راهنمای جامع ارورهای ماشین ظرفشویی سامسونگ

راهنمای جامع ارورهای ماشین ظرفشویی سامسونگ

عناوین این نوشته

کد خطاهای ماشین ظرف شویی سامسونگ : فقط مدل هایی با نمایشگر دیجیتال می توانند کد خطا را به عنوان یک کد واقعی نمایش دهند. در مدل های فاقد نمایشگر به جای آن از چراغ چشمک زن استفاده می شود. همیشه قبل از اقدام به تنظیم مجدد ماشین ظرفشویی یا پاک کردن کد، عیب یابی صحیح را انجام دهید. در غیر این صورت به مسئله ایجاد کننده خطا پرداخته نمی شود ، که این امر باعث بازگشت خطا در ماشین ظرفشویی سامسونگ می شود.

اگر ماشین ظرفشویی شما به طور عادی کار نمی کند و چراغ ها چشمک می زنند، برای تفسیر کد به راهنمای زیر مراجعه کنید. آموزشگاه پایتخت فناوری میزبان علاقه مندان به انواع حرفه های فنی و مهارتی ست که در قالب دوره های آموزشی به شما عزیزان ارائه داده می شود.

قابل توجه علاقه مندان به تعمیر لوازم خانگی از جمله تعمیرات ماشین ظرفشویی باشد که برای شرکت در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی میتوانند با 30% تخفیف در هزینه دوره (برای مدت محدود) در آموزشگاه پایتخت فناوری اقدام نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر با آموزشگاه تماس بگیرید. 02166577378

معرفی کد خطاهای ماشین ظرفشویی سامسونگ

خطای روی ماشین ظرفشویی شما نشان دهنده وجود یک مشکل است. برخی از خطاها را می توان خود به خود و با برخی از عیب یابی های سبک برطرف کرد تا بتوانید ماشین ظرفشویی سامسونگ خود را دوباره به کار بیاندازید. اما برخی از خطاها نشان دهنده یک مشکل اساسی است و باید به تعمیرکار مجرب و یا نمایندگی ماشین ظرفشویی سامسونگ مراجعه نمایید و از باز کردن بی مورد ماشین خودداری کنید.

برخی از مشکلات را نیز می توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی پیدا کنید. در زیر نمونه ایی از کدهای خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ آورده شده است.

خطای فیلتر مسدود شده

1E، IE مدل های Waterwall: آب از طریق فیلتر آن را رد نمی شود. فیلتر ماشین ظرفشویی را تمیز کنید. برای راهنمایی شستشو فیلتر ماشین ظرفشویی به کتابچه راهنمای ماشین ظرفشویی سامسونگ خود مراجعه کنید. اگر کد پس از تمیز کردن فیلتر دوباره برگشت، به متخصص تعمیرات و نمایندگی سامسونگ مراجعه کنید.

 کد خطای 3C

ماشین ظرفشویی را خاموش کنید و سپس سعی کنید چرخه را دوباره شروع کنید. اگر خطا همچنان رخ داد، باید به نمایندگی سامسونگ مراجعه نمایید.

خطای تأمین آب در دمای بالا

کد خطای 3E: آب خیلی گرم است.

تأیید کنید که منبع آب گرم بالاتر از 176 درجه فارنهایت تنظیم نشده است.

خطای تأمین آب

کد خطای 4C ، 4E

ماشین ظرفشویی با فشار یا دمایی که لازم دارد آب دریافت نمی کند. بررسی کنید که فشار آب و دما مطابق با آب مورد نیاز است. شیلنگ های Floodsafe با ماشین های ظرفشویی سامسونگ سازگار نیستند و نباید از آن ها استفاده شود. مطمئن شوید شیرهای آب کاملا باز است.

خطای تخلیه

5C، SC، 5E وSE : ماشین ظرفشویی نمی تواند آب را تخلیه کند.

اتصال شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی را در سینک ظرفشویی و خود شیلنگ تخلیه بررسی کنید. در سینکی که ماشین ظرفشویی به آن متصل است آب بریزید، لوله فاضلاب، فیلتر و مخزن را به خوبی تمیز کنید.

خطای رفلکتور Waterwall

7E : رفلکتور قادر به حرکت صحیح نیست. اگر اخیراً ماشین ظرفشویی سامسونگ خود را نصب کرده اید و این خطا را مشاهده می کنید. ابتدا نوار بسته بندی از رفلکتور Waterwall کاملا برداشته شده است و همچنین رفلکتور در جای مناسب خود به درستی نصب شده است و امکان حرکت آن وجود دارد.

خطای پایین بودن سطح آب

کد خطای 9E : آب کافی در ماشین ظرفشویی وارد نمی شود. در این حالت بهتر است ماشین ظرفشویی را خالی کنید، مواد شوینده اضافه کنید و سپس یک چرخه عادی را استارت بزنید تا ماشین ظرفشویی کار کند. اگر خطا همچنان رخ داد، برق ماشین ظرفشویی را در قطع کننده مدار خاموش کرده و برای درخواست خدمات به مرکز پشتیبانی سامسونگ یا تعمیر کار مجرب مراجعه نمایید.

حالت Access Point

کد خطای AP : ماشین ظرفشویی برای اتصال به دستگاه تلفن همراه در حالت Access Point Mode است. اگر نمی خواهید ماشین شما به تلفن همراهتان متصل باشد، ماشین ظرفشویی را خاموش کرده و دوباره روشن کنید.

خطای دکمه

کد خطای bE ، 6E : پانل یک دکمه گیر کرده را تشخیص می دهد. برای رفع این حالت ماشین ظرفشویی سامسونگ را خاموش کنید. همه دکمه های صفحه را فشار دهید. اگر دکمه ای به درستی کار نکرد و یا کد خطا پس از روشن کردن ماشین ظرفشویی دوباره بازگشت، احتمال وجود خطایی است که شما قادر به رفع آن نیستید و باید تعمیرکار ماشین ظرفشویی را بررسی کند.

خطای ارتباطی

کد خطای CE : کنترل پنل قادر به برقراری ارتباط با بقیه قطعات ماشین ظرفشویی نیست. جهت رفع خطا ماشین ظرفشویی را خاموش کنید و سعی کنید دوباره آن را شروع کنید. در صورت ادامه خطا، به تعمیرکار مراجعه نمایید.

خطای هیتر در دمای بالا

HC, 1E و IE : این خطا بیشتر در مدل های Rotary سامسونگ رخ می دهد که نشان می دهد دمای داخل ماشین ظرفشویی خیلی بالا است. ماشین ظرفشویی را را به مدت 30 ثانیه از برق بکشید و دوباره آن را برق زده و روشن نمایید. ماشین ظرفشویی را خالی کنید، کشوی مواد شوینده را پر کرده و سپس یک چرخه عادی شستشو را شروع کنید. در صورت بروز مجدد خطا، به سرویس کار مراجعه نمایید.

خطای هیتر

کد خطای HE : دمای داخل ماشین ظرفشویی به اشتباه تشخیص داده می شود. پس از خالی کردن ماشین ظرفشویی مواد شوینده را اضافه کنید و سپس یک برنامه شستشو عادی را استارت بزنید.

خطای نشتی

کد خطای LC ، LE : سنسور نشت ماشین ظرفشویی رطوبت یا مسدود بودن را در رفلکتور آب تشخیص می دهد (فقط در مدل های Waterwall دیده می شود. وقتی این کد نمایش داده می شود، ماشین ظرفشویی سامسونگ روشن می شود و خاموش نمی شود. در این مدت سعی کنید آب تخلیه شود. اگر نشتی مشاهده کردید، برای عیب یابی نشت آب ماشین ظرفشویی اقدام کنید، عوامل زیادی موجب نشتی ماشین ظرفشویی سامسونگ می شوند.

پمپ تخلیه از کار افتاده است. اگر هنگام شستشو آب نشت کرد. احتمالا واشرهای قدیمی فرسوده شده اند و باید تعویض شوند. در غیر این صورت، خود پمپ از کار افتاده است. کد خطای LE بعضی اوقات به دلیل آسیب مکانیکی وارد شده به مخزن ظاهر می شود. این نقص در کارخانه اتفاق می افتد. برای پیدا کردن نشتی ماشین ظرفشویی را باز کرده و به دنبال رطوبت داخل آن باشید. قسمت معیوب را با یک قسمت جدید جایگزین کنید.

در صورت نشتی ممکن است مشکلاتی در فیلتر تخلیه وجود داشته باشد. که به دو دلیل اتفاق می افتد، آلودگی و نصب نادرست فیلتر. اگر آلودگی ها و گرفتگی دلیل آن باشد، هنگام شستشو خطای LE روی صفحه نمایش ظاهر می شود. در همان زمان ، آب از طریق شکاف ها خارج می شود. فیلتر را باز کنید ، آن را بشویید و تعویض کنید.

این امکان وجود دارد که پس از تمیز کردن آلودگی ها فیلتر را به خوبی نصب نکرده باشید. آن را چک کنید و محکم ببندید.

نشتی آب از ماشین ظرفشویی علل دیگری مانند فرسودگی واشر و شلنگ ها نیز دارد که باید همه این قسمت ها را در ماشین ظرفشویی چک کنیم تا مطمئن شویم ایراد از کدام قطعه است. اما اگر مطمئن هستید که نشتی واقعی وجود ندارد باید موارد زیر را بررسی کنید.

اگر اخیراً ماشین ظرفشویی را جابجا کرده اید، ممکن است مقداری آب در نزدیکی حسگر پاشیده شده باشد. به آن زمان دهید تا خشک شود. اگر صدای ماشین ظرفشویی آزار دهنده است، آن را از پریز برق بکشید.

اگر اخیراً ماشین ظرفشویی را به محل لوله فاضلاب وصل کرده اید، مطمئن شوید که لوله فاضلاب مسدود نیست.

خطای سطح بیش از حد آب

خطای OC ، 0C و oE : در ماشین ظرفشویی آب بیش از حد وجود دارد این مسئله اغلب با تخلیه در ارتباط است. اتصال شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی را در سینک ظرفشویی و شیلنگ تخلیه بررسی کنید. در سینکی که ماشین ظرفشویی به آن متصل است آب جاری کنید، همچنین می توانید فاضلاب، فیلتر و مخزن را به خوبی تمیز کنید.

کد خطای کامپیوتر

خطای PC : Zone Wash به درستی کار نمی کند. در این صورت ماشین ظرفشویی را خاموش کنید و سپس سعی کنید چرخه شستشو را دوباره شروع کنید. اگر خطا همچنان رخ داد، برای درخواست خدمات به مرکز پشتیبانی سامسونگ مراجعه کنید.

خطای شستشو ظرفیت نصفه

کد خطای PE : عملکرد شستشو نیمه ظرفیت به درستی انجام نمی شود. جهت رفع این خطا در ماشین ظرفشویی را خالی کنید، مواد شوینده اضافه کنید و یک چرخه نیمه ظرفیت را اجرا کنید. اگر خطا همچنان رخ داد، ماشین ظرفشویی را از برق بکشید و به تعمیرکار مراجعه کنید.

خطای سنسور دما

کد خطای tE : دمای داخل ماشین ظرفشویی اشتباه تشخیص داده می شود. ماشین ظرفشویی را خالی کنید، مواد شوینده را اضافه کنید و یک چرخه شستشو را شروع کنید. اگر خطا همچنان رخ باید به تعمیرکار مراجعه نمایید. اطمینان حاصل کنید که محفظه مواد شوینده بیش از حد پر نشده است و مواد شوینده اضافی از دستگاه خارج نشده است.

خطای چراغ های چشمک زن ماشین ظرفشویی سامسونگ

بعضی از مدل های ماشین ظرفشویی سامسونگ نمایشگر دیجیتالی ندارند ، بنابراین برای نمایش کد خطا به از چراغ چشمک زن استفاده می کنند. ترکیبی از چراغ های چشمک زن تعیین می کند کد خطا مربوط به چه قسمتی است. با این حال، از آنجا که چراغ ها در هنگام عملکرد عادی ماشین ظرفشویی نیز ممکن است چشمک بزنند، فقط باید در صورتی که ماشین ظرفشویی به طور عادی کار نمی کند، مانند توقف در اواسط چرخه، چشمک زدن دکمه های ماشین ظرفشویی را به عنوان کد خطا در نظر بگیرید.

Auto + Express 60

این بدان معنی است که کنترل پنل یک دکمه را گیرکرده تشخیص می دهد.

Auto + Heavy

این بدان معنی است که مقدار زیادی آب در ماشین ظرفشویی وجود دارد. که اغلب مربوط به تخلیه آب ماشین ظرفشویی است. اتصالات شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی، فاضلاب، فیلتر و مخزن چک کنید و در صورت نیاز آن ها را تمیز نمایید.

Auto + Normal + Express 60

این بدان معنی است که کنترل پنل یک دکمه گیر کرده را تشخیص می دهد. دکمه ها را با دقت چک کنید. اگر هر دکمه ای به درستی کار نمی کند، یا کد خطا پس از خاموش و روشن کردن ماشین ظرفشویی بازگشت، به تعمیر جدی نیاز دارد.

Auto + Normal

این خطا نشان می دهد که ماشین ظرفشویی سامسونگ شما خیلی گرم است.

Auto

این بدان معنی است که فشار آب یا دما صحیح نیست. بررسی کنید که فشار آب و دما مطابق با نیاز تنظیم شده است. شیلنگ های Floodsafe با ماشین های ظرفشویی سامسونگ سازگار نیستند و نباید از آنها استفاده شود.

Delicate

این بدان معنی است که ماشین ظرفشویی نمی تواند تخلیه آب را به درستی انجام دهند. اتصال تخلیه ماشین ظرفشویی را در سینک ظرفشویی بررسی کنید و همچنین شیلنگ تخلیه را بررسی کنید. در ظرفشویی که ماشین ظرفشویی به آن متصل است آب را جاری کنید. فاضلاب، فیلتر و مخزن را تمیز کنید.

Express 60

این بدان معنی است که فشار آب یا دما درست نیست. بررسی کنید که فشار آب و دما مطابق با نیاز است.

شیلنگ های Floodsafe با ماشین های ظرفشویی سامسونگ سازگار نیستند و نباید از آنها استفاده شود.

Heavy + Delicate + Quick

این بدان معنی است که سنسور دما خراب است. ماشین ظرفشویی را خالی کنید، مواد شوینده را اضافه کنید و سپس یک چرخه عادی شستشو داشته باشید. اگر خطا همچنان رخ داد، برق ماشین ظرفشویی را قطع کننده کرده و به تعمیرکار متخصص مراجعه نمایید.

Heavy + Delicate + Smart Auto

این خطا نشان دهنده معیوب بودن سنسور دما است.

Heavy + Delicate

این به این معنی است که هیتر ماشین ظرفشویی سامسونگ از کار افتاده است.

Heavy + Express 60

این بدان معنی است که ماشین ظرفشویی قادر به گرم کردن آب نیست.

Delicate + Quick

این بدان معنی است که سنسور نمی تواند بسته بودن در را تشخیص دهد. اطمینان حاصل کنید که درب به درستی بسته شده است. اگر خطا برطرف نشد، برای تعمیر سنسور به تعمیرکار مجرب مراجعه نمایید.

Normal + Delicate + Smart Auto

این بدان معنی است که آب بیش از حد گرم است. چک کنید که آب شستشو را بیشتر از 176 درجه فارنهایت تنظیم نکرده باشید. در غیر اینصورت برای رفع ایراد به تعمیرکار مراجعه کنید.

Normal + Heavy

این خطا بدان معنی است که ترمیستور به درستی کار نمی کند.

Heavy + Quick

این بدان معنی است که مقدار زیادی آب در ماشین ظرفشویی وجود دارد. که مربوط به تخلیه ماشین ظرفشویی است.

Heavy + Quick + Smart Auto

این بدان معنی است که سنسور دما خراب است. ماشین ظرفشویی را به صورت خالی و بدون ظرف به برق بزنید و یک برنامه شستشو را اجرا کنید.

 Heavy در مدل هایی که دکمه Express 60 ندارند :

این بدان معنی است که سنسور نشت ماشین ظرفشویی رطوبت را تشخیص می دهد. با ورود این کد، ماشین ظرفشویی روشن می شود اما خاموش نمی شود.

Heavy در مدل هایی که دکمه Express 60 دارند :

این بدان معنی است که مقدار زیادی آب در ماشین ظرفشویی وجود دارد. این مسئله مربوط به تخلیه آب است. شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی را بررسی کنید. و لوله های فاضلاب، فیلتر و مخزن را در تمیز کنید.

Normal + Delicate

این بدان معنی است که کنترل پنل ماشین ظرفشویی یک دکمه گیر کرده را تشخیص می دهد. ماشین ظرفشویی را خاموش کرده و همه دکمه های صفحه را فشار کنید. اگر هر دکمه ای به درستی کار نکرد به تعمیرکار مراجعه نمایید.

Normal + Heavy + Express 60

این بدان معنی است که اتصال ترمیستور ماشین ظرفشویی مناسب نیست.

Normal + Heavy + Quick

این بدان معنی است که آب کافی در ماشین ظرفشویی وجود ندارد.

Normal + Heavy + Smart Auto

این بدان معنی است که آب کافی در ماشین ظرفشویی وجود ندارد.

Normal + Heavy

این بدان معنی است که ترمیستور به درستی کار نمی کند.

Normal + Quick

این به این معنی است که ماشین ظرفشویی خیلی گرم است.

Normal + Quick + Smart Auto

این بدان معنی است که آب ماشین ظرفشویی بیش از حد گرم است.

Normal + Quick

این بدان معنی است که پنل یک دکمه گیر کرده را تشخیص می دهد.

Normal + Smart Auto

این به معنای داغ بودن ماشین ظرفشویی است.

Normal

این بدان معنی است که سنسور نشت ماشین ظرفشویی رطوبت را تشخیص می دهد. با وجود این کد، ماشین ظرفشویی خود روشن می شود و خاموش نمی شود.

Quick

این بدان معنی است که فشار آب یا دما مناسب نیست. بررسی کنید که فشار آب و دما مطابق با نیاز آب است.

Quick+

این بدان معنی است که ماشین ظرفشویی نمی تواند آب را تخلیه کند.

Smart Auto + Heavy+ Delicate

این بدان معنی است که سنسور دما خراب است.

Smart Auto + Heavy

این بدان معنی است که مقدار زیادی آب در ماشین ظرفشویی می ماند. این مسئله اغلب مربوط به سیستم تخلیه ماشین ظرفشویی است. اتصالات لوله تخلیه ماشین ظرفشویی را بررسی کنید. فاضلاب، فیلتر و مخزن را تمیز کنید.

Smart Auto + Normal + Delicate

این به این معنی است که آب خیلی گرم است. درجه آب گرم را چک کنید که بالاتر از 176 درجه فارنهایت تنظیم نشده باشد.

Smart Auto + Normal

این به این معنی است که ماشین ظرفشویی خیلی گرم است. ماشین ظرفشویی را خالی کرده مواد شوینده اضافه کنید و سپس یک چرخه عادی شستشو را شروع کنید. اگر خطا همچنان رخ داد، به تعمیرکار ماشین ظرفشویی مراجعه نمایید.

Smart Auto

این بدان معنی است که فشار آب یا دما صحیح نیست.

چهار چراغ (یا بیشتر) چشمک می زنند

در اینصورت کنترل پنل قادر به برقراری ارتباط با بقیه قسمت های ماشین ظرفشویی نیست. ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید، دو دقیقه صبر کنید و سپس دوباره روشن کنید. در صورت ادامه خطا، مجبور هستید به تعمیرکار مراجعه نمایید.

هر ترکیب دیگری از چراغ ها چشمک می زنند

چراغ چشمک زن همیشه به معنی کد خطا نیست. در بعضی از مدل ها، وضعیت فعلی با چراغ چشمک مشخص می شود. قبل از اینکه تصور کنید چراغ چشمک زن به معنای مشکل در ماشین ظرفشویی است، بررسی کنید که آیا ماشین ظرفشویی سامسونگ مشکل خاصی دارد یا نه.

آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش تعمیرات پکیج و … از دوره های پرطرفدار در مجتمع پایتخت فناوری هستند. شما می توانید از طریق تماس با شماره تلفن های آموزشگاه، مشاوره های رایگان برای انتخاب حرفه و دوره مربوط به آن را دریافت کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)
دیدگاه ها
اشتراک در
اطلاع از
فقط مدیرسایت می تواند شماره شمارا ببیند
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه