مدرک بین المللی برق ساختمان

مدرک بین المللی برق ساختمان

تاکنون از خود پرسیده‌اید که چگونه مدرک بین المللی برق ساختمان بگیریم؟ برای یافتن پاسخ خود تا آخر این مقاله همراه ما باشید. ما به طور کامل و دقیق به این پرسش شما پاسخ خواهیم داد. امروز ساختمان‌ سازی در بسیاری از کشور‌های جهان و شهر‌های آن رواج پیدا کرده است و یکی از مشاغلی که در ساخت ساختمان به آن نیاز است، برق کار می باشد.

اگر فردی هستید که به این رشته علاقه مندید و استعداد و توانایی برق کاری یک ساختمان را دارید، می توانید با استفاده مفید از دوره آموزش برق ساختمان آموزشگاه برق پایتخت فناوری، مهارت های لازم برای این شغل را فرا بگیرید.

آموزش برق ساختمان

شغل برقکاری ساختمان یکی از مشاغل پردرآمد و پر‌طرفدار در جامعه است. پس از آن که ساخت اولیه یک ساختمان به پایان رسید، وظیفه برق کار ساختمان این است که تمامی ساختمان را سیم کشی کند و برق تمامی ساختمان را تأمین نماید. علاوه بر کار‌هایی که گفته شد برق کار در ساختمان‌ های قدیمی و فرسوده نیز وظیفه‌ تعمیر و تعویض سیم‌کشی آن بنا را بر عهده دارد.

گرفتن مدرک فنی حرفه ای برق ساختمان

اگر می‌خواهید برق ‌کار یک ساختمان شوید باید در ابتدا به مشاغل فنی علاقه‌مند باشید. شما می توانید به تحصیل در این رشته بپردازید و مدرک این کار را در دانشگاه‌ های معتبر و پس از گذراندن واحد‌های مربوطه دریافت کنید. البته غیر از این راه، راه دیگری نیز وجود دارد و شما می‌توانید با شرکت در دوره‌ های آموزشگاه‌ های فنی و‌حرفه‌ ای معتبر در سراسر کشور به یادگیری این حرفه مشغول شوید و با پشتکار و آزمون‌ و‌ خطا، مدرک معتبر این حرفه را دریافت کتید.

باید بدانید مدرکی که از آموزشگاه‌ های برق ساختمان و یا آموزشگاه‌ های فنی و حرفه‌ ای در سراسر کشور دریافت می‌کنید با یکدیگر متفاوت است. مدرک رسمی فنی‌ و حرفه ای در واقع همان مدرک بین المللی برق ساختمان می‌ باشد و به عنوان یک مدرک رسمی شناخته می شود.

این مدرک دارای یک کد بین المللی است و در 186 کشور دنیا، مدرکی رسمی و معتبر به حساب می‌ آید. در صورتی که قصد مهاجرت دارید، می‌توانید این مدرک را ترجمه کرده و در نهایت ویزای کاری را نیز دریافت کنید. بنابراین اگر قصد دارید که به عنوان یک برق‌ کار حرفه‌ ای و رسمی در سطح کشور و یا کشور‌های دیگر به حساب آیید، درابتدا باید به یادگیری این حرفه بپردازید. حال اگر می‌خواهید بدانید چگونه مدرک بین المللی برق ساختمان بگیریم خواندن ادامه این مقاله را از دست ندهید.

استاندارد های برق کشی ساختمان چیست؟
ادامه مطلب

مراحل کسب مدرک بین المللی برق ساختمان

گام اول : همان‌طور که در قسمت قبل توضیح دادیم، اولین گام برای آن که بدانیم چگونه مدرک بین المللی برق ساختمان بگیریم، این است که در یک مؤسسه معتبر فنی‌ و‌ حرفه‌ ای مشغول به یادگیری این حرفه پردرآمد شوید. یک برق‌ کار ساختمان باید تمام استاندارد‌ های برق‌ کشی یک ساختمان را آموخته باشد و در طراحی و نصب سیستم‌ های برقی مهارت‌ های لازم را یاد گرفته باشد.

در نهایت یک برق‌ کار واقعی باید بتواند انواع سیستم‌ های رفاهی و امنیتی مکان‌ های مختلف را نصب و تعمیر کند. از مهارت‌ های دیگر یک برق‌ کار این است که بتواند در صورت بروز هر گونه مشکلی در سیستم‌ های برقی ساختمان، مشکل را عیب‌ یابی کرده و به راحتی آن را تعمیر کند. در مؤسسه‌ های معتبر فنی و‌ حرفه‌ ای تمامی مهارت‌ هایی که در این حرفه به آن نیازمندید به شما آموزش داده می‌شود.

گام دوم : در دومین گام برای آن که بدانیم چگونه مدرک بین المللی برق ساختمان بگیریم، این است که پس از گذراندن دوره‌ های فنی‌ و حرفه‌ ای و کسب مهارت‌ های لازم در آزمون فنی‌ و‌ حرفه‌ ای برق ساختمان شرکت کنید. این آزمون به صورت سراسری و در یک تاریخ معین در سراسر شهر‌های کشور برگزار می‌شود. این آزمون‌ ها در دو مرحله و به صورت تئوری و عملی از شما گرفته می‌شود. در آزمون تئوری باید بتوانید حداقل نمره 50 و در آزمون عملی حداقل نمره 70 را کسب نمایید.

از مواردی که در قبولی شما تأثیر زیادی دارند می‌توان به کیفیت ارائه کار و سرعت عملی که در حین انجام کار دارید، اشاره کرد.

اما چگونه با شرکت در دوره‌ های فنی و حرفه ای مدرک بین المللی برق ساختمان بگیریم؟

طول دوره‌ های برق ساختمان در مؤسسات مختلف متفاوت است و این مدت زمان بسته به میزان فشردگی کلاس‌ ها می‌ باشد. اگر قصد شرکت در این دوره‌ ها را دارید اما مدرک تحصیلی این رشته را کسب نکرده اید نگران نباشید زیرا شرکت در این دوره‌ ها به هیچ مدرکی نیاز ندارد و تنها لازمه‌ ی آن استعداد، علاقه و توانایی شما در این زمینه می باشد.

این را بدانید که اگر تاکنون هم هیچ آشنایی با این رشته نداشته‌ اید، می توانید در این دوره‌ ها شرکت کنید، زیرا متخصصان آموزش این رشته، تمامی اطلاعات و مهارت‌ های لازم را از سطح ابتدایی تا پیشرفته در این دوره‌ ها به شما آموزش می‌ دهند.

چگونه مدرک بین المللی و معتبر برق ساختمان بگیریم

قبل از آن که در آموزشگاه‌ های فنی‌ و‌ حرفه‌ ای ثبت نام کنید، ابتدا پرس‌ و‌ جو کنید که آیا در انتهای دوره به شما مدرک بین المللی داده می‌شود یا خیر. بعد از آن که شما مدرکی معتبر را دریافت نمودید، می‌ توانید برای کسب جواز نیز اقدام کنید.

همچنین اگر می‌خواهید کسب و‌ کار خود را راه بیندازید می‌ توانید درخواست وام خود اشتغالی کنید. همانطور که در قسمت‌ های قبل گفتیم در صورتی که قصد مهاجرت دارید و یک مدرک معتبر فنی‌ و‌ حرفه‌ ای نیز در دست دارید، می‌ توانید آن را ترجمه کرده و برای کسب شغل مورد نظر در کشور مقصد اقدام کنید.

در نهایت باید بگوییم که برای کسب مدرک بین امللی فنی‌ و‌ حرفه‌ ای ضمن داشتن علاقه کافی باید تمامی دوره‌ ها را با تلاش و دقت کافی گذرانده و در آخر نمره های حداقلی را در آزمون‌ های سراسری کسب کنید.

مدرک برق ساختمان

کسب درآمد از برق کاری ساختمان

انتظار نداشته باشید پس از آن که دوره های برق‌ کاری ساختمان را گذراندید و با نمره‌ های قابل قبولی موفق به کسب مدرک معتبر و بین المللی شدید، وارد باز کار شوید و درآمد‌های بالایی را با اشتغال در این حرفه کسب کنید. باید بدانید که شما به آزمون‌ و‌ خطا‌های زیاد و کسب تجربه برای یک برق‌ کار ماهر شدن نیازمندید.

پس از آن که از مهارت‌ های خود مطمئن شدید، می توانید در شرکت‌ های مختلف و مربوط به این رشته مشغول به کار شوید، حقوق این شرکت‌ ها معمولا به صورت اداره کار است اما کارفرما‌ها در صورتی که مهارت و توانایی بالای آن شخص را ببینند و از سرعت عمل وی در هنگام کار راضی باشند حقوق او را افزایش داده و پاداش‌ هایی را نیز در نظر می‌گیرند.

همچنین شما می‌توانید به صورت مستقل و با تبلیغ کسب‌ و‌ کار خود، از این حرفه کسب درآمد کنید.

اهمیت مدرک بین المللی برق ساختمان

بسیاری از افراد بدون داشتن مدرکی، تنها با آموختن مهارت‌ های تجربی مربوط به این حرفه، در این زمینه مشغول به کار می‌باشند. باید این نکته را بدانید که در هر زمینه‌ ای که قصد فعالیت دارید، داشتن مدرک مزایای زیادی را برای شما به دنبال خواهد داشت.

از جمله این مزایا می توان به گرفتن وام و تسهیلات با استفاده از مدرک، داشتن رزومه‌ ای پر محتوا و … اشاره کرد. به همین دلیل است که دوره‌ های زیادی در آموزشگاه‌ های فنی‌ و‌ حرفه‌ ای در حال برگزاری است و در نهایت با گرفتن آزمون مدرکی بین المللی را به شخص می‌دهند.

همچنین دوره‌ هایی که در حاضر در حال برگزاری است دارای تنوع بالایی می‌ باشد. همچنین شخصی که مدرک بین المللی برق ساختمان را در دست دارد، نشان‌دهنده‌ی آن است که این شخص مهارت کافی را برای آن که در این حرفه مشغول به کار شود را دارا می‌ باشد.

زمینه‌ های فعالیت یک برق‌ کار ساختمان

اکنون که دانستید چگونه مدرک بین المللی برق ساختمان بگیرید و تجربه‌ها و مهارت‌ های بالایی را آموختید، می توانید در مکان های زیر به فعالیت و کسب درآمد از این حرفه بپردازید:

  • شما می‌توانید به عنوان برق‌ کار یک ساختمان در ادارات مختلف، بیمارستان‌ ها، کارخانجات، شرکت‌ ها و مراکز نظامی مشغول به کار شوید. همچنین می‌توانید به تعمیر و تعویض سیستم برق‌ کشی ساختمان‌ ها مشغول شوید.
  • می‌توانید به عنوان ناظر سیم‌ کشی ساختمان‌ ها و یا نصاب دوربین‌ های مداربسته فعالیت کنید.
  • همچنین می توانید به فروش، نصب و تعمیر دزدگیر‌ منازل و یا ادارات مشغول شوید.
  • درب‌ های اتوماتیک و کرکره‌ های برقی امروزه طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرده است و شما می‌ توانید به عنوان نصاب، تعمیر‌کار و سرویس و یا فروش این محصولات مشغول به کار شوید.
  • اگر علاقه‌ مند به طراحی تابلو‌ها باشید، می‌ توانید به طراحی و نصب تابلو‌ ها‌ی برق بپردازید.
  • امروز بسیاری از ادارات و منازل را هوشمند سازی می‌ کنند و شما می توانید به هوشمند‌ سازی این مکان‌ ها مشغول شوید.
  • همچنین در صورت داشتن سرمایه کافی می‌توانید مغازه ای را با تجهیزات الکتریکی مورد نیاز مدارس، فروشگاه‌ ها، بیمارستان‌ ها و … راه‌ اندازی کنید و با فروش و نصب این تجهیزات مشغول به کار شوید.
وظایف تکنسین برق ساختمان چیست؟
ادامه مطلب

باور غلط در میان مردم این است که برق‌ کار ساختمان را تنها به عنوان فردی می‌ شناسند که در یک ساختمان سیم‌ کشی برق انجام می‌دهد اما همان‌ گونه که در موارد بالا ذکر کردیم، پس از آن که مدرک بین المللی برق ساختمان را کسب کنید، فرصت‌های شغلی زیادی برای شما وجود دارد.

از دیگر کلاس های پرمتقاضی که در مجموعه پایتخت فناوری برنامه ریزی و برگزار می شود، دوره هایی نظیر آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش PLC ، آموزش نصب اعلام حریق ، آموزش تعمیرات پکیج و … است.

5/5 - (1 امتیاز)


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02166477628
02166477628