آموزش PLC

آموزش PLC (پی ال سی) پایتخت فناوری شامل plc درجه ۲ و درجه ۱ می باشد که با سرفصل هایی تکمیلی همراه هستند. این دوره آموزشی به صورت حرفه ای تحت نظر اساتیدی که خود در پروژه های عملی شرکت کرده اند برگزار می شود. کارآموزان پس از گذراندن این دوره می توانند این حرفه را به صورت کامل در خارج از آموزشگاه پیش بگیرند. دوره آموزش پی ال سی کاملا تضمینی برگزار می شود و علاقه مندان ورود به صنعت PLC در پایان دوره بدون هیچ ابهام و سوالی می توانند این صنعت به روز شده را پیش بگیرند. همچنین در این دوره آموزشی پی ال سی زیمنس دلتا و کینکو به صورت رایگان به کارآموزان ارائه خواهد شد.

سرفصلهای دوره پی ال سی

چرا پایتخت فناوری؟
مجوز فعالیت مجوز فعالیت

دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای مدرک فنی و حرفه ای

معرفی هنرجویان به فنی و حرفه ای جهت اخذ مدرک

دوره های عملی دوره های عملی

برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی پشتیبانی

پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد سرفصل های استاندارد

سرفصل های آموزشی ما مطابق با فنی و حرفه ای و صنعت می باشد

دسترسی سریع دسترسی سریع

دسترسی مناسب محل آموزشگاه برای تردد کار آموزان

رزرو کلاس / مشاوره
ثبت نام در دوره حضوری دوره حضوری

ثبت نام در دوره حضوری plc

 • آموزش در کارگاه مجهز به صورت عملی
 • دسترسی مناسب محل آموزشگاه به مترو،BRT و وسایل حمل و نقل عمومی
 • معرفی خوابگاه نزدیک به آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان
 • پشتیبانی نامحدود آموزشی پس از اتمام دوره
 • ارائه مدرک بین المللی فنی و حرفه ای و مدرک دو زبانه آموزشگاه
 • برگزاری کلاس به صورت عمومی و خصوصی برای کارآموزان

مشاوره رایگان

نظرات کارآموزان دوره آموزش PLC

هزینه دوره آموزش plc

نام دوره قیمت دوره (تومان) قیمت دوره با تخفیف قیمت دوره خصوصی
دوره plc 4,400,000 3,100,000 7,000,000
سوالات متداول

PLCها به عنوان کنترل کننده های قابل برنامه ریزی در انواع خطوط صنعتی و تولیدی برای کنترل Deviceهای مختلف به کار می روند.

تفاوت PLC با کامپیوتر در نوع ورودی و خروجی ها و همچنین عملکرد این ورودی و خروجی ها است.

در سیستم کنترل حلقه بسته ورودی با فیدبک گرفتن از خروجی، فرآیند حلقه بسته یا همان خروجی را کنترل می کند که در صنعت با استفاده از PLCهای مختلف می توان این حلقه را کنترل نمود.

دقت PLCها در سرعت پردازش، تعداد ورودی وخروجی ها، نوع ورودی و خروجی، شبکه ارتباطی، دقت اندازه گیری و ….. می باشد.

یک از تفاوت های بسیار مهم Siemens300و Delta در دقت اندازه گیری می باشدکه در Siemens 300 تقریبا 10 برابر می باشد.

با برنامه نویسی هر PLC به صورت جداگانه و اختصاص دادن آدرس های مختلف برای آن ها و تعیین این آدرس ها در تاچ پنل می توان چندین PLC را کنترل نمود.

ابتدا در محیط برنامه نویسی برای هرکدام ازPLCها یک Network باز کرده و پس از نوشتن و دانلود برنامه ها، آن ها را به هم متصل می کنیم.

کلاس های plc در 120 ساعت تشکیل می شود و به مدت 3 الی 4 ماه طول دوره می باشد

پیش نیاز کلاس های PLC تابلو برق صنعتی می باشد که در این کلاس ها آموزش داده می شود در واقع کلاس ها از پایه شروع می شود و نیازی نیست که کارآموز از قبل دوره ای را گذرانده باشد.

بله plc درجه 2 پیش نیاز plc درجه 1 می باشد

کلاس ها هم بصورت عملی هست و هم به صورت تئوری ولی بیشتر تایم کلاس به صورت عملی در کارگاه های مجهز می باشد، کارگاه ها مجهز به پی ال سی لوگو (به تعداد کارآموزان)، پی ال سی S7-300,400,1200 زیمنس ،پی ال سی فتک و دلتا و کینکو ، HMI می باشد و همچنین برای یادگیری بیشتر در طول دوره بازدید از کارخانجات برق انجام می شود.

آموزشگاه پایتخت فناوری زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارد،پس از دوره کارآموزان از طریق پورتال آموزشگاه به فنی و حرفه ای معرفی می شوند و پس از قبولی در آزمون های تئوری و عملی برای آن ها گواهینامه مهارتی صادر می شود که این گواهینامه بین المللی هست و در سایر کشورها هم معتبر می باشد.

با توجه به آموزش های صفر تا صد و کامل کمتر نیاز به پشتیبانی برای کارآموزان می باشد ولی یکی از تعهدات آموزشگاه پایتخت فناوری پشتیبانی کارآموزان پس از اتمام دوره آنها می باشد بطوری که کارآموزان پس از دوره با استاد به مدت نامحدودی می توانند ارتباط داشته باشند و جواب سوالات خود را بگیرند.

اطلاعات بیشتر درباره پی ال سی

دانش پی ال سی یکی از محبوب‌ترین زمینه‌های تخصصی در بین دانش‌آموختگان رشته‌های برق و الکترونیک است. آموختن تئوری‌های مربوط به کار با PLC و استفاده از مهارت پی ال سی موجب شده که این روزها عده زیادی از جوانان جویای کار باانگیزه‌های بالا به دنبال دوره‌های کاربردی کار با پی ال سی باشند. اما هر کس به فراخور دانش و تجربه خود از دوره‌های آموزش PLC بهره‌مند خواهند شد و طبیعتاً عده‌ای استفاده بیشتری از دوره‌های کار با پی ال سی می‌برند.

آموزش پی ال سی برای چه افرادی کاربرد بیشتری دارد؟

شناخت اصول و مفاهیم پایه‌ای الکترونیک از ملزومات آموزش پی ال سی محسوب می‌گردد. به عبارت بهتر دانش‌آموختگان رشته‌های الکترونیک از شناخت بیشتری برخوردار هستند آن‌ها با شروع دوره‌های پی ال سی و معرفی اجزای دستگاه‌های PLC بهتر از سایر افراد با مشکلات و عیب‌های احتمالی پی ال سی آشنا خواهند شد. پیوند دانش الکترونیک، برنامه‌نویسی و مکانیک از افرادی که با دانش پایه‌ای شناخت مدارهای الکترونیک، وارد دوره‌های آموزش PLC می‌شوند، متخصصینی کاربردتر خواهد ساخت.

آموزش  PLC (پی ال سی) دلتا

Delta Electronics یک شرکت تولید کننده لوازم الکترونیک است که دفتر مرکزی آن در تایپه، تایوان است. این شرکت در ابتدا توسط بروس چنگ در سال 1971 برای تأمین راهکارهای مدیریت انرژی و حرارت تأسیس شد.

آخرین طیف مارک های کنترل کننده PLC که دلتا الکترونیک تولید می کند شامل موارد زیر است:

 • PLC دلتا DVP سری مقرون به صرفه
 • پی ال سی Delta AS Compact سری میان رده مدولار
 • پی ال سی Delta AH سری سطح بالا

هر یک از سری های پی ال سی تولید شده دلتا، دارای ویژگی های منحصر به فردی بوده و در موارد مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. تفاوت این سری ها در تعداد ورودی و خروجی آنها، ظرفیت برنامه نویسی که دارند، حافظه، میزان پالس خروجی و … می باشد.

با توجه به این که در کشور ما انواع مدل های پی ال سی دلتا بسیار مورد استفاده قرار می گیرند، یادگیری مهارت های مربوط به این نوع PLC می تواند کمک بسیاری برای استخدام و کاریابی افراد علاقمند نماید.

معرفی PLC دلتا DVP: پی ال سی های سری DVP دلتا، برنامه هایی با سرعت بالا، پایدار و بسیار قابل اطمینان را در انواع ماشین های اتوماسیون صنعتی ارائه می دهند. علاوه بر عملکرد منطقی سریع، دستورالعملهای فراوان و کارت های چند منظوره، DVP-PLC مقرون به صرفه همچنین از پروتکل های مختلف ارتباطی، اتصال درایو موتور AC دلتا، سروو، رابط ماشین انسان و کنترل کننده دما از طریق شبکه صنعتی به طور کامل برای همه کاربران فراهم می نماید.

معرفی پی ال سی Delta AS Compact: این سری یک کنترل کننده چند منظوره با کارایی بالا است که برای انواع تجهیزات اتوماتیک طراحی شده است. پردازنده استاندارد سری AS از پردازنده های 32 بیتی SoC دلتا برای سرعت اجرا ساخته شده و از حداکثر 32 ماژول داخلی یا حداکثر 1024 ورودی/ خروجی پشتیبانی می کند.کنترل کننده های سری AS به طور گسترده ای در تجهیزات مختلف خودکار مانند بسته بندی، چاپ، برچسب گذاری، صنایع نساجی و دارویی مورد استفاده قرار می گیرند.

معرفی پی ال سی Delta AH: AH Motion سری کنترل حرکت پیشرفته با پردازنده های اختصاصی کنترل حرکت است و ماژول های مشابه با PLC های سری AH را دارد. AH Motion CPU از طریق شبکه کنترل حرکت مانند EtherCAT می تواند کنترل دستگاه با سرعت بالا و با دقت بالا را با درایوهای سروو متصل به شبکه حرکت انجام دهد.

آموزش PLC زیمنس

زیمنس یک شرکت آلمانی است که به تولید انواع لوازم الکتریکی می پردازد. یکی از محصولات محبوب این شرکت PLC می باشد که این برند پی ال سی در ایران بسیار پرکاربرد بوده و بنابراین آموزش پی ال سی زیمنس برای افرادی که علاقمند به این حرفه هستند ضروری می باشد.

زیمنس چندین خط تولید PLC در خانواده SIMATIC S7 ایجاد می کند. این سری ها عبارتند از: S7-200 ، S7-300 و S7-400.

Step 7 یک راه حل نرم افزاری قدرتمند و یکپارچه برای اتوماسیون است و شامل محیط برنامه نویسی برای کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی PLC زیمنس است. این نرم افزار ابزارهای برنامه نویسی منحصر به فرد و قدرتمندی را با مزایای متعدد از جمله: ایجاد منطق قابل استفاده مجدد، معماری برنامه ساختار یافته، و ادغام پروژه واحد در چندین دستگاه اتوماسیون فراهم می کند.

در آموزش پی ال سی زیمنس در آموزشگاه پایتخت فناوری به آموزش و معرفی ویژگی های سری مختلف پی ال سی زیمنس و نحوه برنامه نویسی آن پرداخته می شود.

آموزش PLC (پی ال سی) ABB

یکی از شرکت های قدیمی که در حوزه تولید پی ال سی فعالیت می کند شرکت ABB می باشد. این شرکت مدل های مختلفی از پی ال سی را روانه بازار می کند. دستگاه های اتوماسیون ABB راهکارهایی با عملکرد و انعطاف پذیری بالا ارائه می دهند تا در صنایع مختلف و برنامه های مختلف از جمله آب، زیرساخت های ساختمان، مراکز داده، انرژی های تجدید پذیر، اتوماسیون ماشین آلات، حمل و نقل مواد، دریایی و غیره به طور موثر استفاده شوند.

محدوده های مقیاس پذیر PLC AC500 ، AC500-eCo ، AC500-S و AC500-XC راه حل هایی برای کاربردهای کوچک ، متوسط ​​و سطح بالا ارائه می دهند. پلت فرم AC500 PLC ما سطوح مختلف عملکردی را ارائه می دهد و گزینه ای ایده آل برای دسترسی زیاد ، محیط های شدید ، نظارت بر شرایط ، کنترل حرکت یا راه حل های ایمنی است. سری های مختلف پی ال سی ABB شامل موارد زیر می گردد:

 • پلت فرم پی ال سی AC500 قابلیت همکاری و سازگاری در سخت افزار و نرم افزار از PLC های کم حجم تا PLC های سطح بالا و ایمنی را ارائه می دهد.
 • AC500-eCo: این PLC جمع و جور پیکربندی های انعطاف پذیر و اقتصادی مناسب برای راه حل های اتوماسیون را در کاربردهای کوچکتر ارائه می دهد.
 • AC500-S: این PLC ایمن برای کاربردهای ایمنی در کارخانه، ماشین آلات یا منطقه اتوماسیون فرآیند طراحی شده است. این مورد گزینه ایده آلی برای پیاده سازی و مدیریت راه حل های پیچیده ایمنی می باشد.
 • AC500-XC: نوع Extreme Condition PLC از پلت فرم AC500 با افزایش دمای کار، مصونیت در برابر لرزش و گازهای خطرناک، استفاده در ارتفاعات و در محیط های مرطوب را ایجاد می کند.

آموزش پی ال سی ABB از جمله آموزش هایی است که در دوره آموزش پی ال سی آموزشگاه پایتخت فناوری ارائه می گردد.

آموزش PLC (پی ال سی) پیشرفته

در دوره آموزش پی ال سی پیشرفته مباحث  پیشرفته تری از انواع پی ال سی در اختیار کارآموزان قرار داده می شود. از جمله این سرفصل ها می توان به مواردی مانند آشنایی با انواع بلوک های برنامه نویسی، معرفی بلوک های سیستمی و سازماندهی OB BLOCK، طراحی و ساخت تاکومتر یا دور سنج موتور با استفاده از یک سنسور القایی ساده و بلوک وقفه سخت افزاری، معرفی و تحلیل فانکشن ها، یادگیری نحوه فراخوانی شرطی توابع و نوشتن برنامه اتوماتیک و دستی برای هر سیستمی، یادگیری نحوه نوشتن ساختارهایی که نیاز به حافظه اختصاصی دارند توسط فانکشن بلوکها، یادگیری نحوه تغییر جدول کاربر و پسورد های آنها از طریق خود HMI و غیره اشاره کرد.

کاربردهای plc

در اکثر صنایع متوسط و بزرگ تابلوهای PLC کاربرد دارند و نصب می‌گردند. تعجب نکنید که بسیاری از ماشین‌های بزرگ کارخانه‌ها با کمک ابزاری با نام PLC کنترل و هدایت می‌گردند. اگر پی ال سی به‌درستی برنامه‌نویسی شده باشد و هدایت آن توسط یک متخصص انجام گیرد، گزارش‌های بی‌نظیر مدیریتی حاصل کار با پی ال سی خواهد شد. شاید ورودی ، خروجی و بازخورد پی ال سی در صنایع مختلف تفاوت‌هایی داشته باشد، ولی بازار کار وسیع PLC موجب شده که افراد بادانشی کاربردی جذب صنایع متنوع شوند.

بازار کار و درآمد پی ال سی

بازار کار پی ال سی بسیار گسترده است، چراکه اکثر صنایع به تابلوهای کنترل PLC احتیاج خواهند داشت. یک ساعت خرابی پی ال سی به صنایع بزرگ صدمات اقتصادی جبران‌ناپذیری وارد می‌کند، بنابراین سرمایه‌گذاران عمدتاً دستمزدهای خوبی به متخصصین پی ال سی پرداخت می‌کنند.

به دست آوردن درآمد از طریق کار با PLC از دو منظر قابل‌ بررسی است، از یک منظر اکثر صنایع به متخصصین نگهداری و کنترل دستگاه‌های پی ال سی احتیاج دارند، بنابراین صنایع سعی در جذب متخصصین تمام‌وقت در این زمینه می‌کنند. از طرف دیگر متخصصین پی ال سی که در زمینهٔ تعمیرات پی ال سی کسب تجربه کرده‌اند با ساعات کاری منعطف‌تری می‌توانند درآمد قابل‌توجهی از تعمیرات معایب احتمالی پی ال سی به دست آوردند. البته تعمیرات PLC با توجه به گسترده بودن ابعاد تخصصی پی ال سی‌ها نیازمند دانش روز و مهارت بالاتری است که در دوره‌های آموزشی بسیار ویژه‌ای به علاقه‌مندان آموزش داده می‌شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − نه =

 • احسان گفت:

  سلام.سرفصل های آموزشی در آموزشگاه PLC شما شامل چی هست؟

  • پشتیبان گفت:

   این دوره شامل های اموزش های درایو AC و DC، آموزش سروو موتورها، آموزش پنوماتیک و الکتروپنوماتیک، آموزش برندهای پرکاربرد PLC صفر تاصد پی ال سی های زیمنس، دلتا، کینکو، فتک به همراه HMI های این برندها، آموزش نرم افزارهای SIMATIC Manager، TIA Portal، Factory I/O، آموزش شبکه های پیشرفته اترنت، پروفیباس و پروفینت و… اشاره نمود.

 • علی گفت:

  سلام. کدوم نرم افزار های plcدر طول دوره آموزش داده میشه؟

  • پشتیبان گفت:

   در طول دوره آموزش plc نرم افزارهای SIMATIC Manager، TIA Portal، Factory I/O، آموزش شبکه های پیشرفته اترنت، پروفیباس و پروفینت و… اشاره نمود.

 • marziyeh گفت:

  سلام
  به صورت مجازی میشه دوره رو گذراند ؟ برای کارگاه های عملی در دوره مجازی چطور اموزش داده میشه؟

  • پشتیبان آموزشگاه گفت:

   سلام، دوره های مجازی هم برگزار میشه برای اطلاعات بیشتر با شماره آموزشگاه تماس بگیرید

 • محمد گفت:

  سلام
  در دوره plc صنعتی تک تک آموزش هایی که بالا گفتید را خودمون همونجا میتونیم با سخت افزار انجام بدیم یا فقط خود اساتید انجام میدین ما میبینیم؟
  همه دستگاهای بالا را در آموزشگاه دارید یا بصورت بازدید از کارخانه ای و….قراره با این plc ها آشنا بشیم؟
  باتشکر

  • پشتیبان1 گفت:

   بله دوست عزیز آموزشگاه مجهز به PLC و دستگاه هایی که آموزش می دهیم می باشد.

 • HAMID گفت:

  سلام
  دوره آموزشی PLC درجه دو و یک بصورت خصوصی و انفرادی داری؟ اگر دارید مدت زمان دوره و هزینه هاش چطورن (کوتاهترین زمان ممکن)؟
  لطفا جوابتون رو به ایمیل شخصی هم ارسال کنید.
  با تشکر

 • سعيد گفت:

  با سلام
  دوره تخصصى براى plc s7 1500 و plc s7 1200
  دارين به صورت فشرده كه زمانش كمتر از ٣ ماه بشه

 • الی گفت:

  سلام
  بعد از اتمام دوره در بحث یافتن کار plc میتوانید حمایت کنید که 100 درصد بریم سر کار

  • paytakht admin گفت:

   با سلام
   شرکت های مختلف از آموزشگاه ما درخواست نیرو می کنند و ما هم بهشون معرفی میکنیم(آگهی ها داخل کانال تلگرام گذاشته میشه)

 • David گفت:

  سلام درود خدمت شما دوره ی درجه ی 2هم پیش نیاز خاصی داره؟
  منظور شما از اموزش کامل یعنی بعد از اتمام این دوره مستقیم میشه وارد بازارکار شد ؟
  این دوره واحد عملی که شبیه به کار در کارگاه های بیرون باشه رو داره ؟
  هر دو دوره چند مدت طول میکشه.؟
  با تشکر

  • paytakht admin گفت:

   با سلام
   پی ال سی درجه 2 نیازی به پیش نیاز نداره ، برای وارد شدن به بازار کار آموزشگاه یک دوره ای داره به نام پی ال سی صنعتی که درجه 2 و درجه 1 و یک سری سرفصل های اضافه تر آموزش داده میشه که شما پس از این دوره میتونین وارد بازار کار بشین( این دوره کامل عملی هست و کار در کارگاه داره)
   پی ال سی صنعتی 120 ساعت طول دوره داره و سه ماه طول میکشه.

 • حامد گفت:

  لطفا مدت زمان هر دوره رو به ایمیل من بفرستید

  • paytakht admin گفت:

   با سلام
   طول دوره کلاس های پی ال سی 120 ساعت می باشد و سه ماه زمان می برد.
   موفق و موید باشید.

 • حامد گفت:

  با سلام ، مدت زمان هر دوره چند روز می باشد؟

 • paytakht admin گفت:

  با سلام و درود
  بله برای پی ال سی درجه 1 لازم هست که پی ال سی درجه 2 رو قبلش آموزش ببینید.
  موفق و موید باشید.

 • اینانلو گفت:

  کلاس های plc درجه 1 نیاز به پیش زمینه هم داره؟؟؟؟

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه
WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟