آموزش نقاشی با پاستل گچی و روغنی

نقاشی پاستل یکی از شاخه های رشته نقاشی است که از پاستل های گچی و روغنی مخصوصی برای ایجاد بافت ظریف و بیان جزئیات استفاده می کند. امروزه این رشته، طیف وسیعی از علاقه ‌مندان را به خود جلب کرده است. بنابراین، آموزشگاه پایتخت فناوری، دوره آموزش نقاشی با پاستل را از مبتدی تا پیشرفته برگزار می کند.

 • در این دوره ابتدا با شناخت مفهوم سایه روشن و ساخت و ساز می توانید با استفاده از پاستل گچی و چرب به اجرای این تکنیک ها بپردزاید. در ادامه، با یادگیری روش های ارائه پاستل گچی روی مقوای روشن به سبک رئال می توانید یک اثر رنگ آمیزی با جنسیت های مختلف را اجرا کنید. پس از آن می توانید به طور عملی یک اثر ساخت و ساز بر روی اشیا بی جان، طبیعت، میوه و گل را انجام دهید.
 • در ادامه مسیر، شما با ترفند های استفاده از پاستل گچی روی زمینه تیره آشنا خواهید شد و قادر خواهید بود یک اثر با پودر و تیزی پاستل را انجام دهید. در نهایت، سرفصل های تخصصی در مورد نقاشی با پاستل روغنی روی کاغذ گلاسه به شما آموزش داده خواهد شد تا بتوانید به روش گرم و سرد یک اثر پاستل روغنی را اجرا کرده و با خراشیدن رنگ، برجسته کاری روی گلاسه را انجام دهید.
 • دانشجویان دوره نقاشی با پاستل گچی و روغنی از ویژگی تجدید دوره رایگان بهره مند هستند و می توانند با شرکت در دوره رایگان مشاوره کسب و کار و اخذ مدرک فنی و حرفه ای، ورود خود به بازار کار را تضمین کنند.
 • برای شرکت در این دوره پیشنهاد می ‌شود ابتدا در دوره نقاشی مقدماتی ثبت ‌نام کرده و مبانی نقاشی را فرا بگیرید. پس از اتمام این دوره و کسب آمادگی لازم، می ‌توانید وارد دوره نقاشی پاستل شوید تا بتوانید به بهترین شکل از آموزش ‌های ارائه شده بهره‌ مند گردید.
 • اگر به دنبال آموزش نقاشی پاستل حرفه ای هستید، پایتخت فناوری انتخاب مناسبی برای شما است به دلیل اینکه سالیان سال است در حوزه آموزش نقاشی فعالیت می کند و رضایت دانشجویان زیادی را جلب کرده است.
نمایش بیشتر

ویدیو معرفی دوره نقاشی با پاستل

آموزش نقاشی پاستل از صفر تا صد
آموزش نقاشی میوه با پاستل
آموزش نقاشی گلدان با پاستل
آموزش نقاشی گل با پاستل
آموزش نقاشی چهره با پاستل

سرفصل های دوره آموزش نقاشی با پاستل

1. آموزش ساخت و ساز با پاستل گچی و روغنی (چرب)

 • آشنایی با مفهوم سایه روشن (تند و کند) با پاستل گچی و چرب
 • شناخت مفهوم ساخت و ساز با گچ و پودر پاستل
 • یادگیری نحوه اجرای سایه روشن (تند و کند) با پاستل گچی یا چرب
 • بررسی اصول مهم در ساخت و ساز با نچ و پودر پاستل

2. آموزش نقاشی با پاستل گچی روی زمینه روشن

 • مفهوم روش های ارائه پاستل روی مقوای روشن به سبک رئال
 • آموزش اجرای یک اثر رنگ آمیزی جنسیت های مختلف با رنگ های تیره روی مقوای رنگی روشن
 • آشنایی با مراحل اجرای یک اثر ساخت و ساز بر روی اشیا بی جان
 • نحوه اجرای یک اثر ساخت و ساز بر روی میوه و گل
 • یادگیری روش اجرای یک اثر ساخت و ساز بر روی طبیعت

3. آموزش کشیدن نقاشی با پاستل گچی روی زمینه تیره

 • تعریف مفهوم رنگ های روشن روی مقوای تیره
 • آشنایی با مفهوم روش سایه روشن با پودر پاستل
 • بررسی روش سایه روشن با جنسیت پاستل
 • شناخت اصول اجرای یک اثر روی مقوای تیره با پاستل روشن
 • آموزش اجرای یک اثر با پودر و تیزی پاستل

4. آموزش نقاشی با پاستل روغنی روی کاغذ گلاسه

 • آشنایی با مفهوم روش سایه روشن با پاستل روغنی روی گلاسه
 • بررسی مفهوم بر جسته کاری با پاستل روغنی
 • شیوه اجرای عملی یک اثر با پاستل روغنی
 • آموزش نحوه خراشیدن رنگ از روی کاغذ گلاسه
 • شناسایی روش برجسته کاری روی گلاسه
 • نحوه اجرای یک اثر پاستل روغنی به روش گرم و سرد
نمایش بیشتر

رزرو کلاس / مشاوره

فرم مشاوره رایگان

"*" indicates required fields

نمایش بیشتر

آنچه در کلاس نقاشی پاستل می آموزید:

 • انجام سایه روشن (تند و کند) با پاستل گچی و چرب
 • ساخت و ساز با گچ و پودر پاستل
 • ارائه پاستل روی مقوای روشن به سبک رئال
 • اجرای یک اثر رنگ آمیزی جنسیت های مختلف با رنگ های تیره روی مقوای رنگی روشن
 • تکنیک ساخت و ساز بر روی اشیا بی جان
 • نحوه اجرای یک اثر ساخت و ساز بر روی میوه و گل
 • روش اجرای یک اثر ساخت و ساز بر روی طبیعت
 • روش سایه روشن با پودر پاستل
 • اجرای یک اثر روی مقوای تیره با پاستل روشن
 • انجام عملی یک اثر با پودر و تیزی پاستل
 • تکنیک سایه روشن با پاستل روغنی روی گلاسه
 • نحوه بر جسته کاری با پاستل روغنی
 • چگونگی خراشیدن رنگ از روی کاغذ گلاسه
 • انجام یک اثر پاستل روغنی به روش گرم و سرد

مزیت‌های آموزشگاه پایتخت فناوری برای شما

مجوز فعالیت

مجوز فعالیت دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای

مدرک فنی و حرفه ای اعطا مدرک معتبر بین المللی

دوره های عملی

دوره های عملی برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی

پشتیبانی پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد

اساتید با تجربه اساتید با تجربه در صنعت

دسترسی سریع

دسترسی آسان نزدیک بودن آموزشگاه به وسایل حمل و نقل عمومی و خوابگاه

هزینه آموزش نقاشی با پاستل گچی و روغنی

لیست شهریه ها هزینه دوره: 4/500/000 هزینه با تخفیف: 3/200/000 دوره خصوصی: 6/000/000

سوالات متداول

بله. کسانی که این دوره را با موفقیت بگذرانند و پس از آن نمرات بالایی در آزمون های کتبی و عملی کسب کنند، مدرک فنی و حرفه‌ ای نقاشی پاستل دریافت خواهند کرد. این مدرک، می ‌تواند پله ‌ای محکم به سوی موفقیت شغلی شما باشد. این مدرک بین المللی بوده و مورد تایید کشور های خارجی نیز می باشد و شما با در دست داشتن این مدرک می توایند پروسه مهاجرت کاری خود را آسان کنید.

دوره نقاشی پاستل برای یادگیری مرحله به مرحله و اصولی هنر نقاشی طراحی شده است. استاد دوره با برنامه‌ ریزی دقیق، مطالب را از ساده به پیشرفته آموزش می ‌دهد. با این حال، پیشنهاد می ‌کنیم قبل از شرکت در این دوره، حتما در دوره نقاشی مقدماتی ما شرکت کنید. زیرا گذراندن این دوره، پیش ‌نیاز ضروری برای درک بهتر مفاهیم پیشرفته ‌تر در کشیدن نقاشی با پاستل است.

دوره آموزش نقاشی پاستل در پایتخت فناوری 45 ساعته است و معمولا در مدت یک ماه برگزار می ‌شود. البته مدت زمان یادگیری بسته به سطح اولیه و سرعت پیشرفت افراد متفاوت است. هم چنین، برای افرادی که وقت کمتری دارند، دوره‌ های فشرده و کوتاه مدتی نیز در نظر گرفته شده تا بتوانند در مدت 2 الی 3 هفته، مهارت ‌ها را کسب کنند.

بله، شرکت در این دوره می ‌تواند فرصت خوبی برای ورود به عرصه حرفه ‌ای نقاشی باشد. با تمرین و ممارست مداوم در این دوره، مهارت ‌های لازم برای نقاشی پاستل تقویت می‌ شود و تجربه کافی برای فعالیت حرفه ‌ای کسب می ‌گردد. پس این دوره می ‌تواند زمینه خوبی برای شروع به کار حرفه ‌ای در این زمینه باشد.

برای سهولت ثبت نام شما در این دوره، چندین روش مختلف پیش بینی شده است: 1- می‌ توانید به صورت حضوری به آدرس آموزشگاه مراجعه کرده و پس از بازدید از کلاس ‌ها، اطلاعات بیشتری کسب نمایید، 2- امکان ثبت ‌نام آنلاین از طریق سایت و تکمیل فرم ‌های الکترونیکی نیز وجود دارد. 3- هم چنین، می ‌توانید با تماس تلفنی با کارشناسان ما، سوالات خود را مطرح کرده و راهنمایی بگیرید. شما می ‌توانید با توجه به شرایط و سلیقه خود، راحت ‌ترین روش را برای ثبت ‌نام انتخاب نمایید. مشاوران ما آماده پاسخگویی و راهنمایی شما هستند.

در آموزشگاه پایتخت فناوری با توجه به شرایط مالی متفاوت دانشجویان، روش‌ های انعطاف ‌پذیری برای پرداخت شهریه در نظر گرفته شده است: گزینه اول پرداخت یک ‌جای کل شهریه قبل از شروع دوره. گزینه دوم پرداخت در دو قسط؛ یک قسط قبل از شروع دوره و مابقی در هفته دوم. مشاوران مالی ما آماده ‌اند تا با توجه به شرایط شما، بهترین روش پرداخت را پیشنهاد دهند. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر، با مشاوران تماس بگیرید.

برای ثبت نام در دوره آموزش نقاشی با پاستل روغنی و گچی، تنها پیش نیاز داشتن مدرک تحصیلی سیکل است. بنابراین افراد، بالای 14 سال که مدرک سیکل دارند می ‌توانند در این دوره ثبت ‌نام کنند، بدون این که نیاز به تجربه قبلی یا مدارک تحصیلی بالا تری داشته باشند. سرفصل ‌های دوره به زبان ساده و به صورت گام به گام از سطح مبتدی تدریس می ‌شود و تحت نظارت اساتید مجرب ارائه می ‌گردد.

آموزش نقاشی پاستل در کلاس ‌های تئوری و عملی به صورت ترکیبی برگزار می ‌شود. در جلسات نظری، اصول و مبانی این هنر در سبک ‌های مختلف به شما آموزش داده می ‌شود. سپس، در کارگاه ‌های عملی و با تمرین فراوان، مهارت ‌های تخصصی را کسب خواهید کرد. با ترکیب آموزش ‌های نظری و عملی، شما می ‌توانید مهارت و تبحر لازم در نقاشی پاستل را کسب نمایید. پس از پایان این دوره، به یک نقاش حرفه ‌ای در زمینه پاستل تبدیل خواهید شد.

دوره نقاشی پاستل ما مناسب گروه‌ های زیر است: 1- افراد مبتدی که می‌خواهند نقاشی با پاستل را از پایه شروع کنند. 2- نقاشانی که می‌ خواهند تکنیک ‌های خود را در نقاشی پاستل ارتقا دهند. 4- دانشجویان و دانش ‌آموزان علاقه‌ مند به نقاشی که در رشته ‌های هنر های تجسمی مانند گرافیک و طراحی تحصیل می ‌کنند.

بله، درست است. دانشجویان عزیز این دوره از حمایت همه ‌جانبه ‌ای بهره ‌مند هستند که حتی پس از پایان دوره نیز ادامه می ‌یابد. شما می‌ توانید در مسیر شغلی و کاری ‌تان، همیشه از مشاوره و راهنمایی ما بهره‌ مند شوید. هم چنین، افرادی که احساس می ‌کنند برخی مطالب را کامل یاد نگرفته ‌اند، می‌ توانند به صورت رایگان مجددا در دوره شرکت کرده و دانش خود را تکمیل نمایند. ما همواره از شما حمایت خواهیم کرد.

کلاس ‌های نقاشی پاستل ما به صورت حضوری برگزار می ‌شود. سرفصل ‌های آموزشی این دوره در کلاس‌ های مجهز به ابزار و تجهیزات لازم، به شیوه عملی به شرکت‌ کنندگان آموزش داده می‌ شود. با توجه به ماهیت عملی این هنر، حضور فیزیکی و کار با دست، الزامی است. از این رو آموزش ‌های لازم برای پرورش مهارت و تسلط دانشجویان بر این هنر، در کلاس‌ های آموزشگاه به صورت تعاملی و عملی ارائه می ‌گردد.

دوره آموزش نقاشی پاستل ما توسط اساتیدی حرفه ‌ای و با تجربه در این زمینه تدریس می‌ شود. این اساتید دارای سابقه چندین ساله فعالیت هنری بوده و آثارشان در معتبر ترین نمایشگاه ‌های داخلی و خارجی به نمایش گذاشته شده است. آن ها در رشته ‌های تحصیلی مرتبط با هنر تحصیل کرده ‌اند و به دلیل سبک ویژه خود در زمینه نقاشی شناخته شده ‌اند. تجربه، تحصیلات آکادمیک و سبک منحصر به فرد اساتیدمان، ضامن کیفیت آموزش در این دوره است.

بله، دانشجویان محترمی که ساکن شهرستان ‌ها بوده و علاقه‌ مند به ثبت ‌نام در دوره‌ حضوری می ‌باشند، می‌ توانند از خوابگاه ‌هایی که به صورت اختصاصی برای این دسته از دانشجویان در نظر گرفته شده ‌اند، استفاده نمایند. هزینه اسکان در این خوابگاه ‌ها بسیار مناسب بوده و دانشجویان می ‌توانند با پرداخت هزینه ‌ای مقرون ‌به ‌صرفه، طی دوره در خوابگاه‌ های مجهز و با امکانات رفاهی مطلوب ساکن شوند.

کلاس ‌های نقاشی پاستل ما به گونه ‌ای برنامه ‌ریزی شده‌ اند که همه علاقه ‌مندان بتوانند در زمان مناسب برای خود در آن ‌ها شرکت کنند. کلاس ‌های روز های عادی هفته در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌ شوند که برای اکثر علاقه ‌مندان مناسب است. هم چنین کلاس‌ هایی در روز های آخر هفته پنج ‌شنبه و جمعه تشکیل می ‌شود که برای شاغلین و دانشجویان مفید است تا بتوانند در اوقات فراغت خود مهارت نقاشی پاستل را فرا بگیرند.

معرفی جامع دوره آموزش نقاشی پاستل

نقاشی با پاستل گچی به شکل امروزی آن از قرن 18 میلادی به بعد بسیار رواج یافته و این روزها هم به صورت ترکیب شونده با سایر تکنیک های نقاشی (مانند آبرنگ و گواش و مداد شمعی) و هم به عنوان یک تکنیک مجزا و مستقل، توسط هنرمندان و نقاشان مطرح و مشهور در سراسر جهان به کار گرفته می شود. جالب است بدانید؛ پاستل و مداد شمعی از نظر نوع کاربری و ظاهر تا حدودی شبیه به هم هستند اما بنا به نظر متخصصان، پاستل ها (به ویژه نوع روغنی آن ها) در نقاشیِ حرفه ای عملکرد بهتری داشته و به دلیل برخورداری از ساختار و بافت روغنی، بهتر بر روی کاغذ قرار گرفته و در نتیجه رنگ آمیزی با آن ها آسان تر بوده و پوشانندگی بهتری را برای تکمیل کردن نقاشی فراهم می کنند.

از مهم ترین مزیت ها و نکات مثبت نقاشی پاستل می توان به این موارد اشاره کرد: به راحتی قابل ترکیب کردن با سایر روش ها و ترفندهای نقاشی مانند رنگ روغن، آبرنگ، گواش، اکریلیک و … می باشد. نقاشی هایی که به وسیله پاستل کشیده می شوند، دارای ظاهر زیبا و چشم نواز و سر زنده و همچنین بافت و ساختار مخملی و در عین حال نرم هستند. برای شروع کار در زمینه این تکنیک نقاشی، لازم نیست هنرجویان وسایل و ابزارهای گران قیمت و پیچیده ای تهیه نمایند.

تجهیزات و وسایل مورد نیاز نقاشی با پاستل گچی

همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم؛ نقاشی با پاستل گچی نیاز به وسایل زیاد و پیچیده و ‌گران قیمت نداشته و تنها با در اختیار داشتن یک سری لوازم و تجهیزات اصلی و مهم (که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد) می توانید یادگیری این تکنیک و فعالیت حرفه ای خود را شروع کنید.

 • پاستل: در انواع مختلفِ نرم، مدادی، سخت، گچی، پن و روغنی در بازار موجود هستند و تفاوت آن ها در میزان رنگدانه و شکل ظاهری و کاربرد آن ها می باشد. برای مثال، پاستل های نوع سخت قابلیت به تصویر کشیدن جزئیات و المان های ریز و ظریف نقاشی را دارند؛ در حالی که پاستل های نرم به آسانی قابل ترکیب شدن با سایر رنگ ها بوده و در رنگ آمیزی پس زمینه یا بخش های وسیع نقاشی به کار گرفته می شوند.
 • کاغذ و مقوا: ادغام کردن رنگ ها در این روش نقاشی (بر خلاف تکنیک هایی مانند آبرنگ و گواش) بر روی خود کاغذ یا سطحِ دربرگیرنده اثر هنری انجام می شود و نه بر روی پالت. به همین دلیل؛ برای نقاشی با پاستل از کاغذ ها یا مقوا های سفید و یا رنگی ضخیم و زبر استفاده می شود تا ذرات و رنگ های پاستل روی سطح باقی بمانند و به راحتی قابل ترکیب شدن باشند.
 • ابزارهای مکمل و جانبی مانند تخته شاسی، مداد رنگی، محو کن، کاتر، ورق سنباده، اصلاح کننده، نوار چسب، پاک کن و …

در پایان توصیه می کنیم برای شروعِ آموزش نقاشی با پاستل گچی و تمرین به صورت حرفه ای و اصولی، حتما با استاد دوره در مورد برند و نوع پاستل های مورد نیاز مشورت کرده و از بین مدل ها و مارک های متنوعِ این ابزار (مانند مدل گچی، پن، نرم، سخت، روغنی و مدادی و برندهای کنته، ریوز، سنلیر، رامبراند و …) بهترینِ آن ها را انتخاب نموده و آموختن را با ابزارها و لوازمِ مناسب آغاز کنید.

نمایش بیشتر

محبوب ترین دوره های دپارتمان هنر های تجسمی پایتخت فناوری

دیدگاه ها

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02191009543
02191009543