بازار کار تعمیرات ماشین ظرفشویی

بازار کار تعمیرات ماشین ظرفشویی

شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی از جمله شغل هایی ست که در سال های اخیر و با ورود ماشین های ظرفشویی به خانه های مردم رونق گرفته است. در این مقاله به معرفی جزئیات و بازار کار تعمیرات ماشین ظرفشویی پرداخته ایم.

اهمیت تعمیر لوازم خانگی، از جمله ماشین ظرفشویی، به اندازه ای است که این روزها موسسه های آموزشی و آموزشگاه های زیادی انواع دوره های تعمیرات برای تعمیر این دستگاه ها را برگزار می کنند. آموزشگاه پایتخت فناوری نیز در زمینه ارائه و برگزاری دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی به صورت هدفمند فعالیت می کند. می توانید برای اطلاعات بیشتر با شماره 02166577378 تماس بگیرید.

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

ورود به بازار کار به عنوان تعمیرکار ماشین ظرفشویی

برای این که یک فرد عادی بتواند به یک تعمیرکار متخصص تبدیل شود باید آموزش ببیند و مهارت کسب کند. برخی از افراد تصمیم می گیرند مستقیم وارد بازار کار شوند و در کنار تعمیرکاری با تجربه، فوت و فن کار را یاد بگیرد. این راه خوبی است اما شاید در دنیای شاگردی و استادی، همه تکنیک ها و آموزش ها منتقل نشوند و یا شاید به صورت کاربردی و اصولی نباشند.

عده دیگری که علاقه مند به شروع این حرفه هستند، می توانند با انتخاب رشته لوازم خانگی در هنرستان ها با نحوه تعمیرات لوازم خانگی آشنا شوند. همچنین این مهارت ها در طول دوره های تخصصی در آموزشگاه های فنی نیز تدریس می شوند.

بازار کار تعمیر ماشین ظرفشویی

مزیت شرکت در دوره آموزشی این است که مطالب به صورت منسجم، دسته بندی شده و از سوی فردی متخصص و با تجربه به شما منتقل می شود. حضور در کلاس آموزشی باعث می شود مهارت ها را ابتدا به صورت تئوری و بعد در آموزش های عملی، به خوبی فرا بگیرید.

در ضمن، برای ثبت نام در این دوره ها به تحصیلات آکادمیک و مدرک تحصیلی خاصی احتیاج ندارید و می توانید در هر سنی که هستید نسبت به شرکت در دوره اقدام کنید. کارآموزان در طی این دوره ها با انواع قطعات الکترونیکی به کار رفته ماشین ظرفشویی و وظایف این قطعات آشنا می شوند و نحوه جدا کردن قطعات و نصب قطعات جدید را فرا می گیرند.

آن ها به صورت عملی با نحوه تعمیرات ماشین های ظرفشویی آشنا می شوند و طریقه کار با ابزارهای مخصوص کار را فرا می گیرند. در طی دوره ها کارآموزان یاد می گیرند که چگونه مشکل ماشین ظرفشویی را تشخیص دهند و پس از تشخیص مشکل برای برطرف کردن آن اقدام کنند. فردی که دوره تخصصی تعمیرات ماشین ظرفشویی را به اتمام می رساند به اندازه کافی مهارت و تجربه عملی دارد و می تواند به عنوان تعمیرکار حرفه ای ماشین ظرفشویی وارد بازار کار شود.

آموزشگاه پایتخت فناوری، دوره تعمیرات تعمیرات ماشین ظرفشویی را با ظرفیتی محدود برگزار می کند. با مراجعه به صفحه آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی می توانید اطلاعات لازم را دریافت کنید.

درآمد و بازار کار تعمیرات ماشین ظرفشویی

همان طور که گفته شد در سال های اخیر استفاده از ماشین ظرفشویی در ایران رواج بیشتری پیدا کرده است و به همین دلیل جامعه به وجود تعمیر کارهایی با مهارت نیاز دارد که بتوانند انواع مشکلات ماشین ظرفشویی را برطرف کنند. به همین دلیل شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی به یکی از مشاغل فنی پر رونق تبدیل شده است. البته در بیشتر مواقع کسانی که در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی فعالیت می کنند در زمینه تعمیرات سایر لوازم خانگی نیز مهارت و اطلاعات لازم را دارند و به تعمیر لوازم برقی دیگر نیز می پردازند. همین مسئله باعث می شود فعالیت این افراد متخصص بیشتر شود و متقاضیان بیشتری داشته باشند.

درآمد تعمیرات ماشین ظرفشویی

ما در طول روز تعداد زیادی ظرف کثیف می کنیم و شستن تمام این ظرف ها بدون وجود ماشین ظرفشویی کاری دشوار است به همین دلیل استفاده از ماشین های ظرفشویی همواره ادامه دارد و در آینده شاهد تولید ماشین ظرفشویی هایی با قابلیت های بیشتر خواهیم بود. این بدان معناست که در آینده هم خانواده ها از ماشین های ظرفشویی استفاده خواهند کرد و همواره به تعمیرکاران متخصص نیاز خواهند داشت.

یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی باید با روی کار آمدن ماشین ظرفشویی های جدیدتر دانش خود را به روز رسانی کند و بر ساختار و نحوه عملکرد این دستگاه ها مسلط شود تا در آینده مشتریان خود را از دست ندهد و همواره درآمد کافی داشته باشد.

تعمیرکار ماشین ظرفشویی هم می تواند به صورت مستقل فعالیت کند و هم می تواند از طریق روش های دیگر نظیر آموزش مهارت های خود به کارآموزان یا فعالیت به عنوان تعمیرکار برای شرکت های خدماتی تعمیراتی درآمد کسب کند. اگر خواستار درآمد بیشتر و استقلال شغلی هستید بهتر است برای خود یک مغازه یا کارگاه باز کنید و پاسخگوی تعمیرات خواسته شده از سوی مراجعین باشید.

اگر به اندازه کافی سرمایه اولیه ندارید تا بتوانید برای خود مغازه ای اجاره کنید می توانید به عنوان تعمیرکار متخصص در شرکت های خدماتی تعمیراتی موجود فعالیت کنید. برای این که آینده ای درخشان داشته باشید لازم است مهارت و سرعت عمل خود را افزایش دهید و به این صورت به مرور زمان اعتبار کسب کنید و درآمد خود را افزایش دهید.

سرمایه اولیه برای شروع حرفه تعمیرات ماشین ظرفشویی

 

به طور کلی برای شروع مشاغلی که خدماتی هستند نسبت به سایر مشاغل سرمایه کمتری لازم است. فردی که می خواهد به عنوان تعمیرکار ماشین ظرفشویی فعالیت کند باید ابتدا در دوره های تخصصی تعمیرات ماشین ظرفشویی ثبت نام کند. برای ثبت نام در این دوره ها به 1 الی 2 میلیون تومان سرمایه اولیه احتیاج دارید. پس از آن باید به سراغ خرید ابزارهای مخصوص این شغل بروید و نسبت به تهیه آن ها اقدام کنید. پس از این که دوره ها به اتمام رسیدند شما بر اساس میزان سرمایه ای که در اختیار دارید برای نحوه فعالیت خود تصمیم گیری می کنید.

سرمایه لازم برای حرفه تعمیرات موبایل

اگر سرمایه لازم برای اجاره یک مغازه را در اختیار ندارید باید به دنبال یک شرکت خدماتی تعمیراتی باشید تا شما را به عنوان عضوی از خود بپذیرد. در صورتی که به اندازه کافی سرمایه در دست دارید و می توانید یک مغازه کوچک در محله ای معمولی اجاره کنید کار خود را به صورت مستقل شروع می کنید. مشتریان با مراجعه به مغازه یا مرکز تعمیرات شما مشکلات خود را با شما مطرح می کنند و شما خدمات لازم را به آنان ارائه می دهید. اگر سرمایه اولیه شما محدود نیست بهتر است مرکز تعمیرات خود را در یک خیابان شلوغ و پر رفت و آمد اجاره کنید تا مراجعین بیشتری داشته باشید.

در بسیاری از مواقع پس از این که ماشین ظرفشویی مشتری خود را بررسی می کنید متوجه می شوید که یکی از قطعات آن خراب است و نیاز به تعویض دارد. شما باید بخشی دیگر از سرمایه خود را صرف خریدن قطعات به کار برده شده در ماشین های ظرفشویی بکنید تا در مواقع لزوم قطعه خراب را با قطعه سالم تعویض کنید و بعد از اتمام کار و تعمیر کامل کاشین ظرفشویی هزینه خرید قطعه را به همراه دستمزد خود از مشتری دریافت کنید.

در طول دوره های تخصصی نحوه تشخیص قطعات اصل و تقلبی به شما آموزش داده می شود. همواره سعی کنید از بهترین قطعات برای مشتریان خود استفاده کنید تا ماشین ظرفشویی بعد از مدتی دوباره به تعمیرات نیاز پیدا نکند و اعتبار شما خدشه دار نشود.

در پایان گفتنی ست آموزشگاه پایتخت فناوری علاوه بر برگزاری دوره آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی، کلاس آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ، آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و … را نیز برگزار می کند. کارشناسان ما به صورت حضوری و تلفنی آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

امتیاز دهید
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه