درآمد تعمیرات کامپیوتر در بازار کار

درآمد تعمیرات کامپیوتر در بازار کار

همان طور که می دانید با گذشت زمان و پیشرفت گسترده­ صنعت تولید laptop بسیاری از افراد بیشتر به سمت استفاده از آن­ ها کشیده شده اند و استفاده از کامپیوتر های شخصی کمتر شده است.

با پیشرفت تکنولوژی مدت زمانی که باتری یک laptop شارژ را نگه می­ دارد نیز بیشتر شده است، بنابراین، افراد دیگر هنگام استفاده از آن دچار مشکل نخواهند شد. در این مطلب درآمد تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر در ایران را مورد بررسی قرار می دهیم.

آموزشگاه پایتخت فناوری دوره تخصصی آموزش تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر را به منظور نیاز جامعه به تکنسین های حرفه ای تعمیر laptop برگزار می کند. برای شرکت در این دوره می توانید با شماره تلفن 02191009543 تماس بگیرید.

آموزش تعمیرات لپ تاپ

laptop ها با وجود تمام قابلیت ها و مزایایی که دارند نوعی دستگاه هستند و مانند هر دستگاه دیگری احتمال دارد که خراب شوند یا سیستم آن­ ها دچار اختلال گردد. با توجه به این که تعداد کاربران laptop ها رو به افزایش است و میزان وابستگی افراد به این نوع سیستم ها بیشتر شده است نیاز به تعمیرکاران متخصص در این زمینه نیز افزایش یافته است. از طرف دیگر، laptop ها ساختار پیچیده ای دارند که هر فردی به راحتی قادر به تعمیر و حل مشکلات آن ها نیست.

وظایف تعمیرکاران laptop

متخصصان تعمیرات laptop هم به تعمیر laptop می پردازند و هم به افراد و سازمان­ های مرتبط با نرم افزار و سخت افزار کامپیوتر مشاوره های لازم را ارائه می دهند. یک تعمیرکار laptop وظایف مختلفی بر عهده دارد و باید مهارت های خاصی را داشته باشد.

این وظایف عبارتند از گوش دادن به صحبت های مشتری برای این که بتوانند بهتر متوجه مشکل laptop شوند، پرسیدن سؤالات خاص از مشتریان برای عیب یابی سریعتر laptop، تعمیر کردن laptop و تعویض انواع قطعات آن، تنظیم کردن و هماهنگ سازی laptop با انواع دستگاه ها و لوازم جانبی آن، آموزش دادن به مشتریان درباره­ نحوه­ استفاده از یک سخت افزار یا نرم افزار جدید مانند انواع پرینتر ها، نسخه های جدید word و ایمیل.

مهارت های لازم برای بالا بردن درآمد تعمیرات laptop

مهارت در خدمات دهی :

یک تعمیرکار کامپیوتر و لپ تاپ باید صبور و باحوصله باشد. او معمولاً مجبور است که برای مشتریان خود نحوه ­ی استفاده از انواع نرم افزارها و سخت افزارها را توضیح بدهد.

مهارت در گوش دادن :

یک تعمیرکار کامپیوتر و لپ تاپ باید با دقت تمام به حرف های مشتری گوش بدهد تا بتواند سریعتر متوجه شود که مشکل دستگاه چیست و چه عاملی باعث ایجاد مشکل و خرابی شده است.

مهارت در صحبت کردن :

یک تعمیر کار برای این که بتواند بهتر سیستم را عیب یابی کند باید از روابط عمومی خوبی برخوردار باشد و بتواند با حوصله و خوشرویی سؤالات لازم را از مشتری بپرسد. حوصله و روابط عمومی بالا فاکتورهایی هستند که بر افزایش تعداد مشتریان نیز تأثیر به سزایی دارند.

یکی از مزایایی که انتخاب تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ به عنوان یک حرفه و شغل دارد این است که مانند هر شغل فنی دیگر بیشتر به کسب مهارت و تجربه نیاز دارد تا تحصیلات دانشگاهی. بنابراین اگر به کارهای فنی علاقه مند هستید و تمایلی به ادامه­ تحصیل به صورت آکادمیک ندارید فقط کافی است که دوره ­آموزش تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ را بگذرانید.

مهارت های لازم برای بالا بردن درآمد تعمیرات laptop

روش هایی برای بهبود بازار کار و درآمد تعمیرات لپ تاپ

پس از گذراندن دوره ها و انتخاب این شغل، برای پیشرفت در کار خود و کسب موفقیت های بیشتر در این زمینه لازم است نکاتی را رعایت کنید. در ادامه به بررسی مسائلی می پردازیم که بر روی بازار کار و میزان درآمد تعمیرات لپ تاپ تأثیر می گذارند و موجب افزایش موفقیت شما در این حرفه می شوند.

داشتن دانش، مهارت و تخصص در تعمیرات laptop

 laptop و کامپیوتر یک دستگاه پیچیده است که اگر دانش و مهارت کافی را برای تعمیر کردن آن ها نداشته باشید ممکن است به جای تعمیر کردن آن ها را خراب تر کنید و حتی به قطعات سالم آن آسیب بزنید. بنابراین مهم ترین چیز در انجام یک کار فنی داشتن دانش و مهارت است.

به علاوه، با گسترش روز افزون صنعت تولید laptop و وارد شدن انواع مدل ها و برندها به بازار آن چه که اهمیت دارد این است که یک تعمیرکار همواره دست از آموزش و مطالعه بر ندارد و اطلاعات خود را به روز نگه دارد. با به روز شدن اطلاعات هم میزان مشتریان افزایش می یابد و میزان در آمد تعمیرکار افزایش میابد و هم سطح رضایتمندی آنان بیشتر می شود که همین نوعی تبلیغ برای شما به حساب می آید.

کیفیت کار و داشتن دقت

تا زمانی که صبور نباشید و کارتان را با دقت انجام ندهید نمی توانید درآمد خوبی داشته باشید. کیفیت در ارائه کردن خدمات مسئله­ی مهمی است که باید به آن توجه شود. اگر در حین انجام کار دقت و صبر لازم را نداشته باشید و صرفاً بخواهید که کار تمام شود و دستمزد خود را دریافت کنید در جلب رضایت مشتری و افزایش تعداد مشتریان خود با شکست مواجه می شوید. در صورتی که این فاکتورها را رعایت کنید در کنار مشتریان متفرقه­ خود تعدادی مشتری ثابت خواهید داشت که شما را به اطرافیان خود نیز معرفی می کنند.

متعهد بودن و خوش قولی

با توجه به این که وابستگی افراد و مشاغل به laptop بیشتر شده است مردم به دنبال تعمیرکارانی می گردند که هر چه زودتر مشکل آنان را حل کند و laptop را به سرعت عیب یابی و تعمیر کرده و تحویل دهد. به این ترتیب این که در کار خود سرعت عمل داشته باشید و به موقع کار را به مشتری تحویل دهید نیز مسئله ای است که می تواند رضایت مشتریان شما را جلب کند.

انجام تبلیغات مؤثر

امروزه تبلیغات برای هر شغلی یک فاکتور مهم است و در میزان موفقیت شغلی افراد تأثیر گذار است. در این دوران که مردم به شدت درگیر فضای مجازی هستند می توانید در صفحات پر بازدید اینستاگرام و کانال ها و گروه های تلگرام به راحتی خودتان را معرفی کنید. از روش های دیگر جذب مشتری این است که با در نظر گرفتن پیشنهادات ویژه برای مدت های محدود خدماتی با قیمت کمتر ارائه دهید تا مشتریان با کیفیت کار شما آشنا شوند. قرار دادن تبلیغات در سایت هایی مانند دیوار و شیپور و پخش کردن تراکت نیز از دیگر روش های انجام تبلیغات است.

برقراری ارتباطات

در این شغل داشتن ارتباط با مراکز تعمیراتی مختلف در زمینه­‌ی تعمیرات موبایل، تبلت، کامپیوتر و laptop می تواند به بهبود بازار کار و افزایش درآمد شما کمک کند. سعی کنید همواره برای بالا بردن درآمد خود در بازار کار با چنین مشاغلی در ارتباط باشید.

میزان درآمد تعمیرات کامپیوتر در بازار کار

این که در ماه چقدر از شغل تعمیر کامپیوتر درآمد داشته باشید به همه­‌ی فاکتورهایی که در بالا گفته شد بستگی دارد. یعنی درآمد تعمیرات لپ تاپ به میزان تبلیغات، میزان سرعت عمل، دقت، حوصله، روابط عمومی و غیره شما بستگی دارد. اما اگر موارد گفته شده رعایت شود به طور میانگین می توانید درآمد بالایی در ماه داشته باشید.

نکات دیگری که می تواند در انتخاب این شغل به شما کمک کند این است که باید بدانید اگر شغل شما تعمیر لپ تاپ و کامپیوتر است این که مغازه یا کارگاه شما در کدام منطقه قرار داشته باشد اهمیت چندانی ندارد. برای شروع کار تنها به ابزار آلات مخصوص این کار و محلی برای انجام تعمیرات نیاز خواهید داشت.

از طرف دیگر این شغل به علت پیچیدگی بیشتری که نسبت به تعمیرات موبایل دارد به دانش و اطلاعات بیشتری احتیاج دارد که اگر شما دانش و مهارت خود را به حد اعلا برسانید سود بالایی نصیبتان خواهد شد و مشکلاتی که سایر تعمیرکاران قادر به حل آن­ ها نیستند را می توانید کشف و تعمیر کنید.

از موارد مهم در تعمیر laptop، تعمیر برد آن است که دوره مرتبط با آن نیز تحت عنوان آموزش تعمیرات برد در آموزشگاه پایتخت فناوری قابل ارائه می باشد. از دیگر رشته های درحال برگزاری در آموزشگاه پایتخت فناوری می توان به آموزش کابینت سازی، آموزش تعمیرات لوازم خانگی، آموزش مکانیک خودرو و… اشاره کرد.

5/5 - (1 امتیاز)


بهترین دوره های برق، الکترونیک و تعمیرات پایتخت فناوری

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02191009543
02191009543