علت سر و صدای پکیج دیواری و گرمای کم آن چیست؟

در این مقاله قصد داریم به علت سر و صدای پکیج دیواری بپردازیم و نیز علت حرارت کم آن را بررسی نماییم. محبوبیت پکیج های دیواری روز به روز در حال افزایش است. در واقع نزدیک به پنجاه درصد فروش پکیج ها مربوط به پکیج های دیواری است. این پکیچ ها اگر به طرز مناسب استفاده و به کار برده شوند، بالاترین میزان تاثیر خود را نشان می دهند. این پکیچ ها بخشی از سیستم گرمایی هستند و با هماهنگی با دیگر اجزای سیستم گرمایی کار می کنند. بخش مهمی از سیستم گرمایی که زیاد به آن توجه نمی شود آب است. آبی که در سیستم گرمایی در لوله ها در جریان است بر انتقال انرژی گرمایی تاثیر به سزایی دارد. آشنایی با ناخالصی آب منطقه به هنگام تعمیر و یا نصب سیستم گرمایی امری ضروری است. کیفیت ضعیف آب موجب انتقال ضعیف گرما و علت سر و صدای پکیج دیواری می باشد.

آن چه که باید درباره علت سر و صدای پکیج دیواری بدانید

اگرچه، در اکثر اوقات نصب سیستم جدید با سر و صدا همراه است که ممکن است موجب نگرانی شود. ممکن است خیلی از ما این جمله را شنیده باشیم که “پکیچ های قدیمی سر و صدا ایجاد نمی کنند و مشکل از سیستم های جدید است و علت سر و صدای پکیج دیواری را باید در آن ها جست”. این صداها ممکن است برای صاحبان خانه ناراحت کننده باشند و همچنین باعث شود سازندگان این دستگاه احساس نگرانی کنند. دستگاه های پکیچ آهنی قدیمی سر و صدای خاصی نداشت، اما محصول آن کیفیت آب بسیار ضعیفی بود و گرما را به خوبی منتقل نمی کرد، همچنین هزینه ی گاز بسیار زیادی داشت.

اما نباید نا امید شد. درک سیستم گرمایی و راه های تعمیر آن می تواند تمامی این مشکلات را برطرف کند. برای آموزش نصب پکیج دیواری یا تعمیر آن ، آشنایی با برخی روند های داخل دستگاه اهمیت دارد.

آب درون مبدل گرما در حال جوش است، اما چرا؟

بیشتر ما با این روند در پکیچ های قدیمی، که به آن کتری نیز می گفتند، آشنا هستیم. صدای جوش آمدن آب درون کتری، درون این پکیچ ها نیز اتفاق می افتاد و هنگامی که آب بیش از اندازه گرم می شد و بخار می شد، این صدا به گوش می رسید. این صدا ها در پکیچ های کوچک بیشتر است و علت سر و صدای پکیج دیواری را باید عملیات جوشیدن آب سریع در آن ها دانست و در نتیجه سر و صدای ایجاد شده نیز بیشتر می شود. برای درک بهتر علت سر و صدای پکیج دیواری ، بیایید نگاهی به تفاوت های بین دو پکیچ بیندازیم. در پکیچ قدیمی ، شعله ی آتش کوچکی زیر قطعه ی آهنی دستگاه وجود دارد و انتقال گرما و جوشیدن آب با سرعت کمی انجام می شود. حال یک دستگاه جوشکاری را بر روی یک لیوان آب تصور کنید، به طور حتم آب سریع تر می جوشد ، اما متوجه می شوید که این جوشیدن سریع با سر و صدای آب همراه است.

مواد معدنی بر روی مبدل گرما پخته می شوند و لایه ای نارنجی رنگ بر روی آن ایجاد می کند. این لایه سبب کاهش انتقال گرما می شود. این لایه ی نارنجی دارای برخی منافذ خالی است که آب از درون آن ها با مبدل گرما تماس پیدا می کند. در این مناطق گرمای بیش از حد تولید می شود و در مناطق دیگر مبدل گرما به دلیل لایه ی پوششی آن هیچ گرمایی تولید نمی شود. هنگامی که آب با مناطق خالی و داغ تماس پیدا می کند، می جوشد. حباب هایی که در اثر جوش آب تولید می شوند، سریعا وارد آب های سرد تر دستگاه شده و باعث ایجاد صدایی بلند می شوند. این نمونه مانند روند یک پکیچ بسیار قدیمی در یک پکیچ مدرن است.

یکی دیگر از روش های پی بردن به این اتفاق ، نگاه کردن به فشار دستگاه ، هنگام ایجاد سر و صدا ، از روی اندازه گیر (Gage) است. در این حین می توانید ببینید که فشار دستگاه دائما از 1 PSI به 2 PSI نوسان می کند. این حالت باعث تاثیر بر عملکرد دستگاه نیز می شود و باعث کاهش انتقال گرما از بخش های تولید گرما می شود، در نتیجه عملکرد کلی دستگاه و تاثیر آن کاهش می یابد.

با توجه به درک کامل از اتفاقاتی که درون یک پکیچ در حال رخ دادن است و آن چه که از علت سر و صدای پکیج دیواری توضیح داده شد ، پکیچ های جدید می توانند جایگزین مناسبی برای مدل های قدیمی باشند. دیگر لازم نیست نگران سر و صدای زیاد و خسته کننده باشید. شناخت ناخالصی های آب منطقه و آشنایی تعمیر کاران با راه های تعمیرات و حل مشکل می تواند از هزینه های گزاف و دردسر های بیشتر جلوگیری کند. محصولات پاک سازی هیدرونیک و تثبیت کننده ی سیستم، ابزار های بسیار مناسبی برای رفع مشکلات هستند. 

مقاله ای که خواندید یکی از مقالات آموزشی ما در زمینه آموزش خدمات پکیج دیواری بود. برای مطالعه مقالات بیشتر، روی لینک زیر کلیک کنید.

مقالات نصب پکیج دیواری

در صورتی که قصد داشتید به صورت کامل نصب پکیج دیواری را فرا گیرید، توصیه می کنیم در کلاس آموزش نصب پکیج دیواری آموزشگاه پایتخت فن آوری شرکت کنید. در این کلاس ها که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود، هر آنچه که شما برای ورود به بازار کار نصب پکیج دیواری نیاز دارید به صورت عملی در کارگاه آموزش داده خواهد شد.

منبع : سایت ie3media.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟