آموزش تعمیرات ecu

ایسیو خودرو یا کامپیوتر خودرو در حقیقت یکی از بخش های مهم در سیستم برق خودرو است این دستگاه بخش هایی از فرایندهای برقی و مکانیکی خودرو را کنترل می کند که از جمله آنها می توان به تنظیم مصرف سوخت، تنظیم شتاب خودرو، کنترل سیستم هشدار دهنده و غیره اشاره نمود ایسیو خودرو در حقیقت مغز فرمان دهنده فرایندهای ماشین است که خرابی های آن می تواند نرم افزاری یا سخت افزاری باشد. از این رو در دوره آموزش تعمیرات ایسیو پایتخت فناوری تمامی مراحل عیب یابی سخت افزار، برد الکترونیکی، برنامه ریزی ECU ها، تنظیم مجدد ایسیو، شبیه سازی و رفع عیب با دستگاه ایسیو تستر، دیاگ و سایر مباحث آموزشی مربوط به ایسیو های ایرانی و خارجی به صورت کاملا عملی به کارآموزان آموزش داده می شود همچنین در این دوره فایل های نرم افزاری، نقشه و شماتیک های ایسیوهای کاربردی و تعریف سوئیچ با دستگاه کی تولز به صورت رایگان در اختیار کارآموزان قرار می گیرد و با پشتیبانی نامحدود از طرف استاد دوره شما خواهید توانست به راحتی پس از اتمام دوره ایسیو در این آموزشگاه شغل خود را شروع کنید.

سرفصل ها

logo gold سرفصلهای دوره

آموزش برق خودرو مقدماتی

آموزش طریقه تعمیر و تعویض سنسورها و عملگرها

آموزش قطعه شناسی و شناسایی دیتاشیت قطعات

آشنایی با سنسورها و عملگرها و شیوه درست کردن خرابی آن ها

آشنایی با نحوه ی تنظیم موتور با دیاگ و پارامترها

اموزش کامل نقشه خوانی انواع مدارات ایسیو

اموزش تئوری و عملی کار با دستگاه ایسیو تستر

اموزش عیب یابی ایسیو و رفع آنها با ایسیو تستر و دیاگ

آموزش تعمیرات ایسیو خودروهای داخلی و خارجی و ایسیو های گیربکس اتوماتیک

آموزش تعمیرات سیستم های مالتی پلکس خودروهای فرانسوی وایرانی

اموزش تعمیرات یونیت ایموبلایز و خواندن کد سوئیچ از خودرو

آموزش تعریف کد سوئیچ با دستگاه دیاگ

آموزش کامل نحوه ی کار با پروگرامر TNM

اموزش نحوه ی تست و اتصال سنسورهای ورودی ایسیو خودرو از جمله سنسور اکسیژن ودریچه گاز و…

آموزش برنامه ریزی حافظه ی اصلی و حافظه موقت روی خودرو

نمایش بیشتر
logo gold سرفصلهای دوره

آموزش J-TAG برای انواع ایسیوها

آموزش پروگرام کردن آی سی فلش و ایپیرام روی آدآپتور زیف

اموزش دانلود و تبدیل ایسیوهای مختلف

اموزش نقشه خوانی و تعمیرات ایسیوهای ساژم

اموزش نقشه خوانی و تعمیرات ایسیوهای والیو

اموزش نقشه خوانی و تعمیرات ایسیوهای زیمنس

اموزش نقشه خوانی و تعمیرات ایسیوهای بوش

آموزش نقشه خوانی و تعمیرات ایسیو های غرب استیل و ایزی یو 2.5

آموزش تعمیرات ایسیوهای گیربکس خودرو مزدا 3

اموزش نقشه خوانی و تعمیرات ایسیوهای دلفی

اموزش و راهکارهای تعمیرات تمامی بردهای ایسیو ماشین های داخلی و خارجی

اموزش اصلاح کیلومتر در  پشت آمپر

آموزش بی کد کردن ایسیو

اموزش نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار

پشتیبانی نامحدود از کارآموزان

اموزش تخصصی ریمپ انواع ایسیو

آموزش کم کردن دمای کارکرد فن ها از برنامه ایسیو

آموزش حذف کد خطا روی خودرو

آموزش حذف سنسور اکسیژن دوم و سنسور میل سوپاپ

آآموزش عیب یابی و برنامه ریزی سیستم های مولتی پلکس ایرانی و فرانسوی

اریه تمامی نقشه های ایسیو ها به کارآموزان

آموزش لم های تعمیراتی ایسیو های گیربکس و ایسو های ایرانی و خارجی

هدف ما از آموزش ایجاد سطح کیفی بالاتری در تعمیرات توسط همه تعمیرکاران هستش

نمایش بیشتر
چرا پایتخت فناوری؟
مجوز فعالیت مجوز فعالیت

دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای مدرک فنی و حرفه ای

معرفی هنرجویان به فنی و حرفه ای جهت اخذ مدرک

دوره های عملی دوره های عملی

برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی پشتیبانی

پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد سرفصل های استاندارد

سرفصل های آموزشی ما مطابق با فنی و حرفه ای و صنعت می باشد

دسترسی سریع دسترسی سریع

دسترسی مناسب محل آموزشگاه برای تردد کار آموزان

رزرو کلاس / مشاوره
ثبت نام در دوره حضوری دوره حضوری

ثبت نام در دوره حضوری تعمیرات ایسیو خودرو ECU

  • آموزش در کارگاه مجهز به صورت عملی
  • دسترسی مناسب محل آموزشگاه به مترو،BRT و وسایل حمل و نقل عمومی
  • معرفی خوابگاه نزدیک به آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان
  • پشتیبانی نامحدود آموزشی پس از اتمام دوره
  • ارائه مدرک بین المللی فنی و حرفه ای و مدرک دو زبانه آموزشگاه
  • برگزاری کلاس به صورت عمومی و خصوصی برای کارآموزان

مشاوره رایگان

نظرات کارآموزان دوره تعمیرات ایسیو

هزینه ها

نام دوره قیمت دوره (تومان) قیمت دوره با تخفیف قیمت دوره خصوصی
تعمیرات ایسیو خودرو 5/200/000 3/600/000 5/600/000
سوالات متداول

ایسیوهای پرکاربرد در بازار از جمله بوش، ساژم، زیمنس و … و ایسیوها خودروهای ایرانی

بله در این دوره کارآموزان به صورت کامل با دستگاه ایسیو تستر آشنا شده و به صورت عملی با آن کار خواهند کرد.

بله آموزش کامل دستگاه دیاگ در دوره تعمیرات ایسیو خودرو به کارآموزان آموزش داده می شود.

سه دوره آموزش تعمیرات ایسیو خودروهای ایرانی، آموزش تعمیرات ایسیو خودروهای خارجی و آموزش تعمیرات ایسیو خودروهای سنگین

در این دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی ایسیوها یکی از اصلی ترین مباحث آموزشی می باشد و به صورت کامل آموزش داده خواهد شد.

بله بدون تردید با آموزشها عملی و سطح بالای این آموزشگاه و همچنین استفاده از اساتید صاحب نام در صنعت کارآموزان پس از اتمام دوره خود در این رشته می توانند مشغول به کار شوند.

طول دوره تعمیرات ایسیو خودرو به مدت 30 الی 40 ساعت می باشد. (زمان کلاس تا یادگیری کامل با توجه به شرایط کارآموز نامحدود می باشد).

بله ، کلاس ها هم در تایم صبح برگزار می شود و هم در تایم بعد از ظهر و کلاس ها جامع هستند و هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی برگزار می شوند ولی بیشتر تایم کلاس به صورت عملی در کارگاه می باشد

بله ، کلاس ها ویژه بازار کار هستند و به صورتی هست که کارآموز پس از دوره مستقیما بتواند وارد بازار کار بشود،ضمن این که آموزشگاه پشتیبانی آموزشی نامحدود دارد یعنی بعد از دوره اگر کارآموز با هر مشکلی مواجه شد می تواند حضوری مراجعه کند و یا طی تماس تلفنی مشکل خود را برطرف نماید.

برای کارآموزان شهرستان کلاس های فشرده وجود دارد که کارآموزان هر روز پشت سرهم برای کلاس ها تشریف می آورند(مدت زمان و شهریه و سرفصل های کلاس های فشرده هیچ فرقی با دوره عادی ندارد فقط کارآموزان به جای اینکه سه روز در هفته برای کلاس تشریف بیارن هر روز برای کلاس تشریف میارن)

بله،کارآموزان شهرستان می توانند در خوابگاه مستقر شوند(خوابگاه فاصله کمی با آموزشگاه داشته و کارآموزان می توانند این مسیر را پیاده طی کنند و هزینه برای یک ما مبلغ 300000تومان الی 500000تومان می باشد و برای یک شب 25000 تومان الی 45000 تومان بسته به اتاقی که انتخاب می شود)

آموزشگاه پایتخت فناوری زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارد،پس از دوره کارآموزان از طریق پورتال آموزشگاه به فنی و حرفه ای معرفی می شوند و پس از قبولی در آزمون های تئوری و عملی برای آن ها گواهینامه مهارتی صادر می شود که این گواهینامه بین المللی هست و در سایر کشورها هم معتبر می باشد.

اطلاعات بیشتر

تعمیرات ایسیو ECU خودرو یکی از محبوب ترین دوره های آموزشی ویژه بازار کار است. این دوره که جزو تخصصی ترین دوره های آموزشی است، با آموزش های تعمیرات ایسیو خودروهای داخلی، خارجی و خودرو های سنگین به افراد متقاضی ارائه می گردد.

حتما نام کامپیوتر خودرو یا ECU بارها به گوشتان خورده است. ECU قطعه ای الکترونیکی در خودرو بوده که مسئولیت های زیادی را بر عهده دارد و در انواع خودروهای داخلی و خارجی به کار رفته است. ECU خودرو از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که هر یک از این قسمت ها وظایف مختلفی را بر عهده داشته و به کنترل و هماهنگی بخشی خاص از خودرو تعلق دارند. یکی از مشاغل پرطرفدار با درآمد بالا که بسیاری از جوانان علاقمند به فعالیت در آن حوزه می باشند شغل تعمیرات ایسیو خودرو می باشد. به علت استقبال بالایی که از این حرفه شده است دوره های آموزش تعمیرات ایسیو (ECU) خودرو ایرانی و خارجی در کشور ما برگزار می گردد. در این مطلب به  بازار کار حرفه ای این رشته، سرمایه مورد نیاز برای ورود به آن و دیگر موارد مربوط به این حرفه پرداخته شده است.

آموزش تعمیرات ecu (ایسیو) فنی  و حرفه ای

یکی از مهم ترین قسمت های اتومبیل های امروزی کامپیوتر خودرو یا ایسیو می باشد که وظیفه هماهنگی و کنترل کردن سایر بخش های خودرو را بر عهده دارد. در صورتی که ایسیو خودرو دچار مشکلی شده و از کار بیفتد، امکان کار کردن خودرو نیز وجود نخواهد داشت. در نتیجه نیاز است تا در صورت مشاهده هرگونه علائمی مبنی بر خرابی ecu هرچه زودتر خودرو را نزد تعمیرکار متخصص این کار ببرید.

با توجه به این که امروزه تمامی خودروها دارای بخش ecu می باشند و این قسمت می تواند به دلایل مختلفی دچار خرابی و آسیب گردد، بازار کار تعمیرکاران ایسیو بسیار پر رونق و داغ می باشد.

به همین دلیل است که سازمان فنی و حرفه ای کشور تصمیم به برگزاری دوره های آموزش تعمیرات ایسیو برای علاقمندان به این حرفه گرفته است. استقبال از این دوره ها به دلیل کاربرد بالایی که در جامعه دارند بسیار زیاد است و افراد پس از اتمام این دوره ها می توانند وارد بازار کار شده و به درآمدهای بالایی دست پیدا کنند.

در دوره آموزش تعمیرات ecu (ایسیو) فنی  و حرفه ای سرفصل های مختلفی شامل آموزش برق عمومی خودرو، آشنایی با قطعات الکترونیکی، آموزش عیب یابی و تعویض قطعات الکترونیکی ایسیو، آشنایی با انواع ایسیو و تفاوت آنها با یکدیگر، آموزش عیب یابی IC های روی برد و تعمیرات و یا تعویض IC، توانایی تشخیص و بررسی مکانیزم کدهای خطا و لیست ارورهای دیاگ و رفع خطاهای مربوطه و … به کارآموزان آموزش داده می شود.

آموزش تعمیرات ecu (ایسیو) خودروهای داخلی

در دوره های آموزشی تعمیرات ایسیو خودرو، به آموزش تعمیرات انواع ecu انواع خودروهای داخلی و خارجی پرداخته می شود و افراد در پایان قادر خواهند بود به عیب یابی و تعمیر ایسیو  تمامی اتومبیل های ایرانی و خارجی بپردازند. آموزش عیب یابی و تعمیرات ایسیو خودروهای ایران خودرو، سایپا، پارس خودرو، پراید، ریو، پژو ۴۰۵،پژو ۲۰۶، پرشیا، سمند، سریر، سورن، ۲۰۶SD، رانا و L90 در آموزشگاه های تعمیرات ایسیو در اختیار کارآموزان قرار داده می شود. این افراد در کارگاه هایی که در آموزشگاه ها وجود دارد با قطعات و ساختار ماشین های مختلف داخلی آشنا شده و نحوه کار کردن با دستگاه دیاگ جهت عیب یابی خودروهای ذکر شده را می آموزند.

با توجه به این که اکثر خودروهای مورد استفاده در کشور ما، خودروهای داخلی می باشند، یاد گرفتن تعمیرات و عیب یابی ایسیو این خودروها می تواند در افزایش درآمد افراد نقش مهمی داشته باشد.

این دوره آموزشی تنها مختص دانشجویان رشته مکانیک و یا الکترونیک نبوده و تمامی افراد می توانند در این کلاس ها شرکت نمایند. آموزش ها به گونه ای است که مباحث از صفر تا صد در اختیار کارآموزان قرار داده می شود و در نتیجه افراد با هر تحصیلاتی که باشند می توانند در کلاس ها شرکت کرده و مهارت های مورد نیاز را کسب نمایند.

بهترین آموزشگاه تعمیرات ecu (ایسیو) در تهران

اما نکته ای که حائز اهمیت است، انتخاب آموزشگاه مناسب جهت شرکت در دوره های آموزش تعمیرات ecu (ایسیو) می باشد. یک آموزشگاه خوب باید دارای ویژگی ها و خصوصیات باشد تا بتواند کارآموز را با کوله باری از تجربه وارد بازار کار کرده و رزومه پرباری را برای وی ایجاد نماید.

یکی از بهترین آموزشگاه های تعمیرات ecu (ایسیو) در تهران آموزشگاه پایتخت فناوری می باشد که تمام ویژگی های لازم برای یک آموزشگاه حرفه ای را در بر دارد. این آموزشگاه در وهله اول از اساتید و مدرسین با تجربه ای برای  آموزش ها استفاده کرده است. این اساتید، خود دارای مدارک معتبری در زمینه تعمیرات ایسیو خودرو بوده و قادر به انتقال مفاهیم به کارآموزان می باشند.

علاوه بر آن امکاناتی که این آموزشگاه برای کارآموزان فراهم نموده است در کمتر آموزشگاهی مشاهده می شود. در این آموزشگاه وسایل و ابزار کاری که در شغل تعمیرات ایسیو مورد نیاز است در اختیار افراد قرار داده می شود و کارآموزان می توانند تحت نظر اساتید دوره اقدام به تعمیرات ایسیو اتومبیل های مختلف نمایند.

در پایان مدرک فنی و حرفه ای معتبر به کارآموزان اعطا می گردد که می تواند در آینده شغلی آنها بسیار موثر بوده و جهت انجام مهاجرت به سایر کشورها نیز کارآمد باشد.

دوره آموزش تعمیرات ایسیو خودرو به صورت دو دوره عادی و خصوصی برگزار شده و افراد می توانند با توجه به بودجه ای که در نظر دارند هر یک از این دوره ها را انتخاب نمایند.

شغل تعمیرات ایسیو خودرو را از کجا آغاز کنیم؟

تعمیرات تخصصی ایسیو خودرو در قالب دوره های تخصصی ویژه بازار کار به هنرجویان آموزش داده می شود. شما با سپری کردن این دوره به عنوان تعمیرکار حرفه ای ایسیو جزو معدود فن آموزانی می شوید که قادر به تشخیص و عیب یابی ایسیوهای خودرو است.

بازار کار شغل تعمیر ایسیو ECU چگونه است؟

پس از این که خودروهای انژکتوری وارد بازار خودرو شدند اهمیت تعمیرات ECU نیز گسترش بسیاری یافت. در واقع ECU از سنسورهایی تشکیل شده است که این سنسورها به موتور خودرو وصل بوده و به بررسی وضعیت و عملکرد خودرو در هر لحظه می پردازد. با توجه به شرایطی که موتور در آن قرار دارد دستورات مختلفی به دیگر قطعات خودرو مانند شمع ها، انژکتور و غیره صادر می شود و خروجی مورد نیاز اعمال می شود. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ورود خودروهای انژکتوری نیاز به تعمیرات ایسیو یا کامپیوتر خودرو در کشور به شدن احساس می شود. البته این نیاز نه تنها در کشور ما بلکه در تمامی کشورهای جهان وجود داشته و افرادی که در این حرفه فعالیت می کنند از بازار کار پر رونقی برخوردار می باشند.

با توجه به این که از آمدن ECU به خودروها مدت زمان زیادی نگذشته است در نتیجه بازار کار تعمیرات آن هنوز اشباع نشده است و افرادی که وارد این حرفه می گردند از تعداد مراجعه کنندگان بسیاری بهره می برند و در نتیجه درآمد بالایی را به دست می آورند. با توجه به اهمیتی که قطعه ECU در خودرو دارد و در صورت خراب شدن این قطعه، اتومبیل با مشکلات مختلفی مواجه شده و ممکن است کار نکند. با توجه به این تعمیرات ایسیو کاملا تخصصی بوده و تنها افراد متخصص در این کار قادر به تعمیرات آن می باشند در نتیجه بازار کار تعمیرات ECU از رونق بالایی برخوردار می باشد و می تواند آینده شغلی فرد را تضمین نماید.

آیا می توانم با سپری کردن دوره تعمیرات ایسیو جذب بازار کار شوم؟

بدون شک پاسخ به این سؤال مثبت است. چراکه در دوره های تخصصی تعمیر ایسیوهای خودروهای داخلی، خارجی و ماشین های سنگین شما از نزدیک با کار عملی این حوزه آشنا خواهید شد، به عبارتی ایسیو تستر را می شناسید و با دیاگ کار خواهید کرد. مواردی که تنها در آموزش های نظری مورد توجه قرار نمی گیرند و هنرجو با در دست گرفتن ابزار کار آن را به صورت عملی و کاملاً کاربردی یادخواهد گرفت.

درآمد کار تعمیر ایسیو خودرو چگونه است؟

درآمد این کار برای تعمیرکاران با تجربه بسیار بالا است. چراکه خرابی یک ایسیو تخصصی خودرو خارجی می تواند هزینه بسیار گزافی بر دست مشتری بگذارد. هزینه ای که تعمیرکار ماهر با تخصص و مهارت خود آن را برای مشتری کاهش خواهد داد و او را از خرید ایسیو های جدید بی نیاز می کند. بنابراین درآمد تعمیر ایسیو با خلق ارزش همراه است، ارزشی که هر تعمیرکاری با تجربه و مهارتش به مشتری ارائه خواهد داد. خوشبختانه نیاز مبرم مصرف کنندگان به تعمیرات تخصصی ایسیو موجب شده که تعمیرکاران ایسیو از درآمد بالایی برخوردار شوند، درآمدی که در صورت حرفه ای شدن می تواند به بیش از 10 میلیون تومان در ماه ارتقا پیدا نماید.

شغل تعمیر ایسیو خودرو

از تخصصی ترین دوره های آموزشی مهارت محور است که توسط مربیان و اساتید بزرگ این رشته تدریس می گردد. بنابراین با پرداخت هزینه شهریه ثبت نام در این دوره در صورت داشتن پشتکار در بازار کار، بسیار سریع به درآمد زایی خواهید رسید. آرزویی که ما نیز برای تحقق آن تمام تلاش خود را خواهیم داشت و بنا بر اصول حرفه ای کاری خود بهترین خدمات آموزشی مهارت محور را ارائه خواهیم داد.

شغل های مرتبط با تعمیرات ایسیو (ECU) خودرو ایرانی و خارجی

در راه اندازی مشاغل مختلف برای افزایش سود دهی و بالا بردن درآمد خود نیاز است تا با مشاغل مرتبط با آن حرفه آشنا بوده و با آنها ارتباط برقرار نمایید. اما مشاغلی که در ارتباط با شغل تعمیرات ایسیو خودرو می باشند عبارتند از نمایشگاه های ماشین های داخلی و خارجی، شرکت های وارد کننده ماشین های مختلف انژکتوری، نمایندگی های مختلف، برق کاران ماشین و مهندسین الکترونیک ماشین که می توان با در ارتباط بودن با این مشاغل میزان مشتریان خود را افزایش داده و خود را به دیگران معرفی نمود. علاوه بر آن با انجام تعامل با فروشندگان لوازم یدکی خودروهای داخلی و خارجی و فروشندگان تجهیزات خودروهای انژکتوری می توان به کسب درآمد بالاتر دست یافت.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار

سرمایه یکی از موارد ضروری است که برای وارد شدن به هر حرفه ای باید مورد توجه قرار گیرد. چه بسا افرادی که در ابتدای راه به علت عدم داشتن سرمایه لازم از ادامه راه کناره گیری کرده و کاملا ناامید می گردند. در نتیجه نیاز است تا در ابتدا جوانب مختلف شغل مورد نظر مانند سرمایه را مورد بررسی قرار داده و سپس وارد عمل گردید.

برای وارد شدن به این حرفه نیاز به یک سرمایه اولیه جهت اجاره یا خرید مغازه می باشد. این مغازه باید در محل رفت و آمد خودروها بوده و ترجیحا در خروجی ها و ورودی های شهر باشد. علاوه بر مغازه، سرمایه ای نیز جهت خرید تجهیزات و دستگاه های مختلف نیز می باشد. از جمله این دستگاه ها می توان به پروگرامر اشاره کرد که می تواند برنامه ریزی های مختلف را بر روی آی سی های ECU انجام دهد. دستگاه دیاگ نیز از اصلی ترین تجهیزاتی است که برای ورود به این حرفه باید تهیه گردد. دستگاه دیاگ عملکرد قطعات مختلفی که در خودرو به کار رفته است را بررسی کرده و می توان بدون نیاز به باز کردن خودرو ایرادها و خطاهایی که قطعات مختلف با آن مواجه می باشند مورد بررسی قرار داد. دستگاه های دیگری مانند تستر ECU، تستر سیم کشی، دستگاه انژکتورشور، هویه و هیتر از جمله تجهیزاتی است که برای وارد شدن به شغل تعمیرات ایسیو (ECU) خودرو ایرانی و خارجی باید خریداری گردد.

چگونه تعمیرکار حرفه ای تعمیرات ایسیو (ECU) خودرو ایرانی و خارجی شویم؟

برای حرفه ای شدن در شغل تعمیرات ایسیو (ECU) خودرو ایرانی و خارجی نیاز است تا در ابتدا مهارت و تخصص خود را در این حرفه تقویت کرده و با تعمیر ECU انواع خودروهای انژکتوری سبک و سنگین اعتبار کار خود را بالا ببرند. برای آموختن این مهارت ها یکی از بهترین روش هایی که افراد می توانند از طریق آن اقدام نمایند، شرکت در دوره های آموزشی مربوط به این حرفه می باشد. خوشبختانه آموزشگاه های مختلفی در سراسر کشور وجود دارند که به ارائه این کلاس های آموزشی می پردازند. باید توجه نمود که آموزشگاه انتخابی تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای بوده و پس از پایان دوره به افراد مدرک معتبر فنی و حرفه ای را ارائه دهد. با دریافت این مدرک جواز راه اندازی مغازه برای انجام تعمیرات ایسیو خودروهای انژکتوری به افراد داده می شود و حتی در صورتی که مدرک رسمی فنی و حرفه ای باشد امکان اعطای وام تسهیلات نیز برای آنها وجود خواهد داشت.

کلاس های آموزشی برگزار شده در این دوره ها به صورت تئوری و عملی می باشد و افراد هم به صورت علمی و هم به صورت عملی با ECU  و نحوه عیب یابی و تعمیرات آن آشنا می گردند. علاوه بر آن نحوه کار کردن با تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز در این حرفه از مواردی است که به کارآموزان آموزش داده می شود. مزیتی که این کلاس ها دارند این است که افراد در هر گروه سنی و با هر سطح تحصیلاتی قادر به شرکت کردن در دوره ها بوده و می توانند در مدت زمانی کوتاه مهارت بالایی را کسب نموده و جذب بازار کار گردند.

کسب درآمد بالا با تعمیرات ایسیو (ECU) خودرو ایرانی و خارجی

وابسته به میزان تخصص و مهارتی که فرد دارد و همچنین اعتباری که در میان مشتریان خود دارد درآمدی که از این طریق کسب می نماید متغیر بوده و می تواند تا 20 تا 30 میلیون تومان در ماه نیز برسد. در صورتی که فرد به تعمیرات ماشین های خارجی بپردازد و تخصص خود را در این نوع از خودروها تقویت نماید، قادر است میزان درآمد بیشتری را کسب نموده و به سوددهی بیشتری برسد. علاوه بر دانش و مهارت بالا، فاکتورهای متعدد دیگری در شغل تعمیرات ایسیو موثر می باشد و می تواند نقش مهمی در افزایش درآمد تعمیرکاران این حرفه ایفا نماید.

مشتری مداری و خوش قول بودن و همچنین سرعت عمل بالا در انجام کار می تواند باعث جلب اعتماد مشتریان شده و به درآمد بالای تعمیرکاران منجر گردد. ارائه کار با کیفیت و همچنین دریافت مبالغ رقابتی نیز از جمله عواملی است که سبب کسب درآمد بالا می گردد. تبلیغات یکی از عواملی است که در مشاغل مختلف نقش مهم و موثری را ایفا کرده و می تواند باعث معرفی شما به اصناف دیگر گردد و در نهایت به درآمد و سود بیشتر منجر شود. محل تاسیس مغازه نقش بسزایی در پیشرفت در این شغل داشته و باید در مکان های پر رفت و آمد و محل هایی که نزدیک به تعمیرگاه های خودرو می باشد راه اندازی گردد.

چالش های ورود به بازار کار

با توجه به این که انواع خودروهایی که امروزه وارد بازار می شوند انژکتوری می باشند، نیاز است تا تعمیرکاران ECU خودرو نسبت به تمامی خودروهای جدید اطلاعات کافی داشته و با نحوه تعمیر ECU انواع خودروهای داخلی و خارجی مهارت داشته باشند. ورود به بازار کار در هر رشته ای در ابتدای امر ممکن است درآمد چندانی را برای فرد نداشته باشد و نیاز به صبر و حوصله در کار می باشد. ایده آل گرایی در ابتدای کار می تواند به افراد ضربه بزرگی زده و در صورت نرسیدن به هدف تعیین شده آنها را نا امید نماید. بهتر است در ابتدای امر افراد واقع گرایی را در پیش گرفته و در ابتدا انتظار درآمدهای بسیار بالا را نداشته باشند. به روز بودن و کسب اطلاعات جدید از چالش هایی است که افراد در هنگام ورود به این شغل با آن مواجه بوده و نیاز است تا در رابطه با علم و تکنولوژی های جدیدی که وارد خودروهای انژکتوری می شود آگاهی لازم را کسب نمایند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه
WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟