چهار روش آسان برای تعمیر صفحه کلید آیفون

چهار روش آسان برای تعمیر صفحه کلید آیفون

صفحه کلید آیفون شما به درستی کار نمی کند و شما دلیل آن را نمی دانید. حتما برایتان پیش آمده که در حال تلاش برای نوشتن پیام یا یادداشت هستید ، اما صفحه کلید همکاری نمی کند. در این مقاله ، ما توضیح می دهیم که چرا صفحه کلید آیفون شما کار نمی کند و به شما نشان می دهیم که چگونه مشکل را برای همیشه حل کنید!

چرا صفحه کلید آیفون کار نمی کند؟

صفحه کلیدهای آیفون معمولاً به یکی از سه دلیل زیر دیگر کار نمی کنند:

  • برنامه ای که می خواهید از صفحه کلید آیفون در آن استفاده کنید خراب است.
  • آیفون شما با مشکل نرم افزاری پیشرفته تری روبرو است.
  • نمایشگر آیفون شما به درستی کار نمی کند یا بی پاسخ است.

مراحل زیر به شما کمک می کند دقیقاً آنچه را که باعث شده صفحه کلید آیفون شما متوقف شود را شناسایی کنید و به شما نشان می دهد که چگونه مشکل را برطرف کنید!

صفحه آیفون خود را پاک کنید

اگر چیزی روی صفحه بماند ممکن است صفحه کلید شما خراب شود. اغلب اوقات ، این باقی مانده غذا است – شما چیزی را با دست خود می خورید ، سپس گوشی خود را برمی دارید. وقتی شروع به استفاده از آیفون می کنید ، بعضی از غذاهایی که تازه می خورید به صفحه نمایش می چسبد و آیفون شما را فریب می دهد و فکر می کند روی صفحه ضربه می زنید.

گاهی اوقات ، این باعث می شود صفحه کلید شما دیوانه شود و حتی “خود به خود حروف تایپ کند”. یک پارچه نخی بردارید و پایین صفحه نمایش آیفون ، جایی که صفحه کلید ظاهر می شود ،را پاک کنید.

اگر جرمی که روی صفحه نمایش چسبیده واقعا لجباز است و به راحتی پاک نمی شود، ممکن است بخواهید از مایع تمیز کننده صفحه استفاده کنید. با این حال ، در اینجا باید مراقب باشید – بسیاری از اسپری های تمیز کننده صفحه نمایش معروف، حاوی موادی هستند که می توانند برای نمایشگر آیفون شما مضر باشند.

اپل توصیه می کند که از مایعات تمیز کننده مانند پاک کننده های پنجره ، اسپری های آئروسل ، پاک کننده های خانگی ، ساینده ، آمونیاک ، حلال ها یا هر چیزی که حاوی پراکسید هیدروژن یا استون است، استفاده نکنید.

برای شرکت در دوره آموزش تعمیرات موبایل آموزشگاه پایتخت فناوری ثبت نام کنید

بستن همه برنامه های خود

در اینجا یک سوال مهم وجود دارد که باید از خود بپرسید – آیا صفحه کلید آیفون در هیچ یک از برنامه های شما کار نمی کند یا مشکل فقط در یکی از برنامه های شما وجود دارد؟

اگر صفحه کلید در هیچ یک از برنامه های شما کار نمی کند ، احتمال اینکه یک برنامه خاص مشکل ایجاد کند کمتر است. اگر صفحه کلید فقط در یک برنامه کار نکند ، احتمال خراب شدن برنامه بسیار مناسب است و همین مسئله باعث ایجاد مشکل می شود.

صرف نظر از وضعیتی که در آن قرار دارید ، بیایید تمام برنامه های موجود در آیفون خود را ببندیم. به این ترتیب ، می توانیم اطمینان حاصل کنیم که خرابی برنامه باعث توقف کار صفحه کلید آیفون شما نمی شود.

برای بستن برنامه های خود ، با دو بار فشار دادن دکمه صفحه اصلی (آیفون 8 و بالاتر) یا کشیدن از پایین صفحه به مرکز صفحه (آیفون X) ، سوئیچر برنامه را باز کنید. سپس ، برنامه های خود را به سمت بالا و پایین صفحه نمایش بکشید. اگر چیزی در برنامه تعویض برنامه نشان داده نشود ، خواهید دانست که همه برنامه های شما بسته هستند.

آیفون خود را مجدداً راه اندازی کنید

حتی اگر همه برنامه های آیفون خود را بسته باشید ، باز هم ممکن است صفحه کلید آیفون به دلیل مشکل جزئی نرم افزار کار نکند. راه اندازی مجدد آیفون می تواند مشکلات نرم افزاری کوچکی را برطرف کند ، زیرا باعث می شود تمام برنامه های موجود در آیفون شما به طور طبیعی خاموش شوند.

برای خاموش کردن آیفون ، دکمه روشن / خاموش را فشار داده و نگه دارید ، سپس نماد قدرت قرمز را روی کلمات اسلاید بکشید تا خاموش شود. اگر آیفون X دارید ، دکمه کناری و دکمه کاهش صدا را فشار داده و نگه دارید ، سپس با کشیدن نماد روشن / خاموش از چپ به راست ، آیفون را خاموش کنید.

برای روشن کردن مجدد آیفون ، دکمه کناری (iPhone X) یا دکمه روشن / خاموش (آیفون 8 یا بالاتر) را فشار دهید و نگه دارید تا زمانی که آرم Apple در صفحه ظاهر شود.

تعمیر صفحه کلید آیفون

ریست کردن همه تنظیمات

ما اغلب از تنظیم مجدد همه تنظیمات به عنوان “گلوله جادویی” یاد می كنیم زیرا این پتانسیل را دارد كه مشكلات نرم افزاری مشكلی را حل كند كه در غیر این صورت حل آن ها دشوار است. این تنظیم مجدد همه موارد را در برنامه تنظیمات به حالت پیش فرض کارخانه بازمی گرداند.

باید دوباره رمزهای ورود Wi-Fi خود را وارد کنید ، تصویر زمینه خود را دوباره تنظیم کنید و دوباره به دستگاه های بلوتوث خود متصل شوید ، اما ارزش این را دارد که صفحه کلید آیفون تان دوباره کار کند.

برای بازنشانی همه تنظیمات در آیفون، به تنظیمات -> عمومی -> ریست بروید و روی ریست همه تنظیمات ضربه بزنید. رمز عبور آیفون خود را وارد کنید ، سپس برای تأیید روی ریست همه تنظیمات ضربه بزنید.

DFU آیفون خود را بازیابی کنید

اگر Reset All Settings برای رفع مشکل صفحه کلید آیفون شما کار نکرد ، وقت آن است که آیفون را در حالت DFU قرار داده و بازیابی کنید. با این بازیابی ، هر خط کدی در آیفون شما پاک و بارگیری می شود. وقتی بازیابی به پایان رسید ، مانند این خواهد بود که آیفون خود را برای اولین بار از جعبه خارج می کنید.

قبل از قرار دادن آیفون در حالت DFU ، ما اکیداً توصیه می کنیم نسخه پشتیبان از تمام اطلاعات و داده های خود داشته باشید. به این ترتیب می توانید از یک نسخه پشتیبان استفاده کنید و هیچ یک از عکس ها ، فیلم ها و موارد دیگر خود را از دست ندهید.

صفحه منطقی آیفون خود را فشار دهید

این مرحله یک تلاش واقعی است ، پس اگر می توانید به فروشگاه اپل بروید، چرا که  ارزش امتحان کردن دارد. اگر صفحه کلید آیفون بعد از انداختن آن روی یک سطح سخت متوقف شد ، ممکن است سیم های کوچکی در داخل آیفون که صفحه منطقی را به صفحه نمایش متصل می کنند جدا شده باشند. اگر آنها از جای خود خارج شوند ، نمایشگر می تواند بی پاسخ باشد.

مکان صفحه منطقی بسته به نوع آیفون شما متفاوت خواهد بود. ما توصیه می کنیم به تعمیرکار متخصص گوشی های آیفون مراجعه کرده و از او بخواهید در حل این مشکل کمکتان کند.

هنگامی که صفحه منطقی را پیدا کردید ، مستقیماً روی آن فشار دهید. این فشار باید سخت و محکم باشد اما نه تا آن جایی که به صفحه نمایش آسیب بزند و باعث ترک خوردگی آن شود. با این حال، اگر نمایشگر قبلا واکنش نشان نداده است، شما چیزی برای از دست دادن ندارید.

آیفون خود را تعمیر کنید

اگر DFU restore مشکل صفحه کلید آیفون را برطرف نکرد ، می توانیم احتمال بروز مشکل نرم افزاری را رد کنیم. اکنون وقت آن است که در مورد گزینه های تعمیرات خود بحث کنیم.

آسیب با آب ، ترک خوردن صفحه یا افتادن تصادفی، می تواند باعث شود صفحه نمایش آیفون شما متوقف شود. اگر نمایشگر کار نمی کند ، در انجام ساده ترین کارها در آیفون، مانند باز کردن برنامه ها یا تایپ کردن روی صفحه کلید ، مشکل خواهید داشت.

اگر آیفون شما تحت AppleCare + است ، به فروشگاه Apple محلی خود مراجعه کنید و از یک تکنسین بخواهید نگاهی به آن بیندازد.

برنامه های صفحه کلید شخص ثالث به بهبود کارایی صفحه کلید کمک می کنند. هم اکنون تعداد زیادی از برنامه های صفحه کلید آیفون در فروشگاه برنامه iOS موجود است که می تواند تجربه تایپ شما را بهبود بخشد.

صفحه کلید Swiftkey محبوب ترین برنامه های صفحه کلید موجود در فروشگاه برنامه iOS و همچنین فروشگاه Play در حال حاضر است. به دلیل ویژگی های منحصر به فرد آن در بین کاربران اندروید بسیار محبوب است. بهترین و قابل توجه ترین ویژگی آن ، تصحیح خودکار است که به طور موثر انواع اشتباه را تشخیص داده و آن را برای شما اصلاح می کند.

علاوه بر Swiftkey کیبوردهای با کیفیت دیگری نیز در اپل استور وجود دارد که می توانید آن ها را دانلود و استفاده کنید. برخی از آن ها عبارتند از: Go keyboard ، Grammarly ،  Gboard ، Typewise keyboard و … .

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه