آموزش برداشتن و حذف قفل و رمز گوشی

آموزش برداشتن و حذف قفل و رمز گوشی

با توجه به این که تکنولوژی در گوشی های هوشمند پیشرفت زیادی کرده است می توان موبایل خود را به روش های مختلفی اختصاصی نمود و قفل های مختلفی بر روی آن قرار داد. در این مقاله آموزش برداشتن قفل گوشی را بررسی می‌کنیم، در ادامه با ما همراه باشید.

حتما مشاهده کرده اید که گوشی های مختلف دارای رمزهای اختصاصی مختلفی می باشند که از جمله این رمزها می توان به پترن یا الگو، پسورد، اثر انگشت و یا face lock اشاره کرد. معمولا تمامی این روش های رمز گذاری امنیت بالایی داشته و تنها به وسیله خود شخص قابل بازگشایی می باشند.

آموزش تعمیرات موبایل

گاهی پیش می آید که فرد پسوردی را برای گوشی خود انتخاب می کند و به هر دلیلی این رمز را فراموش می نماید. در این گونه مواقع می توان با استفاده از ترفندها و نرم افزارهایی اقدام به باز کردن رمز گوشی نمود. برای این کار می توان به تعمیرکاران گوشی مراجعه نمود تا در کوتاه ترین زمان ممکن به باز کردن قفل گوشی شما بپردازند. در این مقاله به آموزش برداشتن قفل گوشی با استفاده از بهترین ابزارها و نرم افزارها پرداخته شده است.

نحوه برداشتن رمز گوشی بدون حذف اطلاعات

امروزه با توجه به امکانات مختلفی که در گوشی های هوشمند وجود دارد امکان نگهداری اطلاعات مختلفی در آنها وجود خواهد داشت و تلفن همراه به وسیله ای شخصی برای افراد تبدیل شده است که انواع فایل ها، عکس و فیلم ها، پیامها و یادداشت های مختلف را می توان در آن نگهداری کرد.

نحوه برداشتن رمز گوشی بدون حذف اطلاعات

به دلیل شخصی بودن این دستگاه نیاز است تا بر روی آن رمزهایی را قرار داد تا در صورتی که گوشی به دست افراد مختلف افتاد قادر به باز کردن آن و مشاهده اطلاعات نباشند. رمزها در انواع مختلفی با توجه به نوع و مدل گوشی وجود دارند. در گوشی های قدیمی امکان ایجاد رمز به صورت چند عدد یا حروف وجود داشت که این نوع رمز هنوز هم در گوشی های پیشرفته تر استفاده می شود و بسیاری از افراد این نوع رمز را ایمن ترین نوع پسورد می دانند.

علاوه بر آن رمزی وجود دارد که به صورت یک الگو و پترن بر روی صفحه گوشی کشیده می شود و می توان هر پترنی را از ساده تا پیچیده طراحی نمود. اما گوشی های هوشمند امروزی دارای رمز ورودهای پیچیده تری می باشند که تنها در حضور خود فرد قابل بازگشایی می باشند.

در بسیاری از گوشی ها امکان باز شدن قفل گوشی با شناسایی چهره فرد صاحب گوشی امکان پذیر می باشد و برخی از تلفن های همراه نیز با اثر انگشت فرد قادر به بازگشایی قفل می باشند. تشخیص چهره و اثر انگشت رمزهایی می باشند که امکان از یاد رفتن آنها وجود ندارد اما در صورتی که از پسورد و یا پترن برای قفل گوشی خود استفاده می کنید ممکن است این رمز را فراموش نمایید. اما در صورت فراموشی رمز عبور گوشی چه باید کرد؟ راه های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آنها می توان به راحتی قفل گوشی را باز نمود و وارد گوشی شد.

در ادامه آموزش برداشتن قفل گوشی با استفاده از بهترین ابزارها و نرم افزارها اشاره شده است.

 Smart lock ابزاری برای بازیابی رمز گوشی

Smart lock ابزاری است که در گوشی های هوشمند وجود دارد و در صورتی که گزینه های موجود در آن را فعال کرده باشید قادر به باز کردن قفل گوشی در صورت فراموشی می باشید.

 Smart lock ابزاری برای بازیابی رمز گوشی

در تنظیمات گوشی خود در قیمت security and location قسمتی به نام Smart lock وجود دارد که برای فعال کردن آن در ابتدا باید رمز عبور گوشی خود را نموده و سپس گزینه هایی که در آن موجود می باشد را فعال نمایید.

این گزینه ها شامل موارد زیر می باشد: on body detection زمانی که گوشی در جیب شما قرار دارد باز می گردد، گزینه trusted places با انتخاب مکان های مختلفی که می خواهید گوشی در این مکان ها باز باشد عمل می کند، گزینه trusted devices نیز برای زمان هایی استفاده می شود که گوشی به دستگاه دیگری مانند لپ تاپ، ساعت هوشمند، هدفون و … متصل می شود و در صورت اتصال گوشی به این دستگاه ها گوشی شما قفل نخواهد شد. گزینه trusted face به این صورت است که گوشی توسط چهره افرادی که به در هنگام تنظیمات امنیتی وارد گوشی شده اند باز می گردد و گزینه voice match قادر به باز کردن گوشی با استفاده از صدا می باشد.

ریست فکتوری کردن موبایل

در صورتی که رمز ورود گوشی خود را فراموش کرده اید با استفاده از ریست فکتوری کردن می توانید به باز کردن قفل گوشی بپردازید و وارد گوشی گردید. اما این کار باعث می شود که تمام اطلاعات گوشی مانند تاریخ و ساعت و موارد دیگر به تنظیمات کارخانه بازگردد. برای انجام این کار در ابتدا باید گوشی را خاموش نمود و سپس به صورت همزمان کلید ولوم صدا و دکمه پاور را نگه دارید.

پس از انجام این کار صفحه ای باز می شود که در آن گزینه ای به نام reset factory وجود دارد. با انتخاب این گزینه چند لحظه طول می کشد تا گوشی به تنظیمات اولیه باز گردد و قفل گوشی نیز شکسته شود. برای روشن کردن گوشی باید گزینه ریبوت را انتخاب کرد تا گوشی ریستارت شده و مجددا راه اندازی گردد.

Dr. fone unlock برای شکستن قفل گوشی

این نرم افزار یک برنامه تخصصی و قدرتمند است که برای باز کردن قفل گوشی های اندروید طراحی شده است و بسیاری از افراد از این نرم افزار که دارای نسخه پریمیوم و همچنین نسخه پولی می باشند برای باز کردن رمز گوشی استفاده می کنند.

Dr. fone unlock برای شکستن قفل گوشی

برای استفاده از این نرم افزار در ابتدا باید آن را از سایت های معتبر دانلود نمود و آن را بر روی کامپیوتر نصب کرد. در کامپیوتر به اجرای این نرم افزار پرداخته و گزینه unlock باید انتخاب گردد. پس از آن از طریق کابل USB تلفن همراهی که رمز آن را فراموش کرده اید به کامپیوتر متصل نمایید و در ادامه گزینه استارت را انتخاب کنید.

پس از آن لیستی باز می شود که در آن انواع گوشی ها و مدل های آنها وجود دارد و شما باید از میان آنها مدل گوشی خود را انتخاب نمایید. این کار باید با دقت زیادی انجام شود و حتما مدل گوشی با مدلی که در لیست وجود دارد باید منطبق باشد. در مرحله بعد گوشی باید در حالت دانلود مود، ریستارت گردد که برای این کار نیز نیاز به گرفتن همزمان کلید ولوم و کلید پاور گوشی می باشد. پس از انجام این کار گوشی روشن می گردد و برای راه اندازی آن باید گزینه download recovery package را انتخاب نمود تا پس از چند لحظه قفل گوشی باز گردد.

مزیتی که استفاده از این نرم افزار برای باز شدن قفل گوشی دارد این است که پس از انجام آن اطلاعات گوشی کاملا حفظ شده و هیچ داده ای حذف نخواهد شد. اما نکته ای که در استفاده از این نرم افزار باید به آن توجه کرد تطابق مدل گوشی خود با مدلی است که در لیست ارائه شده است. در صورتی که مدل گوشی شما در این لیست موجود نباشد امکان استفاده از این برنامه برای باز کردن قفل گوشی شما وجود ندارد و باید از روش های دیگر برای باز کردن قفل استفاده نمود.

فلش کردن گوشی راهی برای شکستن قفل گوشی

فلش کردن یکی دیگر از راهکارهایی است که می توان با استفاده از آن قفل گوشی فراموش شده را باز نمود. بهتر است فلش گوشی را در صورتی که روش های مختلف باز کردن گوشی جواب نداد امتحان نمایید. فلش کردن روشی ساده می باشد که در مدت زمان کوتاهی انجام شده و می تواند مشکلات مختلف گوشی مانند هنگ کردن و یا باز کردن قفل را انجام دهد. ممکن است پس از انجام فلش کردن اطلاعات موجود در تلفن همراه شما حذف گردد. در این صورت نیازی به نگرانی نبوده و به راحتی و با استفاده از ریکاوری می توان اطلاعات حذف شده را بازیابی نمود.

باز کردن قفل گوشی سامسونگ از راه دور

در گوشی های سامسونگ قابلیتی به نام find my mobile وجود دارد که در صورتی که این قابلیت فال شده باشد در صورتی که رمز گوشی خود را فراموش نمایید امکان باز کردن قفل آن با استفاده از یک دستگاه دیگر وجود خواهد داشت. برای انجام این کار نیاز به اتصال به اینترنت می باشد. برای باز کردن قفل گوشی با استفاده از این قابلیت باید در ابتدا به وبسایت sumsung find my mobile مراجعه نموده و وارد حساب سامسونگ خود شوید که این کار نیازمند نام کاربری و پسورد می باشد.

باز کردن قفل گوشی سامسونگ از راه دور

آپشن های مختلفی در این قسمت وجود دارند که با انتخاب گزینه unlock my device می توانید پس از وارد نمودن رمز عبور اکانت سامسونگ خود اقدام به باز کردن قفل گوشی خود نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)


دیدگاه ها
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
02166577378
02166577378