بررسی مشکلات چراغ چشمک زن درب اتوماتیک – عیب یابی درب اتوماتیک لیفت مستر

بررسی مشکلات چراغ چشمک زن درب اتوماتیک – عیب یابی درب اتوماتیک لیفت مستر

عیب یابی درب اتوماتیک لیفت مَستری که چراغ آن چشمک زن شده است، بررسی سیستم ایمنی حرکت معکوس را شامل می­شود. همان طور که می­دانید در پایین ریل­ های درب اتوماتیک حسگرهایی قرار دارند که از طریق پرتوهای فروسرخ با یکدیگر ارتباط برقرار می­کنند. در این مطلب بررسی مشکلات چراغ چشمک زن درب اتوماتیک را مورد بررسی قرار میدهیم.

زمانی که مانعی در مسیر بسته شدن در وجود داشته باشد ارتباط این حسگرها با یکدیگر قطع می­شود. با شکسته شدن پرتوهای فروسرخ موتور درب اتوماتیک لیفت مستر کار نمی­کند و در نتیجه در بسته نمی­شود.

چراغ اصلی 10 مرتبه چشمک می­زند و نشان میدهد که مشکلی به وجود آمده است. علاوه بر این، چراغ LED موتور هم چشمک می­زند و از روی الگوی چشمک زدن آن می­توان مشکل را پیدا کرد.

بررسی مشکلات چراغ چشمک زن درب اتوماتیک

مرحله­ ی 1

در زیر موتور لیفت مستر یک نردبان زیر پای خود بگذارید تا بتوانید به راحتی به دکمه­ی برنامه ریزی “Learn” دسترسی پیدا کنید.

در بعضی از موتورهای لیفت مستر این دکمه پشت پوشش لنز پنهان شده است. لبه­های پوشش لنز را با انگشتان خود فشار دهید و بگذارید که پوشش روی لبه ­ی زیرین خود آویزان شود.

مرحله­ ی 2

تعداد روشن و خاموش شدن لامپ LED که در کنار دکمه­ی “Learn” قرار دارد را قبل از این که مکث کند و دوباره چشمک زدن را از نو شروع کند بشمارید.

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش نصب درب اتوماتیک به صورت کاملا عملی و صفر تا صد در آموزشگاه پایتخت فناوری برگزار می گردد.

مرحله­ ی 3

اگر لامپ LED یک بار چشمک می­زند باید به سراغ سنسورهای ایمنی بروید و هر یک از سیم­ هایی که آن­ها را به دیوار و سقف متصل کرده است را بررسی کنید.

این نوع چشمک زدن نشان دهنده­ ی باز بودن سر سیم (قطع شدن سیم) است که این به بست­ های سیم ­ها مربوط می­شود. هر یک از بست­ هایی که سیم را به دیوار یا سقف متصل می­کنند بررسی کنید.

با استفاده از انبردست بستی را که به جای قرار گرفتن دور سیم، وارد سیم شده است را بیرون بکشید.

مرحله­ ی 4

اگر لامپ LED قبل از مکث دو بار چشمک می­زند باید اتصال سیم­ های موتور را بررسی کنید. این نشان می­دهد که سیم­ های سیاه و سفید در قسمت کانکتور برعکس متصل شده اند یا این که سیم کم ولتاژ دچار اتصالی شده است.

سیم­ های سفید هر دو سنسور باید در کنار هم به یک پایانه ­ی کانکتور سریع متصل شوند و سیم­ های سیاه در کنار هم به پایانه­ ی دیگر کانکتور متصل گردند. اگر این سیم ­ها درست وصل شده اند یعنی سیم کم ولتاژ دچار اتصالی شده است و نیاز به تعویض دارد.

مرحله­ ی 5

اگر لامپ LED سه بار چشمک می­زند و مکث می­کند باید به سراغ سیمی که به دکمه­ ی شستی موجود در کنترل کننده­ ی در متصل است بروید و مطمئن شوید که بست سیم را تصادفاً قطع نکرده است.

این علامت نشان دهنده­ ی اتصالی کردن سیم کنترل کننده­ی در یا خراب شدن کنترل کننده است. اگر سیم ­ها سالم به نظر می­رسند با استفاده از یک پیچ گوشتی چهارسو پیچ­ هایی که کنترل کننده را به دیوار متصل کرده اند باز کنید.

دو پیچ روی پایانه را در قسمت پشتی شل کنید و دو سیم را از پایانه ها بیرون بکشید. سیم ها را به یکدیگر تماس دهید. اگر در کار کرد باید کنترل کننده ­ی در را تعویض کنید، اما اگر در کار نکرد باید سیم­ های کنترل کننده را عوض کنید.

مرحله­ ی 6

اگر لامپ LED قبل از مکث چهار بار چشمک می­زند، لنزهای سنسورهای ایمنی را تمیز کنید و آن­ها را تنظیم و تراز کنید. این علامت نشان دهنده­ی تراز نبودن سنسورها است.

مهره های بالداری که سنسورها را محکم نگه داشته اند باز کنید و جای سنسورها را تنظیم کنید تا زمانی که چراغ ­های روی آن­ها روشن شود. پس از تراز شدن سنسورها دوباره مهره­ های بالدار را محکم ببندید.

مرحله­ ی 7

اگر لامپ LED قبل از مکث کردن پنج یا شش بار چشمک می­زند با یک سرویس تعمیرات تخصصی تماس بگیرید. این علامت معمولاً نشان دهنده­ ی آن است که سنسور یا برد منطقی سیستم باید تعویض شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه