آموزش نصب دزدگیر اماکن

آموزش نصب دزدگیر اماکن یکی از دوره های آموزشی پرطرفدار در پایتخت فناوری است که در آن صفر تا صد نصب دزدگیر اماکن سیم کارتی، دزدگیر اماکن معمولی و دزدگیر اماکن با تلفن کننده خط شهری به صورت کاملا عملی یاد داده می شود.

 • در این دوره ابتدا نحوه عملکرد سیستم دزدگیر اماکن و موارد استفاده از آن را به شما توضیح می دهیم. سپس، تمامی اجزا و تجهیزات آن را معرفی کرده، وظیفه هرکدام را شرح داده و توضیح می دهیم که برای انتخاب هرکدام از این اجزا باید چه پارامترهایی را در نظر بگیرید.
 • در ادامه، مراحل نصب دزدگیر اماکن را به صورت کامل به شما یاد می دهیم که شامل نحوه نصب پنل مرکزی و بستن مدارات مربوط به آن، نصب انواع سنسور ها اعم از سنسورهای حرکتی، مگنت، شوک سنسورها و سنسورهای وایرلس، معرفی سنسورها به پنل و روش های شناسایی آن ها، نصب دتکتور اعلام حریق، نصب باتری، نصب بلندگو، نصب صداها یا آژیرها، نصب زون، نصب چشمی ها، نصب ریموت، نقشه خوانی و سیم کشی دزدگیر اماکن و … می شود.
 • تمامی سرفصل های آموزشی این دوره ویژه بازار کار طراحی و تدوین شده است و دانشجویان با تمرین و تکرار و رفع اشکال در کلاس قادرند خودشان انواع سیستم دزدگیر اماکن را طراحی، برنامه ریزی و پیاده سازی کنند.
 • اساتید دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن تلاش می کنند تا مطالب را به زبان ساده و به صورت مرحله به مرحله شما یاد بدهند.
 • کلاس های عملی در کارگاه های کاملا مجهز به تجهیزات تخصصی برگزار می شود و دانشجویان با کسب تجربه های واقعی و 100% عملی مهارت هاب لازم را کسب می کنند.
 • از مزیت های شرکت در دوره نصب دزدگیر اماکن پایتخت فناوری می توان به اعطای مدرک فنی حرفه ای، مشاوره رایگان جهت ورود به بازار کار، ارائه خوابگاه برای دانشجویان شهرستانی، 30% تخفیف در هزینه دوره و پشتیبانی دائمی اشاره کرد.
 • اگر به دنبال آموزش صفر تا صد نصب دزدگیر اماکن در تهران هستید، این دوره از پایتخت فناوری را از دست ندهید و همین حالا ثبت نام کنید.
نمایش بیشتر

ویدئو معرفی آموزش صفر تا صد نصب دزدگیر اماکن

پادکست معرفی دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن

نحوه تنظیم تلفن کننده خط شهری و خط سیم کارتی
کلاس نصب دزدگیر اماکن
آموزش نصب رله بر روی پنل دزدگیر اماکن
آموزش تنظیم زمان دهی برای آژیر

سرفصل های آموزشی دوره نصب دزدگیر اماکن

مطالب آموزش نصب دزدگیر اماکن

نصب دزدگیر اماکن بدون تلفن کننده

نصب دزدگیر اماکن با تلفن کننده خط شهری

نصب دزدگیر اماکن با تلفن کننده سیم کارتی

آموزش نصب مگنت درب

آموزش نصب شوک سنسور

آموزش نصب چشمی های بی سیم

آموزش نصب چشمی های سیمی و نحوه سیم کشی در متراژهای بالا

آموزش نصب بلندگو یا اسپیکر دزدگیر اماکن

نحوه نصب پدال درآموزش نصب دزدگیر اماکن

نحوه نصب آژیر پیزو درآموزش نصب دزدگیر اماکن

نحوه تنظیم تلفن کننده خط شهری

نحوه تنظیم تلفن کننده سیم کارتی

آموزش تعریف ریموت کنترل بر روی پنل مرکزی

آموزش ضبط صدا بر روی تلفن کننده ها

آموزش نحوه کنترل دزدگیر با تماس تلفنی یا پیامک

آموزش نصب رله بر روی پنل دزدگیر اماکن

آموزش نصب قفل برقی بر روی پنل مرکزی و کنترل آن با ریموت

آموزش نصب دتکتور بر روی پنل دزدگیر اماکن

آموزش ریست کردن پنل مرکزی

آموزش تنطیم حالت هشدار ورود

آموزش تنظیم حالت نیمه هوشمند پنل مرکزی

آموزش تنظیم زمان دهی برای آژیر

آموزش و ارائه نرم افزار های تحت اندروید برای دزدگیر اماکن

آموزش طراحی پروژه سیستم اعلام سرقت

آموزش دزدگیر اماکن FIVE STAR

آموزش دزدگیر اماکن FIRWALL

آموزش دزدگیر اماکن CLASSIC

نمایش بیشتر

چرا پایتخت فناوری؟

مجوز فعالیت

مجوز فعالیت دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای

مدرک فنی و حرفه ای اعطا مدرک معتبر بین المللی

دوره های عملی

دوره های عملی برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی

پشتیبانی پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد

سرفصل های استاندارد سرفصل های آموزشی مطابق با فنی و حرفه ای

دسترسی سریع

دسترسی سریع دسترسی آسان به حمل و نقل عمومی

رزرو کلاس / مشاوره

فرم مشاوره رایگان

"*" indicates required fields

نمایش بیشتر

آنچه که در کلاس نصب دزدگیر اماکن می آموزید :

 • مهارت کامل در برنامه ریزی، نصب و عیب یابی سیستم های دزدگیر اماکن
 • مهارت کامل در نصب سیستم های دزدگیر های معمولی و تلفن کننده در مکان های مختلف
 • مهارت کامل در نصب سیستم های دزدگیر اماکن با تلفن ثابت و سیم کارت
 • مهارت کامل در انواع روش های سیم کشی دزدگیر
 • مهارت کامل در نرم افزار برنامه ریزی هشدار مزاحم
 • مهارت کامل در تشخیص و استفاده از انواع سیستم های دزدگیر اماکن

نظرات کارآموزان دوره نصب دزدگیر اماکن

هزینه آموزش نصب دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن هزینه دوره: 1/750/000 هزینه با تخفیف: 1/200/000 دوره خصوصی: 2/500/000

سوالات متداول

در این کلاس دزدگیر های اماکن معمولی، دزدگیر های اماکن با تلفن کنند خط شهری، دزدگیر های اماکن با تلفن کنند سیم کارتی بصورت کامل مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

برندهای مورد استفاده در کلاس دزدگیر های Five Star ، Fire Wall و Classic هستند که پرکاربردترین دزدگیرها می باشند.

تجهیزات مورد استفاده در کلاس عبارتند از پنل دزدگیر معمولی، پنل دزدگیر تلفن کننده دار (خط شهری و سیم کارتی) ، تلفن کننده سیم کارتی، چشمی سیمی و بیسیم، آژیر و اسپیکر، شوک سنسور، پدال، مگنت و…

دزدگیر های معمولی دارای امنیت پایینی در خبر رسانی هستند چون امکان برقراری تماس تلفنی را با اشخاص ندارند که این مشکل در دزدگیر های تلفن کننده دار کاملا حل شده است.

با توجه به اجباری شدن این سیستم ها در اماکن مختلف می توان گفت تا حد بسیار زیادی می توان بر آنها اعتماد کرد نسل جدید دزدگیر های اماکن با قطع برق و تلفن توسط سارقین قادر به کار می باشند.

این دوره بسیار کاربردی می باشد و با کمی تلاش توسط خود کارآموزان پس از اتمام دوره به صورت کامل می توانند هر نوع از دزدگیر اماکن را نصب کنند.

طول دوره دزدگیر اماکن 10 الی 15 ساعت به مدت یک هفته می باشد.

بله ، کلاس ها هم در تایم صبح برگزار می شود و هم در تایم بعد از ظهر و کلاس ها جامع هستند و هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی برگزار می شوند ولی بیشتر تایم کلاس به صورت عملی در کارگاه می باشد

بله ، کلاس ها ویژه بازار کار هستند و به صورتی هست که کارآموز پس از دوره مستقیما بتواند وارد بازار کار بشود،ضمن این که آموزشگاه پشتیبانی آموزشی نامحدود دارد یعنی بعد از دوره اگر کارآموز با هر مشکلی مواجه شد می تواند حضوری مراجعه کند و یا طی تماس تلفنی مشکل خود را برطرف نماید.

برای کارآموزان شهرستان کلاس های فشرده وجود دارد که کارآموزان هر روز پشت سرهم برای کلاس ها تشریف می آورند(مدت زمان و شهریه و سرفصل های کلاس های فشرده هیچ فرقی با دوره عادی ندارد فقط کارآموزان به جای اینکه سه روز در هفته برای کلاس تشریف بیارن هر روز برای کلاس تشریف میارن)

بله،کارآموزان شهرستان می توانند در خوابگاه مستقر شوند(خوابگاه فاصله کمی با آموزشگاه داشته و کارآموزان می توانند این مسیر را پیاده طی کنند و هزینه برای یک ما مبلغ 300000تومان الی 500000تومان می باشد و برای یک شب 25000 تومان الی 45000 تومان بسته به اتاقی که انتخاب می شود)

آموزشگاه پایتخت فناوری زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارد،پس از دوره کارآموزان از طریق پورتال آموزشگاه به فنی و حرفه ای معرفی می شوند و پس از قبولی در آزمون های تئوری و عملی برای آن ها گواهینامه مهارتی صادر می شود که این گواهینامه بین المللی هست و در سایر کشورها هم معتبر می باشد.

معرفی جامع دوره نصب دزدگیر اماکن

از زمان های گذشته تا کنون، انسان ها بفکر مراقبت و محافظت از اموال و دارایی های خود بوده اند؛ اموالی که با زحمت به دست می آورند و از دست دادن آن ها اصلا اتفاق خوشایندی نیست. یکی از اختراعات مفید در این راه، دزدگیر اماکن است.

دزدگیرها در نقاط مختلف یک ساختمان، مغازه، منزل مسکونی و … نصب می شوند و در صورتی که حسگرها چیزی غیرمعمول حس کنند، به مالک هشدار می دهند. برای بدست آوردن مهارت نصب دزدگیرها، لازم است تا کورس آن را بگذرانید.

دوره جامع آموزش نصب دزدگیر اماکن ، آموزش های پایه تا پیشرفته در زمینه شناخت، انتخاب و نصب دزدگیر اماکن در ساختمان های مختلف را در دل خود دارد. با شرکت در این کلاس می توانید مهارت های لازم برای تبدیل شدن به یک نصاب حرفه ای دوربین مدار بسته را بدست بیاورید.

آموزش نصب دزدگیر اماکن سیم کارتی

یک نوع از دزدگیرهای اماکن که از محبوبیت زیادی برخوردار است، دزدگیر اماکن سیم کارتی می باشد. توضیح عملکرد این دزدگیرها به زبان ساده این است که دزدگیر سیم کارتی در صورتی که خطری احساس کند، به شماره که مالک روی آن ست کرده است پیامک ارسال می کند.

این مدل دزدگیر اماکن آپشن ها مختلفی نیز دارد. مثلا می توانید برای شناسایی نوع خطر، دزدگیر را تنظیم کنید تا در شرایط خاص چه پیامکی بفرستد. نصب و تنظیم این دزدگیرها به همراه مدل های دیگر در دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن آموزشگاه پایتخت فناوری تدریس می شوند.

دزدگیر اماکن سیم کارتی برای کار کردن نیاز به یک سیم کارت دارد و نسبت به دزدگیر اماکن با تلفن ثابت استفاده از آن ساده تر است. چرا که دزدگیر تلفن ثابت برای رساندن هشدارها، حتما باید به خط تلفن ثابت وصل باشد. اما در صورت قطع بودن تلفن یا آنتن دهی ضعیف سیم کارت، هر دو مدل با اختلال در عملکرد روبرو خواهند شد.

بهترین آموزشگاه نصب دزدگیر اماکن

آموزشگاه نصب دزدگیر اماکن پایتخت فناوری ، ارائه دهنده و برگزار کننده دوره نصب دزدگیر در تهران است. سرفصل های این دوره با دقت و بررسی های تخصصی توسط اساتید برگزیده شده اند. جامع و کامل بودن سرفصل مطلب به کارآموز کمک می کند در حین دوره نهایت استفاده را ببرد و مهارت های مختلف برای این حرفه کسب کند.

هنرجویانی که مشتاق یادگیری حرفه نصب دزدگیر در اماکن هستند بعد از ثبت نام، جلسات آموزشی به صورت تئوری و عملی شرکت خواهند کرد. کلاس ها در کارگاه های مجهز برگزار می شوند و ابزار مورد نیاز به کارآموز داده می شود تا بتواند به صورت واقعی کار نصب و راه اندازی را انجام دهد.

پایتخت فناوری، یکی از بهترین آموزشگاه ها در زمینه نصب دزدگیر برای ساختمان ها، برنامه ریزی ها و اهدافی هم راستا با اهداف سازمان فنی و حرفه ای کشور دارد که مهم ترین آن نشر علم و تربیت نیروی کار با مهارت است. خوشبختانه در این مسیر موفقیت های زیادی داشته است و به همین منظور مورد تایید این سازمان می باشد.

آموزش آنلاین و مجازی نصب دزدگیر اماکن

اگر مشتاق به یادگیری حرفه های فنی مختلف مانند نصب دزدگیر هستید، اما شرایط شرکت در کلاس های حضوری را ندارید، می توانید در دوره های آنلاین ثبت نام کرده و به یادگیری مشغول شوید.

دوره های آنلاین در آموزشگاه پایتخت فناوری با کیفیتی برابر با دوره های حضوری قابل ارائه هستند. در حین دوره ویدئوی جلسات به شما داده می شود؛ بنابراین به هر تعداد بار که نیاز داشته باشید می توانید به آن ها مراجعه کرده و درس را مرور کنید.

علاوه بر ویدئوها، می توانید با استاد در ارتباط بوده و سوالات خود را مطرح کنید. در صورتی که تمایل داشته باشید بعد از اتمام دوره، دو جلسه حضوری به عنوان جلسات رفع اشکال به صورت رایگان برای شما برگزار می شود که می توانید اشکالات خود را به صورت حضوری از استاد بپرسید.

در نتیجه شما موفق شده اید بدون اینکه مصارف اضافی برای رفت و آمد کردن یا اقامت و اسکان در شهر تهران بپردازید، مهارت بیاموزید. این خود بزرگترین مزیتی ست که می توان برای دوره آنلاین نصب دزدگیر اماکن بیان کرد.

بازار کار حرفه ای نصاب دزدگیر اماکن

امروزه مسئله امنیت یکی از موضوعات اساسی در مشاغل مختلف می باشد و افراد برای جلوگیری از سرقت مغازه های خود اقدام به نصب انواع تجهیزات از دوربین مدار بسته گرفته تا دزدگیر و آژیر خطر می نمایند. در نتیجه تقاضا برای این گونه تجهیزات بسیار زیاد می باشد و با توجه به این که نصب این تجهیزات نیاز به تخصص بالایی دارد، بازار کار نصابان دزدگیر اماکن و دوربین مدار بسته بسیار پر رونق می باشد.

این رونق در بازار کار نه تنها در ایران که در سایر کشورهای جهان نیز وجود دارد و افراد می توانند با آموزش این مهارت در ایران و خارج از کشور به راه اندازی یک شغل بپردازند. افرادی که به دنبال یک شغل مناسب می گردند می توانند با انجام تحقیقات در رابطه با جزئیات این حرفه، اقدام به شرکت در دوره های آموزشی مربوطه و ورود به بازار کار گردند.

مشاغل مرتبط با نصب دزدگیر اماکن

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که دانستن مشاغلی که در ارتباط با نصب دزدگیر می باشند چه اهمیتی دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در هر حرفه ای کسب اطلاعات در رابطه با مشاغلی که با شغل مورد نظر شما ارتباط دارند می تواند نقش مهمی در گسترش شغل و افزایش درآمدتان داشته باشد.

فروشندگان تجهیزات امنیتی مانند دوربین مدار بسته و دزدگیر اماکن از حرفه ای در ارتباط با نصب دزدگیر اماکن می باشند. صاحبان این مشاغل می توانند شما را به مشتریانی که برای خرید تجهیزات امنیتی به آنها مراجعه می کنند به شما معرفی کرده و در نتیجه کسب و کار شما رونق خواهد یافت.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار

یکی از مسائل مهمی که در هنگام تصمیم برای راه اندازی یک حرفه و شغل باید مد نظر داشته باشید، میزان سرمایه مورد نیاز برای آغاز به کار می باشد. در واقع سرمایه اولیه استارت کار را می زند و فرد در غلتک ادامه کار قرار می گیرد. اما ممکن است بسیاری از افراد سرمایه کافی جهت انجام کسب و کارهای نیازمند سرمایه را نداشته باشند و باید به دنبال شغلی باشند که در ابتدا مبلغ زیادی را نیاز نداشته باشد.

مشاغل فنی این گونه هستند و شغل نصاب دزدگیر اماکن نیز از جمله مشاغل فنی بدون نیاز به سرمایه زیاد می باشد. چرا که این حرفه مهارت محور بوده و تنها با کسب مهارت و تقویت این مهارت های فنی می توان به جلب رضایت مشتری و کسب درآمد پرداخت.

ابزار و تجهیزات ویژه و گران قیمتی برای این شغل مورد نیاز نبوده و تنها سرمایه مورد نیاز مبلغی است که برای ثبت نام در دوره های آموزشی نصب دزدگیر در محل باید پرداخت گردد. در صورتی که فرد تمایل به راه اندازی مغازه باشد باید نسبت به اجاره یا خرید مغازه در مکانی پر رفت و آمد بپردازد اما در صورتی که از سرمایه کافی برای این کار برخوردار نباشد می تواند به صورت سیار شروع به کار رفته و تبلیغات خود را در سایت هایی مانند دیوار و شیپور انجام دهد.

البته نکته ای که قابل ذکر است این است که سود اصلی نصیب فروشندگان تجهیزات امنیتی مانند دزدگیر اماکن و دوربین مدار بسته می گردد و اگر بتوانید سرمایه ای را جهت خرید این وسایل و راه اندازی یک مغازه جهت فروش آنها تامین نماید می تواند به سود و درآمد بالاتری دست پیدا کند، در غیر این صورت می توان با همان انجام امور نصب و تعمیرات به سرمایه ای دست پیدا کرد و پس از کسب اطلاعات لازم در رابطه با جزئیات کار اقدام به خرید این تجهیزات و فعالیت در حوزه فروش نیز نمود.

چگونه نصاب حرفه ای دزدگیر اماکن شویم؟

برای این که بتوان تبدیل به یک نصاب حرفه دزدگیر اماکن شد باید به کسب مهارت های مورد نیاز در این حرفه پرداخت. با توجه به استقبال زیادی که جوانان جویای کار برای فعالیت در حرف نصب دزدگیر اماکن و دیگر تجهیزات امنیتی نموده اند، دوره های آموزشی مربوط به این حرفه در آموزشگاه های مختلف برگزار می گردد.

این آموزشگاه ها را به تعداد زیاد در سطح شهر مشاهده می کنیم اما نیاز است تا تحقیقات خود را در رابطه با اعتبار آموزشگاه انجام داده و پس از حصول اطمینان در یک آموزشگاه معتبر ثبت نام نمایید. آموزشگاهی معتبر است که تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای فعالیت کرده و به کارآموزان مدرک معتبر نیز ارائه دهد. این مدرک مزایای بسیاری دارد و در صورتی که مدرک رسمی فنی و حرفه ای باشد امکان دریافت آن توسط آن و یا مهاجرت به سایر کشورها وجود دارد و می تواند رزومه خوبی برای فرد بسازد.

به علت این که آموزش ها به صورت تئوری و عملی انجام می گیرد افراد هم به صورت علمی و هم به صورت تجربی با جزئیات کار آشنا گشته و می توانند به راحتی جذب بازار کار گردند. اساتیدی که در این آموزشگاه ها فعالیت می کنند خود نیز داری مدرک فنی و حرفه ای این رشته بوده و یا تحصیلات دانشگاهی در رابطه با سیستم های امنیتی دارند و می توانند مفاهیم را با تمام جزئیات به کارآموزان انتقال دهند.

امکان شرکت در این دوره ها در تمامی سنین وجود داشته و محصلین و شاغلین نیز می توانند در این دوره ها شرکت نموده و به این شغل به عنوان یک شغل دوم نگاه کنند.

کسب درآمد بالا با نصب دزدگیر اماکن

همانطور که گفته شد برای بهبود وضعیت اقتصادی خود و کسب درآمد بالا می توانید در کنار شغلی که دارید، پروژه های مختلفی را در خارج از ساعات کاری خود برداشته و برای خانه یا محل کار مشتری دزدگیر نصب کنید. نصب دزدگیر وقت چندانی را از شما نگرفته و می تواند در مدت زمان کوتاهی انجام گیرد.

همانطور که گفته شد فروش تجهیزات امنیتی و قطعات مختلف آنها می تواند در کنا نصب سود بسیار بالایی را برای شما به دنبال داشته باشد، پس تلاش کنید تا سرمایه ای را جهت خرید این تجهیزات در نظر گرفته تا به سود چند برابری در این کار برسید. برای کسب درآمد بالا در این شغل نیاز است تا مهارت های فنی خود را برای انجام خدمات مختلف مانند نصب دزدگیر ، نصب کابل ها و سیم های مربوط به آن، اتصال دزدگیر اماکن به تلفن همراه، انجام تعمیرات دزدگیر اماکن و غیره افزایش دهید.

هر کار خوب و با کیفیتی در صورتی که شناخته نشود و به دیگران معرفی نگردد شکوفا نشده و نمی تواند به سوددهی بالا برسد. در نتیجه نیاز است تا افرادی که وارد این حوزه می شوند تبلیغات زیادی انجام داده تا در نقاط مختلف شهر شناخته شوند. تبلیغات و بازاریابی می تواند در جذب مشتری و افزایش درآمد نقش اساسی داشته باشد.

علاوه بر آن نیاز است تا نصاب دزدگیر اماکن برخوردی مناسب با مشتری داشته و در اصطلاح مشتری مدار باشد. در این صورت است که افراد تمایل به نصب دزدگیرهای اماکن خود توسط شما داشته و بدین ترتیب امکان رونق کسب و کار وجود خواهد داشت.

چالش های ورود به بازار کار

هر حرفه ای در ابتدا با چالش های مختلفی مواجه است که می توان با دیدی روشن و تلاشی مضاعف با این چالش ها مقابله کرده و مسیر موفقیت را طی نمود. در یک پروژه ممکن است هم نیاز به نصب دزدگیر و هم دوربین مدار بسته باشد که اکثرا هم این اتفاق می افتد و این دو سیستم امنیتی با هم نصب می گردند.

در نتیجه این افراد سراغ نصاب هایی که می روند که نسبت به هر دو سیستم امنیتی اطلاعات کافی داشته باشند و با نصب هر دو آشنایی داشته باشند. پس نیاز است تا افراد علاوه بر فراگیری نصب دزدگیر اماکن، نسبت به آموزش نصب دوربین مدار بسته نیز اقدام نموده تا بتوانند نصب سیستم های امنیتی پروژه های مختلف را انجام دهند.

برندهای مختلفی برای دزدگیر اماکن وجود دارد و هر یک دارای ویژگی ها و مشخصاتی می باشند. لازم است تا نصاب دزدگیر با انواع برندها و مدل های این سیستم آشنایی داشته و نسبت به نصب و تعمیرات آنها تسلط کافی داشته باشند.

نحوه نصب دزدگیر اماکن

با توجه به اینکه دزدگیرهای اماکن مختلفی توسط شرکت های مختلف ساخته می شوند اما نحوه نصب آنها تقریبا به یک صورت انجام می پذیرد در این مقاله نحوه و نقشه نصب و سیم کشی دزدگیر اماکن را توضیح خواهیم داد برای این کار ابتدا می بایست با مفاهیمی اشنا شوید.

سیم کشی سری چیست ؟ سیم کشی سری به سیم کشی پشت سر هم گفته می شود بطور مثال چندین لامپ را در نظز داشته باشید که بخواهیم آنها را به صورت پشت سر هم به یکدیگر وصل کنیم. در این نوع سیم کشی جریان ثابت و ولتاژ بین لامپها تقسیم می شود.

سسیم کشی موازی چیست ؟ در سیم کشی موازی برای هر لامپ می بایست یک فاز و نول ببریم بطوری که فاز و نول یا مثبت و منفی (در برق dc) از یک منبع گرفته شده و به تمامی لامپها برده می شود.

مراحل سیم کشی و نصب دزدگیر اماکن

نحوه نصب چشمی سیمی به دزدگیر اماکن

در سیم کشی دزدگیر اماکن مهمترین قسمت سیم کشی چشمی های سیمی می باشد که می بایست تغذیه و فرمان آنها به ترتیب به صورت موازی و سری سیم کشی شود. برای این کار از ترمینال AUX برای تغذیه استفاده می کنیم و از ZONEها برای فرمان چشمی ها استفاده می شود در سیم کشی چشمی ها جهت سیم تغذیه مهم است و می بایست جهت مثبت و منفی به درستی رعایت شود. همچنین قسمت Tamper در چشمی ها به زون 24 ساعته نصب می شوند که در هنگام خاموش بودن سیستم در صورت دستکاری چشمی ها آلارم زده شود.

نحوه نصب بلندگو یا اسپیکر بر روی دزدگیر اماکن

برای نصب بلندگو کافیست سیم های خروجی از بدنه بلندگو را به ترمینال SPK وصل کنیم جهت سیم بندی (رعایت جهت مثبت و منفی) در اکثر بلندگو ها ضروری نمی باشد.

نحوه نصب آژیر پیزو بر روی دزدگیر اماکن

آژیر پیزو به ترمینال SIR با رعایت جهت صحیح سیم بندی مثبت و منفی متصل می شود.

نحوه نصب پدال به دزدگیر اماکن

پدال ها دارای سه سیم خروجی هستند که یک سیم به عنوان سیم مشترک استفاده می شود و دو سیم دیگر با توجه به خروجی زون 24 ساعته دزدگیر از یکی از آنها استفاده خواهد شد بطوری که خروجی پدال و ورودی دزدگیر مطابق با هم وصل می شوند یعنی اگر ورودی دزدگیر NC باشد سیم مشترک و NC پدال را به دزدگیر نصب می کنیم و برای NO نیز به همین شکل است زون 24 ساعته معمولا زون 4 می باشد دلیل استفاده از آن برای پدال این است که در زمان خاموش بودن سیستم نیز بتوان با فشردن پدال دزدگیر را فعال نمود و آلارم هشدار روشن شود.

نحوه نصب مگنت به دزگیر اماکن

نصب مگنت بسیار ساده است و فقط کافیست دو رشته سیم آن را به یکی از ZONEهای دزدگیر اماکن متصل کنید.

نحوه نصب شوک سنسور به دزدگیر اماکن

برای نصب شوک سنسور 4 رشته سیم احتیاج است که دو رشته آن برای تغذیه و دو رشته دیگر برای فرمان استفاده می شود و سیم کشی آن همانند چشمی ها است.

نحوه نصب دتکتور اعلام حریق به دزدگیر اماکن

با توجه به اینکه برای فعال سازی تمامی دتکتورها از دو رشته سیم استفاده می شود و دتکتور نیز می بایست همیشه در حالت عملکرد فعال باشد برای نصب آن کافیست دو رشته سیم را با رعایت جهت به زون 4 وصل کنید.

نحوه نصب باطری به دزدگیر اماکن

برای اتصال باطری می بایست با رعایت جهت مثبت و منفی ترمینال مثبت باطری را به مثبت BAT و ترمینال منفی باطری را به منفی BAT نصب کنیم.

در صورتی که قصد داشتید به صورت کامل نصب دزدگیر اماکن را فرا گیرید، توصیه می کنیم در کلاس آموزش نصب دزدگیر اماکن آموزشگاه پایتخت فناوری شرکت کنید. در این کلاس ها که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود، هر آنچه که شما برای ورود به بازار کار این حرفه نیاز دارید به صورت عملی در کارگاه آموزش داده خواهد شد.

نمایش بیشتر

محبوب ترین دوره های پایتخت فناوری

دیدگاه ها

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • میرزایی گفت :

  سلام کل 8 ساعت رو تیوری صحبت میکنید؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز… درمجموعه پایتخت فناوری بیشترین تایم دوره به آموزش عملی اختصاص دارد.

 • صادق گفت :

  بین دزدگیرهای تلفن کننده با معمولی چه تفاوتی هست.

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…دزدگیر های معمولی دارای امنیت پایینی در خبر رسانی هستند چون امکان برقراری تماس تلفنی را با اشخاص ندارند که این مشکل در دزدگیر های تلفن کننده دار کاملا حل شده است.

 • داریوش گفت :

  سلام کل دوره چند ساعت؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…طول مدت دوره 8 ساعت است.

 • کامران گفت :

  سلام چه نوع دزدگیرهایی آموزش میدید؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز… دزدگیر های اماکن معمولی، دزدگیر های اماکن با تلفن کنند خط شهری، دزدگیر های اماکن با تلفن کنند سیم کارتی به شما آموزش داده میشه.

 • اسماعیل حنفی گفت :

  مدرکی که میدین چیه؟قابل ترجمه هست؟

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز…پس از پایان دوره جهت آزمون معرفی میشید به فنی حرفه ای درصورت قبولی در دوره مدرک بین المللی فنی حرفه ای برای شما صادر میشود.

 • paytakht admin گفت :

  با سلام و درود
  مدرک آموزشگاه تقدیمتون میشه که در همه جای ایران دارای اعتبار است (آموزشگاه زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارد) در سازمان فنی و حرفه ای دزدگیر اماکن زیر شاخه برق ساختمان درجه یک می باشد یعنی به صورت جدا مدرک نداره و باید برق ساختمان درجه یک رو دوره ببینید تا بتونید مدرک دریافت کنید (مدرک سازمان فنی و حرفه ای قابل ترجمه می باشد و در خارج از ایران هم اعتبار دارد).

 • paytakht admin گفت :

  با سلام و دورد
  طول دوره نصب دزدگیر اماکن 10-12 ساعت می باشد و 3-4 جلسه هم زمان می بره البته برای کارآموزانی که از شهرستان تشریف می آورند و یا محدودیت زمانی دارند کلاس های فشرده یک روزه داریم
  موفق و موید باشید

 • اداک گفت :

  مدرکی که میدین چیه؟قابل ترجمه هست؟

 • hamid reza گفت :

  آیا کارآموز در کلاس به صورت عملی خودش دزدگیر رو نصب میکنه یا اینکه استاد نصب میکنه و کارآموزا فقط نگاه میکنند؟

  • paytakht admin گفت :

   با سلام
   طول دوره نصب دزدگیر اماکن 10-12 ساعت می باشد و فقط یک ساعت تئوری تدریس میشه و مابقی زمان کار در کارگاه می باشد و کارآموزان خودشان به صورت عملی انواع برندهای دزدگیر اماکن را نصب می کنند.
   موفق و موید باشید.

 • moradi گفت :

  کلاس ها چند روز طول میکشه؟

02166477628
02166477628
WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟