چگونه تعمیرکار و نصاب حرفه ای کولر گازی شویم؟

چگونه تعمیرکار و نصاب حرفه ای کولر گازی شویم؟

در سال های اخیر استفاده از انواع کولر گازی در ایران رواج زیادی پیدا کرده است. این کولرها علاوه بر خنک کنندگی رطوبت موجود در هوا را هم می گیرند و مزیت های بسیاری دارند. این کولرها نیاز به نصب استاندارد و اصولی دارند تا بتوانند بهترین بازدهی را داشته باشند و دائماً دچار مشکلات مختلف نشوند. به همین دلیل لازم است که برای نصب کولر های گازی از نصاب های حرفه ای و آموزش دیده استفاده کنید و هرگز خودتان با داشتن تجربه و دانش اندک این کار را انجام ندهید. کولر های گازی پس از این که به درستی نصب شدند هر چند وقت یک بار به سرویس شدن و تعمیر احتیاج دارند. این سیستم های الکترونیکی برای سرویس و تعمیر به متخصصانی حرفه ای نیاز دارند که بتوانند در کمترین زمان ممکن سیستم را عیب یابی و تعمیر کنند.

نصاب حرفه ای کولر گازی

چگونه می توانیم به عنوان تعمیرکار و نصاب حرفه ای کولر گازی فعالیت کنیم؟

برای این که بتوانید به عنوان یک تعمیرکار و نصاب حرفه ای کولر گازی فعالیت کنید باید آموزش های لازم را ببینید و مهارت های لازم را کسب کنید. آموزشگاه های زیادی در سطح شهر وجود دارند که برخی از آن ها از اعتبار و کیفیت کافی برخوردار نیستند. آموزشگاه پایتخت فناوری یکی از آموزشگاه های معتبر است که در کنار سایر دوره های تخصصی خود دوره های تخصصی آموزش نصب کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی را نیز برگزار می کند.

در آموزشگاه پایتخت فناوری از اساتید با تجربه و ماهری استفاده می شود که تمامی دانش و تجربه خود را با کارآموزان به اشتراک می گذارند به گونه ای که در انتهای دوره تخصصی کارآموزان مهارت و تجربه لازم را بدست آورده اند و می توانند به راحتی به عنوان یک نصاب و تعمیرکار حرفه ای وارد بازار کار شوند. آموزشگاه فنی پایتخت فناوری تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت می کند و در پایان دوره در صورت کسب امتیاز کافی به شما مدرک معتبر بین المللی فنی و حرفه ای را اعطا می کند.

با دریافت این مدرک می توانید برای دریافت مجوز شروع به کار و حتی تسهیلات بانکی اقدام کنید. مدت زمان برگزاری این کلاس ها بیش از حد طولانی نیست و شما می توانید با گذراندن دوره ای فشرده که بیشتر آموزش های آن به صورت عملی است به یک نصاب و تعمیرکار ماهر تبدیل می شوید. کارآموزان در کلاس های تخصصی آموزشگاه پایتخت فناوری  با انواع کولرهای گازی و تک تک قطعات آن ها آشنا می شوند. آن ها وظایف و محل قرار گیری اجزای کولر گازی را یاد می گیرند و با نحوه عیب یابی و تشخیص مشکلات هر یک از آن ها به طور کامل آشنا می شوند.

شناخت ابزار تخصصی و نحوه استفاده صحیح از آن ها نیز از موارد حائز اهمیتی است که در کلاس های تخصصی آموزشگاه فنی پایتخت آموزش داده می شود. کار با ابزار از آن نظر اهمیت بسیار دارد که اگر ابزارها به درستی استفاده شوند می توانند عیب یابی و تعمیر را آسان تر کنند اما اگر درست استفاده نشوند نه تنها به تعمیر کولر گازی کمکی نمی کنند بلکه می توانند به دستگاه صدمه نیز وارد کنند. نکته دیگری که باید بدانید این است که برای ثبت نام در این دوره ها به مدرک تحصیلی خاصی احتیاج ندارید و در هر مقطع تحصیلی و سن که هستید می توانید در دوره های تخصصی نصب و تعمیر کولرهای گازی شرکت کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه برگزاری کلاس ها و دریافت مشاوره رایگان کافی است با کارشناسان متخصص پایتخت فناوری تماس حاصل فرمایید.

ابزار‌ نصب و تعمیر کولر گازی
ادامه مطلب

یک تعمیرکار و نصاب حرفه ای کولر گازی باید چه مهارت هایی داشته باشد؟

تعمیر و نصب کولر گازی یک کار تخصصی است و کسی که در این زمینه فعالیت می کند باید مهارت های خاصی داشته باشد تا به موفقیت دست پیدا کند. آشنایی با انواع کولر گازی، مهارت در یافتن جای مناسب برای نصب یونیت داخلی و خارجی کولر گازی، مهارت در نصب اصولی یونیت داخلی و خارجی کولر گازی، مهارت در بریدن، گشاد کردن و خم کردن لوله های مسی، مهارت در شارژ کردن گاز کولر گازی، مهارت در جوشکاری، مهارت در سیم کشی، کابل کشی، و نصب داکت ها در مدارهای کولر گازی، مهارت در سرویس کردن کولر گازی، مهارت در عیب یابی و تعمیر یا تعویض قطعات، مهارت در تعمیر و عیب یابی برد الکترونیکی کولر گازی و غیره از مهارت های مهمی هستند که یک تعمیرکار کولر گازی باید داشته باشد.

تعمیرکار و نصاب حرفه ای کولر گازی چه وظایفی بر عهده دارد؟

نصاب و تعمیرکار کولر گازی وظایفی را بر عهده دارد که باید بر انجام تمامی آن ها مسلط باشد تا بتواند در کار خود موفق شود. یک نصاب و تعمیرکار حرفه ای وظیفه دارد کارهایی نظیر شارژ گاز کولر گازی، رفع ارتعاش یونیت های داخلی و خارجی، تعویض کمپرسور، کنتاکتور، لوله مویی، شیر برقی، فیلتر درایر، خازن و قطعات دیگر کولر گازی، رفع نشتی قسمت های مختلف کولر گازی، تخلیه آب درین، تعمیر اینورتر، شست و شوی مدار کولر گازی، نصب یونیت داخلی و خارجی کولر گازی، کابل کشی، لوله کشی، داکت کشی و غیره را انجام دهد. آموزشگاه فنی پایتخت فناوری به گونه ای مباحث را به کارآموزان ارائه می دهد که بعد از اتمام دوره های تخصصی تمام آن ها می توانند به صورت حرفه ای وظایف خود را به انجام برسانند.

نصاب حرفه ای کولر گازی چه وظایفی بر عهده دارد

درآمد شغل نصب و تعمیرات کولر گازی
ادامه مطلب

چگونه به عنوان تعمیرکار و نصاب حرفه ای کولر گازی شروع به کار کنیم؟

درست است که با گذراندن دوره تخصصی تعمیرات و نصب کولر گازی در زمینه های بسیاری مهارت کسب می کنید اما برای این که کار خود را ارتقاء دهید و اعتبار و درآمد کافی کسب کنید باید تجربه زیادی نیز داشته باشید. یکی از روش هایی که باعث می شود قبل از شروع کار خود به صورت مستقل تجربه کافی را بدست آورید کار کردن نزد استادکار های ماهر و با تجربه است. شما به این طریق می توانید به مرور زمان تجربیات زیادی به دست آورید و برای کار کردن به صورت مستقل اعتماد به نفس و مهارت خوبی کسب کنید.

تعمیرکار حرفه ای کولر گازی

بازار کار شغل نصب و تعمیر کولر گازی در ایران

عوامل مختلفی باعث شده اند که شغل تعمیر و نصب کولر گازی به یکی از مشاغل فنی پردرآمد در ایران تبدیل شود. برای مثال در بیشتر شهرها ساختمان سازی رواج بسیار دارد و شهرها در حال گسترش هستند. با توجه به این که در ساختمان های جدید و مدرن کولر گازی جایگزین کولر آبی شده است نیاز به نصاب های ماهر کولر گازی در جامعه احساس می شود و افراد علاقه مند باید در آموزشگاه های معتبر آموزش های لازم را ببینند و فعالیت خود را آغاز کنند.

بازار کار نصاب کولر گازی - آینده شغلی و سرمایه مورد نیاز
ادامه مطلب

این در حالی است که کولر گازی به نصب اصولی و دقیق نیاز دارد و اگر توسط نصاب ماهر نصب نشود می تواند بعدها مشکلات پی در پی را برایتان به وجود آورد. سرویس و تعمیر کولر گازی از وظایف دیگر نصاب و تعمیرکار کولر گازی است در نتیجه کار آن ها فقط به نصب کولر گازی منتهی نمی شود. کاربران باید به صورت سالانه کولر گازی خود را سرویس کنند تا کولر گازی بهترین بازدهی را داشته باشد و به تعمیرات جدی نیاز نداشته باشد.

از طرف دیگر کولر گازی یک دستگاه الکترونیکی است که اگر هم سرمایش و هم گرمایش داشته باشد در تمام فصول سال مورد استفاده قرار می گیرد در نتیجه امکان فرسایش و خرابی قطعات مختلف آن وجود دارد. با توجه به پیچیده بودن ساختار کولرهای گازی افراد عادی نمی توانند از پس تعمیر آن ها بربیایند بنابراین باید از تعمیرکاران متخصص کمک بخواهند. همین مسائل باعث می شوند که شغل تعمیرات و نصب کولر گازی قابل اشباع نباشد و بازار کار این شغل فنی در ایران همواره پررونق باشد. افراد می توانند هم به صورت یک تعمیرکار مستقل فعالیت کنند و هم می توانند با نمایندگی های مجاز برندهای مختلف کولر گازی و شرکت های تعمیراتی، خدماتی همکاری کنند و به عنوان نماینده متخصص شرکت به مشتریان خدمات لازم را ارائه دهند.

شغل نصب و تعمیرات پکیج: وظایف، مهارت ها، بازار کار و درآمد
ادامه مطلب
5/5 - (1 امتیاز)


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02166477628
02166477628