آموزش تعمیرات لوازم خانگی

آموزش تعمیرات لوازم خانگی شامل تعمیرات یخچال ساید بای ساید، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، تلویزیون LCD و LED، کولر گازی و لوازم خرد خانگی مانند جارو برقی، آبمیوه گیری ماکروویو و… می باشد که دارای دو دوره به شرح آموزش تعمیرات برد لوازم خانگی و آموزش تعمیرات مکانیکی لوازم خانگی است. در این دوره آموزشی که کاملا به صورت عملی برگزار می شود از اساتید مجرب و صاحب نام و تجهیزات کارگاهی بروز استفاده شده تا کارآموزان مراحل تعمیرات را به صورت کامل و حرفه ای انجام دهند و پس از آموزش بتوانند وارد بازار کار تعمیرات شوند.

سرفصل ها
logo gold آموزش تعمیر برد لوازم خانگی (کاملا عملی)

آموزش الکترونیک

آموزش قطعه شناسی و پلاک خوانی قطعات الکترونیک

آمـوزش نـصـب لـوازم خـانـگـی (رایـگـان)

آموزش تعمیرات برد ماشین لباسشویی

آموزش تعمیرات برد ماشین ظرفشویی

آموزش تعمیرات برد یخچال ساید بای ساید

آموزش تعمیرات برد تغذیه تلویزیون های LCD و LED

آموزش تعمیرات برد کولر گازی

آموزش شماتیک و نقشه سیم کشی لوازم خانگی

آموزش عیب یابی بر روی قسمت های مختلف برد لوازم خانگی

آموزش تخصصی تعمیرات برد لوازم خانگی به صورت مهندسی معکوس

آموزش تعمیرات قسمتهای الکترونیک و برقی لوازم خانگی

نمایش بیشتر
logo gold آموزش تعمیر مکانیکی لوازم خانگی (کاملا عملی)

آموزش قطعه شناسی مکانیکال لوازم خانگی

آموزش نقشه خوانی و اصول مونتاژ لوازم خانگی

آموزش تعمیرات یخچال ساید بای ساید ، یخچال فریزر و یخچال معمولی

آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

آموزش تعمیرات ماکروویو

آموزش تعمیرات غذاساز

آموزش تعمیرات آبمیوه گیری

آموزش تعمیرات جاروبرقی

آموزش تعمیرات سایر لوازم خرد آشپزخانه و منزل

آموزش لوازم خانگی الجی و سامسونگ و حایر و بوش و سایر برند های موجود

نمایش بیشتر
چرا پایتخت فناوری؟
مجوز فعالیت مجوز فعالیت

دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای مدرک فنی و حرفه ای

معرفی هنرجویان به فنی و حرفه ای جهت اخذ مدرک

دوره های عملی دوره های عملی

برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی پشتیبانی

پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد سرفصل های استاندارد

سرفصل های آموزشی ما مطابق با فنی و حرفه ای و صنعت می باشد

دسترسی سریع دسترسی سریع

دسترسی مناسب محل آموزشگاه برای تردد کار آموزان

آنلاین/حضوری
دوره حضوری دوره حضوری

ثبت نام در دوره حضوری آموزش تعمیرات لوازم خانگی

 • آموزش در کارگاه مجهز به صورت عملی
 • دسترسی مناسب محل آموزشگاه به مترو،BRT و وسایل حمل و نقل عمومی
 • معرفی خوابگاه نزدیک به آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان
 • پشتیبانی نامحدود آموزشی پس از اتمام دوره
 • ارائه مدرک بین المللی فنی و حرفه ای و مدرک دو زبانه آموزشگاه
 • برگزاری کلاس به صورت عمومی و خصوصی برای کارآموزان

دوره آنلاین دوره آنلاین

ثبت نام در آموزش مجازی آموزش تعمیرات لوازم خانگی

 • آموزش صفر تا صد به صورت مجازی
 • پشتیبانی در گروه های آموزشی و به صورت تلفنی
 • امکان تجدید دوره به صورت مجازی و حضوری رایگان
 • ارائه مدرک بین المللی فنی و حرفه ای و مدرک دو زبانه آموزشگاهی
 • امکان ثبت نام برای کارآموزان از تمام دنیا و شهرهای کشور
 • جلوگیری از اتلاف وقت و حذف هزینه های اقامت و رفت آمد برای کارآموزان شرکت کننده

فارغ التحصیلان
علیرضا علیپور

علیرضا علیپور

آشنایی بیشتر
محمدرضا نظرزاده

محمدرضا نظرزاده

آشنایی بیشتر
نظرات کارآموزان دوره تعمیرات لوازم خانگی
هزینه ها
نام دورهقیمت دوره (تومان)قیمت دوره با تخفیفقیمت دوره خصوصی
تعمیرات برد لوازم خانگی2,600,000 تومان1,800,000 تومان3,500,000 تومان
تعمیرات مکانیکی لوازم خانگی4,000,000 تومان2,800,000 تومان5,000,000 تومان
سوالات متداول

بله تمامی وسایل به صورت کامل بازو بست می شوند و اصول و موارد عیب یابی و تعمیرات به صورت تخصصی به کارآموزان آموزش داده می شود.

بله در دوره آموزش لوازم خانگی بردها و لوازم هایی مانند لباسشویی های اینورتر و سایر لوازم اینورتی نیز آموزش داده می شود.

لوازم برقی اینورتر دار از لحاظ مصرف انرژی و کیفیت ساخت بسیار بهتر هستند و از تکنولوژی جدیدتری پیروی می کنند.

این دو دوره کاملا متفاوتند در دوره مکانیکی قسمت های مکانیکی لوازم بازو بست می شوند ولی در دوره تعمیرات برد لوازم خانگی بردهای الکترونیکی این لوازم آموزش داده می شوند و برای شروع به کار حرفه ای نیاز است تا هر دو دوره در کنار هم گذرانده شوند.

لوازمی مانند هیتر، هویه، لوپ، التراسونیک، پنس، گیره و برخی لوازم مصرفی مانند سیم قلع، قلع کش، روغن لحیم نیاز می باشند.

بله بدون تردید با آموزشها عملی و سطح بالای این آموزشگاه و همچنین استفاده از اساتید صاحب نام در صنعت کارآموزان پس از اتمام دوره خود در این رشته می توانند مشغول به کار شوند.

آموزش تعمیرات برد لوازم خانگی 40 ساعت و آموزش تعمیرات مکانیکی نیز 40 ساعت که مجموعا 80 ساعت به مدت یک ماه می باشد.

بله ، کلاس ها هم در تایم صبح برگزار می شود و هم در تایم بعد از ظهر و کلاس ها جامع هستند و هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی برگزار می شوند ولی بیشتر تایم کلاس به صورت عملی در کارگاه می باشد

بله ، کلاس ها ویژه بازار کار هستند و به صورتی هست که کارآموز پس از دوره مستقیما بتواند وارد بازار کار بشود،ضمن این که آموزشگاه پشتیبانی آموزشی نامحدود دارد یعنی بعد از دوره اگر کارآموز با هر مشکلی مواجه شد می تواند حضوری مراجعه کند و یا طی تماس تلفنی مشکل خود را برطرف نماید.

برای کارآموزان شهرستان کلاس های فشرده وجود دارد که کارآموزان هر روز پشت سرهم برای کلاس ها تشریف می آورند(مدت زمان و شهریه و سرفصل های کلاس های فشرده هیچ فرقی با دوره عادی ندارد فقط کارآموزان به جای اینکه سه روز در هفته برای کلاس تشریف بیارن هر روز برای کلاس تشریف میارن)

بله،کارآموزان شهرستان می توانند در خوابگاه مستقر شوند (خوابگاه فاصله کمی با آموزشگاه داشته و کارآموزان می توانند این مسیر را پیاده طی کنند و هزینه برای یک ما مبلغ 300000 تومان الی 500000 تومان می باشد و برای یک شب 25000 تومان الی 45000 تومان بسته به اتاقی که انتخاب می شود)

آموزشگاه پایتخت فناوری زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارد، پس از دوره کارآموزان از طریق پورتال آموزشگاه به فنی و حرفه ای معرفی می شوند و پس از قبولی در آزمون های تئوری و عملی برای آن ها گواهینامه مهارتی صادر می شود که این گواهینامه بین المللی هست و در سایر کشورها هم معتبر می باشد.

اطلاعات بیشتر

لوازم خانگی یکی از صنایع پردرآمد و مهم در سراسر جهان تلقی می شود و افراد بسیاری تمایل به فعالیت در این حرفه دارند. شرکت های بزرگی در دنیا وجود دارند که سودآوری زیادی را برای کشورشان از طریق تولید انواع لوازم خانگی و صادر کردن آن به سایر کشورها دارند. شرکت ال جی و سامسونگ در کره جنوبی از ابر شرکت های تولید کننده لوازم خانگی در جهان محسوب می شوند که به تولید انواع لوازم خانگی از جمله یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و غیره می پردازند. برندهای متنوع دیگری نیز وجود دارد که شرکت های سازنده آنها در تمام کشورهای جهان به طراحی و تولید انواع لوازم خانگی با جدیدترین تکنولوژی روز می پردازند. علاوه بر تولید و ساخت لوازم خانگی، نیاز به افرادی که به سرویس کردن و یا تعمیر انواع لوازم خانگی می پردازند به شدت احساس می شود. شرکت در دوره های آموزش تعمیرات لوازم خانگی می تواند افراد متخصص در این زمینه را پرورش داده و وارد بازار کار نماید.

بازار کار حرفه ای تعمیرات لوازم خانگی

گسترش تکنولوژی باعث شده است تا انواع متنوعی از لوازم خانگی در منازل به منظور راحت تر شدن کارها تولید شود و شرکت های تولید کننده لوازم خانگی تولید محصولات خود را تا حد زیادی افزایش دهند. افزایش تقاضا برای یک محصول باعث افزایش تولید آن شده و در نهایت موجب رونق بازار کار آن حرفه می گردد. علاوه بر بازار کار عالی تولیدکنندگان لوازم خانگی، افرادی که در حوزه تعمیرات لوازم خانگی فعالیت می کنند نیز دارای بازار کار پر رونقی می باشند. تمام وسایل مکانیکی و الکترونیکی ممکن است به هر دلیلی دچار مشکلات و خرابی های مختلفی گردند که باعث کار نکردن وسیله و یا عدم عملکرد درست آن گردد. با توجه به این که در صورت خرابی لوازم خانگی، خرید وسیله جدید هزینه بالایی را برای افراد در پی خواهد داشت، ترجیح داده می شود که به تعمیر وسیله مورد نظر بپردازند چرا که این کار هزینه ای بسیار پایین تر را برای فرد به دنبال دارد. این مسئله در کشور ما از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که در سال های اخیر با مسئله تحریم ها مواجه بوده و برای خرید لوازم خانگی هزینه زیادی را باید متحمل شد. اما نکته ای که در بازار کار شغل تعمیرات لوازم خانگی حائز اهمیت است مهارت و ارائه کار با کیفیت می باشد تعمیرکاران حرفه ای لوازم خانگی درآمد بالایی را از این شغل به دست می آورند.

شغل های مرتبط با تعمیرات لوازم خانگی

هنگام ورود به یک شغل نیاز است تا در رابطه با مشاغلی که با آن حرفه در ارتباط می باشند اطلاعاتی را کسب کرد. چرا که داشتن اطلاعات کافی در رابطه با شغل مورد نظر، می تواند باعث معرفی شغل شما به دیگران شده و با انجام مذاکراتی با افراد شاغل در این حرفه ها به افزایش درآمد خود کمک نمود. فروشندگان و نمایندگی های فروش لوازم خانگی از جمله مشاغلی هستند که در ارتباط با شغل تعمیرات لوازم خانگی بوده و می توان با انجام گفت و گو با صاحبان آنها خود را به مشتریان این فروشگاه ها معرفی نموده تا جهت انجام امور نصب، سرویس و تعمیر وسایل به شما مراجعه نمایند. علاوه بر آن فروشندگان قطعات انواع لوازم خانگی مانند قطعات یخچال و لباسشویی و غیره در ارتباط با شغل تعمیرات لوازم خانگی می باشد. رشته های تعمیراتی بازار کار خوبی را دارند و هرساله تعداد زیادی از افراد پس از گذراندن دوره های آموزشی وارد بازار کار آن می شوند.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به شغل تعمیرات لوازم خانگی

یکی از مسائلی که افراد در هنگام راه اندازی یک کسب و کار با آن مواجه می باشند و برای بسیاری از افراد به یک نگرانی و دغدغه تبدیل شده است مسئله سرمایه مورد نیاز می باشد. قطعا آغاز به کار در یک حرفه جدید نیازمند مبلغی سرمایه برای تهیه مغازه و یا ابزار کار می باشد اما این مبلغ در مشاغل مختلف متفاوت بوده و ممکن است برای برخی از مشاغل نیاز به سرمایه گذاری هنگفتی باشد. اما در هر صورت توجه و در نظر گرفتن تمام زوایای کار از موارد ضروری اشت که باید در نظر داشت.

به طور کلی مشاغل فنی از جمله مشاغلی می باشند که نیاز به سرمایه در آنها کمتر از سایر مشاغل بوده و بیشتر نیازمند مهارت های فنی می باشند. تعمیرات لوازم خانگی در دسته مشاغل فنی قرار می گیرد که نیازی به سرمایه کلان برای راه اندازی نداشته و می توان با مبلغ ناچیزی آغاز به کار نمود. هزینه شرکت در دوره های آموزشی که مبلغی در حدود 1 الی 2 میلیون تومان می باشد به اضافه هزینه تهیه ابزار کار که حداکثر تا 5 میلیون تومان می باشد نهایت سرمابه ای است که در این شغل مورد نیاز می باشد. در صورتی که فرد تمایل به راه اندازی مغازه و مکانی جهت انجام تعمیرات باشد باید مبلغی را نیز برای اجاره یا خرید مغازه در نظر بگیرد. اما مزیتی که این شغل دارد این است که می توان به صورت استخدامی در شرکت های تعمیراتی مختلف کار کرد و نیازی به تهیه مغازه نخواهد بود.

چگونه تعمیرکار حرفه ای لوازم خانگی شویم؟

با توجه به رونقی که بازار تعمیرات لوازم خانگی دارد و میزان بالای درآمدی که می توان از این طریق به دست آورد، افراد بسیاری تمایل به وارد شدن به این حرفه بوده اما روش ورود به آن را نمی دانند. برای وارد شدن در این شغل می توان به عنوان شاگرد یا کارآموز نزد یک استاد کار با سابقه برای مدتی کار کرد و با فنون این شغل آشنا گردید. این کار باعث افزایش مهارت های عملی شما شده اما آموزش های تئوری به فرد داده نمی شود و به همین دلیل ممکن است برای تعمیر لوازم خانگی با تکنولوژی های جدید با مشکل مواجه گردند. علاوه بر آن بسیاری از افراد با تحصیل در رشته تعمیرات لوازم خانگی که یکی از گرایش های رشته کار و دانش در هنرستان می باشد می توانند در این حرفه مهارت های لازم را کسب نموده و به این شغل وارد شوند. همچنین تحصیلات دانشگاهی در رشته برق و الکترونیک قادر به انجام تعمیرات لوازم خانگی می باشند.

روش دیگری که می توان از طریق آن وارد حرفه تعمیرات لوازم خانگی شد شرکت در دوره های آموزشی مربوط به این شغل می باشد. آموزشگاه های مختلفی وجود دارند که تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای فعالیت کرده و به ارائه آموزش های تئوری و عملی به افراد علاقمند به فعالیت در این رشته می پردازند. پس از اتمام دوره ها به افراد مدرک فنی و حرفه ای معتبر اعطا می شود که با استفاده از آن قادر به راه اندازی شغل تعمیرات لوازم خانگی و همچنین انجام این فعالیت در سایر کشورها می باشند. در هنگام انتخاب آموزشگاه باید دقت کافی را به عمل آورد و در آموزشگاهی ثبت نام نمود که از مربیان و اساتید با تجربه برخوردار بوده و قادر به انتقال اطلاعات به کارآموزان نیز باشد.

برای حرفه ای شدن در شغل تعمیرات لوازم خانگی نیاز است تا پس از شرکت کردن در دوره های آموزشی مربوطه، اطلاعات خود را در زمینه تعمیرات انواع مختلف لوازم خانگی با تکنولوژی های جدید افزایش داد و تکنیک های مورد نیاز برای پیشرفت در این حرفه را فرا گرفت.

کسب درآمد بالا با تعمیرات لوازم خانگی

برای این که شغل خود پیشرفت داشته باشید و درآمد تعمیرات لوازم خانگی درآمد خود را افزایش دهید نیاز است تا ترفندهای مختلفی را به کار برده و نکاتی را رعایت نمایید.

یکی از موارد بسیار مهمی که می تواند در افزایش درآمد شما تاثیرگذار باشد کیفیت بالا در انجام کار است. مسلما مشتریان تعمیر وسیله خود را به فردی می سپارند که دارای مهارت و تجربه بالایی در انجام کار بوده و قادر به تعمیر دستگاه در بهترین شکل ممکن می باشد. ارائه کار با کیفیت می تواند در افزایش تعداد مشتریان نقش اساسی داشته باشد.

سرعت عمل بالا یکی دیگر از مواردی است که تعمیرکاران لوازم خانگی باید برای پیشرفت در کار خود آن را مد نظر قرار دهند. لوازم خانگی مختلفی که خراب می شوند معمولا جزء وسایل ضروری منزل بوده که نیاز به تعمیر فوری دارند. در نتیجه نیاز است تا تعمیرکاران با سرعت بالا به همراه کیفیت مناسب کار را به موقع تحویل دهند. این کار سبب رضایت مشتریان شده و باعث می شود تا افراد برای تعمیر سایر وسایل خود نیز به شما مراجعه نمایند.

انجام تبلیغات مناسب و حرفه ای نیز می تواند در بالا رفتن درآمد تعمیرکاران لوازم خانگی تاثیر بسیار زیادی داشته و باعث معرفی شما به سایرین گردد. به طور کلی تبلیغات نقش بسیار مهمی در پیشرفت مشاغل مختلف از جمله تعمیرات لوازم خانگی دارد.

چالش های ورود به بازار کار

ورود به بازار تعمیرات لوازم خانگی مانند راه اندازی سایر کسب و کارها با چالش های زیادی مواجه می باشد. یکی از چالش هایی که افراد در این حرفه با آن مواجه می باشند به روز شدن و ورود تکنولوژی های جدید در دستگاه های مختلف می باشد. برای موفقیت در این حرفه باید کاملا خود را با تکنولوژی های وارد شده سازگار نمود و در واقع فردی آپدیت بود. در اینصورت است که می توان انواع لوازم خانگی جدید را عیب یابی کرده و نسبت به تعمیر آنها اقدام نمود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  پشتیبانی در واتساپ
  تماس با آموزشگاه
  تماس با آموزشگاه