نحوه عیب یابی کولر گازی هایر – چگونه خودمان کولر گازی را تعمیر کنیم؟

نحوه عیب یابی کولر گازی هایر – چگونه خودمان کولر گازی را تعمیر کنیم؟

هایر یکی از بزرگترین شرکت­ های تولید کننده ­ی لوازم خانگی است و یکی از محصولات تولیدی آن کولرهای گازی هستند که در روزهای گرم سال دمای محل کار و خانه­ ی شما را مطلوب می­سازند. نحوه عیب یابی کولر گازی هایر  را در این مطلب مورد بررسی قرار می دهیم.

در صورت بروز مشکل، عیب یابی کولر گازی ساده ترین روش برای حل آن است و به مشورت با افراد متخصص هم نیازی ندارد. بسیاری از مشکلات کولر گازی از منبع برق یا محل قرار گرفتن کولر سرچشمه می­گیرند.

در ادامه قصد داریم چگونگی عیب یابی کولر گازی­ های هایر را به صورت مرحله به مرحله برایتان توضیح دهیم.

عیب یابی کولر گازی هایر

مرحله­ ی 1

بررسی کنید و مطمئن شوید که کولر به برق متصل شده و روشن است. این کار پیش پا افتاده به نظر می­رسد اما در بسیاری از مواقع همین مسائل ساده علت کار نکردن کولر گازی شما هستند.

با وصل کردن یک وسیله­ ی برقی دیگر به پریز برق از سالم بودن آن نیز مطمئن شوید. بررسی کنید که سیم برق کولر به پریز سالم متصل باشد و کولر روی حالت on قرار گرفته باشد.

مرحله­ ی 2

فن را روشن کنید یا کولر را روی حالت “Air conditioning” قرار دهید. بعضی از کولرهای هایر دارای حالت “Fan only” هستند که فضا را به صورت ملایم و بدون نیاز به موتور خنک می­ کنند.

اگر به خنکی بیشتری احتیاج دارید یا احساس می­ کنید عملکرد سیستم ضعیف است سرعت فن را افزایش دهید.

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش تعمیرات کولر گازی در آموزشگاه پایتخت فناوری

مرحله­ ی 3

سعی کنید در اتاق بهترین محل ممکن را برای نصب کولر گازی انتخاب کنید. برای بهبود عملکرد کولر جای وسایل اتاق خود را نیز تغییر دهید.

وسایلی مانند مبلمان، پرده ­ها و صندلی­ ها می­توانند مانع از به گردش درآمدن هوای خنک شوند و  بر روی خاصیت خنک کنندگی کولر گازی تأثیر منفی بگذارند.

کولر گازی ­های قابل حمل هایر را می­توان به راحتی جا به جا کرد و دیگر نیازی به جا به جا کردن وسایل نخواهد بود. برای افزایش کارآمدی کولر، زمانی که سیستم روشن است پنجره­ های خانه را ببندید.

مرحله­ ی 4

اگر روی شبکه ­ی جلوی کولر یا روی کویل­ های آن اثری از یخ زدگی مشاهده کردید، کولر را خاموش کنید. اگر میزان قدرت کولر گازی بیشتر از حد مورد نیاز برای اندازه­ ی اتاقی که در آن نصب شده است باشد، به راحتی دچار یخ زدگی می­شود و کارایی آن کاهش می­ یابد.

برای حل این مشکل کولر گازی را برای مدتی خاموش کنید و یا آن را روی حالت “Fan Only” قرار دهید تا یخ­ ها ذوب شوند.

مرحله­ ی 5

با گذشت زمان ممکن است فیلتر کولر گازی در اثر تجمع پرز و غبار مسدود شود و همین مسئله می­تواند به گردش درآمدن هوا را با مشکل مواجه کند.

هر چند وقت یک بار باید فیلتر هوا را بیرون آورده و با استفاده از جاروبرقی گرد و غبار روی آن را تمیز کنید یا در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

برای دسترسی به فیلتر هوا شبکه­ ی موجود در جلوی کولر گازی را پایین بکشید. یکی دیگر از اقداماتی که لازم است هر چند وقت یک بار انجام دهید خالی کردن مخزن آب است.

زمانی که مخزن آب کولر گازی پر می­شود آب داخل آن باید تخلیه گردد. این مخزن معمولاً به شکل یک واحد مستقل به کولر متصل شده است. زمانی که این مخزن پر می­شود روی کنترل پنل یک چراغ هشدار زرد رنگ روشن می­شود.

5/5 - (1 امتیاز)


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • امیر گفت :

    من الان ۱۴ماهه نصب و تعمیرات کولر گازی و پکیج انجام میدم ٫ خیلی راضیم ٫ درآمدم خیلی خوب شده که اینو مدیون استاد فیروزبخت هستم که واقعا نمیدونم چطور باید ازشون تشکر کنم ،بغیر کار انسانیت رو ازشون یاد گرفتم ٫ آدم فنی خیلی زیاد دیدم، خودم لیسانس برق هستم ولی ندیدم مثل مهندس فیروزبخت ، دنیایه تجربه و اخلاقه ، تا نبینیدش متوجه نمیشید چی میگم ٫ امیدوارم هر جا هستن تندرست باشن

  • 02166477628
    02166477628