آموزش برطرف کردن ارورهای پکیج

آموزش برطرف کردن ارورهای پکیج

پکیج را می توان یکی از سیستم های گرمایشی پرطرفدار در سراسر جهان دانست که امروزه در بسیاری از ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. پکیج ها قادر به گرم کردن آب مصرفی ساختمان و فرستادن آب گرم به داخل لوله های رادیاتور و شوفاژ بوده و از این طریق به گرم کردن منزل می پردازند. در این مقاله به انواع ارورهای در پکیج های مختلف و آموزش برطرف کردن ارورهای پکیج پرداخته شده است.

اما مزیتی که در انواع پکیج ها وجود دارد این است که وضعیت این سیستم ها را در فصل تابستان تغییر داد و از آن به عنوان وسیله ای سرمایشی نیز استفاده نمود.  پیشرفت تکنولوژی باعث شده است تا جهت عیب یابی پکیج نیازی به باز کردن دستگاه و بررسی قطعات مختلف نباشد.

با تعبیه سنسورهای مختلف و برنامه نویسی از قبل انجام شده، در صورتی که پکیج دچار مشکلات و خرابی های مختلفی گردد توسط کد خطاها یا ارورهای مختلفی که در صفحه نمایشگر آن ظاهر می شود امکان عیب یابی پکیج وجود خواهد داشت.آموزش برطرف کردن ارورهای پکیج

نحوه رفع ارورهای پکیج دیواری

پکیج بوتان در مدل ها و طرح های متنوعی تولید می شود که نمایش ارورها در هر یک از این مدل ها با یکدیگر متفاوت است. مدل ورونا، مدل cv424s، مدل پرلا و پرلا پرو، مدل روما، مدل اپتیما، مدل بیتا و مدل پارما از جمله مدل های پکیج بوتان بوده که محبوبیت بیشتری نسبت به سایر مدل های آن دارند. در ادامه به ارورهای رایج و نحوه برطرف کردن این ارورها در مدل های مختلف پکیج بوتان اشاره شده است.

ارورهای پکیج بوتان مدل ورونا و برطرف کردن این ارورها

 • ارور E01 به علت روشن نشدن شعله پکیج رخ می دهد. دلایل مختلفی برای ظاهر شدن این ارور وجود دارد که از آن جمله می توان به خراب بودن شیر گاز، جرقه زن پکیج و یا سنسور شعله اشاره نمود. برای برطرف نمودن این ارور نیاز است تا این موارد توسط تعمیرکار کنترل شده و در صورتی که ایراد از آنها باشد نسبت به تعمیر آنها اقدام نماید.ارورهای پکیج بوتان مدل ورونا

 

 • در مواقعی که دمای آب به شدت بالا رفته و بر اثر آن کابل قطع می شود ارور E02 نمایش داده می شود که در این صورت باید به بررسی کابل و کلید حد پرداخت.

 

 • اگر فشار آب در مدار گرمایشی پکیج بالا باشد، سیستم کد خطای E04 را می دهد. برای برطرف نمودن این خطا باید فشار را بررسی کرده و در صورتی که کمتر از 3 بود، شیر پرکن پکیج را باز کرده تا فشار دستگاه تنظیم شده و ارور برطرف گردد.

 

 • ارور E07 در صورتی نمایش داده می شود که سنسور دمای آب دچار اختلال شده باشد. همچنین ممکن سیم متصل به این سنسور نیز قطع شده باشد که برای رفع این ارور نیاز به حضور تعمیرکار متخصص می باشد.

 

 • گردش نداشتن آب در مدار باعث نمایش ارور E09 و وجود مشکل در شیر گاز دستگاه باعث ظاهر شدن خطای E11 می گردد.

 

 • در صورتی که خطا به صورت پشت سر هم در پکیج تکرار شود،، دستگاه ارور E28 را داده که برای رفع این ارور نیاز است تا برق پکیج را قطع نموده و از یک تعمیرکار پکیج کمک بگیرید.

 

کد خطاهای موجود در مدل های پرلا و پرلا پرو پکیج بوتان

 • در این دو مدل از پکیج بوتان در صورتی که دستگاه ارور E1 بدهد نشان دهند عدم تشکیل شعله در پکیج می باشد که باید برای رفع آن موارد مختلفی مانند شیر گاز و سنسور شعله چک شده و در صورت نیاز تعمیر گردند.

 

 • ترموستات یکی از قطعات اساسی در پکیج می باشد و در صورتی که این قطعه دچار مشکل شود سیستم خطای E2 را داده و برای برطرف نمودن آن لازم است تا این قطعه توسط تکنسین مربوطه بررسی و تعمیر گردد.

 

 • اگر فشار آب در مدار گرمایشی پکیج از حالت تعادل خارج شده و کم یا زیاد گردد ارور E4 ظاهر می شود و نیاز به تنظیم فشار می باشد.

 

 • در صورتی که سنسور ntc در پکیج دچار مشکل شود خطای E5 و E6 ظاهر می گردد که باید در صدد تعمیر یا تعویض آن توسط تعمیرکار برآمد.

 

 • اگر دما در حالت حداکثر و یا حداقل تنظیم گردد دستگاه ارور ADJ را خواهد داد.

ارورهای پکیج بوتان مدل روما و نحوه برطرف نمودن آنها

 • ارور A01 از ارورهای رایجی است که در پکیج های رومای بوتان دیده می شود و به دلایلی مانند احساس نشدن شعله توسط سنسور و خرابی آن، وجود مشکلی در روشن شدن مشعل، کار نکردن حسگر جرقه زن، کثیف شدن مشعل، انسداد مسیرهای خروجی توده های احتراقی و وجود مشکل در فن پکیج این خطا ظاهر می گردد.

 

 • ارور A02 در صورتی نمایش داده می شود که کلید حرارتی متصل بر روی مبدل اولیه دچار مشکل شود.

 

 • بسته شدن فن ها و مسیر خروجی، انسداد ترموستات دود، بسته شدن پرشر دود و وجود مشکل در سنسور دمای فن می توانند باعث بروز ارور A03 گردند که برای رفع این ارور نیاز است تا تک تک این مشکلات بررسی شده و در صورت وجود مشکل تعمیر شده و مسیرهای مسدود شده بازگردند.

 

 • برد پکیج از اجزای اصلی پکیج بوده که در صورتی که خراب شود ممکن است مشکلات متعددی در قطعات مختلف پکیج به وجود آید، چرا که برد الکترونیکی مرکز صدور فرمان های مختلف به دیگر قطعات می باشد. در صورت خراب شدن برد ارور A05 ظاهر شده و به علت حساسیت بالایی که برد الکترونیکی دارد تعمیر آن تنها توسط تعمیرکار متخصص امکان پذیر می باشد.

 

ارورهای پکیج لورچ و آموزش برطرف کردن ارورهای آن

لورچ یکی از برندهای ایرانی محبوب در زمینه تولید سیستم های گرمایشی از جمله پکیج می باشد  که مانند دیگر دستگاه ها مشکلات و خرابی های مختلفی ممکن است در آن به وجود آید که هر یک از این مشکلات توسط کد خطاهای مخصوصی نمایش داده می شود که در ادامه به تعدادی از این خطاها اشاره شده است:ارورهای پکیج لورچ

ارورهای پکیج مدل آدنا

 • کد E0 در پکیج لورچ مدل آدنا زمانی ظاهر می گردد که علت آن عدم ارتباط با ترموستات زمان دار می باشد و در هنگام بروز این ارور، پکیج در حالت کارکرد موقت قرار گرفته و برای رفع این ارور نیاز به کمک گرفتن از تعمیرکار می باشد.

 

 • در صورتی که جرقه زن دستگاه غیر فعال گردد پکیج در حالت قفل قرار گرفته و ارور E1 نمایش داده می شود. بر روی کنترل پنل دکمه ای به نام C وجود دارد که در صورت مواجهه با ارور E1 باید دکمه C را فشار داده تا پکیج از حالت قفل خارج گردد. همچنین برای رفع این ارور نیاز است تا مسیر گاز بررسی شده و هواگیری انجام شود، همچنین شیر کنترل گاز و جرقه زن پکیج باید مورد بررسی قرار گیرند.

 

 • خطای E2 نیز ممکن است به علت خراب شدن سوئیچ فشار هوا صورت گرفته و در این حالت نیز پکیج به حالت قفل قرار می گیرد. در هنگام بروز این ارور نیز در ابتدا باید با فشردن دکمه C پکیج را از حالت قفل خارج نمود و پس از آن دودکش، فن و لوله ونتوری مورد بررسی قرار گیرند. همچنین بررسی کردن سوئیچ فشار هوا و سیم کشی های مربوط به آن نیز باید توسط تعمیرکار چک گردد.

 

 • در صورتی که در سنسور NTC پکیج لورچ مدل آدنا دچار مشکل گردد سیستم ارور E3 را نمایش می دهد و برای برطرف نمودن این ارور باید دستگاه را با فشار دادن کلید C از قفل خارج کرده و سپس به بررسی سنسور سیستم گرمایش و همچنین سیم کشی و اتصالات آن پرداخت.

 

 • اگر در مدولاسیون شیر پکیج نقصی وجود داشته باشد ارور E5 در نمایشگر ظاهر می شود و پکیج با مینیمم شعله کار می کند. برای رفع این ارور باید شیر گاز پکیج و سوکت های مدولاسیون را بررسی نموده و سیم کشی های مربوطه نیز چک گردد.

 

 • ارور E7 در پکیج لورچ آدنا به علت وجود مشکل در سوئیچ فشار هوا می باشد که باید توسط سرویسکار پکیج قطعه پرشر سوئیچ تعویض گردد.

 

ارورهای رایج در پکیج ایران رادیاتور

 • ارور 80 در پکیج ایران رادیاتور نشان دهنده حرارت بالاتر از 150 درجه سانتیگراد می باشد که این مشکل ممکن است به علت خرابی پمپ پکیج، خرابی کلید حد و یا بالا بودن ارتفاع شعله در پکیج باشد که برای رفع این ارور مبدل اصلی پکیج باید اسید شویی گردد.

 

 • ارور 70 نیز زمانی نمایش داده می شود که دمای گرمایش مابین 89 تا 105 درجه سانتیگراد رسیده باشد و برای رفع این ارور نیز باید مبدل اصلی پمپ را اسیدشویی نمود.ارورهای رایج در پکیج ایران رادیاتور

 

 • ارور 80 50 در پکیج ایران رادیاتور به علت خراب بودن سنسور NTC می باشد و برای رفع این ارور نیاز به تعویض این قطعه می باشد.

 

 • ارور 50 60 نیز در صورتی بروز می کند که NTC دارای اتصال کوتاه باشد و تعویض این قطعه برای رفع این ارور ضروری می باشد.

 

 • ارور 70 40 در پکیج ایران رادیاتور به علت کاهش میزان آب رخ می دهد و برای برطرف نمودن آن نیاز است تا شیر پرکن پکیج را باز کرده و مدار را از آب پر نمایید. زمانی که مقدار فشار در فشارسنج به 1 بار رسید شیرپرکن باید بسته شود.

 

 • ارور 40 80 به علت خرابی کلید یا سنسور دود می باشد که باید مسیر خروجی دودکش را در پکیج بررسی نمود.

 

در این مقاله به آموزش برطرف کردن ارورهای پکیج در برندها و مدل های مختلف پرداخته شد. مدل های مختلف دیگری ارز پکیج وجود دارد که برای آگاهی از ارورهای آنها و برطرف نمودن این ارورها می توان به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کرده و برای تعمیر آن به تعمیرکار حرفه ای مراجعه نمود.

 

پیشنهاد ویژه: آموزش تعمیرات پکیج و آموزش نصب پکیج دیواری از جمله دوره‌های آموزشی فنی در آموزشگاه پایتخت فناوری با ارائه مدرک بین المللی محسوب می‌شود. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟