آموزش نصب دوربین مدار بسته

آموزش نصب دوربین مداربسته تحت شبکه و آنالوگ (پی ال سی)با بهترین کیفیت بصورت تئوری و عملی توسط متخصصین آموزشگاه انجام می پذیرد که این دوره شامل آموزش نصب دوربین های آنالوگ، AHD و IP (تحت شبکه) می باشد.

آموزشگاه پایتخت فناوری تجربه سال ها کار متخصصان خود را در قالب کلاس های آموزشی تئوری و عملی در اختیار کارآموزان قرار می دهد تا کارآموزان شرکت کننده در این دوره های آموزشی بتوانند با نحوه طراحی پروژه ها، نصب، قیمت دادن، تعمیرات و سرویس کاری آشنا شوند.

سرفصل ها

logo gold سرفصل مطالب نصب دوربین مداربسته

آموزش مبانی برق مقدماتی در نصب دوربین مداربسته

آموزش و معرفی دوربین های مدار بسته آنالوگ

آموزش و معرفی دوربین های مدار بسته AHD

آموزش و معرفی دوربین های مدار بسته IP (تحت شبکه)

آموزش و معرفی انواع کابل (RG59 و CAT و…)

آموزش کابل کشی و داکت کشی همراه با سوکت زدن

آموزش کار با ابزار نصب دوربین مدار بسته

معرفی انواع دستگاه های ضبط تصویر DVR و NVR

آموزش انتقال تصویر بر روی موبایل

آموزش انتقال تصویر بر روی کامپیوتر

معرفی انواع دوربین های Bullet

معرفی انواع دوربین های Dome

معرفی انواع دوربین های Pinhole

معرفی انواع دوربین های PTZ

 

نمایش بیشتر
logo gold سرفصل مطالب نصب دوربین مداربسته

معرفی انواع دوربین های Speed Dome

معرفی انواع دوربین های BOX در آموزش نصب دوربین مدار بسته

آموزش تنظیمات منو DVR به صورت کاملا حرفه ای

آموزش تنظیمات منو NVR به صورت کاملا حرفه ای

آموزش نرم افزار های CMS دوربین مداربسته IP

آموزش نرم افزار های موبایل انواع سیستم ها

آموزش ست کردن IP در دوربین های تحت شبکه

آموزش و معرفی انواع ویدئو بالن ها

آموزش و معرفی انواع سوئیچ های شبکه

آموزش و معرفی شبکه Passive در نصب دوربین تحت شبکه

آموزش انتقال تصویر بی سیم

آموزش انتقال تصویر رادیویی

آموزش انواع تکنولوژی های HD SDI , HD TVI , HD CVI , AHD

آموزش طراحی پروژه دوربین مداربسته و نحوه چیدمان دوربین ها

آموزش طراحی اتاق مانیتورینگ

و تمامی مطالب مرتبط با دوربین مدار بسته

 

نمایش بیشتر
چرا پایتخت فناوری؟
مجوز فعالیت مجوز فعالیت

دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای مدرک فنی و حرفه ای

معرفی هنرجویان به فنی و حرفه ای جهت اخذ مدرک

دوره های عملی دوره های عملی

برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی پشتیبانی

پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد سرفصل های استاندارد

سرفصل های آموزشی ما مطابق با فنی و حرفه ای و صنعت می باشد

دسترسی سریع دسترسی سریع

دسترسی مناسب محل آموزشگاه برای تردد کار آموزان

رزرو کلاس / مشاوره
ثبت نام در دوره حضوری دوره حضوری

ثبت نام در دوره حضوری آموزش نصب دوربین مداربسته

 • آموزش در کارگاه مجهز به صورت عملی
 • دسترسی مناسب محل آموزشگاه به مترو،BRT و وسایل حمل و نقل عمومی
 • معرفی خوابگاه نزدیک به آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان
 • پشتیبانی نامحدود آموزشی پس از اتمام دوره
 • ارائه مدرک بین المللی فنی و حرفه ای و مدرک دو زبانه آموزشگاه
 • برگزاری کلاس به صورت عمومی و خصوصی برای کارآموزان

مشاوره رایگان

نظرات کارآموزان دوره آموزش نصب دوربین مداربسته

هزینه ها

نام دوره قیمت دوره (تومان) قیمت دوره با تخفیف قیمت دوره خصوصی
آموزش نصب دوربین مدار بسته آنالوگ و HD 650/000 450/000 1/000/000
آموزش نصب دوربین مدار بسته IP 650/000 450/000 1/000/000
سوالات متداول

دوربین های آنالوگ نسل قدیمی تر دوربین های مدار بسته می باشند که بستر انتقال اطلاعات آنها سیستم آنالوگ است و امروزه کاربرد کمتری در صنعت دارند دوربین های مداربسته HD دوربین هایی هستند که کیفیت تصویر در آنها بهبود داده شده و جایگزین دوربین های آنالوگ قدیمی هستند که در همان بستر کابل های کواکسیال نصب می شوند و دوربین های IP سیستم های تحت شبکه هستند که با کیفیت بالا و بستر امن می توانند تصاویر را تحت شبکه ارسال کنند.

انتقال تصویر در بستر کابل و از طریق رادیو بدون نیاز به سیم کشی نوع معمول هستند که آموزش داده می شوند همچنین انتقال تصویر بر روی اینترنت (موبایل و کامپیوتر) نیز به صورت عملی در کلاس به کارآموزان آموزش داده می شود.

DVR نوعی ضبط کنند ویدئویی می باشد که دوربین های مداربسته آنالوگ و HD به آن وصل می شوند و وظیفه DVR ضبط تصاویر ارسالی در حافظه یا هارد دیسک می باشد منظور از تنظیمات منو DVR استفاده از قابلیت هایی مثل تنظیم حالت های ضبط دوربین ها، مدیریت تصاویر ضبط شده، تنظیم زمان کاری سیستم دوربین مداربسته و … که در آن وجود دارد می باشد.

دوره دوربین مداربسته با تجهیزات کامل این سیستم ها برگزار می شود که برخی از آنها عبارتند از کار با دوربین های Dome، Bullet ، مینیاتوری، اسپید دام، دوربین وایرلس، دوربین صنعتی، PTZ، نیمه صنعتی، دید در شب و تجهیزات دیگری مانند DVR، NVR، لوازم شبکه، دستگاه سوکت زن BNC و شبکه، فرستنده رادیویی بیسیم، کابل شبکه ، کابل کواکسیال و…

پس از اتمام دوره کارآموزان دوربین های مداربسته آنالوگ، HD و IP را به راحتی نصب و راه اندازی می کنند و می توانند انتقال تصویر بر روری موبایل و کامپیوتر را به صورت کامل انجام دهند.

بله تمامی تجهیزات با صنعت روز دنیا بروزرسانی می شوند.

طول دوره نصب دوربین مدار بسته 8 الی 10 ساعت می باشد و در دو روز برگزار می شود.

بله ، کلاس ها هم در تایم صبح برگزار می شود و هم در تایم بعد از ظهر و کلاس ها جامع هستند و هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی برگزار می شوند ولی بیشتر تایم کلاس به صورت عملی در کارگاه می باشد.

بله ، کلاس ها ویژه بازار کار هستند و به صورتی هست که کارآموز پس از دوره مستقیما بتواند وارد بازار کار بشود،ضمن این که آموزشگاه پشتیبانی آموزشی نامحدود دارد یعنی بعد از دوره اگر کارآموز با هر مشکلی مواجه شد می تواند حضوری مراجعه کند و یا طی تماس تلفنی مشکل خود را برطرف نماید.

آموزش تعمیرات موبایل آموزش نصب کولرگازی آموزش نصب پکیج دیواری آموزش هوشمندسازی ساختمان

بله،کارآموزان شهرستان می توانند در خوابگاه مستقر شوند(خوابگاه فاصله کمی با آموزشگاه داشته و کارآموزان می توانند این مسیر را پیاده طی کنند و هزینه برای یک ما مبلغ 300000 تومان الی 500000تومان می باشد و برای یک شب 25000 تومان الی 45000 تومان بسته به اتاقی که انتخاب می شود)

آموزشگاه پایتخت فناوری زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارد،پس از دوره کارآموزان از طریق پورتال آموزشگاه به فنی و حرفه ای معرفی می شوند و پس از قبولی در آزمون های تئوری و عملی برای آن ها گواهینامه مهارتی صادر می شود که این گواهینامه بین المللی هست و در سایر کشورها هم معتبر می باشد.

اطلاعات بیشتر

جانمایی دوربین مدار بسته

محل قرار گیری دوربین ها موضوع مهمی است که در اولویت کار نصابین قرار می گیرد. عموماً مشتریان از نصاب برای محل قرار گیری دوربین مدار بسته سؤال می پرسند و نصاب باید پاسخ به این سؤال را بر اساس نوع دوربین و ویژگی های فنی آن پاسخ دهد. اما توجه داشته باشید که به جز نوع دوربین نصب آن در محل مناسب نیز به همان اندازه اهمیت دارد. به طور مثال دوربین نباید در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار بگیرد و یا در معرض برخورد بارش باران باشد. این ها می تواند عمر دوربین را کم کنند. از طرف دیگر باید دید مناسبی داشته باشد و نباید موانع جدی از قبیل درختان در میدان دید آن قرار بگیرد. به جز این موارد دوربین ها باید دور از دسترس سارقان در ارتفاع مناسبی نصب گردند و کابل کشیآن ها در معرض دید نباشد.

جانمایی دوربین مدار بسته

چند پیشنهاد برای جانمایی دوربین های مدار بسته

دوربین های مدار بسته می تواند در مکان هایی همچون ورودی ساختمان، لابی، اتاق برق، بر ساختمان، راه‌پله‌ها و داخل آسانسور نصب گردد تا در مراحل بعد زاویه دید و عمق دید بررسی و اصطلاح گردد.

2- استاندارد کابل کشی نصب دوربین مدار بسته اصولی

کابل کشی دوربین های مدار بسته یکی از مهم ترین فعالیت های نصب دوربین است. چراکه از نظر زیبایی و امنیت، کابل کشی باید توکار باشد و نمایان دیده نشود. بنابراین شما به عنوان نصاب نیازمند پوشش سیم ها بر روی دیوار هستید.

روش کابل کشی و سیم کشی دوربین مداربسته

سیم کشی و کابل کشی دوربین ها از مهمترین مراحل نصب می باشد. دوربین های مدار بسته سیم دار، یک سیم مخصوص تصویر و یک سیم مخصوص تأمین برق و انرژی دارند که اولی به طرف صفحه نمایشگر دومی به سمت منبع تغذیه انرژی می رود. به عبارت بهتر یک دوربین مدار بسته آنالوگ دارای یک کابل از دی وی دی تا دوربین مدار بسته و یک سیم از دوربین به منبع تغذیه یا همان دی سی می باشد. توجه داشته باشید که اگر به جای دی سی از آداپتور به عنوان منبع تغذیه استفاده شود، احتمالاً یک جعبه مخفی در کنار دوربین وجود خواهد داشت که از طریق آداپتور دوربین به برق 220 ولت وصل می‌شود.

 

کابل کشی در دوربین های بی سیم

دوربین های بی سیم یا همان دوربین های آی پی دارای یک کابل مخصوص تأمین انرژی و برق است. در این نوع دوربین ها تصاویر از طریق اینترنت به مرکز مخابره می شود و بر روی صفحه نمایشگر پخش می گردد. در این مدل از دوربین ها یک کابل به سوئیچ شبکه رفته که از آنجا تصاویر را برای ان وی آر NVR مخابرهمی‌کند.

نصب دوربین های تحت شبکه بدون کابل کشی برق

در فناوری جدید اگر سوئیچ های شبکه مجهز به POE باشد، دیگر نیازی به کابل کشی جداگانه برای اتصال به منبع تغذیه وجود ندارد و برق توسط همان سوئیچ تأمین می شود.
زمانی که کابل ها را وصل نمودید و از محکم شدن دوربین در محل نصب اطمینان حاصل کردید. باید به سراغ تنظیم نرم افزاری دوربین بروید.

 

3- تنظیم نرم افزار و دستگاه NVR دوربین

قاعدتاً توقع هر کس از خرید و نصب دوربین مدار بسته ضبط تصاویر به صورت شفاف و دقیق است. تصاویری که ممکن است در هر لحظه از شبانه روز مورد استناد قرار گیرد. بنابراین نصاب باید بعد از نصب تمامی ویژگی های فنی دوربین را تست نماید. ویژگی های و تنظیماتی مانند رزولوشن، قدرت تفکیک، زاویه دید و نحوه ضبط تصاویر با دستگاه NVR . تمامی موارد مذکور جزو لاینفک تست نرم افزاری دوربین های مدار بسته محسوب می گردد. از طرفی در برخی از سیستم ها انتقال تصاویر به اپلیکیشن های موبایل نیز اهمیت دارد. در این موارد اپلیکیشن ها باید بر روی گوشی تلفن همراه و یا هر رایانه دستی دیگری نصب گردد.

 

در برخی از موارد که تعداد دوربین های مدار بسته افزایش پیدا می کند، ساختمان نیازمند یک مرکز کنترل می گردد. عموماً دی وی دی در مرکز کنترل قرار می گیرد و ورودی های تصاویر به آن مرکز می رسد. بنابراین می‌توان از آن مرکز بر کلیه فعالیت های دوربین ها نظارت نمود. از طرفی محل قرار گیری مرکز کنترل بسیار مهم است و باید در نقطه ای قابل دسترس و مطمئن قرار داشته باشد تا ضمن دسترسی راحت، امنیت کلیه سیستم و تصاویر ضبط شده توسط آن را حفظ کند.

بعد از بررسی فنی عملکرد تک تک دوربین ها، نوبت به تست نرم افزاری نمایشگر، سیستم ضبط تصاویر، مموری یا حافظه و منبع تغذیه می گردد. در بین موارد ذکر شده تست منبع تغذیه و باطری پشتیبان از همه مهم تر است. چراکه سارقین با قطع برق ساختمان اقدام به سرقت می کنند. بنابراین اگر باطری پشتیبان به هر دلیلی به خوبی کار نکند، خسارات جبران ناپذیری به امنیت ساختمانوارد خواهد آمد.

به طور کلی آموزش نصب دوربین های مدار بسته به یادگیری مهارت های برق کشی و نرم افزاری شما بازمی‌گردد. همچنینشناخت قابلیت های مدل های مختلف دوربین مدار بسته در کنار حفظ ایمنی در کار از فرد نصاب یک متخصص درجه یک می سازد، موضوعی که با آموزش و تمرین به دست خواهد آمد.

مشاوره بازارکار نصب دوربین مداربسته

نصب دوربین مداربسته یکی از حرفه های به روز و محبوب جوانان است. در روزگاری نه چندان دور نهایت تکنولوژی در حفظ امنیت منازل، استفاده از گاوصندوق های هوشمند بود. اما امروزه عده زیادی با نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته از منزل یا محل کار خود محافظت می کنند، دوربین های هوشمندی که حتی در شب قادر به رصد اشیا و اجسام هستند و از طریق اشعه مادون قرمز می توانند موجود زنده را از غیر زنده تشخیص دهند. تکنولوژی دوربین مداربسته تا به آنجا پیش رفته است که افراد با نصب یک نرم افزار بر روی گوشی های تلفن همراه، قادر به رصد زنده تصاویر دوربین مداربسته خود هستند. قابلیت هایی که در فناوری دوربین مداربسته نهفته می باشند و شغل نصب دوبین مداربسته را ارزش آفرین کرده است. برای مشاوره در مورد بازار کار و نصب دوربین مداربسته می توانید با آموزشگاه پایتخت فناوری تماس حاصل نمایید.

آموزش نصب دوربین مدار بسته

از نظر بازار کار می توان گفت نصب دوربین مدار بسته در ایران و سایر کشورها از اهمیت بالایی برخوردار است بطوری که نصب دوربین مدار بسته از طرف اداره اماکن در ایران برای ساختمان های اداری، مراکز تجاری، موسسه ها، مغازه ها و فروشگاه ها اجباری می باشد که این خود به تنهایی باعث بهتر شدن بازار کار این سیستم ها شده است.

درآمد شغل نصاب دوربین مداربسته

نصب دوربین مدار بسته از آن مشاغل حرفه ای و پردرآمد است که روز به روز بازار کار بزرگتری پیدا می کند. برای تبدیل شدن به یک نصاب خوب دوربین مدار بسته باید انواع دوربین ها را بشناسید و نحوه نصب آن ها آشنا شوید. فروش دوربین مدار بسته نیز خود در کنار نصب این دوربین ها درآمد زا است. از طرفی دوربین های مداربسته سرویس های خدماتی خاصی نیز دارند که فرد نصاب را هر از گاهی درگیر خواهد نمود. بنابراین درآمد شغل نصب دوربین مداربسته با توجه به ارتباط مستقیم با پیمانکاران ساختمانی و مصرف کنندگان نهایی درآمد بالا و قابل ملاحظه ای است. اما بسته به نوع تبلیغات و شرایط فنی کارآموز می توان درآمد تقریبی برای این رشته را در حدود 4 الی 10 میلیون تومان در ماه در نظر گرفت.

سرمایه اولیه برای شروع به کار دوربین مدار بسته و ابزار مورد نیاز

سرمایه اولیه برای شروع به کار در این رشته 2/000/000 تومان می باشد که شامل تهیه لوازم برای نصب می باشد که این لوازم عبارتند از دریل برقی چکشی، نردبان آلمینیومی 4 متری، پیچ گوشتی دوسو و چهارسو، فاز متر، مولتی متر، آچار BNC و چکش کوچک.

نحوه همکاری آموزشگاه برای اشتغال کارآموزان

با توجه به اینکه اساتید و کارشناسان ما همگی از افراد با تجربه در صنعت هستند برای شروع به کار اطلاعات دقیقی از طرف کارشناسان آموزشگاه در رابطه با نحوه راه اندازی کار به صورت خوداشتغالی، تبلیغات، بازار مستقیم خرید لوازم، نحوه عقد قرارداد، نحوه صدور فاکتور، نحوه صحبت با مشتری و … در اختیار کارآموزان قرار خواهد گرفت همچنین درخواست هایی از طرف شرکت های مختلف در رابطه با جذب نیرو به آموزشگاه ارسال می شود که کارآموزان می توانند از طریق کانال های آموزشگاه به این آگهی های استخدام مراجعه کنند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • سعید گفت:

  هزینه ی دوره ی کامل دوربین مداربسته چند میشه؟

  • پشتیبان آموزشگاه گفت:

   سلام
   برای اطلاع دقیق از میزان هزینه و زمان برگزاری دوره آموزش نصب دوربین مداربسته با شماره های ذکر شده در سایت آموزشگاه تماس بگیرید

 • Mohammad گفت:

  سلام.مدت زمان کلاس های فشردتون چند ساعته؟

  • paytakht admin گفت:

   با سلام
   طول دوره و کیفیت دوره و شهریه کلاس های عادی و فشرده با هم هیچ فرقی نمی کنه فقط کلاس های فشرده پشت سرهم برگزار میشن به عنوان مثال کلاس های دوربین مداربسته که 8 ساعت طول دوره کلاس آنالوگ و AHD و 8 ساعت طول دوره کلاس آی پی هستش در دوره عادی 2 هفته زمان می بره و هر جلسه 2 و نیم ساعت هستش ولی دوره فشرده یک روز از صبح تا بعد از ظهر شما آنالوگ کار می کنید و یک روز از صبح تا بعد از ظهر آی پی .
   موفق و موید باشید.

 • paytakht admin گفت:

  با سلام و درود
  به دلیل بالا بودن آمار کارآموزانی که می خواهند در کلاس های دوربین مداربسته شرکت کنند تقریبا هر هفته کلاس های دوربین مداربسته تشکیل می شود، برای کارآموزانی که از شهرستان تشریف می آورند و یا محدودیت زمانی دارند کلاس های فشرده تشکیل می شود (یک روز کامل آنالوگ و AHD و یک روز کامل آی پی) ولی دوره های عادی حدود 2 هفته زمان می برد.

 • amia ali گفت:

  bad az sabte nam chand vaqt bad kelas ha shoro mishe???????

  • paytakht admin گفت:

   با سلام و درود
   به دلیل بالا بودن آمار کارآموزانی که می خواهند در کلاس های دوربین مداربسته شرکت کنند تقریبا هر هفته کلاس های دوربین مداربسته تشکیل می شود، برای کارآموزانی که از شهرستان تشریف می آورند و یا محدودیت زمانی دارند کلاس های فشرده تشکیل می شود (یک روز کامل آنالوگ و AHD و یک روز کامل آی پی) ولی دوره های عادی حدود 2 هفته زمان می برد.

 • rezaei گفت:

  کلاس های دوربین مداربسته آنالوگ و آی پی جدا هست یا یکیه؟

  • paytakht admin گفت:

   با سلام و درود
   کلاس های دوربین مداربسته آنالوگ و آی پی جداهست یعنی میشه به صورت جدا در این کلاس ها شرکت کرد .
   موفق و موید باشید.

 • Qasem گفت:

  آیا برند خاصی تو کلاس ها کار میشه یا همه برندها کار میشه؟

  • نسترن سالاررضایی گفت:

   با سلام
   خیر دوست عزیز در کلاس آموزش نصب دوربین مداربسته تمرکز به صورت کلی هستش و شما بعد از گذراندن این دوره می توانید تمامی برندها را نصب و برنامه ریزی کنید آموزش از صفر تا صد هستش. موفق باشید

 • مروت گفت:

  دوره عمومی با خصوصی چه فرقی داره؟
  ظرفیت کلاس ها در دوره عمومی و خصوصی چند نفرست؟

  • نسترن سالاررضایی گفت:

   با سلام
   در دوره های عمومی 5-6 نفر در کلاس حضور دارند و کارآموزان موظفند در زمانی که بهشون اعلام میشه برای کلاس تشریف بیاورند ولی کلاس های خصوصی تک نفرست و زمان کلاس رو کارآموز تعیین میکنه و شهریه ها هم متفاوت هست که داخل سایت هست میتونید مشاهده کنید.
   موفق باشید

 • مجید گفت:

  مدرکی که میدین معتبره؟
  قابل اراِئه به شرکت ها هست؟

  • نسترن سالاررضایی گفت:

   با سلام
   بله مدرک داخلی آموزشگاه تقدیمتون میشه که در همه جای ایران معتبر هست(آموزشگاه زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارد)

 • ali گفت:

  هزینه خوابگاه جداست؟
  یا با همون شهریه ای که میدیم یکیه؟

 • محمد گفت:

  آیا بعد از اتمام دوره می توان وارد بازار کار شد؟

 • نسترن گفت:

  کلاس ها چه مدت زمانی طول میکشه؟
  چند روز در هفته است؟
  کل دوره چند ساعت هست؟

 • نسترن گفت:

  کلاس ها چه مدت زمانی طول میکشه؟
  چند روز در هفته است؟
  کل دوره چند ساعت هست؟

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه
WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟