آژیر دزدگیر اماکن چیست؟

آژیر دزدگیر اماکن وظیفه به صدا درآمدن زنگ هشدار سیستم هاي امنیتی را در هنگام ردیابی یک شخص مهاجم ، برعهده دارد. در یک سیستم امنیتی پیشرفته ، جعبه کنترل به دستگاههاي همراه مختلفی متصل است. به طور معمول ، این سیستم امنیتی پیشرفته باعث فعال شدن موارد زیر می شود:

  • به صدا درآمدن آژیر دزگیر اماکن
  • فلش زدن چراغ هاي بیرون
  • تماس خودکار با مراکز امنیتی

آژیر دزدگیر اماکن و چراغ ها سه عمل خاص انجام می دهند:

  • به همسایه ها و افراد نزدیک خبر میدهند که شخصی به داخل خانه هجوم برده است.
  • باعث میشوند تا مهاجم از محل فرار کند.
  • آدرس و سیگنال خانه اي که مورد هجوم قرار گرفته شده است را به پلیس اطلاع می دهند.

 

تماس خودکار با مراکز امنیتی نیز باعث انجام موارد ذیل می شود:

 

  • مستقیما با پلیس تماس بگیرد و اطلاعات و آدرس دقیق خانه را به صورت اتوماتیک براي پلیس بفرستد. اطلاعات و آدرس دریافتی شامل یک پیغام است که این پیغام بارها و بارها تکرار می شود تا پلیس در صورت قطع تماس نیز بتواند اطلاعات و آدرس را داشته باشد.
  • با کمپانی سازنده ي دزدگیر تماس بگیرد. در این صورت جعبه کنترل می تواند اطلاعاتی را در رابطه با مزاحمت صورت گرفته به کمپانی مورد نظر اطلاع دهد.این اطلاعات می تواند شامل این باشد که کدام مدارها و ردیاب ها فعال شده اند. کمپانی امنیتی این اطلاعات را به پلیس خواهد داد.

اهمیت به امنیت خانه ها جریانی است که همواره در حال افزایش است و هر روزه نیز سیستم هاي دزدگیر پیشرفته تر و بهبود یافته تر وارد بازار می شوند. اما تقریباً تمامی این سیستم ها بر اساس یک ساختار ثابت ساخته شده اند. تقریباً در تمامی این سیستم ها ، یک جعبه کنترل حرکات مختلف را ردیابی می کند، از محیط محافظت می کند و در صورت لزوم ، آژیر دزدگیر اماکن را به صدا در می آورد.

 

مقاله ای که خواندید یکی از مقالات آموزشی ما در زمینه آشنایی با آژیر دزدگیر اماکن بود. برای مطالعه مقالات بیشتر، روی لینک زیر کلیک کنید.

 

مقالات نصب دزدگیر اماکن

در صورتی که قصد داشتید به صورت کامل نصب دزدگیر اماکن را فرا گیرید، توصیه می کنیم در کلاس آموزش نصب دزدگیر اماکن آموزشگاه پایتخت فن آوری شرکت کنید. در این کلاس ها که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود، هر آنچه که شما برای ورود به بازار کار نصب دزدگیر اماکن نیاز دارید به صورت عملی در کارگاه آموزش داده خواهد شد.

منبع : سایت howstuffworks

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟