علت داغ شدن بیش از حد پکیج چیست و چگونه آن را برطرف کنیم؟

علت داغ شدن بیش از حد پکیج چیست و چگونه آن را برطرف کنیم؟

سیستم پکیج که با نام پکیج بخار یا دیگ بخار یا بویلر نیز از آن یاد میشود امروزه به یکی از سیستم های گرمایشی منازل مدرن تبدیل شده است که در کنار مزایای بسیاری که باعث میشود مصرف کنندگان این  محصول را به گرمایشی های دیگر ترجیح دهند معایبی نیز دارد که ممکن است مصرف کننده را از این محصول دور کند .یکی از این مشکلات این است که به شکل ناگهانی پکیج بیش از حد گرم میشود و ممکن است  به حدی باشد که واحد را در معرض خطر انفجار قرار دهد. خوشبختانه ، پکیج های بساختمان امروزی و  مدرن دارای ویژگیهای ایمنی هستند که قبل از اینکه به درجه گرمای بالایی  برسند خود به خود قفل میشوند .در این مقاله به بررسی دلایل داغ شدن بیش از حد پکیج می پردازیم.

با این حال ، در صورت بعید بودن این اقدامات ایمنی ، مهم است که آماده باشید و بدانید که چگونه علائم گرم شدن  پکیج  را تشخیص دهید .

چرا پکیج ها  بیش از حد گرم می شوند؟

گرم شدن بیش از حد پکیج اغلب در نتیجه خرابی ویژگی های ایمنی است.پکیج ها  مدرن برای جلوگیری از آسیب جدی در هنگام تشخیص سیستم از علائم بیش از حد ، به منظور قفل کردن طراحی شده اند. بیشتر اوقات ، یک کد خطا بر روی صفحه نمایش دیجیتال نمایش داده می شود تا به شما کمک کند که متوجه بیش از حد بالا رفتن درجه حرارت بشوید و مشکل واحد را پیدا کنید.هنگامی که از گردش آب گرم که باید به سیستم گرمایش مرکزی ، شیرآلات یا سیلندر آب گرم ارسال شود ، پکیج ها  داغ می شوند. این امر معمولاً به دلیل خرابی قطعه مانند پمپ یا انسداد سیستم است.

خطرات احتمالی گرمای بیش از حد پکیج

با توجه به  ویژگی های ایمنی پکیج مدرن و فشار زیادی که آنها هنوز هم می توانند تحت آن کار کنند ، خطرات ناشی از گرم شدن بیش از حد پکیج  مانند گذشته نگران کننده نیستند.

با این وجود ، در صورت گرم شدن بیش از حد یک پکیج بخار ، اجزای داخل پکیج می توانند ذوب شده و دود سمی را به داخل ماده آزاد کنند. در بدترین حالت ممکن است واحد منفجر شود.

علت داغ شدن بیش از حد پکیج بخار

اگر در اوایل کار با پکیج بخار نکات ایمنی و روش های استفاده ی صحیح رعایت نشود این مشکل می تواند شامل حال تمامی اماکن و موارد مصرفی باشد .

به طور کلی میتوان گفت پکیج به دلایل زیر بیش از حد گرم میشود :

تجمع آهک

انسداد در سیستم

ایراد از پمپ

مشکل ترمیستور

در هنگام نصب ، تعمیر و سرویس دهی پکیج ، همیشه باید یک مهندس کاملاً واجد شرایط استخدام کنید. استخدام شخصی بدون صلاحیت مناسب می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد پکیج بخار و حتی بدتر آن شود.

داغ شدن بیش از حد پکیج

نحوه تعمیر مشکل بیش از حد داغ شدن پکیج منزل

اول و مهمترین اقدام ، درصورتی که  علائمی از گرم شدن دیگ مشاهده کردید ، بلافاصله منبع تغذیه را خاموش کنید. خاموش نکردن منبع آب باعث می شود آب سرد به دیگ بخار وارد شود و به محض رسیدن به واحد گرمازدگی به بخار تبدیل شود ، که باعث افزایش فشار به سطح خطرناک می شود.

هنگامی که منبع تغذیه خاموش شد ، برای تشخیص و برطرف کردن مشکلی که باعث داغ شدن بیش از حد پکیج می شود ، به یک مهندس Gas Safe ثبت نام شده نیاز است.

طبق قانون ، تنها شخصی که می تواند روی پکیج بخار گاز کار کند ، مهندس ثبت شده Gas Safe است. بنابراین ، وقتی می خواهید یک مهندس Gas Safe ثبت شده پیدا کنید ، مطمئن شوید که آنها در Gas Safe ثبت نام کرده اند و هنگامی که به ملک شما می رسند ، به یاد داشته باشید که شناسه Gas Safe آنها را ببینید.

مقادیر آهک روی مبدل حرارتی جمع می شود

مبدل حرارتی از گاز گرم برای گرم کردن آب خنک کننده استفاده می کند که می تواند در اطراف رادیاتورها جریان یابد تا اتاق ها را گرم کند. با گذشت زمان ، مقیاس آهک می تواند روی مبدل حرارتی جمع شده و جریان آب را محدود کند.

این نه تنها پکیج  را در معرض گرم شدن بیش از حد قرار می دهد بلکه باعث گران شدن سیستم در کار شده و به طور بالقوه باعث کاهش طول عمر پکیج می شود.

این تجمع آهک به کتری معروف است زیرا می تواند صداهایی شبیه سوت کتری ایجاد کند. بنابراین ، اگر صدای کتری را شنیدید ، با یک مهندس گرمایشی تماس بگیرید که بتواند سیستم را بیرون بکشد و آن را از هرگونه آهک پاک کند.

انسداد در سیستم

قبل از شروع بیش از حد گرم شدن پکیج ، می توان تجمع مقادیر آهک ، لجن و سایر مواد در سیستم گرمایش مرکزی را تشخیص داد.

اگر متوجه شده اید که صدای عجیبی از سیستم گرمایشی شما در می آید یا رادیاتورها به درستی گرم نمی شوند ، این نشانه های انسداد زیاد است. گرم نشدن مناسب رادیاتورها همچنین می تواند نشانه هوای اضافی رادیاتور باشد که با خونریزی رادیاتور آزاد می شود.

در نقطه انسداد قابل توجهی ، یک مهندس گرمایشی برای انجام برقی شستشو نیاز دارد. powerflush یک فرآیند پاک سازی است که سیستم گرمایش مرکزی را از تمام مقیاس های آهک ، زنگ زدگی و بقیه قطعات دیگر پاک می کند تا آب گرم بتواند آزادانه در اطراف رادیاتورها گردش کند تا فضا را به طور موثر  گرم کند.

پمپ معیوب

کار پمپ گردش آب در اطراف سیستم گرمایش مرکزی است. در صورت بروز خطا ، آب گرم نمی تواند پکیج بخار را ترک کند که می تواند باعث گرم شدن بیش از حد واحد شود. یک مهندس گرمایشی ممکن است بتواند پمپ را تعمیر کند اما به احتمال زیاد نیاز به پمپ جدید است.

مسئله ترمیستور

ترمیستور دمای آب را کنترل می کند تا PCB بداند که بسته به تقاضا دما را افزایش یا کاهش دهد. اگر ترمیستور خراب شود ، این می تواند منجر به افزایش بیش از حد دمای آب و در نتیجه گرم شدن دیگ یا پکیج  شود.مهندس گرمایشی کاملاً واجد شرایط تنها کسی است که می تواند روی ترمیستور کار کند و در بسیاری از موارد ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

آیا پکیج بخار  می تواند منفجر شود؟

در شدیدترین شرایط ، که در اولین فرصت با گرم شدن پکیج برخورد نمی شود ، یک پکیج می تواند آتش بگیرد ، منفجر شود یا حتی منفجر شود.

چگونه می توان از گرم شدن بیش از حد پکیج جلوگیری کرد

داغ شدن پکیج چیست

تجمع لجن ، مقیاس آهک و سایر آوارها در سیستم گرمایشی یکی از مهمترین دلایل گرم شدن پکیج است اما می توان آن را مدیریت کرد.

با نصب فیلتر مغناطیسی ، بقایای موجود در اطراف سیستم قبل از اینکه فرصتی برای انسداد ایجاد کند ، گرفتار می شود. بسیاری از مهندسان گرمایشی توصیه می کنند که یک فیلتر مغناطیسی به صورت استاندارد همراه با سیستم جدید گرمایش مرکزی نصب شود.

برای هر ویژگی با سیستم گرمایش مرکزی قدیمی ، بهترین راه برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد واحد ، نصب ساده پکیج بخار است.

پکیج  جدیدی را در نظر بگیرید

اگر پکیج  قدیمی دارید ، هر واحدی که بیش از 8 سال پیش نصب شده باشد ، باید آن را با پکیج مدرن جایگزین کنید. پکیج مدرن قادر به مقاومت در برابر فشارهای بالاتر هستند و همچنین شما را از هر گونه مشکل آگاه می کنند تا بتوانید قبل از خطرآفرینی یک مهندس گرمایشی را برای تعمیر آنها استخدام کنید.

مزیت اضافی جایگزینی پکیج  قدیمی با یک واحد مدرن ، بهره وری بالاتر است. پکیج  مدرن می توانند بازدهی در حدود 93٪ داشته باشند ، در مقایسه با تقریباً 70٪ در سیستم های گرمایش قدیمی است .

برای در نظر گرفتن این درصدها ، به ازای هر 1 پوندی که برای گرم کردن خانه خود با دیگ بخار 93٪ کارآمد هزینه می کنید ، فقط 7p هدر می رود. این صرفه جویی قابل توجهی در پکیج  با کارایی 70٪ است.

همچنین لازم است بدانید که هرچه پکیج  قدیمی تر می شوند ، احتمال بروز مشکل بیشتر می شود و تهیه قطعات تعویض برای مهندسان گرمایش سخت تر می شود. از طرف دیگر ، یک سیستم گرمایش مرکزی مدرن کمتر خراب خواهد شد و در صورت بعید بودن مشکلی ، تهیه قطعات ضروری بسیار آسان خواهد بود.

خواه به دنبال پکیج  جدید باشید یا نیاز به تعمیر سیستم گرمایشی فعلی خود داشته باشید ، ما می توانیم شما را با مهندسان Gas Safe ثبت شده در منطقه محلی خود مطابقت دهیم.

برای تکمیل فرم درخواست آنلاین ما کافیست یک دقیقه وقت بگذارید و از 3 مهندس گرمایشی قیمت رایگان برای مقایسه دریافت خواهید کرد. مقایسه چندین نقل قول بیشترین شانس را برای یافتن رقابتی ترین قیمت برای کار به شما می دهد.

نکات کلی

  • پکیج  های مدرن دارای یک ویژگی ایمنی هستند که در صورت گرم شدن بیش از حد می توانند آن را خاموش کنند.
  • شایعترین علل پکیج بخار بیش از حد گرم ، قطعات معیوب ، انسداد در سیستم یا فشار زیاد است.
  • یافتن مشکلی که باعث گرم شدن بیش از حد پکیج  شما می شود نیاز به بررسی دقیق همه قطعات دارد و همچنین ممکن است تعویض یا حتی خرید یک پکیج  کاملاً جدید باشد.
  • اگر یک فیلتر مغناطیسی نصب کنید که انسداد را جلوگیری کرده و سیستم را به طور مرتب شستشو می دهد ، می توانید از گرم شدن پکیج جلوگیری کنید.
  • هر روش تعمیر پکیج باید توسط یک تکنسین معتبر Gas Safe انجام شود!

آموزشگاه پایتخت فناوری برگزار کننده دوره های آموزشی از جمله آموزش نصب پکیج و آموزش تعمیر پکیج می باشد .برای اطلاع از برگزاری دوره ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه