نحوه انتقال تصویر dvr به موبایل

نحوه انتقال تصویر dvr به موبایل

از دستگاه dvr برای ضبط و ثبت و مدیریت تصاویر دریافتی از دوربین مداربسته، همچنین اعمال برخی تنظیمات روی دوربین استفاده می شود. این دستگاه تصاویر را در فرمت دیجیتال ذخیره می کند. در این مقاله به صورت جزئی در مورد دستگاه دی وی آر و به صورت مفصل تر در مورد تنظیمات dvr برای انتقال تصویر روی موبایل صحبت کرده ایم.

اگر علاقه مند به مباحث دوربین مداربسته هستید و به دنبال منبعی معتبر برای به دست آوردن اطلاعات درست در خصصوص نصب و تنظیمات آن می باشید، آموزشگاه پایخت فناوری با برگزاری دوره های آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش تعمیر دوربین مدار بسته و DVR ، تأمین کننده تمام خواسته شما در این زمینه هستند.

dvrها برای ورود و خروج صدا ، اتصال به نمایشگر، اتصال به تلویزیون، اتصال به شبکه و وصل شدن به موس یا صفحه کلید دارای پورت های input و output مختلف می باشد. کلیه تصاویر در دوربین به وسیله کابل وصل شده در ورودی به دی وی آر منتقل می شوند.

دستگاه dvr این قابلیت را دارد که دیتای وارد شده را پردازش و اینکد کند. علاوه بر DVR ، دستگاه های نسل جدید با نام HD-DVR نیز به تازگی وارد بازار شده اند که می توانند با دوربین های آنالوگ نیز با رزولوشن بالا کانکت شده و کار کنند.

اهمیت انتقال تصویر دوربین به موبایل

در زمانی که فرد به سفر می رود و در این مدت از نبودن او سوء استفاده می شود و سرقت و دزدی صورت می گیرد، می تواند با استفاده از تکنولوژی دوربین مداربسته و انتقال تصاویر آن بر روی گوشی موبایل از محیط اطراف منزل یا مغازه خود اطلاع داشته باشد و در صورتی که مورد مشکوکی اتفاق بیفتد، گوشی آلارم داده و شخص می تواند با اطلاع به پلیس و همسایه ها از این سرقت جلوگیری کند.

یا وقتی که کودکتان به همراه پرستار در منزل هستند، شما می توانید به وسیله این دوربین ها و از راه دور بر کار پرستار نظارت داشته و مراقب کودکتان باشید.

بسیاری از افرادی که مدیریت یک شرکت یا سازمان را بر عهده دارند نیز با نصب دوربین مداربسته در بخش های مختلف، می توانند بر عملکرد کارکنان خود نظارت داشته تا از اقداماتی مانند جابه‌جایی اسناد و مدارک و اتفاقات این چنینی جلوگیری کنند.

آموزش تبدیل اندروید به دوربین مدار بسته
ادامه مطلب

مراحل مختلف تنظیمات dvr برای انتقال تصویر روی موبایل

روش انتقال تصاویر dvr به موبایل

مهمترین نکته در انتقال تصویر بر روی گوشی موبایل،‌ اتصال گوشی و دستگاه DVR یا NVR به اینترنت قوی است تا انتقال تصویر ممکن شود. امکان نصب برنامه های انتقال تصویر بر روی گوشی های اندروید و IOS وجود دارد. ابتدا این دستگاه ها (DVR یا NVR) باید تنظیم شوند.

بعد از آن مودم اینترنت را تنظیم کرده و در مرحله آخر نرم افزار یا اپلیکیشن مورد نظر را بر روی گوشی نصب و تنظیم می کنیم. در ادامه به مراحل مختلفی که برای انتقال تصویر دی وی آر به گوشی وجود دارد، اشاره می کنیم.

  • مراحل انجام تنظیمات مربوط به دستگاه DVR یا NVR

یکی از بخش های اصلی در دوربین های مداربسته، DVR است که وظیفۀ انتقال تصویر بر روی نمایشگر را به عهده دارد. برای انتقال تصویر بر روی گوشی موبایل، لازم است تا در مرحلۀ اول وارد تنظیمات شبکۀ DVR شوید و موارد درخواستی را کامل کنید.

در بخش تنظیمات شبکه قسمتی به نام IP وجود دارد که باید با توجه به شبکۀ داخلی انتخاب و ثبت شود. در غیر این صورت امکان انتقال تصاویر وجود ندارد. IP یک شماره شناسایی مخصوص است که طبیعتاً در هر دستگاه متفاوت می باشد و نمی توان برای دو دستگاه از یک IP مشترک استفاده کرد.

در قسمتی به نام subnet musk هم باید شمارۀ  ۲۵۵.۲۵۵.۲۵۵.۰ را وارد کنیم. البته این عدد در شبکه های پیچیده تر متفاوت است و باید در هنگام اجرا بعد از مشورت با نصاب دوربین مداربسته، این کد را وارد کنیم. حالا IP مودم را در قسمت Default Gateway وارد می کنیم. این عدد معمولاً ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ است.

برای قسمت پورت موبایل، باید پورت هایی که مربوط به هر دستگاه می باشد را انتخاب کنیم که این پورت ها برای هر دستگاه در برندهای مختلف، متفاوت هستند.

مثلاً در دوربین های داهوا باید عبارات UDP Port و یا  TCP Portرا وارد کنیم و در برند AHD عبارات Mobile Port، Client Port و Media Port وارد می شود و برای برندهای دیگر نیز عبارات مخصوصی وجود دارد که باید در قسمت پورت موبایل وارد گردد.

در قسمت IP اشاره شده در تنظیمات DVR یک آدرس IP ثابت یا استاتیک وجود دارد که برای مشاهده تصاویر دوربین های مداربسته ای که خارج از شبکه های داخلی و یا راه دور هستند، استفاده می شود. در حقیقت یک شماره IP ثابت از طرف سرویس ارائه دهنده اینترنت به مودمی که شما تهیه کرده اید، داده می شود. با ارسال این IP ثابت به مودم و برقراری ارتباط با آن، مودم شما را به دستگاه DVR ارتباط داده و پورت فوروارد می شود.

برای انجام این کار باید به تنظیمات مودم رفته و IP ثابت را وارد کنید. ابتدا در مرورگرهای مختلف در قسمت آدرس، IP مودم مورد نظر را وارد کنید. این آدرس IP در قسمت Default Gateway کامپیوترهای متصل به شبکه قابل دسترسی است. همچنین می توان به صورت پیش فرض IP با شمارۀ ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ را در قسمت آدرس وارد کرد. بعد از آن نام کاربری و رمز عبور خواسته می شود که در صورت تغییر ندادن آن، admin و admin می باشد.

بعد از نمایش تنظیمات مودم باید وارد قسمت advanced set up  شده و بخش NAT را انتخاب کنید. سپس در قسمتی به نام Virtual Circuit گزینه های PVC0 تا PVC7 وجود دارد. شما باید با توجه به سرویس دهنده اینترنت، یکی از این گزینه ها را انتخاب کنید. پس از انتخاب کردن یکی از این گزینه ها، دو روش برای ادامۀ کار به شما نشان داده می شود. یکی از این روش ها DMZ و دیگریVirtual Server است.

روش DMZ: در این روش باید تمام پورت ها فوروارد شوند که برای انجام این کار فقط باید آدرس IP دستگاه را وارد کرده و گزینۀ enable را انتخاب کنید. این روش امنیت چندانی ندارد و بهتر است برای امنیت بیشتر از روش Virtual Server استفاده کرد.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته به موبایل

روش Virtual Server: برای انجام این روش، ابتدا باید دو پورت موبایل و وب وارد شوند. برای وارد کردن پورت موبایل بعد از انتخاب گزینۀ Virtual Server لازم است تا در قسمت Rule Index عدد و در قسمت Protocol گزینۀ ALL وارد شود. در بخش Application یک نام را به دلخواه خود انتخاب کرده و در قسمت Start Port Number باید پورتی که در دستگاه DVR برای موبایل تعریف شده است را وارد کنید.

در بخش End Port Number هم بایستی مجدداً پورت موبایل را وارد کرد. در قسمت Local IP Address هم نیاز است تا IP دستگاه DVR یا NVR وارد شود.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته از طریق اینترنت چگونه است
ادامه مطلب
  • مراحل انجام تنظیمات dvr برای انتقال تصویر روی موبایل

برای “تنظیمات dvr برای انتقال تصویر روی موبایل” به وسیله اینترنت، نرم افزار های مختلفی وجود دارند. از جمله این نرم افزارها می توان به نرم افزار iVMS-4500 که توسط شرکت هایک ویژن طراحی شده است، نرم افزار gDMSS  که طراحی شده به وسیله شرکت داهوا می باشد و برای گوشی های اندروید قابل استفاده است و iDMSS که در گوشی های ios کاربرد دارد، اپلیکیشن GoodEye و… اشاره کرد.

ابتدا این نرم افزار ها را از سایت های معتبر دانلود و بر روی گوشی خود نصب و اجرا کنید. هر کدام از این نرم افزار ها تنظیمات مخصوصی دارند که باید آن ها را انجام داد. برای انجام این تنظیمات، باید آدرس های IP ثابت، IP دستگاه و پورت موبایل را وارد کنیم.

همچنین در هنگام انجام این تنظیمات، باید نام کاربری و رمز عبور دستگاه را وارد کنیم. این نرم افزارها می توانند با دستگاه DVR یا NVRبه وسیلۀ پورت موبایل ارتباط برقرار کنند.

مطالب ارائه شده برای آموزش انتقال تصویر بر روی گوشی موبایل گفته شد. در صورت تمایل به انتقال تصاویر بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ شخصی تان هم، تقریباً باید به همین شکل عمل کنید. با این تفاوت که به جای تنظیمات موبایل باید تنظیمات را برای کامپیوتر و لپ تاپ انجام دهید.

آموزشگاه فنی حرفه ای پایتخت فناوری دوره های آموزشی تخصصی در رشته های تعمیرات، الکترونیک و برق مانند آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش PLC ، آموزش برق ساختمان و … را نیز برگزار می کند. برای کسب اطلاعات دقیق، با شماره 02166477628 تماس بگیرید.

4/5 - (1 امتیاز)


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02166477628
02166477628