آموزش نصب کولر گازی

اگر به دنبال یک آموزش کاربردی در زمین هکولر گازی هستید راه را درست آمده اید ما به شما کمک خواهیم کرد تا صفر تا صد نصب این دستگاه ها را یادبگیرید و بتوانید از آن کسب درآمد کنید. آموزش نصب کولر گازی حرفه ای کاربردی برای بازار کار آزاد و انتخابی مناسب حتی برای شغل دوم می باشد از مزیت این دوره می توان به آموزش عملی، پشتیبانی فنی نامحدودو مدرک بین المللی آن اشاره نمود. هنرجویان شرکت کنند ه در این دوره در پایان می توانند تمامی مراحل نصب از جمله، نصب کولرهای دوتکه اسپلیت، جوشکاری با هوا گاز برای لوله های مسی، کار با دستگاه های تخصصی مانند پمپ وکیوم و گیج برای شارژ گاز در کولر های معمولی و اینورتر، نحوه سرویس دوره ای کول گازی و غیره را انجام داده و با اعتماد به نفس کامل وارد بازار کار شوند. اساتید این دوره از بهترین تکنسین های کول گازی هستند که تمامی سرفصل ها را در کارگاه مجهز ب کارآموزان به صورت عملی آموزش می دهند.

سرفصل ها

logo gold سرفصل مطالب دوره نصب کولر گازی و اسپلیت

آشنایی با بازار کار و روش های تبلیغات و جذب مشتری

آشنایی با اصول ایمنی و بهداشت در محیط کار

آشنایی ، معرفی  و آموزش کار با ابزار عمومی و تخصصی مورد نیاز

آشنایی با مبانی برق و کار با مولتی متر (مفاهیم اولیه برق ، جریان الکتریکی ، کمیت الکتریکی و… )

آشنایی و آموزش کار با لوله های تبرید  ( پرچ کردن لوله های مسی ، کار با اکسپندر ، و سایر ابزار لوله کشی)

آموزش کار با اکسیژن و اسیتیلن و جوشکاری لوله های مسی (لحیم کاری سخت )

مفاهیم دما ، حرارت ، فشار ،انتقال حرارت

سیکل  تبرید  ( واحدهای تبرید – اجرای اصلی سیکل تبرید – سیکل تبرید در حالت سرمایشی و گرمایشی)

انواع مبردها و خواص آنها و نوع روغن آنها

شناخت انواع کولر گازی (اسپلیت ، پنجره ای )

شناخت انواع کمپرسور و اجزای داخلی آنها و روش ها مختلف عیب یابی و تست آنها

شناخت انواع کندانسور و اجزای آن و روش ها مختلف عیب یابی و تست آنها

شناخت انواع اواپراتور و اجزای آن و روش ها مختلف عیب یابی و تست آنها

شناخت انواع  کنترل کننده های مبرد ( لوله مویین –اکسپنشن ولو)

آموزش نحوه ی محاسبه ظرفیت تن تبرید و انتخاب صحیح کولر گازی

آموزش لوله کشی و سیم کشی دستگاه

آموزش نصب و راه اندازی کولر گازی

آموزش مراحل وکیوم کولر گازی

روش های نشت یابی گاز با دستگاه نشت یاب ، ازت ، وکیوم

روش های شارژ ماده مبرد یا شارژ گاز کولر گازی

جمع کردن گاز دستگاه (پمپ دادن )

و …

نمایش بیشتر
چرا پایتخت فناوری؟
مجوز فعالیت مجوز فعالیت

دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای مدرک فنی و حرفه ای

معرفی هنرجویان به فنی و حرفه ای جهت اخذ مدرک

دوره های عملی دوره های عملی

برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی پشتیبانی

پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد سرفصل های استاندارد

سرفصل های آموزشی ما مطابق با فنی و حرفه ای و صنعت می باشد

دسترسی سریع دسترسی سریع

دسترسی مناسب محل آموزشگاه برای تردد کار آموزان

رزرو کلاس / مشاوره
ثبت نام در دوره حضوری دوره حضوری

ثبت نام در دوره حضوری آموزش نصب کولر گازی

  • آموزش در کارگاه مجهز به صورت عملی
  • دسترسی مناسب محل آموزشگاه به مترو،BRT و وسایل حمل و نقل عمومی
  • معرفی خوابگاه نزدیک به آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان
  • پشتیبانی نامحدود آموزشی پس از اتمام دوره
  • ارائه مدرک بین المللی فنی و حرفه ای و مدرک دو زبانه آموزشگاه
  • برگزاری کلاس به صورت عمومی و خصوصی برای کارآموزان

مشاوره رایگان

نظرات کارآموزان دوره نصب کولر گازی

هزینه ها

نام دوره قیمت دوره (تومان) قیمت دوره با تخفیف قیمت دوره خصوصی
نصب کولر گازی 1/570/000 1/100/000 2/000/000
تعمیرات کولر گازی 1/150/000 800/000 1/500/000
سوالات متداول

کولر های گازی دوتکه از جمله کولرهای معمولی و اینورتر دار در این دوره مورد بررسی قرار می گیرند.

در این دوره آموزش جوشکاری اتصالات لوله ها بصورت کامل گفته می شود.

بله در این دوره آموزش جمع کردن گاز، تخلیه گاز و شارژ مجدد گاز بصورت عملی می باشد.

این کولرها همانطور که از نامشان پیداست در ساخت آنها از دستگاهی به نام اینورتر استفاده شده تا در مصرف انرژی توسط آنها صرفه جویی شود.

شارژ گاز اصول مشخصی دارد تنها در نوع اتصال گاز به کولرهای دوتکه یا یک تکه تفاوت هایی وجود دارد.

این آموزشگاه سعی دارد تا به بهترین شکل دوره نصب و تعمیرات کولر گازی را برگزار کند از این رو با استفاده از اساتید صاحب نام و تجهیزات کامل این نوید را به کارآموزان می دهد تا با اطمینان کامل در این دوره ها شرکت کنند و به راحتی پس از اتمام دوره وارد بازار کار شوند.

طول دوره نصب آنتن مرکزی 25 الی 30 ساعت به مدت سه هفته می باشد (زمان کلاس تا یادگیری کامل با توجه به شرایط کارآموز نامحدود می باشد).

بله ، کلاس ها هم در تایم صبح برگزار می شود و هم در تایم بعد از ظهر و کلاس ها جامع هستند و هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی برگزار می شوند ولی بیشتر تایم کلاس به صورت عملی در کارگاه می باشد

بله ، کلاس ها ویژه بازار کار هستند و به صورتی هست که کارآموز پس از دوره مستقیما بتواند وارد بازار کار بشود،ضمن این که آموزشگاه پشتیبانی آموزشی نامحدود دارد یعنی بعد از دوره اگر کارآموز با هر مشکلی مواجه شد می تواند حضوری مراجعه کند و یا طی تماس تلفنی مشکل خود را برطرف نماید.

برای کارآموزان شهرستان کلاس های فشرده وجود دارد که کارآموزان هر روز پشت سرهم برای کلاس ها تشریف می آورند(مدت زمان و شهریه و سرفصل های کلاس های فشرده هیچ فرقی با دوره عادی ندارد فقط کارآموزان به جای اینکه سه روز در هفته برای کلاس تشریف بیارن هر روز برای کلاس تشریف میارن)

بله،کارآموزان شهرستان می توانند در خوابگاه مستقر شوند(خوابگاه فاصله کمی با آموزشگاه داشته و کارآموزان می توانند این مسیر را پیاده طی کنند و هزینه برای یک ما مبلغ 300000تومان الی 500000تومان می باشد و برای یک شب 25000 تومان الی 45000 تومان بسته به اتاقی که انتخاب می شود)

آموزشگاه پایتخت فناوری زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارد،پس از دوره کارآموزان از طریق پورتال آموزشگاه به فنی و حرفه ای معرفی می شوند و پس از قبولی در آزمون های تئوری و عملی برای آن ها گواهینامه مهارتی صادر می شود که این گواهینامه بین المللی هست و در سایر کشورها هم معتبر می باشد.

اطلاعات بیشتر

مراحل نصب و راه اندازی کولر گازی

نصب و راه اندازی کولرهای گازی یکی از مهم ترین مهارت های مورد نیاز در بازار کار شهرهای پرجمعیت است. امروزه بسیاری از منازل امکان نصب کولر آبی ندارند و لاجرم می بایست به سمت نصب کولرهای گازی بروند. از این رو مهارت نصب کولرگازی بیش از پیش مورد توجه مردم قرارگرفته است. در این مقاله شما را با مراحل اصلی نصب و راه اندازی یونیت داخلی و خارجی کولر گازی آشنا خواهیم نمود . اما پیش از شروع آموزش باید با لوازم و تجهیزات مورد نیاز نصب کولرگازی آشنا شوید

ابزار و تجهیزات موردنیاز نصب کولرهای گازی

نصب و راه اندازی کولرهای گازی نیازمند تجهیزات به خصوصی است که بخشی از آن ها مربوط به برق کاری سیستم و بخش دیگر برای نصب و جایگیری یونیت ها می باشد.از طرفی تجهیزات محاسبه و اندازه گیری نیاز اولیه نصب وسایل برقی در خانه به شمار می آید. به عبارتی اگر بخواهیم با جزئیات بیشتری تجهیزات نصب را طبقه بندی و لیست کنیم، باید تجهیزات نصب را شامل نردبان، پیچ گوشتی، آچار فرانسه، آچار آلن، سیم چین و دریل به صورت جداگانه به عنوان پیش نیاز کار طبقه بندی کنیم و برای نصب تخصصی یونیت های داخلی و خارجی تجهیزاتی همچون پمپ، وکیوم، مولتی متر،آمپر متر،گیج مونیفلد،  ترمومتر،کپسول، فلر و نوار وینیل را تهیه نماییم. متر و ماژیک و تراز نیز برای محاسبه محل دقیق نصب کولر گازی لازمه کار ما است.

گام اول تعیین محل نصب کولر

برای تعیین محل نصب باید بر اساس تجربه و جانمایی سایر تجهیزات اقدام نمود. همان‌طور که می دانید هر کولر گازی شامل دو بخش داخل ساختمان و خارج از ساختمان می شود. بخش خارج از ساختمان عموماً بر روی پشت بام و یا تراس نصب می گردد و بخش داخلی در جایی که استحکام دیوار و دکوراسیون اجاره می دهد، نصب می گردد. در این مرحله تعمیر کار باید بر اساس اطلاعات مصرف کننده محلی را برای یونیت خارجی تعیین کند که کمترین اتلاف انرژی متوجه سیستم گردد و بر اساس تجربه خود محلی از خانه را انتخاب کند که کولر گازی در عین تأمین سرمایش، با استحکام کافی بر روی دیوار نصب شود.

گام دوم نصب یونیت خارجی

یونیت خارجی باید دور از تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرد. بنابراین پشت بام بدون سایه بان محل مناسبی برای نصب نیست. بررسی کنید که اطراف یونیت خارجی حداقل به فواصل نیم متر خالی باشد و اطراف آن را چیزی احاطه نکرده باشد، سطح صافی را با پایه برای یونیت خارجی ایجاد نمایید و محل قرار گیری یونیت را بر روی پایه علامت گذاری کنید.

1- سیم کشی های یونیت خارجی

سیم کشی یونیت خارجی را به کمک ابزار آلات با دقت انجام دهید و حتماً نکات ایمنی را در این رابطه فراموش نکنید.

2- تخلیه هوا و رطوبت از یونیت خارجی

به کمک پمپ خلأ، هوا و رطوبت را از یونیت خارجی خارج نمایید. برای این کار دقت داشته باشید که خلأ مطلق باید به عدد 10 میلی متر جیوه برسد و آن را بر روی نمایشگر دستگاه نشان دهد. این مرحله را اصطلاحاً وکیوم کردن کولر گازی نیز می ماند.

تذکر: اگر مرحله وکیوم دستگاه به خوبی انجام نگیرد، ممکن است در آینده مسئله نشتی برای دستگاه پیش بیاید و سیستم نیاز به نشتی یابی پیدا کند.

3- عایق بندی

برای بالا بردن ضریب اطمینان، اتصالات لوله را با کمک نوار وینیل عایق بندی نمایید.

4- محکم کردن لوله های خروجی

لوله های متصل به یونیت خارجی را توسط گیره به دیوار محکم نمایید. و سوراخ محل خروج روی دیوار را با کمک پلی اورتان عایق بندی کنید و آن را بپوشانید.

گام سوم، نصب یونیت داخلی

نصب یونیت داخلی مانند یونیت خارجی مهم و حساس است و قاعدتاً این گام با تعیین و جانمایی محل نصب کولر گازی تعیین می گردد. در این مرحله تراز و سایر ابزارآلات اندازه گیری بیش از همیشه به کار می آید. چراکه باید صفحه فلزی به درستی و دقت در محل نصب گردد.با کمک ماژیک و خط کش محل نصب علامت گذاری می گردد.

1- نصب پایه فلزی بر روی دیوار

در این مرحله پلت یا همان پایه را محکم بر روی دیوار داخلی می بایست محکم کنید.  سوراخ را بر روی دیوار با دریل ایجاد کنید و با رول پلاک پایه را بر روی دیوار محکم نمایید. فقط توجه داشته باشید که اگر این کار دقیق انجام نشود کولر کج به نظر می آید و یا در حالت بدتر با کوچک ترین لرزه و تکانی سقوط می کند.

 

2- لوله کشی توکار

یکی از حساس ترین بخش های نصب کولر گازی مرحله لوله کشی توکار است. برای این کار باید سوراخی به 5/7 سانتی متر در داخل دیوار ایجاد کنید. این سوراخ باید به سمت بیرون و پایین حرکت کند تا زهکشی آب کولر گازی به خوبی انجام پذیرد. بسیاری از مشکلات عدم تخلیه صحیح آب کولر گازی مربوط به همین لوله کشی توکار است. توجه داشته باشید که در همین مرحله فلنج انعطاف پذیر را در سوراخ قرار می دهیم.

3- سیم کشی الکتریکی دستگاه

سیم کشی های الکتریکی دستگاه را کامل می کنیم و از اتصالات سیم به پیچ پایه مطمئن می شویم.

4- لوله و اتصالات را کامل کنید

بر اساس قطر ظاهری و قطر بیرونی، لوله مسی مناسب را انتخاب کنید و مراحل نصب و فلر کاری لوله را پی بگیرید. لوله کشی باید در کمترین زمان ممکن انجام پذیرد تا کمترین میزان گرد و غبار به داخل لوله ها وارد شود. به همین دلیل روزهای بارانی روزهای مناسبی برای لوله کشی و فلر کاری نیست. ضمناً برای فلر کاری باید به نوع کلاچ و انتخاب مهره ماسوره متناسب دقت شود

در نهایت سیستم را تست می کنیم، نشتی های احتمالی را می گیریم و با روشن نمودن دستگاه از صحت عملکرد آن اطمینان حاصل می کنیم.

به طور کلی مراحل  نصب کولر به لوله کشی، سیم کشی، عایق کاری، وکیوم و بررسی نشتی طبقه بندی می شود که سرعت عمل و دقت در نصب هر یک از این مراحل بسیار مهم و حائز اهمیت است.

در کلیپ زیر می توانید به صورت کامل مراحل نصب کولر گازی را مشاهده نمایید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه
WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟