آموزش نصب دزدگیر اماکن

آموزش نصب دزدگیر اماکن آموزشگاه پایتخت فناوری شامل آموزش نصب دزدگیر های بدون تلفن کننده، دزدگیر اماکن مجهز به تلفن کننده خط شهری و دزدگیر اماکن مجهز به تلفن کننده سیم کارتی می باشد. این کلاس ها به صورت عملی برگزار شده و کارآموزان تمامی مراحل نصب دزدگیر اماکن را با استفاده از تجهیزات به روز کلاس انجام خواهند کرد.

سرفصل ها

logo gold سرفصل مطالب دوره نصب دزدگیر اماکن

نصب دزدگیر اماکن بدون تلفن کننده

نصب دزدگیر اماکن با تلفن کننده خط شهری

نصب دزدگیر اماکن با تلفن کننده سیم کارتی

آموزش نصب مگنت درب

آموزش نصب شوک سنسور

آموزش نصب چشمی های بی سیم

آموزش نصب چشمی های سیمی و نحوه سیم کشی در متراژهای بالا

آموزش نصب بلندگو یا اسپیکر دزدگیر اماکن

نحوه نصب پدال درآموزش نصب دزدگیر اماکن

نحوه نصب آژیر پیزو درآموزش نصب دزدگیر اماکن

نحوه تنظیم تلفن کننده خط شهری

نمایش بیشتر
logo gold سرفصل مطالب دوره نصب دزدگیر اماکن

نحوه تنظیم تلفن کننده سیم کارتی

آموزش تعریف ریموت کنترل بر روی پنل مرکزی

آموزش ضبط صدا بر روی تلفن کننده ها

آموزش نحوه کنترل دزدگیر با تماس تلفنی یا پیامک

آموزش نصب رله بر روی پنل دزدگیر اماکن

آموزش نصب قفل برقی بر روی پنل مرکزی و کنترل آن با ریموت

آموزش نصب دتکتور بر روی پنل دزدگیر اماکن

آموزش ریست کردن پنل مرکزی

آموزش تنطیم حالت هشدار ورود

آموزش تنظیم حالت نیمه هوشمند پنل مرکزی

آموزش تنظیم زمان دهی برای آژیر

آموزش و ارائه نرم افزار های تحت اندروید برای دزدگیر اماکن

آموزش طراحی پروژه سیستم اعلام سرقت

آموزش دزدگیر اماکن FIVE STAR

آموزش دزدگیر اماکن FIRWALL

آموزش دزدگیر اماکن CLASSIC

نمایش بیشتر
چرا پایتخت فناوری؟
مجوز فعالیت مجوز فعالیت

دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای مدرک فنی و حرفه ای

معرفی هنرجویان به فنی و حرفه ای جهت اخذ مدرک

دوره های عملی دوره های عملی

برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی پشتیبانی

پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد سرفصل های استاندارد

سرفصل های آموزشی ما مطابق با فنی و حرفه ای و صنعت می باشد

دسترسی سریع دسترسی سریع

دسترسی مناسب محل آموزشگاه برای تردد کار آموزان

رزرو کلاس / مشاوره
ثبت نام در دوره حضوری دوره حضوری

ثبت نام در دوره حضوری نصب دزدگیر اماکن

 • آموزش در کارگاه مجهز به صورت عملی
 • دسترسی مناسب محل آموزشگاه به مترو،BRT و وسایل حمل و نقل عمومی
 • معرفی خوابگاه نزدیک به آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان
 • پشتیبانی نامحدود آموزشی پس از اتمام دوره
 • ارائه مدرک بین المللی فنی و حرفه ای و مدرک دو زبانه آموزشگاه
 • برگزاری کلاس به صورت عمومی و خصوصی برای کارآموزان

مشاوره رایگان

نظرات کارآموزان دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن

هزینه ها

نام دوره قیمت دوره (تومان) قیمت دوره با تخفیف قیمت دوره خصوصی
دزدگیر اماکن 800,000 تومان 550,000 تومان 900,000 تومان
سوالات متداول

در این کلاس دزدگیر های اماکن معمولی، دزدگیر های اماکن با تلفن کنند خط شهری، دزدگیر های اماکن با تلفن کنند سیم کارتی بصورت کامل مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

برندهای مورد استفاده در کلاس دزدگیر های Five Star ، Fire Wall و Classic هستند که پرکاربردترین دزدگیرها می باشند.

تجهیزات مورد استفاده در کلاس عبارتند از پنل دزدگیر معمولی، پنل دزدگیر تلفن کننده دار (خط شهری و سیم کارتی) ، تلفن کننده سیم کارتی، چشمی سیمی و بیسیم، آژیر و اسپیکر، شوک سنسور، پدال، مگنت و…

دزدگیر های معمولی دارای امنیت پایینی در خبر رسانی هستند چون امکان برقراری تماس تلفنی را با اشخاص ندارند که این مشکل در دزدگیر های تلفن کننده دار کاملا حل شده است.

با توجه به اجباری شدن این سیستم ها در اماکن مختلف می توان گفت تا حد بسیار زیادی می توان بر آنها اعتماد کرد نسل جدید دزدگیر های اماکن با قطع برق و تلفن توسط سارقین قادر به کار می باشند.

این دوره بسیار کاربردی می باشد و با کمی تلاش توسط خود کارآموزان پس از اتمام دوره به صورت کامل می توانند هر نوع از دزدگیر اماکن را نصب کنند.

طول دوره دزدگیر اماکن 10 الی 15 ساعت به مدت یک هفته می باشد.

بله ، کلاس ها هم در تایم صبح برگزار می شود و هم در تایم بعد از ظهر و کلاس ها جامع هستند و هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی برگزار می شوند ولی بیشتر تایم کلاس به صورت عملی در کارگاه می باشد

بله ، کلاس ها ویژه بازار کار هستند و به صورتی هست که کارآموز پس از دوره مستقیما بتواند وارد بازار کار بشود،ضمن این که آموزشگاه پشتیبانی آموزشی نامحدود دارد یعنی بعد از دوره اگر کارآموز با هر مشکلی مواجه شد می تواند حضوری مراجعه کند و یا طی تماس تلفنی مشکل خود را برطرف نماید.

برای کارآموزان شهرستان کلاس های فشرده وجود دارد که کارآموزان هر روز پشت سرهم برای کلاس ها تشریف می آورند(مدت زمان و شهریه و سرفصل های کلاس های فشرده هیچ فرقی با دوره عادی ندارد فقط کارآموزان به جای اینکه سه روز در هفته برای کلاس تشریف بیارن هر روز برای کلاس تشریف میارن)

بله،کارآموزان شهرستان می توانند در خوابگاه مستقر شوند(خوابگاه فاصله کمی با آموزشگاه داشته و کارآموزان می توانند این مسیر را پیاده طی کنند و هزینه برای یک ما مبلغ 300000تومان الی 500000تومان می باشد و برای یک شب 25000 تومان الی 45000 تومان بسته به اتاقی که انتخاب می شود)

آموزشگاه پایتخت فناوری زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارد،پس از دوره کارآموزان از طریق پورتال آموزشگاه به فنی و حرفه ای معرفی می شوند و پس از قبولی در آزمون های تئوری و عملی برای آن ها گواهینامه مهارتی صادر می شود که این گواهینامه بین المللی هست و در سایر کشورها هم معتبر می باشد.

اطلاعات بیشتر

بازار کار حرفه ای نصب دزدگیر اماکن

امروزه مسئله امنیت یکی از موضوعات اساسی در مشاغل مختلف می باشد و افراد برای جلوگیری از سرقت مغازه های خود اقدام به نصب انواع تجهیزات از دوربین مدار بسته گرفته تا دزدگیر و آژیر خطر می نمایند. در نتیجه تقاضا برای این گونه تجهیزات بسیار زیاد می باشد و با توجه به این که نصب این تجهیزات نیاز به تخصص بالایی دارد، بازار کار نصابان دزدگیر اماکن و دوربین مدار بسته بسیار پر رونق می باشد. این رونق در بازار کار نه تنها در ایران که در سایر کشورهای جهان نیز وجود دارد و افراد می توانند با آموزش این مهارت در ایران و خارج از کشور به راه اندازی یک شغل بپردازند. افرادی که به دنبال یک شغل مناسب می گردند می توانند با انجام تحقیقات در رابطه با جزئیات این حرفه، اقدام به شرکت در دوره های آموزشی مربوطه و ورود به بازار کار گردند.

مشاغل مرتبط با نصب دزدگیر اماکن

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که دانستن مشاغلی که در ارتباط با نصب دزدگیر اماکن می باشند چه اهمیتی دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در هر حرفه ای کسب اطلاعات در رابطه با مشاغلی که با شغل مورد نظر شما ارتباط دارند می تواند نقش مهمی در گسترش شغل و افزایش درآمدتان داشته باشد. فروشندگان تجهیزات امنیتی مانند دوربین مدار بسته و دزدگیر اماکن از حرفه ای در ارتباط با نصب دزدگیر اماکن می باشند. صاحبان این مشاغل می توانند شما را به مشتریانی که برای خرید تجهیزات امنیتی به آنها مراجعه می کنند به شما معرفی کرده و در نتیجه کسب و کار شما رونق خواهد یافت.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار

یکی از مسائل مهمی که در هنگام تصمیم برای راه اندازی یک حرفه و شغل باید مد نظر داشته باشید، میزان سرمایه مورد نیاز برای آغاز به کار می باشد. در واقع سرمایه اولیه استارت کار را می زند و فرد در غلتک ادامه کار قرار می گیرد. اما ممکن است بسیاری از افراد سرمایه کافی جهت انجام کسب و کارهای نیازمند سرمایه را نداشته باشند و باید به دنبال شغلی باشند که در ابتدا مبلغ زیادی را نیاز نداشته باشد. مشاغل فنی این گونه هستند و شغل نصب دزدگیر اماکن نیز از جمله مشاغل فنی بدون نیاز به سرمایه زیاد می باشد. چرا که این حرفه مهارت محور بوده و تنها با کسب مهارت و تقویت این مهارت های فنی می توان به جلب رضایت مشتری و کسب درآمد پرداخت.

ابزار و تجهیزات ویژه و گران قیمتی برای این شغل مورد نیاز نبوده و تنها سرمایه مورد نیاز مبلغی است که برای ثبت نام در دوره های آموزشی نصب دزدگیر اماکن باید پرداخت گردد. در صورتی که فرد تمایل به راه اندازی مغازه باشد باید نسبت به اجاره یا خرید مغازه در مکانی پر رفت و آمد بپردازد اما در صورتی که از سرمایه کافی برای این کار برخوردار نباشد می تواند به صورت سیار شروع به کار رفته و تبلیغات خود را در سایت هایی مانند دیوار و شیپور انجام دهد.

البته نته ای که قابل ذکر است این است که سود اصلی نصیب فروشندگان تجهیزات امنیتی مانند دزدگیر اماکن و دوربین مدار بسته می گردد و اگر بتوانید سرمایه ای را جهت خرید این وسایل و راه اندازی یک مغازه جهت فروش آنها تامین نماید می تواند به سود و درآمد بالاتری دست پیدا کند، در غیر این صورت می توان با همان انجام امور نصب و تعمیرات به سرمایه ای دست پیدا کرد و پس از  کسب اطلاعات لازم در رابطه با جزئیات کار اقدام به خرید این تجهیزات و فعالیت در حوزه فروش نیز نمود.

چگونه نصاب حرفه ای دزدگیر اماکن شویم؟

برای این که بتوان تبدیل به یک نصاب حرفه دزدگیر اماکن شد باید به کسب مهارت های مورد نیاز در این حرفه پرداخت. با توجه به استقبال زیادی که جوانان جویای کار برای فعالیت در حرف نصب دزدگیر اماکن و دیگر تجهیزات امنیتی نموده اند، دوره های آموزشی مربوط به این حرفه در آموزشگاه های مختلف برگزار می گردد. این آموزشگاه ها را به تعداد زیاد در سطح شهر مشاهده می کنیم اما نیاز است تا تحقیقات خود  را در رابطه با اعتبار آموزشگاه انجام داده و پس از حصول اطمینان در یک آموزشگاه معتبر ثبت نام نمایید. آموزشگاهی معتبر است که تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای فعالیت کرده و به کارآموزان مدرک معتبر نیز ارائه دهد. این مدرک مزایای بسیاری دارد و در صورتی که مدرک رسمی فنی و حرفه ای باشد امکان دریافت آن توسط آن و یا مهاجرت به سایر کشورها وجود دارد و می تواند رزومه خوبی برای فرد بسازد.

به علت این که آموزش ها به صورت تئوری و عملی انجام می گیرد افراد هم به صورت علمی و هم به صورت تجربی با جزئیات کار آشنا گشته و می توانند به راحتی جذب بازار کار گردند. اساتیدی که در این آموزشگاه ها فعالیت می کنند خود نیز داری مدرک فنی و حرفه ای این رشته بوده و یا تحصیلات دانشگاهی در رابطه با سیستم های امنیتی دارند و می توانند مفاهیم را با تمام جزئیات به کارآموزان انتقال دهند.

امکان شرکت در این دوره ها در تمامی سنین وجود داشته و محصلین و شاغلین نیز می توانند در این دوره ها شرکت نموده و به این شغل به عنوان یک شغل دوم نگاه کنند.

کسب درآمد بالا با نصب دزدگیر اماکن

همانطور که گفته شد برای بهبود وضعیت اقتصادی خود و کسب درآمد بالا می توانید در کنار شغلی که دارید، پروژه های مختلفی را در خارج از ساعات کاری خود برداشته و به نصب دزدگیر اماکن برای آنها بپردازید. نصب دزدگیر وقت چندانی را از شما نگرفته و می تواند در مدت زمان کوتاهی انجام گیرد. همانطور که گفته شد فروش تجهیزات امنیتی و قطعات مختلف آنها می تواند در کنا نصب سود بسیار بالایی را برای شما به دنبال داشته باشد، پس تلاش کنید تا سرمایه ای را جهت خرید این تجهیزات در نظر گرفته تا به سود چند برابری در این کار برسید. برای کسب درآمد بالا در شغل نصب دزدگیر اماکن نیاز است تا مهارت های فنی خود را برای انجام خدمات مختلف مانند نصب دزدگیر اماکن، نصب کابل ها و سیم های مربوط به آن، اتصال دزدگیر اماکن به تلفن همراه، انجام تعمیرات دزدگیر اماکن و غیره افزایش دهید.

هر کار خوب و با کیفیتی در صورتی که شناخته نشود و به دیگران معرفی نگردد شکوفا نشده و نمی تواند به سوددهی بالا برسد. در نتیجه نیاز است تا افرادی که وارد این حوزه می شوند تبلیغات زیادی انجام داده تا در نقاط مختلف شهر شناخته شوند. تبلیغات و بازاریابی می تواند در جذب مشتری و افزایش درآمد نقش اساسی داشته باشد. علاوه بر آن نیاز است تا نصاب دزدگیر اماکن برخوردی مناسب با مشتری داشته و در اصطلاح مشتری مدار باشد. در این صورت است که افراد تمایل به نصب دزدگیرهای اماکن خود توسط شما داشته و بدین ترتیب امکان رونق کسب و کار وجود خواهد داشت.

چالش های ورود به بازار کار

هر حرفه ای در ابتدا با چالش های مختلفی مواجه است که می توان با دیدی روشن و تلاشی مضاعف با این چالش ها مقابله کرده و مسیر موفقیت را طی نمود. در یک پروژه ممکن است هم نیاز به نصب دزدگیر اماکن و هم دوربین مدار بسته باشد که اکثرا هم این اتفاق می افتد و این دو سیستم امنیتی با هم نصب می گردند. در نتیجه این افراد سراغ نصاب هایی که می روند که نسبت به هر دو سیستم امنیتی اطلاعات کافی داشته باشند و با نصب هر دو آشنایی داشته باشند. پس نیاز است تا افراد علاوه بر فراگیری نصب دزدگیر اماکن، نسبت به آموزش های نصب دوربین مدار بسته نیز اقدام نموده تا بتوانند نصب سیستم های امنیتی پروژه های مختلف را انجام دهند.

برندهای مختلفی برای دزدگیر اماکن وجود دارد و هر یک دارای ویژگی ها و مشخصاتی می باشند. لازم است تا نصاب دزدگیر با انواع برندها و مدل های این سیستم آشنایی داشته و نسبت به نصب و تعمیرات آنها تسلط کافی داشته باشند.

نحوه نصب دزدگیر اماکن

با توجه به اینکه دزدگیرهای اماکن مختلفی توسط شرکت های مختلف ساخته می شوند اما نحوه نصب آنها تقریبا به یک صورت انجام می پذیرد در این مقاله نحوه و نقشه نصب و سیم کشی دزدگیر اماکن را توضیح خواهیم داد برای این کار ابتدا می بایست با مفاهیمی اشنا شوید.

ابتدا ساختار کلی دزدگیر اماکن را بشناسید برای این کار می توانید به مقاله های قبلی نوشته شده در سایت رجوع کنید.

سیم کشی سری چیست ؟ سیم کشی سری به سیم کشی پشت سر هم گفته می شود بطور مثال چندین لامپ را در نظز داشته باشید که بخواهیم آنها را به صورت پشت سر هم به یکدیگر وصل کنیم. در این نوع سیم کشی جریان ثابت و ولتاژ بین لامپها تقسیم می شود.

سسیم کشی موازی چیست ؟ در سیم کشی موازی برای هر لامپ می بایست یک فاز و نول ببریم بطوری که فاز و نول یا مثبت و منفی (در برق dc) از یک منبع گرفته شده و به تمامی لامپها برده می شود.

مراحل سیم کشی و نصب دزدگیر اماکن

نحوه نصب دزدگیر اماکن

نحوه نصب چشمی سیمی به دزدگیر اماکن

در سیم کشی دزدگیر اماکن مهمترین قسمت سیم کشی چشمی های سیمی می باشد که می بایست تغذیه و فرمان آنها به ترتیب به صورت موازی و سری سیم کشی شود. برای این کار از ترمینال AUX برای تغذیه استفاده می کنیم و از ZONEها برای فرمان چشمی ها استفاده می شود در سیم کشی چشمی ها جهت سیم تغذیه مهم است و می بایست جهت مثبت و منفی به درستی رعایت شود. همچنین قسمت Tamper در چشمی ها به زون 24 ساعته نصب می شوند که در هنگام خاموش بودن سیستم در صورت دستکاری چشمی ها آلارم زده شود.

نحوه نصب بلندگو یا اسپیکر بر روی دزدگیر اماکن

برای نصب بلندگو کافیست سیم های خروجی از بدنه بلندگو را به ترمینال SPK وصل کنیم جهت سیم بندی (رعایت جهت مثبت و منفی) در اکثر بلندگو ها ضروری نمی باشد.

نحوه نصب آژیر پیزو بر روی دزدگیر اماکن

آژیر پیزو به ترمینال SIR با رعایت جهت صحیح سیم بندی مثبت و منفی متصل می شود.

نکته: بطور استاندارد سیم قرمز مثبت و سیم های مشکی و آبی منفی هستند، یعنی اگر در نصب لوازم جانبی سیستم اعلام سرقت به دو رشته سیم قرمز و مشکی برخورد کردیم سیم قرمز مثبت و سیم مشکی منفی خواهد بود.

نحوه نصب پدال به دزدگیر اماکن

پدال ها دارای سه سیم خروجی هستند که یک سیم به عنوان سیم مشترک استفاده می شود و دو سیم دیگر با توجه به خروجی زون 24 ساعته دزدگیر از یکی از آنها استفاده خواهد شد بطوری که خروجی پدال و ورودی دزدگیر مطابق با هم وصل می شوند یعنی اگر ورودی دزدگیر NC باشد سیم مشترک و NC پدال را به دزدگیر نصب می کنیم و برای NO نیز به همین شکل است زون 24 ساعته معمولا زون 4 می باشد دلیل استفاده از آن برای پدال این است که در زمان خاموش بودن سیستم نیز بتوان با فشردن پدال دزدگیر را فعال نمود و آلارم هشدار روشن شود.

نحوه نصب مگنت به دزگیر اماکن

نصب مگنت بسیار ساده است و فقط کافیست دو رشته سیم آن را به یکی از ZONEهای دزدگیر اماکن متصل کنید.

نحوه نصب شوک سنسور به دزدگیر اماکن

برای نصب شوک سنسور 4 رشته سیم احتیاج است که دو رشته آن برای تغذیه و دو رشته دیگر برای فرمان استفاده می شود و سیم کشی آن همانند چشمی ها است.

نحوه نصب دتکتور اعلام حریق به دزدگیر اماکن

با توجه به اینکه برای فعال سازی تمامی دتکتورها از دو رشته سیم استفاده می شود و دتکتور نیز می بایست همیشه در حالت عملکرد فعال باشد برای نصب آن کافیست دو رشته سیم را با رعایت جهت به زون 4 وصل کنید.

نحوه نصب باطری به دزدگیر اماکن

برای اتصال باطری می بایست با رعایت جهت مثبت و منفی ترمینال مثبت باطری را به مثبت BAT و ترمینال منفی باطری را به منفی BAT نصب کنیم.

در صورتی که قصد داشتید به صورت کامل نصب دزدگیر اماکن را فرا گیرید، توصیه می کنیم در کلاس آموزش نصب دزدگیر اماکن آموزشگاه پایتخت فن آوری شرکت کنید. در این کلاس ها که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود، هر آنچه که شما برای ورود به بازار کار نصب دزدگیر اماکن نیاز دارید به صورت عملی در کارگاه آموزش داده خواهد شد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • paytakht admin گفت:

  با سلام و درود
  مدرک آموزشگاه تقدیمتون میشه که در همه جای ایران دارای اعتبار است (آموزشگاه زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارد) در سازمان فنی و حرفه ای دزدگیر اماکن زیر شاخه برق ساختمان درجه یک می باشد یعنی به صورت جدا مدرک نداره و باید برق ساختمان درجه یک رو دوره ببینید تا بتونید مدرک دریافت کنید (مدرک سازمان فنی و حرفه ای قابل ترجمه می باشد و در خارج از ایران هم اعتبار دارد).

 • paytakht admin گفت:

  با سلام و دورد
  طول دوره نصب دزدگیر اماکن 10-12 ساعت می باشد و 3-4 جلسه هم زمان می بره البته برای کارآموزانی که از شهرستان تشریف می آورند و یا محدودیت زمانی دارند کلاس های فشرده یک روزه داریم
  موفق و موید باشید

 • اداک گفت:

  مدرکی که میدین چیه؟قابل ترجمه هست؟

 • hamid reza گفت:

  آیا کارآموز در کلاس به صورت عملی خودش دزدگیر رو نصب میکنه یا اینکه استاد نصب میکنه و کارآموزا فقط نگاه میکنند؟

  • paytakht admin گفت:

   با سلام
   طول دوره نصب دزدگیر اماکن 10-12 ساعت می باشد و فقط یک ساعت تئوری تدریس میشه و مابقی زمان کار در کارگاه می باشد و کارآموزان خودشان به صورت عملی انواع برندهای دزدگیر اماکن را نصب می کنند.
   موفق و موید باشید.

 • moradi گفت:

  کلاس ها چند روز طول میکشه؟

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه
WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟