ضرورت نصب سیستم اعلام حریق مسکونی و تجاری

ضرورت نصب سیستم اعلام حریق مسکونی و تجاری

هنگام محافظت از محل کار یا منزل، ایمنی در برابر آتش سوزی یکی از مهم ترین مسائل به حساب می ­آید. داشتن یک سیستم اعلام حریق باکیفیت در محل ضروری است تا بتواند از آن مکان محافظت کند و افراد را از وقوع آتش سوزی باخبر سازد.

زمانی که دارای یک شرکت تجاری هستید وظیفه­ ی اصلی شما این است که یک کنترل پنل اعلام حریق متعارف در آن جا نصب کنید تا به صورت 100% از امنیت کارمندان و منابع اطمینان حاصل کنید.

ضرورت نصب سیستم اعلام حریق مسکونی و تجاری

چرا سیستم اعلام حریق نصب کنیم؟

هدف اصلی سیستم اعلام حریق این است که هنگام تشخیص دود افراد حاضر در محل را آگاه کند تا آن­ ها برای فرار و تخلیه­ ی محل فرصت کافی را داشته باشند.

انواع مختلفی از سیستم ­های اعلام حریق وجود دارند که هر یک دارای قابلیت­ های متفاوتی هستند و شما بر اساس نیازهای محل مورد نظر خود می­توانید یکی از آن­ ها را انتخاب کنید.

سیستم­ های اعلام حریق که سیستم ­های تشخیص دود نیز نامیده می­شوند، سیستم ­های امنیتی هستند که می­توانند با تشخیص دادن دود و گرما در محل امکان خروج ایمن افراد حاضر در محل را فراهم کنند.

اگر شک دارید که محل سکونت یا ساختمان تجاری شما به سیستم اعلام حریق احتیاج دارد یا نه می­توانید با مطالعه­ ی مزایای نصب این سیستم تصمیم گیری کنید.

چرا سیستم اعلام حریق نصب کنیم؟

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش نصب اعلام حریق به صورت کاملا تخصصی و عملی در اموزشگاه پایتخت فناوری برگزار می شود.

  1. آگاه سازی

این که سیستم به موقع شما را از آتش سوزی باخبر کند بسیار مهم است زیرا در این صورت یا می­توانید با استفاده از کپسول آتش نشانی و مواد خاموش کننده­ ی حریق آتش را مهار کنید و یا فرصت کافی را برای ترک کردن محل داشته باشید.

آشنایی با اجزای سیستم اعلام حریق و نحوه عملکردشان
ادامه مطلب

بنابراین صدای آژیر سیستم اعلام حریق باید به گونه ­ای باشد که در تک تک نقاط ساختمان قابل شنیدن باشد. کنترل پنل اعلام حریق متعارف دارای آژیرهایی با صدای بلند است که به محض تشخیص دود یا گرما شما را مطلع می­کند.

  1. نظارت

آتش سوزی هر زمانی ممکن است اتفاق بیفتد، حتی زمانی که کسی در محل نیست. سیستم­ های اعلام حریق دارای پنل­ دسترسی کنترل از راه دور هستند و این یعنی روی دستگاهی که با سیستم ارتباط دارد می­توانید از هشدار آگاه شوید.

برای مثال، زمانی که محل سکونت شما دچار آتش سوزی می­شود و شما بیرون از خانه هستید و کسی در خانه نیست، می­توانید هشدار تشخیص دود یا گرما توسط سیستم را روی موبایل یا دستگاه دیگری که با سیستم در ارتباط است دریافت کنید.

به این ترتیب به موقع از آتش سوزی باخبر می­شوید تا اقدامات لازم را انجام دهید.

  1. داشتن انعطاف در محل نصب

سیستم ­های اعلام حریق مطابق با راحتی شما در هر نقطه ­ای قابل نصب هستند. اگر شما از محل نصب دتکتورها مطمئن نیستید می­توانید از دفترچه راهنمایی که در کنار سیستم وجود دارد کمک بگیرید و یاد بگیرید که کدام مکان­ ها بیشتر در معرض آتش سوزی قرار دارند.

  1. مقرون به صرفه بودن

معمولاً زمانی که یک سیستم امنیتی جامع برای محل مورد نظر خود نصب می­کنید سیستم اعلام حریق هم بخشی از این سیستم امنیتی را تشکیل می­دهد چرا که آتش سوزی یکی از مشکلات امنیتی اصلی است.

با این حال شما می­توانید یک سیستم اعلام حریق مستقل تهیه کنید. انواع مختلفی از سیستم­ های اعلام حریق با قیمت­ های متفاوت در بازار موجود هستند که شما متناسب با بودجه­ ی خود می­توانید یکی از آن­ها را خریداری کنید.

  1. دوربین به صورت 24 ساعته کار می­کند

هدف اصلی نصب سیستم تشخیص دهنده­ ی دود و گرما این است که از عدم وقوع آتش سوزی در محل سکونت و محل کار خود مطمئن باشیم.

چگونگی تشخیص هشدار نادرست اعلام حریق
ادامه مطلب

این سیستم به صورت 24 ساعته فعال است و در نتیجه در تمام طول شبانه روز خیالتان از امنیت مکان ­های مورد نظرتان راحت است. این سیستم­ ها قبل از گسترش پیدا کردن واقعه، علاوه بر آگاه سازی شما آتش نشانی را نیز باخبر می­کنند.

5/5 - (1 امتیاز)


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02166477628
02166477628