کد خطا یا ارور کولر گازی اجنرال (OGeneral)

کد خطا یا ارور کولر گازی اجنرال (OGeneral)

بروز مشکلات و خرابی های مختلف در هر نوع وسایل الکتریکی و مکانیکی ممکن است رخ دهد. به ویژه در وسایلی که به صورت دائم در حال کار کردن می باشند این احتمال بیشتر بوده و نیاز است تا با مشکلات مختلف این دستگاه ها آشنا بوده تا بتوان به رفع عیب و تعمیر آنها پرداخت. در این مقاله به معرفی کولرهای گازی و قطعات مختلف آن و انواع کد خطا یا ارور کولر گازی اجنرال (OGeneral) پرداخته شده است.

صفر تا صد عیب یابی و تعمیر یک کولر گازی معیوب در دوره آموزش تعمیرات کولر گازی آموزشگاه پایتخت فناوری به شما عزیزان آموزش داده می شود. بر تکمیل مهارت های خود در مورد کولر گازی می توانید در کنار این دوره، در کلاس آموزش نصب کولر گازی نیز شرکت کرده و با قدرتی بیشتر وارد بازار کار این حرفه شوید.

آموزش تعمیرات کولر گازی

از جمله وسایلی که استفاده زیادی از آن در ساختمان های مختلف می گردد انواع وسایل سرمایشی می باشد که در فصل تابستان به علت مصرف زیاد امکان به وجود آمدن مشکلات مختلف در آنها وجود دارد.

کولر آبی، پنکه، کولر گازی، اسپیلت و چیلر انواع متنوعی از سیستم های سرمایشی بوده که کولرهای گازی به علت ویژگی هایی که دارند در دهه اخیر مورد استقبال فراوانی قرار گرفته اند.

کولر گازی چیست و شامل چه قطعاتی می باشد؟

به نوعی از سیستم سرمایشی که بر اساس سیستم تبرید کار می کند کولر گازی گفته می شود. عملکرد کولرهای گازی بدین شکل است که با دریافت هوای گرم از فضای بیرون و انجام فرایندهای تبخیر و فرستادن گاز به درون لوله های مختلفی که در دستگاه وجود دارد، در نهایت باد سردی تولید شده و به فضای بیرونی فرستاده می شود.

کد خطا کولر گازی اجنرال

قطعاتی مانند کمپرسور، کندانسور، اواپراتور، لوله مویین و گاز مبرد از جمله قطعات اصلی کولر گازی می باشند که هر یک دارای وظیفه ای بوده و در جهت تولید باد خنک عمل می نمایند.

کولرهای گازی دارای یک برد الکترونیکی نیز می باشند که به عنوان مغز دستگاه عمل کرده و فرمان های مختلف را به سایر اجزا صادر می کند. در صورتی که این قطعه خراب شود عملکرد کل دستگاه دچار اختلال می شود و کولر گازی عملا کار نمی کند. در صورت علاقه مند بودن به عیب یابی و تعمیر برد انواع کولر گازی می توانید در آموزش تعمیرات برد الکترونیکی شرکت کنید.

گازی که درون کولرهای گازی وجود دارد ممکن است در انواع مختلفی مانند گاز R134، R410، R22، R407 و R406 باشد که این گاز درون کمپرسور فشرده شده و به درون کندانسور وارد گشته و در آنجا خنک می گردد.

کولر گازی اجنرال (OGeneral)

اجنرال شرکتی ژاپنی قدرتمند در زمینه تولید انواع سیستم های تهویه مطبوع می باشد که محصولات آن در ایران نیز طرفداران بسیاری دارد. کیفیت بالای محصولات این شرکت به همراه استفاده از فناوری های پیشرفته باعث شده است تا این محصولات وارد بازارهای اروپا، خاورمیانه و اقیانوسیه گردند و رونق زیادی را در کشورهای مختلف داشته باشند.

کولر گازی اجنرال (OGeneral) از جمله برندهای محبوب در ایران می باشد که مدل های متنوعی از آن در بازار وجود دارد و به عنوان یک سیستم سرمایشی محبوب شناخته می شود.

ارور یا کد خطا به چه معنا می باشد؟

با پیشرفت تکنولوژی امکان برنامه نویسی در دستگاه های مختلف وجود دارد و می توان با دادن برنامه های مشخص به دستگاه، در صورت وجود خطا و خرابی در آن ارورهایی به صورت کد در نمایشگر آن ظاهر گردد.

سنسورهای مختلفی در قسمت های مختلفی از کولر گازی اجنرال (OGeneral) تعبیه شده اند که در صورت بروز مشکل در هر یک از این قطعات، یک کد نمایش داده می شود که از این طریق می توان به راحتی عیب دستگاه را متوجه شد و در جهت تعمیر آن برآمد.

برای انجام عیب یابی دستگاه در گذشته نیاز بود تا تعمیرکار تمام قطعات را به صورت مجزا بررسی کرده تا عیب دستگاه را بیابد اما این تکنولوژی باعث صرفه جویی در وقت شده و در کوتاه ترین زمان ممکن امکان عیب یابی و تعمیر دستگاه وجود خواهد داشت.

لازم به ذکر است که ارورهای مختلف کولر گازی در برندهای مختلف متفاوت بوده و برای برندهای مختلف با کدهای متفاوتی نمایش داده می شوند.

نحوه عیب یابی پکیج بوتان و ایران رادیاتور
ادامه مطلب

مشکلات رایج در کولر گازی اجنرال

ممکن است در فصل تابستان و اوج گرما کولر گازی اجنرال شما در حال کار کردن با مشکلات مختلفی مواجه گردد. عدم سرمایش کافی از جمله مشکلات رایجی است که در کولر گازی اجنرال ممکن است رخ دهد و دلیل آن به علت وجود مشکل در قطعات مختلف کولر گازی و یا نشتی گاز می باشد.مشکلات رایج در کولر گازی اجنرال

از جمله مشکلات رایج دیگری که در کولر گازی اجنرال و سایر کولرهای گازی رخ می دهد کثیف شدن فیلترها می باشد که در صورتی که تمیز نشوند ممکن است سبب بروز مشکلات پیشرفته تری در دستگاه گردند.

خرابی برد، کار نکردن کندانسور، وجود مشکل در کابل های کولر گازی، آبریزی کولر گازی، ایجاد برفک بر روی لوله های دستگاه، صدا و لرزش غیر طبیعی و … از جمله مشکلاتی می باشند که ممکن است در انواع کولر گازی که کولر گازی اجنرال نیز شامل آن می شود به وجود آیند.

علت کار نکردن کمپرسور کولر گازی و نحوه برطرف کردن آن
ادامه مطلب

لیست کد خطا یا ارور کولر گازی اجنرال (OGeneral)

در کولر گازی اجنرال ارورهای مختلفی وجود دارد که در صورت آگاهی از این خطا می توان به راحتی ایرادهای موجود در دستگاه را متوجه شد و به رفع آنها پرداخت.

برخی از این مشکلات قابل برطرف شدن توسط خود شخص بوده و نیازی به تعمیرات تخصصی نمی باشد؛ اما برخی دیگر ممکن است نیازمند تعویض قطعه و یا تعمیرات پیچیده تر باشد که نیازمند حضور تعمیرکار و تکنسین متخصص در این کار می باشد. در ادامه به کد خطا یا ارور کولر گازی اجنرال (OGeneral) به طور کامل اشاره شده است:

 • ارور E1 از جمله ارورهای کولر گازی اجنرال می باشد که در صورتی که سنسور دمای ورودی هوا در دستگاه با مشکلی مواجه شود این خطا ظاهر می گردد. برای رفع عیب این خطا نیاز است تا تعمیرکار به بررسی این سنسور پرداخته و در صورت نیاز اقدام به تعویض آن نماید.
 • در صورتی که سنسور دمای سیم پیچ کولر گازی اجنرال خراب شود خطایی که نمایش داده می شود خطای E2 می باشد. همچنین این خطا ممکن است به علت متصل نبودن کابل سیگنالی که بین داخل و خارج از بدنه دستگاه وجود دارد ظاهر گردد.
 • اگر قطعات سنسور لوله و یا سنسور اتاق در کولر گازی (OGeneral) با مشکلی مواجه شوند ارور E3 نمایش داده می شود که نیاز به تعمیر و یا تعویض این سنسورها می باشد.

ارورهای کولر گازی اجنرال

 • کولرهای گازی و اسپیلت ها شامل دو قسمت بیرونی و داخلی می باشند. در صورتی که در قسمت بیرونی دستگاه مشکلی وجود داشته باشد، کولر گازی خطای E4 را نمایش می دهد. با بررسی قطعات مختلفی که در پنل خارجی وجود دارد می توان به رفع این ارور پرداخت.
 • گاهی ممکن است میان پنل داخلی و خارجی و در واقع میان فضای داخلی ساختمان و فضای بیرونی ارتباط برقرار نشده و سیم کشی کولر گازی با مشکلی رو به رو باشد. در این صورت سیستم خطای E5 را نمایش خواهد داد.
 • کولرهای گازی علاوه بر عملکرد سرمایشی، دارای عملکرد گرمایشی نیز می باشند و می توان با استفاده از قطعه ای به نام شیر الکتریکی که در دستگاه وجود دارد این عملکرد را تغییر داد. حال در صورتی که این شیر به هر دلیلی دچار خرابی و مشکل گردد ارور E6 در نمایشگر کولر گازی ظاهر می گردد که در این صورت باید شیر الکتریکی توسط تعمیرکار بررسی شده و تعمیر یا تعویض گردد.
 • اگر سنسور خارجی کولر گازی اجنرال دچار مشکل گردید و یا مشکلی در صفحه نمایش به وجود آمد باید منتظر مشاهده ارور E7 در دستگاه باشیم.
 • کولرهای گازی اجنرال دارای یک محافظ گرمایی می باشند که در صورت بروز مشکل در آن ارور E8 در دستگاه نمایش داده خواهد شد.
 • کمپرسور کولر گازی اجنرال مجهز به یک سنسور دما می باشد که در صورتی که دما از حد نرمال فراتر رود و این سنسور بیش از اندازه داغ گردد سیستم خطای F0 را نمایش خواهد داد. این خطا همچنین در صورت داغ شدن محافظ سوئیچ نیز رخ می دهد.
 • ارور E02 در کولر گازی اجنرال به علت وجود مشکلات مختلف در سنسور فشار تخلیه کمپرسور می باشد.
 • ارور E03 نیز به علت اتصالی در سنسور دمای اتاق کولر گازی می باشد.
 • اگر سنسور مبدل حرارتی داخلی کولر گازی اجنرال باز شده باشد سیستم خطای E04 را نمایش می دهد و اگر این سنسور اتصالی کرده باشد ارور E05 ظاهر می گردد.
 • باز شدن سنسور مبدل حرارتی خارجی باعث بروز خطای E06 می شود و در صورت اتصالی آن ارور E07 نمایش داده می شود.
دلایل باد گرم کولر گازی به همراه راه حل
ادامه مطلب
5/5 - (1 امتیاز)


بهترین دوره های برق، الکترونیک و تعمیرات پایتخت فناوری

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02166477628
02166477628