نحوه رفع عیب برفک زدن فریزر – عیب یابی و تعمیر فریزر – مجتمع آموزشی پایتخت فناوری

نحوه رفع عیب برفک زدن فریزر – عیب یابی و تعمیر فریزر – مجتمع آموزشی پایتخت فناوری

چگونه فریزر بدون برفکی را که برفک تولید می کند تعمیر کنیم .

 

تعمیر فریزر

اگر با دیدن داخل فریزر خود احساس می کنید طوفانی از برف و یخ وارد آن شده است لازم است علت وجود این همه یخ و برفک در داخل آن را پیدا کنید. راه حلی برای این که خودتان آن را تعمیر کنید بیابید.

قبل از هرکاری باید اقدام به تمیز کردن برفک ها کنید. بهتر است ابتدا فریزر را از برق بکشید تا تمام برفک ها آب شوند و سپس آن ها را تمیز کنید و به دنبال منشأ مشکل بگردید .

 

ترموستات ذوب کننده ی برفک

اگر فریزر شما بدون برفک است اما به خصوص در اطراف اواپراتور برفک تولید می کند، احتمالاً مشکلی در ترموستات ضد برفک وجود دارد. این نوع دارای یک هیتر ذوب کننده هستند که برفک های ایجاد شده روی کویل های اواپراتور را ذوب می کند تا از یخ زدن کل اواپراتور جلوگیری کند.

ترموستات ضد برفک نیروی الکتریکی مورد نیاز هیتر را تأمین می کند و هنگامی که چرخه ی ذوب تمام می شود سیگنال خاموش شدن را برای آن ارسال می کند.

شما می توانید با استفاده از یک مولتی متر عملکرد ترموستات ضد برفک را بررسی کنید به این صورت که هنگامی که فریزر روی دمای انجاد قرار دارد، باید در ترموستات اتصال کوتاه برقرار شود و هنگامی که روی بالاتر از 2 درجه ی سانتی گراد تنظیم شده است باید مدار آن باز باشد.

عدم وجود اتصال کوتاه در ترموستات به این معناست که برق مورد نیاز هیتر را تأمین نمی کند و منجر به ایجاد برفک در فریزر می شود .

 

 

لاستیک یا واشر دور درب

اگر فریزرتان پر از برفک می شود، این ممکن است به دلیل پارگی یا شکستگی لاستیک دور درب آن باشد. این لاستیک که بین درب و اتاقک داخلی یخچال قرار می گیرد، به عنوان یک محافظ غیرقابل نفوذ در برابر هوا عمل می کند.

اگر این لاستیک آسیب ببیند به هوای گرم اجازه ی ورود به محفظه داخلی و ایجاد رطوبت در داخل آن را می دهد که باعث می شود این هوا در اثر برخورد به سطوح سرد داخلی تبدیل به برفک شود.

اگر لاستیک درب فریزر بدون برفک شما سوراخ باشد، روی اواپراتور برفک تشکیل می شود و کمپرسور باید بیشتر از حد نرمال کار کند. لاستیک را چک کنید که دچار پارگی یا آسیب نشده باشد.

اگر تنها در نقطه ی خاصی برفک ایجاد می شود احتمالاً این مکان به نقطه ی آسیب دیده ی لاستیک نزدیک است. در صورت مشاهده ی هرگونه آسیبی لاستیک درب را تعویض کنید .

 

تایمر دیفراست (برفک زدایی)

ممکن است بروز مشکلی در تایمر برفک زدایی باعث مشاهده ی برفک در داخل فریزر شود. در فریزر های بدون برفک یک هیتر وجود دارد که قبل از اینکه یخ و برفک سرتاسر کویل های اواپراتور را فرا بگیرد، آن ها را ذوب می کند.

برای عملکرد کارآمد، تایمر در فواصل زمانی منظم سیگنال های شروع به کار را به هیتر می فرستد. اگر تایمر کار نکند، هیتر مانند همیشه شروع به فعالیت نخواهد کرد و کمپرسور به صورت مداوم به کار خود ادامه خواهد داد.

شما می توانید به صورت دستی تایمر برفک زدایی را روشن کنید تا چرخه ی ذوب برفک شروع شود؛ اگر بقیه ی اجزا به طور عادی کار می کنند، این بدان معناست که تایمر خراب شده است و باید تعویض شود .

 

برای این مشکل تعدادی دلایل دیگر هم می توانند وجود داشته باشند، از جمله :

  • درب فریزر به طور مکرر باز و بسته می شود و سبب می شود هوای گرم وارد فریزر شده و هوای سرد خارج شود. رطوبتی که به خاطر ورود هوای گرم در داخل یخچال به وجود می آید خنک شده و تبدیل به برفک می شود.

 

  • چیزی مانع از بسته شدن کامل درب فریزر می شود.

 

  • ممکن است فریزر روی دمای بسیار پایینی تنظیم شده باشد. تنظیمات دما متناسب با این که چه مقدار مواد غذایی در داخل فریزر قرار داده می شود و این که چقدر درب فریزر باز و بسته می شود، متفاوت خواهد بود.

 

  • داخل یخچال فریزر بسیار پر است. این امر مانع از به گردش درآمدن مناسب هوای سرد و در نتیجه تشکیل برفک می شود.

 

  • یک برگه کاغذ را لای درب فریزر بگذارید و آن را ببندید، سپس ببینید هنگامی که سعی می کنید آن را به بیرون بکشید چقدر مقاومت دارد. ممکن است درب فریزر تراز نبوده و نیاز به تنظیم مجدد داشته باشد.

 

  • فریزر خود را برای 24 الی 48 ساعت از برق بکشید و تمام برفک های آن را تمیز کنید. هنگامی که دوباره آن را روشن می کنید بررسی کنید که آیا به درستی کار می کند. در این صورت هیتر ذوب کننده، ترموستات ضد برفک (ذوب کننده)، و تایمر برفک زدایی را بررسی کنید تا از عملکرد صحیح آنان اطمینان حاصل کنید .

دوره های آموزش تعمیرات لوازم خانگی به طور کاملا عملی ویژه بازار کار در کارگاه مجهز مجتمع آموزشی پایتخت فناوری برگزار می گردد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه