آموزش ساخت تابلو روان

تابلوهای روان نوعی تابلو تبلیغاتی هستند که با LED ساخته می شوند از جمله موارد کاربرد آنها می توان به تلویزیون های شهری اشاره نمود آموزش ساخت تابلو روان در آموزشگاه پایتخت فناوری به صورت تئوری و عملی برگزار می شود و کارآموزان با تمامی قطعات سخت افزاری و نرم افزارهای تابلو روان آشنا می شوند و در طول دوره خود تابلوهای معمولی و رنگی را مونتاژ و برنامه نویسی خواهند کرد و همچنین آموزش ساخت تابلو LED روان و ثابت به صورت عملی می باشد این تابلوها در تبلیغات بسیار مورد توجه بوده و از آنها استفاده می شود. دوره ساخت تابلو ثابت LED بطور کامل و با بهترین کیفیت در آموزشگاه پایتخت فناوری برگزار می شود و در پایان دوره به کارآموزان گواهینامه مهارت ارائه خواهد شد.

 • طول مدت این دوره 8 ساعت آموزش تئوری و عملی میباشد که بیش از 80% از این زمان به صورت کاملاً عملی خواهد بود.
 • دوره آموزش تخصصی ساخت تابلو روان و ثابت ال ای دی از صفر و مباحث ابتدایی شروع شده و تا پیشرفته ترین مباحث آن مطرح به صورت آموزش تئوری و عملی تحت نظر اساتید مجرب حوزه برق و برق الکترونیک در 2 بخش مجزا برای آموزش ساخت تابلو روان ال ای دی و آموزش تابلو ثابت ال ای دی برگزار میشود.
 • کلاس های عملی در کارگاه های کاملاً مجهز به تجهیزات تخصصی برای ساخت و طراحی تابلو روان و ثابت LED و کسب تجربه های 100% عملی و واقعی در ساخت تابلو ال ای دی به صورت پروژه محور برگزار میگردد.
 • شرکت کنندگان میتوانند از خدمات رایگان آموزشگاه پایتخت فناوری از جمله پشتیبانی نامحدود و مشاوره جهت ورود موفق به بازار کار و راه اندازی کسب و کار شخصی استفاده نمایند.
 • پس از اتمام دوره شرکت کنندگان مدرک فنی حرفه ای آموزشگاه را دریافت میکنند تا با استفاده از آن برای استخدام در شرکت های معتبر، مهاجرت و دریافت پروانه کسب برای راه اندازی کسب و کار در حوزه ساخت و طراحی تابلو های ال ای دی روان به صورت قانونی و معتبر توانایی اقدام را داشته باشند.
 • این دوره تخصصی همانند دیگر دوره های آموزشی برگزار شده در آموزشگاه پایتخت فناوری مثل : آموزش برق ساختمان ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش طراحی برد الکترونیکی و … از صفر تا صد از مباحث ابتدایی و پیشرفته را در بر میگیرد و به صورت حضوری در گارگاه مجهز برگزار میشود.
 • 30 درصد تخفیف در هزینه دوره ساخت تابلو روان برای مدت محدود برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است.

سرفصلهای آموزش ساخت تابلو روان و ثابت

logo gold مطالب دوره ساخت تابلو روان

آموزش قطعه شناسی و معرفی کلی تابلوهای روان

آموزش و معرفی ماژول های تک رنگ در ساخت تابلو روان

آموزش و معرفی ماژول های سه رنگ در ساخت تابلو روان

آموزش و معرفی ماژول های فول رنگ تلویزیون شهری

آموزش نصب ماژول های داخل فریم

آموزش آب بند گردن ماژولها برای مناطقی که تحت رطوبط هستند

آموزش نصب کابلهای فلت و اتصال آنها بین ماژولها

آموزش سیم کشی تغذیه ماژول ها و مخاسبات مربوطه

آموزش نصب ترانس مرکزی و نحوه انتخاب و محاسبات آن برای هر نوع تابلو روان

آموزش نصب Main Board بر روی تابلو روان

آموزش نحوه محاسبات Main Board ها و انتخاب برای انواع تابلو های رنگی و معمولی

آموزش برنامه ریزی Main Board از طریق کامپیوتر

آموزش نرم افزارهای مربوط به برنامه نویسی تابلو های روان معمولی

آموزش نرم افزارهای مربوط به برنامه نویسیی تابلو های Full Color

آموزش نحوه نوشتن Txt در تابلو های روان

آموزش نحوه گذاشتن انیمیشن در تابلو روان

آموزش پارتیشن بندی برنامه های تابلو روان

آموزش نحوه برنامه دادن به تابلو روان

آموزش نحوه تعویض برنامه تابو روان از طریق کابل LANE

آموزش نصب و مونتاژ تابلو روان در شرایط مختلف

آموزش حرفه ای برنامه ریزی تابلو روان برای جلب توجه بیشتر

آموزش افکت دادن، انیمیشن گذاری و گذاشتن عکس در تابلو روان

نمایش بیشتر
logo gold مطالب آموزش ساخت تابلو LED ثابت

آموزش قدم به قدم ساخت تابلو ثابت ال ای دی

آموزش مقدماتی الکترونیک و شناخت LEDها

آموزش محاسبات مربوط چیدمان LEDها

آموزش لحیم کاری LEDهای ثابت

آموزش محاسبات ولتاژ و جریان LED

آموزش تشخیص پایه مثبت و منفی و سری کردن LEDها

آموزش نصب Main Board بر روی ledها

آموزش برنامه دادن به main board

آموزش نحوه محاسبات مقاومت در ledها

آموزش طراحی فلکسی

آموزش کنترل جریان برای آسب ندیدن ledها توسط مقاومت

آموش کار با دستگاه Led Tester

آموزش نصب منبع 12v و محاسبات مربوط به آن

آموزش پایه سازی و مونتاژ نهایی

 

نمایش بیشتر
چرا پایتخت فناوری؟
مجوز فعالیت مجوز فعالیت

دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای مدرک فنی و حرفه ای

معرفی هنرجویان به فنی و حرفه ای جهت اخذ مدرک

دوره های عملی دوره های عملی

برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی پشتیبانی

پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد سرفصل های استاندارد

سرفصل های آموزشی مطابق با سازمان فنی و حرفه ای

دسترسی سریع دسترسی سریع

دسترسی مناسب محل آموزشگاه برای تردد کار آموزان

رزرو کلاس / مشاوره

آنچه که در کلاس ساخت تابلو روان و ثابت می آموزید :

 • مهارت کامل در تجهیزات مختلف پنل روان
 • مهارت کامل در اصول مونتاژ تخته صاف
 • مهارت کامل در ساخت پنل های تک رنگ صاف
 • مهارت کامل در ساخت پنل های سه رنگ و تمام رنگ (تلویزیون شهری)
 • مهارت کامل در کار با نرم افزارهای تخصصی تابلو روان
 • مهارت کامل در سرویس و تعمیر بردهای الکترونیکی از پیش نصب شده

مشاوره رایگان

هزینه دوره ساخت تابلو روان و ثابت

آموزش تابلو روان
هزینه دوره: 1/145/000
هزینه با تخفیف: 800/000
دوره خصوصی: 1/400/000
آموزش تابلو LED ثابت
هزینه دوره: 290/000
هزینه با تخفیف: 200/000
دوره خصوصی: 500/000

سوالات متداول دوره آموزش ساخت تابلو روان

این دوره 8 ساعت می باشد که حدود دو هفته زمان می برد.

این کلاس به گونه ای برنامه ریزی شده که حدود 80 درصدش به صورت عملی برگزار می شود. مابقی به صورت تئوری.

بله دوره ساخت تابلو روان مطابق با نیاز بازار کار تدریس می شود و شما می توانید به راحتی وارد بازار کار شوید.

برای کارآموزان شهرستان کلاس های فشرده وجود دارد که کارآموزان هر روز پشت سرهم برای کلاس ها تشریف می آورند(مدت زمان و شهریه و سرفصل های کلاس های فشرده هیچ فرقی با دوره عادی ندارد فقط کارآموزان به جای اینکه سه روز در هفته برای کلاس تشریف بیارن هر روز برای کلاس تشریف میارن)

بله،کارآموزان شهرستان می توانند در خوابگاه مستقر شوند(خوابگاه فاصله کمی با آموزشگاه داشته و کارآموزان می توانند این مسیر را پیاده طی کنند و هزینه برای یک ما مبلغ 300000تومان الی 500000تومان می باشد و برای یک شب 25000 تومان الی 45000 تومان بسته به اتاقی که انتخاب می شود)

آموزشگاه پایتخت فناوری زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارد،پس از دوره کارآموزان از طریق پورتال آموزشگاه به فنی و حرفه ای معرفی می شوند و پس از قبولی در آزمون های تئوری و عملی برای آن ها گواهینامه مهارتی صادر می شود که این گواهینامه بین المللی هست و در سایر کشورها هم معتبر می باشد.

آموزش کامل ساخت و مونتاژ تابلو روان

تابلو روان یکی از تجهیزاتی است که برای تبلیغات و اطلاع رسانی استفاده می شود. از مغازه های لباس فروشی کوچک گرفته تا فروشگاه ها، بانک ها و تلویزیون های شهری، همه از تابلو روان استفده می کنند. ساختار تابلو روان تشکیل شده از ماژول هایی است که ابعاد 16*32 دارند. مجموعه ای از این ماژول ها در کنار هم، یک تابلو روان را تشکیل می دهند. این ماژول ها می توانند تک رنگ باشند مثلا قرمز. همچنین می توانند طیف رنگی گسترده تری داشته باشند که به اصطلاح به آن ها فول کالر گفته می شود.

برای نمایش متن یا تصویری که قرار است روی تابلو دیده شود، نیاز است تا برنامه نویسی روی آی سی ها یا 7-segment صورت گیرد. معمولا برنامه نویسان با استفاده از نرم افزارهای Avr یا کد ویژن، این کار را انجام می دهند.

کار با تابلوهای روان جذابیت زیادی دارد و افراد زیادی مشتاق به یادگیری مهارت های مربوط به آن هستند. آموزشگاه پایتخت فناوری با برگزاری دوره آموزش ساخت تابلو روان به صورت کامل مراحل ساخت و مونتاژ تابلو led روان و ثابت را آموزش می دهد. اگر علاقه مند به این حرفه هستید، شرکت در این کلاس را از دست ندهید.

آموزش صفر تا صد مونتاژ تابلو ثابت LED

برای مونتاژ کردن تابلو ثابت LED مراحلی وجود دارد که در دوره ساخت تابلو روان با تمام آن ها آشنا خواهید شد. اگر بخواهیم به صورت مختصر به مراحل آن اشاره می توانیم به صورت زیر بنویسیم:

اول از همه فاز طراحی را پیش رو داریم؛ که با استفاده از یکی از نرم افزارها مانند کورل می توان آن را انجام داد. اصولا در این مرحله فونت نمایشی و ترتیب و چیدمان LED ها مشخص می شود.

در مرحله بعد نوبت به چاپ طرح کشیده شده روی صفحه پلکسی یا mdf توسط دستگاه لیزر می رسد. بعد از چاپ طرح را برش می دهند و سوراخ کاری را روی آن پیاده می کنند.

در مرحله سوم با استفاده از ابزاری مثل led، مقاومت، سیم تلفن، سیم لحیم، منبع تغذیه و دیگر لوازم مانند فلاشر و کف چین، باید کار مونتاژ را آغاز کرد. در واقع هدف اصلی این مرحله، برقراری اتصال بین ال ای دی ها و مقاومت هاست. برای هر سه تا پنج ال ای دی، به یک مقاومت نیاز است. جزئیات روش کار در کلاس آموزشی به شما آموزش داده می شود.

بعد از طی مراحل بالا، که به صورت بسیار مختصر نوشته شده اند، تابلو را نصب می کنند.

آموزش آنلاین و مجازی تابلو روان

در عصر جاری، دیگر نیاز نیست برای یادگیری یک مهارت حتما مسافت های کوتاه و بلند را طی کنید، هزینه جابجا شدن بدهید یا سفر کنید؛ کافیست در یک دوره مجازی شرکت کرده و مدرک آن دوره را نیز دریافت کنید. و در ادامه با آموزش هایی که دیده اید و مدرکی که گرفته اید، می توانید وارد بازار کار شوید.

آموزشگاه پایتخت فناوری مجری برگزاری دوره های آنلاین در رشته های مختلف است. یکی از این کلاس ها، دوره آنلاین آموزش ساخت تابلو روان است. ویدئوهای آموزشی این دوره با بهترین کیفیت فیلمبرداری و تدوین شده و در اختیار کارآموزان قرار داده می شود.

شما به عنوان کارآموز می توانید تک تک مهارت ها را همزمان با ویدئو ببینید و یاد بگیرید. با این وجود در انتهای دوره بنا به درخواست شما دو جلسه حضوری رفع اشکال با استاد برایتان برگزار می شود.

همچنین بعد از اتمام جلسات، آموزشگاه مدرک فنی دو زبانه و قابل استعلام به شما می دهد. همچنین می توانید در آزمون مدرک رسمی فنی و حرفه ای شرکت کنید و این گواهینامه معتبر را نیز بگیرید. با استفاده از این مدارک می توانید درخواست جواز کسب کنید و به صورت مستقل یک مغازه بزنید و کارتان را شروع کنید.

آموزش مونتاژ و ساخت تابلو روان تک رنگ و فول کالر

همانطور که پیش تر گفته شد، ماژول های تابلو روان، تک رنگ یا فول کالر هستند. برای مونتاژ برخی از این ماژول ها از روش دیپ استفاده می کنند و برای برخی دیگر از قطعات smd. البته که روش smd به خاطر کوچک بودن پیکسل ها، باعث می شود متن یا تصویر وضوخ بیشتر داشته باشند.

در دوره آموزش ساخت تابلو روان در آموزشگاه پایتخت فناوری انواع ماژول های تک رنگ، سه رنگ و RGB یا فول کالر، نصب و سیم کشی آن ها به صورت کامل صحبت می شود.

عموما از تابلو روان فول کالر به خاطر ویژگی هایی مانند زاویه دید بزرگتر، شدت نور مناسب و تراکم بالا که همه آن ها به وضوح بیشتر کمک می کنند، در تلویزیون های شهری استفاده می کنند.

از تابلوهای تک رنگ، قرمز، سبز یا سفید نیز در کاربردهای دیگر مثلا رستوران ها، فروشگاه های کوچک و … استفاده می شود که به وفور در سطح شهر مشاهده می شوند.

آموزش نرم افزار تابلو روان

تابلوهای ال ای دی که در دو دسته روان و ثابت می توان آن ها را تقسیم کرد، جایگزینی بسیار خوب برای بنرها، تابلوهای نئون، فلکس و … هستند. این تابلوها که هدف اصلی از آن ها نمایش است، اجزا و قطعات مختلفی دارند که اصلی ترین آن ها دیودهای نورانی یا همان LED ها هستند. برای ساخت و تولید تابلو روان از نرم افزارهای مختلفی می توان استفاده کرد.

تعداد بالای این نرم افزارها دلیل بر این نیست که همه می توانند با داشتن یک نرم افزار یک تابلوی ال ای دی روان یا ثابت طراحی کرده و بسازند.

بلکه شما نیاز دارید به صورت کامل کار با نرم افزار را بیاموزید و در عمل پیاده کنید. در دوره آموزش ساخت تابلو روان آموزشگاه پایتخت فناوری، پک کامل نرم افزارهای مربوط به طراحی و ساخت تابلو روان به کارآموزان داده می شود و به صورت عملی تمام مراحل آموز ش داده می شود.

برای کسب اطلاعات دقیق از آخرین دوره ها و زمان برگزاری آن ها، می توانید با شماره 02166577378 تماس بگیرید.

دیدگاه ها
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسن مروتی
5 سال قبل

با سلام
اگر امکانش هست درباره دوره تلوزیون شهری هم توضیحات بدهید که این دوره به چه شکلی وبا چه مین بوردی انجام میشود.

سرفلاح
5 سال قبل

تلویزیون شهری هم آموزش میدین؟

paytakht admin
پاسخ به  سرفلاح
5 سال قبل

با سلام و درود
بله تلویزیون شهری هم آموزش داده میشه.
موفق و موید باشید.

02166577378
02166577378