چگونگی مراحل تنظیم فشار در پکیج دیواری

تنظیم فشار در پکیج دیواری یکی از وظایفی است که صاحبان پکیج باید در مورد آن اطلاعاتی داشته باشند. همه افرادی که در منزل خود پکیج معمولی دارند به خوبی می دانند که چنین اجزایی به صورت خودکار عمل می کنند. دما و تایمر راتنظیم می کند، مخزن موجود را تغذیه می کند و می تواند سطح آب را در مقدار مناسب تنظیم نماید. با اینحال پکیج ها بسیار متفاوت هستند و بیشتر افراد نمی دانند چگونه آب موجود در سیستم گرمایشی مرکزی را تنظیم کنند. اینکار تنها 2 دقیقه زمان می برد و می تواند کار شما را تا حد زیادی بهبود ببخشد.

مراحل تنظیم فشار در پکیج دیواری

 

1. بدانید که سیستم تان چگونه کار می کند.

 

علاوه بر نصب سیستم که خود نیازمند آموزش نصب پکیج دیواری است باید بدانید که سیستم تان چگونه کار می کند. پکیج ها به عنوان سیستم های گرمایشی مهر وموم شده کار می کنند. این موضوع بدین معنی است که چنین سیستم هایی کاملا عاری از مخزن و منبع تامین هوای طبیعی هستند. این امر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا اگر بخش نگهدارنده اصلی آب در داخل بویلر دچار نقص شود و به بخش گرمایشی بویلر وارد گردد می تواند مشکلات متعددی همچون خروج آب در نواحی موجود را در پی داشته باشد. مزایای بسیار زیادی برای سیستم های گرمایش مرکزی مهر و موم شده وجود دارد. شما باید به طور دستی مقدار آبی که واقعا در رادیاتور جریان دارد را تنظیم کنید. اینکار از طریق چرخه یا حلقه پر شدن انجام می شود که معمولا نزدیک پکیج قرار گرفته است.

2.مسیر گردش آب، اندازه گیر فشار و مخزن را شناسایی کنید.

3. در هنگام تنظیم فشار در پکیج دیواری قبل از اینکه بخواهید فشار را افزایش دهید سعی کنید کنترل های پکیج را خاموش کنید.

4. مطمئن شوید اندازه گیر فشار در حال رسیدن و دستیابی به مسیر گردش آب ، مورد بررسی قرار می گیرد:

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در هنگام تنظیم فشار در پکیج دیواری رایج است ایجاد فشار زیاد در پکیج است. این کار معمولا به خاطر رصد کردن منظم اندازه گیر فشارایجاد می شود.اگر این بخش در دسترس تان قرار ندارد از یک دوست یا عضوی از خانواده بخواهید به اندازه گیر فشار نگاه کند و شما مراقب مسیر گردش آب باشید.

  • در هنگام تنظیم فشار در پکیج دیواری توجه داشته باشید که فشار ایده آل برای هر سیستم مهر و موم شده ای 1.5 Bar است.
  • حلقه پر شدن لوله انعطاف پذیر نقره ای با دو دسته بر روی هر طرف را خواهد داشت . زمانی که شیر ها در موقعیت بسته هستند آن ها متقاطع با لوله هستند. شما باید آن ها را به آرامی باز کنیدتا با خط لوله در یک مسیر قرار گیرند.
  • حالا باید صدای جریان آب به پکیج را بشنوید.

5. زمانی که اندازه گیر فشار به آرامی به ناحیه سبز یا نشانگر 1.5 bar می رسد آن را خوب بررسی کنید:

فشار بین 1bar الی 2.2 خوب است.

 

6. حالا دسته ها را به موقعیت اصلی خود بازگردانید.

مقاله ای که خواندید یکی از مقالات آموزشی ما در زمینه آموزش خدمات پکیج دیواری بود. برای مطالعه مقالات بیشتر، روی لینک زیر کلیک کنید.

 

مقالات نصب و تعمیرات پکیج دیواری

در صورتی که قصد داشتید به صورت کامل تعمیرات پکیج دیواری را فرا گیرید، توصیه می کنیم در کلاس آموزش تعمیرات پکیج دیواری آموزشگاه پایتخت فن آوری شرکت کنید. در این کلاس ها که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود، هر آنچه که شما برای ورود به بازار کار تعمیرات پکیج دیواری نیاز دارید به صورت عملی در کارگاه آموزش داده خواهد شد.

یک دیدگاه در “چگونگی مراحل تنظیم فشار در پکیج دیواری

  1. Pingback: پکیج دیواری چیست؟ - پکیج چگونه کار می کند؟ - مجتمع آموزشی پایتخت فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟