آموزش تعمیرات ایسیو خودرو ECU

آموزش تعمیرات ایسیو خودرو ECU از مهمترین بخش های خودرو های انژکتور به حساب می آید. پس از ورود خودرو های انژکتوری به صنعت خودور سازی، آموزش تخصصی تعمیرات ایسیو خودرو رواج یافت. ECU در حقیقت نقش مغز سیستم انژکتور و بخشهایی از خودرو را بر عهده دارد. دوره آموزشی تعمیرات ECU خودرو آموزشگاه پایتخت فناوری به صورت کاملا عملی یادگیری شما را تضمین می کند. همچنین به کارآموزان پس از اتمام دوره گواهینامه فنی ارائه خواهد شد.

سرفصل ها
logo gold مطالب آموزشی کلاس آموزش تعمیرات ای سی یو خودرو عبارتند از :

آموزش الکترونیک مقدماتی

آشنایی با نحوه ی تنظیم موتور

آموزش قطعه شناسی تست و نحوه پالک خوانی قطعات

آشنایی با سنسور ها و عمل گر ها و شیوه درست کردن خرابی آن ها

آموزش کار با دستگاه ایسیو تستر به صورت عملی و تئوری

آموزش کار با دستگاه دیاگ

آموزش نحوه نقشه خوانی انواع مدارات ایسیو

آموزش رفع ایراد ایسیو ها با ایسیو تستر و دیاگ

آموزش نحوه تعمیرات ایسیو های داخلی و خارجی ایسیو های گازو گیربکس

آموزش نحوه تعمیرات یونیت ایموبالیز و کد خوانی سوئیچ و تعریف کد سوئیچ

آموزش کامل نحوه ی کار با پروگرامر TNM5000

آموزش و نحوه پاک کردن چراغ آچار در همه خودروها

پشتیبانی نامحمدود از کاراموزان

آموزش تخصصی ریمیپ انواع ایسیو

آموزش نقشه خوانی و تعمیر ایسیو های delphi (مخصوص ماشین های چینی و کره ای و ژاپنی)

آموزش و راهکارهای تعمیرات تمامی بردهای ایسیو ماشین های داخلی و خارجی

آموزش اصالح کیلومتر

آموزش بی کد کردن ایسیو خودرو

آموزش نحوه تست و اتصال سنسورهای ورودی ایسیو خودرو از جمله سنسور دمای هوا ضربه و سنسور
اکسیژن

آموزش نحوه شناسایی خطاهای استپر موتور دنده ها و..

آموزش برنامه ریزی حافظه ی اصلی ( FLASH) و حافظه ی موقت EEPROM

آموزش J-TAG برای انواع ایسیوها

آموزش دانلود و تبدیل ایسیوهای مختلف

آموزش نقشه خوانی و تعمیر ایسیو های sagem

آموزش نقشه خوانی و تعمیر ایسیو های valeo

آموزش نقشه خوانی و تعمیر ایسیو های sie menc

آموزش نقشه خوانی و تعمیر ایسیو های basch

نمایش بیشتر
چرا پایتخت فناوری؟
مجوز فعالیت مجوز فعالیت

دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای مدرک فنی و حرفه ای

معرفی هنرجویان به فنی و حرفه ای جهت اخذ مدرک

دوره های عملی دوره های عملی

برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی پشتیبانی

پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد سرفصل های استاندارد

سرفصل های آموزشی ما مطابق با فنی و حرفه ای و صنعت می باشد

دسترسی سریع دسترسی سریع

دسترسی مناسب محل آموزشگاه برای تردد کار آموزان

آنلاین/حضوری
دوره حضوری دوره حضوری

ثبت نام در دوره حضوری تعمیرات ایسیو خودرو ECU

 • آموزش در کارگاه مجهز به صورت عملی
 • دسترسی مناسب محل آموزشگاه به مترو،BRT و وسایل حمل و نقل عمومی
 • معرفی خوابگاه نزدیک به آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان
 • پشتیبانی نامحدود آموزشی پس از اتمام دوره
 • ارائه مدرک بین المللی فنی و حرفه ای و مدرک دو زبانه آموزشگاه
 • برگزاری کلاس به صورت عمومی و خصوصی برای کارآموزان

دوره آنلاین دوره آنلاین

ثبت نام در آموزش مجازی تعمیرات ایسیو خودرو ECU

 • آموزش صفر تا صد به صورت مجازی
 • پشتیبانی در گروه های آموزشی و به صورت تلفنی
 • امکان تجدید دوره به صورت مجازی و حضوری رایگان
 • ارائه مدرک بین المللی فنی و حرفه ای و مدرک دو زبانه آموزشگاهی
 • امکان ثبت نام برای کارآموزان از تمام دنیا و شهرهای کشور
 • جلوگیری از اتلاف وقت و حذف هزینه های اقامت و رفت آمد برای کارآموزان شرکت کننده

فارغ التحصیلان
امیر علی حسینی

امیر علی حسینی

آشنایی بیشتر
علی مقدم

علی مقدم

آشنایی بیشتر
نظرات کارآموزان دوره تعمیرات ایسیو
هزینه ها
نام دورهقیمت دوره (تومان)قیمت دوره با تخفیفقیمت دوره خصوصی
تعمیرات ایسیو خودرو3/700/0002/600/0004/000/000
سوالات متداول

ایسیوهای پرکاربرد در بازار از جمله بوش، ساژم، زیمنس و … و ایسیوها خودروهای ایرانی

بله در این دوره کارآموزان به صورت کامل با دستگاه ایسیو تستر آشنا شده و به صورت عملی با آن کار خواهند کرد.

بله آموزش کامل دستگاه دیاگ در دوره تعمیرات ایسیو خودرو به کارآموزان آموزش داده می شود.

سه دوره آموزش تعمیرات ایسیو خودروهای ایرانی، آموزش تعمیرات ایسیو خودروهای خارجی و آموزش تعمیرات ایسیو خودروهای سنگین

در این دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی ایسیوها یکی از اصلی ترین مباحث آموزشی می باشد و به صورت کامل آموزش داده خواهد شد.

بله بدون تردید با آموزشها عملی و سطح بالای این آموزشگاه و همچنین استفاده از اساتید صاحب نام در صنعت کارآموزان پس از اتمام دوره خود در این رشته می توانند مشغول به کار شوند.

طول دوره تعمیرات ایسیو خودرو به مدت 30 الی 40 ساعت می باشد. (زمان کلاس تا یادگیری کامل با توجه به شرایط کارآموز نامحدود می باشد).

بله ، کلاس ها هم در تایم صبح برگزار می شود و هم در تایم بعد از ظهر و کلاس ها جامع هستند و هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی برگزار می شوند ولی بیشتر تایم کلاس به صورت عملی در کارگاه می باشد

بله ، کلاس ها ویژه بازار کار هستند و به صورتی هست که کارآموز پس از دوره مستقیما بتواند وارد بازار کار بشود،ضمن این که آموزشگاه پشتیبانی آموزشی نامحدود دارد یعنی بعد از دوره اگر کارآموز با هر مشکلی مواجه شد می تواند حضوری مراجعه کند و یا طی تماس تلفنی مشکل خود را برطرف نماید.

برای کارآموزان شهرستان کلاس های فشرده وجود دارد که کارآموزان هر روز پشت سرهم برای کلاس ها تشریف می آورند(مدت زمان و شهریه و سرفصل های کلاس های فشرده هیچ فرقی با دوره عادی ندارد فقط کارآموزان به جای اینکه سه روز در هفته برای کلاس تشریف بیارن هر روز برای کلاس تشریف میارن)

بله،کارآموزان شهرستان می توانند در خوابگاه مستقر شوند(خوابگاه فاصله کمی با آموزشگاه داشته و کارآموزان می توانند این مسیر را پیاده طی کنند و هزینه برای یک ما مبلغ 300000تومان الی 500000تومان می باشد و برای یک شب 25000 تومان الی 45000 تومان بسته به اتاقی که انتخاب می شود)

آموزشگاه پایتخت فناوری زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارد،پس از دوره کارآموزان از طریق پورتال آموزشگاه به فنی و حرفه ای معرفی می شوند و پس از قبولی در آزمون های تئوری و عملی برای آن ها گواهینامه مهارتی صادر می شود که این گواهینامه بین المللی هست و در سایر کشورها هم معتبر می باشد.

اطلاعات بیشتر

تعمیرات ایسیو ECU خودروهای ایرانی و خارجی

تعمیرات ایسیو ECU خودرو یکی از محبوب ترین دوره های آموزشی ویژه بازار کار است. این دوره که جزو تخصصی ترین دوره های آموزشی است، با آموزش های تعمیرات ایسیو خودروهای داخلی، خارجی و خودرو های سنگین به افراد متقاضی ارائه می گردد.

حتما نام کامپیوتر خودرو یا ECU بارها به گوشتان خورده است. ECU قطعه ای الکترونیکی در خودرو بوده که مسئولیت های زیادی را بر عهده دارد و در انواع خودروهای داخلی و خارجی به کار رفته است. ECU خودرو از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که هر یک از این قسمت ها وظایف مختلفی را بر عهده داشته و به کنترل و هماهنگی بخشی خاص از خودرو تعلق دارند. یکی از مشاغل پرطرفدار با درآمد بالا که بسیاری از جوانان علاقمند به فعالیت در آن حوزه می باشند شغل تعمیرات ایسیو خودرو می باشد. به علت استقبال بالایی که از این حرفه شده است دوره های آموزش تعمیرات ایسیو (ECU) خودرو ایرانی و خارجی در کشور ما برگزار می گردد. در این مطلب به  بازار کار حرفه ای این رشته، سرمایه مورد نیاز برای ورود به آن و دیگر موارد مربوط به این حرفه پرداخته شده است.

شغل تعمیرات ایسیو خودرو را از کجا آغاز کنیم؟

تعمیرات تخصصی ایسیو خودرو در قالب دوره های تخصصی ویژه بازار کار به هنرجویان آموزش داده می شود. شما با سپری کردن این دوره به عنوان تعمیرکار حرفه ای ایسیو جزو معدود فن آموزانی می شوید که قادر به تشخیص و عیب یابی ایسیوهای خودرو است.

بازار کار شغل تعمیر ایسیو ECU چگونه است؟

پس از این که خودروهای انژکتوری وارد بازار خودرو شدند اهمیت تعمیرات ECU نیز گسترش بسیاری یافت. در واقع ECU از سنسورهایی تشکیل شده است که این سنسورها به موتور خودرو وصل بوده و به بررسی وضعیت و عملکرد خودرو در هر لحظه می پردازد. با توجه به شرایطی که موتور در آن قرار دارد دستورات مختلفی به دیگر قطعات خودرو مانند شمع ها، انژکتور و غیره صادر می شود و خروجی مورد نیاز اعمال می شود. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ورود خودروهای انژکتوری نیاز به تعمیرات ایسیو یا کامپیوتر خودرو در کشور به شدن احساس می شود. البته این نیاز نه تنها در کشور ما بلکه در تمامی کشورهای جهان وجود داشته و افرادی که در این حرفه فعالیت می کنند از بازار کار پر رونقی برخوردار می باشند.

با توجه به این که از آمدن ECU به خودروها مدت زمان زیادی نگذشته است در نتیجه بازار کار تعمیرات آن هنوز اشباع نشده است و افرادی که وارد این حرفه می گردند از تعداد مراجعه کنندگان بسیاری بهره می برند و در نتیجه درآمد بالایی را به دست می آورند. با توجه به اهمیتی که قطعه ECU در خودرو دارد و در صورت خراب شدن این قطعه، اتومبیل با مشکلات مختلفی مواجه شده و ممکن است کار نکند. با توجه به این تعمیرات ایسیو کاملا تخصصی بوده و تنها افراد متخصص در این کار قادر به تعمیرات آن می باشند در نتیجه بازار کار تعمیرات ECU از رونق بالایی برخوردار می باشد و می تواند آینده شغلی فرد را تضمین نماید.

آیا می توانم با سپری کردن دوره تعمیرات ایسیو جذب بازار کار شوم؟

بدون شک پاسخ به این سؤال مثبت است. چراکه در دوره های تخصصی تعمیر ایسیوهای خودروهای داخلی، خارجی و ماشین های سنگین شما از نزدیک با کار عملی این حوزه آشنا خواهید شد، به عبارتی ایسیو تستر را می شناسید و با دیاگ کار خواهید کرد. مواردی که تنها در آموزش های نظری مورد توجه قرار نمی گیرند و هنرجو با در دست گرفتن ابزار کار آن را به صورت عملی و کاملاً کاربردی یادخواهد گرفت.

درآمد کار تعمیر ایسیو خودرو چگونه است؟

درآمد این کار برای تعمیرکاران با تجربه بسیار بالا است. چراکه خرابی یک ایسیو تخصصی خودرو خارجی می تواند هزینه بسیار گزافی بر دست مشتری بگذارد. هزینه ای که تعمیرکار ماهر با تخصص و مهارت خود آن را برای مشتری کاهش خواهد داد و او را از خرید ایسیو های جدید بی نیاز می کند. بنابراین درآمد تعمیر ایسیو با خلق ارزش همراه است، ارزشی که هر تعمیرکاری با تجربه و مهارتش به مشتری ارائه خواهد داد. خوشبختانه نیاز مبرم مصرف کنندگان به تعمیرات تخصصی ایسیو موجب شده که تعمیرکاران ایسیو از درآمد بالایی برخوردار شوند، درآمدی که در صورت حرفه ای شدن می تواند به بیش از 10 میلیون تومان در ماه ارتقا پیدا نماید.

شغل تعمیر ایسیو خودرو

از تخصصی ترین دوره های آموزشی مهارت محور است که توسط مربیان و اساتید بزرگ این رشته تدریس می گردد. بنابراین با پرداخت هزینه شهریه ثبت نام در این دوره در صورت داشتن پشتکار در بازار کار، بسیار سریع به درآمد زایی خواهید رسید. آرزویی که ما نیز برای تحقق آن تمام تلاش خود را خواهیم داشت و بنا بر اصول حرفه ای کاری خود بهترین خدمات آموزشی مهارت محور را ارائه خواهیم داد.

شغل های مرتبط با تعمیرات ایسیو (ECU) خودرو ایرانی و خارجی

در راه اندازی مشاغل مختلف برای افزایش سود دهی و بالا بردن درآمد خود نیاز است تا با مشاغل مرتبط با آن حرفه آشنا بوده و با آنها ارتباط برقرار نمایید. اما مشاغلی که در ارتباط با شغل تعمیرات ایسیو خودرو می باشند عبارتند از نمایشگاه های ماشین های داخلی و خارجی، شرکت های وارد کننده ماشین های مختلف انژکتوری، نمایندگی های مختلف، برق کاران ماشین و مهندسین الکترونیک ماشین که می توان با در ارتباط بودن با این مشاغل میزان مشتریان خود را افزایش داده و خود را به دیگران معرفی نمود. علاوه بر آن با انجام تعامل با فروشندگان لوازم یدکی خودروهای داخلی و خارجی و فروشندگان تجهیزات خودروهای انژکتوری می توان به کسب درآمد بالاتر دست یافت.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار

سرمایه یکی از موارد ضروری است که برای وارد شدن به هر حرفه ای باید مورد توجه قرار گیرد. چه بسا افرادی که در ابتدای راه به علت عدم داشتن سرمایه لازم از ادامه راه کناره گیری کرده و کاملا ناامید می گردند. در نتیجه نیاز است تا در ابتدا جوانب مختلف شغل مورد نظر مانند سرمایه را مورد بررسی قرار داده و سپس وارد عمل گردید.

برای وارد شدن به این حرفه نیاز به یک سرمایه اولیه جهت اجاره یا خرید مغازه می باشد. این مغازه باید در محل رفت و آمد خودروها بوده و ترجیحا در خروجی ها و ورودی های شهر باشد. علاوه بر مغازه، سرمایه ای نیز جهت خرید تجهیزات و دستگاه های مختلف نیز می باشد. از جمله این دستگاه ها می توان به پروگرامر اشاره کرد که می تواند برنامه ریزی های مختلف را بر روی آی سی های ECU انجام دهد. دستگاه دیاگ نیز از اصلی ترین تجهیزاتی است که برای ورود به این حرفه باید تهیه گردد. دستگاه دیاگ عملکرد قطعات مختلفی که در خودرو به کار رفته است را بررسی کرده و می توان بدون نیاز به باز کردن خودرو ایرادها و خطاهایی که قطعات مختلف با آن مواجه می باشند مورد بررسی قرار داد. دستگاه های دیگری مانند تستر ECU، تستر سیم کشی، دستگاه انژکتورشور، هویه و هیتر از جمله تجهیزاتی است که برای وارد شدن به شغل تعمیرات ایسیو (ECU) خودرو ایرانی و خارجی باید خریداری گردد.

چگونه تعمیرکار حرفه ای تعمیرات ایسیو (ECU) خودرو ایرانی و خارجی شویم؟

برای حرفه ای شدن در شغل تعمیرات ایسیو (ECU) خودرو ایرانی و خارجی نیاز است تا در ابتدا مهارت و تخصص خود را در این حرفه تقویت کرده و با تعمیر ECU انواع خودروهای انژکتوری سبک و سنگین اعتبار کار خود را بالا ببرند. برای آموختن این مهارت ها یکی از بهترین روش هایی که افراد می توانند از طریق آن اقدام نمایند، شرکت در دوره های آموزشی مربوط به این حرفه می باشد. خوشبختانه آموزشگاه های مختلفی در سراسر کشور وجود دارند که به ارائه این کلاس های آموزشی می پردازند. باید توجه نمود که آموزشگاه انتخابی تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای بوده و پس از پایان دوره به افراد مدرک معتبر فنی و حرفه ای را ارائه دهد. با دریافت این مدرک جواز راه اندازی مغازه برای انجام تعمیرات ایسیو خودروهای انژکتوری به افراد داده می شود و حتی در صورتی که مدرک رسمی فنی و حرفه ای باشد امکان اعطای وام تسهیلات نیز برای آنها وجود خواهد داشت.

کلاس های آموزشی برگزار شده در این دوره ها به صورت تئوری و عملی می باشد و افراد هم به صورت علمی و هم به صورت عملی با ECU  و نحوه عیب یابی و تعمیرات آن آشنا می گردند. علاوه بر آن نحوه کار کردن با تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز در این حرفه از مواردی است که به کارآموزان آموزش داده می شود. مزیتی که این کلاس ها دارند این است که افراد در هر گروه سنی و با هر سطح تحصیلاتی قادر به شرکت کردن در دوره ها بوده و می توانند در مدت زمانی کوتاه مهارت بالایی را کسب نموده و جذب بازار کار گردند.

کسب درآمد بالا با تعمیرات ایسیو (ECU) خودرو ایرانی و خارجی

وابسته به میزان تخصص و مهارتی که فرد دارد و همچنین اعتباری که در میان مشتریان خود دارد درآمدی که از این طریق کسب می نماید متغیر بوده و می تواند تا 20 تا 30 میلیون تومان در ماه نیز برسد. در صورتی که فرد به تعمیرات ماشین های خارجی بپردازد و تخصص خود را در این نوع از خودروها تقویت نماید، قادر است میزان درآمد بیشتری را کسب نموده و به سوددهی بیشتری برسد. علاوه بر دانش و مهارت بالا، فاکتورهای متعدد دیگری در شغل تعمیرات ایسیو موثر می باشد و می تواند نقش مهمی در افزایش درآمد تعمیرکاران این حرفه ایفا نماید.

مشتری مداری و خوش قول بودن و همچنین سرعت عمل بالا در انجام کار می تواند باعث جلب اعتماد مشتریان شده و به درآمد بالای تعمیرکاران منجر گردد. ارائه کار با کیفیت و همچنین دریافت مبالغ رقابتی نیز از جمله عواملی است که سبب کسب درآمد بالا می گردد. تبلیغات یکی از عواملی است که در مشاغل مختلف نقش مهم و موثری را ایفا کرده و می تواند باعث معرفی شما به اصناف دیگر گردد و در نهایت به درآمد و سود بیشتر منجر شود. محل تاسیس مغازه نقش بسزایی در پیشرفت در این شغل داشته و باید در مکان های پر رفت و آمد و محل هایی که نزدیک به تعمیرگاه های خودرو می باشد راه اندازی گردد.

چالش های ورود به بازار کار

با توجه به این که انواع خودروهایی که امروزه وارد بازار می شوند انژکتوری می باشند، نیاز است تا تعمیرکاران ECU خودرو نسبت به تمامی خودروهای جدید اطلاعات کافی داشته و با نحوه تعمیر ECU انواع خودروهای داخلی و خارجی مهارت داشته باشند. ورود به بازار کار در هر رشته ای در ابتدای امر ممکن است درآمد چندانی را برای فرد نداشته باشد و نیاز به صبر و حوصله در کار می باشد. ایده آل گرایی در ابتدای کار می تواند به افراد ضربه بزرگی زده و در صورت نرسیدن به هدف تعیین شده آنها را نا امید نماید. بهتر است در ابتدای امر افراد واقع گرایی را در پیش گرفته و در ابتدا انتظار درآمدهای بسیار بالا را نداشته باشند. به روز بودن و کسب اطلاعات جدید از چالش هایی است که افراد در هنگام ورود به این شغل با آن مواجه بوده و نیاز است تا در رابطه با علم و تکنولوژی های جدیدی که وارد خودروهای انژکتوری می شود آگاهی لازم را کسب نمایند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی در واتساپ
تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه