تقویت سیستم صوتی خودرو به چه صورت است؟

تقویت سیستم صوتی خودرو به چه صورت است؟

وقتی صحبت از سیستم استریوی اتومبیل می شود ، شما قطعا بهترین ها را می خواهید. شما می خواهید آن سیستم صوتی با کیفیتی را داشته باشید که هنگام مسافرت به موسیقی مورد علاقه خود گوش داده و از لحظات خود لذت ببرید.راه های تقویت سیستم صوتی خودرو :

کاملاً واضح است اصلی ترین دلیلی که  مردم برای ارتقا سیستم صوتی اتومبیل خود دارند: آنها می خواهند کیفیت صدای اتومبیل خود را بهبود بخشند. چندین روش برای انجام این کار وجود دارد: یکی را امتحان کنید و کیفیت صدای ماشین خود را کمی بهبود  ببخشید.

بلندگوهای خود را به روز کنید

مرحله یک بدون فکر است. برای تقویت سیستم صوتی خودرو بلندگوهای نصب شده در کارخانه که در خودروی شما به بازار عرضه می شوند با کیفیت نصب بلندگوهای شخص ثالث مطابقت ندارند. بلندگوهای اتومبیل خود را به سادگی عوض کنید تا مجموعه ای با کیفیت بالاتر باعث افزایش صدا و وضوح موسیقی شما شود. مخصوصاً اگر برای ایجاد ضربان بیس خود روی یک ساب ووفر اختصاصی سرمایه گذاری کنید.

نحوه تقویت سیستم صوتی

مشاهده دوره آموزش نصب ضبط و باند خودرو در آموزشگاه پایتخت فناوری

برای تقویت سیستم صوتی خودرو گیرنده خود را به روز کنید

هنگامی که بلندگوهای مناسبی در اتومبیل خود قرار دادید، می خواهید سیگنال دریافتی آنها را بهبود ببخشید. اما دقیقاً مانند بلندگوهای فابریک ماشین ، گیرنده نصب شده در کارخانه ماشین شما وقتی صحبت از خروجی صدا می شود ، گوشه ها را کوتاه می کند. برای اولین بار ، قدرت خروجی برای استفاده بیشتر از بلندگوهای ارتقا یافته شما بسیار کم خواهد بود. سپس کیفیت مبدل دیجیتال به آنالوگ (DAC) آن وجود دارد. این همان چیزی است که سیگنال داده را از سی دی یا دستگاه شما می گیرد و آن را به صدا تبدیل می کند. هرچه DAC بهتر باشد ، جزئیات بیشتری در فایل صوتی شما ارائه می شود.

فایلهای موسیقی با کیفیت بالاتر را پخش کنید

اگر شما در حال پخش فایل های دیجیتالی با کیفیت پایین هستید ، یک DAC با کیفیت می تواند کارهای زیادی انجام دهد. اگر در حال پخش سی دی واقعی هستید (هنوز هم موجود است ، درست است؟) ، یک سیگنال با کیفیت بالا را به بلندگوهای خود ارسال می کنید. اما اگر از فایل های فشرده MP3 یا حتی بدتر از آن ، چیزی در حال پخش است،  پخش صوتی، سیگنال دیجیتالی که با آن شروع می کنید جزئیات خوبی را که برای بازپس گیری برای بهبود کیفیت صدا در ماشین خود نیاز دارید ، از دست می دهد. با عرض پوزش ، طرفداران Spotify – برای بهبود کیفیت صدا ، باید به فایل های صوتی بدون ضرر بروید! هرچه فشرده سازی بیشتر باشد ، فایل کوچکتر است ، به این معنی که آلبوم های بیشتری در جیب شما جای می گیرد. این برای جیب شما عالی است ، اما برای گوش دادن عالی نیست. فایل های کوچکتر به معنای اطلاعات کمتری هستند ، به این معنی که وقتی ماشین های خود را به شدت متلاشی می کنید ، شکاف در داده های موسیقی باعث نازک شدن صدا می شود و خیلی سریع تحریف می شود. یک قانون خوب این است که MP3 ها را حداقل با سرعت 320 کیلوبیت بر ثانیه رمزگذاری کنید ، که 2.5 برابر داده های 128 کیلوبایت بر ثانیه اطلاعات بیشتری دارد!

از بهترین اتصال خود استفاده کنید

یکی دیگر ار کارهایی که برای تقویت سیستم صوتی خودرو لازم است نحوه اتصال تلفن به گیرنده خودرو تفاوت زیادی در کیفیت صدا ایجاد می کند. فناوری قدیمی به شما امکان می دهد دستگاه خود را به یک کابل کمکی هشت اینچی متصل کنید. فناوری جدید به شما امکان می دهد با استفاده از بلوتوث ، موسیقی دستگاه تلفن همراه خود را به استریوی اتومبیل منتقل کنید. با این حال ، هر دو روش کیفیت صدای شما را محدود می کنند. کابل کمکی یک سیگنال صوتی را که برای هدفون در نظر گرفته شده است به استریوی اتومبیل شما متصل می کند و از آن DAC که در آن سرمایه گذاری کرده اید بهره ای نمی برد. بلوتوث بیشتر آن فایل های صوتی را فشرده می کند و تمام جزئیات جالب توجهی را که شایسته بلندگوهای جدید شما است از دست می دهد.

در واقع ، از طریق تلفن خود به هیچ وجه موسیقی پخش نکنید

اگر فکر می کنید با اتصال یک خط کمکی به فیش هدفون تلفن می توانید مشکلات فشرده سازی تلفن را حل کنید ، دوباره فکر کنید. گرچه از بی سیم بهتر است ، اما این جک هدفون منوط به کیفیت مبدل دیجیتال به آنالوگ تلفن شما است – چیزی که فایل های دیجیتال را به امواج صوتی تبدیل می کند.

بر روی یک تقویت کننده سرمایه گذاری کنید

برای به دست آوردن بهترین عملکرد از بلندگوها و گیرنده های خود ، بهترین راه سرمایه گذاری در یک تقویت کننده جدید است. افزودن یک تقویت کننده ، به مراتب بیشتر از آمپلیفایر داخلی برای گیرنده شما انرژی تولید می کند. تقویت کننده دو کاناله حتی بهتر است. به شما امکان می دهد بلندگوهای استاندارد خود را تأمین کنید ، در حالی که یک کانال اختصاصی برای تأمین انرژی ساب ووفر خود دارید. یک ساب برای دستیابی به بهترین نتیجه به انرژی زیادی احتیاج دارد و برق از همان تقویت کننده به ووفر و توییتر هدایت می شود. با یک تقویت کننده دو کاناله می توانید به همه سیلندرها را نشانه بگیرید.

متریال تعدیل کننده صدا را نصب کنید

سر و صدای جاده، قاتل نه چندان ساکت صدای با کیفیت عالی، در اتومبیل شما است. اگر می دانید کجا باید آنها را قرار دهید ، می توانید مواد آرام کننده صدا را به فضای داخلی ماشین خود اضافه کنید. حتی وقتی موسیقی پخش نمی شود ، از سکوت نسبی هنگام رانندگی لذت خواهید برد. و وقتی موسیقی را پخش می کنید ، تمام آن را، بدون صدای پارازیت، خواهید شنید. این موضوع یکی از دلایل زیادی است که برای نصب یک سیستم صوتی اتومبیل جدید ، به یک متخصص پول می دهید.

تقویت سیستم صوتی خودرو

به راحتی از برابر کننده استفاده کنید

هنگام رانندگی ، شما احتمالاً بیس بیشتری می خواهید – به ویژه در آزادراه ، زیرا افزایش صدای جاده در سرعت های بالاتر در فرکانس های پایین سخت تر است. چه استریوی ماشین شما کنترل های پایه باس ، میانه و سه برابر را پیشنهاد بدهد، یا یک برابرکننده گرافیکی چند باند را، غریزه می گوید شما می توانید سطح باس خود را افزایش دهید تا مشکل حل شود. درست نیست! این افزایش ها فقط هرگونه نقص در سیگنال آنالوگ یا بلندگوهای شما را نشان می دهد. خیلی بهتر است دکمه باس را رها کنید ، سطح میانی و سه گانه خود را به صورت ناچیز کاهش دهید و در عوض دکمه صدا را زیاد کنید.

افزودن مواد عایق صدا

سر و صدای جاده پارازیت بزرگی در هنگام گوش دادن و لذت بردن از موسیقی مورد علاقه مان است . متأسفانه ، جاده های نامرغوب در کشور ما زیاد است ، بنابراین پخش های استریوی اتومبیل مقابل این سر و صداها کم می آورد. نصب مواد عایق صدا – ورق های عایق یا کف های اسپری – در فضاهای توخالی مانند داخل درب های اتومبیل ، می تواند صدای بسیاری از جاده ها را کاهش دهد ، به این معنی که موسیقی خود را بهتر خواهید شنید.

مراحل نصب تقویت کننده

مرحله 1: باتری اتومبیل را جدا کنید

ماشین شما باید روی سطح صاف و با ترمز دستی پارک شود. از اینجا ، کاپوت خود را باز کنید و باتری را جدا کنید ، از ترمینال منفی شروع کنید.

مرحله 2: برای تقویت سیستم صوتی خودرو تقویت کننده را نصب کنید

مکانی را انتخاب کنید تا تقویت کننده خود را به صورت ایمن سوار کند. سازنده معمولاً چند توصیه در دستورالعمل های مندرج در خود دارد.

مکانهای احتمالی برای نصب تقویت کننده شما شامل موارد زیر است:

  • در درب سمت مسافر – از سیم های کوتاه و پچ کابل ها استفاده کنید
  • در قسمت صندوق عقب / دریچه
  • زیر یک صندلی

مرحله 3: سیم برق را نصب کنید

شما باید سیم برق را از باتری ماشین ، از طریق فایروال ماشین و از طریق بدنه ماشین به تقویت کننده هدایت کنید.

مرحله 4: نگهدارنده فیوز را نصب کنید

اگر سیم برق شما از قبل یک فیوز نگه داشته است ، می توانید از این مرحله صرف نظر کنید.

اگر اینطور نباشد ، اشکالی ندارد. مکانی را برای نصب نگهدارنده فیوز نزدیک به باتری ماشین پیدا کنید ، در حالت ایده آل کمتر از 6 اینچ باتری فاصله دارد. نگهدارنده را با پیچ یا کابل کراوات محکم کنید.

مرحله 5: سیم برق را وصل کنید

سیم برق را به ترمینال باتری مثبت وصل کنید.

برای یک پایه باتری از بالا نصب شده ، اگر یک سیم از قبل وصل نشده است ، یک انتهای حلقه را در انتهای کابل برق قرار دهید. مهره را از ترمینال باتری جدا کنید ، حلقه کابل برق را روی پیچ و مهره ای که ترمینال باتری را به پایه باتری محکم می کند قرار دهید. سپس مهره را تعویض کنید.

مرحله 6: سیم زمین را نصب کنید

پیچ و مهره ای روی قاب فلزی ماشین خود نزدیک به تقویت کننده پیدا کنید. اگر چیزی پیدا نکردید ، برای یکی از آن ها سوراخی ایجاد کنید. البته مطمئن شوید که در هیچ سیم ، خط یا مخزن بنزین سوراخی ایجاد نمی شود.

مرحله 7: RCA ، بلندگو و آداپتورهای از راه دور را به برق متصل کنید

این هدایت کننده ها را از تقویت کننده به پشت واحد هد استریو خود متصل کنید. اگر واحد اصلی شما خروجی روشن از راه دور ندارد ، باید سیم آن را به ترمینال خروجی فیوز شده سیم برق وصل کنید.

مرحله 8: روشن کردن و تست کردن

وسیله نقلیه و رادیو خود را روشن کنید. چراغ برق تقویت کننده را بررسی کنید. صدای موسیقی را زیاد کرده و بررسی کنید که صدا از هر بلندگو می آید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه