علت سر و صدای پکیج دیواری و گرمای کم آن چیست؟

علت سر و صدای پکیج دیواری و گرمای کم آن چیست؟

یک پکیج دیواری می تواند به دلیل تعدادی از مسائل پر سر و صدا شود و نوع سر و صدا (خم شدن ، صدا زدن ، وزوز ، چکیدن ، زمزمه کردن یا غرغر کردن) ، و همچنین مکان آن، کمک می کند تا خطا را پیدا کنیم که می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • تجمع آهک
  • اجزا یا لوله های سست
  • رادیاتورها نیاز به روغن کاری دارند
  • گرم شدن بیش از حد
  • نشت

ما مختصری از انواع مختلف صداهایی که ممکن است بشنوید و معنی آن ها را در این مقاله آورده ایم ، با این وجود همیشه توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی این صداها توسط تکنسین حرفه ای بررسی شود.

علت صدای پکیج دیواری

یافتن دلیل پکیج دیواری پر سر و صدا

نوع سر و صدایی که می شنوید یک عامل کلیدی در یافتن عیبی است که باعث ایجاد همه سر و صداها می شود.

نوع سر و صدا مکان دلایل احتمالی
کوبیدن دیگ بخار یا لوله ها از مقادیر آهک روی مبدل حرارتی (کتری) یا اجزای سست یا لوله کشی ساخته می شود
خاموش کردن دیگ بخار یا لوله ها فن های دیگ بخار لوله کشی را مسدود یا شل می کنند
وزوز دیگ بخار یا ترموستات قطعات فرسوده وکهنه که احتمالاً باید تعویض شوند. اگر ترموستات وزوز می کند ، احتمالاً گرد و خاک زیادی در هادی وجود دارد و باید جایگزین شود.
زمزمه کردن دیگ بخار یا پمپ گرمایش مرکزی دیگ های بخار در حین کار زنگ می زنند اما اگر قابل توجه تر شود ، ممکن است قسمتی شل شود (به احتمال زیاد پمپ گرمایش مرکزی)
چکیدن هرجای دیگر در اطراف سیستم گرمایش مرکزی نشت آب
غرغر کردن رادیاتور هوای موجود در لوله ها جریان آب در اطراف رادیاتورها را بلوکه می کند یا میزان جریان آب پایین است
سوت زدن دیگ بخار سوتی که شبیه صدای جوشیدن کتری قدیمی است ، نشانه ای قوی از مقیاس آهک بر روی مبدل حرارتی است – برای رفع آن نیاز به شوک برقی وجود دارد.

آیا نشتی وجود دارد؟

در صورت شنیدن صدای چکیدن قطره آّب ، یا صدای دیگری که به نظر می رسد آب از پکیج دیواری شما می آید ، ممکن است نشتی وجود داشته باشد و باید بلافاصله سیستم گرمایش و منبع تغذیه را خاموش کنید. حتی کوچکترین قطره در نهایت می تواند منجر به چیزی بزرگتر و آسیبی جدی تر شود.

پس از خاموش شدن منبع آب ، خودتان سعی نکنید که عیب را برطرف کنید. در عوض ، با یک تکنسین واجد شرایط تماس بگیرید.

برای شرکت در دوره آموزش تعمیرات پکیج با آموزشگاه تماس بگیرید

کتری چیست؟

اگر از دیگ بخار خود صداهایی می شنوید که شبیه کتری در حال جوشیدن است ، این چیزی است که به عنوان “کتری” شناخته می شود.

دیگ های گرمایش مرکزی با استفاده از مبدل حرارتی آب را گرم می کنند که دقیقاً مانند کتری آشپزخانه ، با گذشت زمان لایه ای از آهک را ایجاد می کند. مقیاس آهک از بین می رود و به پایین شناور می شود که با گذشت زمان باعث بلوک شدن می شود و جریان آب را محدود می کند. این بدان معنی است که مبدل حرارتی در حال گرم کردن آب گرم است ، اما نمی تواند آن را به طور معمول در خانه بفرستد. سپس آب به دام افتاده در سیستم می جوشد ، بخار می شود و منبسط می شود که باعث ایجاد فشار و صداهای “کتری” می شود.

ممکن است به نظر برسد که دیگ بخار منفجر می شود اما وحشت نکنید. دیگهای بخار مدرن به دستگاههای ایمنی مجهز هستند که در صورت شناسایی فشار زیاد سیستم را خاموش می کنند. با این حال توصیه نمی شود که صداها را نادیده بگیرید زیرا این مشکل باعث کاهش کارایی سیستم شما شده و باعث آسیب دیدگی طولانی مدت می شود. همچنین ممکن است مواد دیگر مانند زنگ زدگی ، خاک یا حتی هوا در سیستم جمع شده و باعث انسداد شوند.

صدای سوت از دیگ بخار

سوت نوعی صدا است که با تجمع آهک و کتری همراه است ، اما همچنین می تواند هوای محبوس در لوله ها یا از دست دادن فشار را نشان دهد. در حالی که آزاد کردن هوا برای یک مهندس باید نسبتاً ساده باشد ، اما این مشکل احتمالاً به دلیل نقص در جای دیگر ایجاد شده است ، بنابراین ممکن است نیاز به بررسی وجود داشته باشد.

صدای غرغر از رادیاتورها یا لوله ها

هوای اضافی موجود در لوله ها یا رادیاتورها احتمالاً دلیل ایجاد صدای بلند است. اگر هوای زیادی در سیستم وجود داشته باشد ، می تواند به عنوان یک انسداد عمل کند ، از گردش مناسب آب گرم جلوگیری می کند که منجر به گرم شدن بیش از حد آب و ایجاد صدای غرغر می شود. برای پاکسازی هوای اضافی از رادیاتورها ، باید مایع آنها را خالی کرد.

 صدای پکیج دیواری

کوبیدن در لوله های پکیج

وقتی پکیج را روشن می کنید ، آب گرم از لوله ها عبور می کند و گرما باعث انبساط و انقباض آنها می شود. وقتی این اتفاق می افتد ، کاملاً طبیعی است که سیستم شما برخی از صداهای تق تق ، زنگ زدن یا ضربه زدن را ایجاد کند.

با این حال ، در بعضی موارد ممکن است لوله ها در موقعیت صحیح نصب نشده باشند خیلی نزدیک به تخته کف اگر متوجه شدید لوله های اطراف خانه شما به زمین یا دیوار می کوبند ، باید با یک تکنسین تماس بگیرید تا نگاهی بیندازد زیرا در نهایت می تواند منجر به آسیب شود.

زمزمه ، وزوز یا لرزش

هر نوع صدای زمزمه ، وزوز یا لرزش می تواند به این معنی باشد که بخشی از پکیج دیواری خوب کار نمی کند. ترموستات ، پمپ پکیج ، فشار سنج یا حلقه پر کردن.

ممکن است مواردی باشد که تنظیمات به سادگی نیاز به تنظیم دارند. به عنوان مثال ، بسیاری از پمپ های پکیج مدرن دارای 3 تنظیم سرعت هستند و اگر خیلی زیاد تنظیم شود ، پمپ می تواند شروع به لرزش کند.

علت گرمای کم پکیج

یک خرابی نسبتاً رایج در بویلرها ، این است که پکیج کار می کند اما آب گرم ندارید. در برخی موارد – مانند شیرهای سوئیچ شکسته – آب گرم فقط هنگام گرم شدن پکیج دیواری کار می کند ، در حالی که در موارد دیگر ، آب گرم اصلاً کار نمی کند.

در این شرایط ، مشکل یا با تنظیمات دیگ بخار شما خواهد بود – چیزی که خودتان می توانید آن را برطرف کنید – یا با اجزای داخلی دستگاه. اگر با تغییر دادن کنترل ها ، تایمر و ترموستات یا تنظیم مجدد دستگاه نتوانید آب گرم خود را روشن کنید ، برای بررسی آن باید با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

کنترل ها را بررسی کنید

ممکن است واضح به نظر برسد ، اما اغلب ، وقتی پکیج کار می کند اما آب گرم ندارید ، کنترل ترموستات آب گرم به صفر رسیده است. اگر مدتی است که کنترل ها را لمس نکرده اید ، باز هم لازم است بررسی کنید که ترموستات به درستی روشن شده است – ممکن است به طور تصادفی آن را کوبیده باشید. همچنین پیشنهاد می شود تنظیمات بویلر و تایمر پکیج را نیز نگاهی بیاندازید. ممکن است بخاطر قطعی برق، تنظیمات آن ها بهم ریخته باشد.

سرعت جریان پایین

در هوای سرد ، بویلرها ترکیبی می توانند “درجه جریان پایین” داشته باشند ، که ممکن است باعث شود شما فکر کنید بویلر شما آب گرم ندارد. بویلرهنوز کاملاً کار خواهد کرد. با این حال ، جریان آب بین تبادل گرما در پکیج دیواری کاهش می یابد. به سادگی باید هات تپ را با سرعت کمتری نسبت به حالت عادی اجرا کنید.

دریچه های شکسته دایورتور در پکیج دیواری

دریچه های انحرافی گرما را بین آب گرم و پپکیج دیواری تغییر می دهند. هنگامی که شیر گرم خود را روشن می کنید ، شیر انتقال دهنده موقتاً منبع تغذیه پکیج شما را قطع می کند و هنگامی که شیر را خاموش می کنید ، شیر دوباره باز می شود و رادیاتورهای شما را تغذیه می کند.

با گذشت زمان ، شیرهای انتقال دهنده ممکن است خراب شده و از کار بیفتند یا در موقعیت نامناسبی گیر کنند و منبع آب گرم شما را قطع کنند. در این صورت ، شما باید یک تعمیر بویلر ترتیب دهید – نباید سعی کنید یک سوئیچ دیوایتر را تعویض کنید ، مگر اینکه بتوانید این کار را با صلاحیت انجام دهید!

آن را خاموش و دوباره روشن کنید

اگر موارد بالا مشکل را  حل نکرد ، سعی کنید بویلر را خاموش کنید ، کمی منتظر بمانید و دوباره آن را روشن کنید. اگر شیر انتقال دهنده شما روی مدار جداگانه ای است ، اطمینان حاصل کنید که این را نیز خاموش و روشن می کنید.

اگر آب داغی از بویلر ندارید ، ممکن است سرویس کردن بویلر ارزش داشته باشد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه