آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

اگر بدنبال یک شغل مطمئن و یک تخصص فنی عالی هستید تعمیر بردهای الکترونیکی نردبان موفقیت شما خواهد بود این رشته بدلیل بروز بودن و نیاز به تخصص در آن امروزه یکی از شغل های پردرآمد ایران و سایر کشور ها شده در این دوره شما به صورت کامل با مباحث الکترونیک کاربردی صنعت، عیب یابی و تعمیرات انواع بردهای صنعتی و خانگی از نوع معمولی و اینورتر آشنا خواهید شد. این تضمین به شما داده می شود که در آموزشگاه پایتخت فناوری تحت نظر اساتید متخصص و با تجربه با بهترین تجهیزات آموزشی دوره خود را سپری کنید، اما این پایان راه نیست بعد از اتمام دوره آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی شما توسط استاد دوره و کارشناسان آموزشگاه پشتیبانی خواهید شد تا در شروع کار در صورت بروز هر گونه سوال مشکلات احتمالی شما برطرف شود و بتوانید شغل خود را در این رشته شروع کرده و ادامه دهید. راز ماندگاری ما رضایت شماست.

سرفصل تعمیرات بردهای الکترونیکی

logo gold فهرست مطالب آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی

آموزش الکترونیک مقدماتی

مرور کلی بر مباحث الکترنیک

اموزش تحلیل مدارات و تشخیص نحوه هماهنگی قطعات

اموزش آشنایی با ساختار داخلی انواع میکروها

معرفی قطعات تشکیل دهنده مدارات و کار برد هریک

آموزش آشنایی با اصول اولیه تعمیرات اصول لحیم کاری قطعات

آموزش کار با مولتی متر و اصول تست قطعات

اموزش تعمیرات تخصصی برد یخچال

اموزش تعمیرات تخصصی برد ماشین لباسشویی

اموزش تعمیرات تخصصی برد دستگاه های اینورتر دار

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی لوازم ریز منزل (پنکه ، همزن ، آبمیوه گیری و … )

آموزش تعمیرات بردهای پر مصرف در صنعت

اموزش تعمیر و عیب یابی بردهای الکترونیکی ریموت کنترل ها

اموزش تعمیر و عیب یابی بردهای الکترونیکی آیفون تصویری

اموزش تعمیر و عیب یابی بردهای الکترونیکی لوازم هوشمن

نمایش بیشتر
logo gold فهرست مطالب آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی

اموزش آشنایی با منابع تغذیه سوئیچینگ

اموزش تعمیر و عیب یابی جامع و کلی تمامی بردها

آموش تخصصی نحوه کار با منبع تغذیه و جریان کشی در بردهای الکترونیکی

اموزش تعمیرات تخصصی بردهای کولر گازی و اسپلیت

آموزش آشنایی با روشهای تعمیر و عیب یابی

اموزش آشنایی با قطعات Active و Passive

آموزش تعمیرات تخصصی برد ماشین ظرفشویی

اموزش تعمیر و عیب یابی بردهای الکترونیکی smd

آموزش تعمیر و عیب یابی برد الکترونیکی DIP

آموزش تعمیر و عیب یابی بردهای الکترونیکی دستگاه دیجیتال

اموزش مونتاژ و دمونتاژ بردهای SMD

اموزش طراحی مدار برای قسمت سوخته بردهای تعمیری یک رو PCB

اموزش طراحی مدار برای قسمت سوخته بردهای تعمیری دورو PCB

آموزش مونتاژ و دمونتاژ بردهای DIP

اموزش نحوه خواندن دیتاشیت و موارد مورد نیاز در تعمیرات

و…

نمایش بیشتر
چرا پایتخت فناوری؟
مجوز فعالیت مجوز فعالیت

دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای مدرک فنی و حرفه ای

معرفی هنرجویان به فنی و حرفه ای جهت اخذ مدرک

دوره های عملی دوره های عملی

برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی پشتیبانی

پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد سرفصل های استاندارد

سرفصل های آموزشی ما مطابق با فنی و حرفه ای و صنعت می باشد

دسترسی سریع دسترسی سریع

دسترسی مناسب محل آموزشگاه برای تردد کار آموزان

رزرو کلاس / مشاوره
ثبت نام در دوره حضوری دوره حضوری

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی فنی حرفه ای

  • آموزش صفر تا صد تعمیرات برد الکترونیکی صنعتی
  • اموزش صفر تا صد تعمیرات بردهای الکترونیکی عمومی
  • آموزش تعمیرات برد الکترونیکی لوازم خانگی
  • آموزش تعمیرات برد کرکره برقی
  • آموزش مونتاژ و دمونتاژ قطعات DIP و SMD
  • آموزش لحیم کاری
  • و خیلی بیشتر…

مشاوره رایگان

نظرات کارآموزان دوره تعمیرات بردهای الکترونیکی

هزینه آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

نام دوره قیمت دوره (تومان) قیمت دوره با تخفیف قیمت دوره خصوصی
آموزش تعمیرات برد الکترونیکی 3,000,000 تومان 2,100,000 تومان 3,500,000 تومان
سوالات متداول

بله این دوره از جمله دوره های جامعی است که در این آموزشگاه برگزار می شود و اصول تعمیرات تمامی بردهای SMD و DIP به صورت کامل آموزش داده خواهد شد.

قطعات SMD نسبتا قطعات کوچکتری هستند که در بردهایی مانند موبایل کاربرد دارند و بر روی مدار چاپی لحیم می شوند قطعات DIP اندازه بزرگتری نسبت به SMD دارند و معمولا برای لحیم کاری آنها می بایست از زیر پایه های آنها را به مدار چاپی لحیم کرد البته تفاوت های دیگری وجود دارد که در کلاس ذکر خواهد شد.

بله اصول تعمیرات بردهای الکترونیک بر پایه عیب یابی می باشد و در این دوره به صورت کامل به مباحث عیب یابی پرداخته خواهد شد.

لوازمی مانند هیتر، هویه، لوپ، التراسونیک، پنس، گیره و برخی لوازم مصرفی مانند سیم قلع، قلع کش، روغن لحیم نیاز می باشند.

بله

بله بدون تردید با آموزشها عملی و سطح بالای این آموزشگاه و همچنین استفاده از اساتید صاحب نام در صنعت کارآموزان پس از اتمام دوره خود در این رشته می توانند مشغول به کار شوند.

طول دوره تعمیرات بردهای الکترونیک 40 الی 60 ساعت به مدت یک ماه می باشد (زمان کلاس تا یادگیری کامل با توجه به شرایط کارآموز نامحدود می باشد).

دوره تعمیرات بردهای الکترونیکی

دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی مناسب افراد علاقه مند به شناخت نحوه کاربردهای الکترونیکی است. عموماً افرادی که صدمه خرابی یک برد الکترونیکی را دیده اند، به شغل و گذراندن دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی علاقه مند گشته اند.

دورنمای یک تعمیرکار موفق، فهم طراحی های پیچیده بردهای الکترونیکی است. طراحی‌هایی که روز به روز هوشمند تر از گذشته به بازار عرضه می شوند. بنابراین دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در درجه اول به علاقه و دوم به دانش الکترونیک شما باز می گردد. اگر این دو شرط مهم را دارید می توانید خیلی سریع جذب بازار کار بزرگ تعمیر بردهای الکترونیکی شوید.

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در تهران

برد الکترونیکی قطعه ای سخت افزاری است که در تمامی وسایل الکترونیکی و برقی به کار رفته است. وجود برد الکترونیکی مانند مغز دستگاه عمل کرده و تمامی فرمان هایی که به سایر قطعات ارسال می شود از طریق این قطعه انجام می گیرد. بردهای الکترونیکی طی مراحل خاصی و توسط متخصصین این امر طراحی و ساخته می شوند. بر روی بردها یا صفحه های مدار چاپی، قطعات الکترونیکی مانند خازن، مقاومت، ترانزیستور و … مونتاژ شده است.

خراب شدن و یا از کار افتادن برد الکترونیکی در دستگاه های مختلف، منجر به از کار افتادن دستگاه مورد نظر می گردد. با توجه به اهمیتی که بردهای الکترونیکی در سیستم های مختلف دارند، نحوه تعمیرات آنها نیز اهمیت ویژه ای داشته و نیاز به افراد متخصصی که در این حوزه قادر به فعالیت باشند در جامعه به شدت احساس می شود. در نتیجه دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در تهران وجود دارد که عیب یابی و تعمیر انواع بردها را به افراد علاقمند به این حوزه آموزش داده و آنها را جهت ورود به بازار کار آماده می سازد.

آموزشگاه تعمیرات بردهای الکترونیکی

آموزشگاه تعمیرات برد الکترونیکی پایتخت فناوری تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای فعالیت نموده و سرفصل هایی را که ارائه می دهد بر طبق تصمیمات این سازمان می باشد. این آموزشگاه مجهز به کارگاه های عملی می باشد که کارآموزان در آن با انواع بردهای الکترونیکی و قطعات به کار رفته بر روی آنها به صورت عینی آشنا شده و با تجربه عملی کار کردن با آنها را بیاموزند.

علاوه بر آن ابزار کارهای مخصوصی جهت تعمیرات بردهای الکترونیکی در اختیار کارآموزان قرار داده می شود. جو آموزشگاه تعمیرات برد الکترونیکی پایتخت فناوری کاملا صمیمی و اکتیو بوده و شرایط یادگیری مباحث برای تمامی کارآموزان به بهترین وجه ممکن وجود دارد. چنانچه برخی از مباحث را در دوره تعمیر برد الکترونیکی بخوبی فرا نگیرید ، شرایط بازاموزش و تجدید دوره رایگان مهیا می باشد.

آموزش تعمیرات برد لوازم خانگی

در مجتمع پایتخت فناوری ، کارآموزان با انواع بردهای به کار رفته در لوازم خانگی مختلف آشنا شده و قطعات الکترونیکی مونتاژ شده بر روی آنها را می شناسند. مزیت کلاس های عملی این است که افراد می توانند به صورت تجربی با انواع بردهای الکترونیکی آشنا شده و با آنها کار نمایند.  در این صورت است که مهارت آموزان می توانند آمادگی لازم را برای وارد شدن به بازار کار پیدا کرده و کسب و کار خود را راه اندازی نمایند. در واقع کلاس های عملی افراد را از نظر اجرایی آماده تر ساخته  باعث افزایش اعتماد به نفس آنها در کار می گردد.

از جمله سرفصل هایی که در دوره آموزش تعمیرات برد لوازم خانگی در اختیار کارآموزان قرار داده می شود و به صورت تئوری و عملی به آنها آموزش داده می شود شامل موارد زیر می گردد:

قطعه شناسی و قطعه برداری، آشنایی با مفاهیم پایه الکترونیک، معرفی قطعات الکترونیکی (DIP و SMD)، بررسی ارورها یا کد خطاهای برد های لوازم خانگی، تشریح عملکرد برد های لوازم خانگی به صورت دیاگرام، کار با تجهیزات مختلف و تست و اندازه گیری فاکتورهای مختلف مرتبط به برد.

با توجه به این که آموزش تعمیرات برد الکترونیکی نیاز به پیش نیاز خاصی نداشته و معمولا افراد شرکت کننده در این دوره ها دارای اطلاعات کافی در این حوزه نمی باشند، در ابتدا پیش زمینه ای در رابطه با الکترونیک و انواع قطعات مهم الکترونیکی به آنها اموزش داده می شود. در ادامه انواع بردهای الکترونیکی تک لایه، دو لایه و چندلایه که در لوازم خانگی مختلف مورد استفاده قرار می گیرند بررسی شده و پس از آن به صورت تخصصی وارد مباحث مرتبط با قطعات برد و خرابی ها و تعمیر آن می گردند. دوره جامع آموزش تعمیرات لوازم خانگی تمی مباحث مربوط به تعمیرات مکانیکی و برد لوازم خانگی را شامل می شود.

آموزش تعمیرات بردهای صنعتی

بردهای الکترونیکی علاوه بر این که در انواع لوازم خانگی و دستگاه های الکترونیکی مختلف به کار رفته اند، در دستگاه ها و ماشین های بزرگ صنعتی نیز کاربرد دارند. نوع بردهای الکترونیکی به کار رفته در دستگاه های صنعتی با سایر بردها متفاوت بوده و از پیچیدگی بیشتری برخوردار می باشند. تعمیرات این بردها نیاز به تخصص ویژه ای داشته و تنها افرادی قادر به انجام این کار می باشند که به صورت تخصصی در رابطه با این بردها اطلاعات کسب کرده و به صورت عملی کار کرده باشند.

آموزش تعمیرات برد صنعتی از دیگر مباحثی است که در دوره آموزش تعمیرات برد ال و در پایان دوره کترونیکی این آموزشگاه به آن پرداخته می شود. در نتیجه کارآموزان قادر به عیب یابی و تعمیرات بردهای انواع ماشین های صنعتی به کار رفته در کارخانه ها و صنایع مختلف خواهند بود. در این دوره آموزشی افراد در ابتدا  مباحث الکترونیک پایه را می آموزند و در ادامه با انواع بردهای صنعتی به کار رفته در دستگاه های مختلف و نحوه تعمیر آنها آشنا می گردند.

بازار کار تعمیرات بردهای الکترونیکی

با آموزش تعمیرات برد الکترونیکی می توان به بازار کار بزرگی گام نهاد که در آن افراد به خوبی می توانند با آگاهی از مرزهای دانش الکترونیک و هوش مصنوعی درآمد زایی خوبی پیدا کنند. به طور قطع سپری کردن یک دوره آموزشی مطلوب در رسیدن به این هدف بی‌تأثیر نیست.

برای اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره رایگان با شماره 02166577378 تماس بگیرید. مشاوران آموزشگاه پایتخت فناوری آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

امروزه بسیاری از وسایلی که در زندگی روزمره که با آن ها سر و کار داریم، شامل بردهای الکترونیکی می باشد. بنابراین نیاز به تعمیرات این بردها با تواجه و اقبال بسیاری روبرو شده است و در سال های اخیر تعمیرات برد الکترونیکی یکی از شاخه های شغلی بسیار جالب و پرطرفدار در رشته الکترونیک می باشد.

با توجه به اینکه بردهای الکترونیکی از گستره بالای تنوع و پیچیدگی در طراحی گرفته تا اندازه های مختلف و قطعات مختلفی مانند مقاومت، خازن، دیود، ترانزیستور و غیره در آن ها به کار برده شده است، بنابراین تعمیرات و طراحی آن به تخصص و دانش فنی بسیار بالایی نیاز دارد و هر فرد عادی بدون دانش کامل نمی تواند اقدام به تعمیرات آن ها کند

با تمام این گفته ها و همچنین به دلیل اینکه آینده پیش روی این بردها بسیار درخشان و بسیار رو به پیشرفت، بازار کار جهانی و همچنین بازار کار در داخل ایران برای آن بسیار پر رونق و درآمد می باشد. با انتخاب این شغل دیگر نگرانی برای بازار کار آن وجود ندارد.

از این رو  آموزشگاه فنی حرفه ای پایتخت فناوری در برنامه خود دوره “آموزش تعمیرات برد الکترونیکی” پیشرفته و تخصصی را داده است. این دوره صفر تا صد مهارتها و توانایی های لازم برای ورود به بازار کار تعمیرات بردهای الکترونیکی را بصورت عملی و تحت نظر اساتید مجرب و فعال در حوزخه در اختیار کارآموزان قرار می دهد.

دروه های پردرآمد پیشنهادی: آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش تابلو برق صنعتی ، آموزش plc

شغل های مرتبط با تعمیرات بردهای الکترونیکی

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، دنیای بردهای الکترونیک بسیار گسترده و متنوع می باشد و از آن ها در بسیاری از وسایل و قطعاتی استفاده می شود که روزانه همه ی مردم دنیا با آن ها در مواجهه هستند. می توان از بردهای الکترونیکی به عنوان مغز دستگاه های الکترونیکی یاد کرد و به وسیله این بردها می باشد که فرمان ها به سایر قسمت های دستگاه صادر می شود و عملکرد دستگاه به خوبی انجام می شود.

با توجه به این گفته ها طیف گسترده ای از وسایلی الکتریکی مانند لوازم خانگی، موبایل ها، کامپیوتر و لپ تاپ ها و ..  بردهای الکتریکی را در خود دارند. بنابراین شغل های بسیار زیادی مرتبط با تعمیرات بردهای الکترونیکی مانند تعمیرات موبایل، تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات تجهیزات صنعتی و غیره امکان کار کردن وجود دارد. بنابراین بازار کار برای کسانی که به تعمیرات و طراحی بردهای الکترونیک تسلط دارند در سراسر کشور در بسیاری از حوزه های مرتبط وجود دارد.

سرمایه مورد نیاز برای شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی

با توجه به سختی و دوران اقتصادی نه چندان مطلوبی که این روزها با آن مواجه هستیم، تامین سرمایه اولیه برای بسیاری از کسانی که می خواهند یک کسب و کار یا استارتاپی را راه بیندازند، بسیار سخت و شاید نشدنی باشد. اما خوبی مشاغل فنی نسبت به دیگر مشاغل این می باشد که نیاز به سرمایه اولیه بسیار زیادی وجود ندارد. و یا داشتن یک مهارت فنی بسیار عالی می توان به یک کار را آغاز کرد.

همچنین شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی بر خلاف سایر مشاغل که نیاز به ابزار و تجهیزات زیاد، متنوع و گران قیمت دارند، فاقد این ویژگی است. در این شغل با تهیه چند وسیله و ابزار نه چندان گران قیمت و در دسترس و گذراندن دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی می توان کار را شروع کرد.

موقعیت کاری در این شغل نیز بسیار متنوع می باشد، شما می توانید به عنوان تعمیرکار یک شرکت استخدام شوید یا خودتان اقدام به بازگشایی یک مغازه تعمیراتی کنید و یا اینکه با درج تبلیغات خودتان در سایت هایی مانند دیوار، شیپور و یا سایت های تعمیرات و خدمات فنی به صورت سیار به کار خود ادامه دهید.

مجتمع اموزشی پایتخت فناوری علاوه بر دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، سایر دوره های پردرامد ویژه بازار کار از جمله آموزش نصب دوربین مدار بسته ، آموزش هوشمند سازی ساختمان ، آموزش نصب جک برقی و … را با مجوز رسمی از سازمان فنی حرفه ای و بصورت کاملا تخصصی و عملی برگزار می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 02166577378 تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه
WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟