چگونه مدرک بین المللی برق ساختمان بگیریم

چگونه مدرک بین المللی برق ساختمان بگیریم

اگر تاکنون از خود پرسیده‌اید که چگونه مدرک بین المللی برق ساختمان بگیریم، تا آخر این مقاله همراه ما باشید، ما به طور کامل و دقیق به این پرسش شما پاسخ خواهیم داد. امروز ساختمان‌سازی در بسیاری از کشور‌های جهان و شهر‌های آن رواج پیدا کرده است و یکی از مشاغلی که در ساخت ساختمان به آن نیاز است، برق کار می باشد. از این رو امروز این شغل به یکی از مشاغل پردرآمد و پر‌طرفدار در جامعه تبدیل شده است. پس از آن که ساخت اولیه یک ساختمان به پایان رسید، وظیفه برقکار ساختمان این است که تمامی ساختما را سیم کشی کند و برق تمامی ساختمان را تأمین نماید. علاوه بر کار‌هایی که گفته شد برقکار در ساختمان‌های قدیمی و فرسوده نیز وظیفه‌ی تعمیر و تعویض سیم‌کشی ساختمان را دارد.

 

اولین گام برای آن که بدانیم چگونه مدرک بین المللی برق ساختمان بگیریم

اگر می‌خواهید برق ‌کار یک ساختمان شوید باید در ابتدا به مشاغل فنی علاقه‌مند باشید، شما می توانید به تحصیل در این رشته بپردازید و مدرک این کار را در دانشگاه‌های معتبر و پس از گذراندن واحد‌های مربوطه دریافت کنید. البته غیر از این راه، راه دیگری نیز وجود دارد و شما می‌توانید با شرکت در دوره‌های آموزشگاه‌های فنی و‌حرفه‌ای معتبر در سراسر کششور به یادگیری این حرفه مشغول شوید و با پشتکار و آزمون‌و‌خطا، مدرک معتبر این حرفه را دریافت کتید. باید بدانید مدرکی که از آموزشگاه‌های برق ساختمان و یا آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای در سراسر کشور دریافت می‌کنید با یکدیگر متفاوت است. مدرک رسمی فنی‌و حرفه ای در واقع همان مدرک بین المللی برق ساختمان می‌باشد و به عنوان یک مدرک رسمی شناخته می شود. این مدرک دارای یک کد بین المللی می‌باشد که این کد در 186 کشور دنیا، مدرکی رسمی و معتبر به حساب می‌آید. در صورتی که قصد مهاجرت دارید، می‌توانید این مدرک را ترجمه کنید و در نهایت ویزای کاری را نیز دریافت کنید. بنابراین اگر قصد دارید که به عنوان یک برق‌کار حرفه‌ای و رسمی در سطح کشور و یا کشور‌های دیگر به حساب آیید، درابتدا باید به یادگیری این حرفه بپردازید. حال اگر می‌خواهید بدانید چگونه مدرک بین المللی برق ساختمان بگیریم خواندن ادامه این مطالب را از دست ندهید.

مراحل کسب مدرک بین المللی برق ساختمان

همان‌طور که در قسمت قبل توضیح دادیم، اولین گام برای آن که بدانیم چگونه مدرک بین المللی برق ساختمان بگیریم، این است که در یک مؤسسه معتبر فنی‌و‌حرفه‌ای مشغول به یادگیری این حرفه پردرآمد شوید. یک برق‌کار ساختمان باید تمام استاندارد‌های برق‌کشی یک ساختمتن را آموخته باشد و در طراحی و نصب سیستم‌های برقی مهارت‌های لازم را یاد گرفته باشد. در نهایت یک برق‌کار واقعی باید بتواند انواع سیستم‌های رفاهی و امنیتی مکان‌های مختلف را نصب و تعمیر کند. از مهارت‌های دیگر یک برق‌کار این است که بتواند در صورت بروز هر گونه مشکلی در سیستم‌های برقی ساختمان، مشکل را عیب‌یابی کرده و به راحتی آن را تعمیر کند. در مؤسسه‌های معتبر فنی و‌حرفه‌ای تمامی مهارت‌هایی که در این حرفه به آن نیازمندید به شما آموزش داده می‌شود.

در دومین گام برای آن که بدانیم چگونه مدرک بین المللی برق ساختمان بگیریم، این است که پس از گذراندن دوره‌های فنی‌و حرفه‌ای و کسب مهارت‌های لازم در آزمون فنی‌و‌حرفه‌ای برق ساختمان شرکت کنید. این آزمون به صورت سراسرس و در یک تایخ معین در سرلسر شهر‌های کشور برگزار می‌شود. این آزمون‌ها در دو مرحله و به صورت تئوری و عملی از شما گرفته می‌شود. در آزمون تئوری باید بتوانید حداقل نمره 50 و در آزمون عملی حداقل نمره 70 را کسب نمایید.

از مواردی که در قبولی شما تأثیر زیادی دارند می‌توان به کیفیت ارائه کار و سرعت عملی که در حین انجام کار دارید، اشاره کرد.

چگونه با شرکت در دوره‌های فنی و حرفه ای مدرک بین المللی برق ساختمان بگیریم

طول دوره‌های آموزش برق ساختمان در مؤسسات مختلف متفاوت است و این مدت زمان بسته به میزان فشردگی کلاس‌ها می‌باشد. اگر قصد شرکت در این دوره‌ها را دارید اما مدرک تحصیلی این رشته را کسب نکرده اید نگران نباشید زیرا شرکت در این دوره‌ها به هیچ مدرکی نیاز ندارد و تنها لازمه‌ی آن استعداد، علاقه و توانایی شما در این زمینه می باشد. این را بدانید که اگر تاکنون هم هیچ آشنایی با این رشته نداشته‌اید، می توانید در این دوره‌ها شرکت کنید، زیرا متخصصان آموزش این رشته، تمامی طلاعات و مهارت‌های لازم را از سطح ابتدایی تا پیشرفته در این دوره‌ها به شما آموزش می‌دهند.

چگونه مدرک بین المللی و معتبر برق ساختمان بگیریم

قبل از آن که در آموزشگاه‌های فنی‌و‌حرفه‌ای ثبت نام کنید، ابتدا پرس‌و‌جو کنید که آیا در انتهای دوره به شما مدرک بین المللی داده می‌شود یا خیر. بعد از آن که شما مدرکی معتبر را دریافت نمودید، می‌توانید برای کسب جواز نیز اقدام کنید. همچنین اگر می‌خواهید کسب و‌کار خود را راه بیندازید می‌توانید درخواست وام خود اشتغالی کنید. همان‌طور که در قسمت‌های قبل گفتیم در صورتی که قصد مهاجرت دارید و یک مدرک معتبر فنی‌و‌حرفه‌ای نیز در دست دارید، می‌توانید آن را ترجمه کرده و برای کسب شغل مورد نظر در کشور مقصد اقدام کنید. در نهایت باید بگوییم که برای کسب مدرک بین امللی فنی‌و‌حرفه‌ای ضمن داشتن علاقه کافی باید تمامی دوره‌ها را با تلاش و دقت کافی گذرانده و در آخر نمره های حداقلی را در آزمون‌های سراسری کسب کنید.

مدرک برق ساختمان

چگونه زمانی که مدرک بین المللی برق ساختمان گرفتیم از آن کسب درآمدکنیم

انتظار نداشته باشید پس از آن که دوره های برق‌کاری ساختمان را گذراندید و با نمره‌های قابل قبولی موفق به کسب مدرک معتبر و بین المللی شدید، وارد باز کار شوید و درآمد‌های بالایی را با اشتغال در این حرفه کسب کنید. باید بدانید که شما به آزمون‌و‌خطا‌های زیاد و کسب تجربه برای یک برق‌کار ماهر شدن نیازمندید.

پس از آن که از مهارت‌های خود مطمئن شدید، می توانید در شرکت‌های مختلف و مربوط به این رشته مشغول به کار شوید، حقوق این شرکت‌ها معمولا به صورت اداره کار است اما کارفرما‌ها در صورتی که مهارت و توانایی بالای آن شخص راببینند و از سرعت عمل وی در هنگام کار راضی باشند حقوق او را افزایش داده و پاداش‌هایی را نیز در نظر می‌گیرند.

همچنین شما می‌توانید به صورت مستقل و با تبلیغ کسب‌و‌کار خود، از این حرفه کسب درآمد کنید.

اگر در مشاغلی همچون نصاب کرکره برقی، دوربین‌های مدار بسته و آیفون تصویری و یا فروشنده این تجهیزات مشغول به کار شدید، می‌توانید در ماه بین 6 تا 10 میلیون تومان کسب درآمد کنید. البته بسته به حرفه‌ای بودن شما این مبلغ قابل تغییر است.

اهمیت مدرک بین المللی برق ساختمان

بسیاری از افراد بدون داشتن مدرکی، تنها با آموختن مهارت‌های تجربی مربوط به این حرفه، در این زمینه مشغول به کار می‌باشند. باید این نکته را بدانید که در هر زمینه‌ای که قصد فعالیت دارید، داشتن مدرک مزایای زیادی را برای شما به دنبال خواهد داشت. از جمله این مزایا می توان به گرفتن وام و تسهیلات با استفاده از مدرک، داشتن رزومه‌ای پر محتوا و غیره اشاره کرد. به همین دلیل است که دوره‌های زیادی در آموزشگاه‌های فنی‌و‌حرفه‌ای در حال برگزاری است و در نهایت با گرفتن آزمون مدرکی بین المللی را به شخص می‌دهند. همچنین دوره‌هایی که در حاضر در حال برگزاری است دارای تنوع بالایی می‌باشد. همچنین شخصی که مدرک بین المللی برق ساختمان را در دست دارد، نشان‌دهنده‌ی آن است که این شخص مهارت کافی را برای آن که در این حرفه مشغول به کار شود را دارا می‌باشد.

زمینه‌های فعالیت یک برق‌کار ساختمان

اکنون که دانستید چگونه مدرک بین المللی برق ساختمان بگیرید و تجربه‌ها و مهارت‌های بالایی را آموختید، می توانید در مکانهای زیر به فعالیت و کسب درآمد از این حرفه بپردازید:

  • شما می‌توانید به عنوان برق‌کار یک ساختمان در ادارات مختلف، بیمارستان‌ها، کارخانجات، شرکت‌ها و مراکز نظامی مشغول به کار شوید. همچنین می‌توانید به تعمیر و تعویض سیستم برق‌کشی ساختمان‌ها مشغول شوید.
  • می‌توانید به عنوان ناظر سیم‌کشی ساختمان‌ها و یا نصاب دوربین‌های مداربسته فعالیت کنید.
  • همچنین می توانید به فروش، نصب و تعمیر دزدگیر‌های منازل و یا ادرات مشغول شوید.
  • درب‌های اتوماتیک و کرکره‌های برقی امروزه طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرده است و شما می‌توانید به عنوان نصاب، تعمیر‌کار و سرویس و یا فروش این محصولات مشغول به کار شوید.
  • اگر علاقه‌مند به طراحی تابلو‌ها باشید، می‌توانید به طراحی و نصب تابلو‌ها‌ی برق بپردازید.
  • امروز بسیاری از ادارات و مناز را هوشمندسازی می‌کنند و شما می توانید به هوشمند‌سازی این مکان‌ها مشغول شوید.
  • همچنین در صورت داشتن سرمایه کافی می‌توانید مغازه ای را با تجهیزات الکتریکی مورد نیاز مدارس، فروشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و غیره راه‌اندازی کنید و با فروش و نصب این تجهیزات مشغول به کار شوید.

در نهایت باید بگوییم که بتور غلطی در میان مردم وجود دارد و این هم این است که برق‌کار ساختمان را تنها به عنوان فردی می‌شناسند که در یک ساختمان سیم‌کشی برق انجام می‌دهد اما همان‌گونه که در موارد بالا ذکر کردیم، پس از آن که مدرک بین المللی برق ساختمان را کسب کنید، فرصت‌های شغلی زیادی برای یک شما وجود دارد.

نکته پایانی

اکنون دیگر می‌توانید به پرسش چگونه مدرک بین المللی برق ساختمان بگیریم، پاسخی جامع و کامل دهید. درست است که کسب مدرک معتبر لازمه‌ی شروع هر کاری می‌باشد اما باید بدانید که در این حرفه داشتن علاقه و کسب مهارت های کافی لازمه‌ی کار است.

امیدواریم که مطالب این مقاله، برایتان مفید بوده باشد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه