آموزش کامل تعمیرات ماینر و خرابی پاور ماینر

تعمیرات ماینر

یکی از راه های کسب درآمد که این روزها به شدت پرطرفدار شده است استخراج ارزهای دیجیتالی است. افراد با استفاده از دستگاه های خاصی به نام ماینر ارزهای دیجیتالی رمز نگاری شده را استخراج می کنند. اگر برای مدت طولانی از دستگاه ماینر استفاده شود این دستگاه هم مانند هر دستگاه دیگری ممکن است دچار مشکل شود و به تعمیر احتیاج پیدا کند. در این مقاله قصد داریم توضیح دهیم که چگونه می توان خرابی های مختلف ماینر را تعمیر کرد و هنگام مواجهه با مشکل لازم است چه اقداماتی صورت گیرد؟ در این مطلب قصد داریم آموزش تعمیرات ماینر را بررسی کنیم، در ادامه همراه ما باشید.

تعمیرات ماینر

آموزش تعمیرات ماینر

معرفی قطعات دستگاه ماینر

قبل از این که بخواهید دستگاه ماینر را تعمیر کنید باید با قطعات مختلف آن و وظایف آن ها آشنا شوید تا با توجه به علائم موجود بتوانید مشکل دستگاه را تشخیص دهید.

1. برد : برد قطعه ای است که همه اجزاء ماینر را به همدیگر متصل می کند. عوامل مختلفی می توانند باعث خراب شدن برد شوند از جمله حرارت بالا، افزایش ولتاژ، خرابی مدارها و غیره.

2. هش برد : هش برد جزئی از واحد پردازش است. باید دقت کنید که هش برد را با برد اصلی اشتباه نگیرید. روی هش برد تعدادی چیپست پردازش کننده قرار گرفته اند. مهمترین علت خرابی هش برد خراب شدن یکی از تراشه های پردازشگر است.

3. پاور : پاور همان گونه که از نامش پیداست همان منبع تغذیه ماینر است که در واقع یکی از مهم ترین قطعات محسوب می شود. پاور وظیفه دارد که به طور کلی برق مورد نیاز ماینر را تأمین کند. عواملی که می توانند موجب خراب شدن پاور شوند عبارتند از حرارت زیاد، نوسان ولتاژ، خرابی مدارها و خرابی یک یا چند خازن.

معرفی قطعات دستگاه ماینر

4. فن : فن در هر دستگاهی که نصب شود وظیفه خنک کنندگی و به گردش درآوردن هوا را برعهده دارد. البته یکی از فناوری های جدید که وارد بازار شده است واتر کولینگ است که قرار است جایگزین فن شود اما به دلیل داشتن تجهیزات بیشتر هزینه های بیشتری هم دارد.

مهم ترین عواملی که می توانند به ماینر آسیب برسانند

1. رطوبت : هر دستگاه ماینر هنگام فعالیت باید مقدار خاصی رطوبت و گرما داشته باشد. این مقادیر را می توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای ماینر خود متوجه شوید. رطوبت زیاد و حرارت بالا هر دو می توانند موجب آسیب رسیدن به ماینر شوند.

2. حرارت زیاد : حرارت بالا همواره می تواند به بردهای الکتریکی آسیب وارد کند. بالا رفتن دمای ماینر هم ممکن است به انواع بردها یا قطعات آن صدمه بزند در نتیجه باید همواره با کمک فن یا یک سیستم خنک کننده ماینر را در دمای مطلوبی نگه دارید.

3. فرسودگی ماینر : ماینر هم مانند هر دستگاه دیگری یک طول عمر مفید دارد و به مرور زمان فرسوده می شود. هرچه بیشتر از این دستگاه کار بکشید طول عمر مفید آن کمتر خواهد بود زیرا بیشتر در معرض فرسایش قرار می گیرد.

تعمیرات قطعات ماینر

تعمیرات قطعات ماینر

تعمیر هش برد

همان گونه که گفته شد هش بردها وظیفه پردازش را در ماینر برعهده دارند پس قطعه بسیار مهمی محسوب می شوند. روی هش بردها تعدادی چیپست پردازنده نصب شده است که متناسب با هش ریت ماینر تعداد این پردازنده ها متفاوت است.

هش ریت یا هش پاور معیاری برای اندازه گیری سرعت عملکرد پاور است. تعداد هش بردهای هر ماینر هم با ماینر دیگر متفاوت است. برای مثال دستگاه ماینر Antminer S9 دارای سه هش برد و 189 چیپست پردازنده است اما دستگاه ماینر AvalonMiner 1066 دارای یک هش برد با 342 چیپست پردازنده است.

اصلی ترین عاملی که به هش برد یا چیپست های روی آن آسیب وارد می کند گرمای زیاد و فرسایش و کهنگی چیپست ها است. حرارت زیاد به برد پردازنده ماینر آسیب می زند و می تواند عمر چیپست ها را کوتاهتر کند و منجر به خرابی آن ها شود.

برای این که از بالا رفتن دمای ماینر جلوگیری کنیم باید از یک دستگاه خنک کننده استفاده کنیم. اگر متوجه شدید که دمای ماینر بالا رفته است فوراً فن های آن را بررسی کنید تا از عملکرد صحیح آن ها مطمئن شوید.

تعمیرات پاور ماینر

وظیفه پاور این است که برق ماینر را تأمین کند و آن را بین تمامی قطعات تقسیم کند. برقی که پاور درافت می کند همان برق شهری است که پاور آن را به DC تبدیل می کند و سپس آن بین قطعات مختلف تقسیم می گردد.

در گذشته پاور ماینر بسیار آسیب پذیر بود و زود خراب می شد اما اکنون با پیشرفت تکنولوژی پاورهای ماینرها این گونه نیستند. در گذشته با افزایش ولتاژ خروجی پاور یا منبع تغذیه هم با این افزایش مواجه می شدند و همین موجب سوختن قطعات پاورها می شد.تعمیرات پاور ماینر

 

گاهی اوقات خرابی باتری می تواند به هش برد نیز آسیب برساند که در این صورت هم هش برد و هم پاور به تعمیر احتیاج پیدا می کنند.

متداول ترین مشکلاتی که برای پاورهای ماینر به وجود می آیند عبارتند از : روشن نشدن ماینر، وجود اتصالی در پاور ماینر، افزایش و کاهش ناگهانی ولتاژ پاور، خراب شدن سیستم خنک کننده و فن های پاور ماینر، خراب شدن سیم پیچ پاور، خراب شدن یا سوختن فیوز داخلی پاور ماینر، خراب شدن یا سوختن قطعات داخلی پاور ماینر مانند خازن ها، ترانزیستورها، دیودها، آی سی ها، مقاومت ها و غیره.

زمانی که با هر کدام از این مشکلات مواجه شدید باید پاور ماینر را تعمیر کنید. به شما پیشنهاد می شود که پاور را برای تعمیر نزد یک تعمیرکار متخصص ببرید تا با سرعت بیشتر و به صورت اصولی آن را برایتان تعمیر کند.

در این شرایط یا باید پاور ماینر را تعویض کنید و یا آن را تعمیر کنید. اگر بخواهید پاور ماینر را تعویض کنید باید هزینه زیادی پرداخت کنید زیرا پاور ماینر تولید نسبتاً کمی دارد و همین مسئله روی قیمت آن تأثیر می گذارد.

معمولاً خرابی های پاور ماینر قابل تعمیر است پس بهتر است که پاور را با پرداخت هزینه کمتر تعمیر کنید. برای عیب یابی و تعمیر پاور ماینر بهتر است از یک متخصص فنی کمک بگیرید تا مشکلات بیشتری برای سیستم پیش نیاید.

تعمیر برد اصلی

برد اصلی مغز ماینر محسوب می شود. برد دستور می دهد که ماینر چگونه کار کند یا تصمیم می گیرد که در هر لحظه چه کاری انجام شود، این دقیقاً کاری است که مغز انجام می دهد. بسیاری از بردها قابل تعمیر هستند و هنگام بروز هر مشکلی می توان آن ها را تعمیر کرد.

تعمیرات ماینر

مشکلات متداول تعمیرات ماینر

1. کافی نبودن هش ریت، عدم توانایی در اتصال به استخر، آفلاین بودن هش برد.
علت احتمالی : مشکل در اتصال به زمین، برق رسانی نامناسب.
برای حل این مشکل باید از یک برق کار بخواهید که اتصال به زمین را تعمیر کند.

2. روشن شدن ماینر به صورت خودکار، هش ریت ناپایدار، اتفاق افتادن این دو مشکل به صورت یکی در میان.
علت احتمالی : وجود مشکل در اتال به شبکه.
برای حل این مشکل باید از متخصصان مربوطه بخواهید تا مشکلات شبکه را حل کنند.

3. ماینر دائماً روشن و خاموش می شود.
علت احتمالی : کمبود ولتاژ : برای حل این مشکل از یک برق کار بخواهید که دلایل احتمالی را بررسی کند.
عدم برق رسانی صحیح : از یک برق کار بخواهید که اتصال به زمین را انجام دهد.
آسیب دیدگی هش برد یا برد اصلی : از یک تعمیرکار متخصص بخواهید که آن ها را بررسی کند و مشکل را حل کند.

4. کافی نبودن هش ریت، آفلاین بودن هش برد، عدم وجود هش ریت.
علت : پایین بودن دمای ماینر، دمای کمتر از 5 درجه سانتی گراد.
برای حل این مشکل باید دمای محیط را افزایش دهید.

5. نامناسب بودن شرایط محیط.
علت : گرد و غبار، حرارت و رطوبت زیاد.
برای حل این مشکل باید شرایط محیطی را تغییر دهید و حرارت و رطوبت را به سطح مطلوب برسانید.

پایتخت فناوری یکی از مجموعه های پیشرو در زمینه تعمیر بردهای الکترونیکی است و شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟