درآمد شغل نصب دوربین مدار بسته

درآمد شغل نصب دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته یکی از وسایلی است که برای تامین امنیت محیط های مختلف از آن استفاده می شود. دوربین های مدار بسته را در مکان هایی مانند اماکن مسکونی، تجاری، صنعتی و … به کار می برند. امروزه فروشگاه ها و مغازه های مختلف برای بالا بردن امنیت خود و جلوگیری از سرقت های مختلف دوربین های مدار بسته را در زوایای مختلف نصب می کنند.

همچنین از این دوربین ها در اماکنی مانند راهنمایی و رانندگی، مکان های نظامی و انتظامی، ادارات و سازمان های مختلف برای تامین امنیت و نظارت استفاده می گردد. به همین علت عده زیادی با شرکت در دوره های آموزش نصب دوربین مدار بسته ، مهارت های لازم برای این شغل را کسب کرده و وارد بازار کار شده اند.

نصب دوربین مدار بسته و انتخاب مکان مناسب برای نصب نیاز به دانش و تخصص در این کار  دارد و افرادی که دارای تخصصی در این زمینه نمی باشند قادر به انجام این کار نخواهند بود. علاوه بر آن به علت الکترونیکی بودن دوربین های مدار بسته و سیستم پیچیده ای که دارند، در صورتی که مشکلی در عملکرد آنها ایجاد شود حتما نیاز به تعمیرکار و فرد متخصص در حوزه دوربین های مدار بسته می باشد. در این مقاله به معرفی شغل نصب و تعمیرات دوربین مدار بسته و بازار کار و میزان درآمد آن در ایران پرداخته شده است.

دوربین مدار بسته چگونه کار می کند؟

Closet circuit television که به اختصار به آن CCV گفته می شوند به معنای تلویزیون مدار بسته و در اصطلاح دوربین مدار بسته می باشد. دوربین های مدار بسته وسایلی می باشند که به صورت ثابت در مکانی نصب شده و به تصویر برداری از آن مکان می پردازند و سپس با استفاده از  DVR این تصاویر پردازش شده و به مانیتوری که به این دوربین ها متصل است ارسال می گردند و توسط افراد قابل مشاهده می باشد. رزولوشن و کیفیت تصاویر در دوربین های مختلف متفاوت بوده و امکانات مختلفی برای این دوربین ها موجود می باشد.

دوربین مدار بسته چگونه کار می کند؟

انواع مختلفی از دوربین های مدار بسته توسط برندهای مختلف تولید می گردد که هر یک دارای ویژگی ها و امکانات مخصوصی می باشند و در محیط های مختلف می توان از هر یک از این دوربین ها استفاده نمود.

دوربین مدار بسته آنالوگ معمولی، دوربین مدار بسته آنالوگ HD، دوربین مدار بسته تحت شبکه یا IP از جمله دوربین های مدار بسته پر استفاده می باشند که در بازار ایران موجود هستند.

همچنین بر اساس ظاهر و نوع عملکرد، دوربین های مدار بسته در انواع مختلفی مانند دوربین های ثابت و متحرک، دوربین های دام و اسپید دام، دوربین جعبه ای و دوربین بولت در بازار به فروش می رسند.

دوربین های مدار بسته با سیم و بدون سیم موجود می باشند که می توان با توجه نوع استفاده هر یک را تهیه و نصب نمود.

نحوه کار با دوربین مدار بسته چگونه است؟
ادامه مطلب

آشنایی با شغل نصب و تعمیر دوربین مدار بسته

با توجه به استفاده فراوانی که مشاغل مختلف از دوربین های مدار بسته می کنند نیاز به افرادی که قادر به نصب و انجام تعمیرات این دوربین ها باشند به شدت احساس می شود.

افرادی که در این شغل مشغول به کار می باشند در ابتدا باید به محل نصب دوربین مراجعه کرده و نقشه مکان هایی که دوربین قرار است در آنجا نصب شوند را تهیه نمایند. پس از تهیه دوربین های مورد نظر در تعداد و نوع مورد نظر توسط مشتری و یا خود فرد، اقدام به سیم کشی و نصب این دوربین ها در ساختمان می نمایند.

اتصالات مختلف مانند DVR و مانیتور بر عهده نصاب دوربین های مدار بسته می باشد. علاوه بر نصب، این افراد قادر به تعمیرات انواع دوربین های مدار بسته در مکان های مختلف می باشند و می توانند توسط شرکت های مختلف مانند راهنمایی و رانندگی به عنوان ناظر دوربین های مدار بسته استخدام گردند.

بازار کار نصاب حرفه ای دوربین در ایران

نصب و تعمیرات دوربین مدار بسته چه در ایران و چه در کشورهای دیگر دارای بازار کار خوبی می باشد. این افراد قادر به اشتغال به صورت مستقل و یا استخدام در شرکت های مختلف می باشند و بازار کار نصاب حرفه ای دوربین مدار بسته در ایران از بسیاری از مشاغل دیگر بهتر می باشد.

بازار کار نصاب حرفه ای دوربین در ایران

متقاضیان زیادی برای نصب دوربین مدار بسته در مکان های مختلف وجود دارد و این حجم بالا از تقاضا به بهبود بازار کار در این رشته کمک بسیاری کرده است.

تبلیغات یکی از روش های موثر در بالا بردن درآمد در این حرفه می باشد. همچنین می توان با فروشگاه هایی که به فروش انواع دوربینهای مداربسته می پردازند مذاکره نمود تا شما را به شرکت ها و افرادی که دوربین را خریداری می کنند معرفی نمایند.

چگونه یک نصاب دوربین مدار بسته حرفه ای شویم؟
ادامه مطلب

درآمد شغل نصب و تعمیرات دوربین مدار بسته

به علت تخصص بالایی که در این کار نیاز است و کارهای مختلفی که باید توسط نصاب دوربین ها انجام گیرد میزان دستمزدی که نصاب دریافت می کند نسبتا بالا بوده و می توان به درآمد بالایی از طریق این شغل دست یافت.

البته میزان درآمد در مشاغل فنی مانند نصب و تعمیرات دوربین مدار بسته وابسته به عوامل مختلفی می باشد و با افزایش مهارت در این کار می توان میزان درآمد خود را نیز افزایش داد.

با کسب مهارت در این کار می توان فرصت های شغلی زیادی را ه دست آورد که از آن جمله می توان به نصاب دوربین های مدار بسته راهنمایی و رانندگی، نصاب دوربین های مدار بسته در مراکزی مانند سپاه، ارتش و نیروی انتظامی، نصاب دوربین مدار بسته در کارخانه ها و صنایع مختلف،نصاب دوربین مدار بسته در بیمارستان های مختلف، نصاب دوربین در دانشگاه ها و مدارس و … اشاره کرد.

درآمد نصب دوربین مدار بسته

با توجه به این که تکنولوژی دوربین های مدار بسته پیشرفت زیادی کرده است و قابلیت اتصال دوربین ها به گوشی تلفن همراه وجود دارد، افراد زیادی اقدام به نصب دوربین مدار بسته در منازل و یا مغازه های خود می کنند و به دلیل امکان مشاهده آنلاین تصاویر در موبایل، استقبال زیادی از دوربین های مدار بسته شده است و به این دلیل بازار کار این حرفه پیشرفت زیادی کرده است و درآمد بالاتری نصیب تعمیرکاران و نصاب های دوربین های مدار بسته می گردد.

سرمایه و ابزار شغل نصب و تعمیر دوربین مدار بسته

برای وارد شدن به شغل تعمیرات دوربین مدار بسته نیاز به سرمایه خاصی نمی باشد و تنها با هزینه اندکی که برای شرکت در دوره های آموزشی این حرفه پرداخت می کنید سرمایه دیگری نیاز نخواهد بود.

ابزار کاری که برای این شغل مورد نیاز است دارای قیمتبالایی نبوده و با پرداخت هزینه ای اندک می توان ابزار کار مورد نظر خود را خریداری کرد.

ابزاری که برای این شغل مورد نیاز است شامل نردبان، آچارهای مخصوص مانند آچار مخصوص سوت زدن، دریل، تستر دوربین، پیچ گوشتی، فازمتر و … می باشد که همه آنها ابزاری ساده و قابل در دسترس می باشند.

این شغل وابستگی به مکان نداشته و نیازی نیست تا حتما به اجاره یا خرید مغازه بپردازید و می توان با شرکت های مختلف قرارداد بست و در این شرکت ها مشغول به کار شد.

نحوه ورود به شغل نصب و تعمیر دوربین مدار بسته

برای وارد شدن در این شغل نیازی نیست تا تحصیلات دانشگاهی خاصی در رشته خاصی داشته باشید. می توان با کار کردن در کنار فردی که در این شغل مهارت دارد به صورت کار آموز مشغول شد و پس از گذشت مدتی کوتاه این حرفه را فرا گرفت.

همچنین در صورتی که در هنرستان و یا دانشگاه در رشته برق تحصیل کرده باشید با دوربین های مدار بسته آشنایی داشته و قادر به نصب و تعمیرات این وسیله خواهید بود.نحوه ورود به شغل نصب دوربین مدار بسته

علاوه بر روش های گفته شده می توان با شرکت در دوره های مختلفی که در آموزشگاه های مختلف برگزار می شود مهارت نصب دوربین مدار بسته را فرا گرفت و مدرک مربوطه را دریافت کرد.

در این آموزشگاه ها سرفصل های مختلفی ارائه می شود که با آموزش این سرفصل ها  افرادی که در زمینه الکترونیک تخصصی ندارند، با مفاهیم اولیه الکترونیک و برق آشنا خواهند شد. کیفیت این دوره ها بسته به نوع آموزشگاهی که در آن شرکت می کنید بستگی دارد.

آموزشگاه پایتخت فناوری از جمله آموزشگاه های معتبر در تهران در زمینه برگزاری کلاس های آموزشی  الکترونیک ، مکانیک و تعمیرات است. دوره های آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش PLC ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش برق ساختمان ، آموزش هوشمند سازی ساختمان ، آموزش تعمیرات پکیج و … کلاس هایی هستند که به صورت حضوری و آنلاین، با ظرفیت محدود، برگزار می شوند.

این آموزشگاه پس از پایان دوره ها مدرک معتبر فنی و حرفه ای را به افراد اعطا می کند که با این مدرک افراد به راحتی جذب بازار کار می گردند. مدرک ارائه شده بین المللی بوده و می توان با استفاده از آن در تمام کشورهایی که عضو سازمان جهانی کار می باشند مشغول به کار شد.

5/5 - (1 امتیاز)


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • مرتضی نصیری گفت :

  شما دارید از اعلام درآمد حدودی طفره میرید یک کلام حدودی بگید ببینم درآمدش مناسب هست یا نه

  • پشتیبان گفت :

   سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
   ببینید درآمد شغل نصب دوربین مدار بسته یا هر شغل آزاد دیگه ای بستگی به میزان فعالیت خودتون داره میتونه ماهی 0 تومن باشه میتونه ماهی 20 میلیون تومان باشه

  02166477628
  02166477628