نحوه رفع مشکل اثر انگشت A50

نحوه رفع مشکل اثر انگشت A50

در سال های نه چندان دور، داشتن یک تلفن همراه با قفل اثر انگشت بر روی صفحه نمایش، بسیار پیشرفته به نظر می آمد ، اما امروزه در دستگاه های متوسط نیز، می توان این قابلیت را مشاهده کرد. سامسونگ گلکسی A50 یکی از اولین موبایل های میان رده است که این ویژگی را ارائه می دهد. مانند هر تلفن هوشمند دیگری، این دستگاه نیز بدون مشکل نیست. در این مطلب می خواهیم ببینیم که چرا حسگر اثر انگشت صفحه Samsung Galaxy A50 خراب است و چگونه آن را برطرف کنیم.

آموزش تعمیرات موبایل

آموزشگاه پایتخت فناوری دوره آموزش تعمیرات موبایل را بصورت تخصصی و عملی در کارگاه مجهز به ابزار تعمیرات موبایل ارائه می دهد. برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166577378 تماس بگیرید.

مشکل اثر انگشت a50

حتی گرانترین و قدرتمندترین گوشی های بازار نیز از نظر سنسور اثر انگشت روی صفحه نمایش دچار مشکل شده اند و هنوز هم می شوند. یکپارچه سازی این فناوری خواندن بیومتریک در زیر صفحه لمسی کار ساده ای نبوده است ، هرچند این تکنولوژی، کم کم رواج پیدا کرد  و قیمت آن ارزانتر شد. بسیاری از کاربران مشکلات در دقت و خواندن سنسور اثر انگشت صفحه50 Galaxy A را گزارش می دهند ، اگرچه راه حل رفع مشکل اثر انگشت A50 معمولاً در دسترس و ساده است.

در ادامه این مطلب، رفع مشکل اثر انگشت a50 را از دو جهت نرم افزاری و سخت افزاری، بررسی کرده ایم. برای کسب اطلاعات در این زمینه ها، لطفا با ما همراه شوید

 1. حل مشکل اثر انگشت به روش نرم افزاری

 • به روزرسانی ها را بررسی کنید

سامسونگ گلکسی A50 از زمان عرضه سال گذشته تاکنون به روزرسانی های زیادی دریافت کرده است. ما دیده ایم که چند مورد از این به روزرسانی ها برای بهبود صفحه لمسی و حسگر اثر انگشت روی صفحه در نظر گرفته شده اند. بنابراین ، ا قدم ما این است که بررسی کنیم آیا از این به روزرسانی ها برخوردار هستیم یا خیر. برای بررسی آن به تنظیمات / سیستم / به روزرسانی های سیستم می رویم. اگر همه چیز به خوبی پیش برود ، پس از به روزرسانی ، سنسور سریعتر خواهد شد و در باز کردن قفل ، پاسخ بهتری به اثر انگشت ما می دهد.

مشکل اثر انگشت گلسی a50

 • حساسیت به لمس

راه حل دیگری که به خوبی کار می کند افزایش حساسیت لمسی است. سری Galaxy A ، از جمله Galaxy A50 ، به صورت استاندارد با پلاستیک محافظ صفحه نمایش ارائه می شود که گاهی اوقات می تواند عملکرد طبیعی صفحه لمسی و در نتیجه حسگر اثر انگشت را مختل کند.

برای جلوگیری از بروز مشکل ، می توانیم گزینه ای را فعال کنیم که باعث افزایش حساسیت به لمس صفحه شود که در بسیاری از موارد باعث از بین رفتن مشکل می شود. برای این کار به منوی تنظیمات رفته و Advanced Functions را وارد می کنیم. پس از ورود به سیستم ، فقط باید سوئیچ موسوم به “حساسیت به لمس” را فعال کنیم.

 • محافظ مقصر

برخی از محافظ های صفحه دارای مواد نیمه رسانایی هستند که باعث ایجاد خطاهای خواندن در حسگر اثر انگشت صفحه می شوند. بسیاری از کاربران با از بین بردن و تعویض محافظ ، آن را برطرف می کنند ، اما در موارد دیگر برای جلوگیری از بروز مشکل لازم است که یک محافظ رسمی خریداری کنید. این باعث می شود سنسور نتواند داده های اثر انگشت را به درستی بخواند. بنابراین ، ما باید محافظ صفحه را برداریم تا بررسی کنیم که آیا مشکل از بین رفته است ، یا خیر تا بتوانیم مقصر این مشکل را پیدا کنیم.

 • برای رفع مشکل اثر انگشت A50 سنسور و انگشتان خود را بررسی کنید

اسکنر اثر انگشت روی صفحه ممکن است در تشخیص انگشتان بسیار خیس یا خیلی خشک ، مثلاً در شرایط آب و هوایی بسیار سرد ، مشکل داشته باشد. ناحیه حسگر تشخیص اثر انگشت در مرکز پایین صفحه و انگشتان شما باید تمیز و خشک باشند. سپس باید صفحه را فشار دهیم تا نوک انگشت در کل سطح ناحیه تشخیص اثر انگشت گسترش یابد. علاوه بر این ، ما باید بررسی کنیم که ناحیه حسگر اثر انگشت توسط اشیای فلزی مانند سکه ها ، کلیدها خراشیده نشده یا آسیب ندیده باشند.

 • دوباره اثر انگشت خود را ثبت نام کنید

در بسیاری از موارد ، مشکل به دلیل تنظیمات ضعیف اولیه اثر انگشت است. این بدون شک باعث خطاهای خواندن ، عدم دقت و در نتیجه کندی بدون ضرورت هنگام باز کردن قفل تلفن همراه می شود. راه حل این است که به تنظیمات / امنیت / اثر انگشت بروید. اکنون باید اثر انگشت خود را دوباره ثبت کرده و دوباره امتحان کنید. در بخش عمده ای از موارد مناسب ترین راه حل است. به این صورت که انگشت شست خود را از 0 تا 40٪ قرار دهید سپس انگشت شست دست چپ خود را از 40 تا 60٪ قرار دهید سپس دوباره انگشت شست راست را به سمت آخر بگذارید . تفاوت را مشاهده خواهید کرد.

 1. حل رفع مشکل اثر انگشت A50 به روش سخت افزاری

آیا نمی توانید قفل Galaxy A50 خود را با اثر انگشت باز کنید؟ نمی توانید اثر انگشت جدید را پیکربندی کنید؟ اثر انگشت شما دیگر شناخته نمی شود یا پیام خطا نشان می دهد و سنسور اثر انگشت Galaxy A50 شما دیگر کار نمی کند؟ برای پی بردن به نحوه مانور ، تمام مراحل نشان داده شده و نظر داده شده را در این راهنمای تعمیر دنبال کنید. ما به شما توصیه می کنیم قبل از شروع رفع مشکل اثر انگشت A50 ، به عنوان یک اقدام پیشگیرانه از اطلاعات خود بک آپ کامل کنید.

سنسور اثر انگشت a50

 • قبل از تغییر سنسور اثر انگشت گلکسی A50 ، به دلایل امنیتی آشکار ، باید تلفن هوشمند خود را خاموش کنید. برای این کار دکمه روشن / خاموش را در لبه سمت راست فشار داده و نگه دارید. سپس “خاموش کردن” تأیید کنید.
 • سپس سیم کش را در سوراخ کوچک کشوی سیم کارت سمت چپ تلفن قرار دهید. با اعمال فشار جزئی احساس می کنید کشوی سیم کارت خودش را بیرون می کشد.
 • کمتر از 2 دقیقه بعد ، کشوی سیم کارت و SD شما استخراج می شود!
 • سشوار،ابزاری ست که به شما کمک می کند شیشه عقب را بردارید. پشت را به مدت 2 تا 3 دقیقه گرم کنید تا چسب نگهدارنده نرم شود. اگر مقاومت در مراحل بعدی احساس شد ، دقت کنید که شیشه را دوباره گرم کنید تا شکسته نشود.
 • کاردک را به آرامی بین شیشه عقب و قاب قرار دهید تا یک مقدار کمی فاصله ایجاد شود. سپس یک شی کوچک در این فاصله ایجاده شده قرار دهید تا بتوانید فریم را بردارید.
 • شی کوچک را به آرامی در اطراف شیشه عقب بلغزانید. سپس می توانید با استفاده از آن، پوسته پشت را بگیرید و بردارید.
 • قاب پشتی شما اکنون جدا شده است.
 • با استفاده از پیچ گوشتی فیلیپس 13 پیچ را باز کنید.
 • با قرار دادن کاردک در گوشه اول ، شروع به جدا کردن قاب داخلی از بقیه تلفن کنید. کل قسمت بالای گوشی را با استفاده از کاردک باز کنید.
 • عملیات را در کناره های Galaxy A ادامه دهید.
 • اکنون می توانید شاسی داخلی را به آرامی از گلکسی a50 جدا کنید.
 • شاسی داخلی شما سپرده شده است.
 • با استفاده از کاردک نایلونی باتری را از باتری جدا کنید. این یک اقدام احتیاطی برای جلوگیری از اتصال کوتاه هنگام پیگیری تعمیرات Galaxy A50 است.
 • سپس روبان را از حسگر اثر انگشت و دوباره با کاردک نایلونی جدا کنید.
 • از پیچ گوشتی فیلیپس استفاده مجدد کنید تا 2 پیچ دایره ای قرمز رنگی که سنسور را روی شاسی نگه داشته اند ، باز کنید. اکنون می توانید حسگر اثر انگشت را با استفاده از گیره استخراج کنید.
 • حسگر اثر انگشت a50 را رسوب زدایی کنید.

برای بستن مجدد Galaxy A50 ، این راهنما را به ترتیب معکوس دنبال کنید.

آموزشگاه پایتخت فناوری علاوع بر دوره تعمیرات موبایل ، سایر دوره های اموزشی الکترونیک ، تعمیرات و ابزار دقیق از جمله آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش plc ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش تابلو برق صنعتی ، آموزش نصب دوربین مدار بسته ، آموزش تعمیرات لپ تاپ ، آموزش برق ساختمان و … را بصورت تخصصی و پیشرفته توسط اساتید مجرب برگزار می کند. کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طریق شماره 02166577378 امکانپذیر است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه