درآمد تعمیرات کولر گازی + نصب کولر گازی

درآمد تعمیرات کولر گازی + نصب کولر گازی

با شروع فصل گرما استفاده از سیستم های سرمایشی مختلف رونق می یابد و افرادی که دارای سیستم های سرمایشی می باشند به فکر سرویس کردن آنها افتاده و توسط تعمیرکاران متخصص در این کار به سرویس وسایل سرمایشی می پردازند. در این مقاله درامد نصب و تعمیر کولر گازی را بررسی می‌کنیم.

پایتخت فناوری از جمله معتبرترین آموزشگاه‌ های پیشرو در زمینه آموزش تعمیرات کولر گازی و همچنین آموزش نصب کولر گازی محسوب می‌شود. شما می‌ توانید برای دریافت اطلاعات در مورد نحوه برگزاری کلاس‌ ها و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان آموزشگاه تماس حاصل فرمایید.

آموزش تعمیرات کولر گازی

همچنین افرادی که در حال ساخت ساختمان هستند و نیاز به انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی دارند در فکر خرید تجهیزات برای سیستم سرمایش آن می باشند. کولرهای گازی و آبی، انواع پنکه ها، فن کوئل، چیلر و اسپیلت انواعی از سیستم های خنک کننده می باشند که در ساختمان های مختلف مسکونی و یا صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

اسپیلت به علت مزایایی که دارد و میزان خنک کنندگی بالایی که دارد طرفداران بسیاری دارد و بسیاری از افراد از این نوع کولرها و اسپیلت که انواعی از آنهاست استفاده می کنند.

اما برای نصب و یا تعمیر کولرگازی و اسپیلت نیاز به تعمیرکار با تجربه در این کار می باشد و به علت پیچیده بودن سیستم کولرهای گازی خود فرد قادر به تعمیر آنها نبوده و ممکن است با تعمیر خودسرانه دستگاه باعث به وجود آمدن مشکلات مختلفی در آن گردد.

 اسپیلت چیست؟

اسپیلت وسیله ای سرمایشی بوده که بر اساس تبرید کار می کند. گرمای محیط توسط اسپیلت دریافت شده و طی عملیاتی تبدیل به هوای خنک شده و وارد محیط می گردد.

اسپیلت از اجزایی مانند کمپرسور، کندانسور، اواپراتور، لوله موئین و … می باشد که برای فرایند خنک سازی در ابتدا گازی که درون کمپرسور وجود دارد فشرده شده و وارد کندانسور می گردد. در آنجا گاز تبدیل به مایع شده و وارد اواپراتور می شود و در آنجا هوای خنک وارد فضا خواهد شد.

کولرهای گازی در انواع مختلفی وجود دارند که از آن جمله می توان به اسپیلت یک تکه که به آنها اسپیلت پنجره ای گفته می شود، کولرهای گازی دو تکه که به اسپیلت معروف هستند و کولرهای گازی پرتابل اشاره کرد.

اسپیلت ها دارای ظاهری زیبا با ابعادی کوچک و متناسب می باشند و در سال های اخیر مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته اند. اسپیلت ها علاوه بر خنک کردن محیط به عنوان سیستم گرمایشی نیز به کار می روند و می توان در فصل زمستان با روشن کردن آنها باعث گرم شدن مطبوع هوای محیط گردید.

حال که با کولرهای گازی و نحوه عملکرد آنها آشنا شدید نیاز است تا با شغل تعمیرات اسپیلت و اسپیلت که یکی از مشاغل پردرآمد و فنی می باشد نیز آشنا گردید.

معرفی شغل نصب و تعمیرات اسپیلت

با توجه به این که کولرهای گازی و اسپیلت ها وسایلی الکتریکی می باشند و دارای قطعات الکتریکی و مکانیکی مختلفی می باشند، در صورتی که خراب شده و مشکلی برای آنها به وجود آید تعمیر آنها توسط افراد عادی و بدون تجربه ممکن نمی باشد و نیاز به فردی است که مهارت ها و دانش لازم را در این زمینه کسب کرده و دارای تجربه بالایی باشد.

بنابراین شغل نصب و تعمیرات اسپیلت یکی از مشاغلی است که افراد زیادی به آنها برای نصب و تعمیرات وسایل خود به آنها مراجعه می کنند. با توجه به وضعیت بازار کار رشته های مختلف که در سال های اخیر دارای وضعیت مناسبی نمی باشند شغل نصب و تعمیرات اسپیلت یکی از مشاغلی است که می توان آینده شغلی خوبی را توسط آن برای خود ایجاد نمود.

بازار کار عالی اسپیلت در ایران

همانطور که در بالا اشاره شد، اسپیلت به علت ظاهر زیبا و کارایی بالایی که دارد طرفداران بسیاری را کشور ما پیدا کرده است و امروزه بسیاری از ساختمان ها برای سیستم سرمایشی و گرمایشی خود از این وسیله استفاده می کنند.

تقاضای بالا در هر کاری باعث رونق پیدا کردن بازار آن کار می گرد. تولید کنندگان اسپیلت ها در ایران و خارج از کشور به تولید برندهای مختلفی از این محصول می پردازند و به دست نمایندگی ها و فروشگاه ها می رسانند.

افراد مختلف نیز با توجه به بودجه ای که در اختیار دارند و جست و جویی که در رابطه با برندهای مختلف کرده اند به انتخاب هر یک از برندها می پردازند. اما تنها تولیدکنندگان و فروشندگان اسپیلت نیستند که بازار کار خوبی دارند.

افرادی که در حوزه نصب و تعمیرات اسپیلت نیز کار می کنند دارای بازار کار خوبی در ایران می باشند و می توانند به درآمد بالایی از این طریق دست پیدا کنند.

درآمد شغل نصب و تعمیرات اسپیلت

به طور کلی مشاغل فنی از جمله شغل نصب و تعمیرات اسپیلت می توانند با تلاش و ارائه کار با کیفیت، درآمدزایی بالایی داشته باشند. با توجه به این که تقاضا برای خرید اسپیلت زیاد بوده و این وسایل هر ساله نیاز به سرویس کردن دارند و همچنین ممکن است دچار مشکلات مختلفی گردند، در نتیجه شغل نصب و تعمیرات اسپیلت را می توان جزء مشاغلی پر درآمد در ایران دانست.

درآمد شغل نصب و تعمیر اسپیلت

البته فاکتورهای مختلفی می توانند در میزان درآمد شما دخیل باشند اما می توان مقدار درآمد 7 الی 15 میلیون تومان در ماه را برای افرادی که در این شغل فعالیت دارند در نظر گرفت.

عوامل موثر بر میزان درآمد شغل تعمیرات اسپیلت

مشاغل فنی مهارت محور می باشند و میزان درآمد شما با مهارت و دانشی که در این زمینه دارید رابطه مستقیم دارد. آپدیت بودن در این شغل از فاکتورهای موثر دیگر در افزایش درآمد در این شغل می باشد.

با توجه به این که تکنولوژی در حال پیشرفت بوده و روز به روز دستگاه های جدیدتر با امکانات بیشتر وارد بازار می شوند داشتن آگاهی از این پیشرفت ها لازمه این شغل می باشد.

همچنین برندهای مختلف ممکن است امکانات مختلفی را ارائه دهند و دستگاه ها در برندهای مختلف دارای ارورها و خطاهای مختلفی نیز می باشند که یک تعمیرکار خوب باید از تمام این برندها و ارورهای آنها آگاهی داشته باشد.

علاوه بر مهارت و دانش، انجام تبلیغات مناسب نیز می تواند در بالا بردن درآمد در این شغل نقش اساسی ایفا کند. تبلیغات یکی از مهم ترین عوامل در موفقیت در هر شغلی می باشد و برای دیده شدن و جذب مشتری نیاز است تا تبلیغات مناسب انجام گیرد. انجام تبلیغات با استفاده از روش های پخش تراکت و کارت ویزیت و تبلیغات اینترنتی راهکارهایی موثر در افزایش درآمد خواهند بود.

میزان سرمایه مورد نیاز در شغل تعمیرات اسپیلت

در صورتی که تصمیم گرفته اید که وارد شغل نصب و تعمیرات اسپیلت گردید، حتما نیاز به تحقیقات در رابطه با میزان سرمایه مورد نظر برای ورود به این شغل دارید.

باید گفت که تنها سرمایه ای که برای وارد شدن به این شغل مورد نیاز است مهارت و سواد کافی در این زمینه می باشد. ابزار کار مورد نیاز در این شغل قیمت چندانی نداشته و سرمایه خاصی نیز نیاز ندارد. با فراگیری مهارت در این کار می توان به صورت مستقل و یا استخدام در شرکت های مختلف کار کرد. در صورت تمایل به کار به صورت مستقل می توان مغازه ای را اجاره کرد و با انجام تبلیغات به فعالیت در این حوزه مشغول شد.

چگونگی ورود به شغل تعمیرات اسپیلت

تعمیر اسپیلت

آموزشگاه های وجود دارند که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای بوده و به آموزش در زمینه نصب و تعمیرات اسپیلت می پردازند. دوره هایی که در این آموزشگاه برگزار می شود کوتاه مدت بوده و افراد مختلف در هر سن و هر مدرکی قادر به شرکت در این دوره ها می باشند.

سرفصل های مختلفی در این دوره ها به افراد آموزش داده می شود که افرادی که دارای هیچ گونه زمینه در حوزه فنی نمی باشند نیز می توانند پس از پشت سر گذاشتن این دوره ها به یک تعمیرکار حرفه ای تبدیل شوند.

همینطور آموزش ها به صورت عملی نیز انجام می گیرد و افراد با انواع کولرهای گازی و قطعات مختلف آنها آشنا شده و نحوه عیب یابی و برطرف کردن معایب و مشکلات آنها را فرا می گیرند. پس از پایان این دوره ها مدرک فنی و حرفه ای به کارآموزان ارائه داده خواهد شد که توسط این مدرک می توان به صورت مستقل شروع به کار کرد و یا در شرکتهای خدماتی و تعمیراتی مختلف مشغول به کار گردید.

امتیاز دهید


بهترین دوره های برق، الکترونیک و تعمیرات پایتخت فناوری

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02166577378
02166577378