انتقال تصویر دوربین مدار بسته از طریق اینترنت چگونه است

در این مقاله قصد داریم نحوه انتقال تصویر دوربین مدار بسته از طریق اینترنت ، تماشا کردن یا کار کردن بر روی دوربین امنیتی به صورت آنلاین را با هم مرور کنیم. به خاطر داشته باشید که همه دوربین های امنیتی را نمی توان از طریق اینترنت مورد بررسی قرار داد. سخت افزار شما باید از استریمینگ دوربین های امنیتی پشتیبانی کند.

بخش اول: تنظیم سخت افزار جهت انتقال تصویر دوربین مدار بسته از طریق اینترنت

 

1. مطمئن شوید که دوربین امنیتی شما می تواند به اینترنت متصل شود:

 

همه دوربین های امنیتی نمی توانند به اینترنت وصل شوند. به همین خاطر قبل از اینکه هزینه ای برای خرید DVR بری سیستم های امنیتی صرف کنید باید دوربین خود را بررسی کنید تا ببینید این دوربین می تواند از طریق اینترنت در دسترس افراد باشد یا خیر.

 • شما می توانید از دوربین های امنیتی که تنها از اترنت پشتیبانی می کند هم استفاده کنید هر چند اگر چند دوربین امنیتی برای مانیتور داشته باشید انجام اینکار دشوار خواهد بود.

 

2. برای دوربین امنیتی خود DVR بخرید:

 

همانطور که می دانید (digital video recorder) DVR می تواند موارد ضبط شده توسط دوربین های امنیتی را در خود ذخیره کند. اگر موردی را خریداری می کنید که قابلیت استریمینگ دارد، قادر خواهید بود به آن متصل شوید و موارد زنده را هم تماشا نمایید.

 • همه DVR ها نمی توانند تصاویر دوربین امنیتی را استریم کنند . به همین خاطر مطمئن شوید که DVR انتخابی شما می تواند به صورت زنده استریمینگ را انجام دهد.
 • DVR انتخابی شما باید از همان شرکتی باشد که دوربین امنیتی را خریداری کرده اید.
 • اگر دوربین شما بخشی از پکیج خریداری شده است DVR نیز ممکن است در آن وجود داشته باشد.

 

3. DVR خود را به روتر وصل کنید:

 

به کمک کابل اترنت، یک طرف از کابل را به انتهای DVR وصل کنید و سپس انتهای دیگر کابل را به پورت اینترنت آزاد در پشت رایانه وصل نمایید.

 

4. DVR را به مانیتور وصل نمایید:

 

به کمک کابل HDMI، DVR را به مانیتور رایانه یا تلویزیون وصل کنید. برای اینکه بتوانید DVR را به صورت آنلاین در دسترس داشته باشید باید این گزینه را تنظیم کنید و آی پی آدرس DVR را تغییر دهید. این کار باید توسط فرد متخصص که دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته را دیده باشد انجام گیرد.

 

5. به DVR خود متصل شوید:

 

به کمک ریموت DVR، نام کاربری و پسورد خود را وارد کنید تا بتوانید داشبورد DVR را مشاهده نمایید. در بیشتر موارد، می توانید از نام کاربری admin و پسورد خالی برای وصل شدن به آن استفاده کنید. وقتی وصل شدید می توانید نرم افزار استریم خود را راه اندازی کنید.

 • برای اینکه ببینید نیازی به موارد لاگین خاصی دارید بهتر است از راهنمای DVR کمک بگیرید.

بخش دوم: تنظیم و راه اندازی نرم افزار جهت انتقال تصویر دوربین مدار بسته از طریق اینترنت

 

1. آی پی آدرس DVR را به گزینه استاتیکی تغییر دهید:

 

اینکار از DVR ای به DVR دیگرمتفاوت خواهد بود اما معمولا می توانید تب Network یا Internet را پیدا کنید و بخش IP را بیابید و گزینه Dynamic IP یا Automatically assign را خاموش نمایید.

 • به عنوان مثال اگر آی پی آدرس فعلی 192.168.1.7 است می توانید آن را به 192.168.1.10 تغییر دهید.

2. پورت فورواردینگ را تنظیم کنید:

برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته از طریق اینترنت حتماً باید بر روی رایانه خود به صفحه روتر در مرورگر وب بروید و پورت فورواردینگ را برای پورت 88 فعال نمایید.

 • در DVR ها صفحه روتر ممکن است بسته به مدل موجود متفاوت باشد. پس به دنبال بخش Port forwarding باشید.
 • DVR شما ممکن است اولویت های پورت فورواردینگ خاصی داشته باشد به همین خاطر باید مطمئن شوید که راهنمای DVR را بررسی می کنید و دستورالعمل های آن را به دقت می خوانید.
 • با اینکه بیشتر شرکت ها توصیه می کنند به جای پورت 88 از پورت 80 استفاده شود اما پورت 80 توسط فایروال ها و ارائه دهندگان خدمات اینترنت ممکن است مسدود گردد.
 • شما باید آدرس آی پی استاتیک DVR خود را در بخش Port forwarding وارد نمایید.

 

3. دوربین را با DVR خود جفت نمایید:

 

اگر DVR شما به همراه دوربین خریداری شده است می توانید، جهت انتقال تصویر دوربین مدار بسته از طریق اینترنت از این مرحله عبور کنید. هر سیستم امنیتی کارکرد متفاوتی در این بخش خواهد داشت اما معمولا می توانید از طریق داشبورد DVR اینکار را به خوبی انجام دهید. از طریق رایانه می توانید به این داشبورد دسترسی داشته باشید.

 • آدرسی که برای باز کردن صفحه روتر استفاده می کنید را تایپ نمایید. به عنوان مثال 192.168.1.1:88
 • اینتر را بزنید و سپس وارد صفحه DVR شوید.
 • گزینه Camera Setup یا Live Setup را انتخاب کنید.
 • با کلیک کردن بر روی دکمه Pairیا دکمه شبیه دوربین تنظیم اولیه را آغاز کنید.
 • دکمه Pair دوربین خود را فشار دهید. این یک دکمه فیزیکی در دوربین است.

 

4. آدرس آی پی اکسترنال شبکه را پیدا کنید:

 

بر روی رایانه ای که به همراه DVR به شبکه متصل شده است مرورگر را باز کنید و https://www.whatismyip.comرا وارد نمایید. حلا عدد کنار Your Public IPv4 is را بررسی کنید. این گزینه همان آدرس آی پی می باشد که برای وصل شدن به DVR نیاز خواهید داشت.

5. به DVR خود وصل شوید:

بر روی هر پلتفرمی که به اینترنت وصل است می توانید مرورگر خود را باز کنید، آدرس آی پی شبکه را وارد نمایید ، و پورت DVR را بنویسید. به عنوان مثال 12.345.678:88. با انجام اینکار می توانید وارد صفحه لاگین شوید واستریم های دوربین را مشاهده نمایید، در این صورت موفق به انتقال تصویر دوربین مدار بسته از طریق اینترنت خواهید شد.

 • اگر سیستم امنیتی شما اپلیکیشن موبایلی دارد باید بتوانید آن را دانلود کنید، اطلاعات اکانت را وارد نمایید و از طریق آن استریم های دوربین را مشاهده کنید.

مقاله ای که خواندید یکی از مقالات آموزشی ما در زمینه آموزش خدمات دوربین مدار بسته بود. برای مطالعه مقالات بیشتر، روی لینک زیر کلیک کنید.

مقالات نصب دوربین مدار بسته

در صورتی که قصد داشتید به صورت کامل نصب و نگهداری دوربین مدار بسته را فرا بگیرید، توصیه می کنیم در کلاس آموزش نصب دوربین مدار بسته آموزشگاه پایتخت فن آوری شرکت کنید. در این کلاس ها که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود، هر آنچه که شما برای ورود به بازار کار نصب دوربین مدار بسته نیاز دارید به صورت عملی در کارگاه آموزش داده خواهد شد.

منبع: سایت wikihow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟