آموزش آشپزی

در دوره آموزش آشپزی عمومی آموزشگاه پایتخت فناوری، شما زیر نظر اساتید با تجربه و آشپز های حرفه ای، فوت و فن های به روز آشپزی ایرانی و طبخ انواع غذا های ایرانی را از مقدماتی تا پیشرفته یاد می گیرید. این دوره به مدت زمان 60 ساعت در قالب کلاس های آموزش صفر تا صد پخت و سرو انواع غذا های ایرانی بدون نیاز به گذراندن پیش نیاز تشکیل می شود و تمام علاقه مندان از نوجوانان گرفته تا کمک آشپز ها می توانند نسبت به ثبت نام در این دوره اقدام کنند.

آشپزی، هنری فراتر از ترکیب مواد و پخت غذا می باشد. این هنر موجب شده است تا ملت ها و کشور های مختلف، تجربیات نسل های قدیمی خود را در قالب فرهنگ پخت غذا های محلی خود را به جهانیان نشان دهند.

در دنیای آشپزی، هیچ حد و مرزی وجود ندارد. هر روز، طعم ها و تکنیک های جدیدی کشف می شوند و افق های تازه ای به روی این هنر بی انتها گشوده می شوند. داشتن استعداد ذاتی برای پخت بهتر انواع غذا ها غیر قابل انکار است. اما باید توجه داشت که هنر آشپزی، یک مهارت اکتسابی است و باید اصول و نکات استاندارد آن توسط افراد متخصص و حرفه ای به افراد تدریس شود.

به همین دلیل ما در آموزشگاه پایتخت فناوری، یک دوره آموزش آشپزی عمومی برای علاقه مندان به این هنر محبوب برگزار می کنیم. شرکت کنندگان در این کلاس مهارت های پخت انواع غذا های ایرانی را به صورت مرحله به مرحله یاد می گیرند. ما کارگاه های عملی مجهز به انواع ابزار ها و تجهیزات به روز آشپزی را فراهم کرده ایم تا شرکت کنندگان بتوانند فوت و فن های آشپزی خانگی را به طور دستی تمرین کرده و قلق های آشپزی را به طور تجربی یاد بگیرند. شرکت کنندگان در این کلاس ها با نحوه پخت انواع غذا های ایرانی از انواع سالاد و پیش غذا گرفته تا انواع خورشت های محبوب ایرانی آشنا شده و می توانند مدل های متنوع دسر را آماده و تزئین کنند.

با توجه به این که بازار کار رشته آشپزی پر رونق بوده و روز به روز گسترده تر می شود، برای اثبات توانایی های خود لازم است علاوه بر مهارت های عملی، مدرک معتبری را در رزومه خود داشته باشید تا بتوانید روند استخدام خود را سریع تر پیگیری کرده یا حتی کسب و کار خود را راه اندازی کنید. به همین علت، آموزشگاه پایتخت فناوری به کسانی که بتوانند پس از پایان کلاس ها، در آزمون های کتبی و عملی نمرات حد نصاب را کسب نماینند، گواهینامه بین المللی را از سوی سازمان فنی و حرفه ای اهدا می کند. این گواهینامه شناخته شده ترین مدرک آشپزی در کشور بوده و قابل ترجمه می باشد.

ویدیو معرفی آموزش صفر تا صد آشپزی

آموزش آشپزی ایرانی
آموزش غذاهای ایرانی
آموزش انواع غذاهای ایرانی

سرفصل های دوره آشپزی فنی و حرفه ای

 • آشنایی با نحوه نگهداری مواد اولیه مورد نیاز برای هر دستور پخت غذایی
 • بررسی چگونگی تهیه مواد اولیه با توجه به رسپی پخت غذا
 • معرفی روش های مختلف پخت
 • شناخت انواع عصاره مورد نیاز برای غلظت بیشتر غذا ها
 • آموزش تهیه انواع سس های سرد و گرم
 • آشنایی با مراحل پخت انواع سوپ و آش
 • آموزش دستورالعمل انواع چلو برنج سفید مجلسی (کته و پلو)
 • بررسی اصول مهم در پخت انواع خورشت ها
 • یادگیری اصول پخت غذا های سنتی محبوب مانند حلیم بادمجان، کوکو، دلمه، کوفته، شامی، کوفته تبریزی و غیره
 • آشنایی با مراحل پخت غذا های گوشتی بین المللی مانند مرغ گالانتین، استیک، رتی فیله، کیوسکی، ژیگو و غیره
 • بررسی اصول تهیه غذا های خمیری
 • آموزش تهیه انواع سالاد
 • یادگیری تهیه انواع اردور مانند اردور کاناپ، کوکتل میگو و پوره
 • آشنایی با مراحل تهیه انواع سوفله
 • بررسی اصول تهیه انواع رولت ها
 • یادگیری تهیه مدل های مختلف نودل
 • آموزش تهیه و سرو انواع پاستا های ایتالیایی
 • شناخت اصول تهیه دسر و تزئین آن ها
 • آموزش اصول آماده سازی میز های غذا خوری در مهمانی ها و رستوران ها
 • معرفی روش های جذاب تزئین غذا قبل از سرو
نمایش بیشتر

رزرو کلاس / مشاوره

فرم مشاوره رایگان

"*" indicates required fields

نمایش بیشتر

آنچه در کلاس آموزش آشپزی می آموزید:

 • مهارت تهیه و نگهداری مواد اولیه مورد نیاز برای پخت غذا های مختلف
 • مهارت تهیه انواع سس و عصاره های متنوع
 • مهارت پخت انواع غذا های سنتی و خورشت ها
 • مهارت درست کردن انواع سالاد و پیش غذا
 • مهارت سرو انواع پاستا
 • مهارت تهیه مدل های متنوع دسر
 • مهارت تزئین و سرو انواع غذا های محبوب
 • مهارت آماده کردن میز و سفره آرایی

مزیت‌های آموزشگاه پایتخت فناوری برای شما

مجوز فعالیت

مجوز فعالیت دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای

مدرک فنی و حرفه ای اعطا مدرک معتبر بین المللی

دوره های عملی

دوره های عملی برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی

پشتیبانی پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد

اساتید با تجربه اساتید با تجربه در صنعت

دسترسی سریع

دسترسی آسان نزدیک بودن آموزشگاه به وسایل حمل و نقل عمومی و خوابگاه

هزینه آموزش آشپزی

شهریه آموزش آشپزی هزینه دوره: 17/200/000 تومان هزینه با تخفیف: 12/000/000 تومان دوره خصوصی: 18/000/000 تومان

سوالات متداول

خیر. برای ثبت نام در دوره آموزش آشپزی عمومی نیازی به داشتن اطلاعات قبلی یا گذراندن دوره های پیش نیاز نمی باشد. چرا که مباحث و سرفصل های آموزشی این دوره طبق یک برنامه ریزی منظم از ابتدایی ترین مباحث شروع شده و سپس به سراغ مباحث پیشرفته می رویم.

بله. شرکت کنندگان دوره آشپزی عمومی می توانند از محتوا های کلاس فیلم برداری یا عکس برداری کنند.

بله. آموزشگاه پایتخت فناوری در حال فیلم برداری و تدوین دوره آموزشی آشپزی ایرانی و خانگی در قالب ویدئو های آموزشی آنلاین می باشد و به محض آماده شدن آن ها، اطلاع رسانی می شود تا علاقه مندان بتوانند نسبت به ثبت نام در دوره مجازی آشپزی عمومی اقدام بفرمایند.

بله. دوره آشپزی عمومی در آموزشگاه پایتخت فناوری همراه با اهدای مدرک معتبر و بین المللی فنی و حرفه ای به شرکت کنندگان برگزار می شود. افراد پس از پایان کلاس های آموزشی و کسب نمرات قابل قبول در آزمون ها کتبی و عملی، می توانند گواهینامه دو زبانه فنی و حرفه ای را در شاخه آشپزی عمومی و ایرانی کسب نمایند.

معرفی جامع دوره آشپزی

آشپزی یک ترکیب فوق العاده از طعم ها، چاشنی ها و ادویه ها می باشد که توسط آشپز ها با دقت و ظرافت خاصی آمیخته می شود. بسیاری از آشپز های حرفه ای، آشپزی را به عنوان زبانی جهانی برای بیان احساسات و به تصویر کشیدن خلاقیت ها تعریف می کنند. به طوری که این هنر موجب شده است تا ملت ها و کشور های مختلف، تجربیات نسل های قدیمی خود را در قالب فرهنگ پخت غذا های محلی خود را به جهانیان نشان دهند.

در دنیای آشپزی، هیچ حد و مرزی وجود ندارد. هر روز، طعم ها و تکنیک های جدیدی کشف می شوند و افق های تازه ای به روی این هنر بی انتها گشوده می شوند. داشتن استعداد ذاتی برای پخت بهتر انواع غذا ها غیر قابل انکار است. اما باید توجه داشت که تسلط بر مراحل تهیه و طبخ انواع غذا های ایرانی نیازمند آشنایی با اصول و استاندارد های سرو آن ها در مجالس می باشد.

برای مسلط شدن به این مهارت ها، فرد باید به صورت اصولی این موارد را یاد بگیرد و آن ها را تمرین کند. به همین دلیل است که امروزه با تعداد بالای دوره های آموزشی آشپزی در شاخه های مختلف آشپزی ایرانی و خانگی روبرو هستیم. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در مورد آشپزی عمومی و پخت غذا های ایرانی به طور حرفه ای کسب کنید.

کلاس آشپزی در تهران

کلاس ‌های آشپزی ما با بهره ‌گیری از مدرسان باتجربه و حرفه ‌ای، در محیطی صمیمی و با امکانات کامل آشپزخانه، آماده‌ ارائه‌ جدید ترین و کاربردی ‌ترین تکنیک ‌های آشپزی ایرانی به شیوه‌ مدرن می باشد. آشنایی با انواع مواد اولیه، نکات خرید مواد، روش صحیح پخت و طبخ و آموزش تزئین ظرف ‌ها از جمله محور های اصلی آموزش در کلاس آشپزی ماست.

پس اگر می ‌خواهید طعم واقعی غذا های ایرانی را در خانه‌ خود تجربه کنید یا به عنوان یک آشپز ایرانی حرفه ای که مسلط به روش های آشپزی جدید است، در رستوران ها و مراکز تهیه و پخت غذا فعالیت کنید، دیگر معطل نکنید و برای نام نویسی در کلاس آشپزی در تهران ما اقدام فرمایید.

کلاس آشپزی پیشرفته

در دوره آموزش صفر تا صد آشپزی، سرفصل های جامع پخت انواع غذا های ایرانی مانند خورشت ها، چلو ها، آش و … تدریس می شود. در کلاس آشپزی پیشرفته شما روش تهیه و پخت غذا های مجلسی ایرانی را به طور عملی یاد می گیرید و با نحوه سرو و آماده سازی میز غذا برای مجالس و مهمانی ها آشنا خواهید شد. در نهایت پس از گذراندن کلاس آشپزی پیشرفته، می توانید به عنوان یک سرآشپز مسلط به پخت غذا های ایرانی و همه فن حریف برای هتل ها و رستوران ها کار کنید.

وظایف یک آشپز چیست؟

مشاغل مختلفی در زمینه آشپزی وجود دارد که هر کدام وظایف و مسئولیت های ویژه خودشان را دارند. یک آشپز حرفه ای باید خلاق باشد و بتواند ایده های جدیدی را در زمینه غذا و طرز تهیه آن ارائه دهد. او باید علاوه بر تسلط کامل بر علم آشپزی، در زمینه هایی مثل بهداشت و ایمنی مواد غذایی، مدیریت آشپزخانه و تغذیه نیز دانش کافی داشته باشد.

یکی از انواع آشپز های حرفه ای، آشپز غذا های ایرانی است. آشپز ایرانی باید به خوبی با فرهنگ غنی آشپزی ایران آشنا باشد و انواع غذا های سنتی ایرانی مثل آش ها، خورشت ها، کباب ها، پلو ها و غیره را به خوبی بلد باشد.

 • از مسئولیت های اصلی یک آشپز غذا های ایرانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • حفظ اصالت غذا های سنتی ایرانی و انتقال آن به نسل های بعد
 • ابداع و نوآوری در غذا های ایرانی با حفظ طعم و مزه اصلی
 •  توجه به جزئیات پخت غذا و تزئین غذا برای سرو در مهمانی ها و مراسم خاص
 • انتخاب ظرف مناسب برای سرو غذا
 •  میز آرایی و سفره آرایی
 •  انتخاب مواد اولیه و چاشنی های با کیفیت و تازه
 •  رعایت استاندارد های بهداشتی در تهیه و پخت غذا ها
 •  معرفی غذا های ایرانی و فرهنگ غنی آشپزی ایرانی به سایر ملت ها و کشور ها

در مجموع، یک آشپز ایرانی حرفه ای باید هنرمندی باشد که بتواند طعم و عطر اصیل غذا های ایرانی را در ظروف خلاقانه ای به مشتریان و میهمانان خود ارائه دهد و از اصول و استاندارد های آشپزی حرفه ای استفاده کند تا طعم خانگی غذا ها حفظ شود.

فرصت های شغلی یک آشپزی

آشپزی یکی از مشاغلی است که فرصت‌ های شغلی زیادی دارد و یک آشپز حرفه ای یا حتی یک آشپز خانگی می ‌تواند در زمینه ‌های مختلفی مشغول به کار شود. از جمله مهم ترین فرصت‌ های شغلی برای یک آشپز می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کار در رستوران ‌ها و هتل‌ ها:

آشپز ها می ‌توانند در رستوران‌ های مختلف مشغول به فعالیت شوند. هم چنین هتل‌ ها نیز نیازمند آشپز حرفه ای برای تهیه غذای مهمانان هستند. در یک رستوران یا هتل نیاز به سرآشپز و کمک آشپز همیشه وجود دارد.

کار در کترینگ ها و بیرون بر ها:

امروزه تعداد مشتریان بیرون بر ها و کترینگ ها روز به روز بیشتر می شود و چنین مکان هایی برای پیشرفت بهتر خود نیاز دارند از آشپز های سنتی و با تجربه برای پخت انواع غذا های ایرانی و خانگی استفاده نمایند.

آشپز شخصی:

آشپز های حرفه ‌ای می ‌توانند به‌ عنوان آشپز شخصی افراد ثروتمند یا سرشناس مشغول به کار شوند. آن ها با داشتن دانش آشپزی عمومی و مهارت پخت انواع غذا های ایرانی و سنتی می توانند درآمد بسیار بالایی کسب کنند.

مدرس آشپزی:

تدریس در کلاس ‌های آموزش آشپزی یکی دیگر از فرصت‌ های شغلی برای آشپز های حرفه ‌ای است.

طراحی منو های غذایی:

با توجه به این که داشتن یک منو دقیق و مطابق با سلیقه عموم مشتریان، نقش اساسی در میزان محبوبیت رستوران یا کافی شاپ شما می شود، باید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیریم. آشپز ها می ‌توانند در هتل ‌ها و رستوران‌ ها به ‌عنوان طراح منوی غذا و ترکیب وعده‌ های غذایی جدید مشغول به فعالیت شوند.

در مورد آشپز ایرانی نیز باید گفت امروزه علاقه ‌مندی زیادی به غذاهای ایرانی در سراسر دنیا وجود دارد. به همین دلیل یک آشپز ایرانی می ‌تواند در رستوران‌ های ایرانی یا رستوران ‌هایی که غذا های بین ‌المللی ارائه می ‌دهند، مشغول به کار شود.

هم چنین یک آشپز حرفه ‌ای قطعا می ‌تواند به راه ‌اندازی یک رستوران یا بیرون ‌بر فکر کند. البته این کار نیاز به برنامه ‌ریزی دقیق و سرمایه‌ گذاری اولیه دارد. بنابراین امکان تاسیس رستوران ایرانی نیز برای آشپزان ایرانی در سراسر دنیا وجود دارد.

انواع دوره آشپزی

به دلیل محبوبیت هنر آشپزی بین عموم مردم جامعه و بازار کار پر رونق و توقف ناپذیر آن، شاهد برگزاری انواع دوره های آشپزی هستیم.

یکی از این موارد آموزش آشپزی به کودکان و نوجوانان است. این دوره عموما در تایم های بعد از ظهر و آخر هفته برگزار می شود تا افراد بتوانند پس از ساعات مدرسه در دوره شرکت کرده و استعداد ذاتی خود را شکوفا کنند. به علاوه دوره های مقدماتی تا پیشرفته برای بزرگسالان در حال برگزاری می باشد که افراد می توانند روش های اپشزی و پخت انواع غذا های ایرانی و خانگی را به طور کامل و جامع یاد بگیرند.

بسیاری از افرادی که به تازگی وارد حرفه آشپزی شده اند و به عنوان کمک آشپز در رستوران ها و هتل ها کار می کنند، به دنبال ارتقای مهارت های خود و تبدیل به یک سرآشپز حرفه ای هستند. به این افراد پیشنهاد می شود تا در دوره های آشپزی پیشرفته ثبت نام کنند.

بسیاری از کلاس های یادگیری آشپزی عمومی به طور حضوری در کارگاه های عملی برگزار می شوند و شرکت کنندگان مراحل پخت و سرو غذا های ایرانی را به طور تکی و دستی یاد می گیرند. اما بسیاری از افراد ترجیح می دهند، آشپزی ایرانی را در هنگام مشاهده ویدئو های صفر تا صد آشپزی جدید یاد بگیرند.

چرا برای دوره آشپزی به آموزشگاه پایتخت فناوری مراجعه کنیم؟

اگر برای شرکت در دوره آموزش آشپزی پرس و جو و تحقیق کنید، متوجه خواهید شد که مراکز آموزشی متعددی در حال برگزاری کلاس های آشپزی عمومی و ایرانی هستند. وجود امکانات گسترده در آموزشگاه پایتخت فناوری باعث شده است که به عنوان یکی از بهترین مراکز اموزشی دوره آشپزی ایرانی در کشور شناخته شود.

در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که آموزش صفر تا صد آشپزی در آموزشگاه پاتیخت فناوری زیر نظر اساتید برتر و آشپز های با تجربه برگزار می شود. به علاوه کلاس ها در یک محیط کارگاهی مجهز به انواع ابزار و تجهیزات مورد نیاز و مواد اولیه برگزار می شود و لازم نیست شرکت کنندگان چیزی را همراه خود بیاورند.

ثبت نام در این دوره برای تمام افراد علاقه مند از نوجوانان گرفته تا خانم ها و آقایان آشپز امکان پذیر بوده و نیازی به گذراندن دوره پیش نیاز نمی باشد. هم چنین به افرادی که بتوانند دوره را با موفقیت پشت سر بگذارنند، مدرک فنی و حرفه ای تعلق می گیرد. این مدرک در داخل کشور معتبر بوده و می توانید طبق آن، پروانه کسب گرفته و حتی وام های بانکی دریافت نمایید.

با توجه به محبوبیت غذا های ایرانی در کشور های دیگر، با در دست داشتن این مدرک و ترجمه آن، می توانید فرایند مهاجرت کاری خود را سریع تر پیش ببرید. دوره آموزش آشپزی خانگی و سنتی به طور حضوری و عملی برگزار شده و علاقه مندان شهرستانی می توانند نسبت به رزرو خوابگاه های نزدیک به محل آمزوشگاه با هزینه پایین و امکانات رفاهی مناسب اقدام کنند.

هم چنین موقعیت آموزشگاه برای کارآموزان تهرانی قابل دسترس بوده و افراد بابت رسیدن به محل آموزشگاه مشکلی نخواهند داشت. پشتیبانی نامحدود و امکان شرکت مجدد در دوره برای کسانی که به مطالب مسلط نشده اند، یکی دیگر از دلایل انتخاب آموزشگاه پایتخت فناوری برای یادگیری آشپزی حرفه ای می باشد.

از دیگر دوره های در حال برگزاری آموزشگاه پایتخت فناوری می توان به: آموزش کافی شاپ، آموزش باریستا، آموزش کیک پزی، آموزش کیک کافی شاپی، آموزش فینگر فود  و… اشاره کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاه ها

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02166577378
02166577378