آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی

آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی پایتخت فناوری شامل عیب یابی و تعمیر تمامی بردهای DIP و SMD است که کارآموزان پس از گذراندن دوره آموزش تعمیرات برد می توانند تمامی بردهای الکترونیکی را مورد ارزیابی و تعمیر قرار دهند. این دوره آموزشی سرفصلی کامل از تعمیرات بردهای لوازم خانگی، سیستم های امنیتی، بردهای موبایل، بردهای صنعتی و … را دارا می باشد. پس از اتمام دوره تعمیرات بردهای الکترونیک پشتیبانی نامحدود آموزشگاه توسط اساتید مجرب برای کارآموزان نیز وجود دارد.

سرفصل ها
logo gold فهرست مطالب آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی

آموزش الکترونیک مقدماتی

مرور کلی بر مباحث الکترنیک

آموزش تحلیل مدارات و تشخیص نحوه هماهنگی قطعات

آموزش آشنایی با ساختار داخلی انواع میکروها

معرفی قطعات تشکیل دهنده مدارات و کار برد هریک

آموزش آشنایی با اصول اولیه تعمیرات اصول لحیم کاری قطعات

آموزش کار با مولتی متر و اصول تست قطعات

آموزش تعمیرات تخصصی برد یخچال

آموزش تعمیرات تخصصی برد ماشین لباسشویی

آموزش تعمیرات تخصصی برد دستگاه های اینورتر دار

آموزش تعمیرات برد لوازم ریز منزل (پنکه ، همزن ، آبمیوه گیری و … )

آموزش تعمیرات بردهای پر مصرف در صنعت

آموزش تعمیر و عیب یابی بردهای الکترونیکی ریموت کنترل ها

آموزش تعمیر و عیب یابی بردهای الکترونیکی آیفون تصویری

آموزش تعمیر و عیب یابی بردهای الکترونیکی لوازم هوشمن

نمایش بیشتر
logo gold فهرست مطالب آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی

آموزش آشنایی با منابع تغذیه سوئیچینگ

آموزش تعمیر و عیب یابی جامع و کلی تمامی بردها

آموش تخصصی نحوه کار با منبع تغذیه و جریان کشی در بردهای الکترونیکی

آموزش تعمیرات تخصصی بردهای کولر گازی و اسپلیت

آموزش آشنایی با روشهای تعمیر و عیب یابی

آموزش آشنایی با قطعات Active و Passive

آموزش تعمیرات تخصصی برد ماشین ظرفشویی

آموزش تعمیر و عیب یابی بردهای الکترونیکی smd

آموزش تعمیر و عیب یابی برد الکترونیکی DIP

آموزش تعمیر و عیب یابی بردهای الکترونیکی دستگاه دیجیتال

آموزش مونتاژ و دمونتاژ بردهای SMD

آموزش طراحی مدار برای قسمت سوخته بردهای تعمیری یک رو PCB

آموزش طراحی مدار برای قسمت سوخته بردهای تعمیری دورو PCB

آموزش مونتاژ و دمونتاژ بردهای DIP

آموزش نحوه خواندن دیتاشیت و موارد مورد نیاز در تعمیرات

و…

نمایش بیشتر
چرا پایتخت فناوری؟
مجوز فعالیت مجوز فعالیت

دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای مدرک فنی و حرفه ای

معرفی هنرجویان به فنی و حرفه ای جهت اخذ مدرک

دوره های عملی دوره های عملی

برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی پشتیبانی

پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد سرفصل های استاندارد

سرفصل های آموزشی ما مطابق با فنی و حرفه ای و صنعت می باشد

دسترسی سریع دسترسی سریع

دسترسی مناسب محل آموزشگاه برای تردد کار آموزان

آنلاین/حضوری
دوره حضوری دوره حضوری

ثبت نام در دوره حضوری تعمیرات برد الکترونیک

 • آموزش در کارگاه مجهز به صورت عملی
 • دسترسی مناسب محل آموزشگاه به مترو،BRT و وسایل حمل و نقل عمومی
 • معرفی خوابگاه نزدیک به آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان
 • پشتیبانی نامحدود آموزشی پس از اتمام دوره
 • ارائه مدرک بین المللی فنی و حرفه ای و مدرک دو زبانه آموزشگاه
 • برگزاری کلاس به صورت عمومی و خصوصی برای کارآموزان

دوره آنلاین دوره آنلاین

ثبت نام در آموزش مجازی تعمیرات برد الکترونیک

 • آموزش صفر تا صد به صورت مجازی
 • پشتیبانی در گروه های آموزشی و به صورت تلفنی
 • امکان تجدید دوره به صورت مجازی و حضوری رایگان
 • ارائه مدرک بین المللی فنی و حرفه ای و مدرک دو زبانه آموزشگاهی
 • امکان ثبت نام برای کارآموزان از تمام دنیا و شهرهای کشور
 • جلوگیری از اتلاف وقت و حذف هزینه های اقامت و رفت آمد برای کارآموزان شرکت کننده

فارغ التحصیلان
حسن مرادی

حسن مرادی

آشنایی بیشتر
حمید غلامی

حمید غلامی

آشنایی بیشتر
رضا جواهری

رضا جواهری

آشنایی بیشتر
نظرات کارآموزان دوره تعمیرات بردهای الکترونیکی
هزینه ها
نام دورهقیمت دوره (تومان)قیمت دوره با تخفیفقیمت دوره خصوصی
تعمیرات بردهای الکترونیک3,000,000 تومان2,100,000 تومان3,500,000 تومان
سوالات متداول

بله این دوره از جمله دوره های جامعی است که در این آموزشگاه برگزار می شود و اصول تعمیرات تمامی بردهای SMD و DIP به صورت کامل آموزش داده خواهد شد.

قطعات SMD نسبتا قطعات کوچکتری هستند که در بردهایی مانند موبایل کاربرد دارند و بر روی مدار چاپی لحیم می شوند قطعات DIP اندازه بزرگتری نسبت به SMD دارند و معمولا برای لحیم کاری آنها می بایست از زیر پایه های آنها را به مدار چاپی لحیم کرد البته تفاوت های دیگری وجود دارد که در کلاس ذکر خواهد شد.

لوازمی مانند هیتر، هویه، لوپ، التراسونیک، پنس، گیره و برخی لوازم مصرفی مانند سیم قلع، قلع کش، روغن لحیم نیاز می باشند.

بله اصول تعمیرات بردهای الکترونیک بر پایه عیب یابی می باشد و در این دوره به صورت کامل به مباحث عیب یابی پرداخته خواهد شد.

بله

بله بدون تردید با آموزشها عملی و سطح بالای این آموزشگاه و همچنین استفاده از اساتید صاحب نام در صنعت کارآموزان پس از اتمام دوره خود در این رشته می توانند مشغول به کار شوند.

طول دوره تعمیرات بردهای الکترونیک 40 الی 60 ساعت به مدت یک ماه می باشد (زمان کلاس تا یادگیری کامل با توجه به شرایط کارآموز نامحدود می باشد).

بله ، کلاس ها هم در تایم صبح برگزار می شود و هم در تایم بعد از ظهر و کلاس ها جامع هستند و هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی برگزار می شوند ولی بیشتر تایم کلاس به صورت عملی در کارگاه می باشد

بله ، کلاس ها ویژه بازار کار هستند و به صورتی هست که کارآموز پس از دوره مستقیما بتواند وارد بازار کار بشود،ضمن این که آموزشگاه پشتیبانی آموزشی نامحدود دارد یعنی بعد از دوره اگر کارآموز با هر مشکلی مواجه شد می تواند حضوری مراجعه کند و یا طی تماس تلفنی مشکل خود را برطرف نماید.

برای کارآموزان شهرستان کلاس های فشرده وجود دارد که کارآموزان هر روز پشت سرهم برای کلاس ها تشریف می آورند(مدت زمان و شهریه و سرفصل های کلاس های فشرده هیچ فرقی با دوره عادی ندارد فقط کارآموزان به جای اینکه سه روز در هفته برای کلاس تشریف بیارن هر روز برای کلاس تشریف میارن)

بله،کارآموزان شهرستان می توانند در خوابگاه مستقر شوند(خوابگاه فاصله کمی با آموزشگاه داشته و کارآموزان می توانند این مسیر را پیاده طی کنند و هزینه برای یک ما مبلغ 300000تومان الی 500000تومان می باشد و برای یک شب 25000 تومان الی 45000 تومان بسته به اتاقی که انتخاب می شود)

آموزشگاه پایتخت فناوری زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارد،پس از دوره کارآموزان از طریق پورتال آموزشگاه به فنی و حرفه ای معرفی می شوند و پس از قبولی در آزمون های تئوری و عملی برای آن ها گواهینامه مهارتی صادر می شود که این گواهینامه بین المللی هست و در سایر کشورها هم معتبر می باشد.

اطلاعات بیشتر

پکیج آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی

عموماً مصرف کنندگان از خرابی بردهای الکترونیکی تجربه خوبی ندارند، چراکه تخصص ناکافی تعمیرکنندگان بعضاً خرابی دستگاه را بیشتر خواهد کرد و نهایتاً همان هزینه خرید یک برد جدید الکترونیکی را بر دست مشتری می گذارد. پکیج آموزشی تعمیر برد الکترونیکی کارآموز را خبره کار خواهد نمود و به او روش کار با به خوبی آموزش خواهد داد.

دوره آموزشی تعمیر بردهای الکترونیکی در تهران

دوره آموزشی تعمیر بردهای الکترونیکی مناسب افراد علاقه مند به شناخت نحوه کاربردهای الکترونیکی است. عموماً افرادی که صدمه خرابی یک برد الکترونیکی را دیده اند، به این دوره آموزشی و شغل تعمیرکاری برد علاقه مند گشته اند.توجه داشته باشید که بهترین سن برای هر آموزشی نوجوانی است. اما اگر شما در میان‌سالی هم باشید، باز هم برای آغاز یک دوره آموزشی تعمیر برد الکترونیکی دیر نیست. تنها کافی است که مفاهیم اتصالات را به خوبی آموزش ببینید. دورنمای یک تعمیرکار موفق، فهم طراحی های پیچیده بردهای الکترونیکی است. طراحی‌هایی که روز به روز هوشمند تر از گذشته به بازار عرضه می شوند. بنابراین دوره آموزشی تعمیر برد در درجه اول به علاقه و دوم به دانش الکترونیک شما باز می گردد. اگر این دو شرط مهم را دارید می توانید خیلی سریع جذب بازار کار بزرگ تعمیر بردهای الکترونیکی شوید.

 

دوره آموزشی تعمیر بردهای الکترونیکی در تهران

مفاهیم آموزشی تعمیر برد الکترونیکی

در تعمیر برد الکترونیکی شما هیچ نکته ای را حفظ نخواهید کرد، بلکه آن را یاد خواهید گرفت. آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی یعنی آموزش اتصالات دستگاه، به طور مثال در سیستم مهمی چون پکیج دیواری با سه ورودی آب گاز و برق، برد الکترونیکی حکم مغز دستگاه را دارد. اگر برد الکترونیکی به خوبی کار نکند عملکرد دستگاه مختل می شود و خروجی سیستم مطلوب نخواهد بود. خوشبختانه در همین دستگاه پکیج دیواری هوشمند و دیجیتال، سیستم به گونه ای طراحی گشته است که در هنگام خرابی برد کدهای خطای خاصی نمایش داده می شود که بیانگر خرابی برد الکترونیکی پکیج می باشند. اما موضوع پیچیده تر در مورد بردها کوچک تر و حساس تر است. عموماً خرابی بردهای گوشی تلفن همراه به این راحتی قابل تشخیص نیست و تشخیص آن نیز نیازمند فهم سیستم و عیب یابی است. به طور کلی در آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی حرف اول را بازکردن برد و عیب یابی اولیه می زند. شاید هر بردی قابل تعمیر نباشد ولی بررسی آن هیچ‌گاه بی ضرر نخواهد بود.

بازار کار تعمیرات بردهای الکترونیکی

مشکل اصلی تعمیر برد، عدم امکان تعمیر برخی از خرابی های اتصالات آن است. عموماً مصرف کنندگان توقع تعمیر کامل برد الکترونیکی خود را دارند، اتفاقی که همیشه نمی افتد و تنها از تعمیرکار وقت و زمان را تلف خواهد کرد. بنابراین نمی توان توقع تعمیر همه بردهای الکترونیکی را داشت. با این وجود با مرور زمان و افزایش تجربه، تعمیرکار بهتر می‌فهمد که برای تعمیر کدام برد الکترونیکی زمان بگذارد و زمانش را صرف تعمیر کدام برد نکند.
با آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی می توان به بازار کار بزرگی گام نهاد که در آن افراد به خوبی می توانند با آگاهی از مرزهای دانش الکترونیک و هوش مصنوعی درآمد زایی خوبی پیدا کنند. به طور قطع سپری کردن یک دوره آموزشی مطلوب در رسیدن به این هدف بی‌تأثیر نیست.
برای اطلاعات بیشتر به صفحه مقالات تعمیرات برد الکترونیکی سر بزنید. همچنین مشاوران آموزشگاه پایتخت فناوری آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

امروزه با بسیاری از وسایلی که در زندگی روزمره که با آن ها سر و کار داریم، شامل بردهای الکترونیکی می باشد. بنابراین نیاز به تعمیرات این بردها با تواجه و اقبال بسیاری روبرو شده است و در سال های اخیر تعمیرات برد الکترونیکی یکی از شاخه های شغلی بسیار جالب و پرطرفدار در رشته الکترونیک می باشد. از این رو بسیاری از آموزشگاه های فنی و حرفه ای در برنامه آموزشی خود حتما تعمیرات بردهای الکترونیکی را قرار می دهد. و کارآموزانی این دوره آموزشی بعد از اتمام دوره توانایی طراحی و تعمیرات انواع بردهای الکترونیکی را به راحتی به دست می آورند.

بازار کار حرفه ای تعمیرات بردهای الکترونیکی

اگر شما در داخل اتاقی که الان هستید نگاهی بیاندازید، با خیلی از وسایل برقی که در اطراف شما هستند مواجه می شوید که در آن ها چندین و چند برد الکتریکی قرار داده شده است. به عنوان مثال اگر شما سری به آشپزخانه منزل خود بزنید با وسایلی از قبیل یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، پکیج دیواری، وسایل صوتی و تصویری، آب میوه گیری و بسیاری دیگر مواجه می شوید که تعداد زیادی برد الکتریکی در آن ها قرار دارد. و با توجه به سایز، پیچیدگی و کارایی دستگاه نوع بردهای الکتریکی نیز به نوبه خود، در اندازه و پیچیدگی اجرا متفاوت خواهند بود.

با توجه به اینکه بردهای الکترونیکی از گستره بالای تنوع و پیچیدگی در طراحی گرفته تا اندازه های مختلف و قطعات مختلفی مانند مقاومت، خازن، دیود، ترانزیستور و غیره در آن ها به کار برده شده است، بنابراین تعمیرات و طراحی آن به تخصص و دانش فنی بسیار بالایی نیاز دارد و هر فرد عادی بدون دانش کامل نمی تواند اقدام به تعمیرات آن ها کند.

با تمام این گفته ها و همچنین به دلیل اینکه آینده پیش روی این بردها بسیار درخشان و بسیار رو به پیشرفت، بازار کار جهانی و همچنین بازار کار در داخل ایران برای آن بسیار پر رونق و درآمد می باشد. با انتخاب این شغل دیگر نگرانی برای بازار کار آن وجود ندارد.

شغل های مرتبط با تعمیرات بردهای الکترونیکی

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، دنیای بردهای الکترونیک بسیار گسترده و متنوع می باشد و از آن ها در بسیاری از وسایل و قطعاتی استفاده می شود که روزانه همه ی مردم دنیا با آن ها در مواجهه هستند. می توان از بردهای الکترونیکی به عنوان مغز دستگاه های الکترونیکی یاد کرد و به وسیله این بردها می باشد که فرمان ها به سایر قسمت های دستگاه صادر می شود و عملکرد دستگاه به خوبی انجام می شود.

با توجه به این گفته ها طیف گسترده ای از وسایلی الکتریکی مانند لوازم خانگی، موبایل ها، کامپیوتر و لپ تاپ ها و ..  بردهای الکتریکی را در خود دارند. بنابراین شغل های بسیار زیادی مرتبط با تعمیرات بردهای الکترونیکی مانند تعمیرات موبایل، تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات تجهیزات صنعتی و غیره امکان کار کردن وجود دارد. بنابراین بازار کار برای کسانی که به تعمیرات و طراحی بردهای الکترونیک تسلط دارند در سراسر کشور در بسیاری از حوزه های مرتبط وجود دارد.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار تعمیرات بردهای الکترونیکی

با توجه به سختی و دوران اقتصادی نه چندان مطلوبی که این روزها با آن مواجه هستیم، تامین سرمایه اولیه برای بسیاری از کسانی که می خواهند یک کسب و کار یا استارتاپی را راه بیندازند، بسیار سخت و شاید نشدنی باشد. اما خوبی مشاغل فنی نسبت به دیگر مشاغل این می باشد که نیاز به سرمایه اولیه بسیار زیادی وجود ندارد. و با داشتن یک مهارت فنی بسیار عالی می توان به یک کار را آغاز کرد. همچنین شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی بر خلاف سایر مشاغل که نیاز به ابزار و تجهیزات زیاد، متنوع و گران قیمت دارند، نمی باشند. در این شغل می توان با تهیه چند وسیله و ابزار نه چندان گران قیمت و در دسترس کار را شروع کرد.

موقعیت کاری در این شغل نیز بسیار متنوع می باشد، شما می توانید به عنوان تعمیرکار یک شرکت استخدام شوید یا خودتان اقدام به بازگشایی یک مغازه تعمیراتی کنید و یا اینکه با درج تبلیغات خودتان در سایت هایی مانند دیوار، شیپور و یا سایت های تعمیرات و خدمات فنی به صورت سیار به کار خود ادامه دهید.

چگونه تعمیرکار حرفه ای تعمیرات برد الکترونیکی شویم؟

راه های مختلفی وجود دارد که شما به یک تعمیرکار حرفه ای تبدیل شوید. یکی از راه های قدیمی این کار آموزش تحت نظر یک فرد متخصص، با تجربه و با سابقه در این زمینه می باشد. شما می توانید با گذراندن مدتی به عنوان مثال 6 ماه تا 1 که بستگی به میزان استعداد شما به عنوان کارآموز مشغول به کار گردید و تمام فوت و فن های این حرفه را به خوبی فرا بگیرید. به این طریق شما تبدیل به یک تعمیرکار برد الکترونیک تجربی تبدیل می شوید که خیلی با مباحث تئوری این کار آشنایی ندارد.

روش دوم آن تحصیل در رشته الکترونیک می باشد که شما کاملا به صورت تخصصی و تئوری و عملی با بردهای الکترونیکی و تعمیرات آن ها آشنا خواهید شد و طراحی و تعمیرات بردها در این رشته به خوبی به شما آموزش داده خواهد شد.

اما روش سوم شرکت در آموزشگاه های فنی و حرفه ای می باشد که در مدت بسیار کوتاه دوره های آموزش تعمیرات را به صورت کاملا تخصصی آموزش های لازم به شما داده می شود. برای شرکت در این کلاس ها محدودیت سنی و تحصیلاتی وجود ندارد، شما می توانید در بسیاری از آموزشگاه های سراسر کشور اقدام به ثبت نام کنید. در این دوره های آموزشی، به شما هم از لحاظ تئوری و هم از لحاظ عملی و در مدت زمان بسیار کوتاهی تمامی آموزش هایی که برای تبدیل شدن به یک تعمیر کار حرفه ای لازم باشد، به شما داده می شود.

و پس از پایان دوره آموزشی، شما در صورتی که دوره را با موفقیت بگذرانید، از طرف آموزشگاه گواهی بسیار معتبر سازمان فنی و حرفه ای به شما اعطا خواهد شد.

کسب درآمد بالا با تعمیرات برد الکترونیکی

شغل تعمیرات برد الکترونیکی یکی از شغل هایی می باشد که در کنار جذابیت خاصی که دارد، بسیار درآمد خوبی نیز می توان از آن به دست آورد. بنابراین بسیاری از افرادی که به دنبال انتخاب شغل می گردند، تعمیرات بردهای الکترونیکی یکی از گزینه های جذاب می باشد. همانطور که گفته شد این شغل از درآمد بسیار بالایی برخوردار است، اما این درآمد خوب تحت تاثیر فاکتورهایی می باشد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. گزینه اول میزان مهارت، توانایی و سرعت شما در تعمیرات بردهای الکترونیکی می باشد. هرچه شما سریعتر و با مهارت بیشتر به کار خود مسلط باشید، توانایی پذیرش سفارش های بیشتر و در نتیجه درآمد بسیار بالایی را خواهید داشت. نکته دیگر اخلاق خوب، حرفه ای و مشتری مدار شما می باشد، اگر برخورد شما با مشتری بسیار محترمانه، گرم و دوستانه باشد، قطعا آن مشتری برای کارهای بعدی به شما مراجعه می کند و حتی شما را به دیگر آشنایان خود معرفی خواهد کرد. از دیگر فاکتور های بسیار تاثیر گذار که امروز توجه بسیار زیادی به آن می شود، تبلیغات می باشد. شما می توانید در بسیار از فضاها کار و مهارت خود را به خوبی تبلیغ کنید تا مشتریان زیادی را به خود جذب کنید و در نتیجه درآمد بیشتری داشته باشید.

چالش های ورود به بازار کار تعمیرات بردهای الکترونیکی

یکی از اصلی ترین چالش هایی که بر سر راه یک تعمیرکار حرفه ای برد الکترونیکی وجود دارد، مهارت و سرعت می باشد با توجه به این که طیف و دامنه وسیعی از بردها از ساده تا بسیار پیچیده وجود دارد، هر چقدر که شما بتوانید یک برد را با مهارت بالا و سرعت بسیار زیاد انجام دهید، بر این چالش پیروز شده اید.

عیب یابی نیز از دیگر چالش های مهم می باشد. وقتی یک برد به دستان شما می رسد، باید در کمترین زمان ممکن آن را عیب یابی و نسبت به تعمیر آن اقدام کنید.

از دیگر چالش ها توانایی کار کردن با دستگاه هایی می باشد که برای تعمیر یک برد وجود دارد و باید به خوبی به آن ها مسلط باشد.

به روز بودن و آپدیت بودن دانش و اطلاعات تعمیرکاران بسیار مهم و حیاتی می باشد، زیرا روزانه علمی که در ساخت آن به کار برده می شود با تحولات بسیار زیادی روبرو است، بنابراین شما باید هر روزه دانش خود را به روز کنید تا بتوانید از پس تعمیرات بردهای الکترونیکی که در وسایل مختلف به کار برده شده اند، بر بیایید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی در واتساپ
تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه