شرکت کنندگان میتوانند از خدمات رایگان آموزشگاه پایتخت فناوری از جمله پشتیبانی نامحدود و مشاوره جهت ورود موفق به بازار کار و راه اندازی کسب و کار شخصی استفاده نمایند.
 • پس از اتمام دوره شرکت کنندگان مدرک فنی حرفه ای آموزشگاه را دریافت میکنند تا با استفاده از آن برای استخدام در شرکت های معتبر، مهاجرت و دریافت پروانه کسب برای راه اندازی کسب و کار در حوزه سیستم های گازسوز ماشین به صورت قانونی و معتبر توانایی اقدام را داشته باشند.
 • دوره نصب و تعمیر سیستم CNG و LPG همانند دیگر دوره های آموزش مکانیک خودرو برگزار شده در آموزشگاه پایتخت فناوری مثل : آموزش صافکاری ، آموزش نقاشی خودرو و … از صفر تا صد از مباحث ابتدایی و پیشرفته را در بر میگیرد و به صورت حضوری در گارگاه مجهز برگزار میشود.
 • 30 درصد تخفیف در هزینه دوره نصب سیستم گازسوز خودرو برای مدت محدود در نظر گرفته شده است.
 • خوابگاه برای اسکان در نزدیکترین محل به آموزشگاه با کمترین هزینه معرفی میشود.
آموزش نصب و تعمیر CNG و LPG خودرو

سرفصل های آموزشی نصب و تعمیر سیستم CNG و LPG

مطالب آموزشی نصب و تعمیر سیستم گازسوز خودرو

آشنایی با شناخت تجهیزات سیستم گازسوز خودرو

یادگیری نحوه نصب سیستم گاز سوز CNG بر روی خودرو

یادگیری نحوه نصب سیستم گاز سوز LPG بر روی خودرو

یادگیری نحوه پیاده و سوار کردن مخزن، رگلاتور و متعلقات آنها

یادگیری نحوه پیاده و سوار کردن میکسر، ریل سوخت و متعلقات آنها

یادگیری نحوه تعمیر مدار سوخت رسان گاز خودرو

یادگیری تست مدار الکتریکی و الکترونیک سیستم گاز سوز خودرو

آشنایی با نکات ایمنی در نصب و انجام کار

معرفی ترکیبات گازی فشرده CNG و تفاوت آن با LPG

یادگیری نحوه تبدیل خودروهای بنزینی به گاز سوز

یادگیری نحوه هماهنگ سازی سیستم انژکتور و کاربرات با گاز

آشنایی با گیت سیستم گاز سوز نوع کاربراتوری و انژکتوری

یادگیری نحوه عملکرد سنسورها در سیستم گاز سوز خودرو

یادگیری اصول تنظیم موتور خودرو گاز سوز

آشنایی با نقشه ها و مدارات استاندارد سوخت رسان گاز ماشین

یادگیری نحوه عیب یابی و تعمیر سیستم کیت گاز

یادگیری نحوه عیب یابی و تعمیر سیستم رگلاتور گاز CNG و LPG

یادگیری نشت یابی و رفع آن در گاز CNG و LPG ماشین

آشنایی با دستگاه دیاگ انژکتور و CNG

آیادگیری نحوه کار با مولتی متر و ابزارهای اندازه گیری و تست

آشنایی بر روی خودرو واقعی در کارگاه

یادگیری نحوه باز و بست ، نصب تعمیرات سیستم گاز CNG و LPG

و…

نمایش بیشتر

رزرو کلاس / مشاوره

فرم مشاوره رایگان

"*" indicates required fields

نمایش بیشتر

آنچه که در کلاس آموزش نصب و تعمیر CNG و LPG خودرو می آموزید :

 • مهارت کامل در مورد شناخت تجهیزات CNG و LPG
 • مهارت کامل در عیب یابی و نشتی یابی و تعمیر در سیستم های CNG و LPG
 • مهارت کامل در نصب سیستم گازسوز خودروهای CNG و LPG
 • مهارت کامل در عیب یابی و تعمیر سیستم گازسوز خودرو

مزیت‌های آموزشگاه پایتخت فناوری برای شما

مجوز فعالیت

مجوز فعالیت دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای

مدرک فنی و حرفه ای اعطا مدرک معتبر بین المللی

دوره های عملی

دوره های عملی برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی

پشتیبانی پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد

اساتید با تجربه اساتید با تجربه در صنعت

دسترسی سریع

دسترسی آسان نزدیک بودن آموزشگاه به وسایل حمل و نقل عمومی و خوابگاه

هزینه دوره نصب و تعمیر CNG و LPG

آموزش نصب و تعمیر سیستم گاز سوز خودرو هزینه دوره: 5/000/000 هزینه با تخفیف: 3/500/000 دوره خصوصی: 6/000/000

سوالات متداول دوره نصب و تعمیر سیستم CNG و LPG

به طور کلی برای شرکت در دوره آموزشی نصب و تعمیر سیستم گازسوز خودرو پیش نیاز خاصی لازم نیست و کارآموز میتواند با توجه به علاقه و مشاهده سرفصل ها در دوره شرکت کند.

بله. در پایتخت فناوری تلاش بر این است مباحثی به کارآموزان یاد داده شود که با یادگیری آن ها بتوانند سریعا وارد بازار کار شوند و از آن کسب درآمد کنند. پس جای هیچ نگرانی ندارد و شما می توانید در بازار کار مربوطه فعالیت داشته باشید.

بله پس از تمام شدن کلاس، مدرکی از طرف خود آموزشگاه پایتخت فناوری که دارای اعتبار هست، به شما داده می شود. سپس، در آزمون فنی حرفه ای شرکت می کنید و در صورت قبولی مدرک فنی حرفه ای به شما داده می شود.

به صورت عملی می باشد چرا که کاراموزان باید خودشان تمامی مباحث آموزشی را یکبار به صورت عملی انجام دهند تا بتوانند کار را یاد بگیرند.

خیر. شما در هر سطح علمی که باشید می توانید در این دوره شرکت کنید و مدرک فنی بگیرید.

درآمد این رشته بسیار خوب است و به طور تقریبی می توان گفت سه تا پنج برابر اداره کار می باشد. این مبلغ بسته به فعالیت های فرد می تواند بیشتر نیز شود.

معرفی جامع دوره نصب و تعمیر CNG و LPG خودرو

هزینه های گزاف استفاده از بنزین رانندگان و صاحبان اتوموبیل را برآن کرده است تا اتوموبیل های خود را از حالت بنزینی به حالت مصرف گاز سوز دربیاورند. گازهای CNG و LNG دو گاز طبیعی ای هستند که بسیاری از مالکان با تغییر وضعیت اتوموبیل خود مصرف سوخت اتوموبیل خود را از بنزین به این گاز ها تغییر می دهند.

نصب ابزار آلات مورد نیاز بر روی اتوموبیل برای تبدیل مصرف سوخت خودرو نیاز به در بر داشتن تخصص وِزه ی نصب و تعمیر دارد. بنابراین اموزشگاه پایتخت فناوری تصمیم به برگزاری دوره ای گرفته است که در ان تکنسین های مخصوص این حرفه را به خود جذب کرده تا زیر نظر اساتید صاحب نظر در این حوزه دانش کافی را کسب کرده و برای ورود به دنیای کاردر این زمینه آمادگی های لازم را دریافت کنند.

ما آموزش و آموزش نصب و تعمیر CNG یا LPG را برای مکانیک ها، تکنسین ها و دانشجویان و کاراموزان رشته های برقی، فارغ التحصیلان، و حتی رانندگان و هر کسی که می خواهد در این بخش در حال رشد ما مهارت بیاموزد، شغل ایجاد کند یا کسب و کار راه اندازی کند، پیشنهاد میکنیم.

فراتر از آموزش مقدماتی، برنامه ما مهارت های فنی، ایمنی و پشتیبانی مداوم را برای موفقیت نیاز دارد. به عنوان بخشی از برنامه آموزشی ما، از کارآموزان انتظار می رود نصب و کالیبراسیون را روی 10 مدل مختلف خودرو انجام دهند تا به عنوان یک نصب کننده اتوماتیک گاز مجاز شناخته شوند. همچنین، ما برای کمک به کارآموزان برای درک بهتر گاز طبیعی و بازار CNG یا LNG در سراسر جهان، آموزش های تجاری و اداری را نیز ارائه می دهیم.

چرا باید اتوموبیل ها گاز سوز شوند؟

برنامه شهرهای پاک با حمایت از اقدامات محلی برای کاهش استفاده از نفت در حمل و نقل، امنیت اقتصادی، زیست محیطی و انرژی کشور را پیش می برد. ما ابزارها، داده ها و کمک های فنی وسایل نقلیه با تکنولوژی پیشرفته مانند هیبریدی و همه وسایل نقلیه الکتریکی را در این دوره به کار برده ایم تا علاقه مندان و افراد مستعد در این حوزه را جذب کرده و برای ورود ان ها به بازار کار در زمینه گازهای CNG یا LNG شرایط مناسب را فراهم اوریم.

در آموزشگاه پایتخت فناوری تمامی این المان ها گرد هم آمده اند تا مهندسانی مجرب و باسواد تربیت شده و برای ورود به بازار کار تمامی امادگی های لازم به ان ها داده میشود.

رویکرد کلی دوره ی آموزشی نصب و تعمیر LPG و CNG چیست؟

این دوره نتایج عملکرد مورد نیاز برای نصب تجهیزات کنترل الکتریکی گاز مایع (LPG) ، گاز طبیعی فشرده (CNG) و گاز طبیعی مایع (LNG) را توصیف می کند. این دوره شامل شناسایی و تأیید نیازهای کار، آماده سازی برای کار، نصب تجهیزات کنترل الکتریکی LPG ، CNG یا LNG ، آزمایش تجهیزات نصب شده و تکمیل مراحل نهایی کار، از جمله تمیز کردن و مستندات است.

این دوره مربوط به کسانی است که در صنعت تعمیر و نگهداری خودرو کار می کنند. تجهیزات کنترل الکتریکی سیستم سوخت گاز شامل تجهیزات ماشین آلات کشاورزی، لیفتراک، وسایل نقلیه سنگین تجاری، وسایل نقلیه سبک یا ماشین های کارخانه سیار است.

این آموزش که برای مهندسان طراحی، تکنسین های نصب و تیم های تضمین کیفیت در نظر گرفته شده است، آموزش و یادگیری جامع لازم برای طراحی و نصب سیستم های سوخت CNG و LPG را فراهم می کند که مطابق با همه کدهای ایمنی و استانداردهای قابل اجرا است.

این دوره در مورد کلیه اجزای سیستم سوخت CNG و LPG عملکرد آنها و همچنین نحوه درمان سیلندرهای CNG و LPG در طی مراحل نصب سیستم سوخت و همچنین ارزیابی آسیب احتمالی که ممکن است قبل یا هنگام نصب رخ دهد، به دانشجویان آموزش می دهد. تأکید ویژه بر درک صحیح و به کارگیری کدها و استانداردهای حاکم بر نصب سیستم سوخت CNG و LPG است.

چه کسی باید در این دوره شرکت کند ؟

به طور کلی نمیتوان حضور در این دوره را محدود به افرادی با شرایط خاصی کرد. شما برای شرکت در این دوره نیاز به ارائه ی مدارک دانشگاهی یا پیش نیازهایی که قبلا گذرانده اید ندارید. شما می توانید یک شاگرد مکانیک با اند سواد درمورد حوزه های مکانیکی باشید و از طرفی می توانید یک دانش آموخته با مدارک دانشگاهی باشید.

بنابراین برای شرکت دراین دوره نمیتوان محدودیت ها و ضوابط ویژه ای را درنظر گرفت اما به طور کلی بای افرادی که پیش زمینه هایی در زمینه ی حوزه های مکانیکی دارند که در لیست زیر به چند گروه از انان اشاره شده است؛ میتوانیم این دوره را به عنوان برگ برنده ی تمامی دوره ها و مطالبی که تا کنون اموزش دیده اند تلقی کنیم.

 • مکانیک ها و تکنسین های برق
 • علاقه مندان به یادگیری علوم مکانیکی و خودرو
 • دانش آموخته گان رشته های برقی و مکانیکی
 • تولید کنندگان سیستم سوخت CNG و LPG
 • تولیدکنندگان خودروهای سنگین
 • SVM های سبک وزن
 • مهندسان طراحی سیستم سوخت CNG و LPG
 • تکنسین های نصب سیستم سوخت CNG و LPG
 • تیم های تضمین کیفیت

هدف ازبرگزاری دوره نصب و تعمیر CNG و LPG چیست؟

هدف اصلی این آموزش ریشه کن کردن اقدامات غیرحرفه ای و غیرقانونی اتوگاز است که در سراسر ایران در جریان است. به رانندگان توصیه می شود وسایل نقلیه خود را فقط در کارگاههای دارای گواهینامه با نصب حرفه ای، سیستمهای استاندارد و ابزار و تجهیزات مناسب تبدیل کنند. این برای اطمینان از ایمنی رانندگان و غنا به طور کلی است. شما مهارت و دانش لازم در مورد الزامات اساسی ایمنی را برای نصب، سرویس و تعمیر سیستم های CNG و LPG خودرو در صنعت خرده فروشی، سرویس و تعمیر خودرو کسب خواهید کرد.

گسترش ابعاد کارآفرینی در کشور و ایجاد شرایط جدید شغلی برای علاقه مندان به این حوزه از اصلی ترین اهداف آموزشگاه پایتخت فناوری بوده و آنچه ما از کاراموزان خود میخواهیم نیز این است که پس از اخذ مدرک سریعا برای ورود به بازار کار امادگی ها و مهارت های کسب شده خود در این دوره را به چالش بکشند.

سرفصل های آموزشی این دوره شامل چه مواردی می باشد ؟

 • توصیف ویژگی ها خصوصیات گاز طبیعی
 • شناسایی تفاوت بین گاز طبیعی، بنزین و سوخت های دیزل
 • توصیف تمام اجزای اصلی سیستم سوخت CNG با فشار کم و فشار بالا را شناسایی کنید. ویژگی های ایمنی و عملکرد آنها
 • شناسایی و اعمال کلیه کدهای نصب و استانداردهای قابل اجرا را در طراحی و نصب سیستم های سوخت CNG
 • آشنایی با تجهیزات ایستگاه های سوخت CNG و دستگاه های ایمنی
 • آشنایی با نحوه ارزیابی آسیب به سیلندرهای CNG و همچنین علل، انواع و میزان آسیب دیدگی
 • تعیین نیازهای شغلی از طریق دستورالعمل های محل کار
 • تفسیر اطلاعات نصب و راه اندازی تجهیزات کنترل برق منبع
 • انتخاب گزینه های نصب مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند و متناسب با شرایط
 • مدیریت خطرات مرتبط با کار شناسایی شده و خطرات
 • انتخاب و بررسی ابزار، تجهیزات و مواد برای قابلیت سرویس
 • عسب یابی و بررسی تجهیزات کنترل برق برای کاربرد صحیح و اجزای سازنده
 • نحوه نصب و تعمیر اجزای تجهیزات کنترل برق با توجه به رویه های محل کار، مشخصات سازنده، الزامات ایمنی و زیست محیطی و استانداردهای مربوطه ایران و بدون آسیب رساندن به قطعات یا سیستم ها
 • آزمایش تجهیزات کنترل الکتریکی نصب شده برای عملکرد صحیح و تنظیمات مورد نیاز با توجه به مشخصات تولید کننده، روش های محل کار، الزامات ایمنی و استانداردهای مربوطه ایران
 • بازرسی نهایی برای اطمینان از انتظارات در محل کار و ارائه سیستم آماده استفاده
 • روش های بررسی و نگه داری ابزار و تجهیزات با توجه به رویه های محل کار
 • گاز طبیعی
 • کدهای سیستم سوخت CNG و بررسی اجمالی استانداردها
 • اجزای سیستم سوخت CNG
 • مخازن سوخت
 • شیرهای کنترل ثانویه
 • سیستم سوخت گیری
 • سیلندرها و محافظ ها
 • شیرهای سیلندر، PRD ها و خطوط تهویه
 • شیرهای جداسازی سیستم سوخت
 • فیلترهای ادغام فشار بالا
 • سلونوئیدهای سوخت Shutoff
 • فشار سنجها
 • تنظیم کننده های فشار
 • خطوط سوخت
 • برای سیم کشی برق
 • سیستم های سوخت موتور CNG
 • الزامات برچسب گذاری
 • آنچه نصب کنندگان باید در مورد کارکرد و آسیب سیلندر CNG بدانند

در این دوره چه امکاناتی در اختیار فراگیران و کارآموزان قرار خواهد گرفت ؟

 • محل کار تعمیر خودرو یا محل کار شبیه سازی شده
 • دستورالعمل های محل کار
 • AS / NZS 2739سیستم های سوخت گاز طبیعی (NG) برای موتورهای خودرو
 • AS / NZS 1425 LPسیستم های سوخت گازی برای موتور خودرو
 • مشخصات سازنده برای سیستم های LPG ، CNG یا LNG خودرو
 • یک قطعه از تجهیزات کنترل الکتریکی LPG ، CNG یا LNG که نیاز به نصب دارند
 • تجهیزات آزمایش برای تجهیزات ک نترل الکتریکی LPG ، CNG یا LNG
 • ابزار، تجهیزات و مواد برای نصب تجهیزات کنترل الکتریکی LPG ، CNG یا LNG.

در انتهای دوره شرکت کنندگان درمورد مسائل زیر به دانش و آگاهی مورد نیاز خواهند رسید :

 • الزامات بهداشت و ایمنی کار (WHS) و بهداشت و ایمنی شغلی (OHS) مربوط به نصب تجهیزات کنترل الکتریکی LPG، CNG و LNG
 • کار با گاز بسیار سرد و قابل اشتعال
 • جلوگیری از احتراق گاز قابل اشتعال هنگام کار بر روی سیستم های الکتریکی
 • الزامات زیست محیطی، از جمله روشهای جلوگیری از اتلاف گاز به جو
 • الزامات استانداردهای استرالیا در مورد نصب تجهیزات کنترل الکتریکی LPG، CNG و LNG
 • AS / NZS 2739سیستم های سوخت گاز طبیعی (NG) برای موتورهای خودرو
 • AS / NZS 1425 LPسیستم های سوخت گازی برای موتورهای خودرو
 • خواص گازهای LP، CN و LN – سایپرز، باشگاه دانش
 • اصول عملکرد تجهیزات کنترل الکتریکی LPG، CNG و LNG
 • روشهای آزمایش پس از نصب تجهیزات کنترل الکتریکی LPG ، CNG و LNG ، از جمله ترمیم سوخت و تجزیه و تحلیل گازهای خروجی.

بازار کار نصب و تعمیر LPG و CNG خودرو در ایران چگونه است ؟

افزایش سرمایه گذاری های دولت های سراسر جهان برای توسعه زیرساخت های CNG و LPG و مشوق های ارائه شده به خریداران، فرصت هایی را برای تکنسین های این حرفه ها ایجاد می کند تا جریان درآمد و حضور جغرافیایی خود را گسترش دهند. پیش بینی می شود بازار صنایع خودروهای گازسوز درایران به دلیل تقاضای زیاد برای وسایل نقلیه مقرون به صرفه و کم آلاینده، رشد مداومی را تجربه کند.

هزینه عملیاتی خودروهای C NG و LPG در مقایسه با خودروهای نفتی بسیار کمتر است. امروزه که قیمت بنزین به دلیل افزایش تقاضا و ذخایر کمتری در حال افزایش است، سوخت های جایگزین مانند CNG و LPG از نظر اقتصادی به ویژه برای افرادی که بیشتر رانندگی می کنند، مقرون به صرفه است. این به این دلیل است که هزینه اولیه CNG یا LPG به راحتی با مقدار پس انداز طی چند سال بسته به میزان رانندگی کاربر وسیله نقلیه خود، تأمین می شود.

قیمت های نفت در طول سال ها به شدت افزایش یافته است، با این حال قیمت سی ان جی و ال پی جی با مقدار بسیار کمتری افزایش یافته است. این ممکن است یکی از مهمترین عوامل افزایش سهم بازار وسایل نقلیه CNG و LPG در آینده باشد. یک وسیله نقلیه CNG می تواند حدود 21 کیلومتر / کیلوگرم سوخت رانندگی کند در حالی که دیزل می تواند حدود 17 کیلومتر در لیتر حرکت کند در حالی که می توان از بنزین به طور متوسط 15 کیلومتر در لیتر استفاده کرد.

بنابراین، وسایل نقلیه CNG و LPG می توانند خیلی بیشتر در پایین تر رانندگی کنند هزینه در نتیجه هزینه های وسایل نقلیه را کاهش می دهد.

همه ی این فکت ها و دلالیل می توانند دست به دست هم دهند تا نیاز بازار به افزایش خودروهای گازسوز را بیشتر نند. بنابراین افرادی که خودرهای غیرگازسوز دارند نیز تمایل بیشتری برای تبدیل خودروهایشان به حالت گازسوز پیدا میکنند.

شما به عنوان یک تکنسین ماهر که میتوانید این تعمیرات و نصب را انجام دهید حتی یک روز هم بدون مشتری نخواهید بود و می توانید به تمامی خودروهای داخل خیابان به چشم یک مشتری پروپا قرص که حاضر هستند برای تغییر وضعیت اتوموبیلشان و انجان تعمیرهای لازم هزینه پرداخت کنند، نگاه کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاه ها

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02166577378
02166577378
WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟