علت صدای زیاد یخچال نو و نحوه رفع آن

علت صدای زیاد یخچال نو و نحوه رفع آن

هیچ کس دوست ندارد صدا های عجیب و غریبی را که از یخچالش می آید را بشنود!!! صدای زیاد یخچال فریزر به طور کلی نشان می دهد که دستگاه با مشکلی مواجه شده است. بنابراین، باید زمان بگذارید و بررسی کنید که علت زیاد شدن صدای یخچال برای چیست و کدام قطعه در عملکردش اختلال پیش آمده است. در این مقاله دلایل صدای زیاد یخچال فریزر و نحوه رفع آن را بیان می کنیم و راه هایی را برای از جلوگیری از ایجاد سر و صدای زیاد یخچال ارائه می دهیم.

آموزش تعمیرات لوازم خانگی

عناوین این نوشته:

صدا های بلند یخچال از کجا می آیند؟

برای بررسی دلیل ایجاد صدای بلند در یخچال لازم است در قدم اول چک کنید که این صداها از کجا می آیند؟ صدا های بلند و عجیب و غریب یخچال فریزرتان می تواند از قسمت های مختلف انتشار یابد که شامل موارد زیر می باشد. در ادامه هر کدام از قسمت ها را بررسی می کنیم و می گوییم احتمال خرابی کدام قطعات یخچال  وجود دارد.

 • صدایی از پایین یخچال شما می آید.
 • صدایی از پشت یخچال شما می آید.
 • صدایی از داخل یخچال شما می آید.

صدایی از پایین یخچال شما می آید

اگر صدای عجیب و غریبی مانند صدای جغجغه بلند یا تق تق شدیدی را از زیر یخچال می شنوید، احتمالاً ظرف تخلیه خراب است. برای برطرف کردن مشکل لازم است آن را در جای خود محکم کنید. محل دقیق قرار گیری ظرف تخلیه در قسمت زیرین یخچال بوده و تقریباً یک اینچ بالا تر از کف است.

صدایی از پشت یخچال شما می آید

هر صدای بلندی که به نظر می رسد از پشت دستگاه می آید، ممکن است نشانه ای از مشکل در تایمر یخ زدایی، فن کندانسور یا کمپرسور باشد. اگر تشخیص می ‌دهید که صدا ناشی از فن کندانسور است، برای بر طرف کردن مشکل با استفاده از یک برس نرم، گرد و غبار و زباله‌ هایی که ممکن است بین پره‌ های فن جمع شده ‌اند را تمیز کنید. البته، اگر صدای فن یخچال شنیدید، حتما قبل از تمیز کردن کمپرسور، اقدام به تعمیرات یا تماس با تکنسین بپردازید.

صدایی از پشت یخچال شما می آید

صدایی از داخل یخچال شما می آید

اگر صدای منتشر شده از یخچال، صدای جیر جیر یا جغجغه است و به نظر می رسد از داخل دستگاه شما می آید، فن اواپراتور به احتمال زیاد مشکل پیدا کرده که هوا را در فریزر و یخچال به گردش در می آورد. فن گردشی در اکثر یخچال ها درست در پشت یک پانل دسترسی در پشت قرار دارد.

صدایی از داخل یخچال شما می آید

تعمیر کاران یخچال پیشنهاد می دهند که با فشار دادن کلید چراغ در فریزر مطمئن شوید که این مشکل وجود دارد. اگر مقصر فن سیرکولاسیون باشد، صدای یخچال بلند تر می شود. موتور های فن در یخچال ‌ها می ‌توانند به روش ‌های مختلفی از کار بیفتند، اما یکی از متداول ‌ترین راه‌ها این است که حیوانی داخل فن می‌ رود و می ‌میرد. ممکن است صدایی نشنید، زیرا حیوان مانع از کار کردن فن یخچال می شود. هم چنین ممکن است فن واقعاً گرم و داغ باشد. تنها راه حل برای این کار، تعویض فن پر سر و صدا در یخچال شماست.

همچنین بخوانید: علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

مهمترین علت صدای زیاد یخچال نو و راه حل های رفع آن

 • برخورد مواد جامد داخل یخچال به دیواره های یخچال
 • تراز نبودن یخچال
 • معیوب بودن موتور یخچال
 • دمپر معیوب
 • انبساط حرارتی
 • ارتعاشات
 • مشکل در شیر آب
 • مشکلات فن اواپراتور
 • خارج شدن ظرف تخلیه از جای خود
 • خرابی کمپرسور
 • کثیف بودن فن کندانسور یا کویل های کندانسور
 • مسائل مربوط به مسیر آب
 • نو بودن یخچال و عدم تنظیم صحیح آن
 • مشکلات مربوط به دما
 • شکستگی پروانه های فن یخچال
 • خرابی لولای درب یخچال
 • از کار افتادن المنت یخچال
 • شل شدن اتصالات یخچال
 • خرابی رله ها روی برد الکترونیکی
 • آسیب دیدن تایمر یخ زدایی

1- برخورد مواد جامد داخل یخچال به دیواره های یخچال

وقتی وسایل بزرگی مانند کاسه های شیشه ای یا قابلمه های بزرگ دارید، باید آن ها را به درستی در یخچال خود بچینید. با این حال، هنگامی که آن ها با دیوار یخچال شما تماس پیدا می کنند، شروع به ایجاد صدا های آزار دهنده می کنند. هم چنین، لرزش یخچال شما باعث می‌شود که اقلام جامد داخل یخچال تکان بخورند. تعمیر یخچال که صدا های بلند تولید می کند با این دلیل نسبتاً ساده است.

مهمترین دلایل صدای زیاد یخچال فریزر و راه حل های رفع آن

تنها کاری که باید انجام دهید این است که اقلام جامد را از یخچال خود بیرون بیاورید یا آن ها را مرتب کنید تا این مشکل بر طرف شود. این کار را به گونه ای انجام دهید که هیچ چیز به داخل یخچال شما فشار نیاورد. با این حال، اگر این مشکل را حل نکرد، دلایل احتمالی دیگری وجود دارد.

همچنین بخوانید: ارور لباسشویی سامسونگ

2- تراز نبودن یخچال

هنگامی که یک طرف یخچال بالاتر از طرف دیگر قرار دارد، صدا می تواند به علت تراز نبودن دستگاه تان باشد. به طور معمول، یخچال ها دارای پایه های قابل تنظیم هستند که گاهی اوقات نیاز به تنظیمات دارند. هم چنین، هنگامی که یخچال شما کار می کند، ارتعاشات ممکن است باعث حرکت آن و از دست دادن سطح تنظیم شده شود.

تراز نبودن یخچال

اگر مشکوک هستید که یخچال شما تراز نیست، پایه های قابل تنظیم را با استفاده از دستگاه تراز بررسی کنید. پس از آن، پایه های یخچال را تنظیم کنید و دوباره با سطح بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که همه طرف های یخچال هم تراز هستند تا از صدای بلند یخچال خود جلوگیری کنید.

همچنین بخوانید: ارور لباسشویی ال جی

3- معیوب بودن موتور یخچال

موتور های مختلفی در یخچال شما وجود دارد، مانند موتور های اواپراتور و فن کندانسور. اگر این موتور ها فرسوده شوند، ممکن است هر زمان که یخچال شما کار می کند صدای بلندی ایجاد کنند. موتور های فن کندانسور و اواپراتور خود را بررسی کنید تا تشخیص دهید کدام موتور معیوب است. به همین ترتیب، بلبرینگ ها و تیغه های آن ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که خراب نیستند.

معیوب بودن موتور یخچال

4- دمپر معیوب

دمپر در واقع دریچه ای بین بخش یخچال و فریزر می باشد که برای انتقال هوای سرد از فریزر به یخچال و تازه نگه داشتن مواد غذایی به طور معمول باز و بسته می شود. با توجه به ماهیت متحرک دمپر، فرسوده شدن آن در طول زمان معمولی است. یک دمپر فرسوده می تواند هر بار که باز می شود صدای جیر جیر ایجاد کند. هم چنین، چون دمپر شما مکررا باز و بسته می شود، صدا ممکن است غیر قابل تحمل شود.

دمپر معیوب

اگر دمپر شما زنگ زده یا به شدت کثیف به نظر می رسد، ممکن است علت سر و صدای یخچال خود را پیدا کرده باشید. برای رفع این مشکل، دمپر معیوب را با یک دمپر جدید جایگزین کنید.

5- انبساط حرارتی

یکی دیگر از علل ایجاد سر و صدا توسط یخچال، انبساط حرارتی می باشد. یخچال شما طوری طراحی شده است که مکانی سرد باشد. با این حال، با روشن و خاموش شدن چرخه خنک کننده به طور مداوم، دما در نوسان است و پدیده انبساط حرارتی رخ می دهد. حتی تغییرات جزئی دما باعث می شود که قسمت پلاستیکی درب یخچال منبسط و منقبض شود و صدا های ترکیدن ایجاد شود.

6- ارتعاشات

ارتعاشات موجود در قسمت داخلی یخچال موجب شنیدن سر و صدا های عجیب و آزار دهنده از یخچال می شود. این امر صرفاً به دلیل قدرت موتور کمپرسور است که می ‌تواند باعث لرزش اقلام داخل یخچال شما شود و اگر در جای بدی قرار گیرند، می‌تواند باعث حرکت بشقاب‌ ها، کاسه‌ ها و سایر اقلام شما شود و صدای ترکیدن ایجاد شود.

7- مشکل در شیر آب

مشکل در شیر آب می تواند سبب شنیدن سر و صدا های عجیب از یخچال شود. اگر یخچال شما یخ ساز یا خروجی آب خنک دارد، باید به منبع آب اصلی وصل باشد. این کار از طریق دریچه ای در پشت یخچال انجام می شود. اگر وقفه ای در تامین آب مورد نیاز دستگاه وجود داشته باشد ممکن است هوا وارد سیستم شده و این امر باعث ایجاد صدای ترکیدن شود. برای بر طرف کردن مشکل شنیدن سر و صدا از یخچال ناشی از مشکل در شیر آب باید هوا را خارج کنید.

مشکل در شیر آب

مشکلات فن اواپراتور

اگر به نظر می رسد صدا از داخل یخچال می آید، فن اواپراتور می تواند دلیل این مشکل باشد. این قطعه به طور معمول در پشت فریزر قرار دارد و توسط یک پانل، محافظت می شود. فن اواپراتور معمولا در جای خود پیچ شده است و نمی توان آن را به راحتی حرکت داد. برای رفع مشکل ایجاد سر و صدا توسط یخچال به دلیل مشکلات فن اواپراتور لازم است اتصال یخچال به برق را قطع نموده و پس از برداشتن پنل، فن را به صورت دستی بچرخانید تا مطمئن شوید که به آرامی حرکت می کند و هیچ نشانه ای از آسیب دیده نمی شود.

مشکلات فن اواپراتور

هم چنین اگر متوجه شدید پره فن اواپراتور معیوب است، آن را با یک پره جدید تعویض کنید. علاوه بر این، پس از تعویض قسمت آسیب دیده، یخچال خود را دوباره به منبع برق وصل کنید. با این حال، این کار را با احتیاط انجام دهید یا از خدمات یک تکنسین ماهر استفاده کنید.

از موارد دیگری که مربوط به مشکلات فن اواپراتور در ایجاد سر و صدای بلند و آزار دهنده می شود، گیره موتور فن اواپراتور است. این قسمت از یخچال شما که با نام گرومت نیز شناخته می شود وظیفه جدا سازی موتور فن از براکت نصب را بر عهده دارد. با قرار گرفتن گیره، صدای لرزش یخچال کاهش می یابد. هم چنین به مرور زمان گیره فرسوده و جدا می شود و باعث می شود یخچال سر و صدا کند.

خارج شدن ظرف تخلیه از جای خود

خارج شدن ظرف تخلیه از جای خود یکی از ساده ترین دلایل شنیدن صدای بلند از یخچال می شود. به زیر یخچال خود نگاه کنید تا مطمئن شوید که ظرف تخلیه در جای خود محکم است. در غیر این صورت، همیشه می توانید برای کمک به چسباندن آن و جلوگیری از ایجاد صدای شبیه به جغجغه، آن را توسط یک نوار چسب مطمئن در جای مخصوص خود محکم کنید.

بر خلاف زمزمه ملایم و عادی، ممکن است صدای وز وز بسیار بلندی را بشنوید، معمولاً کمپرسور علت آن است و ممکن است زمان تعمیر یا تعویض آن فرا رسیده باشد. قبل از تصمیم گیری، کویل های کندانسور و فن یخچال را تمیز کنید تا مطمئن شوید کثیفی و گرد و غبار ایجاد شده منبع مشکل نیست.

کثیف بودن فن کندانسور یا کویل های کندانسور

به طور معمول، اکثر یخچال های جدید که بدون یخ زدگی هستند، دارای یک کویل کندانسور هستند که با فن خنک می شود. سیم پیچ کندانسور که در پشت یخچال قرار دارد، وظیفه گردش هوا بر روی ظرف قطره‌ای را بر عهده دارد که باعث تبخیر آب می ‌شود. هم چنین، هوا را روی سیم پیچ کندانسور به گردش در می آورد تا گرما را از بین ببرد.

کثیف بودن فن کندانسور یا کویل های کندانسور

کار کردن موتور فن کندانسور به طور هم زمان با فن کمپرسور و اواپراتور طبیعی است. اگر صدای بلند یخچال شما از داخل نمی آید، ممکن است موتور فن کندانسور باشد. علاوه بر این، خرابی موتور فن کندانسور ممکن است باعث شود یخچال شما به طور مرتب روشن و خاموش شود. تعمیر یخچالی که صدای بلند ناشی از معیوب بودن موتور فن کندانسور ایجاد می کند، پیچیده نیست. مانند سایر کار های برقی، باید با قطع برق یخچال شروع کنید. پس از آن، پانل دسترسی در پشت یخچال را بردارید. هم چنین مراقب گرد و غبار و زباله های محبوس شده در موتور فن باشید.

همچنین بخوانید: علت روشن نشدن یخچال

اگر متوجه شدید که تیغه فن کندانسور آسیب دیده یا موتور معیوب است، آن را تعویض کنید. در حین کار، مراقب علائم سایش در گیره های لاستیکی باشید. علاوه بر این، موتور فن کندانسور خود را همیشه با جارو برقی تمیز نگه دارید. کثیفی و زباله می تواند باعث توقف چرخش تیغه یا عملکرد نادرست موتور شود.

مسائل مربوط به یخساز یخچال

اگر یخچال شما دارای یک دستگاه پخش کننده آب و یخ داخلی است، صدای بلندی که می شنوید می تواند تلاش نا موفق یخ ساز برای پر کردن آب باشد. سعی کنید برای خودتان یک لیوان آب از یخچال بریزید. اگر کار نکرد، احتمالا منبع مشکل شما یخساز است. سیستم آب و یخساز پیچیده است و اغلب به کمک یک متخصص نیاز دارد.

مسائل مربوط به یخساز یخچال

نو بودن یخچال و عدم تنظیم صحیح آن

اگر یخچال شما نو است و درست تنظیم نشده است، این صدا ها طبیعی است. با کاهش دما در یخچال و شروع کارکرد عادی آن، پلاستیک منبسط می شود. این امر می تواند باعث ایجاد صدای خش خش یا زمزمه از یخچال شما شود. این صدا ها می توانند ترسناک باشند، اما دلیلی برای نگران شدن نیست.

نو بودن یخچال و عدم تنظیم صحیح آن

مشکلات مربوط به دما

مشکلات مربوط به دما می تواند دلیل شنیدن صدا های عجیب و غریب از یخچال باشد. تعمیر کاران یخچال توصیه می کنند یخچال خود را در دمای حدود 40 درجه فارنهایت نگه دارید تا از یخ زدن مواد غذایی یا خطوط خنک کننده جلوگیری شود. اگر یخچال شما خیلی سرد است، تشکیل یخ در داخل برخی از مکانیسم ‌ها باعث می شود یخچال سخت ‌تر کار کند و با صدای بلند کار کند. اگر دمای یخچال شما تا آخر بالا است و صدای بلندی می شنوید، سعی کنید دما را پایین بیاورید و ببینید صدا از بین می رود یا خیر.

مشکلات مربوط به دما

شکستگی پروانه های فن یخچال

پروانه فن یخچال مسئول انتقال هوای خنک به کابین یخچال است. در مواقعی که اواپراتور یخچال معیوب شده و برفک زیادی تولید می شود. بالا رفتن میزان برفک روی پروانه فن باعث ایجاد مانعی در برابر چرخش فن می شود. عدم چرخش صحیح فن به دلیل شکستگی پروانه های فن روی یخچال موجب شنیدن صدا های نا هنجاری می شود.

شکستگی پروانه های فن یخچال

خرابی لولای درب یخچال

خرابی لولای درب یخچال به دلیل فرسوده شدن آن منجر به عدم بسته شدن صحیح آن و عدم کارکرد درست قطعات موجود در برد الکترونیکی یخچال می شود. در نتیجه ممکن است صدا های بلندی از یخچال به گوش برسد. برای بر طرف کردن مشکل می توانید لولای درب یخچال را با یک نمونه جدید تعویض نمایید.

خرابی لولای درب یخچال

از کار افتادن المنت یخچال

از کار افتادن المنت یخچال باعث دما بالای آن و گرم شدن آن می شود. برای جلوگیری از وقوع این اتفاق در یخچال های امروزی از سیستم هوشمند ضد برفک نوفراست استفاده می شود. در صورتی که صدای تولیدی حاصل از این فرآیند به طور دائمی باشد، نگرانی از این بابت نداشته و یخچال سالم است. اما در صورت ادامه دار بودن این مشکل لازم است با یک تعمیر کار یخچال تماس گرفته و از او کمک بگیرید.

شل شدن اتصالات یخچال

یکی از دلایل تولید صدا های بلند در یخچال، شل شدن اتصالات یخچال است. شل شدن اتصالات یخچال موجب عدم تنظیم صحیح قطعات در جای خود و شنیدن صدای تق تق از درون یخچال می شود. در این مورد لازم است تمامی اتصالات را به وسیله ابزار مخصوص محکم کنید.

خرابی رله ها روی برد الکترونیکی

در صورتی که صدای تق تق را از درون یخچال می شنوید، ممکن است خرابی رله ها روی برد الکترونیکی مسبب آن باشد. رله های خراب روی برد موجب عدم متصل شدن سیم پیچ ها به یک دیگر و ایجاد صدای بلند از یخچال شود. رفع این مشکل با تعویض رله استارت موتور امکان پذیر است.

پیشنهاد دوره: آموزش تعمیرات لباسشویی

آسیب دیدن تایمر یخ زدایی

صدا هایی شبیه خش خش یا تیک تیک ممکن است نشان دهند که تایمر یخ زدایی شما معیوب است. با جستجوی یخ زدگی در فریزر و یخچال خود می توانید تایمر یخ زدایی معیوب را تشخیص دهید. هم چنین، اگر متوجه یخ زدگی شدید، می توانید ترموستات خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی تنظیم شده است.

آسیب دیدن تایمر یخ زدایی

علاوه بر این، توجه داشته باشید که یخچال شما چقدر صدا های بلند تولید می کند. به عنوان مثال، اگر صدای تیک تیک دو بار در روز و تقریباً یک ساعت است، تایمر یخ زدایی خود را تعویض کنید. هم چنین، قبل از تعویض تایمر یخ زدایی خود، با خدمات تعمیر یخچال تماس بگیرید تا مشکل را بیشتر بررسی کنید.

نحوه رفع سر و صدای زیاد یخچال

انتشار صدا های بلند و عجیب و غریب موجب آزار افراد می شود و لازم است به منظور عدم آسیب به قسمت های دیگر یخچال هر چه سریع تر عیب یابی و برطرف شود. بدین منظور لازم است با بررسی دلایل احتمالی ایجاد سر و صدای یخچال توجه داشته و برای رفع سر و صدای زیاد یخچال اقدامات زیر را انجام دهید.

 • ظرف تخلیه را بررسی و محکم کنید.
 • به تایمر یخ زدایی معیوب گوش دهید.
 • فن کندانسور را تمیز و بررسی کنید.
 • فن اواپراتور را چک کنید.

نحوه رفع سر و صدای زیاد یخچال

ظرف تخلیه را بررسی و محکم کنید.

این رایج ترین و ساده ترین راه حل می باشد به ویژه زمانی که یخچال شما صدا های عجیب و غریبی از پایین تولید می کند. یک ظرف تخلیه شل باعث می شود که یخچال صدا های بلندی ایجاد کند. تنها کاری که برای رفع آن باید انجام دهید این است که ظرف را با ابزار موجود در جای خود ثابت کنید.

به تایمر یخ زدایی معیوب گوش دهید

اگر صدای عجیبی که می شنوید شامل صدای تیک تیک یا خراشیدن باشد، ممکن است تایمر یخ زدایی معیوب باشد. باید با بررسی یخ زدگی در هر دو قسمت یخچال و فریزر شروع کنید، زیرا می تواند نشانه ای از خرابی تایمر باشد. در این مواقع لازم است با یک تکنسین و تعمیر کار متخصص در تعمیر انواع یخچال ها تماس گرفته و به تعمیر یا تعویض آن با یک نمونه با کیفیت بپردازید.

پیشنهاد دوره: آموزش تعمیرات ماکروفر

فن کندانسور را تمیز و بررسی کنید

امروزه همه یخچال ها فن کندانسور ندارند، اما اگر یخچال شما دارای فن کندانسور است، پشت یک صفحه دسترسی در پشت یخچال قرار دارد. شما باید یخچال خود را از منبع برق جدا کنید و فن کندانسور را برای هر گونه آسیب، از جمله گیره های لاستیکی، بررسی کنید. سپس از یک برس نرم برای تمیز کردن کثیفی ‌ها و زباله‌ هایی که می ‌توانند مانع فن موتور کندانسور شوند، استفاده کنید.

فن اواپراتور را چک کنید

یک راه آسان برای بررسی این که آیا فن اواپراتور باعث ایجاد صدا های بلند می شود یا خیر، فشار دادن کلید چراغ در فریزر است. اگر فن خراب باشد، صدا بلند تر می شود. اگر چنین است، باید فن را بررسی کنید تا میزان آسیب را ببینید.

فن اواپراتور با پیچ یا گیره‌ هایی که آن را در جای خود نگه می ‌دارند در پشت قسمت فریزر در داخل یخچال قرار دارد. می‌توان به آن در پشت پانل دسترسی داشت. قبل از شروع هر کاری مطمئن شوید که یخچال خود را از برق جدا کرده اید. هنگامی که آن را از منبع تغذیه خود جدا کردید، تیغه فن را با دست خود بچرخانید تا ببینید آیا به خوبی کار می کند یا خیر.

هم چنین باید سیم ‌ها، گیره ‌ها و سایر اجزاء را از نظر علائم ساییدگی یا آسیب بررسی کنید. اگر تیغه فن آزادانه حرکت نمی کند یا علائم دیگری از آسیب یا ساییدگی وجود دارد، ممکن است زمان تعویض فن و قطعات اطراف آن فرا رسیده باشد.

همچنین بخوانید: آموزش تعمیرات ظرفشویی

علت صدای زیاد یخچال نو چیست؟

شاید شما هم به تازگی یخچال خریده اید و صدای زیاد و ناهنجاری از آن شنیده اید. همانطور که در بالا گفته شد هیچ جای نگرانی وجود ندارد در این بخش شما را راهنمایی می کنیم تا بتوانید این مشکل را برطرف کنید. علت صدای زیاد یخچال نو می تواند به دلیل موارد زیر باشد:

 • یخچال شما به درستی نصب نشده باشد. زمانی که می خواهید یخچال تان را نصب کنید باید در نظر داشته باشید که به درستی تراز شود، در محل مناسب نصب شود، فاصله کافی بین دیوار و یخچال وجود داشته باشد و قطعات به درستی نصب شوند. هر کدام از این موارد که اشتباه انجام شود باعث می شود یخچال نوی شما صدا بدهد. حتما از نصب درست دستگاه مطمئن شوید و تمامی موارد را چک کنید.
 • کمپرسور یا فن یخچال معیوب باشد.
 • سیستم خنک کننده یخچال مشکل دارد.

در موارد دوم و سوم که مربوط به خرابی قطعه است، بهتر است با نمایندگی تماس بگیرید تا یک سرویسکار تمامی قطعات یخچال فریزرتان را بررسی کرده و علت مشکل را شناسایی کند.

همچنین بخوانید: آشنایی با قطعات یخچال

نکاتی برای جلوگیری از پر سر و صدا بودن یخچال

نکات تعمیر یخچال پر سر و صدا شامل تعمیر و نگهداری کافی و بررسی های معمول است. لازم نیست قبل از تعمیر یخچال منتظر بمانید تا خراب شود. در این جا نکاتی برای جلوگیری از پر سر و صدا بودن یخچال و بی صدا نگه داشتن آن آورده شده است.

 • به طور منظم قسمت های متحرک یخچال خود را تمیز کنید.
 • یخچال خود را با استفاده از یک سطح لاستیکی از زمین جدا کنید.
 • از یک جدا کننده عایق صدا برای احاطه کردن یخچال خود استفاده کنید.
 • یک محفظه ضد صدا فقط برای یخچال خود بسازید.
 • از عایق صدا برای پشت یخچال استفاده کنید.

نکاتی برای جلوگیری از پر سر و صدا بودن یخچالدر صورتی که علاقه مند به حوزه تعمیر لوازم برقی خانه و آشپزخانه هستید می توانید در دوره های تعمیرات لوازم برقی خانه و آشپزخانه پایتخت فناوری شرکت کنید. فن آموزان علاوه بر برگزاری دوره های تعمیرات لوازم برقی دوره هایی همچون آموزش کابینت سازی را نیز برگزار می کند.

امتیاز دهید


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • Yusof گفت :

  سلام باز و بسته شدن زیاد در فریزر هم توی صدای یخچال فریزر تاثیر داره که باعث میشه روی فن فریزر یخ ببنده و بعضی از پره های فن سنگین تر بشه و باعث ایجاد لرزش و صدا بشن که قبل از هر کاری اول به فن فریزر باید توجه بشه برای برطرف شدنش هم یه مدت یخچال فریزر رو خاموش کنید اونم درست میشه

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز وقت بخیر. ممنون از توضیحات تون.

02191009543
02191009543